Keresés

Részletes keresés

Totya3 Creative Commons License 2011.12.18 0 0 2476

Szia! Én ezt úgy közelítem meg, ami ugyanoda vezet, hogy szükséges egy adott levegőmennyiség az optimális égéshez (és annál is kevesebb a fojtott szabályzotthoz, kivéve, ha a fűtőanyagot is szabályozni lehet, így az égés mindig optimális, ez egyébként nem is olyan egyszerű, mert az égés felületét kéne úgy változtatni, hogy az égés képe ne változzon, nem a tüzelő magasságát, de ezt hagyjuk). Tehát ha adott egy mennyiség, annak át kell férnie a furatokon. A furatok össz keresztmetszete határozza meg, hogy a rajtuk áramló levegő, az említett mennyiség esetén milyen sebességű lesz. Ha ez a sebesség nagy, akkor elfújja a parazsat. Még esetleg annyit, hogy a furatok iránya sem mindegy.

Abban tökéletesen egyetértek, hogy kicsi ventilátor is elég, talán még egy nagyobb PC venti is elég lenne, de ezt most nem állítom, csak a képletesség kedvéért. Nekem a 140W-os Audi ventim alapon fut, max 20... 50W között mozog(PWM). További szép napot!

Előzmény: Süsü1983 (2475)
Süsü1983 Creative Commons License 2011.12.18 0 0 2475

Szervusz! 

Ha légcsatornád össz keresztmetszete a lyukaktól elkezdve a ventillátorig megegyező, akkor nem növekszik a venti szállító nyomása. Ha nem túl nagy a ventillátorod teljesítménye akkor nem nyomja ki (csilagszóró) a parázsló anyagot. A keresztmetszetnek és a venti teljesítménynek is megfelelőnek kell lennie ahhoz, hogy a levegőszabályzás megoldható legyen. Érzékeltessem a lényeget. Nálam egy 55 cm hosszú  fejnél (ebből kb 10cm előmelegítő rész) 12 (ebből 8 sor aktív) sor 3*3-as kiosztású 0,6cm keresztmetszetű fejnél egy 100 w-os 8 cm-es nyomócsővel rendelkező venti negyedig nyitva elegendő levegőt szállít. Ha megnézel egy gyári (biottomat) égető vezérlést ott 60 W-os venti (osztott légcsatornás rendszer!)  csatlakoztatható  a vezérlőhöz még egy 120 Kw-os égetőhöz is. Szóval az a meglátásom, nem tudom mások miként érzik ezt, de nem nagyon kell erőltetni az olajégő ventiket (100w-nál nagyobb) 50 kw alatti égetőkhöz. Szállítási teljesítmény oldaláról autó  fűtőventik szakelszívók bőven jók szerintem. Az más más kérdés hogyan illeszthető villamos részről. Mindenki döntse el....

Előzmény: icemannn (2470)
Totya3 Creative Commons License 2011.12.17 0 0 2474

Arra gondolok akkor, hogy esetleg kevés a furatod, vagy kicsi átmérőjűek, ezért a levegő túl gyorsan áramlik át rajtuk.

Előzmény: icemannn (2473)
icemannn Creative Commons License 2011.12.17 0 0 2473

Száraz vegyes fürészpor, és 10cm a bemelegítő szakasz. És mindig bemelegedett állapotban próbálom, mikor már 1 zsák forgács kifutott.

Előzmény: Totya3 (2472)
Totya3 Creative Commons License 2011.12.17 0 0 2472

Szia! Nem nedves nyárból való? Mekkora az előmelegítő szakaszod?

Előzmény: icemannn (2470)
asdjö Creative Commons License 2011.12.17 0 0 2471

Helló. Nekem egy csőtermosztát van bekötve erre a célra.

Előzmény: gyurma89 (2469)
icemannn Creative Commons License 2011.12.17 0 0 2470

Sziasztok!

A tanácsaitok alapján, mindennel nagyon jól műkodik az égetom,(forgács, apriték, pellet) de fürészporral nem igazán akar. Izzogat olyan 4-5cm-es lángal, ha adok neki még levegőt, akkor csillagszórózik. Volt egy kis fáradt olajam, azt hozzákeverve viszont brutális volt, de magában miért nem akar rendesen égni?

gyurma89 Creative Commons License 2011.12.17 0 0 2469

üdv

 

olyan kérdésem lenne hogy azt mivel lehet megoldani hogy egy adott vízhőfoknál lekapcsolódjon a ventilátor?

Totya3 Creative Commons License 2011.12.17 0 0 2468

Szia! Egyedi rendszert építettem mikrovezérlőkkel. Nekiállsz beadagolót építeni te is?

