Keresés

Részletes keresés

juhosttt Creative Commons License 2014.05.28 0 0 16487

Bio levéltetű irtó a katicabogár... Persze azok se váltanak világot, ha túl nagy a fertőzöttség, akkor kell valami hatásosabb. Nekünk rekord számú katica volt idén, (harlekin és 7 pettyes is), de a levéltetvek is rekordot döntöttek így a katicákkal nem sokra mentem, talán ha pár 100 db-al több lett volna :)

 

Vannak még ilyen feromon csapdák, ilyenek után érdeklődj, bár kérdéses, hogy megéri-e, hisz ha nem egy virágzás közepén vagy, amikor a méhek, stb poroznak ezerrel, akkor egy rovarölő megoldás lehet. 

 

A kénnek az ÉVI ideje a legtöbb esetben (vagy szinte mindig) 0 nap! Az atkákat se 100% pusztítja el 1-2 permetezés, csak gyéríti... Szóval a tetvek ellen feleslegesnek tartom. (hangsúlyozom, ez csak a személyes vélemény). 

 

 

Előzmény: AKG89 (16484)
Beer Monster Creative Commons License 2014.05.28 0 0 16486

Adtam már ventillált ként levéltetveknek, mind feldobta a talpát pillanatok alatt.

Még mindig nem került elő az adatkábel.

kovás zoli Creative Commons License 2014.05.27 0 0 16485

Sziasztok

 

adjatok tippet milyen motoros permetezöt vegyek mert bedöglöt az enyém.Az tesco gazdaságos volt.Olyet nem szivesen vennék mégegyszer.Valami jo maszek vélemény???

AKG89 Creative Commons License 2014.05.27 0 0 16484

én sem lemosóztam ami megis látszik...elég gyenge tél volt és a tavalyihoz képest több a gubacsatka és a levéltetű... levéltetűre nem tudtok valami jó szert, legjobb lenne valami bio cucc... azt olvastam hogy a kén is gyilkolássza öket...ezért is fújtam tihovittal. de juhos kolléga figyelmeztetett hogy tévedek

 

Előzmény: Sanci07 (16483)
Sanci07 Creative Commons License 2014.05.27 0 0 16483

Nálam lemosó sem volt,21.-én permeteztem először CABRIO-TOP+THIOVIT-JET.

Előzmény: ..janos.. (16481)
Cirfandlia Creative Commons License 2014.05.27 0 0 16482

A lemosón kívül idén 1x; ezen a héten először Kén+ Zöldpajzs. Májusban felénk sok eső volt de 3 napig szinte egyfolytában esett 10 fok alatt - nem nagyon gombanevelő idő.

 

Láthatnánk a fotókat azokról a "bogyós" szőlőkről? :O  

Előzmény: ..janos.. (16481)
..janos.. Creative Commons License 2014.05.27 0 0 16481

Valaki? (előző hozzászólásom)

Ti mennyire permeteztetek eddig?

Előzmény: ..janos.. (16459)
AKG89 Creative Commons License 2014.05.27 0 0 16480

szia! ridomil gold mz ... metalaxyl és mancozeb ahogy a dobozán olvasom... ezt szoktam fújni virágzás előtt(1x) utánna csal kontaktal..champion...peronospóra ellen, ha megkivánja

Előzmény: Cirfandlia (16477)
köműves Creative Commons License 2014.05.27 0 0 16479

Szia

Amit láttam lugasokat azokon nem volt térháló !

Zártszelvény körebe meg fügölegesen és vezérdrotok kb 50 cm ként!

Ha térhálóval csinálod nem lesz macerás a metszés amikor kereszbe kasul

benövi a szölö csak kérdem nem értek hozzá!

Előzmény: budai2 (16464)
köműves Creative Commons License 2014.05.27 0 0 16478

 Üdv
Ez volt a legerősebb vessző lehet ezt sajnáltam visszavágni :-)
Mit tegyek most vegyem ki vagy jövőre?
Félek a gyökerek már nagyon össze vannak nőve egymással nem teszek kárt benne?

Vízzel nem hiszem,hogy gond lenne csap 1métere patak 5-re

Előzmény: juhosttt (16466)
Cirfandlia Creative Commons License 2014.05.27 0 0 16477

Ez Szőlőorbáncnak tűnik, de egyáltalán nem vészes kártétel, ha ekkora az elterjedése. Életmódja és védekezés ellene nagyon hasonló a peronoszhoz. A Ridomil milyen volt, rezes vagy mankocebes? Egyébként ne parázzatok minden foltra pöttyre nem kell a teljes vegyi osztagot bevetni mindig. 

Előzmény: AKG89 (16472)
gyfa50 Creative Commons License 2014.05.27 0 0 16476

Ha késő összel amúgy kiülteted, akkor addig ott jól vannak abban a vederben. Ha erösen kezdett növekedni, azt jelenti, hogy már van gyökere és az is szépen fejlődik.

