Keresés

Részletes keresés

nopánick Creative Commons License 2011.09.21 0 0 19991

Francokat!

Félrebeszélsz még mindig...

Olvasgasd újraés újra, lassan-figyelmesen az idézett dolgokat.

Egyszer talán meg  is érted majd:-)

 

Van akinek már sikerült és így már különbséget tenni a kötelező és az ésszerű között.

A rendőr pedig nem fog büntetni, ha a kiszállás után veszed fel... ha éppen kell.

 

Azért pedig, hogy nincs nálad soha nem fog !

Vagy ha igen, akkor majd a bíró orrba veri érte...

Előzmény: BoGar (19990)
BoGar Creative Commons License 2011.09.21 0 0 19990

Már túl vagyok rajta. Az is engem igazol. Ott ráadásul szó nincs pl a rendőri igazoltatás esetén se lakott területről, se éjszakáról, se látási viszonyokról, csak arról, hogy kötelező felvenni. Ha nincs nála, nem tudja felvenni. nem kötelező, hogy nála legyen, de akkor fel sem tudja venni. Egyszerű logika. Benne kell lenni a kocsiban és meg is büntethet, ha nem tudod bemutatni. Elég csak megkérnie, hoyg szállj ki, nyisd ki a csomagtartót. De ehhez kell már a sárga mellény. Mit csinálsz, ha nincs nálad? Na?!

Előzmény: Törölt nick (19988)
BoGar Creative Commons License 2011.09.21 0 0 19989

Senki nem mondta, hogy kötelező tartozék. Csak azt mondtam, kötelezőaz autódban lenni, mert anélkül nem szállhatsz ki. Érted/érzed a különbséget? Azt hiszem, nagyon nem. Van két szabály. Ütközik egymással. Te nem hordod magaddal, mert nem kötelező tartozék. Én magammal hordom, mert kötelező felvenni. Ennyi. Aztán majd ha téged megbüntet a rendőr, mert nem tudod bemutatni kiszállás előtt, így jártál, és beperelheted, hogy de nem köztelező tartozék. És majd jól elveszeted. Mi meg jót röhögünk rajtad, ha jössz sírni.

Előzmény: Törölt nick (19978)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.21 0 0 19988

Lassan el fogsz jutni a (19974)-hez is. :)

Előzmény: BoGar (19987)
BoGar Creative Commons License 2011.09.21 0 0 19987

Nem keverem. Egyik következik a másikból. Ha nincs nálad, nem tdusz úgy kiszállni. Ennyi. Ez a lényeg. Nehéz megértenetek?!

Előzmény: Byk001 (19958)
BoGar Creative Commons License 2011.09.21 0 0 19986

Én meg azt mondtam, a rendőr nem fogja elhinni neked, hogy te csak lakott területen belül használod.

Előzmény: M.Sanyi (19956)
BoGar Creative Commons License 2011.09.21 0 0 19985

Szerintem meg ti nanyokosok nyomatjátok a hülyeségeiteket, és személyeskedésbe is kezdesz azzal, hogy minősíted a vitapartnereidet. Így pedig nem fogunk egyről a kettőre jutni.

Előzmény: Törölt nick (19957)
BoGar Creative Commons License 2011.09.21 0 0 19984

Még annyit, hogy vannak jogszabályok, és vannak jogi értelmezések. Ki így, ki úgy értelmezi ezeket. De hát a topik címe is ez, nem?!

Előzmény: Törölt nick (19952)
BoGar Creative Commons License 2011.09.21 0 0 19983

Mondtam neked, nem csak jogszabályok alapján dolgozik, de ezt képtelen vagy felfogni. További jó trollkodást! Gondolkodni és megérteni képtelen emberekkel nem tudok vitázni.

Előzmény: Törölt nick (19952)
BoGar Creative Commons License 2011.09.21 0 0 19982

Parancsolj pár link: http://www.delmagyar.hu/szeged_hirek/buzos_utcak_tobb_ezerbe_kerulhet_a_nyilvanos_vizeles/2145598/

Szabsvhr. 7. § (köztisztasági szabálysértés)

http://www.helyihirek.hu/index.php?fp=cikk&id=4932&v=cikkek

Remélem ennyi elég. Nem is tudom, hogy fordult meg a fejedben, hogy ez nem ütközik semmilyen jogszabályba. Haonsló, mint a közterületen való szemetelés. Vagy te azt is szoktál?!

