Keresés

Részletes keresés

Ani39 Creative Commons License 2010.02.12 0 0 5988
Szia! Igen ha tényleg nem muszáj ne műtesd meg magad mert nem veszélytelen lásd az én esetem. A legszebb az egészbe hogy még egy mandulaműtétem sem volt soha életembe orvos nem sűrűn látott eddig. Köszönöm és remélem meggyógyulok! Azon vagyok!
Előzmény: Törölt nick (5984)
norenababy Creative Commons License 2010.02.12 0 0 5987
Ani, nagyon sajnálom, hogy így jártál és kívánok neked sok erőt és kitartást a gyógyuláshoz vezető úton! Ne add fel, ha egyik orvos nem kecsegtet jóval, keress másikat!
A párom és én is rettegünk a műtéttől pont a bizonytalan kimenetele miatt. Sokaknál olvastam és többektől hallottam, hogy kiújult, hegesedett, rosszabb lett. Addig halogatjuk, míg lehet.
Jobbulást neked!
Előzmény: Ani39 (5982)
Ani39 Creative Commons License 2010.02.12 0 0 5986
Köszönöm megnéztem és nem is szeretnék belenyugodni hiszen nem szeretnék így maradni na meg a fájdalmaktól szeretnék megszabadulni.
Előzmény: tavasz21 (5983)
norenababy Creative Commons License 2010.02.12 0 0 5985
Tavasz, te egy angyal vagy!:)
Előzmény: tavasz21 (5983)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.12 0 0 5984
Szia! Nagyon sajnállak,én is ettől félek ha műtétre kerül a sor akkor utána még rosszabb lesz az egész dolog, A dokim azt mondta nekem, őszinte volt, nem biztos hogy minden esetben hasznos a műtét, sőt lehet hogy még rosszabb lesz ami a te esetedben be is bizonyosodott, sajnos.Hát őszintén kívánom hogy gyógyuljál meg!!
Előzmény: Ani39 (5980)
tavasz21 Creative Commons License 2010.02.12 0 0 5983
Küldtem Neked egy emailt, nézd meg. Ne nyugodj bele a fájdalomba ha lehet rajta segíteni.
Előzmény: Ani39 (5982)
Ani39 Creative Commons License 2010.02.12 0 0 5982
Igen sajnos erre rájöttem Kedves tavasz21 hogy rosszabb lett a műtét után amire nem számítottam. Székesfehérváron műtöttek. És az tény hogy az orvos is ember nyilván hibázhat. De ugye itt a kérdés miért pont rajtam hibázott ha hibázott. Azt sejtettem hogy lassabb a folyamata a gyógyulásnak de hogy ennyire azt azért nem. Ma volt nálam a gyógymasszőr és kiderült hogy még ráadásul ülőideg gyulladásom is van amit elkezdett masszírozni hát had ne mondjam mit éreztem de most egy kicsit jobb az ülés könnyebben fel tudok kelni.
Előzmény: tavasz21 (5981)
tavasz21 Creative Commons License 2010.02.12 0 0 5981

De lehet szegény Ani.

A helyzet az, hogy akit műtenek annak azzal is számolnia kell, hogy roszabb lesz, mint volt. Benne van a pakliban. Az orvosok sem tökéletesek, előfordulhatnak problémák. Melyik kórházban műtöttek?

