Keresés

Részletes keresés

6Boci Creative Commons License 2019.11.26 0 0 1638

Ézsa. 24,

10 Rommá lőn az álnokság városa, bezároltatott minden ház, senki be nem mehet!
11 Az utcákon panaszkodás hallik a bor miatt; minden öröm alkonyra szállt, a föld vígassága elköltözött.
12 A városban csak pusztaság maradt és rommá zúzatott a kapu.
13 Mert így lesz a föld közepette, a népek között, mint az olajfa megrázásakor, mint mezgérléskor, midőn a szüret elmult.
14 Ők felemelik szavokat, ujjongnak, az Úr nagyságáért rivalgnak a tenger felől.
15 Ezért dícsérjétek az Urat keleten, a tenger szigetein az Úrnak, Izráel Istenének nevét.
16 A föld széléről énekeket hallánk: dicsőség az igaznak! S én mondék: végem van, végem van, jaj nékem! A hitetlenek hitetlenül cselekesznek és hitetlenséggel a hitetlenek hitetlenséget cselekesznek.
17 Rettegés, verem és tőr vár rád földnek lakója!

6Boci Creative Commons License 2019.11.25 0 0 1637

Ézsa. 13,

9 Ímé az Úrnak napja jő kegyetlen búsulással és felgerjedt haraggal, hogy a földet pusztasággá tegye, és annak bűnöseit elveszesse arról.
10 Mert az ég csillagai és csillagzatai nem ragyogtatják fényöket, sötét lesz a nap támadásakor, és a hold fényét nem tündökölteti.
11 És meglátogatom a földön a bűnt, és a gonoszokon vétküket, és megszüntetem az istentelenek kevélységét, és az erőszakoskodóknak gőgjét megalázom.

6Boci Creative Commons License 2019.11.24 0 0 1636

Ézsa. 8,

17 Én pedig várom az Urat, aki elrejté orcáját Jákób házától, és benne bízom.
18 Ímhol vagyok én és a fiak, kiket adott nékem az Úr jelekül és csodákul Izráelben: a Sion hegyén lakozó seregeknek Urától vagyunk mi!
19 És ha ezt mondják tinéktek: Tudakozzatok a halottidézőktől és a jövendőmondóktól, akik sipognak és suttognak: hát nem Istenétől tudakozik-é a nép? az élőkért a holtaktól kell-é tudakozni?

6Boci Creative Commons License 2019.11.23 0 0 1635

Efé. 4,

4 Egy a test és egy a Lélek, miképpen elhívatástoknak egy reménységében hívattatok el is;
5 Egy az Úr, egy a hit, egy a keresztség;
6 Egy az Isten és mindeneknek Atyja, aki mindeneknek felette van és mindenek által és mindnyájatokban munkálkodik.
7 Mindenikünknek pedig adatott a kegyelem a Krisztustól osztott ajándéknak mértéke szerint.

6Boci Creative Commons License 2019.11.21 0 0 1634

2Thess. 3,5 Az Úr pedig igazgassa a ti szíveteket az Isten iránt való szeretetre, és Krisztus iránt való állhatatosságra.

6Boci Creative Commons License 2019.11.20 0 0 1633

Préd. 7,9 Ne légy hirtelen a lelkedben a haragra; mert a harag a bolondok kebelében nyugszik.

6Boci Creative Commons License 2019.11.19 0 0 1632

Préd. 4,

9 Sokkal jobban van dolga a kettőnek, hogynem az egynek; mert azoknak jó jutalmok van az ő munkájokból.
10 Mert ha elesnek is, az egyik felemeli a társát. Jaj pedig az egyedülvalónak, ha elesik, és nincsen, aki őt felemelje.
11 Hogyha együtt feküsznek is ketten, megmelegesznek; az egyedülvaló pedig mimódon melegedhetik meg?