Előzmény: Pitrinkó (19949)
BoGar Creative Commons License 2011.09.21 0 0 19981

Nem mondtam, hogy kötelező. Azt mondtam, ha nem tudod kicserélni, mikor a rendőr szól, hogy nem ég az egyik, megbüntet. Enyni. Nem kell, hogy legyen nálad, de tudd használni, ha kell.

Előzmény: Törölt nick (19951)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.21 0 0 19980

Az igazság az, hogy rohadtul igaza van, de ezt beismerni/megérteni empátia kellene.

Előzmény: Macika (19979)
Macika Creative Commons License 2011.09.21 0 0 19979

Senki nem várta, hogy megértsd, hiszen ehhez empátia kellene...

Előzmény: Törölt nick (19978)
Macika Creative Commons License 2011.09.21 0 0 19977

Szóval, normál személyautó esetén kötelezően lenni kell az autóban:
- B típusú, nem lejárt elsősegély felszerelésnek 
- izzókészletnek (csak a műhelyen kívűl is cserélhető izzókkal)
- elakadásjelző háromszögnek

 

Így van!

 

Tűzoltókészülék és sárga mellény pedig csak akkor 'kötelező', ha tudsz gondolkozni és/vagy van ismerősöd, aki ipari szénné égett autótűzben, illetve megnyomorodott sötét ruhában kiszállva éjjal, lakterkiv.

 

És IGAZ, a rendőr nem büntethet ezek hiányáért. Majd megteszi helyette az élet meg a fizika...

 

 

 

Érdekes olvasgatni a sorokat, ha van valami olyan szabályzás, ami azért szabály, azért tilt, mert csak, akkor írjátok, hogy hohóóó, belegondolva teljesen értelmetlen a szabályzás, megmagyarázhatatlan, miért írja elő/tiltja a dolgokat.

 

Itt, a sárga mellény esetében miért nem lehet belegondolni?

 

Tényleg nem értem.

 

De mondom, a rendőrnek valóban nincs jogszabály a kezében, amibe ütköztethetné, ha lakott területen kéri számon a sárga mellényt, főleg nappal...

Előzmény: nopánick (19973)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.20 0 0 19976

Szőke díszribi centis műkörmökkel nekiáll izzót cserélni, pl. akár egy Lada1200 berohadt csavarjait kiműteni... (tudom, az nem jár Ladával) Azt még megnézném... muhaha!!! :-)))

Előzmény: nopánick (19973)
BringasLevy Creative Commons License 2011.09.20 0 0 19975

Köszönöm

Előzmény: nopánick (19973)
nopánick Creative Commons License 2011.09.20 0 0 19974

"A rendelet előírása a műszaki hiba miatt vagy

egyéb okból megálló járműből kiszálló személyekre is vonatkozik.


Esetükben nincs olyan előírás, hogy csak fényvisszaverő mellényben szállhatnak ki a járműből!!!

De, a lehető legrövidebb időn belül fel kell azt venniük, vagy el kell hagyniuk

az úttestet, a leállósávot és az útpadkát.

 

Autóbuszról leszálló utasok esetén is csak az a személy tartózkodhat az úttesten,

a leállósávon vagy, az útpadkán, aki fényvisszaverő mellényt visel.
 

A fényvisszaverő mellény viselésére vonatkozó kötelezettség az adott személyhez kötött, tehát

nem a gépjárművezetőnek kell arról gondoskodnia, hogy a járműből kiszálló utasok a mellényt használják.

Nem kötelezettsége a járművezetőnek továbbá az sem. hogy

az utazók számának megfelelő számú fényvisszaverő mellényt tartson a járműben.

 
Rendőri intézkedés (igazoltatás) során

a járműből kiszállított személynek is a fényvisszaverő mellény használatára kötelező.

Amennyiben ezzel nem rendelkezik, a rendőri intézkedést (igazoltatást)

az úttesten, a leállósávon vagy az útpadkán kívül kell végrehajtani.
  

-----

 

Hát, ennyit erről....

nopánick Creative Commons License 2011.09.20 0 0 19973

"A gépjárműtartozékok felsorolását és a velük szemben támasztott követelményeket

az 5/1990 KHVM és a 6/1990. számú KÖHÉM rendelet tartalmazza:

 

Ezek a következők:

- tűzoltó készülék,

- elsősegélydoboz,

- izzólámpa készlet,

- elakadásjelző háromszög

- és kerékkitámasztó ék.

 

Tűzoltó készüléket csak a 3500 kg megengedett legnagyobb össsztömeget meghaladó tehergépkocsin, mezőgazdasági vontatón

és lassú járművön, valamint autóbuszon és veszélyes anyagot szállító járművön kell készenlétben tartani.

