Keresés

Részletes keresés

Carina_S Creative Commons License 2015.02.25 0 0 10526

és , miután nem hiányzik neki, hogy lelepleződjön mint álorvos...,

 

... megkönnyebbül Smithson professzor távozása láttán!!!

 

Hát talán ennyi még odakívánkozott a 2. bekezdés végéhez... .

 

Előzmény: Carina_S (10525)
Carina_S Creative Commons License 2015.02.25 0 0 10525

Tudom hogy kimaradt, mert szándékosan csak a legviccesebb részét idéztem be (és ezért tettem oda a "[...]**********[...]" jeleket az idézett rész elejére és végére is) annak a beszélgetésnek, amit Professor Smithson úr folytatott a magát kényszerű véletlen folytán orvosnak kiadó Buddyval, aki először -- ezt is kihagytam -- még a "kolléga" megnevezésen is meghökkent (nem minden ok nélkül... :)) elég alaposan), amikor a prof. kifejtette hogy ő kicsoda, és hogy miért jött ide (egészségügyi jelentést írni a kormánynak az ország vidéki részeiről). Ezért azután -- és itten ennek a jelenetnek az általam idézett része után ezt a poént is kihagytam a végéről -- , amikor Koszit a prof. ötletére megfürösztik, Buddy meg helyeslően bólogat rá, nehogy gyanút fogjon afelől Prof. Smithson, hogy Buddy talán nem is valódi orvos, csak álorvos... !

 

((Ez a végső jelenet is nagyon ütős poénnal zárul le, mert miután Koszit megfürösztik a leveseskádban, a kínai szakács nem sejti, hogy amikor is ő kijelenti a kóstoláskor, hogy "... Finyom a leves! ...", akkor tkp. a Koszi szennyes-szappanos fürdőlevével beszennyezett "levesbe" kóstolgat bele "olyan jóízűen". Buddynak meg ez pont kapóra jön, hogy könnyebben megszabaduljon az ellenőrzést végző orvosprofesszor úrtól -- akinek elmegy az étvágya a fürdőjelenettől és az utána jövő szakácsjelenettől és ezért is távozik el annyira sietősen -- és , miután nem hiányzik neki, hogy lelepleződjön mint álorvos... !!!

 

Persze énszerintem még mindig messzemenően a legjobb poén ebben a filmben az a jelenet, ahol Buddy csaknem azt sem tudja mit válaszoljon Smithson orvosprofesszor kérdéseire, és szemmel láthatóan sejtelme sincs afelől, hogy a dizentéria meg a bélhurut nem gyógyszer vagy gyógymód, hanem maga a nemkívánatos betegség (különben nem szólná el magát, hogy "... hát bővében éppen nem, csak szükségünknek megfelelően ..." van náluk jelen a bélhurut, és a dizentéria [vérhas!!!]).

 

Egyébként  érdekes és tanulságos a történet, mert viszont Buddy cserébe azért a kis "csínyért", hogy álorvoskodni kezdett -- miután ez akár büntethető is lehetett volna! -- , cserébe megszabadította a kisváros Yuccát az azt már régóta rettegésben tartó és titokban működő "ál"-seriff-bandavezértől, akit mindennek a tetejében még az eredeti -- és igazi! -- seriff láb alól történt eltevéséért is felelősség terhelt. Ezzel ui. megmentette a kisvárost az elsorvadástól, és mintegy plusz jótettként még az arany titkát is önzetlenül megosztotta velük!!!

(Bud Spencerre egyébként is mindig az volt a jellemző, hogy szinte mindig csak a pozitív főszereplőket, főhősöket volt hajlandó filmre vinni és megszemélyesíteni, még akkor is, ha ezeknek a pozitív szereplőknek kisebb hibáik voltak is, mert ezen szereplőkben mindig több volt a jószándékú tulajdonság, mint a jellemhiba. Ezzel igazából csaknem mindig azt az átlagos becsületes embert mutatta be mindig, aki ugyan sosem lehet a kisebb hibáktól teljesen mentes, de alapjában véve a tetteiből mindig kiviláglik a túlnyomórészt becsületes jelleme.) -- Én is -- és még gondolom, hogy sokan mások is -- pont ezért szeretem (akár sokadjára is) megnézni, vagy éppen visszanézni az ismétlésből Bud Spencer filmjeitt!!))

 

Előzmény: Inner Circle (10523)
atazs Creative Commons License 2015.02.24 0 0 10524

A Piedone sorozat fentva a HUB-on az Ncore-on sőt még youtube-on is 1080p-ben. Viszont az engem is érdekelne hogy az Aranyeső Yuccában-hoz lesz e BluRay változat.

Előzmény: Carina_S (10522)
Inner Circle Creative Commons License 2015.02.24 0 0 10523

Kimaradt:

 

- Hol székel az egészségügy?

- Abba a bokorba járunk...

Előzmény: Carina_S (10522)
Carina_S Creative Commons License 2015.02.24 0 0 10522

Mondjátok, a "Piedone"-sorozatból, és az "Aranyeső Yuccában" c. filmből van már, vagy terveznek-e már BluRay-kiadást?

