Keresés

Részletes keresés

spileraaa Creative Commons License 2015.07.07 0 0 16325

Sziasztok!

tudnátok segíteni ti mivel szoktátok permetezni a paradicsomot és milyen gyakran?

 

Üdv !

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.07.07 0 0 16324

Elég svindler gazdaboltosok vannak arrafelé... :D Én ilyenkor csak azt mondom, hogy dejszen még kapható, tudnának-e rendelni a következő fordulóval? Már ha tényleg nincs a szomszéd boltban sem, de ez azért ritka.

Igazán kár, hogy már nem lehet online rendelni permetszert, most tavasztól, jó kis érvágás. Általában mindig a Gazdabolt.hu-ról rendeltem, az ingyenes szállítási napokon. 

Előzmény: BAttila1964 (16321)
öreg_néne_b Creative Commons License 2015.07.07 0 0 16323

Be. Bár erre még nem nagyon volt példa. Sőt, a gyártó megszűnése után is szokták gyártani, valaki megveszi a jogot.

Előzmény: BAttila1964 (16321)
beetee Creative Commons License 2015.07.07 0 0 16322

Szerinted mennyire életszerű, hogy a világon szinte legnagyobb mennyiségben előállított rézvegyületű permetszerét (mert a trópusi országok szinte csak ezt használják az esőállósága miatt), ami ráadásul biogazdálkodásban is mehet, nem gyártják majd egyik napról a másikra?

Előzmény: BAttila1964 (16321)
BAttila1964 Creative Commons License 2015.07.07 0 0 16321

Attól még a gyártó beszüntetheti a gyártást... (Két városban, összesen 8 gazdaboltban mondták ugyanazt, gondolom éjjel, a Duna mélyén, búvárruhába öltözve esküdtek össze ellenünk, szegény kiskertészek ellen... ;) :D )

Én örülnék a legjobban, ha még évekig vehetném...

Előzmény: beetee (16320)
beetee Creative Commons License 2015.07.07 0 0 16320

2019. május 31-ig szól a mostani engedélyokirata.

Előzmény: Törölt nick (16317)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.07 0 0 16319

Úgy tűnik, ez egy közkeletű gazdaboltos szokás (fogás), hogy ami nincs készleten, az megszűnik. :D Nehogy elbandukolj más gazdaboltba, és akkor nem náluk vásárolsz. Az ilyen helyekre nem is nagyon megyek ismét...

Megkerestem a Nébih oldalán, 2003-ban kapott engedélyt, és 2019.05.31-én jár le, minden bizonnyal megújítják majd. Nem tartom valószínűnek, hogy egy biotermesztésben engedélyezett szert kivonjanak a forgalomból, rosszabb esetben is legföljebb átsorolják. Szerintem.

Előzmény: BAttila1964 (16318)
BAttila1964 Creative Commons License 2015.07.07 0 0 16318

Környékünkön (Esztergom) már egyetlen gazdaboltban sem kapható, ott mondták, hogy ÁLLÍTÓLAG megszűnik...

Előzmény: Törölt nick (16317)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.07 0 0 16317

Ezt hol hallottad? Jó lesz bevásárolni, ha ez igaz.

Előzmény: BAttila1964 (16316)
BAttila1964 Creative Commons License 2015.07.07 0 0 16316

Nagyon hosszú ideig tapad a növényen, barnás színt kölcsönözve neki. (Úgy tudom, kivonják a forgalomból...)

Előzmény: Törölt nick (16315)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.07 0 0 16315

Több helyen (pl.) olvastam azt, hogy a Nordox olyan kötésben tartalmazza a rezet, hogy az víz hatására még átalakul aktív rézzé, így bár nem hosszabb, de egyenletesebb a hatása. (A tapadása meg tényleg jó, eső után is vörösesek a levelek, és még sohasem sikerült vele perzselnem sem.) Na most segítsetek, kémikusok, mennyi alapja van ennek az állításnak, mert ennek a megítélésében nem vagyok jó, de azt magam is látom, hogy az összes ilyen cikk szponzorált... :)

Előzmény: beetee (16312)
beetee Creative Commons License 2015.07.07 0 0 16314

Alapvetően érdemes egyszerre kijuttatni ezeket, de vagy utána olvasol, hogy keverhetőek-e egymással, vagy csinálsz egy keverési próbát kis mennyiségben. Ha nem csapódik ki semmi, nem képződik üledék mondjuk egy negyed óráig-fél óráig, akkor mehet a dolog.

 

Leginkább egyébként is a különböző segédanyagok azok, amik nem szokták szeretni egymást, nem maguk a hatóanyagok az összeférhetetlenek. ( a klasszik bordói lé kivétel, az nem sok mindennel keverhető)

Előzmény: Ben-new (16311)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.07 0 0 16313

A Trisó csak vízlágyításra kell, ha átlagon felül kemény a csapvized. Én annak idején vettem egy keménységi fokmérő papírt, és folyamatos mérés mellett kikísérleteztem, hogy mennyi trisó adagolásával lesz 10 keménységi fok körüli a vizem, onnantól azt a mennyiséget használtam. Már nem emlékszem rá, de ezt úgyis mindenkinek magának kell felmérnie. A forralás bizonyos vízfajtáknál - azoknál, ahol a változó vízkeménység jelentősebb, mint az állandó - szintén vízlágyító hatású. Mindenesetre azért enélkül is működik a dolog, ez csak amolyan hatásfokozó buherálás.

