Keresés

Részletes keresés

norenababy Creative Commons License 2010.02.11 0 0 5979
Nagyon köszönöm, holnap írok neked.

Igazán kedvesek vagytok mind!
Előzmény: Törölt nick (5976)
norenababy Creative Commons License 2010.02.11 0 0 5978
Köszönöm szépen. Igen, tudtál:)
Előzmény: avandia (5977)
avandia Creative Commons License 2010.02.11 0 0 5977
norenababy!

Írtam neked privátot, remélem tudtam segíteni!

Üdv.

avandia
Előzmény: norenababy (5970)
tavasz21 Creative Commons License 2010.02.11 0 0 5975
Budai gerinckórházban van fizetős szoba, de van nem fizetős is sok. Csak a szobáért kell fizetni, a többi társ. biztosításra megy. Gyógytorna, MR, CT,stb.
Előzmény: norenababy (5973)
tavasz21 Creative Commons License 2010.02.11 0 0 5974
Jól vagyok, műtét utáni fájdalmat fájdalomcsillapítóval csökkentik. Infúziót én a kórházban kaptam, de van, hogy be kell járni és adják. Konzervatív kezelésnél gerincbe adnak 8 centire injekciót, ezt blokádnask hívják. Infúziót karba adják.
Előzmény: norenababy (5970)
norenababy Creative Commons License 2010.02.11 0 0 5973
Megköszönném, ha megadnád a nevét (és az elérhetőségét). Jó, ha több név van talonban. Tavaly, amikor fájt a párom dereka, kaptunk egy telefonszámot bizonyos Rónai (y?) doktorhoz a Gerincgyógyászatiban, de pont akkor ment hosszabb szabira, tehát sos máshoz kellett fordulnunk. Régebben az OITI-ben volt, most a Péterfyben van Szeifert. Ő írt fel Movalist, de nem nagyon használt. Szóval jobb, ha van néhány jó orvos, akit felkereshetünk ha nagy baj van. Fizetni tulajdonképpen mindegyiknek kell, csak azt nem engedhetjük meg magunknak hogy kétnaponta több ezer/tízezer forintot fizessünk gyógytornásznak, masszőrnek, orvosnak, akupunktőrnek.
Előzmény: Törölt nick (5971)
norenababy Creative Commons License 2010.02.11 0 0 5970
Varga Péter Pálról hallottam sok jót, de nekem sajnos nincs ismeretségem.
A műtét óta jól vagy? Műtét után erős fájdalmakra lehet számítani? Az infúzióhoz be kell feküdni és a gerincbe adják? Elnézést, hogy ennyit kérdezek, de első körben jobban bízom bennetek, akik már szintén megjártátok a poklot, mint egy idegen orvosban. Köszönöm a válaszokat!
Előzmény: tavasz21 (5969)
tavasz21 Creative Commons License 2010.02.11 0 0 5969
Természetesen az infúzió már használ, azt a kórházban kaptam tizet.
Előzmény: Törölt nick (5965)
tavasz21 Creative Commons License 2010.02.11 0 0 5968
Igen a régi honvédkórház. Engem Varga Péter Pál műtött, de ismerettségem volt, elég szoros. Hozzá nehéz bejutni állítólag. Szőlősy műtötte a szobatársam, ő is jó, Varga péter Pál tanította be.
Előzmény: norenababy (5967)
norenababy Creative Commons License 2010.02.11 0 0 5967
Robertov és Tavasz21, nagyon köszönöm. Van itthon Crotalgin, kipróbáljuk.
Esetleg privátban tudnátok orvost ajánlani, akit keressünk? Sajnos úgy néz ki, sürgősen találni kell valakit, mert a párom már alig tud lábra állni a fájdalomtól és szegény csak jajgat egész nap. Már a codein-tartalmú kúp sem ér semmit. A szívem megszakad, de nem szeretnénk mentővel ez épp ügyeletes kórházba vitetni, inkább egyenesen az értő kezek közé. A gerincgyógyászati központra gondoltok a régi budai honvéd kh épületében? Az jobb vagy az OITI? Orvosokat ajánljatok, legyetek szívesek! Nagyon meg vagyok ijedve, mert ennyire nagy fájdalmai még nem voltak. Köszönöm.
gacsat Creative Commons License 2010.02.11 0 0 5966
Mindenkinek köszi. Az emilem nyilvános.
tara Creative Commons License 2010.02.11 0 0 5963
Azt hiszem a David gerincklinikára gondolhatsz, az Apor Vilmos téren : http://www.gerincklinika.hu/
Előzmény: gacsat (5959)
tavasz21 Creative Commons License 2010.02.11 0 0 5962
Cobralgin kenőcs enyhítette nekem a fájdalmat, recept nélküli. Semmi más, még injekció sem. Gerinckórházban műtöttek, azt javaslom, kérjetek oda beutalót.
Előzmény: norenababy (5960)
tavasz21 Creative Commons License 2010.02.11 0 0 5961
Én tegnap pont ott voltam, várta a buszra, a 86-ra. Azzal szemben van egy magánrendelő, de nem csak gerinccel foglalkozik. Többet nem tudok róla.
Előzmény: gacsat (5957)
norenababy Creative Commons License 2010.02.11 0 0 5960
Sziasztok! Párommal mindketten régi motorosok vagyunk, már ami a gerincsérvvel való együttélést illeti. Műtétre egyelőre egyikünk sem szeretné rászánni magát egészen addig, míg nem muszáj. Viszont a segítségetekre lenne szükségem. Időszerű lenne újabb vizsgálat/MR a páromnál, kb 2 éve volt utoljára orvosnál, mert mind csak a különböző kezeléseket írta fel, amik eddig nem használtak (ÁEK-ban). Egyrészt szeretném kérni, akár privátban javasoljatok orvosokat, akikkel ti meg voltatok elégedve (nem tudom, idegsebészt, ortopéd orvost vagy reumatológust), lehetőleg olyanokat, akik nem magánklinikán dolgoznak, mert az alkalmankénti szabott borsos árakat sajnos nem tudnánk kifizetni. A másik: tudnátok valami jó gyógyszert/ krémet/ kezelést/ módszert ajánlani, ami csökkenti a fájdalmat és a gyulladást? Eddig, amikor a párom ágynak esett, Movalist és Fastumot szedett némi gyomorvédővel, de most ezek nem akarnak hatni. Ti jártasabbak vagytok a témában, kérném a segítségeteket, mert férfi létére majdnem sír a fájdalomtól, de gondolom, ezt nektek nem kell részleteznem. Előre is köszönöm, Nóra
gacsat Creative Commons License 2010.02.11 0 0 5959
Pontosan hallottam 1 helyről, ahol vélhetően a Sportkórházból, vagy a Joliot Curie térnél levő gerincjavítóból való orvosok vannak, akik aztán beutalnak magukhoz a kórházba. Az odáig vezető rögös utat szeretném némi pénzért lerövidíteni.
Előzmény: Törölt nick (5958)
gacsat Creative Commons License 2010.02.11 0 0 5957
Van valami maszek gerincgyógyászó a Gellért téren. Ki ismeri?
Aichwald Creative Commons License 2010.02.11 0 0 5956