 

Elsősegélydobozból

- oldalkocsi nélküli motorkerékpár és motoros tricikli esetében A típusú,

- személygépkocsi, tehergépkocsi, oldalkocsis motorkerékpár, mezőgazdasági vontató és lassú jármű,

  valamint a kizárólag menetrendszerű helyi járatban közlekedő autóbusz esetén B típusú,

- minden egyéb jármű esetén, ahol a szállítható személyek száma 10 vagy annál több,

 valamint a tűzoltó jármű esetében C típusú szükséges, mely a lejárati idejéig használható fel.

 

Az izzókészletet minden gépjárművön, mezőgazdasági vontatón és lassú járművön készenlétben kell tartani (az első és hátsó helyzetjelző lámpában, a tompított fényszóróban, a féklámpában és az irányjelző lámpában használt izzólámpák minden fajtájából legalább egy-egy darabot, az izzólámpacsere elvégzéséhez szükséges szerszámokat, valamint a járművön alkalmazott olvadóbiztosíték minden fajtájából egy-egy darabot.

Nem vonatkozik e kötelezettség azokra az izzólámpákra, amelyek cseréjéhez a gyártó szakműhely igénybevételét írja elő !!!.

 

Az elakadásjelző készüléket az oldalkocsi nélküli motorkerékpár kivételével minden gépjárművön, mezőgazdasági vontatón

és lassú járművön készenlétben kell tartani és annak jóváhagyási jellel kell ellátottnak lennie.

 

Kerékkitámasztó ék: legalább két - a jármű rögzítésére alkalmas, megfelelő méretű és teherbírású és egy személy által könnyen kezelhető

- kerékkitámasztó éket kell készenlétben tartani minden járművön, amelynek megengedett legnagyobb össztömege

a 3500 kilogrammot meghaladja; illetve az olyan gépjárművön, mezőgazdasági vontatón és lassú járművön amely

3500 kilogrammot meghaladó megengedett legnagyobb össztömegű pótkocsit vontathat."

 

----

 

Szóval, normál személyautó esetén kötelezően lenni kell az autóban:

- B típusú, nem lejárt elsősegély felszerelésnek 

- izzókészletnek (csak a műhelyen kívűl is cserélhető izzókkal)

- elakadásjelző háromszögnek

 

 

Előzmény: BringasLevy (19972)
BringasLevy Creative Commons License 2011.09.19 0 0 19972

Pedig most már engem is érdekel... :-)

 

Vagy Ír kiadású Európai úti kalauz, ami -nyilván nem hivatalos- de felsorol pár fontosabb dolgot, amit tudni kell egy-egy országban való autóvezetéshez. tárgyalja pl. sebeségkorlátozásokat, a kötelező tartozékokat és néhány olyan szabályt, ami eltért a megszokottol. 

 

Ebben a fokozott láthatóságú mellény kötelezőként van megjelőlve Magyarországra. Bár az izzókészlet is. De ténykleg érdekel, hogy melyik szabály és miként rendelkezik erről. Ha valaki megtalálta a rendeletet, copy-za már be nekem! Köszi

Van ugyan 5 mellény az anyós ülés alatt, meg pár olyan dolog, ami kelhet, de nem szeretnék meglepődni valami sajátos és általam nem ismert kötelezettségen.

 

Mielőtt megvolt a kalauz, Spanyolországban a rendőrtől kellett megtudnom, hogy ott 2db elakadás jelző háromszög a kötelező. Bár a bérelt autóban benne is volt a 2, de én azt hittem tévedésből. Így csak egyet tettem ki és ezért szolt a rendőr. Nem büntetett meg, de határozott volt és kirakatta velem a másikat is a kocsi elé, amíg én kereket cseréltem.

 

Érdekelne, hogy Magyarországon mi a kötelező és hogyan. Az emlékeim erősen meg koptak '89-óta, mikor tanytották.  

Előzmény: Macika (19966)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.19 0 0 19971

Melyik topicba írjam be: jön a baleseti adó.

Macika Creative Commons License 2011.09.19 0 0 19970

Nem rossz idő. Elolvastad, amit idézem? BÁRMI lehet, ami a látásviszonyokat megítélésed szerint zavarja.