Nonit nélkül is lehet permetezni, évtizedekig mindenki úgy csinálta, de szemmel látható lesz a különbség. A nedvesítőszerrel alkalmazott permet egyenletesebben oszlik el a levélen, bevonja azt, nem képez nagy, elkülönülő cseppeket. Egyrészt jobb lesz a fedés, a kontakt szerek jobban védenek, a felszívódók jobban felszívódnak, ráadásul olyan növényeken, mint a hagyma meg a káposzta, szinte csak ezzel tapad meg a víz. (Ebből persze következik, hogy érdemes pontosan kimérni a vegyszereket, nehogy túladagoljuk, könnyebben perzsel.) Ebből csak valami 2,5 ml kell 10 literbe, úgyhogy a kisebb kiszerelés is elég sokáig jó lesz. (Azért nem korlátlan ideig.) De szerintem ez, vagy valamilyen alternatíva minden gazdaboltban kapható.

Ha rám hallgatsz, akkor teszel a koktélba valami ként is, pl. Thiovitot. 

Előzmény: Ben-new (16311)
beetee Creative Commons License 2015.07.07 0 0 16312

Kontakt szereket nem szokás egymás után fújni, mert a következő szórás nagy valószínűséggel lemossa az előzőt. Holott pont az a lényege, hogy azzal a beszáradt szerrel fedésbe maradjon a növény felülete.

 

Kivéve, amit Te szeretnél. A kalcium pár óra, alatt felszívódik, tehát másnap nyugodtan fújkálhatsz mást.

 

A kontakt rovarölők legjobb hatásfoka a kifújás utáni pár óra, amíg még oldatban van. Ha az eltalálja a károsítót, akkor döglik az meg. Mondjuk vannak kivételek, mert néhány fajtából még beszáradtan is ehet, és még akkor is hatni fog, valamint pl a Decisnek kifejezetten van egy olyan szaga beszáradtan is, ami pár napig riasztja a visszatelepülni szándékozó rovarokat. Nem is kell belőle enniük, vagy érintkezni vele.

Ez miatt kár lemosni.

 

Amire viszont nagyon nem kellene rápermetezni az a Cuproxat, vagy bármilyen réz, vagy kén alapú permetezőszer.

Azoknak csak akkor van hatásuk, ha sokáig ott maradnak a felületen. 10-14 naponta, vagy eső után azonnal ismételni is szokás. Pont ezért.

 

 

Előzmény: Ben-new (16307)
Ben-new Creative Commons License 2015.07.07 0 0 16311

Szia!

Köszi a tanácsot, erről most hallok először.

Ezek szerint nincsenek egymásra semlegesítő hatással.

 

Mivel már késő van, ma már nem, majd holnap jó korán felkelek és lepermetezem. Egyébként kb. hány kávéskanál/evőkanál tirsót javasolsz 1 liter vízbe és hány ml Nonitot? 

Az eshetőség kedvéért, ha nem sikerül megvásárolnom ezeket az itteni mini szakkereskedésekben, akkor külön-külön ki lehet juttatni őket sorrendet figyelmen kívül hagyva? Vagy így már túlzottan megterhelné a növényt?

Előzmény: Törölt nick (16308)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.07 0 0 16310

Trisót régen használtam, de 20 lityire még könnyű volt grammra kimérni. Ma már, minthogy úgyis ingyen forralok a sparhelten, inkább forralt vizet használok. Nálunk nagyon-nagyon kemény a víz...

Mondjuk gyakran megesik, hogy ha csak pár litert kell kipermeteznem, akkor nem szüttyögök egy nappal előre a vízlágyítással. :)

Előzmény: öreg_néne_b (16309)
öreg_néne_b Creative Commons License 2015.07.07 0 0 16309

Az esővíz a legjobb, a trisót nem ajánlom, könnyű túladagolni és akkor inkább árt, mint használ.
Használj nyugodtan csapvizet, mint szinte mindenki.

Előzmény: Törölt nick (16308)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.07 0 0 16308

Keverj össze mindent lágy (pl. forralt, trisóval lágyított, stb.) vízben, a legvégén pedig adj hozzá nedvesítőszert, pl. Nonitot. A Decis is mehet bele, a tripszekre való adagot nézd, az kicsit magasabb, de úgy tripszek ellen is jó, nem mindegy. (Zöldségfélékre ajánlják, legalábbis az én flakonomon nem nagyon részletezik.)

Így egy menetben ki lehet tolni.

Előzmény: Ben-new (16307)
Ben-new Creative Commons License 2015.07.07 0 0 16307

Üdv minden paradicsom szeretőnek!

