Keresés

Részletes keresés

shaddam Creative Commons License 2004.07.23 0 0 192
Nem azt mondom, hogy rossz a zene (ellenkezőleg: nagyon-nagyon jók!). Csak azt, hogy mint együttes nem tudtak hosszabb ideig működni, profi karriert felépíteni. (Ami nem is baj, így legalább mindegyik ma ismert egylemezes banda telitalálat maradhat.)
Előzmény: Varus (191)
Varus Creative Commons License 2004.07.23 0 0 191
Hát, ez egy elfogadható okfejtés, sok igazság van a hozzászólásodban. Biztos volt köztük gyenge formáció, de az általam ismert egylemezesek mind nagyon jók.
Előzmény: shaddam (189)
eref Creative Commons License 2004.07.23 0 0 190

Magyar példa: Townscream. Bár Csaba továbbra is aktív.

Előzmény: Varus (187)
shaddam Creative Commons License 2004.07.23 0 0 189
Nem biztos, hogy ezek az egylemezesek olyan kiváló együttesek voltak. Sztem sok esetben hiányzott belőlük a profizmus: gyerekkori barátok, hobbizenészek a sikeres példákat követve felrántottak egy-egy albumot, de nem gondolták igazán komolyan, vagy nem akarták elég erősen azt, hogy zenészi karriert fussanak be. Ez a pezsgés akkoriban valószínűleg a "levegőben volt". A Yes, Genesis, Jethro Tull, ELP, King Crimson hatására sokan zenekart alapítottak szerte Európában, az akkor létrejövő kis kiadók (Cramps, Ohr, Pilz, Brain, Vertigo, Island stb.) meg kiadtak mindent, sokszor 0 profit reményében, haverságból. Jó lenne, ha ma is így működne a zeneipar. Az olaszoknál meg azért volt annyi egylemezes zenekar, mert a zenészek össze-vissza játszottak egymással. Ha két banda zenészei összejöttek egy jammelésre, máris új nevet választottak a formációnak, és kiadták a produktumot az új név alatt.
Előzmény: Varus (187)
GrandS Creative Commons License 2004.07.23 0 0 188
Igen, ez egy igen érdekes kérdés. Azért az is benne van a pakliban, hogy az olyan egylemezes bandákat, akiknek rossz volt az albuma (az az egy) meg sem jegyzi senki. Másik dolog az, hogy egyszer sokkal könnyebb 'zseniálisat' alkotni, az utánérzést nehéz eltüntetni. Ahhoz tényleg sokkal nagyobb 'volumenű' zenészeknek kell lenni, vagy felvenni a 'vastagabb' bőrt és leadni a színvonalból, emészthetőbb zenét csinálni. Azért szerintem az sem véletlen, hogy pl. a Genesis akkor lett igazából 'sikeres', mikor poposabb (Phil Collins-osabb) lett a zenéje.
Előzmény: Varus (187)
Varus Creative Commons License 2004.07.23 0 0 187
Ha már az egylemezes bandák is szóba kerültek, talán nem ártana rólúk is dumcsizni. Szóval én azt nem értem, hogy rengeteg ilyen kiváló együttes miért csak egyetlen lemezt tud készíteni, ezen már sokat gondolkodtam. Érthetetlen ez számomra, mert egylemezes progi bandáknál eddig még nem hallottam gyenge munkát, csak nagyon jókat, precíz zenéket. Ezek a csapatok elkészítenek egy jó lemezt, és kész, vége, nincs folytatás. Ha vacak albumot csináltak volna, még megérteném a feloszlás okát. Itt van pl. a "Spring", baromi nagy lemezt csináltak, feloszlottak. Vagy említhetném nagy kedvencemet, az "Arcadium"-ot, hát azok is kész, feloszlottak, a tagok soha többé nem bukkantak fel sehol... A szintén klassz "Still Life"-nál meg már az a helyzet, hogy a tagok neveit sem lehet könnyen kinyomozni... Szóval, miért lehet az, hogy ezek a kis bandák nagyon hamar elhaltak? Talán csak egy kisebb hallgatóságot tudtak megérinteni zenéjükkel? Túl komplex, nehéz zene volt ez a publikum nagy részének? Talán valamiért nem tudtak megfelelni a zeneipar, a zenei piac elvárásainak? Netán elfogyott a lendület, az ihlet?
eref Creative Commons License 2004.07.23 0 0 186

Tipikus olasz banda, dallamos, de jó rockos progresszív zenével, aszimmetrikus ritmusokkal, sok fuvolával, de a fuvola nem kifejezetten szólisztikus szerepet kap. Kicsit talán a PFM-hez tudnám hasonlítani. Ez az egy lemezük van.