 

Az utóbbiban is felejthetetlen mesterien sikerült poénok vannak, de mindőjük közül talán ez a legszebb, amikor Smithson professzor úr faggatja a közegészségügyi állapotokról a "Doktor urat":>>

 

 

"[...] -- Nézze, én egy beszámolót készítek a kormány számára a távoli helyeken uralkodó egészségügyi állapotokról. Mondja, csakugyan olyan súlyos maguknál a parazito-epidemiológiai helyzet?

-- Hát, phű, sz-sszp-hűűűű, hogy úgy mondjam, öööő,... elég súlyos.

-- Le merném fogadni, hogy otthonos maguknál a hepatitis!

-- Hát, ha nem is otthonos, de időnként megfordul nálunk.

-- Nos, öh, elég egy pillantás annak megállapítására, hogy bővében vannak a dizentériának, a gyomor-bélhurutnak.

-- Ohh,... hogy bővében,... hát bővében éppen nem, csak szükségünknek megfelelően... .

-- Boldog ember, hogy még van kedve viccelődni, kedves kollégaí!!![..]"

 

A piros betűvel kiemelt résznél  -- különösen a film első megtekintésekor azt hittem, "gyomorgörcsöt" kapok a nevetéstől. -- Gyomor-bélhurut, és dizentéria (vérhas),... ----> szükségletnek megfelelően!!! <<:))) :)))

 

J.Firpo Creative Commons License 2015.02.22 0 0 10521

Kedves Kuzen!

 

Aham, akkor lehet, hogy igazad van, majd csekkolom...bocs! ;-)

Előzmény: eroberter (10519)
rozsdas20 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 10520

Sziasztok!

 

Keresném megvételre a Bűnvadászok intervideos feliratos változatát.

Remélem tud valaki segíteni benne,vagy ha valakinek meg lenne vhs-n rám tudna írni privátban.

Előre is köszönöm.

eroberter Creative Commons License 2015.02.22 0 0 10519

Nos, ez érdekes, mert én úgy tudtam, hogy nem angol, hanem olasz a hang, az angolt tévedésből írták helyette... Meg nem mondom már, hol olvastam pár hónapja, de ha ez igaz, akkor...

Szóval ezért vagyok zavarban :)

 

Előzmény: J.Firpo (10518)
J.Firpo Creative Commons License 2015.02.22 0 0 10518

Aha, Extralarge DVD-n van... :-)

Előzmény: eroberter (10517)
eroberter Creative Commons License 2015.02.22 0 0 10517

Helló

Nagyon nehezet fogok kérdezni:)

Az Extralarge első évadjához és az Őrangyalok sorozathoz lehet találni valahol ANGOL hangsávot?

KÖSZI

Polip_VHS Creative Commons License 2015.02.21 0 0 10516

Sziasztok!

 

Tudnátok segíteni abban hogy RUSTY kutya logót hol lehet elérni?Keresgettem a neten de sehol sem találtam.

Spencerpolo Creative Commons License 2015.02.19 0 0 10515

Új a helyszín, a hivatalos tábor Zánkán lesz, Magic Band koncerttel, mozival. A Sportbeachet kinőttük kuzinok A Sportbeach pedig szervez egy saját rendezvényt a Fan klub szervezői nélkül, alapozva az eddigi táborokra."Aki fogad és veszít, az vágjon jó képet hozzá... És főleg állja a fogadást!"

Előzmény: piedone police (10514)
piedone police Creative Commons License 2015.02.18 0 0 10514

akkor Gárdony

Előzmény: Törölt nick (10513)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.18 0 1 10513

Előzmény: Törölt nick (10512)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.18 0 0 10512

Megtaláltam facen Gárdony lesz tényleg

Előzmény: Nadino original (10510)
Nadino drájvör Creative Commons License 2015.02.18 0 0 10511

Nem, ő nem volt szervező eddig.

Így csak ereklyeárult.

Előzmény: Törölt nick (10509)
Nadino original Creative Commons License 2015.02.17 0 0 10510

Szia.

 

Jól tudod Gárdonyba lesz.

Bár más a lesz a zenekar......de hagymásbab,sörvirsli.....sok új ereklye árús...sok új program.

 

Várunk a sport beachen

Előzmény: Törölt nick (10508)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.17 0 0 10509

ereklye árus campingen kivül volt onna szervezett?

437

Előzmény: J.Firpo (10499)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.17 0 0 10508

Én ma értesültem hogy ugyan ezzen hétvégén Gárdony sport beachen is meg lesz rendezve........

a 9. tali......

Mivel 8 évig ott volt

230

Előzmény: Spencerpolo (10506)
Polip_VHS Creative Commons License 2015.02.17 0 0 10507

Aladdin DVD:

 

 

Spencerpolo Creative Commons License 2015.02.17 0 0 10506

IX. Bud Spencer és Terence Hill Rajongói Fesztivál ZÁNKA!

Lefoglalhatjátok az időpontot a naptáratokban!

