Keresés

Részletes keresés

ganki Creative Commons License 2012.08.06 0 0 41669

Jó döntés volt. :)

Előzmény: glockner3797 (41667)
dorkapapa Creative Commons License 2012.08.06 0 0 41668

Mármint, ha van arca ez után...

 

Gyors felépülést!

Előzmény: allez zserzseli! (41665)
glockner3797 Creative Commons License 2012.08.06 0 0 41667

Óóó... ilyen nincs. Hónapokon át tartó tépelődés után, elhatároztam hogy megérdemlem, és elköltöttem ájszbrékerre a montexutalványaimat... :(((((((( 

 

(hogy mikre nem emlékszel, 75 kili után! köszönöm!)

 

Előzmény: ganki (41666)
ganki Creative Commons License 2012.08.06 0 0 41666

Glocknernek üzenem, hogy most indul a 2+1 akció, hajtson rá az Icebreakerre!

allez zserzseli! Creative Commons License 2012.08.06 0 0 41665

a rendőrség szándékos cserbenhagyásos bűncselekmény miatt nyomoz..bármit is jelentsen... amúgy alig várják, hogy lezárják a nyomozást. tű a szénakazalban.

 

hogy ON is legyek. ez a jános hegyen történt, ahogy a kilátótól a zöld3szög először keresztezi az aszfaltot. ha arrafele futtok, és láttok bringást arcsérüléssel, kérjétek el a számát ;)

Előzmény: zoncsi (41654)
olipapa Creative Commons License 2012.08.05 0 0 41664

A történet egy kicsit összetettebb (de ezzel nem szebb), magánban leírom majd azoknak akik rendeltek és majd mindenki dönt belátása szerint.

Előzmény: csanya. (41662)
csanya. Creative Commons License 2012.08.05 0 0 41663

Csabinak gratula. Jól ment Osztrákiában is. Szemmel láthatóan topon van.

 

Neked köszi ismét a tábort! Bár én egy cenit sem futottam de jó volt veletek találkozni.

Előzmény: olipapa (41661)
csanya. Creative Commons License 2012.08.05 0 0 41662

Ez mennyire K-Európa már?!

Akkor összefoglalnám:

1. Lehet rendelni jó áron. Igaz a felét szeptemberben kell letenni és a cucc csak áprilisban érkezik, de legalább ócsó.

2.Áprilisban nem lesz meg.

3. Májusban talán.

4. Jön a cucc, a mondott ár + Áfáért ( megjegyzem ennyiért bárhol, bármikor megrendelem a neten és egy héten belül ott van a kezemben, számlával, garanciával, nem szeptemberben fizetve a fele árat.).

5. Még sem jön a cucc. Semennyiért. Bekaphatjátok köcsög terepfutók, nem kell a pénzetek, nekünk egy egy millás előrendelés nem biznisz.

6. Augusztus. Mégis jön a cucc.

7. Hát nem. Részemről nem. Elmennek a vérbe. Szórakozzanak mással....

 

Előzmény: procaliber (41642)
olipapa Creative Commons License 2012.08.05 0 0 41661
csika_ Creative Commons License 2012.08.05 0 0 41660

Köszönet Olinak a tábor megszervezését!

 

A táborozóknak pedig a jó hangulatot.

Jó volt ott lenni Veletek!

 

Most legtöbben már vegyetek vissza, mert hamarosan eldördül a  startpisztoly ...

Kopi Zoli Creative Commons License 2012.08.05 0 0 41659

Döbbenet!

Gyors felépülést, a pulzust ne is nézd most, csak ami jól esik, úgy is meleg van.

 

Előzmény: allez zserzseli! (41652)
zoncsi Creative Commons License 2012.08.05 0 0 41658

Már fent van az eredménylista is! Carlos 26. valami 160 ffi közül! Gratula neki!

Előzmény: norb29 (41657)
norb29 Creative Commons License 2012.08.05 0 0 41657
zoncsi Creative Commons License 2012.08.05 0 0 41656

Mielőtt a fiúk megorrolnak:

A lányokon kívül ott futottak még: Béci (Rockenbauer, Kinizsi), Bandi (MTB, Terep100), Pécsi Peti (dupla ironman) no meg én. (Szerénységem tiltja címemi felsorolását. :)

Előzmény: zoncsi (41655)
zoncsi Creative Commons License 2012.08.05 0 0 41655

Most értem haza vagy 3 órája, rövid beszámoló.

 

Barátnőmék (Ildikó, Kicsi, Vajda Anita) kollegáris alapon 2 éve kitalálták, hogy végigfutják az Országos Kék Túrát. 1. évben megcsinálták a Börzsöny - Cserhát - Mátra szakaszt. 1 év kihagyás után, idén került sor a 2. szakaszra: Sirok - Bódvarákó.Csatlakoztunk a csapathoz Szesze és én is. Sajna Szeszének a múlt hétvégi éjszakai Balboán kiment a bokája, így csak önfeláldozó módon kísárt minket.

