Keresés

Részletes keresés

Beer Monster Creative Commons License 2014.05.25 0 0 16457

Nemár!... amint megtalálom a rohadt adatkábelt, teszek fel képet. Nem mondok fajtát, mert száz százalékban biztos én se vagyok bennük, tippelni meg csak félrevezető, de amerikai, meg eurázsiai-amerikai hibridek. Az egyikük minden bizonnyal egy V. labrusca lesz.

Előzmény: Sanci07 (16454)
AKG89 Creative Commons License 2014.05.25 0 0 16456

ja és komáromtól még 40km észak a szőlő termőhelye..nem borvidék

AKG89 Creative Commons License 2014.05.25 0 0 16455

Tiszteletem az Uraknak! 2-3 éve én is foglalkozom szőlővel hobby szinten..egy pár tőke( kékoportő, csabagyöngye, zalagyöngye, deleware, feketeotelló+új ültetésű 2éves irsai szabadgyökéren) van a kertben. a szőlővel anno fater, öregfater foglalkozott,de már 3éve én vettem át... szivesen olvasok szakirodalmat ezzel kapcsolatban.Permetezési téren többnyire kontakt szereket használok(réz+kén) virágzás előtt szoktam felszivodóval permetezni(ridomil, topas)... olvasom hogy dumáltok a virágzásról.. nálam a kékoportó és az otelló már virágzásnak indult... csabagyöngyén még semmi...

 

Sanci07 Creative Commons License 2014.05.25 0 0 16454

Hol tartod a szőlődet fólia sátorban?Nálam most kezdett el virágozni a csabagyöngye ettől korábbi fajtát pedig nem ismerek!

Előzmény: Beer Monster (16451)
juhosttt Creative Commons License 2014.05.25 0 0 16453

Igen jól érted!

 

Az ország mely részén laksz?

Képet tudnál feltenni arról a bogyós állapotról? Milyen fajta szőlők vannak már bogyós állapotban? Nekem a narancs ízű (jelenleg ez és egy másik hasonló fehér szőlő a legkorábban érő), még csak bimbóznak, nem virágzanak.

De sztem a nagyobb bor vidékeken sem zajlott még le a virágzás, tekintettel, h az 1-2 hetes folyamat.

Előzmény: Beer Monster (16451)
Beer Monster Creative Commons License 2014.05.24 0 0 16452

No szarakodik a billentyűzet, szóval jól értem-e.

Beer Monster Creative Commons License 2014.05.24 0 0 16451

Jól érm, hogy még van, amelyik nem is virágzott? Nálam már bogyók vannak a fürtökön.

Előzmény: juhosttt (16450)
juhosttt Creative Commons License 2014.05.24 0 0 16450

Nálam az egérárpa és tarackbúza (perjefélék) itt-ott lisztharmatosak lettek, az árvacsalán is, de a szőlőre nem terjedt át. Ahol sok volt az árvacsalán, ott alacsony kordon van nagyon szellős lombozattal, ahol meg a perje félék vannak ott nincs szőlő...

 

A fekete rizlingem egyöntetűen virágzásnak indult. A méhek még most kezdik átjárni. Nagyon hirtelen virágzott ki, a csemege szőlők és a többi borszőlő még meg se moccantak. Remélem okt1-én nem üt be a fagy, és eltudom húzni a szüretet egészen novemberig is... Bár az idei év a tesztelés éve lesz. A tökéken különböző terhelés van, és amelyik a legjobb cukor/sav arányt adja, az a terhelés marad.

Előzmény: Jani71 (16449)
Jani71 Creative Commons License 2014.05.23 0 0 16449

Ja, és ha már utaltam az oldalra, akkor érdemes elolvasni a legutóbbi bejegyzést is.

Főleg lisztharmatveszély áll fenn. A peronoszpóra még bizonytalan. Az atkákat viszont ez az írás is említi (természetesen).

Előzmény: Jani71 (16448)
Jani71 Creative Commons License 2014.05.23 0 0 16448

Azért el lehet azzal késni.

Volt már ilyen jellegű bajom az elmúlt években, úgyhogy tegnap és ma inkább elkezdtem a megelőzést (peronoszpóra, lisztharmat). Plusz levélatka is van, arra is szórtam.

