Keresés

Részletes keresés

vélemény Creative Commons License 2008.02.25 0 0 304
Orsanmichele nyitva. Bejárat hátulról,én du 3 körül voltam. A kinti felirat szerint O és Múzeum. Mármint az emeleten, ott vannak a fülkékből az eredeti szobrok. De nem láttam sehol nyitott ajtót. Nem is kerestem, én egyszer voltam fent. Fotózni tilos, ahogy elővettem a gépet, rám szóltak. A földszinti rész 10 perc.
Folyt.
Pitti
Belépőjegy 12 E, 3 éve ez is 8.50 volt. Az emelkedést álcázandó érvényes a jegy a modern múzeumra is, oda persze nem megy senki. Fél öt után érkeztem, tudtam, hogy késő, de a Santo Spirito és Santa Felicita is csak 4-kor nyitott, nem értem oda korábban.
Nagyon kevesen voltunk, 6 után én voltam "a" látogató. Teremőrök hada követett, hangosan búcsúzkodtak. A királyi lakosztályokba nem is jutottam be, egyszer már láttam őket, nem nagy veszteség. Az utolsó termekben még 10-15 percet el tudtam volna tölteni. Minden teremben van leírás a képekről, a falakat betűzik, a képeket számozzák, a fontosakat pirossal jelzik, egyértelműen beazonosítható. Biztos, hogy a körülmények miatt, de most sokkal jobban tetszett , mint az Uffizi. Én rengeteg képtárban jártam, de azt hiszem, a Pittiben vannak a legszebb Raffaello képek és gyönyörűek a Tiziano képek is.
Mindkét képtárban szigorúan tilos a fotózás.
anblock_italia Creative Commons License 2008.02.25 0 0 303
És az Orsanmichele nyitvatartásával kapcsolatban sikerült valami eredményre jutnod?
Előzmény: vélemény (301)
vélemény Creative Commons License 2008.02.25 0 0 301
Sziasztok!
Tegnap jöttem haza, gyönyörű idő volt, még felhőt sem láttam. Pisa, Siena majd a Toscana topicon.
Ez is több részletben és elég részletesen, látnivalóként.
UFFIZI
Kétszer is bent voltam, kb. fél öt körüli bemenetellel, egyszer 10, másszor 25 perc várakozással. Három kapu van. A Palazzo Vecchio melletti 1-es kapu annak, akinek már van jegye, a 3-as kapunál lehet átvenni a neten vagy telefonon előrendelt jegyeket. A 2-es kapunál jobbra áll a sor, balra be lehet menni az elővételi pénztárhoz, jegyért a következő napokra.3 E foglalási díj.
A bejáratnál repteres biztonsági ellenőrzés, ezért a foglalással rendelkezőknek is sorba kell állni 10-15 percet. Nem lehet bevinni nagyobb táskát és üveget. Jegy 10 E,( 3 éve 8.5 volt) audioguide pocsék.
Képtár 2. emelet, hosszú lépcsősor, magas lépcsőfokok. Balra lift, személyzetnek és kerekeskocsisoknak. Őr őrzi.
Az első néhány teremben-Giottotól Leonardoig- iszonyatos volt tömeg, mindkétszer. Csoportok, sok és nagy létszámú csoport, főleg olaszok. Minden híres kép előtt állt egy. Második alkalommal a képtár hátsó részeiben kezdtem, és fél 6 után mentem vissza az elejére. Talpaimnak nem tett jót, de másképp nem láttam volna.Még nekem is elég sokkoló élmény volt a tömeg, gondolom, az aki eddig évente járt múzeumba, az ezután csak szökőévente fog.
Rembrandt terem zárva, de be lehet nézni. A Caravaggiok lent vannak a földszinten, ott is a sokadik terem, hagyni kell rá időt. Fél hétkor megszólal a csengő, elég határozottan kezdenek el kihajtani. A shop tovább van nyitva, van néhány jópofa dolog.
Kijárat hátul, kicsit el lehet keveredni. Jobbra az Arno/Ponte Vecchio, balra a Palazzo Vecchio hátoldala.
Az Orsanmichele Via Calzaiuolira nyíló oldalán az egyik ablak jegyiroda, minden múzeumba lehet előre venni jegyet, persze nem aznapra. Uffizi itt is 3 E, gondolom a többi is.

