Keresés

Részletes keresés

F Ferenc Creative Commons License 2015.01.13 0 0 21268

Én pedig egy szóval sem írtam hogy "salem23"-nak beépítési hiba okozza a nyílóablaka nem megfelelő záródását:O)

 

Az ékelést lehetőleg mindenki bízza szakemberre mert megfelelő célszerszámok és eszközök kellenek hozzá,valamint a szakmai tapasztalat is elengedhetetlen nehogy üvegtörés a vége.

 

 

Előzmény: Törölt nick (21267)
Törölt nick (X) 2015.01.13 0 0 21267

Ha valamit vasalati finombeállítással nem lehet megoldani, akkor ott az üveg átékelése segítség lehet, hivatalosan nem a vasalatot kéne egy beépítőnek tekergetni össze-vissza, hanem átüvegezéssel kellene a beállítást elvégezni! Nem azt írtam, hogy az ügyfél alapján leírtakra ez megoldás lesz.

Előzmény: F Ferenc (21266)
F Ferenc Creative Commons License 2015.01.13 0 0 21266

Tisztelt Gabesz.

 

Nem kívánok bölcselkedni tehát Önre bízom az üvegékelés szerepének és módjának learásít a kérdezőnek ha már szóba került az alábbi témában.

 

Előzmény: Törölt nick (21265)
Törölt nick (X) 2015.01.13 0 0 21265

" ... Sajnos ez tipikus beépítési hiba ... "

 

-A gyárban nem a megfelelő helyre fúrták fel a pántot.

-Eltört a pánt.

-A zárfogadók nem a megfelelő helyen vannak vagy egyáltalán nincs zárás a szárnykeret felső részében.(A záródási pontok száma méret függő,optimálisan 800mm.)

-A (rendszer) tömítő gumi nincs rendesen a helyén vagy esetleg túlságosan "kikeményedett" de az is lehet teljesen hiányzik.

 

Az itt felsoroltak beépítési problémák??!   Na ne vicceljünk már!! :)

 

 

-Szárnykeret nincs megfelelően beállítva,így nincs meg a szárnykeret megfelelő rátakarása a tokkeretre.

 

Ez lehet beépítési pontatlanság is, de ugyanakkor a gyártó gyártja a nyílószárnyat a tokhoz,  a beépítő csak abból tud gazdálkodni, amit a gyártó leszállított neki...! Ha nincsen meg a kellő rátakarás, és nem lehet rajta állítani, akkor a nyílószárny kicsire lett gyártva, újra kell gyártani!

Előzmény: F Ferenc (21260)
Törölt nick (X) 2015.01.13 0 0 21264

Tisztelt F. Ferenc,

 

Köszönöm az építő jellegű hozzászólást, de lényegében majdnem ugyanazt írta le, amit már Én személy szerint korábban leírtam.

 

Ugyanakkor kérem tisztelettel a topik szabályzatát elolvasni szíveskedjen!

Előzmény: F Ferenc (21263)
F Ferenc Creative Commons License 2015.01.13 0 0 21263

 

Tisztelt salem23

 

A nyílószárnypánt nem zár rendesen aminek több oka lehet,ha jól látom Roto NT vasalatról van szó.

 

-A gyárban nem a megfelelő helyre fúrták fel a pántot.

-Eltört a pánt.

-A zárfogadók nem a megfelelő helyen vannak vagy egyáltalán nincs zárás a szárnykeret felső részében.(A záródási pontok száma méret függő,optimálisan 800mm.)

-A (rendszer) tömítő gumi nincs rendesen a helyén vagy esetleg túlságosan "kikeményedett" de az is lehet teljesen hiányzik.

-Szárnykeret nincs megfelelően beállítva,így nincs meg a szárnykeret megfelelő rátakarása a tokkeretre.

 

A Roto vasaltrendszeren állítható az úgynevezett tömítettség,nyílószárnypánton is külön állítható,méghozzá felülről egy 4-es imbuszkulccsal.Ehhez a művelethez nem árt a Roto speciálisan kialakított célszerszáma az úgynevezett Roto kulcs.

Nyissa ki az ablakot és felülről a nyílószárnypánton,az ablakszárnyon lévő vasalaton,az imbuszkulccsal,a felfelé néző 4-es imbusz csavarnak húzza feszesebbre a tömítettségét.Ezáltal a pánt jobban "tőmít" és nyílászáró már valóban zárni fog.

Azért ezt írtam le önnek mert ez nem igényel semmiféle különösebb műszaki felkészültséget egyszerűen egy darab ibuszkulccsal elvégezhető.

 

Remélem tudtam segíteni.

 

További iformációt ezen az elérhetőségen tudok Önnek adni.

 

feroflex kukac gémél.kom

 

Előzmény: salem23 (21257)
blackbile Creative Commons License 2015.01.13 0 0 21262

Megmagyaráznátok, hogy az üveg átékelése hogyan tud segíteni ilyen esetben?

Előzmény: Törölt nick (21258)
kiss_atti Creative Commons License 2015.01.13 0 0 21261

Sajnos ez tipikus beépítési híba...

