Keresés

Részletes keresés

huncut világ Creative Commons License 2018.05.13 0 0 11433

Abban nem látok gondot, hogy a politika megjelenjen a zenében. Akkor van gond, és azt utálom, ha pártpolitikaszerű egy megnyilvánulás. Szóval most divatos Trumpot kritizálni. De éppen ezért megosztó, mert ezzel a másik (disznó) politikai oldalra állt.

Úgyhogy egyetértek veled, ezt biztosan így ki kellett volna így hagyni. Inkább a zene.

Előzmény: Törölt nick (11423)
nyuzga1 Creative Commons License 2018.05.12 0 0 11432

se=de

 

Előzmény: nyuzga1 (11431)
nyuzga1 Creative Commons License 2018.05.12 0 0 11431

Unalmasan indul. Soxor hallottunk már ilyet, se azután jön majd egy zenekari rész, amit imádok.

 

Threshold - The Box

 

https://www.youtube.com/watch?v=uckLMMdlnZE

Előzmény: nyuzga1 (11430)
nyuzga1 Creative Commons License 2018.05.12 0 0 11430

A vokáltol eldobom az agyam. :)

 

THRESHOLD - Watchtower On The Moon

 

https://www.youtube.com/watch?v=ToYSRker8UM

nyuzga1 Creative Commons License 2018.05.12 0 1 11429

Nagyon tetszik az új Arena lemez.

 

https://www.youtube.com/watch?v=qzMzoqQyhD8

Törölt nick Creative Commons License 2018.05.05 0 0 11428

A négy közül az volt a legsterilebb talán, de lehet hogy csak én éreztem így.  :-)

Előzmény: Markov (11426)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.04 0 0 11427

Ehhez nem kell Trump meg más sem

 

https://www.youtube.com/watch?v=XsL2WzaYgXs

Előzmény: Törölt nick (11423)
Markov Creative Commons License 2018.05.03 0 0 11426

Az Arénásat.

Előzmény: Törölt nick (11425)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.03 0 0 11425

Melyik The Wall előadást láttad?

Én négy koncerten voltam, a Népstadion beli volt életem eddigi legnagyobb zene-látvány orgiája.  :-)

És az hangminőségben is tarolta a többit. 

Előzmény: Markov (11424)
Markov Creative Commons License 2018.05.03 0 0 11424

Bár engem a tavalyi lemez nagyon nem győzött meg (szerintem kevés momentumtól eltekintve kifejezetten unalmas), a The Wall-koncert élménye meg - valószínű az eltúlzott elvárásaimnak és a "kötöttpályás" koncepciónak köszönhetően - nem hozta meg a kedvemet az újabb Waters-koncerthez, most mégis azt mondhatom: nagyon örülök, hogy mégsem hagytam ki a tegnapi estét.

Ilyen professzionális audiovizuális közegben 85 %-ban PF-t élvezni még mindig nagy élmény! Igen, én is szívesen vettem volna 1-2 Waters-dalt egyéb lemezekről, a Sheep is hiányzott persze - de cserébe a Pigs számomra zeneileg az est egyik csúcspontja volt, ennek végén az volt az érzésem: a szinte túlzott látványorgia elvonta a figyelmet a lényegről, hogy alatta mekkorát muzsikáltak. Kimondottan tetszett a Gilmourénál egy árnyalattal karcosabb gitárhangzás, kicsit frissültek tőle az előadott tételek. Bár szentségtörésnek tűnhet: ezen az estén nekem Gilmour énekhangja jobban hiányzott.

Összességében: maradandó élmény volt.

 

Előzmény: InteriorLulu (11422)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.03 0 0 11423

"TRUMP EGY DISZNÓ
:) Hát igen, és ez volt a Pigs alatt a kivetítőkön futó sok-sok Trump-idézet végső konklúziója."

 

Én pont emiatt hagytam ki, jobban szeretem tisztán a zenét.

Előzmény: InteriorLulu (11422)
InteriorLulu Creative Commons License 2018.05.03 0 0 11422

TRUMP EGY DISZNÓ
:) Hát igen, és ez volt a Pigs alatt a kivetítőkön futó sok-sok Trump-idézet végső konklúziója.
Vérprofi, és igen látványos koncert volt, értem ezalatt a sok vetítést, a fényeket, az Animals-blokk alatt a küzdő- és nézőteret kvázi elfelező óriási Battersea-erőmű-kivetítővásznat, a nézőteret komótosan körbelebegő, feliratokkal ellátott óriási disznót, a Resist!-cetlik esőjét... Összesen tíz zenész/vokálos, összesen (csupán) öt albumról: a klasszikus Dark Side-Wish-Animals-Wall-kvartett, plusz az új Is This the Life We Really Want?, ami utóbbi egyébként szerintem a valaha bárkitől is készült, leginkább floydos nem-Pink Floyd-album. Engem amúgy nagyon meglepett vele Waters; már jó sok éve lemondtam arról, hogy a brilliáns Amused után valaha összerakna egy hasonló minőséget, és erre 74 évesen, tessék!...
A kevéske hiányérzetem épp idekapcsolódik, egy hangot nem tolt ugyanis az Amusedról, pedig nagyon jólesett volna (nekem), és Us + Them-turnécím ide vagy oda, azért ez mégis egy Waters-, és nem PF-koncert volt... És nagyon hiányzott a Sheep, ami szerintem pont a legjobb dala az Animalsnek, és pont ezt az egyet nem tolták.