 

Igen, a Focusokban nem igazán vezető által cserélhető az izzó, de amúgy sem nyúlhatnának hozzá. Jobb is így... :)

Előzmény: M.Sanyi (19969)
M.Sanyi Creative Commons License 2011.09.19 0 0 19969
Nem mondtam, hogy ártatlan vagyok...a jobbos tompítottam hal meg általában. Cserébe a rendőrautón egyik sem világított, mert kiégtek az izzói. Még hülyéskedtünk is a rendőrrel, hogy én ki tudnám cserélni az izzót, ők meg vihetik szervízbe. Így most hogy is büntessen meg ?! :) ha rossz időre hivatkozni lehetett volna, akkor én is csak feltolom a ködöst.
Előzmény: Macika (19968)
Macika Creative Commons License 2011.09.19 0 0 19968

Namost az a helyzet, hogy bakot lőttél. NAGYOT.

Ugyanis ködlámpával akkor lehet közlekedni, ha a vezető úgy ítéli meg, hogy szükséges.

 

Idézem:

"44. §

...

(4) Tompított vagy távolsági fényszóró helyett vagy mellett ködfényszórót, továbbá hátsó helyzetjelző ködlámpát abban az esetben szabad használni, ha a látási viszonyok ezt indokolják.

...

 

56. §

(1) A vezető köteles a járművet - lehetőleg olyan helyen, ahol a forgalmat nem akadályozza - haladéktalanul megállítani, ha a jármű olyan hibáját észleli, amely balesethez vezethet, különösen ha elromlott a jármű:

...

e) bal oldali első vagy hátsó helyzetjelző lámpája, kivéve, ha a jármű kivilágítása nem szükséges vagy az elromlott lámpa a távolsági fényszórót és a hátsó helyzetjelző ködlámpát kivéve más lámpával helyettesíthető.

 

 

III. függelék

 

h) Korlátozott látási viszonyok: az átlagos látási viszonyoknak felhősödés, köd, eső, hóesés, porfelhő vagy más ok miatt előállt jelentősebb korlátozottsága."

 

Tehát kiégett tompítottal közlekedni (ha az a bal oldali) nem szabályos.

Nem írtad, megbüntetett-e vagy csak megállított figyelmeztetni...

 

Mellesleg mindkettőhjöz joga lett volna, de gondolom, inkább csak figyelmeztetett...

Előzmény: M.Sanyi (19967)
M.Sanyi Creative Commons License 2011.09.18 0 0 19967

No igen, ez előfordul. Ezért szeretem tudni, hogy amiről tudni vélek valamit az helytálló-e, vagy jobb, ha nem púposkodok, mert nincs igazam. :)

 

Párszor előfordult már az én praxisomban is, hogy éhesek voltak a rend őrei és nekem kellett volna állni a fánk árát. Volt olyan is, hogy jogos lett volna a bünti, de mikor minden áron meg akar büntetni valamiért, csak hogy legyen egy kis mellékes, akkor többnyire benyögöm, hogy nincs pénzem, jelentsen fel. Aki csak a zsebpénzre hajt, nem nagyon akar papírozni szerencsére.

A legviccesebb talán az volt, mikor ködlámpával közlekedő csíkosból állítottak meg, mert nem világított az egyik tompítottam.  :))

Hja, a focusoknak hamar kiég az izzó.  :))

Előzmény: Macika (19966)
Macika Creative Commons License 2011.09.18 0 0 19966

Mellesleg megkérdeztem, mert bent iszonyatosan nagy viták voltak ebből kinek van igaza és a sztori nem változott.

Ugyanaz a rendőr aki hetente-kéthetente megbünteti megállította. Kérte a papírokat, az ugye rendben volt, ahogy előtte is mindíg, különösebben már meg sem nézi. Aztán kérte a menetlevelet és mikor a főnököm vigyorogva odaadta neki, mert egészen kivételes módon meg volt írva, akkor kérdezett rá a mellényre.

Mondta, hogy az nincs, mire a szerv közölte, hogy az biza probléma és most fel is jelentené, ami neki egy harmincasba fáj majd, de egy tízessel megúszhatja a dolgot. Pénz átad-átvesz, majd a rendőr mint minden esetben megjegyezte, reméli, hogy másnap nem jelenti fel.

A főnök szinte csakis és kizárólag Kispest és Csepel között grasszál, nem megy ki a kocsival laktérről. ( megint más kérdés, ha kimenne akkor is leszarná a mellényt ) Az eset Kispsten történt egy utcányival a melóhelytől. Még meg is jegyeztem mikor elhaladtam mellettük, hogy fura, hisz minket nem nagyon állítanak meg a kerületiek.

 

Azt hiszem, ebben az esetben a leglényegtelenebb dolog, hogy kötelező-e a mellény megléte...