Előzmény: Törölt nick (16446)
kovás zoli Creative Commons License 2014.05.22 0 0 16447

sziasztok

 

pinot noir erdeklödnék haogy neked van e becses fajtábol ami a neved??mert én öszel telepitetem.de még most is szeretnék telepiteni pinot noir.ugy kb még 60 töket

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.22 0 0 16446

Duma. Nem kell felülni nekik, persze hogy ijesztgetnek, el akarják adni a mérgeiket.

Fertőzésnek nyoma sincs.

Előzmény: pinotnoir777 (16443)
Sanci07 Creative Commons License 2014.05.22 0 0 16445

Felénk betegségnek nyoma sincs,ettől függetlenül tegnap megvolt az első permetezésem.Véleményem szerint itt az ideje,nem szeretem a meglepetéseket!

Előzmény: pinotnoir777 (16443)
juhosttt Creative Commons License 2014.05.22 0 0 16444

Nálam néhány fekete rizling tőkén már virágzásnak indult 1-2 fürt. Pedig vannak sokkal korábbi csemegék, azok meg se mozdultak még. Ezek a korai virágokat vajon elrúgja, vagy a jó idő hatása lenne?

Előzmény: pinotnoir777 (16443)
pinotnoir777 Creative Commons License 2014.05.22 0 0 16443
A növényvédős cégek hírleveleiben már beindult az ijesztgetés, kinn a határban viszont
nem láttam még peronoszpóra ojajfoltokat. Valakinél már van helyzet?
Kulicz Creative Commons License 2014.05.22 0 0 16442

Tehát úgy ítéled meg, hogy a törzs gyenge. Milyen magasan hajtottad el? Egy, vagy két oldalra? Bár egy fénykép sokat segítene, úgy vélem korán terhelted a tőkéidet és magas törzset alakítottál ki, ezért nem tud megerősödni. Annyit tehetsz, hogy megritkítod a vesszőket, és a fürtök számát is korlátozod. Hogy hány vesszőt és fürtöt hagysz meg, azt fénykép után lehetne csak megmondani. Két éves tőke is lehet nagyon erős, ha jó talajon van, de hogy óvatosan kell terhelni, az biztos. Hány vessző és hány fürt van egy tőkén és milyen magas a törzs, ez a kérdés.

Előzmény: xyzw (16438)
juhosttt Creative Commons License 2014.05.21 0 0 16441

Én nem vagyok szaktanácsadó! Csak leírtam a véleményem! Inkább Te vagy a szaki, én is köszönöm a részletes infót! :)

Előzmény: GENOM_66 (16440)
GENOM_66 Creative Commons License 2014.05.21 0 0 16440

Szerintem ez a kérdés azért nem olyan egyszerű, mint az előttem szóló szaktanácsadó kolléga leírta!

Atka lehet egyfelöl gubacs-, másfelöl levélatka. Gubacsatka ritkán csinál nagy gondot, könnyen túl is növi a növény, bár csúnyák az általa bántott levelek. Kritikus szintet állítólag ritkán vagy nem is igen ér el a kártétele. Levélatka már azért más tészta. Egyfelöl - még ha ritkán is - teljesen le tudja gyengíteni a növényt, másfelöl tőkén belül vándorol mindig a hajtás vége felé haladva a legfiatalabb leveleket kedveli. Tehát súlyos esetben kevésbé tudja kinőni.

A ragadozó atkák valóban teszik normál körülmények között a dolgukat. Baj akkor van, lehet, ha többszöri kontakt rövalölős kezelés volt korábban (pl. Bi-58 és hasonlók, és nem valamilyen szelektívebben ható pl. gyomorméreg), amik megtizedelik a ragadozó atkákat is. Gond lehet akkor is, ha előző nyarakon túlzottan felszaporodtak a levélatkák, erre az elmult korábbi forró nyarakon bőven volt lehetőségük, főleg ha lisztharmat ellen nem ként használtunk, hanem rendszeresen valami felszívódó szert. Ezekre plusszként segíthetetett rá az enyhe telünk, amikor könnyedén áttelelhettek az egyedek.

Egyszóval függ hogy melyik atkával állunk szenben, de mivel a lisztharmat miatt így is kell kénnel permetezni (legalábbis ezzel a legcélszerűbb), a kérdés jó eséllyel megoldódik. Ha esetleg annyira erős levélatka fertőzés lenne, meggondolandó lehet egy spec. atkaőlő készítmény, (ezek szokták kímélni a ragadozó atkákat) egyszer mostanában, egyszer augusztus elején az atkák telelőre vonulásakor. Feltéve persze ha nyáron sok szívásnyomot látunk a leveleken!

