Keresés

Részletes keresés

Kaamilla Creative Commons License 2008.12.28 0 0 3205
Szia BFeri53 Szia mindenki!
Nem tudom, hogy az idén jön e ide még valaki, már elég rég volt eszmecsere. Sajnos én is rég voltam itt, idő hiányban szenvedtem, kimerültem a munkában, és már nem volt kedvem a net.-hez.
Pedig a problémám régóta meg van, és rövidebb időkre megszünt, de végül is van.
Rettenetesen zavar, de senki nem tud igazából segíteni. A fő problémám a szívritm. zavar volt, egy olyan érzés, gyakran ami történik, mintha a szívem áram ütés érné, "bevibrál", ilyesmi. Szóval az eredmények jók voltak. EKG, szív UH., de most ezt a tünetet, még kíséri egy légcsőgyulladás szerü, fáj a hátam és a mellkasom, a nyakam egy helyen ha megnyomom, jobb oldalt elöl, belül fáj valami, és teljesen kétségbe vagyok esve, mintha tüdő v. mellh. gyulladásom lenne, szóval mintha az egész be lenne gyulladva, néha levegővételre allergiás köhögés fog el. Igaz, hogy pár hete, falat csiszoltam, és beszívtam a sok port, mert nem tettem a szám elé semmit, arra gondoltam ettől begyulladtak a hörgők, de viszont, mi fáj a nyakamon belül, talán genny góc, és az sugárzik ki a szívre? Próbáltam homeopátiás gy.szert szedni a léguti megb.-re, és a falvinnak a retekcsíra kapszulát. De semmi nem használ.Sós vizzel gargalizálok, kenem a mellkasom, hátam, de ezek a hörgőgondok mintha a szívbe sugároznának. Nem is tudom, mi ez, mit csináljak, milyen szakorvoshoz menjek ezzel. Belgyógyász, kardiológus? vagy mi! Ha valaki tud tanácsot adni kösz! Nagyon bepánikoltam.
Visszaolvastam a hozzászólásokat, a BFerinek jó az ötlete, hogy egy kicsit kellene diétázni, mert szeretek össze-vissza enni, és megterhelem a gyomrom, és az epém alíg bírja megemészteni, a hátam ettől is fájhat, de a hörgődolgok aggasztanak, meg a nyakamban egy ponton a fájdalom. Talán valami gennyes valami, ami nem szívódik fel? Valaki mondjon valamit! Köszi és remélem jól teltek az ünnepek. Üdv. Kamilla
illesibolya Creative Commons License 2008.12.11 0 0 3202
Szia! Engem 5 éve műtöttek, azóta most októberben újra visszakerültem katéterezésre elzáródás miatt és januárban is ismét megyek egyre. A műtét után nem voltak fulladásaim, szédüléseim igen, mert kicsit leesett a vérnyomás. A mellkasi seb természetesen érzékeny addig, amíg teljesen be nem heged. Nekem a lábam szárán is van nagy heg majdnem combközépig, mert ércsere volt. És elég hamar el is fordultam a bal felemre, mert eléggé mozgékony vagyok. És a nővérek is mondták, hogy amint lehet, meg kell próbálni elfordulni is. Én nagyon hamar fel is keltem, mert a családom szerint "örökmozgó" vagyok. Azt mondták, ezért is gyógyultam gyorsan. Jobbulást kívánok neked és ha kérdésed van még, tedd fel bátran, szívesen válaszolok (sajnos van tapasztalatom elég).
Előzmény: Mártuska03 (3200)
BFeri53 Creative Commons License 2008.12.10 0 0 3201

Szia,

 

1.) Szvsz a gyógyóid mellékhatásai közrejátszottak jelen állapotodban. A májad szenved. A veséd szenved. A szíved a májadtól, vesédtől szenved. Ezek a szerek vegyi fegyverekkel egyenértékűek. Majdnem drogok. Muszály ezzel élned? Epilepsziás vagy, vagy mi?

