Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

TUZI Creative Commons License 2005.12.21 0 0 128
Hy.

"Ennél i s (O2) ugyanúgy lehet állítani a spricnit, mint másnál? Nekem elég magasra hord."

Passz. Nekem pont a megfelelő helyre sprickel, így nem is néztem a lehetőséget. Meg aztán én óvatosan piszkálgatnám, mert nekem fűtöttek a spricnik.:-)
Előzmény: ac07 (127)
ac07 Creative Commons License 2005.12.21 0 0 127

HI!

 

Én most csak utántöltöttem, mert még nem fogyott ki (1500 km van az autóban), nem is néztem, hogy hány literes a tartály (mondjuk elég hosszú a betöltőcső, lehet, hogy abban is elfér majd 1 liter).

Az előző autómnál asszem 4 literes volt, a fényszóró mosósoknál 7l.

Általában nem szoktam megvárni, hogy kifogyjon, inkább rátöltök.

Ennél i s (O2) ugyanúgy lehet állítani a spricnit, mint másnál? Nekem elég magasra hord.

Előzmény: TUZI (126)
TUZI Creative Commons License 2005.12.20 0 0 126
Hy.

Na mentem egy kört (jó kettőt) ,sajnos csak a városban (max.90) ,és nem sűvít.:-)
Na majd tesztelem ,ha lesz modom kivinni egy kicsit haladosra venni a figurát.

Azt hiszem pont az ormotoroson volt téma a szélvédőmosó vissza jelző.
Meg lett allapitva hogy csak a fényszórómosós tipusokon jelzi a műszerfalon a hiányt.
Na de nem is erről akartam írni hanem a tartály méretéről. Nekem kb. 4l-er ment bele, legalább is több mint 3-on és biztos hogy kevesebb mint 5. Erre nézem a dokumentáciot és azt irja hogy 3l-er.??
Előzmény: ac07 (125)
ac07 Creative Commons License 2005.12.17 0 0 125

Szia TUZI!

 

Nyugodj meg, rajtad kívül más is olvassa a topicot.

Úgy néz ki, hogy a Skoad orrmotor topic jobban pörög, mindenki inkább oda írogat. :(

 

A javításhoz sok szerencsét. Remélem tényleg megoldották a problémádat!

Előzmény: TUZI (124)
TUZI Creative Commons License 2005.12.16 0 0 124
Szia TUZI :-)

Eltelt egy nap és csak magamnak válaszolok. Remélem azért valaki olvassa ezt a topikot, nem csak magamban társalgok.

Szóval, meg volt a szerviz látogatás. Persze nekem nem jött össze így kicsi nejem vitte. Állítólag jött valami levél hogy ez típus hiba és meg van a javítás módja is. Nem tudom ezt csak nejem regélte, a biztos, hogy a múltkor még nem akartak tudni ilyen hibáról.
Szóval nekem is a fix (háromszög) ablak tömítését cserélték, nejem szerint jó. Mondjuk ez nem jelent semmit, majd ha én is meghallgatom.:-)
Előzmény: TUZI (123)
TUZI Creative Commons License 2005.12.15 0 0 123
Hy.

Ez jó. Remélem segitettél, nekem holnap kel vinnem Ceglédre ,ezzel a hibával ,eddig csak állítottak az ajtón (azota nehezen csukodik) most állitolag megjött valamilyen tömités amit kifognak cserélni.
A probléma az hogy nekem nincs időm ,így kedves feleségem viszi az autót, persze ha én mennék akkor is gázos mert a multkor sem engedtek a műhelybe ,és sajnos még üvegfalon keresztül sem látszik hogy mit csinálnak az autóval.:-)
Na majd holnap este okosabb leszek ,vagy csak idegesebb.
Előzmény: ac07 (122)
ac07 Creative Commons License 2005.12.15 0 0 122

Nem tudom, hogy aktuális-e még valakinek, de egy másik topicon találtam:

 

"Helo!

Köszönöm a müszerfalzörgésre irt észrevételeket, sokat segitettetek!

A márkakereskedök tehetetlenségéröl pedig annyit, hogy - amint korábban irtam - átvételkor észleltem a jobb hátso ajto felöl egy állandoan felerösödö szélzajt (65 km/h fölött), nos, a kereskedö még csak szagolni sem tudott hozzá. Hibaelháritási leirást kért a forgalmazotol (amire persze egy hét után sem érkezett válasz). Én szépen beültettem a családomat a kocsiba, lokalizáltattam velük a hiba forrását, és utána az én instruálásomnak megfelelöen emelték ki és rakták vissza rendesen a fix kis ablakot a hátso ajtoba. Szerintem ezt maguktol is észre kellett volna venniük.

Üdv.: Octaviatdi."

 

Remélem segít valakinek.

ac07 Creative Commons License 2005.12.14 0 0 121

Szia!

