Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Acsaa Creative Commons License 2006.02.27 0 0 237

Sziasztok,

1.6 MPI Octavia II szeptemberi gyártás, és a remegés, rezonancia alapjáraton megvan nekem is. Először megrémültem, hogy elfogyott az olaj a motorból, de a szintje tökéletes, viszont a remegés magvan. Sokkal kisebb, mint a Fabia 1.4 MPI rángatása volt alapjáraton, de érezhető. Ez van, lehet, hogy egy jobb motortartó felfüggesztés segítene a konstrukción...

ac07 Creative Commons License 2006.02.27 0 0 236

Szia!

 

Nekem is OII, 1.6 MPI van, néha én is érzékelem, hogy meg-megrázkódik az autó alapjáraton. Lehet, hogy a kiegyensúlyozása nem a legjobb a motornak? A fordulatszám nálam sem ingadozik.

 

A fogyasztás nálunk 7,5-8l között van, sok autópályával, kevesebb várossal, autópályán 120-nál ritkán kevesebbel.

Kíváncsi leszek, ha jobb az idő, alacsonyabb lesz-e a fogyasztás?

Az autó nov. végi, kb. 6000 km van benne.

Előzmény: AtSi (235)
AtSi Creative Commons License 2006.02.27 0 0 235

Üdv közöttünk :)

 

Szerintem a fogyasztása nem rossz, bár 1-es Octavia-val nem volt dolgom. Én már megbarátkoztam az enyémnek a fogyasztásával :) Csak dugó ne legyen:D

 

DSG-s váltót még kocsi vásárlás előtt volt szerencsém kipróbálni. Nagyon jó, bár én is kerestem a lábammal a kuplungot..:) Mondjuk én a normális váltó híve vagyok. Én kezemben van a kocsi...:P Szerintem lehet érezni benne a váltást. Igaz, alig, de azért érezhető volt, főleg annak aki vezetett (így is, úgy is kipróbáltam). Ez amúgy egy Edition 100 verzió volt. Szinte az összes Skoda kereskedőnek ilyen volt. Hozzáteszem, ezt nem sok helyen láttam, hogy a kereskedőknek olyan típusú autójuk lenne, mint amit megpróbálnak eladni :)

Lehet csak jól megy a dolguk, viszont az biztató, hogy ezekután ők is hisznek a kocsiban.

Mennyire lehet normális az hogy 1.6-os autó (O2 MPI), nem egyenletes az alapjárata? 700-on pörög, de lehet érezni hogy "rázza, hol erősebben, hol kevesbé" az autót. Visszavigyem-e emiatt szervízbe avagy sem? Egyelőre más hibát nem tapasztaltam a 2 hónap alatt. 3700km van benne jelenleg.

 

Üdv,

AtSi

Előzmény: pacs_425 (234)
pacs_425 Creative Commons License 2006.02.26 0 0 234
Koszi a szivelyes fogadtatast! :)


TUZI,
"Mennyi van a gépben? Hibák? Már ha voltak.:-)"

124ekm volt benne ora szerint amikor vettem.
Azota a hatso fekbeteteket kellett cserelni, mert az elozo tulaj valamit csinalt vele, meg voltak egve :(


szlacikaa,
"Gratulálok a géphez. Milyen évjáratú, mennyiért sikerült hozzájutnod?"

Koszi!
2001 majusi az auto.
1.99 mill volt. Elegance, bor-szovet belso (beige vagy vaj? szinu), Climatronic.
Vezetett szervizkonyv, 1. tulajtol, egy ev Weltauto garival.
A szereloim szerint a futott km az auto allapota alapjan realis.


golyo13,
"1 kollégám akar venni automataváltós gépet.
Mennyivel kér többet, mint a " hagyományos", vagyis ezzel a váltóval mit porlaszt 100-on ?"

Nekem is a 4gangos hagyomanyos aut. valtom van.
Most mentem egy Bp.-Kaposvar-Bp. kort, odafele 7.3l/100km, visszafele 8.1l/100km MFA szerint. Visszafele egy kicsit gyorsabban jottem ;)
Budapesten 9.6 az atlag, kulvaros + belvaros dugokkal, kb fele-fele aranyban.
Kezivaltos Octim meg nem volt, nem tudom mi a kulonbseg.


--
pacs_425
szlacikaa Creative Commons License 2006.02.26 0 0 233
Az enyémben Zavoli szekvencionális rendszer van egy pótkeréktartállyal.
Előzmény: TUZI (232)
TUZI Creative Commons License 2006.02.26 0 0 232
Ja és a gázredszert is szivesen meg skubiznám:-)
Milyen befecskendezős ,vagy a régi keverőszelepes?
Előzmény: szlacikaa (230)
TUZI Creative Commons License 2006.02.26 0 0 231
Hy.