U. I.
Valamikor lesznek fotók is.


anblock_italia Creative Commons License 2008.02.22 0 0 300
Hát..., erősen úgy néz ki:-)
Előzmény: Catella (299)
Catella Creative Commons License 2008.02.22 0 0 299
Sógi az a bizonyos topic(úti)társ ?
Előzmény: anblock_italia (298)
anblock_italia Creative Commons License 2008.02.22 0 0 298
Ja, ezt nem tudtam, nem mondtad és nem is kérdeztem, egyelőre..., tervben volt:-) Na majd mailben megbeszéljük:-)
Előzmény: sógi (297)
sógi Creative Commons License 2008.02.22 0 0 297
Nem megrendelve, kifizetve.
Előzmény: anblock_italia (296)
anblock_italia Creative Commons License 2008.02.22 0 0 296
Na, most már kezdhetem komolyan venni az utazást, meg vannak rendelve a buszjegyek:-)))
lavanda Creative Commons License 2008.02.19 0 0 294
"Fortezza Antiquaria: Giardino della Fortezza de Basso - antiques and bric à brac.
Valaki antik piacot keresett Firenzében, hát itt van szombatonként. "

Én kerestem. Köszönöm!

Előzmény: Törölt nick (284)
anblock_italia Creative Commons License 2008.02.19 0 0 293

Jó volt nagyon! Köszi!

Én láttam ebből a sorozatból az Uffizist, ott Botticellire volt kihegyezve a dolog. Őszintén szólva kicsit bosszantott is, most már számítottam a tematikára.

Előzmény: Catella (288)
anblock_italia Creative Commons License 2008.02.19 0 0 292
Előtte, utána:-)
Előzmény: Catella (291)
Catella Creative Commons License 2008.02.19 0 0 291
Akkor mikor fogok dolgozni ? :))
Előzmény: anblock_italia (290)
anblock_italia Creative Commons License 2008.02.19 0 0 290
ugyancsak ma
Előzmény: anblock_italia (289)
anblock_italia Creative Commons License 2008.02.19 0 0 289
Ha már műveldünk, akkor, ha nem is Toszkána, de Leonardo da Vinci Utolsó vacsorája és a milánói Santa Maria della Gracia templom a Dunán 15.10 kor:-)
Előzmény: Catella (288)
Catella Creative Commons License 2008.02.19 0 0 288

Ma m2, 16.10 Pittiben lévő Galleria Palatina !!

http://www.port.hu/pls/fi/films.film_page?i_perf_id=6456851&i_where=1&i_where_tv=1

 

most látom, hogy múlt héten az Uffizi volt:((

Catella Creative Commons License 2008.02.18 0 0 287
Én meg azt hittem, ott nem is lehet rossz idő :))
Előzmény: anblock_italia (286)
anblock_italia Creative Commons License 2008.02.17 0 0 286
A kivétel erősíti a szabályt:-)
Előzmény: Catella (285)
Catella Creative Commons License 2008.02.17 0 0 285
Jó időjárásban én vagyok az a szerencsés. Igaz, hogy mindig júli legelején, de 30 fok, eső semmi, csak nap :) Illetve egyszer kifogtunk egy nagyon szeles hétvégét, de akkor is 25 felett volt.
Előzmény: anblock_italia (282)
anblock_italia Creative Commons License 2008.02.16 0 0 282

Este 6 után már felmenni...,  nem tudom meddig van világos márciusban, attól függ. Állítólag gyönyörűen lehet látni a várost, de azért elég messze van és ha olyan későn mentek, akkor talán már azért sem lesz annyira jó, bár jól áll az alkonyi fény Firenzének:-).