6Boci Creative Commons License 2019.11.18 0 0 1631

2Kró. 9,

1 A Séba királynéasszonya pedig hallván Salamon hírét, eljöve, hogy megkisértse Salamont nehéz kérdésekkel, Jeruzsálembe, igen nagy sereggel és tevékkel, amelyek hoznak vala fűszereket, igen sok aranyat és drágaköveket; és Salamonhoz méne, és beszélt vele mindenekről, amelyek szívén voltak.
2 És Salamon megfelelt minden beszédeire, mert semmi sem volt Salamon elől elrejtve, amelyet meg nem mondhatott volna néki.
3 És mikor látta Séba királynéasszonya Salamon bölcseségét és a házat, amelyet épített vala;
4 És az ő asztalának étkeit, szolgáinak lakását és hivatalnokainak állását és öltözékeiket, pohárnokait s azoknak öltözékeit, és az ő áldozatát, amelylyel az Úrnak házában áldozott: a lélekzete is elállott.
5 És monda a királynak: Mind igaz volt, amit hallottam volt az én lakóföldemben a te dolgaidról és bölcseségedről;
6 De hinni sem akartam azoknak beszédeit, míg én magam el nem jöttem és szemeimmel nem láttam. És ímé nékem a felét sem beszélték el a te bölcseséged nagyságának; felülmúltad a hírt, amelyet hallottam.
7 Boldogok a te embereid és boldogok ezek a te szolgáid, akik szüntelen udvarlanak néked, hogy hallhatják a te bölcseségedet!
8 Legyen az Úr, a te Istened áldott, aki téged annyira szeretett, hogy az ő székébe helyezett, hogy lennél az Úrnak, a te Istenednek királya; mivel a te Istened szerette Izráelt, hogy megerősítse őt mindörökké, azért tett téged királylyá felettök, hogy szolgáltass ítéletet és igazságot.

6Boci Creative Commons License 2019.11.17 0 0 1630

Péld. 22,

16 Aki elnyomja a szegényt, hogy szaporítsa az ő marháját; aki ád a gazdagnak: végre szűkölködésre jut.
17 Hajtsd füledet, és hallgasd a bölcseknek beszédeit; és a te elmédet figyelmeztesd az én tudományomra.
18 Mert gyönyörűséges lesz, ha megtartod azokat szívedben; legyenek együtt állandók a te ajkaidon!
19 Hogy az Úrban legyen a te bizodalmad, arra tanítottalak ma téged, igen, téged.

6Boci Creative Commons License 2019.11.16 0 0 1629

Péld. 19,17 Kölcsön ád az Úrnak, aki kegyelmes a szegényhez; és az ő jótéteményét megfizeti néki.

6Boci Creative Commons License 2019.11.15 0 0 1628

Péld. 14,32 Az ő nyavalyájába ejti magát az istentelen; az igaznak pedig halála idején is reménysége van.

 

6Boci Creative Commons License 2019.11.14 0 0 1627

Péld. 9,

9 Adj a bölcsnek, és még bölcsebb lesz; tanítsd az igazat, és öregbíti a tanulságot.
10 A bölcseségnek kezdete az Úrnak félelme; és a Szentnek ismerete az eszesség.
11 Mert én általam sokasulnak meg a te napjaid, és meghosszabbítják néked életednek esztendeit.

6Boci Creative Commons License 2019.11.13 0 0 1626

1Thess. 2,

13 Ugyanazért mi is hálát adunk az Istennek szüntelenül, hogy ti befogadván az Istennek általunk hirdetett beszédét, nem úgy fogadtátok, mint emberek beszédét, hanem mint Isten beszédét (aminthogy valósággal az is), amely munkálkodik is ti bennetek, akik hisztek.
14 Mert ti, atyámfiai, követői lettetek az Isten gyülekezeteinek, amelyek Júdeában vannak a Krisztus Jézusban, mivelhogy ugyanúgy szenvedtetek ti is a saját honfitársaitoktól, miként azok is a zsidóktól,
15 Akik megölték az Úr Jézust is és a saját prófétáikat, és minket is üldöznek, és az Istennek nem tetszenek, és minden embernek ellenségei;
16 Akik megtiltják nékünk, hogy a pogányoknak ne prédikáljunk hogy üdvözüljenek; hogy mindenkor betöltsék bűneiket; de végre utólérte őket az Isten haragja.
17 Mi pedig, atyámfiai, amint elszakasztatánk tőletek egy kevés ideig, arcra, nem szívre nézve, annál buzgóságosabban, nagy kívánsággal igyekeztünk, hogy szemtől-szemben láthassunk titeket.
18 Azért menni is akartunk hozzátok, kiváltképpen én Pál, egyszer is, kétszer is, de megakadályozott minket a Sátán.
19 Mert kicsoda a mi reménységünk, örömünk és dicsekedésünk koronája? Avagy nem azok lesztek-é ti is a mi Urunk Jézus Krisztus előtt az ő eljövetelekor?
20 Bizony ti vagytok a mi dicsőségünk és örömünk.

