Keresés

Részletes keresés

erikafot66 Creative Commons License 2011.08.10 0 0 482

Szia Zsuzsu! Ügyes vagy, szerintem már mi fordulunk hozzád tanácsért. Hogy csináltad a lenmagzselét?

 

Én céklát vettem tegnap, arra gondoltam, hogy lereszelem és olajban áztatom, lehet, hogy nem lesz a szappannak színe, de akkor is vannak a céklának jó tulajdonságai.

 

A folyékony gélt inkább mosógélnek használom, még mindig nem kaptam PH mérőt, igaz, hogy még csak a gazdaboltba és az állatkereskedésbe jutottam el, a Bricoba még nem. Mosógélnek viszont nagyon hatásos, megkockáztatom, hogy jobb mint a csak kókuszból készült.

 

Erről jut eszembe. Tulajdonképpen mit jelent az, hogy a kókusz olajnak van csak tisztító hatása a kalkulátor szerint? Hiszen minden szappan tisztít, még az is amiben nincs kókusz. Vagy én értem félre a leírást?

Előzmény: zsuzsu1218 (481)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.08.10 0 0 481

Sziasztok!

 

Úgy veszem észre, hogy a szappanozásban nincs "sabadnap" :(((( Ez őrület, nem lehet abbahagyni. :) Hacsak ki nem fogynak az alapanyagok.

 

Készítettem lenmagzselés- avokádós szappant és uborkás- aloe verásat.

 

CSak annyit a lenmagzselésről, hogy kicsit furán viselkedik a lúgos masszában, mintha egy kis fölösleges olaj is kiült volna a tetejére száradáskor, de amúgy nagyon-nagyon jól kötöttt és képzzeljétek, rózsaszínű. Készítettem lenmag zselét, majd mikor kihűlt beleturmixoltam a magokat a zselébe és így egy kicsit habos maszlag lett belőle, majd leült később. A masszában erősen kellett mixelni, de végül és nem sokára megadta magát. A kisebb darabok amik már szárazabbak arról eltűnt az olajréteg is. Legközelebb ha készítek ilyet, akkor super fat nélkül készítem és lehet, hogy akkor még jobb lesz.

 

MOst az enyém is olyan süteményrefélére hajaz, gondoltam legyen ilyen is ne csak tégla, de nekem kinézetre eddig Sütimüti zabtejes-kakaósa viszi a prímet :)) Nekem az olyan... szép és olyan szappan. :)

De mind tetszik, nem győzöm hangsúlyozni, már-már az enyém is . :))

 

    Avokádós- lenmagzselés

 

bergamott és citromfű illóval illatosítottam és láss csodát így, most, frissen elég erőske az illata, de jó. MAjd meglátjuk később

 

 

   Uborkás - aloe verás

 

Kamilla illót kapott és nem tolakodó, de érezni benne :)

Jani71 Creative Commons License 2011.08.09 0 0 480

Talajhoz kifejlesztettet kapsz a Bricostore-ban. Ha nem a szappan felületén, hanem az oldatában szeretnél pH-t mérni, akkor gondolom, ahhoz is megfelel. 10-es értékig mér.

Előzmény: erikafot66 (471)
erikafot66 Creative Commons License 2011.08.08 0 0 479

Igazi spa szappanok, ügyes vagy. Nekem sosem sikerül a két színt úgy kevernem, hogy nekem is megfeleljen. A tieid szépek.

Előzmény: Sütimüti (476)
erikafot66 Creative Commons License 2011.08.08 0 0 478

Én végül is arra az elhatározásra jutottam, hogy nem teszek a rózsás szappanba semmi színt (fehér rózsa lesz :) ne nyomja el semmi az illatát, túl drága volt ahhoz az olaj. Azt nem tudom, ogy a rózsavíz illatát mennyire fogja semlegesíteni a lúg feloldáskor. Majd meglátom, amikor készítem (talán a hétvégén).

Előzmény: zsuzsu1218 (475)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.08.08 0 0 477

Ó de nagyon jól néznek ki..... Gratulálok! Szépek!

Előzmény: Sütimüti (476)
Sütimüti Creative Commons License 2011.08.08 0 0 476

Szerintem 70% hogy bebarnul. Már a levegő is oxidálja, de passz.