Mást viszont nem hiányoltam, sem a korai Floyd-klasszikusok közül, sem a Final Cutról, sem az egyéb szólóanyagokról; a nagyjából (csupán) kétórás műsoridő gerince mindenképp a Dark Side és az Animals volt, arányában kevés dolog ment a Wallról, és nem volt olyan dal, aminek ne örültem volna. Ami azt jelenti, hogy most elégedettebbnek érezném magam két és fél órás - a szerintem tök felesleges szünet terhére hosszított - műsorral, benne az elhangzottak, plusz a Sheep, plusz Perfect Sense/What God Wants/Bravery Being/bármi... De nem probléma, fasza volt ez így is, igen emlékezetes, és ez a lényeg. :)

Törölt nick Creative Commons License 2018.05.02 0 0 11421

Ma este.  :-)Áq

cirrocumulus Creative Commons License 2018.04.28 0 0 11420

Egy kérés a Panta Rhei együttestől, az imént tették ki a FB-ra.
Hátha van itt is valaki, aki tudna segíteni nekik:

https://goo.gl/A3ZYFw

 

kayleigh Creative Commons License 2018.03.28 0 0 11419

Wobbler - eddig az év koncertje!

kayleigh Creative Commons License 2018.03.13 0 0 11418

Túl gyorsan mozog a kamera :-)

Előzmény: Alternative Thor (11417)
Alternative Thor Creative Commons License 2018.03.12 0 0 11417

Nekem tetszett az OL, de mondjuk az SM mindent vitt, mint a Lola T-163 az autóskártyában.

 

Na, és ki ismeri fel magát itt?

 

https://www.youtube.com/watch?v=PDwKoSZe9qo

Előzmény: kayleigh (11415)
kayleigh Creative Commons License 2018.03.12 0 0 11416

De miért kell a Dürerben a végére mindig túltolni a potmétert?

Előzmény: kayleigh (11415)
kayleigh Creative Commons License 2018.03.12 0 0 11415

Engem az erdélyi fiúk is megvettek :-) A Lunar Sea borzalom volt és az Orphaned Land sem mozgatott meg igazán.

Igen, kár, hogy az SM mindössze fél órácskát kapott.

Előzmény: Alternative Thor (11414)
Alternative Thor Creative Commons License 2018.03.12 0 0 11414

Mondtam is a legvégén az énekesnek a merch pultnál, hogy ők voltak a legnagyobbak, és jöhetnének vissza önállóan. Imádtam amúgy a srácot. Sok mindent láttam-hallottam már, de amit ő művelt tegnap, az simán a legemlékezetesebbek közt van. Meg úgy az egész, huh... Még most is teli szájjal vigyorgok, ha csak a tegnap estére gondolok. Ritka nagy meglepetés volt.

Nem szoktam reklámozni, de épp ezért most kivételt teszek, elnézést érte.

 

http://langologitarok.blog.hu/2018/03/12/kozel-keleti_progressziv_metal_kepekben

Előzmény: shaddam (11413)
shaddam Creative Commons License 2018.03.12 0 0 11413

Subti koncertre akarok menni. Most.

Előzmény: Alternative Thor (11412)
Alternative Thor Creative Commons License 2018.03.12 0 0 11412

Hogy az mennyire zseniális volt! Pont jöttem kérdezni, ott voltál-e, de akkor nem kérdezem.

És még a démonjaimmal sem kellett harcolnom, elő sem jöttek, simán meg tudtam venni a Vagabondot.

 

Előzmény: shaddam (11411)
shaddam Creative Commons License 2018.03.12 0 0 11411

Tegnap a Dürerben kiütéssel győzött a Subterranean Masquerade. Azt hittem, Kjetil, meg az Orphaned Land dobos hiányozni fog, közben meg dehogy.

Alternative Thor Creative Commons License 2018.03.09 0 0 11410

Hát, igen, mivel nagyon szigorúan vették, hogy ez lemezbemutató, és a koncert 75%-át toweres dalok tették ki, és ugyebár nekem nagyon tetszett, ebből annak kellene következnie, hogy akkor az a fránya lemez is tetszik, mégiscsak. Ezért írtam, hogy legyőztem a démonokat, nagy volt a kísértés. Aztán én is meghallgattam otthon, és továbbra is azt gondolom, nem egy jól sikerült darab a Tower. Persze ha úgy szólna, mint a koncerten, lehet, hogy más lenne a véleményem :))

 

Jövő héten jelenik meg az új Sammal.