6Boci Creative Commons License 2019.11.12 0 0 1625

Zsol. 147,

1 Dicsérjétek az Urat! Hiszen Istenünkről énekelni jó; hiszen őt dicsérni gyönyörűséges és illendő dolog!
2 Az Úr építi Jeruzsálemet, összegyűjti Izráelnek elűzötteit;
3 Meggyógyítja a megtört szívűeket, és bekötözi sebeiket.
4 Elrendeli a csillagok számát, és mindnyájokat nevéről nevezi.
5 Nagy a mi Urunk és igen hatalmas, s bölcseségének nincsen határa.
6 Megtartja az Úr a nyomorultakat; a gonoszokat földig megalázza.

6Boci Creative Commons License 2019.11.11 0 0 1624

Zsol. 135,

15 A pogányok bálványai ezüst és arany, emberi kezek alkotásai.
16 Szájok van, de nem beszélnek, szemeik vannak, de nem látnak;
17 Füleik vannak, de nem hallanak, és lehellet sincsen szájokban!
18 Hasonlók lesznek hozzájuk alkotóik is, és mindazok, akik bíznak bennök.

6Boci Creative Commons License 2019.11.10 0 0 1623

Zsol. 119,

169 Oh Uram! hadd szálljon az én könyörgésem a te színed elé; tégy bölcscsé engem a te igéd szerint.
170 Jusson elődbe az én imádságom; a te beszéded szerint szabadíts meg engem!
171 Ajkaim dicséretet zengjenek, mert megtanítasz a te rendeléseidre.

6Boci Creative Commons License 2019.11.08 0 0 1622

Zsol. 115,

15 Áldottai vagytok ti az Úrnak, aki teremtette a mennyet és a földet.
16 Az egek az Úrnak egei, de a földet az ember fiainak adta.
17 Nem a meghaltak dicsérik az Urat, sem nem azok, akik alászállanak a csendességbe.
18 De mi áldjuk az Urat mostantól fogva mindörökké. Dicsérjétek az Urat!

6Boci Creative Commons License 2019.11.07 0 0 1621

Zsol. 111,

1 Dícsérjétek az Urat. Dicsérem az Urat teljes szívből: az igazak környezetében és a gyülekezetben.
2 Nagyok az Úrnak cselekedetei; kivánatosak mindazoknak, akik gyönyörködnek azokban.
3 Dicsőség és méltóság az ő cselekedete, és igazsága megmarad mindvégig.
4 Emlékezetet szerzett az ő csudálatos dolgainak; kegyelmes és irgalmas az Úr.
5 Eledelt ad az őt félőknek; megemlékezik az ő szövetségéről örökké.
6 Cselekedeteinek erejét tudtul adta az ő népének, nékik adván a pogányok örökségét.
7 Kezeinek cselekedetei hűség és igazság; minden ő végzése tökéletes.

6Boci Creative Commons License 2019.11.06 0 0 1620

Zsol. 97,

1 Az Úr uralkodik, örüljön a föld; örvendezzenek a temérdek szigetek.
2 Felhő és homályosság van körülte; igazság és jogosság az ő székének erőssége.
3 Tűz jár előtte, és köröskörül elégeti az ő szorongatóit.
4 Megvilágosítják az ő villámai a világot; látja és megretteg a föld.
5 A hegyek, mint a viasz megolvadnak az Úr előtt, az egész földnek Ura előtt.
6 Az egek hirdetik az ő igazságát, és minden nép látja az ő dicsőségét.

6Boci Creative Commons License 2019.11.06 0 0 1619

Zsol. 82,

6 Én mondottam: Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:
7 Mindamellett meghaltok, mint a közember, és elhullotok, mint akármely főember.
8 Kelj fel, oh Isten, ítéld meg a földet, mert néked jutnak örökségül minden népek.