Örömömre szolgál, hogy van egy ilyen fórumszál is, ahol végre aktuális kérdéssel fordulhatok hozzátok, paradicsom szakértőkhöz. Eddig elmúlt pár évben nem tulajdonítottam a dolognak nagy farka alját, de most hogy saját paradicsomszeretetemet és kevéske tapasztalatomat belépőnek tekinthetem ide, úgy döntöttem felteszek néhány kérdést permetezés ügyben:

Szeretném lepermetezni a paradicsomot kálciummal, cuproxattal és valami kontakt kártevőölővel tetvek és egyéb szívogatók ellen (Decisem van, de paradicsomra úgy néztem nem ajánlják). A sorrendre lennék kíváncsi, kiemeltképp arra hogy a sorrendet figyelembe véve lehet-e egymás után permetezni őket, vagy várni míg egyik-másik felszárad?

Tavaly megjártam a paradicsomvésszel, ezért lehetőleg még időben le akarom fújni rézzel, hogy ne járjak megint úgy. Bár az idő jobb, fő az óvatosság.

 

A válaszokat előre is köszönöm!

brigó001 Creative Commons License 2015.07.06 0 0 16306

Újabb kis gonosz jelent meg a paradicsomokon, kicsi zöld hernyók...  itt egy fotogén példány a klemátisz levelén.

meteochris Creative Commons License 2015.07.05 0 0 16305

Köszi ez hasznos kis pdf. Akkor maradok a Trifendernél majd jövőre.

Előzmény: Törölt nick (16303)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.07.05 0 0 16304

Szia!

Örömmel látom, hogy itt is aktív vagy! :- )  A paprikákat egyesével ültettem. Már több helyen is hallottam, hogy kettesével kéne, de kiültetéskor mindig elfeledkezem róla. Mostanában nem szórófejjel locsolok, hanem csak simán slagról szűkítővel, az meg nyomja a vizet rendesen. Többször előfordult már, hogy a megdőlt paprikát meg kellett támasztani. 

Azok a kis hosszú paprikák nem fűszerpaprikák hanem erős paprikák, méghozzá Rekord paprikák. 

Ezt a Mobil paradicsomot már negyedik éve ültetem, idáig nem volt panaszom rá! Ma szedtem róla először, sikerült 3 db piros paradicsomot találnom. Örömmel tettem az asztalra és kezdtük enni a vacsorához. Ekkor azonban feltűnt, hogy a paradicsom kásás. Az állaga is olyan szokatlan volt, alig volt leve, inkább húsos volt mindenhol. De ez a húsos rész kásás volt. Majdnem olyan állagú mint mikor a dinnye állott és bekásásodik.  De ez a paradicsom csak most kezd érni és máris ilyen kásás!

A vacsoraasztalra rakott három paradicsom mindegyike ilyen kásás állagú volt.  Ízre sem volt valami jó. Mitől lehet ez? Eddig nem tapasztaltam ilyet ennél a fajtánál, azért is termesztettem eddig.

Üdv.: Zoli

 

Előzmény: TINTUS (16294)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.05 0 0 16303

Nehogy rezet önts a földre, vagy nagy mennyiségben kipermetezd a talajra, az nem arra való, tönkreteheti a gyökereket is, és minimum megölöd a hasznos gombákat is. Talajra Trifendert használj.

A Phantasia-nál a rövidítések az egyes betegségek rövidítései. Ebben a PDF-ben azt hiszem megtalálod a rövidítések többségét, a 23. oldalon.

Előzmény: meteochris (16253)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.05 0 0 16302

Az házikertben miért baj?

Előzmény: TINTUS (16301)
TINTUS Creative Commons License 2015.07.05 0 0 16301

Az a bajom a koktél parikkal, hogy nagyon vontatott a fűrtök beérése. A fürt eleje már ehető a végén meg még virág van  némelyik fajtán. Nem tudom az olaszok hogyan csinálják vagy mely fajták azok amelyek viszonylag egyszerre érő szemekből álló fürtösök.

 

Nekem ezek vannak :

 

Birikino     még ez érik jobban

Swet Million

Cherolla

Coralina

Chicco rosso

 

Chilio Creative Commons License 2015.07.05 0 0 16300

Az Indigo rose délutáni napsütésben: 

Chilio Creative Commons License 2015.07.05 0 0 16299

Levele alapján mintha csattanó maszlag lenne.

Ha nagyon büdös, szabadulj meg tőle gyorsan.

Előzmény: GKorni (16297)
Rhéman Creative Commons License 2015.07.05 0 0 16298
Előzmény: GKorni (16297)
GKorni Creative Commons License 2015.07.05 0 0 16297

Köszi a tippet a lisztecskére, eddig nem tudtam. Különben ez a növény (van magyar neve is csak most nem jut eszembe) nálam az idén vadon nő mert tavaly elszórta a magját, ezek szerint a fóliába is kellene raknom belöle. És még vonza azokat a zöld büdösbogarakat.

 

 

Előzmény: Rhéman (16289)
BAttila1964 Creative Commons License 2015.07.05 0 0 16296

30-32 fok fölött minden növény behúzza a "kéziféket"...

Előzmény: 55judit (16295)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!