 

2.)Mellkasi fájdalmak, ekg, laborleleletek. Tuti, hogy alapos kivizsgálásra lenne szükséged. Terheléses ekg, hasi ultrahang, szív ultrahang ? Az orvosod jobban tudja. A vér-vizelet leletekből gyulladásra, elhalt sejtekre lehet következtetni. Böjtölni kellene, komolyan! Hadd zabálja fel a szervezet a saját fölösleges fehérjéit. A májad is pihenne. Oda kellene figyelni a vízre is.

Előzmény: kutykuruty brekege (3199)
Mártuska03 Creative Commons License 2008.12.10 0 0 3200

Sziasztok!

 

Látom vannak itt a fórumon köztetek szívműtöttek is. Engem szeptember 25-én műtöttek. Szeretném megkérdezni tőletek a műtét után mennyi ideig voltak fulladásos tüneteitek persze ha voltak. Még azt szeretném kérdezni, hogy szédültetek-e? A mellkas seb meddig érzékeny? Tudtok-e aludni a bal oldalatokon?

Várom válaszotokat!

Sziasztok!

kutykuruty brekege Creative Commons License 2008.12.10 0 0 3199
Szia,
köszi, hogy írtál.
A kérdezett gyógyszereket depresszióra, illetve hangulatstabilizálásra kaptam, a gerodormot, meg hogy azért legalább néha tudjak aludni. :-))

Igen, szokott fájni a mellkasom, meg a vállam is sokszor, de igazából nem tudom, hogy mikor okozza a szorongás és mikor lehet esetleg tényleges szervi háttere.

Illetve bizonyos különbség szokott lenni a fájdalmak között.
Előzmény: BFeri53 (3198)
BFeri53 Creative Commons License 2008.12.10 0 0 3198

Szia!

 

cymbaltát, lamitrin, gerodormot.
Mire és milyen orvos írta fel ezeket a gyógyszereket?

 

Talán a vesédre és a húgyhólyagodra is kellene figyelni.

Látszik, hogy van valami gyulladás.

 

Mellkasi fájdalmad szokott lenni?

 

Előzmény: kutykuruty brekege (3197)
kutykuruty brekege Creative Commons License 2008.12.09 0 0 3197
szia kedves BFeri53,

referencia értékekkel együtt:
HGB 94 g/l 120-155
HCT ,32 l/l ,37- ,45
MCV 68 fl 80- 99
MCH 20 pg 27- 35
MCHC 297 G/l 310-370
PLT 661 G/l 150-400
RDW-CW 18 % 11- 16
Vvt süllyedés 30 mm/óra 5- 18

Húgysav 383 umol/l 143-339
Klorid 90 mmol/l 98-106
összkoleszterin 6,4 mmol/l < 5,2
GGT 60 U/l 5- 36
Alkalikus foszfatáz 308 U/l < 240
reaktív fehérje usz 14,52 mg/l < 5


Glukoz 5,4 mmol/l 3,9-6,4
Nátrium 137 mmol/l 136-145
Kálium 3,7 mmol/l 3,5-5,1
Kálcium, Magnézium értékek nincsenek

46 éves 155 cm 55 kg (alapesetben), de most érthetetlen okból 61-62 kg.
Jelenleg szedek: cymbaltát, lamitrin, vízhajtót (higro...) panangint, gerodormot.

Hasi uh és vese vizsgélat nem volt.

köszi, ha reagálsz.

Előzmény: BFeri53 (3191)
BFeri53 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 3196
Ne is stresszeld magad!

Ma a betegek felének idegi eredetűek a panaszai, csak nem ismerik fel.
Téged annó encephalopátia (ez egy gyűjtőfogalom) gyanúval vittek a kórházba. A fejedben kellene kutakodni. Ezen a nyomon kéne újra elindulnia az ideggyógyásznak. A vegetatív disztónia is okozhat magasvérnyomás tünetet! Vedd hozzá a látászavart, szédülést, zsibbadást.