6Boci Creative Commons License 2019.11.04 0 0 1618

Luk. 13,

31 Ugyanazon napon jövének ő hozzá némelyek a farizeusok közül, mondván néki: Eredj ki és menj el innét: mert Heródes meg akar téged ölni.
32 És monda nékik: Elmenvén mondjátok meg annak a rókának: Ímé ördögöket űzök ki és gyógyítok ma és holnap, és harmadnapon elvégeztetem.
33 Hanem nékem ma és holnap és azután úton kell lennem; mert nem lehetséges, hogy a próféta Jeruzsálemen kívül vesszen el.
34 Jeruzsálem! Jeruzsálem! ki megölöd a prófétákat, és megkövezed azokat, akik te hozzád küldettek, hányszor akartam egybegyűjteni a te fiaidat, miképpen a tyúk az ő kis csirkéit az ő szárnyai alá, és ti nem akarátok!
35 Ímé pusztán hagyatik néktek a ti házatok; és bizony mondom néktek, hogy nem láttok engem, mígnem eljő az idő, mikor ezt mondjátok: Áldott, aki jő az Úrnak nevében!

6Boci Creative Commons License 2019.11.03 0 0 1617

Zsol. 53,

2 Ezt mondta a balgatag az ő szívében: Nincs Isten. Megromlottak és útálatos hamisságot cselekedtek, nincs aki jót cselekedjék.
3 Isten letekint a mennyből az emberek fiaira, hogy meglássa, ha van-é értelmes, Istent kereső?

6Boci Creative Commons License 2019.11.02 -1 0 1616

Zsol. 49,

16 Csak Isten válthatja ki lelkemet a Seol kezéből, mikor az megragad engem. Szela.
17 Ne félj, ha valaki meggazdagszik, ha megöregbül házának dicsősége;
18 Mert semmit sem vihet el magával, ha meghal; dicsősége nem száll le utána.
19 Ha életében áldottnak vallja is magát, s ha dicsérnek is téged, hogy jól tettél magaddal:
20 Mégis az ő atyáinak nemzetségéhez jut, akik soha sem látnak világosságot.

hiper fizikus Creative Commons License 2019.11.01 0 0 1615
Előzmény: 6Boci (1614)
6Boci Creative Commons License 2019.11.01 0 0 1614

A Bibliában a lélek és a élet lehellete ugyanazt jelenti. Isten a saját lelkéből adott nekünk, amikor megteremtett minket ezért is van a Bibliában, hogy "Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan" (Zsol. 82,6). A fizikai tested olyan mint egy számítógép hardvere, igényei szükségletei vannak, a lelki tested meg a szoftver, ami elfut mindenféle hardveren, de azért az limitálja amíg benne van. A szoftverrel ellentétben a lelkednek nincs szüksége hardverre ahhoz, hogy működjön. A tested sokszor harcban áll a lelkeddel, mert ellentétesek az igényeik.

 

1Móz. 2,7 És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét. Így lőn az ember élő lélekké.

 

Bizonyos állatoknak is van lelke:

 

1Móz. 1,30 A föld minden vadainak pedig, és az ég minden madarainak, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatoknak, amelyekben élő lélek van, a zöld füveket adom eledelül. És úgy lőn.

1Móz. 7,15 Kettő-kettő méne be Noéhoz a bárkába minden testből, melyben élő lélek vala.

 

A test halála nem egyenlő a lélek halálával, csak Isten tudja a lelket elveszteni:

 

Máté 10,28 És ne féljetek azoktól, akik a testet ölik meg, a lelket pedig meg nem ölhetik; hanem attól féljetek inkább, aki mind a lelket, mind a testet elvesztheti a gyehennában.

 

Az utolsó ítéletkor lecserélődik a testünk, a holtak feltámadnak és ők is új testet kapnak:

 

1Kor. 15,

50 Azt pedig állítom atyámfiai, hogy test és vér nem örökölheti Isten országát, sem a romlandóság nem örökli a romolhatatlanságot.
51 Ímé titkot mondok néktek. Mindnyájan ugyan nem aluszunk el, de mindnyájan elváltozunk.
52 Nagy hirtelen, egy szempillantásban, az utolsó trombitaszóra; mert trombita fog szólni, és a halottak feltámadnak romolhatatlanságban, és mi elváltozunk.
53 Mert szükség, hogy ez a romlandó test romolhatatlanságot öltsön magára, és e halandó test halhatatlanságot öltsön magára.
54 Mikor pedig ez a romlandó test romolhatatlanságba öltözik, és e halandó halhatatlanságba öltözik, akkor beteljesül amaz ige, mely meg vagyon írva: Elnyeletett a halál diadalra.