Előzmény: tibikokoko (2464)
Totya3 Creative Commons License 2011.12.17 0 0 2467

Szia Luiggi70 és Süsü1983!

Köszönöm a hozzászólásokat a lángtartás ügyében! A régi hagyományos fejjel nem tudtam volna megoldani a problémámat, mert az égés frontja nem kedvező ezeknél a fejeknél szerintem.

Ma beüzemeltem az új fejet, aminél az égő anyag vízszintesen ég, alulról jön az új anyag, ezért a parázs szürkévé és pernyévé ég el. Nagyon hatékonynak tűnik első ránézésre, de még nem tudok következtetéseket levonni hosszú távon.

Ami elsőre is látszik, hogy nem annyira befolyásolja a kémény huzata. Olyan füsthőfokot állítok be, amilyet akarok, szemben a régivel, aminél nem lehetett tartani a hőfokot ha fújt a szél(ez látszik a grafikonon is).

Most 15 perces fellobbantásoknál azonnal lángra kap benne az anyag, nincs késlekedés és robbanás. Hosszabb időt nem várakoztam, mert nem szeretném, ha jobban visszaégne a könyökben az anyag. A szotyihéj nagyon könnyen visszaég, és feleslegesen melegítené a csigaházat, azaz a kazánházat.

Ezt is nyelvesre építettem, nagyon érzékenyre sikerült, eddig jól működik. Fel fogom tenni a rajzát, csak még néhány alkatrészt meg kell rajzoljak, ami menet közben született. Ma egész nap lennt dolgoztam rajta, de úgy tűnik megérte!

asdjö Creative Commons License 2011.12.17 0 0 2466

Helló. Az árban jelentős különbség van, 1000ft mázsája a szotyinak. Ebből vettem 100 mázsát. Jó lenne kihúzni vele a szezont. De amúgy is Én úgy szeretem ha a lahatő legjobbat ki tudom hozni valamiből. Nameg kevesebb munkával is járna a kisebb fogyasztás. A fej valóban a tűztér ajtón megy be. Az a baj hogy a hamuzó ajtó nagyon kicsi.  Vagy meg kellene emelnem a kazánt úgy 70cm-el, és a legalját kivágni. De szerintem így marad. Ez az 50 kg egyenlőre csak saccolás pontos adat majd 1 hét múlva, addig nem is változtatok már a beállításokon.

Előzmény: Süsü1983 (2462)
Totya3 Creative Commons License 2011.12.17 0 0 2465

Szia! Mindenben egyet tudok érteni, szerintem jól látod a dolgokat. Szerintem is alulra kéne tenni, már csak a tálca védelmében is!

Előzmény: Süsü1983 (2462)
tibikokoko Creative Commons License 2011.12.17 0 0 2464

Szia!

Én egyenlőre sima vegyes kazánt használok, azt fogom automatizálni.

Milyen adatgyűjtőt használsz, engem is érdekelne! ...kösz

Előzmény: Totya3 (2453)
Süsü1983 Creative Commons License 2011.12.17 0 0 2463

Szervusz! 

 

Nálam újrainduláskor minden egyszerre indul úgy ahogy beállítottam. Amíg nem volt letakarva a fej, addig nem volt tökéletes mindíg az újraindulás, főleg akkor ha nagy teljesítményen kellett újraindulnia. Jobban füstölt a kazán, nehezebben melegedett be a fej. Most nem nagyon lehet a füstölésből észrevenni mikor indult el. Ha nagyon lehül a fej és a kazán és csak a tűztartás dolgozott 1,5-2 órán keresztül, akkor kell neki kb 20 perc, amire újra eléri azt a 180-200°C-ot. A lángterelő és a fej is samottból van, az lassan melegszik főleg akkor ha keverékkel fűtök. Karácsony körül csak szotyival fogok menni. Nem akarok annyit kutyulni az ünnepek alatt. Ma is próbáltam egy vödör szotyót tisztán. FÉLELMETES! OLyan sűrű az anyag, hogy az intenzív adagolást nem is bírja. Azt hiszem ki kell húzzam a fejet szinte teljesen a kazánból, hogy jobban elférjenek a lángok. Kap egy csini vizes tokot a fej. :)

Előzmény: Totya3 (2453)
Süsü1983 Creative Commons License 2011.12.17 0 0 2462

Szervusz!

