Keresés

Részletes keresés

tavasz21 Creative Commons License 2010.02.17 0 0 6022
Szorítunk Neked. Remélem hamarosan kiderül mi a gond.
Előzmény: Aichwald (6020)
Aichwald Creative Commons License 2010.02.17 0 0 6020

Drága Robertov és Tavasz!

 

Tudok menni lábujjhegyen is és sarkon is.

Ami nem megy, pl. üléskor szeretném a derekam csak 1 mm-t hátrafelé, vagy oldalra mozdítani és ekkor hasít szörnyű fájdalom a keresztcsont tájékára és a hasaljba. Csak mozgásra. lehjolni már nem tudok kicsit sem.

Rettenetesen félek, hogy valami komoly baj van.

 

Köszönöm, hogy velem vagytok. Pénteken megyek a privát orvoshoz. örülök, hogy vagytok nekem.

Előzmény: Törölt nick (6019)
tavasz21 Creative Commons License 2010.02.16 0 0 6017

Jaj szegény. Feltétlen CT vagy MR kell, hogy kiderüljön mi van ott belül.

Nem tudom nyomja-e valami ott valamilyen ideget. Ha nem akkor lehet gyulladás is. Volt 1 hölgy, mesélték nekem, hogy nagyon sokáig nem tudták mi baja, mert MR nem mutatott semmit, hát valami baci támadta meg a regincét és gyulladás volt. Ilyen is van. Alapos kórházi vizsgálat kell neked.

Előzmény: Aichwald (6016)
Aichwald Creative Commons License 2010.02.16 0 0 6016

Kedves Tavasz és Többiek!

 

Nagyon el vagyok keseredve.

ma már nem bírtam a fájdalmat és elmentem egy másik háziorvoshoz. Vittem a leletemet. Szerinte van sérv, de mivel menni remekül tudok, nem az az ok.

Teleinjekciózta a hátam, mert babnyi csomókat talált benne, de nem tudja, mitől fáj a keresztcsontomnál ennyire.

Így most ott tartok, hogy az egyik doki szerint a sérv a hibás, a másik szerint nem.

 

Végső ekeseredésemben egy privát orvoshoz fordulok, pénteken megyek oda. Ez itt külföldön igen húzós lesz, de már nem bánom, csak derüljön ki, mi az ok.

 

Úgy érzem, mintha az egyik oldalam már egy betontömb lenne és még valami ideg is irritálódik a keresztcsotban.

 

bele fogok hülyülni........ 

tavasz21 Creative Commons License 2010.02.16 0 0 6015
pedig vigyázni kell az embernek magára. Azért ne menj Rióba szambázni még egy darabig.
Előzmény: Kata-flan (6014)
Kata-flan Creative Commons License 2010.02.15 0 0 6014

Nekem is azt mondták, hogy feküdjek, de ahhoz én túl izgága vagyok, így egy ödémás gerinccel, meg egy adag isiásszal bejártam dolgozni. Sikerült simán kijönni belöle, de aztán nem kellett egy újabb év, és jött a komolyabb probléma, ami nem fáj, de ha nem kerül kés alá az ember akkor a maradék életében katéterezhetik.

Egyébként akkora sérvem volt, mint egy ház, a végére már ki is durrant.

 

Én már rokiztam is a műtött gerincemmel - na jó, csak úgy lájtosan.:-)

Előzmény: tavasz21 (6008)
tavasz21 Creative Commons License 2010.02.15 0 0 6013
Kipróbáltam. Jó, de nagyon drága. Jó business.
Előzmény: fidelissima (6009)
tavasz21 Creative Commons License 2010.02.15 0 0 6012
Valahova ahol csinálnak röntgent meg CT, MR-t Neked. Ki kell deríteni a problémát. Ha visszaolvasol megírjuk többen minket hol műtöttek.
Előzmény: Aichwald (6011)
Aichwald Creative Commons License 2010.02.15 0 0 6011

Szia Tavasz!

 

 

nekem is az a furcsa, hogy menni jól tudok, nem indikolná ez a sérvecske az ekkora fájdalmat.

