Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

golyo13 Creative Commons License 2006.03.12 0 0 262
Úgy néz ki igen, megyek....
Előzmény: TUZI (261)
TUZI Creative Commons License 2006.03.12 0 0 261
Hy.

Ez mind igaz ,de ezt a funkciót ,vagyis az idő állítást csak a Te "Edition"-odban láttam.:-) Nekem csak be.kapcs-vagy ki.kapcs lehetőségem van. Pedig tudod Elegance felszereltség.

Más.

Golyó, már kérdeztem a másik fórumon is 25.-e jösz?
Előzmény: golyo13 (260)
golyo13 Creative Commons License 2006.03.12 0 0 260

Pld. ha vav olyan funkció a világításnál, -hogy "hazakísérő fény "

  • (angolul most nem ugrik ba a jobban érthetőség miatt, a könyv is ezt használja és az most a kocsiban van...)
  • azt pld. be tudod állítani másodpercre, hogy ha megállsz, akkor még 5-10-20-30-stb 80mp.-ig aut. világít a tompított világítás, valamint a tükörben lévő izzó, hogy ne hogy kutya gumiba lépj.
  • ugyanígy világít ha messziről a távirányítóval rápittyegsz, s akkor bekapcsol a helyzetjelző, hogy lásd az utat a kocsiig.

stb.

Előzmény: Varshi (259)
Varshi Creative Commons License 2006.03.11 0 0 259

Csak hablatyolok itt ,de igazából nem tudom milyen extra szolgáltatások lehetnek. Ha neked sikerül kideriteni valamit ,légyszí ted közkincsé.:-)

 

:) Oké, nyomozok. :))

Mondjuk szerintem az összes konszerntársnál ezek vannak...

Előzmény: TUZI (258)
TUZI Creative Commons License 2006.03.11 0 0 258
Hy.

Amit Te is tudsz állitani az szerepel a kezelésiben (nálam legalább is) amit csak a szervíz az nem. Nekem viszonylag fullos a gépem de nekem csak az autómata ajtó zárást lehetet beállitani.
Ha egyszer lesz időm belenézek én abba a comp.-ba (a lehetőségem adot) főleg hogy 1-2 ezer Ft-be került a zárás bekapcsolása is. Ló fütyit a szerviznek ha tudom hogy ezért pénzt mernek kérni akkor megoldom magam. Mondjuk nem is valoszínű hogy mégegyszer beteszem a lábam hozzájuk.

Csak hablatyolok itt ,de igazából nem tudom milyen extra szolgáltatások lehetnek. Ha neked sikerül kideriteni valamit ,légyszí ted közkincsé.:-)
Előzmény: Varshi (257)
Varshi Creative Commons License 2006.03.11 0 0 257

Helló!

 

A kérdésem az lenne, hogy mi mindent (extra funkciókat) lehet beállítani a computerrel a szervizben?

Visszaolvastam, mielőtt kérdezek, és ott már szerepelt egy válasz... hogy a felszereltségtől függ.

 

Mi van, ha fullos? :)  Van valakinek esetleg listája vagy azóta bővebb tapasztalata? Esetleg ez valahol a kezelésikben ott van felsorolva? Vagy ez Titkos Tudás? :)

pacs_425 Creative Commons License 2006.03.11 0 0 256
"az volna a kérdésem, h márkaszervízben computerről leellenőrizhető, h nagyságrendileg mennyi km van benne? gondolok itt az utolsó szervízre, v garanciális visszahívásra....."

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=49054954&t=9015819

--
pacs_425
Előzmény: ManUU (251)
TUZI Creative Commons License 2006.03.09 0 0 255
Igen jól gondolod.:-)

Szervíz? Passz.:-(
Max. nekem Cegléd nemjött be, de ez csak egyéni vélemény. Állitolag a csepeli jó, de ezt csak hallomásból tudom.
Előzmény: ManUU (254)
ManUU Creative Commons License 2006.03.09 0 0 254

thx válaszok.

ezek szerint, ha elviszem az octit egy állapotfelmérésre skoda márkaszervízbe, akkor hozzávetőlegesen megtudom, h az utolsó hivatalos szervíz idején (volt az bárhol is eu-ban) mennyi km volt benne.

kb így lehet a legközelebb kisakkozni a valós futásteljesítményt....