 

Ha azt vesszük Asdjö ugyanazt a MJ mennyiséget gázból vagy szotyi ocsúból mennyiért veszi, akkor a mostani nem túl hidegben a napi 50 kg eltüzelt anyaggal sokat spórol a gázhoz képest. Ha azt vesszük hogy nincs is olyan hideg és annyi Mj elment mint gázból nagy hidegben akkor lehet még fargni. Pl.: vezérléssel (kinek melyik tetszik), ha jól tudom nála a fej a tűztérajtón megy be. Ha alulra a hamuzó ajtón tenné be a fejet, akkor látványos lenne a javulás. Akkor lehetne lángterelőben is gondolkodni. Mondjuk szétvágni egy akzánt alul...kinek hogy.

Előzmény: Totya3 (2457)
Süsü1983 Creative Commons License 2011.12.17 0 0 2461

Szervusz Papi1000!

 

Várjuk a fejleményeket! Kíváncsi vagyok melyik "gyári" égetőről lehet szó! Kíváncsi vagyok miként berhelted meg a totyát. Nekem is van egy még egyenlőre égető nélkül.

Előzmény: Papi1000 (2454)
Luiggi70 Creative Commons License 2011.12.17 0 0 2460

Szia !

Nekem úgy van megoldva az újra indulás ,hogy először indul a venti majd 20 másodperc múlva tol egy adagot ,majd beáll egy kissebb fokozatra ,10-15 perc múlva pedig átvált egy nagy fokozatra ,a beállított értéknél pedig egy kissebb fokozatra vált ami elegendő a hőntartáshoz , ha túllépi akkor mivel dupla kimenetes termosztátom van a "vész" funkció blokkolja az égőt.A tűztartás az pedig anyagtól függően 10-20 percenként tol egy kicsit és ha szükséges akkor pár másodpercre indítja a ventillátort.

Még olyan elképzelés van ,csak nincs kedvem vele szórakozni,hogy kombinálni egy füst hőfok figyeléssel.Ha digitális jellel oldanám meg akkor lehet elég lenne egy villany sütő termosztát ,ha pedig analóg akkor hőérzékelő +illesztő a plc-hez.

Előzmény: Totya3 (2453)
asdjö Creative Commons License 2011.12.17 0 0 2459

Köszi a gyors számolást, akkor mégsem alhatok még nyugodtan:)). Na sebaj, próbálkozok még!

Előzmény: Totya3 (2457)
Totya3 Creative Commons License 2011.12.17 0 0 2458

Nagyon jó eredmény, gratulálok! Várom a infókat, köszi!

Előzmény: Papi1000 (2454)
Totya3 Creative Commons License 2011.12.17 0 0 2457

Egy kis számolás:

1m3 gáz kb. 34,4 MJ.  600m3=20640Mj/hónap

1kg ocsú, a benne lévő magtöredék olajtartalma miatt 20MJ. 50kg*30nap*20MJ=30000MJ/hó.

Ha azt nézem, hogy most meleg van(5..9°C), akkor ez sok, még akkor is, ha 1°C-al magasabb most a beállítás.

Előzmény: asdjö (2456)
asdjö Creative Commons License 2011.12.17 0 0 2456

Szevasztok. Még próbálkozok Én is a beállításokkal hogy kevesebb tüzelő fogyjon. Jelenleg kb 50kg szotyi hulladék naponta 22 fokra állítva a termosztát. Hogy sok vagy kevés, igazából a gázhoz tudnám viszonyítani, abból téli hónapokban 500-600 köbméter fogyott havonta, 21 fokos beállítással. A leghidegebb napokon 21 köbméter fogyott. Csak azért írom mert mindenkinek más adottságú a ház, viszont a gázfogyasztáshoz lehetne  viszonyítani.

oborti Creative Commons License 2011.12.17 0 0 2455

először a ventit ved visszáb ne a tüzelőt, ne csapkoggyon a láng. a füst hőfokát 150f környékén probáldmeg.

a beadagolást az ujraindulásnál blokkolni kellene egy időtaggal, hogy egyszerre ne tudjon sok anyagot beadagolni legyen ideje begyulladni.

 

Papi1000 Creative Commons License 2011.12.17 0 0 2454

A képek és videok feltöltésével támadt egy kis bajom.

Meg fogom oldani. A rendszeren egy kis változtatást hajtottam végre, ami jelentősen befolyásolta a fogyasztást, jó irányba.

A felére csökkent le az anyag mennyisége, tehát ebben a "téli"melegben egy 300nm-es házat  2 zsák napraforgóocsúval 26 fokra fűtök.(kb.35Kg anyag 24 óra alatt)

Még a hétvégén feltöltöm a teljes anyagot, meg fogtok lepődni, mennyit számít a KAZÁN, amiben az égetőfej van!

A füstcsövet kézzel simán meg lehet fogni és a víz 70 fokos a rendszerben. Nem vagyok egy mai csirke, de ez nagyon meglepett. A füsthőfok lement a béka segge alá, a hatásfok pedig az egekbe.