De lehet, hogy triviális elektrolit zavar áll a háttérben és egy pár szem Panangin is megteszi! A sejtekben a kálium, magnézium játszik fontosabb szerepet, a sejtközi térben a kalcium és a nátrium. Természetesen a sejthártya csatornáin át ki-be pumpálódnak.

Fiatal vagy még! Még el kell mozdítanod pár hegyet!
Hagyjad, hogy a jóval idősebbek betegeskedjenek!
Előzmény: mdodger (3195)
mdodger Creative Commons License 2008.12.09 0 0 3195
Nem stresszeltem magam és mégis előjött ez a vérnyomás probléma, nem tudom, hogy ezen egy ideggyógyász mit tudna segíteni? Gondolom nem csak dilinyósok járnak ideggyógyászatra :))))
Na jó, akkor csütörtökön megpróbálok elmenni háziorvoshoz és elküldetni magam kivizsgálásra. Inkább legyen 1-2 negatív leletem, minthogy valamit azért nem nézetek meg, mert félek az orvosoktól :)
Eddig lényegében a vérnyomásmérésen kívül máshogy nem is nagyon vizsgáltak meg. Azaz volt még 1 laborom meg hasi és szívultrahang. Én is úgy vagyok vele, hogy ráérek még beteg lenni.
Lehet, hogy valami triviális dolog, vagy rejtett hiba áll a dolgok mögött amire eddig még senki nem gondolt.
Előzmény: BFeri53 (3194)
BFeri53 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 3194

Kedves barátom!

 

Én kívülről látom az esetedet, te belülről.

Kívülről ez vegetatív disztóniának (egyfajta pánikbetegségnek) tűnik.

A tünetek (vérnyomás) kezelésével, ahogy látod, nem lehet előbbre lépni.

A nebilet placebó hatása elmúlt, előjönnek a központi idegrendszerre ható mellékhatások.

Keresned kell egy OKos orvost, aki az OKot keresi.

Sűrgősen el kellene menned egy ideggyógyászati szakrendelésre.

 

A keleti gyógymódot én még nem próbáltam. Miért ne?

 

Előzmény: mdodger (3193)
mdodger Creative Commons License 2008.12.09 0 0 3193
Kedves Ferenc,

Vettem a lapot :) Megint előjöttek a problémák, pont miután írtam, hogy már minden jó és a vérnyomásom is rendben van. Vettem be Tritace-t, de nem használt. A múlt héten magas volt folyamatosan a vérnyomásom ráadásul homályosan is láttam, ami nagyon zavart.
Nem idegeskedtem és mégsem tudtam kontrollálni a vérnyomásom. Azon gondolkodok, hogy visszamegyek az orvoshoz, mert azért, mert nem találták meg a vérnyomásproblémám okát, nem lehet mindent a stresszre fogni. Elhiszem, hogy stresszes, rohanó világban élünk, de ezzel a magyarázattal nem fogok jobban lenni.
Most minden beteg fogadja el, hogy stresszel és ugyanúgy szenvedjen tovább??
Fogadjam el, hogy kész, ez van, nem tudnak mit tenni.... ? Gondolkozom azon, hogy megpróbálkozok valami alternatív Keleti gyógyítással is, hátha jobb lesz tőle. Igazából veszítenivalóm, csak pár ezer forint van, ami a konzultációk díja.

Előzmény: BFeri53 (3187)
abdhulbin Creative Commons License 2008.12.08 0 0 3192
Változatlan, de a disznóvágás szezon után ismét teszek érte.
Előzmény: BFeri53 (3189)
BFeri53 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 3191

A lelet adatokhoz a referencia értéket is írjad fel, lszi.

Vércukor? Nátrium, kálium, kálcium, magnézium értékek milyenek?

 

Szív ultrahang jó lenne.