--

Egyáltalán nem az.

Előzmény: F Ferenc (21260)
F Ferenc Creative Commons License 2015.01.13 0 0 21260

Tisztelt kzzo.

 

Sajnos ez tipikus beépítési híba...

 

Kérem adja meg privát elérhetőségét hogy egy bemutatkozót és ajánlatot tudjak Önnek küldeni.

 

Tisztelettel F Ferenc

 

feroflex kukac gémél.kom

Előzmény: kzzo (21188)
SIMTDIToledo Creative Commons License 2015.01.13 0 0 21259

Sziasztok!

 

Szeretném a ház műanyag ablakait finomhangoltatni, mert kicsit akad zárásnál, vagy a kilincs akad, illetve szeretném, ha egy szakember minden beállítást megcsinálna, amire szükség van, hogy hosszú életű legyen a vasalat. Érden van a ház, és 14 ablak van, plusz 2 teraszajtó.

 

Szeretném megkérdezni, hogy a fórumos szakik közül van-e aki vállal ilyet, és ha igen, mennyibe kerülne. Nem SOS, de szeretném ha rendben lennének. Az ablakokon Roto vasalat van.

 

Én is próbáltam, de hiába tekergettem a csavarokat, csak kicsit lett jobb, és így inkább szakemberre bíznám.

 

Ha lenne ajánlat, az andras.simon78 kukc gmail re kérném.

 

Előre is köszi!

 

Üdv:

SIM

Törölt nick (X) 2015.01.12 0 0 21258

Vasalati finombeállítással, ha szerencséd van akkor fogod tudni orvosolni a problémát, az üveg átékelése is segítség lehet, ha a finombeállítás nem működik, de szerint nem fog segíteni... Megkellene nézni, hogy a zárfogadóknál jól záródik-e, esetlegesen ha a zárszemek excenteresek, azokon is lehet forgatni... Hogy jobban ráhúzza a szárnyat a tokra.. Sok megoldás van, de van sajnos olyan is, ahol csak a vastagabb gumitömítés behelyezése a megoldás..

Előzmény: salem23 (21257)
salem23 Creative Commons License 2015.01.12 0 0 21257

Sziasztok!

Adott egy ablak aminek van egy kétszárnyú része (aminek egyik oldala bukónyíló, ez záródik rá a csak nyíló másik szárnyra).

A gondom az, hogy ha erős szél fúj szemből, akkor a nyíló rész felső zsanérjánál süvít és nem lehet tőle aludni. Hogyan tudnám orvosolni a problémát?

 

Köszönöm a segítséget!

epitkezes1 Creative Commons License 2015.01.12 0 0 21256

parancsolj: http://www.tervlap.hu/uploads/tananyag_file/Reis_homlokzatok.swf

(17es slide környékén a lényeg. vigyázat, hangos anyag!)

Előzmény: kiss_atti (21252)
tormap Creative Commons License 2015.01.12 0 0 21255

Gondolom azért attól több hang nem jön át mint a mostani redőnytokon.

A ház mivel vegyes falazatú (tégla+vályog) így mi is csak kőzetgyapottal merünk majd szigetelni.

Az majd megoldja a hangszigetelést. Szerencsére jó csendes helyen lakunk, így nem lesz gond.

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.12 0 0 21254

Egyébként a visszajavításra visszatérve, szép dolog a gipszkartonozás, de ahhoz a falnak és a kávának is jónak kell lenni. 1000 éves házaknál, ahol lejön a fél fal, hiába vagy óvatos, ott azért a gipszkartonnal elleszel pár órát, mire kijavítod. Illetve ott sem biztos, hogy jó a gipszkarton, ahol olyan hullámosak a falak, hogy inkább szörfdeszkát kellene rátenni, mint gipszkartont. A nikecell-t szépen tudod legó szerűen rakni, és habbal egymásnak tapasztani, valamint jól lehet a falhoz alakítani. Ha lehálózod és élvédőzöd, akkor az is tökéletes! Úgyis a festő fogja véglegesre csinálni.

 

Illetve nem tudom, de mifelénk, itt Eger és környékén eléggé árérzékenyek az emberek! Mi szivesen dolgozunk kőzetgyapottal és gipszkartonnal, de az drága mulatságnak számít. Nem titok, mi Bruttó 15e Ft-ért javítjuk be a redőnytok helyét. De sokszor ezt is sokallják, és inkább nem kérik. Pedig szerintem nem egy nagy összeg. Kíváncsi vagyok, más olcsóbban csinálja-e? Mert nem hiszem. Szóval ez is a Nikecell mellett szól.

 

Én személy szerint az esztétikum és a tökéletesség híve vagyok, de sajnos a legtöbb ember nem ezen szemléletek alapján dönt.

kiss_atti Creative Commons License 2015.01.12 0 0 21252

hogy az EPS-nek szinte 0 a hanggátlása.

---

Hmmmm, ezt nem tudtam,

 

köszi az infót. Vannak erről valahol mérési eredmények??