Valójában olyat érzek, mintha derékmozgatáskor egy tüske lenne a keresztcsontomban és irritálna egy ideget.

A gerincem mellett egy tenyérnyi terület be lehet gyulladva, mert érintésre, mozgásra rettentően fáj és még a Voltaren sem sokat segít.

Hát nem tudom, hova menjek még, de érzem, valami nagyon nincs rendben.

 

Köszönöm a válaszaitokat, sokat segítetek.

Előzmény: tavasz21 (6007)
Aichwald Creative Commons License 2010.02.15 0 0 6010

Szia Fidelissima!

 

Egy ismerősöm Magyarországon használja, meg is vette részletre, mert fantasztikusnak tartja. Alig érez már valami fájdalmat. Állítólag jól széthúzza a csigolyákat, tehermentesít.

Csak érdekesség, hogy osztrákék nem is ismerik.....

Szóval én ajánlanám.

Előzmény: fidelissima (6009)
fidelissima Creative Commons License 2010.02.15 0 0 6009

Engem közel 3 éve mütöttek sérvvel, de nem vagyok boldog, mert a hegesedés miatt

sok fájdalmam van. Ajánlották a Ceragem masszirozó ágyat. Kipróbálom, de állandóan járni kell. Van, aki már 3oo-4oo-dik alkalmat csinálja. Ha közel van, akkor is kb. 2 óra naponta. Viszont ha segit, megéri.  Van valakinek tapasztalata közületek?

tavasz21 Creative Commons License 2010.02.15 0 0 6008

Én is tudtam, hogy ischiaszom van, hisz a neten meg lehet találni már az ilyen egyértelmű tüneteket okozó betegségeket. Nekem az volt a rossz, hogy javulás helyett roszabbodtam. Mert először pihentetést javasolnak.

Most csak nézem a Rioi karnevált a TV-ben, nekik biztos nincs ilyen problémájuk.

Előzmény: Kata-flan (5998)
tavasz21 Creative Commons License 2010.02.15 0 0 6007
Sok olyan embernek is van sérve aki nem is tud róla. Azért, mert a sérv nem nyom semmit. Téged ki kell vizsgálni rendesen, megpróbálni visszafordítani a folyamatot. Még szerintem visszalehet ha menni tudsz.
Előzmény: Aichwald (6001)
tavasz21 Creative Commons License 2010.02.15 0 0 6006

Nem a blokád injekcióról beszélsz? Én kettőt kaptam belőle.  Egyiket a CT alatt, másikat az ágyamban. Segített, de sokat nem.

Ki kell vizsgáltatnod magad rendesen.

Előzmény: Aichwald (6003)
Kata-flan Creative Commons License 2010.02.14 0 0 6005

Hali!

 

Hát, ahogy írod, ez lehet egy korábbi idegyulladás maradványa is.

 

Én visszamennék a háziorvoshoz, hogy próbáljon már meg egy orvoságos kúrát, hátha segítene, ha nem segít, akkor pedig tényleg utána kéne járni.

 

Egyébként a gerinbántalom okozta rossz kényszeres tartás okozhat csipőproblémákat, sokan kínlódnak azzal is.

 

Erre a nyamvadt gerinckórságra itthon is a lassú diagnosztizálás jellemző, úgy tűnik odaát sem különb a helyzet.

 

Előzmény: Aichwald (6001)
Aichwald Creative Commons License 2010.02.14 0 0 6003

Szia Robertov!

 

Ausztriában dolgozom.

Itt is olvastam egy eljárásról: CT kontroll alatt beszúrnak egy kortizon injekciót az irritált ideg mellé. Infiltrációnak hívják.

De hova szurassak, amíg azt sem tudják, mi okozza a panaszaim?

Egyébként most is olyan zsibbadós a lábfejem.

Előzmény: Törölt nick (6002)
Aichwald Creative Commons License 2010.02.14 0 0 6001

Kedves Robertov, Kata-Flam és Többiek!

 

 

Igazából nem akartalak terhelni Benneteket, de csak le kell irnom némi előzményt.

