Keresés

Részletes keresés

AniTalpasok Creative Commons License 2008.08.15 0 0 25821
Íme a kakaska.

Előzmény: AniTalpasok (25820)
AniTalpasok Creative Commons License 2008.08.15 0 0 25820
De van egy szép kékes fehér Sanya75-től vettem az ezelőtti bőrzén.
Előzmény: greendanger (25819)
greendanger Creative Commons License 2008.08.15 0 0 25819
oh, köszi, le vok nyűgözve, tényleg szépek, kakas nincs hozzájuk?
Előzmény: AniTalpasok (25818)
AniTalpasok Creative Commons License 2008.08.15 0 0 25818
Szia.Bocsi de most olvastam el a kérésedet.Íme a kék t.cochinjaim.


Előzmény: greendanger (25817)
greendanger Creative Commons License 2008.08.15 0 0 25817
nah ebben nem tudok teljes tájékoztatást nyújtani :)
állatpatikában vettem, de aki vezeti az állatpatikát szerintem állatorvos is egyben, ugyanakkor minden felírás nélkül ideadta
Előzmény: microdrive (25811)
fecocos Creative Commons License 2008.08.15 0 0 25816

Szia Kanga!

Mégis inkább itt küldöm el a képeket Dönciről.

A törpetyúkok mellette jól mutatják az arányokat.

fecocos Creative Commons License 2008.08.15 0 0 25815

Szia Kotkoda1!

Hál'Isten mind a 3 kiscicát elvitték.Kislányom még kicsit szomorkodott,de aztán belenyugodott.

Lehet aztán,hogy kell még egy kakast beszereznem,mert szándékomban van még venni néhány tyukot,lehet,hogy aztán tényleg nem győzné már őket...Búzaszínűt,szegélyest,ezüstöt,és arany porcelánt szeretnék még.(Jól mutatna a barna porcelánom mellett..)

Előzmény: kotkoda 1 (25803)
kotkoda 1 Creative Commons License 2008.08.15 0 0 25814
Szia Veha!
De jó Neked milyen váratlan örömök érnek, kékszinű tojást tojó ara tyúkod van, most meg a jércikéid leptek meg, mennyi idősek, mikor keltek?? Én is várom már mikor kezdik el a tojást az itáliaim, de hát ez még csak vágyakozás.
Üdv.
Előzmény: Veha (25813)
Veha Creative Commons License 2008.08.15 0 0 25813
Hurrá!!! Gyerekek, ebben a büdös nagy melegben az én aranyseggű m. fogolyszínű jércéim elkeztek tojni!!!!!:-)))))))
Ezidáig két jércike döntött úgy, hogy jó példát mutat a többieknek. Csodálatos dolog az állattartás, minden nap kapok valamit tőlük, hol kisebbet-hol nagyobbat, bizalmat, szeretetet... Ez most nagy dolog..nekem...Olyan büszke vagyok, mintha én tojtam volna!:-)))))
patrik1120 Creative Commons License 2008.08.15 0 0 25812
Hali.

Monori börze:

Szeptember 14
október 12


:)
Előzmény: wolf_ (25810)
microdrive Creative Commons License 2008.08.15 0 0 25811
mindenképpen fel kell irja ezeket a doki vagy te hogyan szerezted be...mert a mi doking egy hivatalos luzer :-D
Előzmény: greendanger (25807)
wolf_ Creative Commons License 2008.08.15 0 0 25810
sziasztok!
meg tudnátok azt mondani mikor lesz a szeptemberi bőrze?
Johnny4 Creative Commons License 2008.08.15 0 0 25809
Közben rájöttem,hogy ehhez az egyszem ezüst csibéhez hasonlók mégis kelhetnek majd még a jövőben.A tőled való kakas ugyebár a tyúkjai testvére.A nagypapámtól elhozott kis tyúk( a Monorra felvitt kakas az nem!) pedig a hozzád került kakasnak vagy az anyja,vagy az anyjának "édestestvére". Egyébként tegnap először láttam a tőled való kiskakast petélni,ezt a kis tyúkot választotta ki magának és semmi mással nem foglalkozik,ma megint láttam,már 2X is petélni. Monogám típus :D De pont jó párt választott ki magának.

Nem tudom Monoron mennyire nézted meg az enyémeket,volt köztük egy tavalyi ezüst tyúk,kissé nagytestű és a hátán nagyon elmosódott volt a rajzoltság. Furcsáltam,mert fiatalnak ez a tyúk nagyon szép,erős rajzolatú volt. Nem is értettem mi történt vele. Aztán most Monoron a pakolászásnál vettem észre,hogy azért ilyen rémes a rajzoltsága,mert a hátán a tollak szélei le vannak töredezve,Így a fekete szegély nagy része hiányzik.Ez gondolom köszönhető annak,hogy egyetlen tyúk volt a kakas mellett. Nálatok van hasonló így a vedlés előtti utolsó időszakra?