 

Zabtejes kakaós

 

 

Mákos

 

 

Levendulás

 

 

Többit még nem fotóztam, és ma már nem is fogom. :(

Előzmény: zsuzsu1218 (472)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.08.08 0 0 475

egyébként egész szépen vörösödik a rózsásom, nem tudom mire hasonlít inkább, még mindig mályva és a vörös közt van

zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.08.08 0 0 474

Pedig azt is nagyon szeretm én is. Avokádós-vaníliásat készülök készíteni, a vaníliás részbe teszek fehér agyagot és vettem vanília rudat. Azt hallottam, az megmarad de én már kétlem :)

erikafot66 Creative Commons License 2011.08.08 0 0 473

Még nem. Rózsásra készülődök, de én is félek, hogy nem lehet majd érezni a rózsaolaj illatát. Már rózsavizet is vettem, hogy még rózsásabb legyen.

Előzmény: zsuzsu1218 (472)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.08.08 0 0 472

Kisállat kereskedés, akvárium részleg. Minden féle...

 

Nem te készítettél már avokádós szappant? Nem tudod milyen színű lesz? CSak kíváncsi vagyok..

Előzmény: erikafot66 (471)
erikafot66 Creative Commons License 2011.08.08 0 0 471

Köszönöm, kedvesek vagytok.

Nem tudjátok, hogy hol lehet venni PH mérőt? Gyógyszertárban nincs. 1-2 áruházban nézten a medencés cuccoknál, ott sincs.

Előzmény: zsuzsu1218 (470)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.08.08 0 0 470

Tényleg ügyes vagy, én még nem merek ebbe belefogni, pedig szeretnék ilyet is :))

Előzmény: erikafot66 (462)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.08.08 0 0 469

Köszönöm szépen, én is áttanulmányoztam, bár valamicske régi emlékem volt is erről, de régi és meglpő volt, hogy nálam például a teafa olaj sem érződik.

 

Amúgy a második adag szappanomban én is használt napraforgó olajat tettem.

 

Az elsők, a búzafüves az olyan szépen érik, keményedik és képzeljétek, sötétebb a színe, mint volt. A rózsás is besötétedett, de az olajosabb.

 

Közben kijött, azaz kiszedtem a szerszámos dobozkából is a szappanokat, ilyet nem fogok használni többet, nehezen jött ki belőle. Lehet, hogy ha még várok vele pár napot akkor kijött volna???

 

 

Ma beszereztem egy pár avokádót és illót még, egy kis olajat is spájzoltam még be :))

Szeretnék készíteni csalángyökereset, mert a csalánnak például a samponokba nem a levelét teszik bele, mint ahogyan a képeken van, hanem a gyökerét használják. A jobb féle samponokban. Mi szoktunk szárítani is belőle, de már nincs.

Úgyhogy a következőbe turmixolok, mert hajmosószappan készül belőle.

Valószínű, hogy az avokádós az csak sima lesz, nem tudom.

Mintha már olvastam volna, hogy valaki készített avokádósat. Milyen színe lett?

Előzmény: Jani71 (467)
erikafot66 Creative Commons License 2011.08.08 0 0 468

Ismét tanultam valamit, köszönöm.

 

Illatpiramis: http://www.gabro.fmgroup.hu/user/3092713/File/ILLATPIRAMIS.pdf

 

Előzmény: Jani71 (467)
Jani71 Creative Commons License 2011.08.08 0 0 467

Az általam eddig használt illók közül a következőknek van kifejezetten határozott illata:

pacsuli, levendula, citromfű, rozmaring, teafa. Nagyjából ide sorolható még az eukaliptusz és a cédrus is. Ami kifejezetten nem működik (valemelyikőtök említette itt lent), az a narancs és a citrom. Előbbitől nagyon fura illata lett a szappannak, őszintén szólva nem valami kellemes, elmegy sajátba...

Újabb, még nem használt szerzeményeim: lucfenyő, borsmenta, fahéj. Meglátjuk.

Tervezem még az ylang-ylangot, jázmint (miután itt többször is jókat olvastam róla), talán szegfűszeget, ha kapok.

 

Érdemes egy kicsit tanulmányozni az ILLATPIRAMIST!

 

Ha határozottan citrom illatú szappant szeretnétek, akkor javaslom kipróbálni a következő receptet:

 

- napraforgó olaj (nálam ezúttal használt étolaj, csak azért írom,

  mert ebben az esetben a legkevésbé se érződik a jellegzetes szaga!!!) 50 % - 125 g

- pálmaolaj 30 % - 75 g

- kókuszolaj 15 % - 37 g

- méhviasz 5 % (ettől okkersárga) - 13 g

- kecsketej 35 % - 88 g

- és persze a megfelelő mennyiségű NaOH - 36 g

- citromfű illó 35 csepp

- rozmaring illó 10 csepp (nem érződik)

 

- superfat nincs

 

Viszonylag lassan pudingosodik, elég jól önthető. Kemény, nem nagyon habzó szappan (talán a viasz miatt nem habzik annyira, mert készítettem már 10 %-kal is, viasz nélkül, az meg kifejezetten jól habzik).