 

Hány kilós, hány éve, hány cm magas vagy?

 

Milyen gyógyszereket szedsz?

 

A vesédet mikor vizsgálták? Hasi ultrahang volt?

 

 

Előzmény: kutykuruty brekege (3190)
kutykuruty brekege Creative Commons License 2008.12.07 0 0 3190

elindultam kideríten, mi is van és a vérvételen a következő eredmények születtek:

sziasztok

 

le írom ide azokat az eredményeket, amik a vérvételi papíromon csillagosak.

Van, aki szerint nem túl jót jelentenek, szrintem meg egy sima vérszegénység, legfeljebb kis -gyógyszerek okozta - visszaordítható májkárosodással

Fontos: alkohol szinte egyáltalá nem iszom, csak kivételes alkalmakkal, visont gyógyszert elég sokat szedek.

 

HGB: 94

HcT: 0,32

Mcv: 68

Mch: 20

Mchc: 297

PLT: 661

RDW-CV: 18

vvt sülly.: 30

 

Húgysav: 383  (húst nagyon leveset eszem)

Klorid: 90

összkoleszterin: 6,4

GGT: 60

Alkalikus foszfatáz: 309

C reaktiv fehérje ultraszenzitiv: 14,52

 

vízelet:

laphámsej: 9

baktérium: 516

 

Mindehhez van egy EGK-m is, amire az van írva. negatív T-hullám és kosszurúér szükület.

 

Köszi, ha valaki segít értelmezni.

 

 

BFeri53 Creative Commons License 2008.12.06 0 0 3189
Rég jártál erre. Sikerült rendbehozni a vérnyomásodat?
Előzmény: abdhulbin (3188)
abdhulbin Creative Commons License 2008.12.06 0 0 3188
4-5 gerezd fokhagyma. Az leviszi a vérnyomást, meg a nők kedvét is.
Előzmény: mdodger (3185)
BFeri53 Creative Commons License 2008.12.06 0 0 3187

Azt írod:"Sajnos még mindig nem tudom mitől magas néha a vérnyomásom és mi miatt kerültem anno kórházba, de megpróbálok együtt élni a dologgal így 27 évesen. Meglepődve halottam ismerősi körömben többeknek is van vérnyomásproblémája ilyen idős korában."

Ebből is látszik, hogy feladtad. Beletörődtél.

 

A vérnyomás nagyon gyakran ugrik meg stressz hatására (adrenalin hatás). A lép kinyom magából fél liter vért, miközben egy csomó ér beszűkül. Úgy felmegy a pumpa, hogy csak! Ha megijed az ember, akkor ez az állapot fixálódik és a legkisebb ingerre ismétlődik. Ördögi kör jön létre. Az orvosnak ki kellene zárni a stresszt, a pánikot, mint lehetséges okot, mielőtt a testet kezdené vegyszerezni.

 

Egyébként, biztos tudod, hogy vérnyomás receptor 3 fő helyen van, az aortában, a sinus carotisban és a vesék artériájában. Tehát szív-aorta, agyi vérellátás, vesében lévő membránszűrők nyomása. Ezek a lehetséges érintett testrészek. A stressz az idegrendszerre utal.  Kutakodni lehet a fejben, a szívben, a vesékben, az idegekben, erekben. Bizonyos források azt is leírják, hogy attól is felmehet a vérnyomás, ha a belekből lassabban szívódik fel a víz. Van mit vizsgálni!

 

Fiatal korban szerintem a stressz a döntő. Ilyenkor még ritkák a szervi elváltozások. A legszélesebb körben értelmezett életmód, szemléletmód váltás lehet a megoldás.

Általában, ha valaki erős akaratú, nem ijed meg, semmiképpen nem akar beteg lenni, akkor nem is lesz beteg. Foglalkozni kell a lélekkel és a testtel is, de nemcsak a sajáttal.