Mivel az anyagiak nálatok annyira nem számítanak, talán egy vacsi jó lehetne ott egy rövidke séta után, de gondolom ez leginkább nyáron jó, amikor végre hűvös szellők lengedeznek:-). Nagyon sok külföldi él ott, angolok, németek, elég drága és elegáns helynek mondják. Eddig még én sem voltam fenn, de azt mondják a könyvek, hogy szép a pici város is, de főként a környezet.

 

Jelentkezzen az a szerencsés, aki jó időjárást fogott ki Firenzében??? Mondjuk mi kisebb részben igen, nagyobb részben nem.

 

Hogy állsz a Botticelli könyvvel?

Előzmény: Törölt nick (273)
anblock_italia Creative Commons License 2008.02.16 0 0 281
Még Brugesben is van egy Madonnája és a bolognai szobrait sem láttam, de azokat fogom:-) Remélem.
Előzmény: anblock_italia (280)
anblock_italia Creative Commons License 2008.02.16 0 0 280

Nem jártam Londonban és Milánóban is van egy műve, ott sem jártam, sőt, Párizsban is van két rabszolga szobra. Hát ha csak a műveinek a 80 %-át látom, azt hiszem azzal is már elég jó helyezést érnék el ha lenne ilyen verseny:-) Na de vsz. csak bekukkantok abba az Accademiába:-)

 

A Casa Buonarotti nem biztos, hogy megéri a pénzét, dehát azért az első műveit látni elég felemelő. Az biztos, hogy némi hiányérzettel megy ki onnan az ember.

 

 

 

 

Előzmény: vélemény (277)
vélemény Creative Commons License 2008.02.16 0 0 278
Uffizi tényleg 4 óra, de annyit nem lehet aggyal és lélekkel megemészteni. A végére sem lehet lazítani, utolsó 3 teremben Caravaggio, rembrandt, Canaletto...
Én kétszer megyek, először végighallgatom az audioguide szövegét-csak azokat a képeket nézem meg-, másodszorra többit. Ez így persze nem kicsit sokba kerül...
Ha csak azokat a képeket nézed meg amelyiknél vanb audioguide jel, akkor 2-2.5 óra elég.
Dávid gyönyörű. A képek közt van néhány jó, de nem Uffizi vagy akár Pitti.
vélemény Creative Commons License 2008.02.16 0 0 277
A londoni tondót a Royal Academy-n láttad?
A legtitkosabb műve. Kivéve a Cappella Paolina freskóit, de azok a pápai magánlakosztályhoz tartoznak, földi halandók nem láthatják.
Nekem a Casa Buonarotti maradt mindig ki, most is kimarad. De pl. Párizsban sem voltam az Eiffel torony tetején, nem is vágyom rá.
anblock_italia Creative Commons License 2008.02.16 0 0 276

Az Uffizire négy órát szoktak mondani, hogy ha  komolyan meg akarod nézni. És ott valóban érdemes is komolyan körülnézni, hiszen nagyszerű dolgok vannak benne.

 

Sajnos a nyitvatartások miatt a kedd délelőttre kell bepréselnem néhány nagyobb múzeumot, ezért eléggé erőltetett lesz a menet, dehát ez van:-(

 