Egyébként a levélatka tünete tavasszal erősen hasonlít a cinkhiányos hajtásra. Viszont az utóbbin nincsenek szívásnyomok, így könnyebben megkülönböztethetőek.

Előzmény: ..janos.. (16430)
..janos.. Creative Commons License 2014.05.20 0 0 16439

Köszi.

Előzmény: juhosttt (16436)
xyzw Creative Commons License 2014.05.20 0 0 16438

Hali! Van 4-5 szőlőtőkém, amelyet 2012 őszén telepítettem vásárolt oltványból, mind csemegeszőlő. Tavaly nagyon szépen fejlődtek, gondoltam, megnézem milyen a szőlő, talán lesz egy-két fürt rajta kóstolónak, hát meghagytam magasra a vesszőt, sőt el is hajtottam oldalra a kartartó huzalra. Na most az történt, hogy tele lettek erős vesszőkkel, valamint rengeteg fürtkezdeménnyel. Viszont az eredeti vessző, amit meghagytam, az úgy érzem, ennyi vesszőhöz/fürthöz gyenge. Szerintetek mit tegyek, leszedjem a fürtöket, esetleg ritkítsam meg, vagy szedjem le szinte teljesen, 1, max. 2 fürtig? 

kovás zoli Creative Commons License 2014.05.19 0 0 16437

Sziasztok

holnap megprobálok nagyobb képet feltenni

remélem tudtok segiteni

elöre is köszi

Előzmény: RAMBO (16429)
juhosttt Creative Commons License 2014.05.19 0 0 16436

..janos..

Atka ellen vannak ragadozó atkák. De lehet letépkedni a leveleket is. A kén is segít, de csak ezért kénezni 2 hetente, nem kell! :) én a szomszédnál kénnel is permeteltem, mivel ott 2 éve nem volt permetelve semmivel, ott már fontos volt az atka gyérítés. De meglepő módon csak foltokban fordult elő.

 

beer monster:

szinte mindből lehet, csak nem mindből érdemes... A legjobb a magnélküli, vagy olyan amelyiknek alig érezhető a magja. A lényeg az aszaláson van, oda kell a megfelelő technológia. De ez egy külön ágazat, h hány fokon meddig kell aszalni, h aszalt is legyen és a benne lévő dolgok is ne távozzanak el teljesen. (ásványi anyagok vitamin stb.)

zoli1437 Creative Commons License 2014.05.19 0 0 16435

Csak feltételezem, hogy más fajták is megfelelnek. Saját tapasztalatom nincs.

Fiatalok a szőlőim még nem teremtek.

Én 10 naponta permetezem őket. Így  rendben vannak. Nem tudom ritkább permetezésnél hogy bírnák.

Előzmény: Beer Monster (16434)
Beer Monster Creative Commons License 2014.05.19 0 0 16434

Köszi. De ezekszerint bármely magtalan szőlőből csinálható?

Elég érzékenynek tűnnek, heti-kétheti permetezést ír...

Előzmény: zoli1437 (16432)
zoli1437 Creative Commons License 2014.05.19 0 0 16433

Vannak még egyéb mag nélküli fajták is, csak hirtelen ezt a linket találtam,

Előzmény: zoli1437 (16432)
zoli1437 Creative Commons License 2014.05.19 0 0 16432
Előzmény: Beer Monster (16431)
Beer Monster Creative Commons License 2014.05.19 0 0 16431

Sziasztok,

Mazsolát milyen fajta szőlőből lehet csinálni?

..janos.. Creative Commons License 2014.05.19 0 0 16430

Hali.

 

Az atkák nekem is kóstolgatják a szőlőmet.

Előre is bocs az amatőr kérdésért: maguktól is odébbállnak/elpusztulnak/megeszi őket valami? VAgy mindenképpen védekezni kell ellenük pl. Thiovit-tal?

RAMBO Creative Commons License 2014.05.19 0 0 16429

Nagyobb képet nem tudnál feltenni?

Előzmény: kovás zoli (16428)
kovás zoli Creative Commons License 2014.05.18 0 0 16428

 

 

Sziasztok

 

Segitségeteket kérném egy kis fajtaazonositásban.Ez egy fehér szölö.Középérésü.Böven terem rövidcspon és szálveszön is.fürtjei nagyok nem tul tömötek.A darazsak nem nagyon szeretik de mégsem tul vastag héju.Szerintetek mi lehet ?,?

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!