 Az út:

1. nap Sirok - Bélapátfalva (32 km / 970 m)

2. nap Baf ( - Bánkút - ) - Bánhorváti (kis kétés az útról Upponyból családom közelsége miatt) (41 km / 1150 m)

3. nap Bh (Lázbérc) - Aggtelek (45 km / 820 m)

4. nap At - Bódvarákó. (38 km / 1010 m)

Összesen 155 km / kb. 4000 m.

 

Nem igyekeztünk versenytempót hozni, sok pihenős, mindentmegnézős, málna/szederevős módozatot választottunk inkább. És megérte, hiszen gyönyörű helyeken jártunk a Bükkben, a Borsodi dombságban, és az Aggtelek-Tornai Karsztban.  Csodaszép erdők, sziklacsúcsok, források, várak!  Maximálisan megérte a 4 nap minden perce.

 

zoncsi Creative Commons License 2012.08.05 0 0 41654

Hubakker!! :( A baleset is nagyon szarul hangzik, de az aztán nagyon gáz, hogy otthagytak a baleset után!!

Kerestik az illetőt?

Előzmény: allez zserzseli! (41652)
bor_kedvelő Creative Commons License 2012.08.05 0 0 41653
Gyogyulj meg gyorsan!
Előzmény: allez zserzseli! (41652)
allez zserzseli! Creative Commons License 2012.08.04 0 0 41652

elcsaptak bringával, egy másik bringás... vagy úthenger.. volt pár nap jános korház, utána meg rehab 2 hét.. a figura otthagyott eszméletlenül, véresen. most kezdek kocorászni. gigamagas pulzussal..

Előzmény: Kopi Zoli (41635)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.04 0 0 41651

Tyuhuhú, költözök Nyíregyre!(Már amúgyis készültem, mert igen kedves és szerény emberek az ottani ismerőseim/rokonaim.) :-) Hajrááá

Előzmény: El-kocogó (41649)
Levi'D Creative Commons License 2012.08.04 0 0 41650

Speedcross 3 nekem is bejön. Magas a sarka, viszont ha igazán szaladni akarsz lefele teknikai terepen akkor nem rossz az. Az inovokat a sziklák még a sarok résznél is átszurkálják, annyira puha anyagól vannak. Ha esetleg beletennének egy muanyag lemezt akkor le lehetne vágni a sarkát felére. Bár ott van a fellcross aminek 4-5mm es csak a sarokemelése.

Sajnos a cipő állóképessége az Inovoknak az 1/4e. 8-900km és eltűnnek karmok, leválnak a laminált részek, szétszakad a felsőrész. Persze túrázni még egy is jo. 

A talpbetéten is kéne dolgozni mert ha vizes a terep, vagy esik az eső, akkor bármilyen spéci zokni lehet rajtam, korcsolyázok a cipőn belül. Ilyenkor duplazokniban futok talpbetét nélkül. Működik. Szerintem ha hozzá szoksz akkor szertni fogod.

Előzmény: Pardo aki PingPanther vót (41648)
El-kocogó Creative Commons License 2012.08.04 0 0 41649
Pardo aki PingPanther vót Creative Commons License 2012.08.03 0 0 41648

A lábujj kidörzsölés és körömleesések nekem is napirenden voltak, de amióta Speedcross-ban futok egyszerűen megszűntek.

Eleinte aggódtam, amikor hosszú durva lejtőkön rácsúszott a lábam a cipő orrára, de meglepetésemre sosem dörzsölt ki semmit, a körmöm is megúszta.

Olyan szerencsésen szűkülő/hegyes az orra és nincs benne semmi kemény rész, hogy ma már bártan beleterhelek.

Lehet, hogy a két bütyköt nem véletlenűl rakták ki egészen a cipő orrára? :-)

Sajnos a cipő magas sarka viszont nem fekszik, meg hogy nem túl vastag az első taplrész.

Előzmény: Elm (41647)
Elm Creative Commons License 2012.08.03 0 0 41647

Hat a puding probaja az eves - majd kiderul. Most nyugdijazom az elozo cipom, mostanaban en is aszfaltos asicsot hasznaltam terepre is, az uj pedig varta eddig a bevetest, ami szinten aszfaltos, de egy Nimbus. Most mindket ujat parhuzamosan probalgatom majd, es kiderul, melyik valik be.

Nekem peldaul az xt wings nem valt be, jo meret mellett is mindig megtorte a ket kisujjamat. Jo meret alatt azt ertem, hogy olyan volt mint a tobbi cipom, es vagy egy centivel volt nagyobb mint a labam, ahogy a tobbi is, szoval nem kellett volna ilyet csinalnia. Valoszinuleg kicsit mas az orranak a kikepzese.