Totya3 Creative Commons License 2011.12.16 0 0 2453

Sziasztok!

Nem akarom elkiabálni, de kezd összeállni a rendszer(90%-ra saccolom). A két csiga működik, így nem kell a visszaégéstől félnem. Jelenleg úgy tesztelek, hogy egy adott vízhőfokot állítok be. Amikor eléri, leállítja a ventit és a beadagolást.

Ez fűréporral nagyon kíválóan működött, mert újra induláskor szépen begyulladt félóra után is, semmi puffogás. De szotyihéj más történet. Sokkal gyorsabban elég a leálláskor ott lévő mennyiség, ezért az újra induláskor a rátolt friss anyagot nem tudja azonnal begyújtani, mert a parázs alátemetődik. Gázfejlődés indul, ami kis robbanással lángol fel. Ez kicsit kipucolja a tálcákat, mert a felső ajtóm rugós, ezért az kinyílik és a korom szépen száll, na meg a füst.

Ezt meg kellett oldanom, ami úgy sikerült, hogy a fellobbantást iktattam be, amit 15percre állítottam. Ennyi idő alatt még elég sok parázs marad, könnyen fellobban majd újra elalszik. Egy ilyen fellobbantás egy beadagolással jár, vagy azzal sem és 190°C füsthőfokig tart. Utána ismét lángtartás.

Először azt gondoltam, hogy ez kidobott energia. Hogy miért nem az, tudni kell, hogy előzőleg 43..45°C körül tartotta a vizet úgy, hogy kb. 30..40percenként bekapcsolt 15..25percre. Most ott tartok, hogy a fellobbantások tartják a 43°C-ot és alig kapcsol be a szabályzás. (most kint 9°C van, de erősen fúj a szél. A szoba egész nap 23,1 és 23,4°C között volt). Hidegben, valószínű nem lenne elég a fellobbantásokkori adag, visszahűlne a víz, egyébként sem lenne elég a 23fokhoz a 43fok víz. Szóval a fellobbantások fűtik a lakást(hőntartás), jó vicc...

Itt egy grafikon az elmodottak alátámasztására. Szerintem magáért beszélnek a vonalak. A kék a füst, a piros a víz.

A kisebb tüskék a fellobbantások. Lehet látni, hogy a piros vonal kiegyenesedett.

Nagyon kis teljesítmény szükséges. Kíváncsi leszek a fogyasztásra, de már most jónak ígérkezik, mert reggel óta nem fogyott el 100liter(12,5kg) héj, annak ellenére, hogy egyenletes a hőfok, a korábbi begyújtogatóssal szemben.

Egyetlen dolog zavar, hogy az égés nem lehet tökéletes, csak a fellobbantás fél percében, utána a parázs fűt. A következő cél az lenne, hogy a tüzelő mennyiségét csökkenteni, és az égést tökéletesíteni a kisebb mennyiséghez. Az új fejjel ez is sikerülhet. Holnap ezen leszek. További szép estét!

Totya3 Creative Commons License 2011.12.16 0 0 2452

Akarom mondani, D5 0,7V-nál nyit...

Előzmény: Totya3 (2451)
Totya3 Creative Commons License 2011.12.16 0 0 2451

Nem biztos, hogy jól tudtam elmondani. 

A C1-en csak lüktető egyen lehet, a C2-n viszont váltófesz, ami tönkre is teheti. Igaz a D5 0,7V-ra zár, de nem rajta folyna az áram.

A plusz egy dióda a D1.

Előzmény: dBase (2450)
dBase Creative Commons License 2011.12.16 0 0 2450

Plusz 1 dióda semmit nem számít váltóáramú szempontból. Max szkopozva, meg mérve nagyobb a fesz rajtuk. Az alap kapcsolásod kitalálásért tiéd az érdem.

Előzmény: Totya3 (2447)
pingi1 Creative Commons License 2011.12.16 0 0 2449

ok

Előzmény: Totya3 (2448)
Totya3 Creative Commons License 2011.12.16 0 0 2448

Nem muszáj költened, ha van egy jó megoldás!

De ha még is megépíted, mindenképpen előbb az OPTO-t elemmel próbáld ki a relén...

Előzmény: pingi1 (2446)
Totya3 Creative Commons License 2011.12.16 0 0 2447

Amit én rajzoltam, azon a kondi nem kapott váltót, mert az első dióda után került. Nem is szerencsés egy elkót így bekötni ahogy nálad van. De igazából mindegy, mert a triakos megoldás ezek szerint jól működik.

Előzmény: dBase (2437)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!