 

Ez az egész 4 éve indullt, éreztem, hogy valami "elszakadt" a gerincemben. Igy utólag sérve tippelnék. Viszont csipőfájdalmaim voltak, igy arra kezeltek. Mignem kiderült, a csipőmnek semmi baja, pedig már protézist is szóba került.

 

Külföldön lakom, igy itt is elmentem orosokhoz. Az egyik szerint sérv, a másik szerint nem, a harmadik szerint az SI izület kopása fáj ennyire (igaz, az MR szerint semmi kopás).

Voltam neurolódusnál is, aki szerint megint csipő. Igy bezárult a kör. Kétségbe vagyok esve, mintha mindenhol hülyék vennének körül.

 

A tüneteim alapján képtelenek diferenciáldiagnózisra.

 

Magyarországon elmentem januárban csontkovácshoz, azóta gyakorlatilag egyre rosszabb. Először 2 hét kényszertartás, lumbágó. Mikor ki tudtam egyenesedni, jöttek a keresztcsont melletti iszonyú, csontfájdalmak szúró, késszerű nyilallások, és néha zsibbadás a nagylábujjban.

Minden a bal oldalon, ahol egyébként a lelet szerint "kis prolapszus van, nem egyértelmű, hogy nyom-e gyököt".

 

Irány a házidoki, aki kizárta a sérvet, mert hogy nem húz végig a lábamon az ideg, meg hát kicsi sérv,m mit akarok én. Nyokodta a combom hátsó részét, nem fájt, igy azt mondta, nem isiász.

 

Tudjátok az keserit el, hogy vannak sérves ismerőseim, fájlalják, kapnak kezelést és utána mennek sielni. Attól félek, nálam akkor mi lehet, hogy ennyire fáj, holott ez állitólag nem is sérv?

 

 

Köszönöm, hogy meghallgattatok, üdvözlettel: Aichi

Előzmény: Törölt nick (6000)
Kata-flan Creative Commons License 2010.02.13 0 0 5999
Ja, és a háziorvos is tud gyógyszert adni.
Előzmény: Aichwald (5994)
Kata-flan Creative Commons License 2010.02.13 0 0 5998

Na ez olyan "remek" kezdődő isiászos tünetegyüttes, vagyis ülőideggyulladás.

Ez nem biztos, hogy műtétet kíván, de gyulladásgátlót, izomlazítót, gyógytornát valószínű.

Pont ezekkel mentem el a dokihoz és közöltem vele, hogy isiászom van, mire elküldött a fenébe, hogy majd ő diagnosztizál, aztán a végén a diagnózis isiász volt.:-)

Nekem azért még volt hozzá olyan fájdalmam is, ha álltam, hogy le kellett gugolnom, különben elájultam volna - ez már a kifejlődött isiász tünete.

Előzmény: Aichwald (5994)
Aichwald Creative Commons License 2010.02.13 0 0 5997

Szia Tavasz!

 

Már próbálkoztam, a válasz a következő volt: " bejelentkezés magánrendelésemre az alábbi számon....."

 

Mindenestre köszi, gondoltam, hátha tud valaki segíteni.

Üdv:Aichi

Előzmény: tavasz21 (5996)
tavasz21 Creative Commons License 2010.02.13 0 0 5996

nekem a derekam nem fájt. A lábamra nem tudtam állni, az végig fájt.

Van olyan fórum ahol orvos válaszol a kérdésedre. Ideggyógyász. Neki tedd fel a kérdést.

Előzmény: Aichwald (5994)
Aichwald Creative Commons License 2010.02.13 0 0 5995

KETTŐTIZES!

 

Körözlek hónapok óta, kérlek jelentkezz, szeretném felvenni Veled a kapcsolatot!

Aichwald Creative Commons License 2010.02.13 0 0 5994

Robertov és Kedves Többiek!