Előzmény: JelenikD (16473)
juhosttt Creative Commons License 2014.05.27 0 0 16475

A levéltetű nem atka, a thiovit az kén. A kén gyéríti az atkákat. A tetveket nem.

 

A levél rozsdát okozhatja permetszerek is (pl a lombtrágya is tud perzselni bizonyos dózisban), de lehet betegség is. De pl ha nagy melegben permeteztél, akkor a kén is perzselni tud. 

 

Előzmény: AKG89 (16472)
JelenikD Creative Commons License 2014.05.26 0 0 16474

A kép valamiért lemaradt.

JelenikD Creative Commons License 2014.05.26 0 0 16473

Sziasztok!
Nem olyan régen kérdeztem, hogy mit csináljak az édesanyámnak és helyi öregeknek elrakott "Ferkó" vesszőkkel, hogy nem e rossz nekik összezsúfolva egy diszperzites vödörben. Néhány igen neki állt nőni, így se lesz gond hogy együtt vannak? Ha ilyen nagy energiát fektet néhány vessző a hajtás növesztésbe, akkor a gyökere is tud nőni?
Sajnos csak kutyafuttába' tudtam képet készíteni így elég homályos lett.

AKG89 Creative Commons License 2014.05.26 0 0 16472

hello! tapasztaltabb szőlősgazdák, szakértők véleményét szeretném kérni. észrevettem kisebb nagyobb száraz foltokat a szőlő levelén (rozsdafolt szerűség).kérdésem lenne hogy mi lehet ez?Peronoszpórára gondoltam csak az van benne hogy előzőleg nem vettem észre olajfoltszerűséget a szőlőn.igaz kb.2hétig nem tudtam foglalkozni vele,vagyis nem kontrolláltam , ez időben volt az a csúnya szeles idő.tavaly is előjött ez a rozsdafolt főleg a kékoportónál vettem észre, idén is jelen van rajra + még a zalagyöngyén is észrevettem,pedig tavaly azon nem volt. egy másik kertben nemmessze ettől(1km) a termőhelytől szintén van pár tőke szőlő, ahol nincs ilyen probléma.Az is éredekes hogy egynéhány  szőlő vitorlája és a vitorla alatti fiatal levelek(2-3db) eltűntek ezt próbáltam a levéltetveknek+erős szélnek próbáltom betudni..ugyanis levéltetvek jelenvannak...  3x fújtam tihovittal... az erős szél pedig az miatt mert még nem volt kötve a hajtás és nekicsaphatta a drótnak.Legrosszabb rémálmaimban fertőző leromlásra(vírus) gondolok, mert anno ezek a tőkéket még fater ültette 5-6 évvel ezelőtt a régiek helyébe és a  régiek felszini talajtól kb, 30 centire gyökérzet felé, vagy csak tőben llettek kivágva... még egy párat tavaly ástam ki..kb.50cm mélyen...ugye a fertőző leromlás virust a talajban található fonálférgek terjesztik..és ráadásul a kivágás után nem is lett ugaon hagyva ez a rész, vagyis sor hanem fokozatosan lett  pótitva.némi pozitivum a rosszban hogy hajtás szalagosodás nincs.kettős elágazódás se  és levéldeformációt is csak 1-2 hajtás alsó leveleinél vettem észre(godolom ez se természetes, de egyenlőre még nem adott okot aggodalomra). Tudni kell hogy a szőlő mind szabadgyökerű dugvány(Szomszédtól, ismerőstől)...idén 3x kapott tihovitot,arra különösen figyeltem, hogy napperzselés ne legyen..kb. 1,5hete..ridomil...és előtte borovital(bór tartalmú készitmény-leveéltrágya , ajánlott mennyiségben),Kérem ha valamelyikőtök látoot már ilyet, találkozott ezzel a problémával, kérem irjon és ossza meg tapasztalatait. megpróbálok felrakni pár képet

juhosttt Creative Commons License 2014.05.26 0 0 16471

Na nekem is virágzik a szőlő. Igaz volt egy pici jég, 1-2 hajtást megtördelt, de majd 1 hét és meglássuk mik a károk... Szerencsére ahol venni akarok földet, ott semmi sem volt. Végül is majd akartam tetejelni, csak nem ilyen korán XD

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.26 0 0 16470

virágzik a szőlő

 

Bianka

 

cserszegi

 

veltelini

kisvido1 Creative Commons License 2014.05.26 0 0 16469

Igen, köszönöm szépen, érési időben frissíteni fogom a képeket és kiegészítem a fürt képével!

Előzmény: alfi13 (16468)
alfi13 Creative Commons License 2014.05.26 0 0 16468

Ha az érési időben teszel föl képet a levélről és a gyümölcsről akkor sokkal nagyobb az esély hogy valaki fölismeri milyen fajta.

Előzmény: kisvido1 (16467)
kisvido1 Creative Commons License 2014.05.26 0 0 16467

Sziasztok!

