Keresés

Részletes keresés

tara Creative Commons License 2010.02.11 0 0 5963
Azt hiszem a David gerincklinikára gondolhatsz, az Apor Vilmos téren : http://www.gerincklinika.hu/
Előzmény: gacsat (5959)
tavasz21 Creative Commons License 2010.02.11 0 0 5962
Cobralgin kenőcs enyhítette nekem a fájdalmat, recept nélküli. Semmi más, még injekció sem. Gerinckórházban műtöttek, azt javaslom, kérjetek oda beutalót.
Előzmény: norenababy (5960)
tavasz21 Creative Commons License 2010.02.11 0 0 5961
Én tegnap pont ott voltam, várta a buszra, a 86-ra. Azzal szemben van egy magánrendelő, de nem csak gerinccel foglalkozik. Többet nem tudok róla.
Előzmény: gacsat (5957)
norenababy Creative Commons License 2010.02.11 0 0 5960
Sziasztok! Párommal mindketten régi motorosok vagyunk, már ami a gerincsérvvel való együttélést illeti. Műtétre egyelőre egyikünk sem szeretné rászánni magát egészen addig, míg nem muszáj. Viszont a segítségetekre lenne szükségem. Időszerű lenne újabb vizsgálat/MR a páromnál, kb 2 éve volt utoljára orvosnál, mert mind csak a különböző kezeléseket írta fel, amik eddig nem használtak (ÁEK-ban). Egyrészt szeretném kérni, akár privátban javasoljatok orvosokat, akikkel ti meg voltatok elégedve (nem tudom, idegsebészt, ortopéd orvost vagy reumatológust), lehetőleg olyanokat, akik nem magánklinikán dolgoznak, mert az alkalmankénti szabott borsos árakat sajnos nem tudnánk kifizetni. A másik: tudnátok valami jó gyógyszert/ krémet/ kezelést/ módszert ajánlani, ami csökkenti a fájdalmat és a gyulladást? Eddig, amikor a párom ágynak esett, Movalist és Fastumot szedett némi gyomorvédővel, de most ezek nem akarnak hatni. Ti jártasabbak vagytok a témában, kérném a segítségeteket, mert férfi létére majdnem sír a fájdalomtól, de gondolom, ezt nektek nem kell részleteznem. Előre is köszönöm, Nóra
gacsat Creative Commons License 2010.02.11 0 0 5959
Pontosan hallottam 1 helyről, ahol vélhetően a Sportkórházból, vagy a Joliot Curie térnél levő gerincjavítóból való orvosok vannak, akik aztán beutalnak magukhoz a kórházba. Az odáig vezető rögös utat szeretném némi pénzért lerövidíteni.
Előzmény: Törölt nick (5958)
gacsat Creative Commons License 2010.02.11 0 0 5957
Van valami maszek gerincgyógyászó a Gellért téren. Ki ismeri?
Aichwald Creative Commons License 2010.02.11 0 0 5956

Sziasztok!

 

Eljutottam a háziorvoshoz az MRI lelettel.

L5-ön van balra egy prolapszus, nem egyértelmű, hogy nyom-e ideget. Ami viszont aggaszt: zsirdaganatot találtak az S1 (keresztcsontban) részben. Annyira nincs róla semmi info, nagyon ritka betegség.

Viszont nekem is a csípőbe sugárzik a fájdalom elsősorban, akkor lehet, hogy mégis ez a kis vacak sérvecske okozza? Előre hajláskor pedig a hasaljába is.

 

Ti hogyan tanultatok meg együttélni a folyamatos fájdalommal? Adjatok már tanácsot, mert én ebbe belebolondulok.

Igazából már 4 év alatt annyi diagnózisom volt, hogy ez a bizonytalanság kikészítette az idegeimet.

 

Köszönettel: Aichwald

vadkaland Creative Commons License 2010.02.09 0 0 5955

Nekem is valószínűleg hegesedés lesz az állandó fajdalom hátterében, ma voltam MR-n, remélem a gyulladás kizárható lesz majd. Engem szept 1-én operáltak kiszakadt L5 sérvvel, aztán egy hétre rá begyulladt minden, vissza a kórházba. Hat hét antibiotikumos kezelés, és szigorú fekvés után lassan éledeztem. Jan-ban visszamentem dolgozni (ülőmunka), de azóta sem őszinte a mosolyom:)

Szóval bal oldali volt a sérv, már a gyulladáskor is a jobb forgómba sugárzó fájdalmam volt, nem pici.... Ami megvan azóta is, sőt... Sokszor lesugárzik az egész lábamba. Elmentem másik dokihoz, aki megvizsgált, azt mondta már akkor látszott az MR-en a hegesedés, mikor a kórházba visszakerültem a gyulladással. (Csak elfejeltették közölni...)