Majd megpróbálok pár normális képet csinálni az egész állományról.3 kakast(Tőled valót,a most Monoron vettet és egy nálam keltet,de utóbbit lecserélem,ha a picike kakas lesz) és 8-9 tyúkot hagyok az ezüstökből.

Az aranyakból meghagyom azt a párat,de szeretnék még hozzá tyúkot.Az a gond,a pasas nema dott el magban tyúkot,neki is több kakas kelt,mint tyúk.Egyébként a kiskakas kb akkora testű,mint a tőled való ezüst kakas,szóval picike. Van még egy elég határozott szegélyű jércém az Erika félékből.Ezt láttam a legszebbnek,egy árnyalattal erősebb is volt a többinél.Talán még azt rakom majd hozzá,meg ezen a citromszerűségen agyalok,hogy meghagyjam-e és ha hagyom, akkor melyik csapathoz csapjam. De a kicsiken úgyis látszik majd, hogy melyik tyúktól származnak.Megpróbálok még egy ilyen jellegűt venni hozzá a köv börzén,mégse kéne kutyulni.
Előzmény: microdrive (25806)
greendanger Creative Commons License 2008.08.15 0 0 25808
ha esetleg még 3-6 hetesek a csirkék és remegést is észlelsz, talán a gumboro is szóba jöhet, de szerintem erre úgy is gondoltál
Előzmény: microdrive (25806)
greendanger Creative Commons License 2008.08.15 0 0 25807
szerintem ahány embert megkérdeznél, annyi féle választ kapnál, nekem is hasonló tünetek voltak, ettek ittak rendesen, aztán 1 nap gubbasztás, felborzolt tollak, és reggelre ott voltak megdögölve. trisulmixxal, majd animox 13.92% - kal itattam le a többit és megállt az elhullás

az animoxról itt találsz infot: http://www.animalmed.hu/public_html/Animox13.html
Előzmény: microdrive (25805)
microdrive Creative Commons License 2008.08.15 0 0 25806
én se tudtam még neked válaszolni mailbe most jutott ezembe....tényleg nagyon kemény a nagyságkülönbség a 2 kis csirke között...szerintem jobb lenne ha kakas lenne....és igen az aranyok színe is igen kecsegtető igazi sötétek...azokat csak párban hagyod meg vagy teszel hozza masik arany jércét is majd....? jo lenne csak ilyen sötét utódokra szert tenni....és nem tudom egy vilagosabb jérce ezt hogyan befolyásolja...
Előzmény: Johnny4 (25804)
microdrive Creative Commons License 2008.08.15 0 0 25805

van valami qurva betegség nálam---1-2 csirke 1-max 2 nap gubbasztas utan reggelre lefordul...ajna semmi mas tünet nincsen....nem nagyon szokott nalam ilyen lenni borzalmasan aggaszt a dolog....véleményetek szerint mivel kezeljem le őket?

 

üdv

Johnny4 Creative Commons License 2008.08.15 0 0 25804
Magasnyomásúval adj nekik,azt tuti nem szeretik:)

Ide valamiért nem sikerül képt feltennem,de emailedre küldtem képet,a jövőbeni állományom reménységéről. Igazi törpe. Remélhetőleg kifejlett korára majd igazán erős szabályos szegélyezettséggel.Már csak azt nem tudom minek örülnék jobban,ha kakas lenne(és így több utód lenne majd tőle),vagy ha tyúk..... Mindenesetre nagyon szép reményekkel kecsegtet:)
Előzmény: greendanger (25800)
kotkoda 1 Creative Commons License 2008.08.15 0 0 25803
Szia fecocos!
Látom nagyon jó helyre kerültek a pipik, nagyon mutatós társaságba, és a kiskakas egyedül győzi majd a "tennivalókat"? Igazán szépek azok a babosak- kékek. Jövőre hozzád megyünk választék bővítésért. Végül a cica talált-e gazdát? vagy a kislányod örömére vissza vittétek?
Üdv.
Előzmény: fecocos (25736)
patrik1120 Creative Commons License 2008.08.15 0 0 25802
Sziasztok.