Előzmény: zsuzsu1218 (451)
erikafot66 Creative Commons License 2011.08.08 0 0 466

A nem finomított is jó, a sheavaj az sheavaj, mindenhogy jó.

Előzmény: krizso71 (465)
krizso71 Creative Commons License 2011.08.08 0 0 465

Üdv mindenkinek:

A finomított shea vaj is jó szappanba vagy csak az organikus?

 

erikafot66 Creative Commons License 2011.08.08 0 0 464

Higítás után bármikor lehet semlegesíteni, én most sóval semlegesítettem.

Előzmény: Sütimüti (463)
Sütimüti Creative Commons License 2011.08.08 0 0 463

Ügyes vagy, kíváncsi leszek a végeredményre. :) És mikor kell semlegesíteni, a legvégén?

Előzmény: erikafot66 (462)
erikafot66 Creative Commons License 2011.08.08 0 0 462

Ügyesek vagytok, szép szappanokat készítettetek.

 

Én tegnap folyékony, univerzális szappanra szántam rá magam, de még nem tudom, hogy gél vagy krém lesz a végeredmény, mert még mindig meleg. (a mintának kivett mennyiség pont olyan gél lett, amilyennek szerettem volna, úgy hogy van remény).

 

Kipróbáltam, hogy összekevertem a két lúgot, 3/4 KOH és 1/4 NaOH. Már az gyanus volt, hogy nem akart üveges lenni este, ezért reggel folytattam. Reggelre viszont még az a víz is kocsonyás lett, amiben a botturmixot leöblítettem. Higítottam, elkevertem, melegítettem.  A végén gyönyörű aranysárga a gél a hab alatt (a hab kemény, olyan mint a madártejben a hab). Viszont benne van már több mint 10 ml narancsolaj (a gél kb 1,5 l) és szinte semmi illat.

 

Közben készítettem képet, félrehúztam a habot, hogy látszódjon a gél. Azt még nem mondtam, hogy koncentrátumnak szántam, tehát mindenképp higítani kell.

 

 

 

Közben higítottam belőle kb fél decit, jó erős szer (fele-fele arányban)

 

250 g pálmaolaj és 250 g kókuszolaj van benne + víz és lúg

Sütimüti Creative Commons License 2011.08.08 0 0 461

Kókusz 75%-ban, tehát nem kifejezetten puha... Lehet be kellett volna tenni ezt is sütőbe...

Előzmény: zsuzsu1218 (460)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.08.08 0 0 460

Szia!

 

Azt olvastam, hogy 4 hét az érési idő, de ha több a lágy olaj akkor meg lehet hosszabbítani akár 6 ra is. De 4 hét után használható

 

 

Előzmény: Sütimüti (459)
Sütimüti Creative Commons License 2011.08.08 0 0 459

Na sószappant készítettem, kakaóvaj superfat, kakaó színezőnek, formába öntés után nem sokkal (kb. 20-30 perc) fel is szeleteltem, mert azt olvastam, ilyenkor kell, utána túl kemény lesz hozzá.

De, valaki nem tudja, mennyi érés kell nekik?

zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.08.08 0 0 458

Ja és elfelejtettem mondani, hogy az étojalos doboz alja virágmintájú. Na jó nem a legszebb, nem egy bazsarózsa, de klassz :))

zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.08.08 0 0 457

Tildi!

 

Lehet, hogy a csalódásom abból fakad, hogy a natúr szappanok amit jó nevű drogériákban és szappanházakban szereztem be néha napján, azok igencsak árasztottak illatokat. Mégsem annyira zavaróan szúrós, tömény szagot, mint a gyári, pacsulik, kencék. Na azokra tényleg nem vágyom.

 

De annyira, de annyira szeretnék olyan jó kis citrom, narancs, fahéj...gyömbér illatokat, almát, ezeket nagyon szeretem. :))))) Hogy ne is beszéljünk arról, mekkora gyógyító és nyugtató ereje van az illatoknak, lásd : aromaterápia.  Na mindegy. :) Biztos nem fogok kiábrándulni belőle, mert egyre csak kattog az agyam és annyi ötletem van, hogy győzzem kipróbálni.