Neked milyen panaszokat okoz??? Elmúlik ez valaha?!

Nekem azt mondta, ha kizárható a gyulladás, vagy esetleg egy újabb sérv, akkor csak a hegesedés okozhatja a panaszokat. Gyógytorna, rehab, fogyás, fájdalomcsillapítás jöhet szóba.   

Előzmény: fidelissima (5882)
tavasz21 Creative Commons License 2010.02.08 0 0 5954
Ma voltam 6 hetes kontrollon. Gyógyfürdőt csak 3 hónaposan lehet alkalmazni az orvosom szerint. Én meg már úgy mentem volna.
tavasz21 Creative Commons License 2010.02.08 0 0 5953
Én meg sokkal bezártabbra gondoltam. Nekem nem volt zavaró, bár félhulla voltam a fájdalomtól.
Előzmény: kristaly02 (5948)
tavasz21 Creative Commons License 2010.02.08 0 0 5952
menj el orvoshoz, neki mondd el ezeket a tüneteket. Ki kell vizsgálni mi okozza ezt.
Előzmény: Aichwald (5947)
Aichwald Creative Commons License 2010.02.08 0 0 5950

Kedves Robertov!

 

Ezek szerint mégis ez az orvos által "semminek" nézett sérvecske okozza a fájdalmakat?

 

Még van két tünetem, amivel nem tudnak mit kezdeni: egyrészt a bal lábam kifelé fordításakor combtőben van erős fájdalom, másrészt mozgáskor, üléskor a baloldalon a hasaljába is erősen belenyillallik.

Viszont L5S1 sérvnél ezek nem igazán tipikus tünetek.....

 

Kérem kedves véleményed, üdvözlettel: Aichi

 

 

kristaly02 Creative Commons License 2010.02.07 0 0 5948
Nekem sose volt klasztrofóbiám az MR alatt. Kattog zajos persze nem kellemes, de ki lehet bírni..
Előzmény: sziporka66 (5945)
Aichwald Creative Commons License 2010.02.07 0 0 5947

Segítségetek kérném!

 

4 éve egy hirtelen mozdulat után éreztem, hogy valami nem stimmel mélyen a derekamban. Akkor még azt sem tudtam, mi az a gerincsérv.

Vizsgálatok sora következett, de érdemben azóta sem vagyok sokkal előrébb.

MRI vizsgálat alapján van egy L5/S1 baloldali kiboltosulás, de az orvos szerint ez semmi, mivel nem nyom ideggyököt.

 

Tüneteim a következők: L5 tájról induló balra a csípőlapát felé tartó égő, szúró , húzós fájdalom. Mozgásra, illetve üléskor a legrosszabb, fekvéskor nem fáj. Időnként farba is sugárzik és néha érzek egy kis villámlást a nagy lábujjamban.

A mozgásom derékban egyre korlátozottabb.

 

Mivel Ti sajnos profiknak számítotok a kérdésben, kérem, adjatok tanácsot. Létezhet, hogy mégis ez a kis sérv okoz ilyen tüneteket? Mit tegyek?

 

Segítségetek előre is köszönöm: Aichi

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.02.07 0 0 5946

Szia!

Igen én is  csukott szemmel csináltam.

Előzmény: sziporka66 (5945)
sziporka66 Creative Commons License 2010.02.07 0 0 5945

Szia Coker! A Bella jót írt! Itt van egy kis videó is!

Én az MRI-t, becsukott szemmel csináltam végig, hogy ne emlékezzem a látványra:-) Sok sikert!

http://www.videoklinika.hu/video/kiss1117_koponyamr

 

Előzmény: Törölt nick (5944)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.07 0 0 5944
Nagyon szépen köszönöm. Igy már minden világos.
Előzmény: bela2200 (5942)
1gyógytornász Creative Commons License 2010.02.06 0 0 5943
Sziasztok!Bakos Orsolya vagyok,gyógytornász!Tornázni,gyógyulni vágyó emberek jelentkezését várom! :)Budapest egész területén házhoz megyek! 0630-746-2728
bela2200 Creative Commons License 2010.02.06 0 0 5942

Szakmai igényesség nélkül: az MR (mágneses rezonancia) elven működik, a mágneses hullámok különböző anyagokon különböző módon való visszaverődése alapján képes segíteni a képalkotásban.

A CT-t inkább egy többdimenziós röntgenképként lehet elképzelni.

 

Mást mutat "jól" a szakembernek az egyik, mást a másik. Nekem azért csinálták a ct-t, hogy megállapítsák, mennyire különül el a sérv és a megnyomott gerincvelő, ill. azt is megmutatta a CT, hogy meszes a sérv és a környéke. Ezek a műtét szempontjából fontos infók, pl. egy öreg, meszes csigolyát nem lehet csavarozni. És másképp lehet egy meszes sérvet megszüntetni mint egy "élőt".