A rendőr több ponton is hazudott és törvénytelenül járt el.

Előzmény: M.Sanyi (19965)
M.Sanyi Creative Commons License 2011.09.18 0 0 19965

Noooo !  Igértem ?  Tuti ?  Én úgy emlékszem, hogy te kérted, hogy kérdezzek rá konkrétan, de nem én ígértem.

Bár lehet, most lusta vagyok visszakeresni.

Mellesleg az eredeti felvetés ez volt:

 

M.Sanyi válasz | megnéz | könyvjelző 2011.09.10 16:38:42 © (19826)

A láthatósági mellény lakteren belül kötelező ?

 

 

Aztán utána emlékszem egy ilyenre :

 

Macika válasz | megnéz | könyvjelző 2011.09.12 00:48:33 (19874)

Nézd, én nem voltam ott, amikor a rendőr EMIATT (és CSAK emiatt) bírságolta meg (ha tényleg így volt) az ismerősödet. Szerintem Te sem.

Ne tarts kérlek hitetlennek, mindent jobban tudónak, de nekem erősen sántít, hogy CSAK kizárólag emiatt bírságolta volna meg, MINDEN más teljesen rendben volt.

Ne feledd, ha a menetlevélben az szerepelt, hogy - hasraütök - netán Budaörsről jött, akkor már ott kellett lennie az autóban a mellénynek.

De mondom, számomra elképzelhetetlen, hogy kizárólag emiatt rójon ki rá bírságot.

 

Kérdezz már rá még egyszer az ismerősödnél komkrétabban, jó?

Előzmény: M.Sanyi (19871)

 

Arra nem emlékszem, hogy ígértem volna, de ha megtalálod, természetesen már szórom is a fejemre a hamut az elnézéskérésem után.  :)))

 

 

 

 

Mellesleg megkérdeztem, mert bent iszonyatosan nagy viták voltak ebből kinek van igaza és a sztori nem változott.

Ugyanaz a rendőr aki hetente-kéthetente megbünteti megállította. Kérte a papírokat, az ugye rendben volt, ahogy előtte is mindíg, különösebben már meg sem nézi. Aztán kérte a menetlevelet és mikor a főnököm vigyorogva odaadta neki, mert egészen kivételes módon meg volt írva, akkor kérdezett rá a mellényre.

Mondta, hogy az nincs, mire a szerv közölte, hogy az biza probléma és most fel is jelentené, ami neki egy harmincasba fáj majd, de egy tízessel megúszhatja a dolgot. Pénz átad-átvesz, majd a rendőr mint minden esetben megjegyezte, reméli, hogy másnap nem jelenti fel.

A főnök szinte csakis és kizárólag Kispest és Csepel között grasszál, nem megy ki a kocsival laktérről.  ( megint más kérdés, ha kimenne akkor is leszarná a mellényt ) Az eset Kispsten történt egy utcányival a melóhelytől. Még meg is jegyeztem mikor elhaladtam mellettük, hogy fura, hisz minket nem nagyon állítanak meg a kerületiek.

Előzmény: Macika (19963)
Macika Creative Commons License 2011.09.18 0 0 19964

Pedig úgy tudom, hogy e kettőben van, talán mellékletben?

Előzmény: Trebitsch (19962)
Macika Creative Commons License 2011.09.18 0 0 19963

Vazze ! nem kéne az ésszerűség kérdésére áttolni a témát!

 

Bizony, szánalmas dolog, amikor valaki a SAJÁT jól felfogott érdeke ELLEN hadakozik, csak azért, hogy jogszabályilag esetleg igaza legyen...

 

Ha visszaolvasol, a témát felvető áttételesen, másodkézből gondolta azt, hogy a mellény hiánya miatt büntette meg az intézkedő járőr az gkvez-t.

 

Ígérte már egy hete, hogy konkrétan rákérdez, mi, hogyan történt pontosan, tényleg kizárólag emiatt kapott büntetést az illető, de a vallomás azóta is elmaradt...

Előzmény: nopánick (19960)
Trebitsch Creative Commons License 2011.09.18 0 0 19962

Melyik jogszabály rendelkezik a kötelező tartozékokról? KRESZ nem, KÖHÉM 5-6 nem... Vagy legalábbis nem találtam egyikben se.

Szóval: tudja valaki?  :)

Előzmény: nopánick (19960)
M.Sanyi Creative Commons License 2011.09.18 0 0 19961

Jaja. Ők értik egymást, mi is értjük egymást, csak a kettőt nem sikerül összehozni.

Előzmény: Törölt nick (19957)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!