Előzmény: Ani39 (5980)
Ani39 Creative Commons License 2010.02.12 0 0 5980
Sziasztok!
Kezdő fórumozó vagyok bár már régóta olvasgatlak benneteket! Szeretném leírni a problémámat amivel tanácstalan vagyok.
Tavaly szeptemberében kezdődtek a problémák hirtelen derékfájással lábzsibbadással. CT-vel igazolt az L.IV. discuson mérs. körkörös proturusio látható, mely mko. kissé szűkíti a neuroforment A gyökkilépések megkíméltek. A L.V. discuson bal oldalon paramedialis előboltosulás, discus hernia látható, mely legalább 1 cm vastagságú, beterjed a formenbe, a kilépő gyököt eléri, comprimálja.
November közepén ideggyógyászhoz is kerültem aki november 25-én meg is műtött. A problémám igazából innentől kezdődött.
Ahogy hazakerültem egyre jobban kérdőjeles tartásom keletkezett amitől szinte menni sem tudtam. Éjszakánként alig aludtam mert ahogy fordultam egyik oldalamról a másikra azt hittem megbolondulok úgy fájt a gerincem. Majd kaptam fájdalomcsillapítót amitől enyhültek a fájdalmak és az éjszakákat végigalszom, de a mai napig minden fordulásnál felébredek. Visszamentem az idegsebészhez aki szinte kinevetett és közölte hogy mivel proliotikus gerinccel közlekedem, rehabilitáció javasolt. (Tudni kell hogy nagyon merev és mufurc orvosról van szó aki semmiféle tájékoztatást a műtét utáni gyógyulásról nem adott.) Január 20-án el is kezdtem a rehabilitációt gyógymasszázst és ultrahangos kezelést írtak elő. Ettől egyenesedtem de a fájdalmam nem javult a gerincem ugyanúgy fáj a járásommal még mindig problémáim vannak és most már 2 és fél hónap eltelt a műtét óta. Most gyógymasszőr jár hozzám aki egy órán át masszíroz annyit elértem hogy már tudok ülni hosszabb ideig gyorsabban megyek is már de még mindig fáj a gerincem. Sokan akiket körülöttem műtöttek szinte mindenki fut szalad a műtét után de én sajnos ezt nem tapasztalom. Mivel a járásommal is probléma van hiszen fáj a gerincem ezért nagy utakat sem tudok megtenni gyalog. Hamar elfáradok pedig én gyalog jártam dolgozni mindenhova. Most örülök ha a boltig le tudok menni. Egyszóval én a műtét előtt jobban voltam mint most a műtét után. Nem lehet hogy valamit elrontott rajtam a kedves doktor úr?
norenababy Creative Commons License 2010.02.11 0 0 5979
Nagyon köszönöm, holnap írok neked.

Igazán kedvesek vagytok mind!
Előzmény: Törölt nick (5976)
norenababy Creative Commons License 2010.02.11 0 0 5978
Köszönöm szépen. Igen, tudtál:)
Előzmény: avandia (5977)
avandia Creative Commons License 2010.02.11 0 0 5977
norenababy!

Írtam neked privátot, remélem tudtam segíteni!

Üdv.