 

 

Előzmény: GrandS (181)
GrandS Creative Commons License 2004.07.22 0 0 185
Nem hiszem, szerintem inkább egy kicsit OFF, tehát jazz-rock. Dennis Chambers a dobosuk pl. Link: http://www.niacinb3.com/
Előzmény: Varus (184)
Varus Creative Commons License 2004.07.22 0 0 184
Az valami neoprogi csapat?
Előzmény: GrandS (183)
GrandS Creative Commons License 2004.07.22 0 0 183

Ja! A Maxophone számomra (is)a szaxofonra asszociál, azt hiszem eléggé domináns is a rézfúvós náluk.

Apropó! Én imádom a Hammond orgonát is. A Niacin-t ismeritek? Nagyon-nagyon jó! Az a 'lógós-nyeles' Hammond van benne. Kitünő!!!

Előzmény: Varus (182)
Varus Creative Commons License 2004.07.22 0 0 182

Van itt egy 1975-ből való egylemezes banda "Maxophone" néven Milánóból, azok nagyot alakítottak egyetlen lemezükön, még vadászkürt is van benne. Angol nyelven is kiadták a korongot, én olaszban ismerem őket. Ismét egy másik egytlen lemezes Itáliából: "Uno". Megint csak nagyon jók, ez a csapat az "Osanna" utódja.

Valamit tudtak az olaszok, náluk kevés a silány munka...

Előzmény: GrandS (178)
GrandS Creative Commons License 2004.07.22 0 0 181
Ezt még sosem hallottam. Kik ezek, mihez lehet hasonlítani (ELP,YES,Focus, Jethro vagy teljesen más?)
Előzmény: eref (179)
shaddam Creative Commons License 2004.07.22 0 0 180
Museo Rosenbach: Zarathustra Il Balletto di Bronzo: Ys Le Orme: Felona e Sorona Le Orme: Contrapuntti Arti + Mestieri: Tilt Arti + Mestieri: Giro di Valzer Per Domani Locanda Delle Fate: Forse le Lucciole Non Si Amano Piu Ezeket az albumokat ismerem, agyonhallgatom, és ajánlom, de nagyon.
Előzmény: GrandS (178)
eref Creative Commons License 2004.07.22 0 0 179
Cervello: Melos (1973)
Előzmény: GrandS (178)
GrandS Creative Commons License 2004.07.22 0 0 178
Hi! Van itt valaki, aki az olasz progban otthon van? Nagyon-nagyon sok jót hallottam, de nem tudom melyik zenekar milyen. Van ugye először a PFM. Szerintem teljesen jó. Utána az Il Rovescio della Medaglia, meg a Le Orme, meg sok-sok más. A Medaglia is nagyon jó, javasoltok-e mást, vagy tőle(ük) mást?
Előzmény: Varus (177)
Varus Creative Commons License 2004.07.16 0 0 177
Igen, a fuvola játék nagyon hasonlított Ian Anderson játékához. Ebben az tetszett, hogy tele volt témaváltásokkal, lassú - gyors részekkel, jó folkos progi volt. A gitár, basszgitár, dobjáték is igencsak finom volt. Asszem érdemes lenne beszerezni.
zoli79 Creative Commons License 2004.07.16 0 0 176

Én csak a Le Orme-t ismerem onnan. Az Uomo di Pezza és a Collage tetszik, de amiket mostanában szereztem (Biancaneve, Legenda di... ennek az utóbbinak a címe nem ugrik be) nem igazán jók. Kicsit Pop-os.

 

Ez a zenekar, melyet említettél, amolyan Jethro Tull-os?

