Keresés

Részletes keresés

kotkoda 1 Creative Commons License 2008.08.17 0 0 25881
Helló
Ez sem éppen ide való, de nálunk meg a repülőnap zajlott (szó szerint) sajnos közel képeket nem tudtam készíteni.
Üdv.
tomkay Creative Commons License 2008.08.17 0 0 25880

Hello!

 

De kár,hogy ilyen messze laksz tőlem.Tuti ott lettem volna.Azért a képeket én köszönöm.

Üdv!

Előzmény: HoltSio (25879)
HoltSio Creative Commons License 2008.08.17 0 0 25879

Hello.

Elnézést hogy nem idevág a téma,de ma volt a 6. Simontornya Rallye.Nem vagyok nagy rajongó,de ez ma nagyon tetszett!102 induló volt,5 pályát mentek.Pláne a quadok voltak brutálisak!

Zúg a fülem,tiszta por vagyok,lezárták az egész várost,de megérte!Ja és piros vagyok mint a pecsenye.

Üdv.

kz.zo Creative Commons License 2008.08.17 0 0 25878

Sziasztok!

Lenne egy kérésem. Tudom, hogy itt van néhány levelező, aki tudna segíteni örökítés ügyben.

Kakasom ezüst nyírfa, a tojók pedig fogoly és arany nyírfa. Milyen utódokat várhatok tőlük??

 

Köszönöm.

subigalamb Creative Commons License 2008.08.17 0 0 25877
Majd csak jövőre lesz és csak napos vagy tojás.
Előzmény: Veha (25854)
kz.zo Creative Commons License 2008.08.17 0 0 25876

Szia greendanger!

Köszönöm a tanácsot, kicsit megnyugtattál.

A fácánvolier fele fedett, s ide állítottam a deszkaházikót, tehát eső nem éri. A papírdoboz táblákat pedig csak ideiglenesen, télire gindoltam a jobb szigetelés miatt, tavasszal lvettem volna.

üdv.

 

Előzmény: greendanger (25870)
kz.zo Creative Commons License 2008.08.17 0 0 25875

Szia Chochinos!
Köszönöm a segítséget, de ha Panteno oldalát ajánlod, már rég ismerem.

üdv.

Előzmény: Chocinos (25869)
greendanger Creative Commons License 2008.08.17 0 0 25874
A csirke talán nem egyéb, mint az a mód, ahogy egy tojás egy másik tojást csinál.
(Örkény István: Macskajáték)
kotkoda 1 Creative Commons License 2008.08.17 0 0 25873
Veha keresel még landeszi növendék libát? a múlt heti 25358 hsz.-ban hirdet Eramama 1 !!
Üdv.
Előzmény: Veha (25854)
AniTalpasok Creative Commons License 2008.08.17 0 0 25872
Holtsio email ment várom a választ.
kotkoda 1 Creative Commons License 2008.08.17 0 0 25871
Szia Veha!
Van több színű itáliaim is, fekete, - kék,-sárga,- babos de csak pár darab, 2-3 van 1-1 színből , ja és még fogolyszínű is, úgy kaptam a tojást és ilyen sok szinűek lettek, de tiszta színek. Az arákról éppen ma csináltam egy szerintem jól sikerült képet, meg is mutatom.
Egyre jobban kiismerik magukat a házkörül, most már kezdenek barátkozni is többiekkel.
Üdv.
Előzmény: Veha (25850)
greendanger Creative Commons License 2008.08.17 0 0 25870
szerintem a kartondobozt hanyagolhatod, nem is annyira ellenálló 1-2 éven belül úgy is szét rohad, esetleg vmit az eső és csapadék ellen rakhatsz a fa tetejére, vagy az egészet még oldalról is bevonhatod fóliával

arra kell igazából figyelni, hogy vagy legyen nekik ülőke, vagy megfelelő mennyiségő széna/szalma stb, eső ne érje őket, és amennyire lehet huzatmentes legyen

szerintem nem kell ekkora ügyet csinálni ebből senkinek sem, a magyarországon beszerezhető díszbaromfik szerintem 99%-ának semmi baja sem lenne egy viszonylag hidegebb télben sem, egy olyan ólban, mint amilyen tyúkólat most leírtál

mi is azért takarózunk toll dunnával, meg toll paplannal meg, mert a toll véd legjobban a hidegtől ...
Előzmény: kz.zo (25866)
Chocinos Creative Commons License 2008.08.17 0 0 25869

Szia kz.zo!