 

 

Előzmény: mdodger (3185)
BFeri53 Creative Commons License 2008.12.06 0 0 3186

Örülök, hogy végre valaki leírta, hogyan kell vérnyomást mérni.

Te sokat jártál orvoshoz. Ők hogyan mérték a vérnyomásod?

Így?: Fehér köpeny. Jó napot! Üljön le! Rövid, nyugtató beszélgetés, majd vérnyomás mérés.

Nekem elég sokszor nem volt szerencsém a méricskélőkkel!

 

Egyre gyakoribb a magasvérnyomásos tünet. Az alsó életkori határ kitolódik. A páciens nem érti, hogy mitől lett "magas" a vérnyomása (leggyakrabban lelki, fizikai feszültségektől) , és a legtöbb esetben azonnal aláveti magát a gyógyszeres kezelésnek. Hadd törje a fejét az orvos, hisz ez a dolga! Az orvos már egyszeri 140/90-es mérés után is  gyógyszert ír. Súlyosabb esetben akár 4 féle vérnyomásgyógyszert is felír egyszerre (a javasolt 2 helyett!). Az életmódtanács, lelki tanács sokszor elmarad. Pedig az orvos legjobb gyógyszere ősidők óta maga az orvos! Elfelejtették! Az orvos képes kiselőadást tartani a felírt trendi gyógyszer jó tulajdonságairól (ez a placebó hatás beprogramozása, ez már fél siker). A mellékhatásokra csak legyint, ha egyáltalán szóba kerül.

 

Az életmód tanácsok előtérbe kerülésének örülök. Hány esetben lehetne mindenféle vegyszer nélkül, életmód váltással normalizálni a vérnyomást! Nagyon jól látod, hogy az életmód váltás átfogja a gondolkodást, testmozgást, életritmust, étkezést, folyadék fogyasztást.

 

Ha a beteget nem érdekli a saját testi-lelki működése, nem akar magával törődni, akkor általában alacsonyabb hatékonyságú minden kezelés. Az ősi tibeti gyógyítók úgy gondolták, hogy nem lehet azt az embert meggyógyítani, aki maga nem szeretné megérteni, mitől beteg. Csak így tud együttműködni a gyógyítóval. Ez az együttműködés segít beindítani a szervezet önygyógyító folyamatait. El kell jutni az OKhoz. OKos ember megpróbálja.

 

 

Előzmény: dr_agy2 (3170)
mdodger Creative Commons License 2008.12.05 0 0 3185
Egyet értek dr agy2-vel,