 

Úgy látom, ez a fórum leginkább azoknak szól, akit sajnos már műtöttek. Mégis kérem a véleményeteket:

 

A leletem alapján L5-ön balra van kisebb prolapsus, mely nem egyértelmű, hogy nyomja-e az S1 gyököt. Tüneteim napról napra rosszabbak, leirnám, hiszen Nektek is kellett hogy legyenek hasonlóak:

 

bal oldalon a derekam szörnyen fáj, a fenekemben van egy pont, ahol a legrosszabb. Ülni már alig tudok. A derekam mozgástartománya erősen beszükült. Ezentúl a bal nagylábujjamban érzek fura zsibbadásokat, nyilallásokat. Viszont lábujjhegyen menni tudok.

 

Mivel kellőképp el vagyok keseredve és orvoshoz is csak hetek múlva jutok el, kérlek Benneteket, legalább annyit mondjatok, ilyen tüneteitek voltak Nektek is? Ez sérv? Gyulladás, izomgörcs? Mit tegyek?

 

Kérem, adjatok tanácsot, mert nagyon el vagyok keseredve.

 

Köszönettel: Aicwald

Ani39 Creative Commons License 2010.02.13 0 0 5992
Nekem fájt a fenekem és a derekam is. A gyógymasszőr ahogy masszírozott és ő mondta hogy az bizony előfordul hogy a műtét után ugye félve ül le az ember a fenekére és ott az ülőidegek begyulladhatnak. Ami hasonló fájdalommal járhat mint akár a gerincsérv. Erre nincs gyógyszer meg meg se tudják állapítani igazán a masszőrnek kell kimasszíroznia ami elég fájdalmas.
Előzmény: Törölt nick (5991)
Ani39 Creative Commons License 2010.02.12 0 0 5989
Szia! Igen azon vagyok hogy tényleg olyan szakembert találjak aki végre kezd velem valamit mert egyelőre a rehabilitáció nem sok sikert hozott ami nem is állt másból mint gyógymasszőr meg ultrahang. Az orvos aki műtött az majdnem kinevetett és rossz testtartást diagnosztizált de hogy megnézze mit alkotott vagy elküldjön mondjuk egy vérvételre vagy egy MR-re az nem jutott az eszébe. Nem akarok okos lenni de ha egyszer nem lát belém másképp valahogy csak meg kellene néznie gondolom én a laikus beteg. De valóban ha nem muszáj ne műtessétek meg!
Köszönöm és remélem meggyógyulok!
Előzmény: norenababy (5987)
Ani39 Creative Commons License 2010.02.12 0 0 5988
Szia! Igen ha tényleg nem muszáj ne műtesd meg magad mert nem veszélytelen lásd az én esetem. A legszebb az egészbe hogy még egy mandulaműtétem sem volt soha életembe orvos nem sűrűn látott eddig. Köszönöm és remélem meggyógyulok! Azon vagyok!
Előzmény: Törölt nick (5984)
norenababy Creative Commons License 2010.02.12 0 0 5987
Ani, nagyon sajnálom, hogy így jártál és kívánok neked sok erőt és kitartást a gyógyuláshoz vezető úton! Ne add fel, ha egyik orvos nem kecsegtet jóval, keress másikat!
A párom és én is rettegünk a műtéttől pont a bizonytalan kimenetele miatt. Sokaknál olvastam és többektől hallottam, hogy kiújult, hegesedett, rosszabb lett. Addig halogatjuk, míg lehet.
Jobbulást neked!
Előzmény: Ani39 (5982)
Ani39 Creative Commons License 2010.02.12 0 0 5986
Köszönöm megnéztem és nem is szeretnék belenyugodni hiszen nem szeretnék így maradni na meg a fájdalmaktól szeretnék megszabadulni.
Előzmény: tavasz21 (5983)
norenababy Creative Commons License 2010.02.12 0 0 5985
Tavasz, te egy angyal vagy!:)
Előzmény: tavasz21 (5983)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.12 0 0 5984
Szia! Nagyon sajnállak,én is ettől félek ha műtétre kerül a sor akkor utána még rosszabb lesz az egész dolog, A dokim azt mondta nekem, őszinte volt, nem biztos hogy minden esetben hasznos a műtét, sőt lehet hogy még rosszabb lesz ami a te esetedben be is bizonyosodott, sajnos.Hát őszintén kívánom hogy gyógyuljál meg!!
Előzmény: Ani39 (5980)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!