Sziasztok!

 

Eljutottam a háziorvoshoz az MRI lelettel.

L5-ön van balra egy prolapszus, nem egyértelmű, hogy nyom-e ideget. Ami viszont aggaszt: zsirdaganatot találtak az S1 (keresztcsontban) részben. Annyira nincs róla semmi info, nagyon ritka betegség.

Viszont nekem is a csípőbe sugárzik a fájdalom elsősorban, akkor lehet, hogy mégis ez a kis vacak sérvecske okozza? Előre hajláskor pedig a hasaljába is.

 

Ti hogyan tanultatok meg együttélni a folyamatos fájdalommal? Adjatok már tanácsot, mert én ebbe belebolondulok.

Igazából már 4 év alatt annyi diagnózisom volt, hogy ez a bizonytalanság kikészítette az idegeimet.

 

Köszönettel: Aichwald

vadkaland Creative Commons License 2010.02.09 0 0 5955

Nekem is valószínűleg hegesedés lesz az állandó fajdalom hátterében, ma voltam MR-n, remélem a gyulladás kizárható lesz majd. Engem szept 1-én operáltak kiszakadt L5 sérvvel, aztán egy hétre rá begyulladt minden, vissza a kórházba. Hat hét antibiotikumos kezelés, és szigorú fekvés után lassan éledeztem. Jan-ban visszamentem dolgozni (ülőmunka), de azóta sem őszinte a mosolyom:)

Szóval bal oldali volt a sérv, már a gyulladáskor is a jobb forgómba sugárzó fájdalmam volt, nem pici.... Ami megvan azóta is, sőt... Sokszor lesugárzik az egész lábamba. Elmentem másik dokihoz, aki megvizsgált, azt mondta már akkor látszott az MR-en a hegesedés, mikor a kórházba visszakerültem a gyulladással. (Csak elfejeltették közölni...)

Neked milyen panaszokat okoz??? Elmúlik ez valaha?!

Nekem azt mondta, ha kizárható a gyulladás, vagy esetleg egy újabb sérv, akkor csak a hegesedés okozhatja a panaszokat. Gyógytorna, rehab, fogyás, fájdalomcsillapítás jöhet szóba.   