 

Add meg az e-mail címed és elküldöm egy Holland törpés oldal cimét!!

Előzmény: kz.zo (25866)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.17 0 0 25868
Szia tegnap is jártam nála és azt figyeltem meg hogy szinte nem is látszik a lába csak mintha ülne a földön olyan rövid ez jó tulajdonság ? És azt hallottam hogy egy évben akár 2-3 szor is megkotlik igaz ez? és a kakasoknak jó nagy tarajuk és faroktollaik
Előzmény: cservig (25852)
HoltSio Creative Commons License 2008.08.17 0 0 25867

Hello.

Pár tegnapi kép.

kz.zo Creative Commons License 2008.08.16 0 0 25866

Sziasztok!

Eza téli elhelyezés engem is érdekelne, nem tudom kinek milyen tapasztalatai vannak. Én most vettem holland törpéket, egy kakast és két tyúkot. A fácánjaim nagy volierében helyeztem el őket. Eddig a fácánok a telet is itt töltötték, semmi bajuk nem esett. Úgy hallottam, hogy a holland törpe nem kényes a téli elhelyezésre, csak valami fedett házikót igényel. Nos fabrikáltam két nagy deszkaládából egy csinos házikót nekik, de azért aggódom, hogy bírják-e majd a telet. Arra is gondoltam, hogy ősz végén szétvágott papírdobozlapokat rjzszögezek körbe. Ti mit szóltok? Még a pince is megoldás lenne, de ott csak szűk ketrecben tudnám tartani őket, s akivel eddig beszéltem azt mondta, hogy simán bírják majd a házikójukban.

tomkay Creative Commons License 2008.08.16 0 0 25865

Gondoltam hát ha valakit érdekel.Nálunk most ilyen.

Johnny4 Creative Commons License 2008.08.16 0 0 25864
Nagypapámnak ezelőtt kb 15-16éve voltak chaboi,de azok az igaziak,amiknek a lába is alig látszik,mintha ülne,szép nagy taréjjal és óriási sarlótollakkal. Babosak voltak. Neki egy galambházban voltak,aminek az egyik oldala(Bár déli és a legkisebb oldal is) drótból volt/van. A chabók télen is itt voltak,bár lehet,hogy a drótos részt lefóliázta,ebben nem vagyok biztos,majd megkérdezem. Párszor (de sok év alatt 2-3X) előfordult,hogy megfagyott a kakas taraja,de konkrétan hidegtől elpusztulni sose pusztultak. Aztán felhagyott a chabo-zással,mert képtelenség volt vérfrissítést szerezni. Nem tudom ez ma már mennyire megoldható,lehet hogy a beltenyésztés hatására azóta gyengült is az állomány ellenállóképessége.Mondjuk én Monoron azóta se láttam szép chabokat.......De sok japira ráhúzzák,hogy az chabo:)
Előzmény: greendanger (25861)
Johnny4 Creative Commons License 2008.08.16 0 0 25863
A nagyobb sárgák sima házityúkok+ két arany sebright,a másik ládában pedig babos és fekete törpe cochinok vannak(ők a pingvinek),meg egy ezüst sebright. De már kikerültek 2 napja egy kifutóba és ott élvezik az életet:)
A problema csak az,hogy sehogyse akarnak beszokni az ólba,minden este nekem kell bepakolni őket.De túlélem:)
Előzmény: Veha (25860)
Johnny4 Creative Commons License 2008.08.16 0 0 25862
Hát igen,csak nekem úgy adták,hogy dísztyúk.....Bár egy sima házi tyúk is lehet szép:) De azért mégsem dísztyúk.
Előzmény: Veha (25859)
greendanger Creative Commons License 2008.08.16 0 0 25861
Így van a tarajelfagyásra oda kell figyelni, mert eléggé elcsúfíthatja a madarat, de hogy megfáznának és megdöglenének????????????????????
Te már tapasztaltál ilyet? Szerintem ez hülyeség. Egy normál tyúkólban, vagy egy átlagos helyen szerintem simán megvannak, és egy átlag tyúknál semmivel nem kényesebbek, de hozzátenném, még nem voltak chaboim.
Előzmény: cservig (25852)
Veha Creative Commons License 2008.08.16 0 0 25860
Milyen fajták ezek a kis "pingvinek" ? Nagyon édesek!!:-))
Előzmény: Johnny4 (25858)
Veha Creative Commons License 2008.08.16 0 0 25859
Szerintem Pintade biztos tudni fogja, milyen fajták a szülőpárjai ennek a hibridnek, talán örökítenek rózsás tarajt is. Most már én is kíváncsi vagyok!!!:-)))
Szereztem pár hibrid jércét, de persze nekem sem sikerült megtudnom a megnevezésüket. A maximum amit sikerült kicsikarnom, hogy " v.mi francia húscsirke". Általában nem érdekli az embereket a név, csak az, hogy "jó mejjes, meg combos"....
Előzmény: Johnny4 (25856)
Johnny4 Creative Commons License 2008.08.16 0 0 25858
Sok jó kiscsirke kis helyen is elfér:D
Na ez elég gagyi lett,de szerintem vicces,hogy éjszakára mind beleül az etetőbe.