 

jó szervízt tudtok?

TUZI Creative Commons License 2006.03.09 0 0 253
Hy.

Pontossan nem tudom ,de amit én tudok az az hogy a régebbi computereket lehetet macerálni (km átírás) viszont már jó pár éve nem írható ,vagyis elvileg pontosan megvan a futot Km-er és ez csak cserével modositható.

Szerviz ,visszahivás ezt nem az autó com. tudja hanem elvileg bármelyik szervíz megtudja nézni az előéletét a kocsinak.
Előzmény: ManUU (251)
AtSi Creative Commons License 2006.03.09 0 0 252

Szia,

 

Én passzolom a kérdést...

Előzmény: ManUU (251)
ManUU Creative Commons License 2006.03.09 0 0 251

hi,

 

használt octaviát ajánlottak, előző model utolsó széria.

az volna a kérdésem, h márkaszervízben computerről leellenőrizhető, h nagyságrendileg mennyi km van benne? gondolok itt az utolsó szervízre, v garanciális visszahívásra.....

 

 

felsőoktáv Creative Commons License 2006.03.05 0 0 250

"Na ugyi mondom én hogy lesz különbség. 75 ajjaj én "picivel" több.:-)"

...lefelé ez még előny is lehet :)

 

Sorry, valamiért azt gondoltam, hogy neked világos kárpitod van. Anno egyébként sokat rágódtam én is ezen a kérdésen, valahogy úgy ahogy leirtad. :)

Az enyém egyébként szürke Graham (nem Achat Graham), az alsó és oldalsó műanyagok pedig feketék. 

 

 

 

Előzmény: TUZI (249)
TUZI Creative Commons License 2006.03.05 0 0 249
Na ugyi mondom én hogy lesz különbség. 75 ajjaj én "picivel" több.:-)

Vajszín?
Ez nem elefántcsont (prospektus szerint idézve) hanem Onyx Eminent ez a pontos megnevezése. Igazából nagyon szép a világos belső ,csak kényes ,és a fehérhez nem is illik. Igaz hogy eljátszottam a gondolattal ,de aztán győzöt az ész.:-)
Előzmény: felsőoktáv (248)
felsőoktáv Creative Commons License 2006.03.05 0 0 248

Jaja.. én 75 vagyok :)

Nade gondold el, például ha tök idegesen vezetsz, mert "már megint összekszolódott a szép vajszin"....

:)))

Előzmény: TUZI (247)
TUZI Creative Commons License 2006.03.05 0 0 247
Szerintem inkább egy kis súly különbség (nem csak a kárpit:-)), nameg a lábunk.:-)
Előzmény: felsőoktáv (246)
felsőoktáv Creative Commons License 2006.03.05 0 0 246

Mér' a belső kárpitszinek miatt nem lehet különbség?

:))

 

TDi

Előzmény: TUZI (245)
TUZI Creative Commons License 2006.03.04 0 0 245
1.9 PD TDi DSG ,Eegance, fehér szinű, Eminent belső.
Az eddigi átlag fogyimat nem tudom, nem nagyon figyelem.:-( Mivel nagyon ,de tényleg, olyan 500-2000m-es távok főleg amire többségben használjuk, igy csak azt szoktam nézni hogy 8 alatt legyen. Ha kimozdulunk valamerre álltalában rögtön 5,5-7 közé esik vissza.:-) Ja és én is 8 ezernél tartok.

Igazából az összehasonlitásnak egy síma váltossal lenne értelme, szvsz. Legalább is engem ez érdekelne inkább.:-)
Előzmény: felsőoktáv (244)
felsőoktáv Creative Commons License 2006.03.04 0 0 244

1.9 PD TDI DSG Ambiente, fehér szinű, Graham belső.

Eddigi átlagfogyim kb. 6.5 l a megtett 8000 km alatt. Nem a fedcomp. alapján, hanem irtam a tankolásokat.

Tied?

Előzmény: TUZI (243)
TUZI Creative Commons License 2006.03.03 0 0 243
Hy.