Varus Creative Commons License 2004.07.16 0 0 175
Tegnap este fél kilenc körül valami elképesztő jó olasz progit nyomtak asszem a Fix rádión. A banda neve DE DE LIND volt, és hát igencsak meg volt tömve fuvolával (egy '70-es évek elejéről való lemezüket nyomták le a rádión), szóval hatalmas volt. Nemrég a cimborám mutatott egy könyvet az olasz progiról, terjedelme bő 250 oldal volt kb., és hihetetlen mennyiségű bandáról volt ott leírás! Hiába, no! Annak idején arrafelé igencsak megvolt lódúlva a prog. rock szekere....
Jimi Creative Commons License 2004.07.15 0 0 174
Szombaton Colosseum koncert a Budavári palotában! Ki ne hagyjátok!
GrandS Creative Commons License 2004.07.15 0 0 173
Ehhez nyilván több helyet kell regisztrálnod, mert egy-egy tárhely 5MB, ez sokszor (ha jó minőségű MP3 van) egy számra sem elég. Az igazi megoldás az lenne, ha valaki tudna FTP helyet felkínálni.
Előzmény: Varus (172)
Varus Creative Commons License 2004.07.14 0 0 172

Köszi, ezt így nagyjából felfogtam. De azt hogyan lehet megtenni hogy ne csak részletek, példák, hanem komplett lemez kerüljön a tárhelyre?

Mindenesetre pénteken majd próbálkozom.

GrandS Creative Commons License 2004.07.14 0 0 171

Bocs a késői válaszért, de ...

Legtisztább, ha a Freemail.hu-n (pl) regisztrálsz egy, vagy több e-mail címet. Ez ugye annyiból áll, hogy bizonyos mezőket ki kell tölteni. Nyilván ez a freemail cím másra is jó lesz, például bizonyo helyekre ha regisztrálnod kell magad, csak ilyenekre tedd, mert a Spam-ek is ezekre jönnek. Ezután (e-mail regisztráció) belépsz a (mondjuk) freeweb.hu-ra. Itt is válaszd a regisztrációt, ami szintén bizonyos mezők kitöltésével jár. Itt az e-mail címre az előbbiekben regisztrált címet add meg. Ha kész, újra be kell menned a freemailra(ha ezt választottad), mert kapsz oda egy levelet, amelyben levő linkre kattintva már élni is fog a tárhelyed. Ez ugyan nem túl nagy, de kis rate-val példákat fel tudsz tölteni. Remélem érthető volt!

Előzmény: Varus (170)
Varus Creative Commons License 2004.07.13 0 0 170

Ez nem is hangzik annyira bonyolultan. De a regisztrációnál segíthetsz, én ilyen dolgokban (is) nagyon sötét vagyok. Előre is köszi!

GrandS Creative Commons License 2004.07.13 0 0 169

Regisztrálj freeweb-et, vagy ultraweb-et, aztán feltöltöd, majd mellékeled a linket!

Regisztrációban, ha kell segítek(ünk)!

Előzmény: Varus (168)
Varus Creative Commons License 2004.07.13 0 0 168
Raknék, de nem tudom hogyan kell.
Előzmény: GrandS (167)
GrandS Creative Commons License 2004.07.13 0 0 167
Mindentől függetlenül nyilván lehet ez jó album. Bevallom én soha nem hallottam, igaz, ez semmit nem jelent. Ha valahova legalább példadarabokat felraknál, nyilván, ha tudsz!
Előzmény: Varus (164)
Varus Creative Commons License 2004.07.13 0 0 166
Viszonylag elvont lemez, és a haverok szerint a srác úgy énekel sok helyen, mintha egy pap prédikálna a szószékből (ebben van valami). Nem egy virtuóz lemez, de pl. az "Old Danube" című szám tök jó, viszonylag pörgős, progresszív. Szóval nekem nagyon tetszik, érdekesnek találom. A lemezben tök klassz a Hammond szerintem. Az albumot '72 márciusában - 2 nap alatt - rögzítették Bécsben. Az interneten dark krautrock - ként jellemzik őket. 
Előzmény: shaddam (165)
shaddam Creative Commons License 2004.07.13 0 0 165
Miért nem szeretik?
Előzmény: Varus (164)
Varus Creative Commons License 2004.07.12 0 0 164

 

Ezt az egylemezes osztrák krautrock bandát progi gyűjtő ismerőseim nagyon nem szeretik. Szerintem inkább érdekes, mint rossz. Egyik kedvencem. Aki szereti az elvont rockzenét, annak csak ajánlani tudom!

zoli79 Creative Commons License 2004.07.09 0 0 163
Egy élő Rennaisance lemezt adnak a fiksz rádión már egy jó ideje. Szerintem most éppen hatodjára adják... Ja, az internetes adáson.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!