Keresés

Részletes keresés

hirdetőtábla1 Creative Commons License 2008.06.17 0 0 14746

Felkerült a honlapra a Képviselő Testület határozatai. (68-74)

http://www.solymar.hu/index.php?id=76,0,0,1,0,0

 

senior önkormányzó Creative Commons License 2008.06.17 0 0 14745
Én meg arra lennék kiváncsi, hogy mikor jut végre az eszébe valakinek, hogy az úttest másik oldalát, a Várhegy u. torkolatát és magát az utcát is rendbetegyék? Többen látják, mint a Templom-teret....
Előzmény: Kátyúcsősz (14741)
erdőszéli Creative Commons License 2008.06.17 0 0 14744

Kedves Kátyúcsősz!

 

Köszi a választ!

 

(csak csendben jegyzem meg, mi használunk olyan betont, amin 48 óra kötésidő után akár 20 tonna tengelytereléső járgányok is közlekedhetnek)

Előzmény: Kátyúcsősz (14741)
sussoger Creative Commons License 2008.06.16 0 0 14743
Köszönöm, ebben bíztam. Vagyis (az én értelmezésemben) nem komoly :)
Előzmény: Kátyúcsősz (14742)
Kátyúcsősz Creative Commons License 2008.06.16 0 0 14742
Kedves Sussoger!

Az a beton véresen komoly ... ;)
..."fóliás beton"-nak hívják, és az a szerepe,
hogy a munkaárok tömörödéséig biztosítja a járhatóságot.
Majd, csak közvetlenül, az aszfaltozás előtt fogják eltávolítani.
Nem végleges burkolat ... :( DG :)


Előzmény: sussoger (14740)
Kátyúcsősz Creative Commons License 2008.06.16 0 0 14741
Kedves Erdőszéli!

Természetesen, nem a rács helyreállítása tart 20 napig... :)
A meglevő szerkezet oly mértékig jelképessé amortizálódott
a csomópontban zajló intenzív forgalom miatt ...
(kanyarodó BKV, teherautók stb.)





... hogy szükségessé vált a teljes átépítése.
a BKV járatok zavartalan közlekedése érdekében,
csak félpályás lezárás jöhetett szóba,
vagyis két szakaszban készül a monolit vb. fogadószerkezet.
Az új rácsok beépítésre készen várnak ...

:( DG :)
Előzmény: erdőszéli (14739)
sussoger Creative Commons License 2008.06.16 0 0 14740
Én arra vagyok kiváncsi, hogy amit a Rákóczi--Kossuth Lajos sarkon (az orvosi rendelőnél) csináltak, azt komolyan gondolták-e. A beton, amit oda öntöttek, valójában sóder, két autó átment rajta és elkezdett porlani, mára több centi mélyen kikaparták.
erdőszéli Creative Commons License 2008.06.16 0 0 14739
Kemény két hétig tart helyreállítani azt a rácsot? Ha ez komoly, akkor nem vicces :-(
Előzmény: hirdetőtábla1 (14724)
Fehér Nyuszi Creative Commons License 2008.06.14 0 0 14738

A pilisvörösvári problémáról tudtam, de az egy kapacitásbeli probléma, és nem függ össze a nyakkendős vezetéssel, amire utaltál.

 

Előzmény: senior önkormányzó (14737)
senior önkormányzó Creative Commons License 2008.06.14 0 0 14737

Hát, az, hogy a pilisvörösvári szennyvíztelep tisztított vize az aranyhegyi patakba folyik, és a patak a vasút mentén keresztülfolyik Solymáron. A patak környékén lakók évek óta panaszkodnak a bűzre. Bocs, azt hittem, tudod. A rutinomat nem az átkosban szedtem fel, annyira öreg még nem vagyok.

 

 

Előzmény: Fehér Nyuszi (14736)
Fehér Nyuszi Creative Commons License 2008.06.14 0 0 14736

Azt ugye nem tudjuk, hogy tülekedik e akárki szakember ,amíg nem tesszük egyértelművé,hogy keresünk...

 

Gondolom veled egy magasságban gondolkodhat emberünk is, aki szerint a fiatalság (vagy rajtam kívül bárki) = trehányság vagy károkozás a köznek.

 

Aztán itt van ez a pilisvörösvári példa, amiről annyit tudunk meg tőled, hogy laptoposak, nyakkendősek és többnyelvűek a managerek és a patak is büdösebb Solymárnál. (volt úgy, hogy Solymár volt büdösebb  pataknál?bocsi:-))

Ebből a példából mi is vonatkozik pontosan szennyvíztelep vezetésére?