A talira nagyon el akarok menni ,de még nem 100% hogy összejön.:-(

"Mivel aznap ugyanazt a távot, ugyanazon körülmények között tennénk meg, kiváncsi lennék rá, hogy két azonos paraméterű autó milyen eltérést mutat majd a fogyiban."

Mért Te is Dabason laksz?:-)

Csak vicceltem.:-) Természetesen (gondolom Pesttől gondoltad) próbálkozhatunk majd itatunk együtt aztán ha visszaértünk akkor ismét.

Bocs ,de neked milyen a géped?
Előzmény: felsőoktáv (242)
felsőoktáv Creative Commons License 2006.03.03 0 0 242

TUZI, Összenézhetnénk a gépeink fogyasztását, ha jössz a talira.

Mivel aznap ugyanazt a távot, ugyanazon körülmények között tennénk meg, kiváncsi lennék rá, hogy két azonos paraméterű autó milyen eltérést mutat majd a fogyiban.

 

TUZI Creative Commons License 2006.03.03 0 0 241
Hy.

Bocsika nem oktatni akartam:-)
Alapjárat ingadozás ,sajnos tuti. Nem dicsekedni akarok ,de közvetlenül is és közvetve is nagyon sok Megánost ismerek, (Megán klub 600 egynéhány tag ,én mint alapitó) eddig mindenkinél igy volt.
Előzmény: AtSi (240)
AtSi Creative Commons License 2006.03.02 0 0 240
Ismerem a "válasz" gombot, és ha visszanézel akkor láthatod, hogy használtam már;) Csak azért nem volt válasz, mivel többen is reagáltak erre a "remegésre". Akkor kinek írjak vissza?:) No de mindegy. Bátyám Megane-jában nem tapasztaltam ezt az alapjárat ingadozást, bár hozzáteszem, olyan sokat nem vezettem. Majd rákérdezek.
Előzmény: TUZI (239)
TUZI Creative Commons License 2006.02.28 0 0 239
Hy.

Azért ha alul a "válasz" gombra kattintasz, akkor rögtön tudja az ember, hogy kinek (mire) is válaszolsz.:-)

Nekem most is van Megánom, igaz nem remeg, viszont ingadozik az alapjárat. Nem egyedileg az összesnél. Állítólag a magyarázat hogy az elektronika elveszi az üzemanyagot, majd amikor érzi, hogy nagyon leeset a fordulat, akkor visszapakol egy kicsit. Aztán ismét indul a folyamat.

Škodánál még nem tapasztaltam hasonlott, igaz hogy az dízel.
Előzmény: AtSi (238)
AtSi Creative Commons License 2006.02.28 0 0 238

Bátyámnak Renault Megane-ja van, ott nem érezni ezt. Ő szólt emiatt, mikor egyszer kölcsönadtam neki. Igaz, én is éreztem, de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget (hozzáteszem hogy a chevy lacettiben sem érezni), ő mondta hogy vigyem be szervízbe. Nem tudom mi tévő legyek...Viszont, ahogy elnézem akkor nem egyedi eset, bár ennek nem tudom, örüljek vagy ne :) Azt hiszem gumicsere (téli->nyári)környékén beviszem azért a szervízbe is, azt hátha tudnak valami okosat mondani...

 

Fogyasztás 3800km-errel a háta mögött:

90-en mellett 5,5

innét kb. fél literrel ugrik meg 10km/h-ás pluszért

(100-on 6;110-en 6,5;120-on 7;130-on 7,5;150-en 8,5)

Városban, folyamatos vezetés mellett, főleg, ha nincs 300m-erenként kereszteződés, akkor úgy 8,5 körül. Ha soxor van lassítás, gyorsítás, akkor úgy 10 körül, dugóban 11-12 között. Ezek mind januári, illetve februári mérések. Jó időben még nem tudom hogy fog fogyasztani, de úgy vettem észre azon az 1-1 napon mikor jobb idő volt, mintha azért kb. egy fél literrel mintha visszaesett volna fogyasztás.