 

Én nemrég csináltattam meg, szakszervíz kb. 10 perc alatt megcsinálja, van, ahol pénzt is kérnek érte. Nekem ingyen volt.

Előzmény: mucesz (119)
fodorlaci Creative Commons License 2005.12.14 0 0 120

Ezt meg kell szokni...

Ha esik az eső, ez ilyen...

Vagy nem kell esőben csomagtartót nyitni... :-)

Előzmény: Geminiq (91)
mucesz Creative Commons License 2005.12.13 0 0 119

Nekem a skoda gyári hangszorok Blaupunktok, nem nagy hangeröre tervezték öket de a minöségük elfogadhato. Minden octavian belehet állitani hogy lezárjon a centrálzár induláskor? ha igen hogyan. üdv

TUZI Creative Commons License 2005.12.12 0 0 118
Igen ,jól értetted. Állitolag ha ritkán használja valaki az autot akkor lemeriti az aksit a rádió, ezt konfikurálják. Az az érdekes hogy csak bizonyos sorozatra létezik a visszahívás. Nekem sem jelezték, csak amikor más okból bementem akkor dobta ki a számitógép.
line out , passz.
Hangszórók? Nem értek hozzá ,így beültettem két "fehér" fülű barátomat, az Ő szakértő állitásuk szerint ,ez így jó ahogy van.
Olaj? Nem tudom, én is hallottam mende mondákat. Nekem még csak 5500Km-er van a verdában,eddig nem ette.:-) Viszont gyanus, hogy ehhez adtak egy liter tartalék olajat az átadáskor.:-) Viszont nagyon esztétikos egység csomagban. Keszgyű, tölcsér, olaj.
PBox. Igen elfogadja ,de szerintem csak ha ők teszikbe. Extra listán szerepel. Nekem bőven elég a 105 LE (ami állítolag 122LE fékpadon), még DSG váltóval is.
"Tényleg nagyon "lopós" lett az új Octavia diesel? Mit érdemes beletenni?"
Remélem nem.:-)
Én anyósomat szoktam.:-)
Előzmény: fepeti001 (117)
fepeti001 Creative Commons License 2005.12.12 0 0 117
Jól értem? A rádió konfigurálásához van visszahívási akció? Vajon mit lehet ott módosítani?
Egyébként pont a CD-s rádióval kapcsolatban szeretnék kérdezni. Nem tudjátok: van line out kimenete, amihez erősítőt lehet csatlakoztatni? NAgyon vacak a gyári hangszórókészlet?
Igaz, hogy az 1,9 PDTDI motor igencsak szereti az olajat? Valaki erőteljesen javasolta valami PBOX beépítését, melytől 150LE-s lesz a motor és a gyár (ismerősöm esetében VW) is elfogadja. Info?
Tényleg nagyon "lopós" lett az új Octavia diesel? Mit érdemes beletenni? (gyári riasztó lesz benne)
Mint írtam januárban érkezik a kicsike, de már nagyon készülök...
előre is köszi
Előzmény: TUZI (116)
TUZI Creative Commons License 2005.12.12 0 0 116
Hy.

Lehet.:-)
Nekem elvileg holnap érkezik a tömitő anyag (milyen?) és ha tudunk időpontot egyeztetni akkor még a héten tesznek egy kisérletet a javitásra. Igazándiból nem bizom az első ,ja második probában sem. Majd talán a sokadik.
Most szóltak hogy van már CD-jük a rádió szofter frissitéshez amit a multkor jeleztek hogy van rá egy visszahivási akció.
Előzmény: ac07 (115)
ac07 Creative Commons License 2005.12.12 0 0 115

Hi!

 

Susogás: nálam nincs. Tegnap érdeklődtem a hátul ülőktől, de azt mondták, hogy nem érzékelnek semmi ilyet. Lehet, hogy az enyém az különleges?

Előzmény: TUZI (106)
TUZI Creative Commons License 2005.12.10 0 0 114
Biztos hogy jól választottál.:-)
Én már 5000 körül gördülök ,és nagy szó de még mindig élvezem a vezetést.
Azért irom hogy furcsa hogy szeretek bele ülni és vezetni ,mert amugy nem igazán élvezem a vezetést. Persze ennek valószínüleg az a 1 de inkább 2 millió Km az oka amit edig lenyomtam.:-(
Előzmény: fepeti001 (111)
golyo13 Creative Commons License 2005.12.10 0 0 113

Mennyire "gazdaságos "a DSG, azok kívül, hogy a bal láb "unatkozik ?

Fogyasztásod hogy alakul? Olajfigyás?

Én most kb. 3400km után vagyok, már nem fullad le néha induláskor, s a sebváltó is "gördülékenyebb".Igaz kímélem, s ezért a fogyi 5.0-nál tart, ami nyárra valszeg eléri az 5.5-t.