Előzmény: senior önkormányzó (14720)
Fehér Nyuszi Creative Commons License 2008.06.14 0 0 14735

"Persze, a dolog megítélése alapvetően generációs kérdés, kiváncsi lennék rád, amikor odakerülsz..."

 

Szerintem nem generációs kérdés, szimpla pénzügyi kérdés. (Bár nem tudom nem észrevenni, hogy szeretnél belőle generációs kérdést csinálni)

Előzmény: senior önkormányzó (14719)
Fehér Nyuszi Creative Commons License 2008.06.14 0 0 14734

Te magaddal vitatkozol és folyamatosan csúsztatsz. Ez biztosan az átkosban szerezett rutinod része, de érdemes lenne elhagyni.

 

Szerintem nyugdíjas ne foglaljon közalkalmazotti állást és közpénzen létrejött cégekben sem engedném őket semmiféle munkaviszonyhoz vagy megbízásos szerephez jutni, még tanácsadóként is max a nyugdíjazást követő 1 évig.

 

Akinek amúgy nyugdíjbamenetelekor nincs egy saját nevelésű utódja, az nem látta el jól a feladatát az aktív időszakában sem, mert nem nevelt ki utódot. Mivel ez nem történt meg, célszerű lenne mielőbb egy pályázat kiírása.

 

 

 

 

 

Előzmény: senior önkormányzó (14718)
Fehér Nyuszi Creative Commons License 2008.06.14 0 0 14733

Ha nem tudsz nyestül,akkor igen nehéz lesz erőszakmentesen rávenni az ingatlan elhagyására:-)

Előzmény: giko_giko (14727)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2008.06.13 0 0 14732
KILL, DESTROY.

komolyan, mert tönkreteszik a tetőt.
Előzmény: giko_giko (14727)
Kátyúcsősz Creative Commons License 2008.06.13 0 0 14731

Ismerve az állapotokat, már az is öröm,

hogy egyáltalán csináltak vele valamit... :( DG :)

Előzmény: m_adri (14728)
Fixpont*foszerkeszto Creative Commons License 2008.06.13 0 0 14730

Szia!

 

A menyétféléket (nyest, görény) állítólag el lehet riasztani kutyaszaggal (kutyaszőr, alom, más melléktermék) célzott kiszórásával, vagy más agresszív szagú (benzines, petróleumos) rongyokkal. Lehet, hogy füstöléssel is megpróbálkoznék (frissen nyírt fű égetésével), bár ez csak bizonyos építészeti adottságok mellett lehet jó, és nem is biztos, hogy tartós hatást érne el vele az ember. Vannak aztán mindenféle kütyük, amik állítólag ilyen-olyan technikai megoldásokkal riasztanak, sok pénzért...

 

Akár menyétféle, akár pele, hosszabb küzdelemre számíts, mert ha egyszer megtetszett neki a padlásod, valószínűleg máskor is próbálkozni fog.

 

Üdv: HA

Előzmény: giko_giko (14727)
perszy Creative Commons License 2008.06.13 0 0 14729

Hello!

 

Nem mindegy hogy kicsoda a látogató. A görény nem valószínű, a nyest semmit sem zavar, ha nincsen tyúkod, nyulad, legfeljebb találkozol az áldozatai maradványával, általában egész tűrhetően megfér az ember mellett. Ha pele, készülj a legrosszabbra, begyüjti na diót, éjjel randalírozik, kíváncsi, és lehetetlen elkergetni, esetleg be kell költöztetni egy nyestet.

 

P.

 

Előzmény: giko_giko (14727)
m_adri Creative Commons License 2008.06.13 0 0 14728

A Rózsika út mellett feltöltötték a gödröket murvával. Közpénz pocsékolása ez is. Az első nagyobb eső kimossa és a gödrök újra ott lesznek. 

giko_giko Creative Commons License 2008.06.13 0 0 14727

Köszöntök mindenkit!

Hivatlan látogató költözött hozzám: a tetőtérbe a fal és a tető közé egy görény/nyest vagy valami hasonló kedves élőlény (látni még nem láttam, csak hallom, hogy nyüsszög). Szeretném kitessékelni csemetéivel együtt anélkül, hogy kárt tennék bennük. Ehhez kérek segítséget, szakembert - itt Solymáron.