 

A rózsás-csokis szappanom most egy kisebb adag lett, inkább formákat használtam, de azért jutott egy fél literes tejszínes dobozba is, tömbszappannnak. Élőben jobban látni, de nagyo-nagyon kis formás adag. Jobb mint a literes dobozban. Kecsesebb és gusztusosabb is.

 

Bár a literesnél még nem jutott eszembe, hogy nekünk valahol van egy gérvágó modla a garázsban és azok kicsit bumfordiak lettek.

 

Ezeket már szépen tudtam szeletelni, 2,5 cm lett a szélessége és nekem ez olyan nagyon jól kinéző kis szappanka darab.

 

A formából még nem erőltettem ki, mert azok még lágyak hozzá, hogy kijöjjenek. Véleményem szerint egy kicsit lágy szappankák lesznek ezek érés után is. De hogy a maradékkal kezet mosok ( sokszor, mert élevezem :))) ) / és nem érzek semmi rosszat, sőt, selymes tőle a kezem.

 

Ebbe az adagba beleszeleteltem csíkokra a tegnapi búzafüveset is a tömbbe, krumplihámozócal. Jó pofa lett szerintem.

 

     

 

 

Közben kijöttek a búzás szappan mintadarabkái is. Ezek a kóstolók :)))

 

 

 

Előzmény: tildi36 (455)
tildi36 Creative Commons License 2011.08.07 0 0 456

Na csak rendben lesz ez a szappanka. :))) Az alapos összeturmixolásra nagy szükség van, ez az alapja annak, hogy homogén legyen szappan, és ne váljon szét alkotóelemeire.

 

Majd egy kisebb  adagot én is kipróbálok tiszta olívából, minden-mentesen. :)

Előzmény: krizso71 (450)
tildi36 Creative Commons License 2011.08.07 0 0 455

Zsuzsu, az enyhe illat először nekem is csalódás volt kicsit, de végül is ezt úgy kell felfogni, legalábbis én most már így teszem,  hogy ez így van jól, ez nem gyári műkence rendellenes színekkel és illatokkal, hanem visza a természethez, az egyszerűséghez alapon működik, ahogy írod is. Végülis ezért (is) csináljuk.. :D

 

A legelső, szinte semmi illót nem tartalmazó kecsketejes- levendulásom használat közben, és a polcon is "tisztaság" illatú, kicsit régies, nagymamás,  van azért valami levendula beütése, talán a friss virágoknak köszönhetően is, amit beleturmixoltam.  A körömvirágosom is csak rátapadt orral enyhén narancsillatú, a fahéjas-mákosnak erősebb a mákszaga, mint a fahéj, pedig alig van benne mák. :D

 

A kávés pedig határozottan kávézaccos beütésű, nekem ez még mindig nem nagyon jön be, de szép szappanka. A diósok meg a szívemcsücskei, na azok szintén orrot tapasztva dióillatúak, már a tegnapi is, de ez legalább gyengülni nem fog.

 

És véééégre sikerül egyszínű szappant csinálnom, nem mintha eddig bárki is gátolt volna benne... :)) A maradék diólevél-főzetet használtam fel,   most kivételesen meglódult a kezem kicsit jobban, ami az illatokat illeti, így most egy libafos (bocsánat) színű (a csalán a tettes), gyógyszappan illatú csoda várakozik a polcon, de már nem ijedek meg, mert egy pár nap, és egész máshogy fog kinézni.. :D (és lőn csoda, a mait nem kellett a hűtőbe tuszkolnom :)

 

A szobácskámban egyébként nem is csak  a szappanoktól van igazán jó illat, hanem a gyógynövényektől, amiket itt szárítgatok és tárolok. Engem  a lúgszag sem zavar már...sőt. Szappanfőzés-illat, hmmm, mennyei :)))

 

Próbálj jázmin illót, az talán elég jól megmarad. És az aromásabb növények illata is frissen beleturmixolva (rozmaring, kakukkfű, menta pl)

m

Kérünk majd képeket megint! :))

Előzmény: zsuzsu1218 (451)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.08.07 0 0 454

alig maradt a 10 ml-es üveben egy-két csepp :)))

 

Előzmény: erikafot66 (453)
erikafot66 Creative Commons License 2011.08.07 0 0 453
Szerintem még mindíg kevés illóolajat teszel bele.én 1000 g olajba kb 2-3 ml-t, de attól is függ milyen illatú. Nekem a levendula és a jázmin a kedvenc.
Előzmény: zsuzsu1218 (451)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!