 

https://www.youtube.com/watch?v=fIjhzZ0fWTw

Előzmény: shaddam (11409)
shaddam Creative Commons License 2018.03.08 0 0 11409

:DDD Én simán megvettem a végén a Towert. Nagyon nem bántam meg, most is az szól. Valahogy sikerült megértenem a koncerten az új számokat. Az Intrepid Explorert már pedzegettem előtte is, de a java csak most esett le. Mondjuk sokat segített, hogy végre láthattam, mit művel Bent a bárdjával.

Előzmény: Alternative Thor (11408)
Alternative Thor Creative Commons License 2018.03.08 0 0 11408

Én középen álltam, onnan mindhárom hangszert szépen hallottam. Hangos volt, az ének meg halk, de még tűréshatáron belül. Lehet, hogy kezdés előtt lenéztek a szellős nézőtérre, és mérgükben úgy döntöttek, aznap metál lesz, gerjedéssel, hangerővel, kíméletlenül. Egyébként kinézem belőlük, hogy mindennap mást és máshogy játszanak, ez a koncert tényleg a csodálatos hetvenes éveket idézte, amikor pl. a Zeppelin húsz percig gyúrta a Dazed And Confusedot, ha épp ahhoz volt kedve. A Spin meg milyen volt már így??? A lemezes verzió is eléggé különbözik az eredetitől, de a koncerten aztán tényleg teljesen más dal született belőle.

 

Annyira belelkesültem, hogy utána majdnem megvettem a Towert, de végül sikerült legyőzni a démonjaimat.

Előzmény: shaddam (11407)
shaddam Creative Commons License 2018.03.08 0 0 11407

A hangzás kegyetlen szar volt (A38-on ilyen bénát még nem hallottam), de nekem betalált a koncepció.  

 

Ugyanaz jött le kb., mint Thornál, hogy itt van három ember, csodálatosan belefeledkezve a zenébe, tele energiával. Mintha az aranykorban lennék, és végre megtapasztalhatom, milyen volt '70-ben egy őserejű koncert. Voltak üresjáratok, feleslegesen elhúzott darálás, de összességében lenyűgözött a teljesítményük. A csúcspont a Spin, spin,spin volt, meg amikor középtájon az egyik egyakkordos középtempós zúzdában a dobos tökéletes Klaus Dinger figurákat vetett be, végre megértettem, miért címkézik őket néha krautrocknak.  

Előzmény: skanderson (11403)
skanderson Creative Commons License 2018.03.08 0 0 11406

Ja, és persze így is egy élmény volt végre látni élőben őket!

Előzmény: skanderson (11405)
skanderson Creative Commons License 2018.03.08 0 0 11405

Nem a keménységgel volt bajom, és nem is a hangerővel, hanem a maszatos hangzással - ami persze elfed mindent - de ezúttal nem hiszem, hogy ez lett volna a koncepció.

Nekem nem hiányzik egy ilyen koncertről sem a sztárság, sem a látvány, sem "slágerek" és nem is arról van szó, hogy a lemezt szeretném hallani élőben, de ne csak a dobosról lehessen azt mondani hogy "atomkirály", mert tisztán csak az ő működése hallatszik! Lehet, hogy túl sokat kívánok ezzel, mert akkor ez már maga lenne a RUSH!? - nem hiszem.

Előzmény: Alternative Thor (11404)
Alternative Thor Creative Commons License 2018.03.08 0 0 11404

Furcsa, nekem pont az jött be, hogy ennyire keményen tolták. Igen, szét volt torzítva, igen, hangos volt, de én azért felismertem mindegyik dalt. Valóban más karaktere volt így a zenekarnak - mintha egy prog/stoner metálbanda játszott volna. Az új dobos szerintem atomkirály, és nyilván a gitárosok is, a csendesebb, szöszmötölősebb részeknél (is) ez azért kihallatszott. Az ének pusztán halk volt a zajhoz képest, viszont azért ott volt, aminek ott kellett lennie (kipróbáltam füldugóval, úgy mindig sokkal jobban hallatszik az ének, ajánlom mindenkinek, akinek ilyesmi problémája van).

Viszont a keménység ellenére is azt gondolom, hogy pont egy kis adag jó értelemben vett rocksztárság hiányzik ezekből az emberekből. Túlságosan introvertáltak, főleg ha minden este ilyen felfogásban játszanak. Meg néhány rövidebb, egyszerűbb "sláger" is kellene, mint a Spin, Spin, Spin, ami persze pont nem saját szám, de olyasmik, amikkel jobban oldani lehetne a hosszú hangszerkínzásokat.

Különben meg a hőskor jutott az eszembe, amikor három ember kiállt a színpadra, semmi show, semmi image, semmi felszínes külsőség, csak ment az irgalmatlan nagy zenélés. A szigetes feszélyezett babrálgatáshoz képest hatalmas kellemes csalódás volt, nekem nagyon tetszett.

Előzmény: skanderson (11403)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!