Jólenne összefutni egy találkozon ,szivesen kiprobálnám a géped.:-)
Persze nem szivességet kérek ,cserébe oda adnám az enyimet egy fordulora. 1,9 PD TDi ,DSG.:-)

Igaz golyo gépét is kiszeretném probálni , csak a kézi váltó miatt, de eddig ez sem jött össze. Pedig vele viszonylag rendszeresen találkozom.:-)
Érdekes ez a automata dolog ,ép golyo az élőpélda , ment az én DSG-s autommal és nem láttam rajta az elragadtatást. Igaz ,ő is azt mondta, hogy megkel szokni. Először nagyon furcsa, de ugye az ember a jóhoz hamar hozzászokik.:-)

Velem nem egyszer előfordult ,hogy a Škodri után átülök az off autóba és lámpánál nyomom a a féket böszen ,és csodálkozom hogy mért fullad le a motor.:-)
Előzmény: szlacikaa (230)
szlacikaa Creative Commons License 2006.02.26 0 0 230
Szia!

Szerintem nagyon jó az automata váltó. Remélem nem lesz vele ezután sem gond. Az enyém még a 4 sebességes, hagyományos O1 1,6. 102 Le. A fogyasztásban biztosan megfizeted a kényelmet ez kétségtelen, de a "feeling"... Egyébként már a gyári adat is 11,4 liter benzin 100 km-re. Szerintem kb. ennyit is fogyaszthat, mert én gázzal használom és tisztán városban 12-13 liter gázból. Hosszú úton is sok függ a cipő méretétől. Gázból normál használatnál 8-9 liter. Ez kb. egy dizel fogyasztás, de kicsit olcsóbb autóval. Egyébként nagyon figyeljetek oda a vásárlásnál, mert ha 3 év körülit szeretnél, azoknál sok volt a kölcsönzős autó.
Sok szerencsét az esetleges új géphez.
szlacikaa
Előzmény: golyo13 (228)
fepeti001 Creative Commons License 2006.02.25 0 0 229
Helló!
Nekem nagyon bevált a DSG váltó! Amikor elhoztam a szalonból azt hittem nem fogok épségben hazajutni, folyton "nyomtam a kuplungot". Aztán pár nap alatt megszoktam és most már azt mondom, hogy soha többé nem kell manuálváltós kocsi. Azóta alkalmam volt egy sima automatát is vezetni, hát a DSG sokkal jobb, hihetetlen szépen, rezzenéstelenül vált.
Nem érzékelek nagyobb fogyasztást, meglepően gyorsan felkapcsolgatja a fokozatokat, pillanatok alatt hatodikban van. Pontosan tudja mikor hanyadikba kell tennie, nagyon elvagyunk együtt...
Szóval csak ajánlani tudom!
golyo13 Creative Commons License 2006.02.25 0 0 228

1 kollégám akar venni automataváltós gépet.

 

Mennyivel kér többet, mint a " hagyományos", vagyis ezzel a váltóval mit porlaszt 100-on ?

 

üdv

golyo

Előzmény: szlacikaa (227)
szlacikaa Creative Commons License 2006.02.25 0 0 227
Gratulálok a géphez.
Milyen évjáratú, mennyiért sikerült hozzájutnod? Persze csak ha nem titkos. Az enyém is O1 1,6 automata csak BFQ kódos.

szlacikaa
Előzmény: pacs_425 (223)
TUZI Creative Commons License 2006.02.24 0 0 226
Üdv.

Mennyi van a gépben? Hibák? Már ha voltak.:-)
Nekem ez az első Škodám ezért érdeklődöm intenzíven ,hogy tudjam mire számitsak.:-)
Előzmény: pacs_425 (223)
TUZI Creative Commons License 2006.02.24 0 0 225
Hy.


"De azért elmegyek Audizni, hogy gyártják a PD TDI-t."


Az a gond hogy itt csak én tudom miről beszélsz.:-)
Szóval golyo kartárs egy off autós klubbal elmegy Győrbe megnézni az Audi motorgyárósorát.:-)

Mennék én is ,de nem merek feliratkozni mert szinte 100% hogy nem tudok időt szakítani.:-(
Előzmény: golyo13 (222)
ac07 Creative Commons License 2006.02.24 0 0 224

pacs_425!

 

Üdv az Octavia tulajok között!

Előzmény: pacs_425 (223)
pacs_425 Creative Commons License 2006.02.24 0 0 223
Sziasztok!

En is bejelentkeznek ide...
O1 1.6 (AEH) Elegance Aut.

Neha-neha irtam a zorrmotor forumra is, igaz akkor meg Fabia 1.2 HTP tulaj voltam ;)


--
pacs_425
golyo13 Creative Commons License 2006.02.23 0 0 222

Alszik a Fórum??

 

Sebaj, ez azt -is- jelenti, mindenkinek jó a kocsija, élvezi, hajszolja és nincs ideje fórumozni.

De azért elmegyek Audizni, hogy gyártják a PD TDI-t.