Az összes részlet a vadonatúj oldalunkon megtalálható:

http://blog.spencerpolo.hu/

Ezentúl ide írjuk ki, ha valami találkozóról tudunk, vagy filmnézést szervezünk. "Bomba ötlet"

http://blog.spencerpolo.hu/

 

Mivel 2 Nadinho van, ezért én itt spencerpolo névvel regisztráltam, hogy ne legyen kavarodás, és vagyok "az ereklyeárus".
Idén már a szervezői gárdában is benne vagyok, szóval ha azt hiszitek, hogy a kiképzés piknik,

 

soha többé nem piknikeztek!! :)

Előzmény: Dinho84 (10496)
Polip_VHS Creative Commons License 2015.02.16 0 0 10505

Sziasztok!

 

Végre rátaláltam erre a fórumra :) Olyan kérdésem/kérésem lenne hozzátok hogy én is gyűjtők mindent a két mesterről de legfőképpen VHS dolgokat (VHSrip filmek,VHS borítók) Ezúton is szeretném megkérdezni hogy kinek vannak VHS filmjei a mesterektől.Ezt azért kérdezem mert érdekelnének VHS borítók beszkennelve ha lehet ilyet kérni.Várom a válaszokat.Köszönöm.

Nadino drájvör Creative Commons License 2015.02.16 0 0 10504

Kedves fórumozók,

 

Mivel csak most találtam rá erre a topicra ebben a fórumban, így csak most tudok reagálni.

 

Először is egy dolgot tisztáznék: 2 azaz kettő Nadino/Nadinho létezik.

Az egyik Nadino, ez én volnék, én voltam tavaly a főszervező a nagy táborban, illetve idén is.

A másik pedig Nadinho-nak írja, ő az ereklye, pólóbolt tulajdonosa.

Idén ő is szervező a 9. BSTH fesztivál létrehozásában.

 

Ami a 9. tábort illeti, van egy holtbiztos tippem, ugyanis a 9. BSTH tábor nem Gárdonyban lesz, hanem Zánkán.

 

Az ideje pedig 2015.Július 24-25-26

 

Erről szóló plakátot a Békásmegyeren rendezett bulin láthatott aki ott volt vagy arra járt, de azon Zánka szerepel...és még nem a végleges plakát volt kitéve, ezért nem látható még máshol.

A fesztiválról folyamatosan részletek itt érhetők el:

http://spencerhillfesztival.info/

 

Nadino

totrpa Creative Commons License 2015.02.16 0 0 10503

Kedves Fórumozók!

 

Eladóvá vált néhány Bud Spencer és Terence Hill vhs film.

Mindegyik eredeti tokkal és borítóval rendelkezik, nagyon szívesen küldök róluk képeket.

 

 

Kincs ami nincs

És megint dühbe jövünk

Ördög jobb és balkeze 1-2

Különben dühbe jövünk

Killer Kid

Én vagyok a fegyver

Mr Milliárd

 

Érd:totrpa@freemail.hu

Spencerpolo Creative Commons License 2015.02.14 0 0 10502


Ma este várunk mindenkit szeretettel a Békásmegyeri Közösségi Házban egy ütős kis Spencer-Hill baráti összejövetelre.
Az eseményen részt vesz: Kárpáti György magyar vízilabdázó valamint a Spencer Hill Magic Band!

Infók: 2015.02.14. 19:00, Békásmegyeri Közösségi Ház
Budapest, III. ker. Csobánka tér 5.


A nyári fesztivál pedig nem Gárdonyban lesz, hanem a Balaton partján, most Békásmegyeren jelentjük be.

Részletes infókat pedig keddtől olvashattok blog.spencerpolo.hu-n

Előzmény: Törölt nick (10498)
budterence85 Creative Commons License 2015.02.13 0 0 10501

Sziasztok. Indult egy nagyon jó kis facebook oldal Bud Spencer És Terence Hill filmekkel kapcsolatban. Látogassátok és lájkoljátok minél többen, hogy facebookon is kialakuljon egy jó kis közösség. :) Tartalom folyamatosan frissül. Már most is van fent sok minden. :)

 

https://www.facebook.com/budspencerterencehill.hu

atazs Creative Commons License 2015.02.12 0 0 10500

Valaki esetleg tudja hogy terveznek-e BluRay verziót valamelyikből ezek közül:

Aranyeső Yuccában

Zsoldoskatona

Seriff és az idegenek (itt az első részéből a Seriff az égből már van)

J.Firpo Creative Commons License 2015.02.06 0 0 10499

Mivel már tavaly is Nadinho és kedves kuzenjei szervezték a tábort, szerintem tudja... ;-)

Előzmény: Törölt nick (10498)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.05 0 1 10498

Gárdonyi plakátot már láttam 2015 öst majd kiekresem

Előzmény: Dinho84 (10496)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.05 0 0 10497

Nem hiszem hogy egy ereklye arus  tudja  ezt is...Tudtommal nem szervező söt bent se volt a rendezvényen tavaly.....

Előzmény: Dinho84 (10496)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!