Az Accademiára ilyen körülmények között én csak fél órát szánnék, mert Michelangelo szobrain kívül is persze vannak bizonyára nagyszerű dolgok benne, de nem annyira nagyszerűek a festmények, mint az Uffiziben és a szobrok is azt hiszem kevésbé izgalmasabbak, mint a Bargellóban. Éppen erről írtam abban a tegnap esti hsz-ben hosszasan. De akkor leírom most. Az Accademia a Dávid szoborról szól elsősorban, valahogy elképzelhetetlen sokaknak, hogy Firenzében járva ne lássák azt eredetiben. Hát én lehet, hogy azon kevesek közé fogok tartozni, akik nem látják, és nem hiszem, hogy nagyon boldogtalan leszek miatta. Rendelni jegyet nem akarok (bár lehet, hogy még meggondolom), odamegyek jóval nyitás előtt, aztán majd meglátom. Bár lehet, hogy tévedek, de azt hiszem annyi sokkal izgibb hely van Firenzében, nekem Dávid tetszik vagy nem tetszik azon a két másolaton is. A rabszolga szobrokat jobban fogom hiányolni. Ha minden jól megy és eljutok Rómába valamikor, akkor az lesz, hogy az Accademián lévőkön kívül minden Michelangelo alkotást látok. Hát nekem annyi elég lesz:-)

 

A Bargello viszont mint Firenze igen fontos régi épülete és mint múzeum is sokkal jobban izgatja a fantáziámat, azt nem szeretném kihagyni.

 

És ami még nagyon érdekel, az az Archeológiai múzeum. Nagyon szimpatizálok az etruszkokkal, nagyon izgalmasnak tartom, hogy láthatok, esetleg érinthetek is olyan alkotásokat, amelyeket sok ezer évvel ezelőtt egy kihalt nép művészei készítettek. Nagyon tetszik az a derű, az az életszemlélet, ami ezekből a művekből sugárzik. És itt Firenzében felépítették több híres sír másolatát a bennük lévő freskókkal együtt. Voltam már a volterrai etruszk múzeumban, az is nagy élmény volt, ez azt hiszem még nagyobb lesz:-)

 

KEDD DÉLELŐTT:

 Accademia -8.15-8.45- (k-v 8.15-18.50 6 €), Museo Archeologico 9.00-11.00 (h 14-19, k és cs 8.30-19, sz és p és v 8.30-14  4 €), Torre Castagna,  Bargello 11.30-12.30 (k-sz 8.15-13.50, 6 €)  Piazza San Firenze,

12.30-tól buszhoz menés, ind.14.00 h     

 

BELÉPŐJEGYEK ÁRA Összesen: 46.70 €

 

Előzmény: Törölt nick (273)
anblock_italia Creative Commons License 2008.02.16 0 0 275

Igen, úgy tervezem, hogy lefelé már busszal jövök. Biztos sokat fogok fényképezni, ezért sem gondolom, hogy másfél óra alatt megjárom:-)

 

Előzmény: zebrina (274)
zebrina Creative Commons License 2008.02.16 0 0 274
Ezzel a fiesolei kirándulással nagyon felcsigáztál.
Fényképezz sokat, minden növényt és villát látni akarunk!

Visszafelé busszal jössz le?
Előzmény: anblock_italia (263)
Catella Creative Commons License 2008.02.16 0 0 272
Mostanában megint sokszor akadozik a fórum, lehet, hogy nem bírja?
Előzmény: anblock_italia (271)
anblock_italia Creative Commons License 2008.02.15 0 0 271
De mérges vagyok..., szépen, hosszan  leírtam a következő mondanivalómat, hát nem elveszett az éterben!:-( Na, majd holnap.
Catella Creative Commons License 2008.02.15 0 0 270
A tiszta Firenze nincs, csak egy félig-meddig :) (Velencétől Rómáig) Ebben össz bő 2 oldalt szántak Fiesoléra. Ja, és a 202. oldal San Marino :))
Előzmény: anblock_italia (264)
anblock_italia Creative Commons License 2008.02.15 0 0 269
Köszönöm, mindegy hogy pénteken mi a helyzet, akkor úgysem leszek ott. Nem baj, annak a templomnak úgyis a külseje a fontos, de a másikat nagyon szeretném belülről is látni. Majd naponta többször arra nézek, hiszen minden út arrafelé vezet:-),meg talán kiírva is lesz valami.
Előzmény: vélemény (268)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!