Majd meglatjuk, en bizom benne, hogy bevalik. Meg ha nem is zuzos terepeken szaladgalok mostanaban...

Előzmény: norb29 (41646)
norb29 Creative Commons License 2012.08.03 0 0 41646

Én nem is tudom, közel fél éve vettem és 3 szor volt rajtam. Legutóbb héfőn reggel, és valami talpfájdalmam (csak egy lábon) jelentkezett utána. Olyan érzésre mint egy vízhólyag, csak éppen nincs látható jele. Mindenesetre olykor érzem. Az a vicc, hogy egy rakás terepcipőm és mégis a Vomerokat használom terepen (is) Kinek a pap kinek a papné. Morfondírozok, hogy megvállok, a Hokától 44,5 a mérete. vagy még nem tudom...

Előzmény: Elm (41643)
Pardo aki PingPanther vót Creative Commons License 2012.08.03 0 0 41645

Nem is értem, hogy miért nem engedi a vadásztörvény, hogy mozgásérzékelős/távirányítós, infrakamerás automata gépágyúkat lehessen szerelni a vadászlesekre. A "fárasztó nap után" a legszebb példányokat lehetne felpakolni a platóra, miközben végig a vadászházban sörözhetnének a fizetős vendégvadászok, plazma kijelzőn követve, hogy mit lőnek ki. Egyből souvenir felvételük is lenne a vadászatról! ;-)

Persze ezzel nem is viccelődöm tovább, mert még valósággá válik! :-s

 

Egyébként ismerek olyan vadászt, aki íjjal, puskával, futva-gyalogolva cserkel (bár többen állították, hogy ilyen nem lehetséges, csak a filmekben van) de őt például sosem hallottam panaszkodni arra, hogy mások is járnak az erdőben, amikor vadászik. Becsülöm is emiatt!

 

 

Előzmény: Futóapuka (41636)
mtb Creative Commons License 2012.08.02 0 0 41644

Használd egészséggel! Kíváncsi vagyok az első benyomásaidra, tudjuk, hogy vannak, akiknek nem jött be a Mafate-érzés, és megváltak tőle. Remélem, Te nem fogsz közéjük tartozni...Az enyémben már kb. 500 km van, én pl. a billegésre nem panaszkodtam, mint mások, mivel amúgy is neutrál vagy ahhoz közeli cipőket hordok. Tény, hogy jól meg kell húzni a fűzőt, mert nekem is keskeny a lábfejem. Viszont vettem közben egy aszfaltos Bondi B-t is, újabban azt használom terepre is, nagyon bejön  a keskenyebb lábamhoz. Közel olyan csillapítást nyújt, mint a Mafate, viszont nem olyan "drabális" és könnyebb a súlya. Szerintem a Hoka nagy dobása lenne, ha a Bondit megcsinálná terepes változatban. Így még azok is megbarátkoznának vele, akiknek a Mafate nem lett a kedvencük...

Előzmény: Elm (41643)
Elm Creative Commons License 2012.08.02 0 0 41643

Nos, vegul megszuletett, beleptem elvileg a hoka klubba, a gyakorlatban pedig meglatjuk. A regi mafate lett, felprobaltam par masikat is, de nem ereztem lenyegi kulonbseget kozottuk. Elsore kicsit fura volt, de par perc utan mar kifejezetten jol esett maszkalni a boltban benne. Szoval egyelore tulajdonosa lettem egy parnak, hogy vegul boldog tulajdonosa is leszek-e, az par heten belul ki fog derulni...

Asszem holnap sietek haza, hogy egy probat tegyek vele az erdoben...

procaliber Creative Commons License 2012.08.02 0 0 41642
Aki Oli féle Salomon-ból rendelt az várjon a jövő hétig az esetleges vásárlással mivel mgis jöttek Salomon cuccok.Bővebben Oli ir majd.
Előzmény: bor_kedvelő (41630)
joesentme Creative Commons License 2012.08.02 0 0 41641

tegnap páran ezt "futottuk":

http://connect.garmin.com/player/205776239

 

ma ezt:

http://connect.garmin.com/player/205776317

 

Jucus, Csabi, Ildi és millers ment egy 20-as kört, Oli és Csika meg le föl szaladgált majdnem azon az útvonalon amerre mi mentünk, 1800m szintet szedtek össze.

 

Zserzseli: jövőre bepótolod! Bár én ide egy évben többször is eljönnék és ha felépülsz eljöhetünk egy hosszú hétvégére.

Előzmény: csika_ (41640)
csika_ Creative Commons License 2012.08.02 0 0 41640

Eddig meleg volt, most felhős az idő.

 

Szerintem annyira ne rángast a már megfáradt futókat, inkább vidd a zsákomat. :-)

Előzmény: Pepe. (41624)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!