Előre is köszönöm, üdv.

viricsi Creative Commons License 2008.06.13 0 0 14726
Előzmény: senior önkormányzó (14723)
m_adri Creative Commons License 2008.06.13 0 0 14725
Igazad van elég büdős szakma, de ettől még gazdasági vonalon sikeressé lehet tenni. Mellesleg nem az ügyvezető végzi a kétkezi munkát, hanem a szakember. Ha "a fejétől bűzlik a hal" mondással példáloznál, akkor itt helyben is vizsgálódni kellene, mert a nevezett családfő különböző hozzátartózói is szakmabeliek és nyereségesek.
Előzmény: senior önkormányzó (14720)
hirdetőtábla1 Creative Commons License 2008.06.13 0 0 14724

IDEIGLENES FORGALOMKORLÁTOZÁS!
Ezúton értesítjük tisztelt lakosainkat,
hogy a rácsos csapadékvíz elnyelı átépítési munkálatai miatt,
2008.06.16.-tól (hétfő – 2008.07.03.-ig (csütörtök)
a József Attila utcába, Dózsa György u. felıl BEHAJTANI TILOS, kivéve BKV!
A Mátyás Király utca felől, félpályás útlezárás miatt, ÚTSZŐKÜLET!
A BKV járatok változatlan útvonalon közlekednek!

http://www.solymar.hu/index.php?id=64,0,0,1,0,0

senior önkormányzó Creative Commons License 2008.06.13 0 0 14723
Tévedsz, mert a nyugdíj és a minimálbér összevontan adózva netto alig több, mint az eredeti fizetése, ezért általában már nem vállalják, inkább otthon maradnak.
Előzmény: senior önkormányzó (14722)
senior önkormányzó Creative Commons License 2008.06.13 0 0 14722
Nem, a nyugdíjtörvény szerint jár!
Előzmény: viricsi (14721)
viricsi Creative Commons License 2008.06.13 0 0 14721
"...Most már javítottak a jogszabályon, előnyugdíjazás mellett legfeljebb minimálbérért lehet dolgozni..."

Pontosan erről beszéltem. A te nyugdíjasod szépen elveszi az aktívtól a helyet, mert neki a minimálbér is jó a nyugdíja mellé.
A nyugdíj a nyugalomba vonult embernek jár. (kéne járnia)
Előzmény: senior önkormányzó (14719)
senior önkormányzó Creative Commons License 2008.06.13 0 0 14720
A Közcsat ügyre visszatérve, az a helyzet, hogy ebben a szakmában nem tülekednek a hozzáértő, tényleg jól működő emberkék. (mellesleg, elég büdös szakma) Egy kis trehánysággal sokkal több kárt lehet okozni a köznek, mint az a nyugdíj, amit még hazavisz. Ott van a pilisvörösvári példa. Néhány éve váltott az önkori, megjelentek a telepen a lap-topos, nyakkendős, több nyelvet beszélő emberek, és ma büdösebb a patak Solymárnál, mint valaha...
Előzmény: senior önkormányzó (14719)
senior önkormányzó Creative Commons License 2008.06.13 0 0 14719
Egyébként, hogy a közszférában ne legyenek nyugdíjas vezetők, én is egyetértek! (magam sem vettem igénybe, amikor megtehettem volna). Most már javítottak a jogszabályon, előnyugdíjazás mellett legfeljebb minimálbérért lehet dolgozni. A jelenlegi szabályozás mellett szép lassan megszűnnek ezek az anomáliák. Persze, a dolog megítélése alapvetően generációs kérdés, kiváncsi lennék rád, amikor odakerülsz...
Előzmény: senior önkormányzó (14718)
senior önkormányzó Creative Commons License 2008.06.13 0 0 14718

   "A KÖZCSAT tulajdonosai mi vagyunk- helyi polgárok- az önkorin keresztül."- mondod te, és még nekem van kommunista maszlagom... A Rákosi alatt akár sikeres államosító is lehettél volna.

 Egy önkormányzati cég profitja valóban közpénz, az a kérdés, hogy van-e neki? A közcsat esetében, és a legtöbb hasonló esetében, legjobb tudomásom szerint nincs! (nem látunk beszámolókat a helyi médiákban). Legfeljebb annyi profitot mutatnak ki, hogy éppen ne legyen veszteséges... Gyakorlatilag nonprofit cégek. Visszatérve az eredeti témához, én kizárólag azzal vitázom, amit Te kategórikusan kijelentesz, hogy a nyugdíjas ne dolgozzon! Ismétlem: értéket termelni, pénzt keresni alapvető emberi jog, korhatártól függetlenül. 62 felett is tagja mindenki a "köz"-nek! Állampolgárként, a közpénzek kímélésére egyet tehetsz, szorgalmazod a nyugdíjkorhatár felemelését. Akkor meg nem tudsz lépni a szamárlétrán.

Előzmény: Fehér Nyuszi (14714)
öreghalász Creative Commons License 2008.06.13 0 0 14717
Ügyesen kampányolsz.
Előzmény: Fehér Nyuszi (14715)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!