Bano féle fokhagyma kapszulát és galagonya teát is rendszeresen fogyasztok. A fokhagymakapszulától nem tapasztaltam látványos javulást, szerintem inkább egyen hagymát az ember :)
A kapszula drága, a fokhagymához olcsóbban hozzájutok :) Viszont a galagonyateát tudom ajánlani, én személy szerint abból is a bogyóból készültet javaslom. Annak jó az íze és a vitamintartalma is magasabb, mint a hajtásvég teának.
A mozgás is nagyon jó. Rendszerességet kell találni benne, hogy megedződjön a szervezeted és a keringésed is. Személy szerint a sétát keveslem, kicsit többet kellene ennél mozognom. Persze mindenki az erőnlét és a teherbírás alapján érzi azt, hogy mit bír és mit nem.
Sajnos még mindig nem tudom mitől magas néha a vérnyomásom és mi miatt kerültem anno kórházba, de megpróbálok együtt élni a dologgal így 27 évesen. Meglepődve halottam ismerősi körömben többeknek is van vérnyomásproblémája ilyen idős korában. Nem hittem volna, hogy nekem is gondjaim lesznek ezzel valaha.
Előzmény: dr_agy2 (3183)
illesibolya Creative Commons License 2008.12.02 0 0 3184
Alapjában véve útálok orvoshoz járni, de ezelőtt 5 évvel már majdnem késő volt, tehát azonnali életmentő műtétre került sor. Ezért is mentem most el, amikor éreztem az első fájdalmat, nehogy megint késő legyen, most még tudtak tágítani, akkor pedig nem.
Előzmény: old_boy2 (3177)
dr_agy2 Creative Commons License 2008.12.02 0 0 3183
Édesapádnak gyógyszermentes javulást kívánok, 1 hónap múlva írd meg az eredményt!
Mégegyszer, hogy rögződjön:))) :
- fogyás,
- só- és fűszermentes kaja,
- minimális alkohol (max. 2 dl bor/nap),
- sok mozgás (kényelmes séta),
- fokhagyma és galagonya tea (esetleg helyette a Bánó-féle "Fokhagyma-galagonya-fagyöngy" kapszula),
- nyugi és derüs élet
- reggel és este vérnyomásmérés.
Előzmény: jamylee77 (3182)
jamylee77 Creative Commons License 2008.12.02 0 0 3182
 dr agy2! Köszönöm szépen a kielégítő terjedelmes választ. Megnyugtattál, nem hiába aggódtam. Ha változás lesz Édesapám állapotában újra írok. Addig is olvasom a hozzászólásokat.
Előzmény: dr_agy2 (3169)
old_boy2 Creative Commons License 2008.12.02 0 0 3181
Bizony, ezek már komoly tünetek, feltétlenül el kell menned kardiológushoz!
Ahogy most visszanéztem néhány hozzászólást, látom, hogy dr.Agy is tanácsolta ezt már neked. Miért nem fogadod el a tanácsát? Nincs mire várnod. Véleményem szerint (laikus vagyok!) ezek a szívelégtelenség tünetei. A nagyfokú vizesedés feltétlenül. Nem kellemes dolog szívelégtelenségben meghalni (az apám így végezte), szabályosan megfúl az ember. Mire vársz? Ez magától nem gyógyul, gyógyszerekkel viszont karban tartható.
Előzmény: kutykuruty brekege (3180)
kutykuruty brekege Creative Commons License 2008.12.02 0 0 3180

Titeket kérdezlek, akik mr érinte vagytok,

ha a mellkasom középne néha szúr, néha nyom, néha a hátam és a karo is fáj tóle, és meglepő módon csak nagyon lassak futodk felmeni pl.a 3. emeletre -pár hnapja még semi gondom nem volt ezel - ez lehet tünet. (meg vizesedés .két hónap alatt feljött 10 kg', ugy hogy semit nem változtattam. aztána vizhajtó már 4 kg-ot elvitt ..)

szívzűrök Creative Commons License 2008.12.01 0 0 3179
Sziasztok!

Édesapám számára keresünk egy nagyon jó kardiológust. Olyan kardiológust keresünk, aki:


- kitűnő szakember
- lelkileg is motiválja a beteget és pozitívan áll hozzá
- Budapesten elérhető, lehetőleg a belső kerületekben

Ha lehet, mindenképpen olyan orvost javasoljatok, aki nem magánklinikán, magánrendelőben dolgozik, hanem kórházban vagy kerületi rendelőintézetben, mivel nem vagyunk képesek a magánklinikák árait megfizetni.

Köszönöm előre is! Nagyon fontos lenne...


Amennyiben privátban szeretnétek orvost ajánlani, akkor a fenyogabor11@freemail.hu
címre tudtok írni.