Előzmény: ac07 (221)
ac07 Creative Commons License 2006.02.19 0 0 221
Én meg most érek rá :)
Olvastam az "Ezeregyéjszakás" Octavia mesét a Népítéletben.
Azt hittem, engem is elért a párásodó lámpabúra valamelyik nap.
Szerencsére csak kívülről volt párás...
Előzmény: TUZI (220)
TUZI Creative Commons License 2006.02.19 0 0 220
Hy.

Most éppen nagyon ráérek míg elnem alszom.:-) Gondoltam közlöm ,csak hogy ide is írjak valamit.:-)
AtSi Creative Commons License 2006.02.16 0 0 219

Szia,

 

Azt nem tapasztaltam, hogy összefüggés lenne közötte, néha előfordult,  hogy nem veszi be az egyest, vagy a tolatást, a többivel nincs gondom. Ilyenkor kuplung (tengelykapcsoló pedál:) ) ki, majd újra be, és másodszorra működni szokott. Amúgy az is előfordult már, hogy tolatás helyett 1-esbe tettem, pedig szerintem lenyomtam a váltót.

Viszont tolatásban, egyszer előjött az EPC felirat (motorelektronika), ASR-t kikapcsolta, és kb. úgy ment mintha legalább 1 hengerét kilőtték volna. Könyve szerint ilyenkor írnia kellett volna hogy vigyem szervízbe, de ezt nekem nem írta. Kocsi leállít, újraindít, és minden rendben van, azóta nem jött elő. Remélem ha megyek vele szervízbe, ezt log-olta a rendszer...

Előzmény: forumatb (214)
C.U.L.T Society Creative Commons License 2006.02.14 0 0 218
Helló mindenki! A Skodák Palotáját csak ajánlani tudom, nagyon rendesek, és időbe dolgoznak! Engem a Porsche Pest-be vertek át de a Skodák Palotája nagyon egy rendes hely! Télleg aki tud oda vigye a kocsiját!
Előzmény: TUZI (217)
TUZI Creative Commons License 2006.02.12 0 0 217
A Palotát sem nagyon dicsérték edig, meg aztán messze is van nekem a város túl vége, pedig ott elvileg lenne egy kis hátszelem. Majd inkább akkor használom ki ha ne adj' isten komolyabb problémám lenne. Viszont a kötelező szervízeket szinte biztos hogy Párkányban fogom megejteni.
Előzmény: felsőoktáv (216)
felsőoktáv Creative Commons License 2006.02.12 0 0 216
Jaja, a fontos az, hogy végig a kocsi mellett lehessek. Most már csak azt kell kideriteni, hogy melyik szerviz engedi. A Mentest dicsérték az Orrmotor fórumban, nekem nincs infóm róla. Megvárom a tapasztalatod, aztán döntök. :))
Előzmény: TUZI (215)
TUZI Creative Commons License 2006.02.12 0 0 215
Én eredtileg Párkányba akartam menni. Viszont nagyon elvagyok havazva időügyileg. Lehet hogy megpróbálok egy hazai szervízt. Ceglédre nem viszem, ott már jártam , nem lehetek a kocsi mellet ,így kilőve. A Csepeli szervízt dicsérték a multkor, lehet hogy kipróbálom. Ha van jobb ötleted ,kivele.
Ja nem viszek olajat tegyék bele amit ők akarnak. Nincs kedvem esetlegesen küzdeni velük ha valami gond lenne a későbbiekben.
Előzmény: felsőoktáv (213)
forumatb Creative Commons License 2006.02.11 0 0 214

   

    szia Atsi.

 

  Csak azt  kérdezném töled ,hogy az autodnak a sebváltója mennyire könnyen kapcsolható,mert nekem is hasonló autom van és annak nagyon akados a váltoja.

Sokszor elöfordul vele ,hogy tolatás után nem nagyon lehet  1 fokozatba tenni.

Előzmény: AtSi (198)
felsőoktáv Creative Commons License 2006.02.11 0 0 213
Én is valami hasonlón töröm a fejem, de nem igazán van infóm arról, hogy hova kellene menni. És hogy vigyek-e olajat..és hogy milyent vigyek, ha viszek :)
Előzmény: TUZI (212)
TUZI Creative Commons License 2006.02.11 0 0 212
Hy.

Még nem majd 10 ezernél tervezem. Most talán 8 körül van benne.
Előzmény: felsőoktáv (211)
felsőoktáv Creative Commons License 2006.02.11 0 0 211
TUZI! Te voltál már olajcserén?
TUZI Creative Commons License 2006.02.10 0 0 210
Most inkább szürke.:-) Így sem jár ? Na ,nem muszály pont ez de a kollekcióból kérek.
Előzmény: golyo13 (209)
golyo13 Creative Commons License 2006.02.10 0 0 209

Sajna rossz hírem van:

 

CSAK A FEKETÉKHEZ ADJÁK !

 

Magának nem fehér van "véletlenül " ????

 

golyo

Előzmény: TUZI (207)
ac07 Creative Commons License 2006.02.10 0 0 208
Afranc golyó! neked mindig ilyen jut? :)
Előzmény: golyo13 (206)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!