 

Most olvasom a virágzás, bogyós állapot témát. Nálam (valószínűleg csak csemegék, de tudjátok, hogy fajtabeazonosítási gondjaim vannak), szinte minden bogyós állapotban van, az is amire juhostt kollega ezt mondta, hogy szerinte narancsízű. Most melózom, de teszek fel képeket majd.

Nyilván a mikroklíma az én kertemben (Újpest) teljesen más mint egy nagy szélnek és időjárásnak jobban kitett szőlősben. Locsolni nem locsolok azonban én sem.

juhosttt Creative Commons License 2014.05.26 0 0 16466

Valahogy nem látom én sem hogy van ez 2 szemre metszve. Esetleg tavaly előtt lehetett 2 szemre metszve a kép alapján, de tavaly és idén nem, mert így félálmosan is 5 kihajtott rügyet számoltam 1 dugványon.

Az h 1 lyukba tettél 2-3 vesszőt nem volt egy jó dolog, azt még most vedd ki, mert később nehezebb lesz.

Látom szépen be van betonozva. Nem vagyok geológus, de sztem a felszínről érkező csapadék is tölti fel a talajban lévő víztározók egy részét... Szóval így lehet valóban lesznek víz ellátási gondjai szegény szőlőnek.

Előzmény: köműves (16461)
budai2 Creative Commons License 2014.05.25 0 0 16465

a lugas nagy lomboZATA

Előzmény: budai2 (16464)
budai2 Creative Commons License 2014.05.25 0 0 16464

én egy két évvel járok előtted, ugyancsak nulla tapasztalatból indulva.
A szőlő neveléséhez nem tudok tanácsot adni, de a lugas kialakításához néhány szempontot figyelmedbe ajánlok.
Mielőbb meg kell tervezni (el kell képzelni) hogy milyen legyen a kész lugas kinézete, és az annak megfelelő erős! állványzatot megcsinálni. Mire a szőlő  megindul, addigra az állványnak kész kell lenni.
A lugas tetőrészét néhány erős konzol megtarthatja. De  a  kellő sűrűségű lombozat és fürtök megtartásához is erős tetőrács szükséges. Kerítésháló gyenge, vasbeton erősítéshez kialakított hegesztett háló szerintem szükséges.
Előreláthatóan szükség lesz öntözésre, mert az út anyaga nem látszik vízáteresztőnek. A lugas nagy lombozatát egyébként is több vízet igényel, mint a kisebb lombú kordonos, vagy csak karók mellé telepített szőlők.

Előzmény: köműves (16462)
AKG89 Creative Commons License 2014.05.25 0 0 16463

ahogy látom ez nem 2 szemre van visszametszve

 

Előzmény: köműves (16461)
köműves Creative Commons License 2014.05.25 0 0 16462

Ez tavalyi kép most sokkal nagyobb de azt nem tudom feltölteni!

köműves Creative Commons License 2014.05.25 0 0 16461

köműves Creative Commons License 2014.05.25 0 0 16460

Üdv mindenkinek!
Lugast szeretnék nulla tapasztalat!
Voltam már itt tavaly akkor azt a tanácsot kaptam jövőre egy két szemre metszem vissza!
Megtettem idén most igy néz ki !
Egy helyre több veszőt is ültettem biztos ami biztos alapon de mind megfogta így baromi sürü a helyzet vegyek ki belőle metszek még nem tudom!
Segítsetek légyszíves!

..janos.. Creative Commons License 2014.05.25 0 0 16459

Sziasztok.

 

Ti mennyire permeteztetek eddig? Nem vagyok profi, csak nem akarok feleslegesen permetezni. Tavaly szerintem túl sokszor permeteztem.

Idén még nem permeteztem, a szőlő dombtetőn van, jó szeles helyen Zalában. Az eső után lehetett érezni, hogy magas volt a páratartalom, de szerintem annyira nem volt vészes, lehűlt a levegő, után meg néhány nap alatt felmelegedett, szóval köze nem volt egy nyári kánikulás záporhoz.

Tüneteket abszolút nem látok lisztharmat és peronosz vonatkozásában sem. Ha meg marad a száraz meleg idő, akkor nem kell fertőzéstől tartani egy ideig.

Mi a véleményetek? Csak mert előrejelzésekben komoly lisztharmat veszélyt jeleztek. Mondjuk annak lehet marketing oka is.

Csak mert tavalyi tapasztalatom alapján a nyári fülledt időkben fontosabb permetezni.

Beer Monster Creative Commons License 2014.05.25 0 0 16458

Ennyire nagy különbségek lennének a virágzásban?... Ez azért érdekes, mert épp ebben a percben tettem fel a csemegeszőlő topicban egy kérdést a lombhullás időpontjáról, akkor lehet, hogy abban is ennyire nagyok az eltérések?

Előzmény: juhosttt (16453)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!