Monoron vettünk 2 selyemtyúkot. 1 kakast meg egy tyúkot. Azt mondta az eladó, hgy már ősszel tojnia kell majd a tyúknak. Azt akarom emgkérdezni, hgoy a selyemtyúkok jó kotlósok? Kora tavasszal már el fog kotlani. Azért kéredem mert majd úgy akarjuk csinálni, hgoy különszedjük őket majd koratavasszal a kakasal együtt egy külön ólba, hogy gyűjtsék a tojásokat és hátha elkotlana majd....
Adam18 Creative Commons License 2008.08.15 0 0 25801
Na jó hogy mondod... Képzeld a M. laci megharagudott rám amiért átadtad nekem azt a néhány kakast meg tyúkot, ami nem kellett a fiadnak és én meg meghirdettem... :S De szerencsére már tisztázódott a helyzet... De majd este felhívlak és elmesélem! Ja és a Csabi haverod kérdéseire is válaszolok majd... Üdv. 
Előzmény: fecocos (25795)
greendanger Creative Commons License 2008.08.15 0 0 25800
hát jah, meg másznak rá az emberre, fejére, hajába meg minden ...
tom, hogy nem sokat ér a víz, de biztosan nem szeretik, és legalább nem tétlenkedek, meg maga a tudat
Előzmény: Johnny4 (25798)
Adam18 Creative Commons License 2008.08.15 0 0 25799

Hali haver!

Komolyan vannak neki porcelán meg babos színben??? :O Wow! Hát most ténleg leültem! :D De a többi szín is jó... :) Hát nagyon remélem, hogy tavasszal kitudunk jutni oda... :) Üdv. 

Előzmény: fecocos (25792)
Johnny4 Creative Commons License 2008.08.15 0 0 25798
Szia!

Ok,csak gondoltam jobb tisztázni:)

A szerek amiket írtam nagyon jók,csak az adagolásukra nagyon figyelni kell. Az enyémek most már nem tetvesek, nagy gondban voltam,ha nem sikerült volna kiírtani,felszámoltam volna az egész állományt annyira undorodom a tetvektől,elvette az egésztől a kedvem. Anyám azt mondja látszott is rajtam egy hétig,hogy tiszta ideg voltam,meg rosszkedvvel mentem ki a madarak közé.

Előzmény: greendanger (25797)
greendanger Creative Commons License 2008.08.15 0 0 25797
az emlékezz és a már szó között kimaradt egy vessző
Előzmény: greendanger (25796)
greendanger Creative Commons License 2008.08.15 0 0 25796
dehogy
emlékezz már tavasszal arról írtam, hogy a tetűk miatt ott hagyták a fészket a kotlósok ...
Előzmény: Johnny4 (25784)
fecocos Creative Commons License 2008.08.15 0 0 25795

Hali Adam!

Bocs,még ezt elfelejtettem:Csabi haverom kérdezteti,(aki Monoron ott volt a feleségével),hogy megvannak-e még a törpéid,amiket kihoztál?Érdekelné.Tudod,amiket átadtam,mert nem kellett Chrisnek,a Laci-félék,meg amiket az unokaöcséd vitt át Neked bantamok,vagy mik)?

Hívj fel,de majd csak este,mert most már tényleg megyek aludni.

Jó éjt,vagy reggelt,vagy mi van...

fecocos Creative Commons License 2008.08.15 0 0 25794

Szia Csabi!

Kisfiam nagyon céltudatosan kezdett bele a pipi tenyésztésbe.Amit hoztam Neki apróságokat,kiválogatta,hogy Ő csak Holland törpét tart,nem keveri a fajtákat.A többit nem is engedte betenni ezek közé.Így 4db.ot átadtam egy kis Vörösvári barátomnak.(Csak úgy,jelképes összegért,így ezzel szállt be a benzinköltségbe).Ja,tudod,Őt mutattam be Neked Monoron.Amit a telcsiben kérdeztél,mindjárt megkérdezem Tőle.Bocs,hogy nem tudtam nagyon beszélni,épp a határnál jöttem át,amikor hívtál.Hoztam a csokit,amit kértél.

Üdv.

Ne csak olvasgass,írj is ide nyugodtan!

fecocos Creative Commons License 2008.08.15 0 0 25793

Még néhány kép az utóbbi idők szerzeményeiről.

Javarészt Sz.Tomi,M.Laci és V.Géza szép állományaiból.

fecocos Creative Commons License 2008.08.15 0 0 25792

Hali Adam!

Na,megérkeztem.Irok gyorsan most,meg feldobok még pár képet,aztán dőlök is az ágyba.(Húzós ennyit folyamatban nem aludni,sőt vezetni..!)Nos,azon kívül,hogy Linz valóban nagyon szép város,csak fél eredménnyel jártam.Hozni nem tudtam semmit,viszont szép az állománya a pasinak!Kb.8-10féle baromfit tart,és köztük,ami tudom,Téged a legjobban érdekel,Holland Törpéi is vannak.Ülsz?:Babos,porcelán,és sárga színei vannak,meg fehér,gyöngyszürke,valami tarkák is.Annyiba maradtam vele,jövő tavasszal hoznék tőle.

Na jó,a többit majd szóban,mert mindjárt bealszom a gép mellett.

Hívlak,ha majd megyek a telekre.

Ciao.

Előzmény: Adam18 (25789)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!