avandia
Előzmény: norenababy (5970)
tavasz21 Creative Commons License 2010.02.11 0 0 5975
Budai gerinckórházban van fizetős szoba, de van nem fizetős is sok. Csak a szobáért kell fizetni, a többi társ. biztosításra megy. Gyógytorna, MR, CT,stb.
Előzmény: norenababy (5973)
tavasz21 Creative Commons License 2010.02.11 0 0 5974
Jól vagyok, műtét utáni fájdalmat fájdalomcsillapítóval csökkentik. Infúziót én a kórházban kaptam, de van, hogy be kell járni és adják. Konzervatív kezelésnél gerincbe adnak 8 centire injekciót, ezt blokádnask hívják. Infúziót karba adják.
Előzmény: norenababy (5970)
norenababy Creative Commons License 2010.02.11 0 0 5973
Megköszönném, ha megadnád a nevét (és az elérhetőségét). Jó, ha több név van talonban. Tavaly, amikor fájt a párom dereka, kaptunk egy telefonszámot bizonyos Rónai (y?) doktorhoz a Gerincgyógyászatiban, de pont akkor ment hosszabb szabira, tehát sos máshoz kellett fordulnunk. Régebben az OITI-ben volt, most a Péterfyben van Szeifert. Ő írt fel Movalist, de nem nagyon használt. Szóval jobb, ha van néhány jó orvos, akit felkereshetünk ha nagy baj van. Fizetni tulajdonképpen mindegyiknek kell, csak azt nem engedhetjük meg magunknak hogy kétnaponta több ezer/tízezer forintot fizessünk gyógytornásznak, masszőrnek, orvosnak, akupunktőrnek.
Előzmény: Törölt nick (5971)
norenababy Creative Commons License 2010.02.11 0 0 5970
Varga Péter Pálról hallottam sok jót, de nekem sajnos nincs ismeretségem.
A műtét óta jól vagy? Műtét után erős fájdalmakra lehet számítani? Az infúzióhoz be kell feküdni és a gerincbe adják? Elnézést, hogy ennyit kérdezek, de első körben jobban bízom bennetek, akik már szintén megjártátok a poklot, mint egy idegen orvosban. Köszönöm a válaszokat!
Előzmény: tavasz21 (5969)
tavasz21 Creative Commons License 2010.02.11 0 0 5969
Természetesen az infúzió már használ, azt a kórházban kaptam tizet.
Előzmény: Törölt nick (5965)
tavasz21 Creative Commons License 2010.02.11 0 0 5968
Igen a régi honvédkórház. Engem Varga Péter Pál műtött, de ismerettségem volt, elég szoros. Hozzá nehéz bejutni állítólag. Szőlősy műtötte a szobatársam, ő is jó, Varga péter Pál tanította be.
Előzmény: norenababy (5967)
norenababy Creative Commons License 2010.02.11 0 0 5967
Robertov és Tavasz21, nagyon köszönöm. Van itthon Crotalgin, kipróbáljuk.
Esetleg privátban tudnátok orvost ajánlani, akit keressünk? Sajnos úgy néz ki, sürgősen találni kell valakit, mert a párom már alig tud lábra állni a fájdalomtól és szegény csak jajgat egész nap. Már a codein-tartalmú kúp sem ér semmit. A szívem megszakad, de nem szeretnénk mentővel ez épp ügyeletes kórházba vitetni, inkább egyenesen az értő kezek közé. A gerincgyógyászati központra gondoltok a régi budai honvéd kh épületében? Az jobb vagy az OITI? Orvosokat ajánljatok, legyetek szívesek! Nagyon meg vagyok ijedve, mert ennyire nagy fájdalmai még nem voltak. Köszönöm.
gacsat Creative Commons License 2010.02.11 0 0 5966
Mindenkinek köszi. Az emilem nyilvános.
tara Creative Commons License 2010.02.11 0 0 5963
Azt hiszem a David gerincklinikára gondolhatsz, az Apor Vilmos téren : http://www.gerincklinika.hu/
Előzmény: gacsat (5959)
tavasz21 Creative Commons License 2010.02.11 0 0 5962
Cobralgin kenőcs enyhítette nekem a fájdalmat, recept nélküli. Semmi más, még injekció sem. Gerinckórházban műtöttek, azt javaslom, kérjetek oda beutalót.
Előzmény: norenababy (5960)
tavasz21 Creative Commons License 2010.02.11 0 0 5961
Én tegnap pont ott voltam, várta a buszra, a 86-ra. Azzal szemben van egy magánrendelő, de nem csak gerinccel foglalkozik. Többet nem tudok róla.
Előzmény: gacsat (5957)
norenababy Creative Commons License 2010.02.11 0 0 5960
Sziasztok! Párommal mindketten régi motorosok vagyunk, már ami a gerincsérvvel való együttélést illeti. Műtétre egyelőre egyikünk sem szeretné rászánni magát egészen addig, míg nem muszáj. Viszont a segítségetekre lenne szükségem. Időszerű lenne újabb vizsgálat/MR a páromnál, kb 2 éve volt utoljára orvosnál, mert mind csak a különböző kezeléseket írta fel, amik eddig nem használtak (ÁEK-ban). Egyrészt szeretném kérni, akár privátban javasoljatok orvosokat, akikkel ti meg voltatok elégedve (nem tudom, idegsebészt, ortopéd orvost vagy reumatológust), lehetőleg olyanokat, akik nem magánklinikán dolgoznak, mert az alkalmankénti szabott borsos árakat sajnos nem tudnánk kifizetni. A másik: tudnátok valami jó gyógyszert/ krémet/ kezelést/ módszert ajánlani, ami csökkenti a fájdalmat és a gyulladást? Eddig, amikor a párom ágynak esett, Movalist és Fastumot szedett némi gyomorvédővel, de most ezek nem akarnak hatni. Ti jártasabbak vagytok a témában, kérném a segítségeteket, mert férfi létére majdnem sír a fájdalomtól, de gondolom, ezt nektek nem kell részleteznem. Előre is köszönöm, Nóra
gacsat Creative Commons License 2010.02.11 0 0 5959
Pontosan hallottam 1 helyről, ahol vélhetően a Sportkórházból, vagy a Joliot Curie térnél levő gerincjavítóból való orvosok vannak, akik aztán beutalnak magukhoz a kórházba. Az odáig vezető rögös utat szeretném némi pénzért lerövidíteni.
Előzmény: Törölt nick (5958)
gacsat Creative Commons License 2010.02.11 0 0 5957
Van valami maszek gerincgyógyászó a Gellért téren. Ki ismeri?
Aichwald Creative Commons License 2010.02.11 0 0 5956