Előzmény: topikolos (21251)
topikolos Creative Commons License 2015.01.12 0 0 21251

Azt azért jó tudni, hogy az EPS-nek szinte 0 a hanggátlása. Tehát ha egy keresztmetszeti rajzon tudsz olyan vonalat rajzolni, ahol az csak EPS-en halad keresztül, akkor ott a hőszigetelés ugyan jó lesz, de úgy jön át a hang rajta, minta nyitva tartanád az ablakot.

Kell a tömeg a hanggátláshoz. A gyapottal kitömött gipszkarton doboz nagyságrenddel jobb megoldás. Szerintem.

Előzmény: tormap (21242)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.12 0 0 21250

Deceuninck Balance 76 /Prestige/ vagy más néven Inoutic profilt válaszd! Egyik kedven profilom! Stabil, 3 gumitömítés van benne, nagyon jó profil!

Előzmény: hólabda8 (21246)
kiss_atti Creative Commons License 2015.01.12 0 0 21249

Az ilyen hozzászólások

 

megírásához szükséges az, hogy fizessél az üzemeltetőnek a reklámozásért.

 

Szeretném mondani neked, hogy minden ilyen hozzászólásodat jelezni fogom a Moderációnak, és majd ők eldöntik, hogy maradhat-e, vagy nem.

Előzmény: Törölt nick (21247)
Törölt nick (X) 2015.01.11 0 0 21248

:)

 

...

 

Deceuninck * = Inoutic

 

Véleményem szerint is ez lenne az optimális választás.

Előzmény: Törölt nick (21247)
hólabda8 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 21246

Sziasztok!

Elnézést, hogy még egyszer rákérdezek, de néhány nappal   ezelőtt feltettem egy kérdést /21206/,  és nem kaptam választ.

Arról van szó, hogy  ablakcsere előtt állok.  Érdeklődtem már utána,  és a következő profilokra gondoltam:

- Deceunink Balance 76 /Prestige/

- KBE  70

- Horizont PS

- Optima 76

Melyiket ajánljátok?

Milliomos nem vagyok, de nem az a legfontosabb, hogy a legolcsóbb legyen, hanem ebben a kategóriában a legjobb: ár/érték-arány.  Annak is örülnék, ha tudnátok egy megbízható forgalmazót /beépítőt / ajánlani.  Budapesten lakom.

Segítségeteket előre is köszi.

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.11 0 0 21245

Lehet, de akkor írd meg, hogyan lehetne jobban csinálni!

 

Bírom, sőt kell is a kritika. Szeretem ha jó és hasznos tanácsokkal látnak el, mert attól csak több és jobb lesz az ember.

 

Én ezt azért linkeltem, mert én erről a 2 megoldásról tudok. Gipszkartonozás vagy ez, amit linkeltem. Igazából ezzel a célom az volt hogy a kérdező lássa mind a 2 lehetőséget. De ha tudsz egy harmadik jobb verziót, meghallgatom nagyon szívesen.

Előzmény: ganser (21241)
Törölt nick (X) 2015.01.11 0 0 21244

De igazság szerint a sorrend "majdnem" mindegy, csak a végeredmény számít, és itt nem az esztétikára gondolok, mert azt majd később a festő úgyis finomítja...

Előzmény: Törölt nick (21243)
Törölt nick (X) 2015.01.11 0 0 21243

Először kartonnal kialakítjuk a kávákat, belső szemöldököt... utánna jön a polisztirol, stb..

Előzmény: tormap (21242)
tormap Creative Commons License 2015.01.11 0 0 21242

Ti hogyan szoktátok?

Mit kell másképpen?

Előzmény: ganser (21241)
ganser Creative Commons License 2015.01.11 0 0 21241

Szia!

Nem akarlak megbántani, de ezeket a képeket kár volt felrakni.

Példának jó, de csak elrettentő példának.

Gyász....

Előzmény: Törölt nick (21232)
kiss_atti Creative Commons License 2015.01.11 0 0 21240

Mindig legyen teljesen kitömítve a lyuk, az a lényeg!

--

Egyetértünk,

 

ez valóban igen lényeges dolog.

:-))))

Előzmény: Törölt nick (21239)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.11 0 0 21239

Természetesen! Bármekkora méretnél működik! A lényeg, ahogy előttem is mondták, hogy hőhíd mentes legyen!

Arra is figyelj, hogy sokan úgy dobozolják be gipszkartonnal, hogy nem tesznek bele nikecell-t és nem tömítik ki semmivel. Ezt hívják "cigánymunkának". Ezzel tudnak spórolni. Mindig legyen teljesen kitömítve a lyuk, az a lényeg!

Előzmény: tormap (21238)
tormap Creative Commons License 2015.01.11 0 0 21238

Köszi neked is!

A habbal ragasztás eszembe se jutott.

Látom ezek az ablakok nem túl szélesek. Nálunk 180cm széles 140cm magasak lesznek.

Ennél a szélességnél is működik a dolog?

Előzmény: Törölt nick (21232)
Törölt nick (X) 2015.01.10 0 0 21237

gipszkartonnal *

Előzmény: Törölt nick (21236)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!