Előzmény: fidelissima (5882)
tavasz21 Creative Commons License 2010.02.08 0 0 5954
Ma voltam 6 hetes kontrollon. Gyógyfürdőt csak 3 hónaposan lehet alkalmazni az orvosom szerint. Én meg már úgy mentem volna.
tavasz21 Creative Commons License 2010.02.08 0 0 5953
Én meg sokkal bezártabbra gondoltam. Nekem nem volt zavaró, bár félhulla voltam a fájdalomtól.
Előzmény: kristaly02 (5948)
tavasz21 Creative Commons License 2010.02.08 0 0 5952
menj el orvoshoz, neki mondd el ezeket a tüneteket. Ki kell vizsgálni mi okozza ezt.
Előzmény: Aichwald (5947)
Aichwald Creative Commons License 2010.02.08 0 0 5950

Kedves Robertov!

 

Ezek szerint mégis ez az orvos által "semminek" nézett sérvecske okozza a fájdalmakat?

 

Még van két tünetem, amivel nem tudnak mit kezdeni: egyrészt a bal lábam kifelé fordításakor combtőben van erős fájdalom, másrészt mozgáskor, üléskor a baloldalon a hasaljába is erősen belenyillallik.

Viszont L5S1 sérvnél ezek nem igazán tipikus tünetek.....

 

Kérem kedves véleményed, üdvözlettel: Aichi

 

 

kristaly02 Creative Commons License 2010.02.07 0 0 5948
Nekem sose volt klasztrofóbiám az MR alatt. Kattog zajos persze nem kellemes, de ki lehet bírni..
Előzmény: sziporka66 (5945)
Aichwald Creative Commons License 2010.02.07 0 0 5947

Segítségetek kérném!

 

4 éve egy hirtelen mozdulat után éreztem, hogy valami nem stimmel mélyen a derekamban. Akkor még azt sem tudtam, mi az a gerincsérv.

Vizsgálatok sora következett, de érdemben azóta sem vagyok sokkal előrébb.

MRI vizsgálat alapján van egy L5/S1 baloldali kiboltosulás, de az orvos szerint ez semmi, mivel nem nyom ideggyököt.

 

Tüneteim a következők: L5 tájról induló balra a csípőlapát felé tartó égő, szúró , húzós fájdalom. Mozgásra, illetve üléskor a legrosszabb, fekvéskor nem fáj. Időnként farba is sugárzik és néha érzek egy kis villámlást a nagy lábujjamban.

A mozgásom derékban egyre korlátozottabb.

 

Mivel Ti sajnos profiknak számítotok a kérdésben, kérem, adjatok tanácsot. Létezhet, hogy mégis ez a kis sérv okoz ilyen tüneteket? Mit tegyek?

 

Segítségetek előre is köszönöm: Aichi

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.02.07 0 0 5946

Szia!

Igen én is  csukott szemmel csináltam.

Előzmény: sziporka66 (5945)
sziporka66 Creative Commons License 2010.02.07 0 0 5945

Szia Coker! A Bella jót írt! Itt van egy kis videó is!

Én az MRI-t, becsukott szemmel csináltam végig, hogy ne emlékezzem a látványra:-) Sok sikert!

http://www.videoklinika.hu/video/kiss1117_koponyamr

 

Előzmény: Törölt nick (5944)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.07 0 0 5944
Nagyon szépen köszönöm. Igy már minden világos.
Előzmény: bela2200 (5942)
1gyógytornász Creative Commons License 2010.02.06 0 0 5943
Sziasztok!Bakos Orsolya vagyok,gyógytornász!Tornázni,gyógyulni vágyó emberek jelentkezését várom! :)Budapest egész területén házhoz megyek! 0630-746-2728
bela2200 Creative Commons License 2010.02.06 0 0 5942

Szakmai igényesség nélkül: az MR (mágneses rezonancia) elven működik, a mágneses hullámok különböző anyagokon különböző módon való visszaverődése alapján képes segíteni a képalkotásban.

A CT-t inkább egy többdimenziós röntgenképként lehet elképzelni.

 

Mást mutat "jól" a szakembernek az egyik, mást a másik. Nekem azért csinálták a ct-t, hogy megállapítsák, mennyire különül el a sérv és a megnyomott gerincvelő, ill. azt is megmutatta a CT, hogy meszes a sérv és a környéke. Ezek a műtét szempontjából fontos infók, pl. egy öreg, meszes csigolyát nem lehet csavarozni. És másképp lehet egy meszes sérvet megszüntetni mint egy "élőt".

 

A CT röntgen, tehát nem ártalmatlan. Ezért lehetőség szerint korlátozottan (célzottan) használják, a kivizsgálás kezdeti stádiumában alkalmasabb az MR.

Vagy az ultrahang, de azzal a gerinc nem vizsgálható.

 

 

MR

 

CT
Előzmény: Törölt nick (5941)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!