 

Előzmény: ac07 (112)
ac07 Creative Commons License 2005.12.10 0 0 112

Szia!

Bár én még csak 1000 km körül járok, szerintem nem nyúltál mellé.

A régi autódról: a 307-esek tényleg olyan megbízhatatlanok, mint a mende-mondákban, vagy tényleg csaka francia autókat nem szeretők találják ki.

Előzmény: fepeti001 (111)
fepeti001 Creative Commons License 2005.12.10 0 0 111
A napokban adtam el a 307sw-met, mert januárban érkezik az Octavia. Kíváncsian várom. 1.9 pdtdi dsg váltóval. Remélem nem nyúltunk mellé.
üdv
golyo13 Creative Commons License 2005.12.09 0 0 110

Jó a memóriád !

 

Ma is teszteltem...

 

80km/h-tól "elkezd beszélgetni, " pedig nem kérdeztem !!!!!!!

 

Valahogy meg kell szüntetnem.

 

Ma du. hátulról olyan hang jött előre, - 1/4 teli tank- mintha fém labda úszna a fém tankban, s néha fémesen koppanna...

 

Nem tudom mi lehet??? Kipakolom a csomagtartót, hátha ott ér valami valamihez, meg aláfekszem, hogy a kipuf. nem-e add fémes hangot....

De lehet, hogy leugrm vele Dújvárosba, hogy nézzenek alá.....

 

Egyébként fantasztikusan jó a gép, szeretem használni, már kezd beérni..3900km.

Előzmény: TUZI (109)
TUZI Creative Commons License 2005.12.09 0 0 109
Egy ismerösöm most hozta ki az OII-t ,neki bal első ajtó (ablak?) tól sűvit a szél.
Jól emlékszem Golyó?:-)
Előzmény: Geminiq (107)
ac07 Creative Commons License 2005.12.09 0 0 108
Nekem is csaka szélzaj jelentő 120/130 körül.
Hátulról susogást nem hallok.
Vasárnap fognak majd hátul ülni, megkérem őket, hogy figyeljenek.
Előzmény: Geminiq (107)
Geminiq Creative Commons License 2005.12.09 0 0 107
Hi,

az hogy lehet hogy nálad nem susog a tükör? Azek aztán a hihetetlen dolgok...
Pedig ugyan az a külső geometria.

g.
Előzmény: TUZI (106)
TUZI Creative Commons License 2005.12.09 0 0 106
Hy.

Külső tükör? Na az kellene még nekem, nekem az ablak nagyon durván sűvít már olyan 80-90-től. Volt olyan esetem hogy az utasom kinyitotta menet közben az ajtót mert azt hitte hogy nincs jól becsukva.
A mult héten ültem először a hátsó üllésen menetközben ,mitmondjak ,qrva zavaró.
Ja igen több mint egy hete voltam a ceglédi szervízben ,előre jeleztem a problémát ,mégsem tudtak érdemben semmit csinálni. Azzal váltunk el hogy rendelnek tömitést (vajon milyet?) és felhívnak. Várok.:-)
Előzmény: Geminiq (105)
Geminiq Creative Commons License 2005.12.09 0 0 105
Hi,

nálam enyhébb sustorgás(örvényhang) a külső tükrök felől. Kb. 120-as tempótól fölfele.
Ennek megszüntetésére van már valakinek működő megoldás?
Kipp-kopp, nálam eddig nem jött elő a hátsó ajtótól jövő zaj.

g.
Előzmény: TUZI (104)
TUZI Creative Commons License 2005.12.08 0 0 104
Na akkor valami érdemlegesset is.

Job hátsó ajtó felől menetszélzugás ,miota kihoztam.
Valakinek hasonló ,esetleg javitás modja. Persze persze szervízre gondoltam én is, csak azon belül.
TUZI Creative Commons License 2005.12.08 0 0 103
Hy.

Nem visszük túlzásba a topic pörgetését.:-(
TUZI Creative Commons License 2005.12.02 0 0 102
Akkor szerintem cseréltesd ki egy csapó fedelesre és kész.
Előzmény: sze_skoda (101)
sze_skoda Creative Commons License 2005.12.02 0 0 101
Sziasztok!

Dehogynem használom. Csak a szivargyújtó nem tetszik.
Az aljzatot néha használom, amikor meg nem, na akkor kéne bele valami.
ac07 Creative Commons License 2005.12.02 0 0 100

Sziasztok!

 

Tegnap sikerült beállíttatnom az automatikus zárást (15 km/h fölött).

A szervízben rendesek voltak, ingyen megcsinálták.

TUZI Creative Commons License 2005.11.30 0 0 99
Hy.

Én még nem láttam külön, de minden lehetséges.:-)
Amúgy biztos hogy nem fogod sosem használni? Csak hirtelen ami eszembe juttot telefontöltő? Én is csak erre használom.:-)
Előzmény: sze_skoda (98)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!