 

A CT röntgen, tehát nem ártalmatlan. Ezért lehetőség szerint korlátozottan (célzottan) használják, a kivizsgálás kezdeti stádiumában alkalmasabb az MR.

Vagy az ultrahang, de azzal a gerinc nem vizsgálható.

 

 

MR

 

CT
Előzmény: Törölt nick (5941)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.06 0 0 5941
Kérlek benneteket, hogy ne nevessetek ki! Mi a különbség az MR és a CT között? Az MR röbbet mutat, mint a CT, vagy teljesen más? Nincs ebben gyakorlatom.
real_geri Creative Commons License 2010.02.06 0 0 5939
2-3 nappal előbb szóltak csak
Előzmény: Törölt nick (5935)
bela2200 Creative Commons License 2010.02.06 0 0 5938

A laborvizsgálatok közül néhányat ismételnek csak meg (de azt 30 napon belül is), gondolom a vérsüllyedést és más aktuális gyulladást jelző dolgokat néznek meg.

De a vércsoport, véralvadás és egy csomó más, a műtéthez, altatáshoz, gyógyszerezéshez fontos információt az elsőből szednek össze (ezek egy részéhez kevés is volna 1 nap).

 

Az MR-t biztosan nem ismétlik meg, legfeljebb még csinálnak egy CT-t melléje, amin másféle információkat is megtudnak a sérv természetéről).

Előzmény: Törölt nick (5937)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.06 0 0 5937

Ezért nem értem, hogy a vizsgálatok miért ennyire korán vannak. Két-három hónap alatt sok-sok változás is lehet. Előre  lehet tudni, hogy a leletek lejárnak. Biztos meg van az oka, hogy miért kérnek vizsgálatot most is.

Gondolom ezeket  a vizsgálatokat,   - legalábba labort  - egyébként  is újra meg fogják ismételni. Az MR vizsgálat decemberi. Ott is lehet változás (romlik).

Előzmény: bela2200 (5936)
bela2200 Creative Commons License 2010.02.05 0 0 5936

Nekem 1 hónapra ígérték a műtétet annakidején. Az 1 hónap előtt egy héttel telefonáltam, hogy mik az esélyek, "lejárnak" a leletek, meg egyáltalán.

Majd jelentkezünk, volt a válasz. Végül egyik nap délelőtt telefonáltak, hogy lehetőleg még aznap 1-ig érjek be, másnap műtét (így pont egy hónapra volt az anaszteziológussal való első találkám után).

Előzmény: Törölt nick (5935)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.05 0 0 5935
Tényleg jobb, ha nem ketten vagytok egy szobában. Még azt megtudnád mondani, hogy mennyivel előtte telefonáltak, mielőtt be kellett menned. A főnővér nem volt beszédes hangulatban. 
Előzmény: real_geri (5929)
real_geri Creative Commons License 2010.02.05 0 0 5933
szerelőnél volt a Scenic-em, és egy estére egy zsebpiszok Clio-ba kellett nyomorogjak.
azt hittem, nem marad egyben a derekam :( nem javasolt senkinek, aki magasabb, mint 165cm és nehezebb 60kilónál :(
Bizsu53 Creative Commons License 2010.02.04 0 0 5932
Sziasztok!
Már régen olvaslak Titeket.Sajnos a hegesedéssel van nekem is prolémám.Néha már elviselhetetlen a fájdalom,az orvosom /reumatológus/azt mondja nincs mit tenni.Olvastam itt a fórumom az epidurális eljárásról.Szeretném ha segítenétek megtalálni ki,és hol gyógyítja ezzel a módszerrel a hegesedést.Az én műtétem 4 éve volt,mindennel próbálkoztam/gy.torna,fizikó,gyógyszer/de nem segít.
Előzmény: fidelissima (5870)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.04 0 0 5931
Köszi, megnéztem.
Előzmény: tavasz21 (5930)
tavasz21 Creative Commons License 2010.02.03 0 0 5930

http://www.videoklinika.hu/video/rehabilitacio_porckorongserv_mutet_utan

jó videokat találtam, érdemes megnézni őket

real_geri Creative Commons License 2010.02.03 0 0 5929
szia!

hétfőn mentem, kedden szike, pénteken kocsival haza :)
6 ágyasban, de jobb így, mint pl 2 ágyasban, ha a társad is altatva van, és unod magad halálra :)
azért akkor még fájt rendesen nekem is, de már rohadtul akartam hazajönni
Előzmény: Törölt nick (5928)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!