 

Még rengeted mindent tudnék írni a lélekről, de javaslom hogy nyiss egy másik topikot és ott tedd fel a kérdéseid, szívesen megválaszolom.

Előzmény: hiper fizikus (1613)
hiper fizikus Creative Commons License 2019.11.01 0 0 1613

És a lélekről mint lélekről mit írnak ezek a könyvek ? Már mint, hogy mi is a lélek ?

Előzmény: 6Boci (1612)
6Boci Creative Commons License 2019.10.31 0 1 1612

A Biblia nem egy könyv, hanem 66 amit 40 különböző szerző írt több mint egy évezreden keresztül. Ezek között vannak terjedelmesek és rövidek (például levelek). Szerzői között volt király, próféta és egyszerű halász is. Ezen írásokat kézzel másolták és sokszorosították. A Bibliai kéziratok összessége nagyon összetett. Leírja többek között a zsidók történetét és a környező népekkel való kapcsolatát, leírja Jézus családfáját, mivel a kezdetektől fogva azokról szól akik Jézus vérvonalába tartoznak, leírja az élet célját és leír jövőbeli eseményeket, mint például Izrael létrejöttét majd 2000 év után. Az írásokat Isten inspirálta közvetlenül vagy közvetetten, lásd például a következő igéket:

 

Dán. 12,4 Te pedig, Dániel, zárd be e beszédeket, és pecsételd be a könyvet a végső időig: tudakozzák majd sokan, és nagyobbá lesz a tudás.

 

Jer. 36,27 Szóla pedig az Úr Jeremiásnak, miután a király megégette vala a könyvet és a beszédeket, amelyeket Báruk a Jeremiás szájából írt vala, mondván:

28 Térj vissza, végy magadnak más könyvet, és írd bele mind az elébbi szókat, amelyek az elébbi könyvben valának, amelyet Jojákim, a Júda királya megégetett.

 

Jel. 22,18 Bizonyságot teszek pedig mindenkinek, aki e könyv prófétálásának beszédeit hallja: Hogy ha valaki ezekhez hozzá tesz, e könyvben megírt csapásokat veti Isten arra;

19 És ha valaki elvesz e prófétálás könyvének beszédeiből, az Isten annak részét eltörli az élet könyvéből, és a szent városból, és azokból, amik e könyvben megírattak.

20 Ezt mondja, aki ezekről bizonyságot tesz: Bizony hamar eljövök. Ámen, bizony jövel Uram Jézus!

Előzmény: hiper fizikus (1611)
hiper fizikus Creative Commons License 2019.10.31 0 0 1611

Mostanában foglalkoztat egy kérdés, hogy a biblia, a talmud, a korán mit ír, ill. mond a könyvről mint könyvről ? Én nem vagyok egy nagy biblia forgató, ezért ti ezt jobban tudhatjátok .

6Boci Creative Commons License 2019.10.30 0 0 1610

Zsol. 23,

16 Erőm kiszáradt, mint cserép, nyelvem ínyemhez tapadt, és a halál porába fektetsz engemet.
17 Mert ebek vettek körül engem, a gonoszok serege körülfogott; átlyukasztották kezeimet és lábaimat.
18 Megszámlálhatnám minden csontomat, ők pedig csak néznek s bámulnak rám.
19 Megosztoznak ruháimon, és köntösömre sorsot vetnek.

6Boci Creative Commons License 2019.10.29 0 0 1609

Zsol. 4,

6 Igazságnak áldozatával áldozzatok, és bízzatok az Úrban.
7 Sokan mondják: Kicsoda láttat velünk jót? Hozd fel reánk arcodnak világosságát, oh Uram!
8 Nagyobb örömöt adsz így szívembe, mint amikor sok az ő búzájok és boruk.
9 Békességben fekszem le és legott elaluszom; mert te, Uram, egyedül adsz nékem bátorságos lakozást.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!