Johnny4 Creative Commons License 2008.08.16 0 0 25857
Wow,1000. próbálkozásra sikerült betölteni....:)

Előzmény: Johnny4 (25856)
Johnny4 Creative Commons License 2008.08.16 0 0 25856
Szia!

Nagyon köszönöm a tippet,valószínűleg jó is. Érthető lenne,akitől származnak,az nem hiszem,hogy tudná a nevüket,csak valami hasonlót,alig ugrott be neki ez is:)
Felnőtt korunkban sajnos nem tudom hogy néznek ki,de valóban ez tűnik a leg valószínűbb valós névnek.CSakhogy ebben a fajtában,vagy hibridben,vagy nemtom mi ez vannak rózsástarajúak is? Holnap megpróbálok majd képeket is feltenni egy másik gépről.
Előzmény: Veha (25851)
Chocinos Creative Commons License 2008.08.16 0 0 25855
kösz az infót mindjárt kezdődik!!!
Előzmény: patrik1120 (25846)
Veha Creative Commons License 2008.08.16 0 0 25854
Üdv mindenkinek! Érdeklődnék, hogy van-e valakinek eladó libája (idei)??? Landesit szeretnék (szürke)
Subigalamb! Neked nincs már????
Johnny4 Creative Commons License 2008.08.16 0 0 25853
Jah,a legfontosabbat meg kifelejtettem.Van egy páduaim, róluk kéne még sok-sok infó:)
Az enyém ilyen világosbarna-fehér tarka.Mi ennek a színnek a neve?

Mik ennél a fajtánál az elvárások külső terén,mi az, amire figyelni kell?
Milyen idős korban és hogyan lehet megkülönböztetni a kakasokat a tyúkoktól?
Mennyire lehet kavarni a színeket,mely színeket lehet együtt tartani?
Párzási időszakban a kakas búbjából a szeménél kell levágni,vagy nem zavarja?
Kotlási hajlamuk gondolom csekély,vagy tévedek?
Azt hiszem ebből is van törpe és sima méretben is,akkor nekem törpém van.

Ki tenyészt a fórumosok közül páduait és milyen színekben?Kb mennyibe kerülhet egy pár iylen baromfi?És esetleg tyúk magában? A kék szín érdekelne még nagyon,de a többi szín is érdekel.

Előre is köszönöm!


cservig Creative Commons License 2008.08.16 0 0 25852

Helló!

 

Hát nem tudom,1000 Ft-ért?Jót?Bár nem kizárt,lehet,hogy csak nekem nem adják ennyiért.Arra azért figyelj oda,hogy a lába mindegyik színváltozatnak sárga.Ha zöld,akkor ne is foglalkozz velük akármilyen szépek.Fontos még a lábak hossza is.Meg a hátuk is legyen szép rövid,nagy taraj...

Persze ha nem kiállítási példányokat szeretnél tenyészteni,hanem csak magadnak,akkor nem feltétlenül kell ezeket a szempontokat figyelembe venni.

Nem tojnak túl sokat,de az pont elég.Jó kotlók és jól is nevelnek.Nekem most is van egy csapat 1 hónapos fodros a babos kotlóm alatt.

Nem túl igényesek,de azért nem nevezném őket igénytelennek.Télen fagymentes helyet igényelnek,mert könnyen megfáznak,elpusztulnak,vagy a kakasok taraja fagy le.

Ha bármiben tudok segítek.Minden jót.Üdv.

Előzmény: Törölt nick (25845)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!