kutykuruty brekege Creative Commons License 2008.12.01 0 0 3178
A pécsi Szívcentrum dr. papp lajos krában nagyo jó volt. Most nem tudom.
Előzmény: Törölt nick (3175)
old_boy2 Creative Commons License 2008.12.01 0 0 3177
Te egy rendes beteg vagy (hiába, a nők öntudatosabbak), ha panaszod van, rögtön felkeresed az orvost. Én meg csak húzom-halasztom a dolgokat.
Engem az infarktus után is - mivel az intenzíven sem javult az állapotom - repülővel vittek a Klinikára. (Addigra jelentős szívizomkárosodásom lett.) Utána csak 1 év múlva műtöttek, mert már a tágítások nem segítettek.
A műtét után 1 évig úgy éreztem, hogy újjászülettem, megfiatalodtam. Azóta szép lassacskán hanyatlok, ha anginás rohamom van (kb. félévente) befújok a nitrominttal és kész. Én is szedek többfajta gyógyszert, alapjában véve úgy érzem, hogy segítenek. Debrecenbe járok a Klinikára egy dokihoz, ott az egész társaság szuper becsületes dokikból áll.
Amúgy én egy tízessel vagyok öregebb nálad. Addig élek, amig lehet, aztán passz.:))
Előzmény: illesibolya (3174)
old_boy2 Creative Commons License 2008.12.01 0 0 3176
Sajnos, nem ismerek a közeledben senkit, én Debrecenbe járok a Kardiológiára. Az pedig kicsit messze van neked.
Azért azt nem hiszem, hogy Bp-en ne lenne komoly, lelkiismeretes kardiológus. Ott az OKI, próbáld ki őket. Vagy egyszerűen kérdezd meg a háziorvosod (ha rendes), hogy ő kit ajánl jó szívvel. (A dokik ismerik saját köreiket - legalább a publikációkból és szakcikkekből.)
Előzmény: Törölt nick (3175)
illesibolya Creative Commons License 2008.12.01 0 0 3174
Kedves old boy2! Nekem júliusban múlt 5 éve, hogy volt a műtét. Egészen nyárig semmi gondot nem észleltem. Aztán kezdődött a fejfájás és szeptember közepe felé az első aggasztó tusolás közbeni anginás roham. Ekkor derült ki, hogy újra baj van, mert most már azonnal mentem, hogy valami nem stimmel. Az első műtétnél a katéterezéssel nem tudtak segíteni semmit, el sem tudták dugni a katétert. Most még időben voltam, úgy hogy sikerült a tágítás, két eret rendbe tettek, jan.13-án megyek újra, akkor megint kettőt. Azt mondta a doki, hogy ez a stent jó dolog, mert folyamatosan ürül belőle valami értágító szer. Fantasztikus orvosok körében mozgok, megbízom bennük, eddig még mindíg tudtak segíteni. (Zalaegerszeg Kardiológia, Szívsebészet.) Van egyébként tágító gyűrű is és háló is állítólag. De van akinek visszaszűkűl még így is. Volt egy betegtársam 5 éve, akinek úgy beszűkűlt (gyűrűje volt), hogy összenyomta a gyűrűt is. Nekem eddig még nem kellett használnom a sprayt, tapasszal nagyon jól elvagyok, jobb mint az értágító gyógyszer. Nem tudom, hány évesen kerültél műtétre, én 45, most vagyok 50. El akartak ájulni az orvosok, hogy mi a fenét keresek náluk. Jobbulást, javulást kívánok neked és természetesen a remény hal meg utoljára. Üdvözöllek és várom további észrevételeidet.
Előzmény: old_boy2 (3173)
old_boy2 Creative Commons License 2008.11.30 0 0 3173
Nem irigyellek. Nekem 6 éve volt ugyancsak 5 eres CABG-m, előtte több tágítás és stent.
Úgy tudom, műtét után 4 évig lehet nyugodt az ember. De találkoztam ott olyannal, akit 10 év után műtöttek másodszor.
Műtét óta nekem is volt már jónéhány anginás rohamom, de nitromint sprayra elmúlt, nem mentem dokihoz.
Szurkolok neked, hogy a stentek ne "pókhálósodjanak" be és máshol se legyen újabb szűkület. A gyógyszeres stent az én tágításomnál még nem létezett, nem ismerem róla a tapasztalatokat. Elvileg hosszú ideig védi az endothelt a gyulladástól és ezáltal a visszaszűküléstől.
Előzmény: illesibolya (3171)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!