Sziasztok!

 

Eljutottam a háziorvoshoz az MRI lelettel.

L5-ön van balra egy prolapszus, nem egyértelmű, hogy nyom-e ideget. Ami viszont aggaszt: zsirdaganatot találtak az S1 (keresztcsontban) részben. Annyira nincs róla semmi info, nagyon ritka betegség.

Viszont nekem is a csípőbe sugárzik a fájdalom elsősorban, akkor lehet, hogy mégis ez a kis vacak sérvecske okozza? Előre hajláskor pedig a hasaljába is.

 

Ti hogyan tanultatok meg együttélni a folyamatos fájdalommal? Adjatok már tanácsot, mert én ebbe belebolondulok.

Igazából már 4 év alatt annyi diagnózisom volt, hogy ez a bizonytalanság kikészítette az idegeimet.

 

Köszönettel: Aichwald

vadkaland Creative Commons License 2010.02.09 0 0 5955

Nekem is valószínűleg hegesedés lesz az állandó fajdalom hátterében, ma voltam MR-n, remélem a gyulladás kizárható lesz majd. Engem szept 1-én operáltak kiszakadt L5 sérvvel, aztán egy hétre rá begyulladt minden, vissza a kórházba. Hat hét antibiotikumos kezelés, és szigorú fekvés után lassan éledeztem. Jan-ban visszamentem dolgozni (ülőmunka), de azóta sem őszinte a mosolyom:)

Szóval bal oldali volt a sérv, már a gyulladáskor is a jobb forgómba sugárzó fájdalmam volt, nem pici.... Ami megvan azóta is, sőt... Sokszor lesugárzik az egész lábamba. Elmentem másik dokihoz, aki megvizsgált, azt mondta már akkor látszott az MR-en a hegesedés, mikor a kórházba visszakerültem a gyulladással. (Csak elfejeltették közölni...)

Neked milyen panaszokat okoz??? Elmúlik ez valaha?!

Nekem azt mondta, ha kizárható a gyulladás, vagy esetleg egy újabb sérv, akkor csak a hegesedés okozhatja a panaszokat. Gyógytorna, rehab, fogyás, fájdalomcsillapítás jöhet szóba.   

Előzmény: fidelissima (5882)
tavasz21 Creative Commons License 2010.02.08 0 0 5954
Ma voltam 6 hetes kontrollon. Gyógyfürdőt csak 3 hónaposan lehet alkalmazni az orvosom szerint. Én meg már úgy mentem volna.
tavasz21 Creative Commons License 2010.02.08 0 0 5953
Én meg sokkal bezártabbra gondoltam. Nekem nem volt zavaró, bár félhulla voltam a fájdalomtól.
Előzmény: kristaly02 (5948)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!