Acsaa Creative Commons License 2006.02.27 0 0 237

Sziasztok,

1.6 MPI Octavia II szeptemberi gyártás, és a remegés, rezonancia alapjáraton megvan nekem is. Először megrémültem, hogy elfogyott az olaj a motorból, de a szintje tökéletes, viszont a remegés magvan. Sokkal kisebb, mint a Fabia 1.4 MPI rángatása volt alapjáraton, de érezhető. Ez van, lehet, hogy egy jobb motortartó felfüggesztés segítene a konstrukción...

ac07 Creative Commons License 2006.02.27 0 0 236

Szia!

 

Nekem is OII, 1.6 MPI van, néha én is érzékelem, hogy meg-megrázkódik az autó alapjáraton. Lehet, hogy a kiegyensúlyozása nem a legjobb a motornak? A fordulatszám nálam sem ingadozik.

 

A fogyasztás nálunk 7,5-8l között van, sok autópályával, kevesebb várossal, autópályán 120-nál ritkán kevesebbel.

Kíváncsi leszek, ha jobb az idő, alacsonyabb lesz-e a fogyasztás?

Az autó nov. végi, kb. 6000 km van benne.

Előzmény: AtSi (235)
AtSi Creative Commons License 2006.02.27 0 0 235

Üdv közöttünk :)

 

Szerintem a fogyasztása nem rossz, bár 1-es Octavia-val nem volt dolgom. Én már megbarátkoztam az enyémnek a fogyasztásával :) Csak dugó ne legyen:D

 

DSG-s váltót még kocsi vásárlás előtt volt szerencsém kipróbálni. Nagyon jó, bár én is kerestem a lábammal a kuplungot..:) Mondjuk én a normális váltó híve vagyok. Én kezemben van a kocsi...:P Szerintem lehet érezni benne a váltást. Igaz, alig, de azért érezhető volt, főleg annak aki vezetett (így is, úgy is kipróbáltam). Ez amúgy egy Edition 100 verzió volt. Szinte az összes Skoda kereskedőnek ilyen volt. Hozzáteszem, ezt nem sok helyen láttam, hogy a kereskedőknek olyan típusú autójuk lenne, mint amit megpróbálnak eladni :)

Lehet csak jól megy a dolguk, viszont az biztató, hogy ezekután ők is hisznek a kocsiban.

Mennyire lehet normális az hogy 1.6-os autó (O2 MPI), nem egyenletes az alapjárata? 700-on pörög, de lehet érezni hogy "rázza, hol erősebben, hol kevesbé" az autót. Visszavigyem-e emiatt szervízbe avagy sem? Egyelőre más hibát nem tapasztaltam a 2 hónap alatt. 3700km van benne jelenleg.

 

Üdv,

AtSi

Előzmény: pacs_425 (234)
pacs_425 Creative Commons License 2006.02.26 0 0 234
Koszi a szivelyes fogadtatast! :)


TUZI,
"Mennyi van a gépben? Hibák? Már ha voltak.:-)"

124ekm volt benne ora szerint amikor vettem.
Azota a hatso fekbeteteket kellett cserelni, mert az elozo tulaj valamit csinalt vele, meg voltak egve :(


szlacikaa,
"Gratulálok a géphez. Milyen évjáratú, mennyiért sikerült hozzájutnod?"

Koszi!
2001 majusi az auto.
1.99 mill volt. Elegance, bor-szovet belso (beige vagy vaj? szinu), Climatronic.
Vezetett szervizkonyv, 1. tulajtol, egy ev Weltauto garival.
A szereloim szerint a futott km az auto allapota alapjan realis.


golyo13,
"1 kollégám akar venni automataváltós gépet.
Mennyivel kér többet, mint a " hagyományos", vagyis ezzel a váltóval mit porlaszt 100-on ?"

Nekem is a 4gangos hagyomanyos aut. valtom van.
Most mentem egy Bp.-Kaposvar-Bp. kort, odafele 7.3l/100km, visszafele 8.1l/100km MFA szerint. Visszafele egy kicsit gyorsabban jottem ;)
Budapesten 9.6 az atlag, kulvaros + belvaros dugokkal, kb fele-fele aranyban.
Kezivaltos Octim meg nem volt, nem tudom mi a kulonbseg.


--
pacs_425
szlacikaa Creative Commons License 2006.02.26 0 0 233
Az enyémben Zavoli szekvencionális rendszer van egy pótkeréktartállyal.
Előzmény: TUZI (232)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!