Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

TUZI Creative Commons License 2006.01.06 0 0 141
Üdv. kolléga.:-)

Mi az hogy most kezd beállni a fogyi? Nekem az első pillanattól ennyi volt. Viszont mintha most kezdene fickosodni és mintha kicsit hangosodni a motor (5800Km). Mondjuk a hang az szubjektív ,ezt eddig minden automnál éreztem.
Ezek az alapjárati fogyik pontra megeggyeznek az én gépemével.:-)
A váltó tényeg nem "állát" P-be ,de igazavan ac07-nek az újjabb autómaták tudják ezt a türkkött, ez nem. :-(
Én azért nem értem igazából ezt a kúszást mert elvileg a DSG egy, pardon két sima 3 sebességes váltó két sima (na jó nedves hűtésű?) kuplungal.
Vagyis elvileg álló helyzetben az egyik váltó 1-ben a másik 2-ben van és nyitva mindkét kuplunk. Na de akkor mért kúszik?

Ha valakit érdekel a DSG váltó szerkezete , most kaptam egy röggen rajzot ,na nem gyári csak olyan buta vásárlonak való ,igény esetén átküldöm.
Előzmény: Geminiq (140)
Geminiq Creative Commons License 2006.01.06 0 0 140
Hi,

Hiába nyomom a féket,nálam a DSG nem tesz úgy D-ben mintha P-ben lenne. A pillanatnyi fogyi értéken viszont jól lehet követni hogy álló helyzetben mi a D és az N közötti különbség. D-ben 0.9 l/h a fogyi, N-ben 0.7 l/h. Ha megy a klíma akkor +0.3 l/h.

Közelítve az 5000km-hez,a fogyasztás most kezd beállni. 800+ km egy tankolással.

Előzmény: ac07 (139)
ac07 Creative Commons License 2006.01.06 0 0 139

Automata váltós autót vezettem néhányszor, de tudtommal D-ben, ha nem adsz gázt, akkor kúszik. P-ben nem szabad neki. Ha akkor is csinálja, az már gáz.

Nem ismerem a DSG pontos működését, de az újabb automaták, ha x ideig nyomod a féket, automatikusan úgy tesznek, mintha P-ben lennél.

 

A súrlódásról: hátul is tárcsa van, mostam is, nézegettem is, de nem láttam semmit, a tárcsán sem láttam nyomát karcnak...

Előzmény: TUZI (138)
TUZI Creative Commons License 2006.01.05 0 0 138
Hy.

Súrol? nem probáltad simán kimosni, vízsugárral. A kavics szerintem durvább hangot adna. Nekem az off automon (hátul dob) szokot előfordulni ,de szvsz. csak homok.
Most hogy bele gondolok néha hallok én is erősebb zajt ,de inkább nyitott ajtónál ,és engem nem zavar mert az aut. váltó miat menni akar a szerencsétlen én meg fékezem.
Na akkor még egy gondolot mért "kuszik" D-ben a DSG váltós autó? Elvileg nyitva van a kuplung (sőt kuplungok)?
Előzmény: ac07 (137)
ac07 Creative Commons License 2006.01.05 0 0 137

Úgy látom, télleg cask döglődik a topic.

Most megy az autó szervízbe, kap egy váltózárat, meg megnézik, hogy mitől súrol nagyon a hátsó fék. Lehet, hogy kapott egy kavicsot?

ac07 Creative Commons License 2006.01.02 0 0 136

BUÉK minden olvasónak.

Nekem Conti WinterContact van az autón (ez járt most akcióban az autóhoz). Én meg vagyok vele elégedve, karácsonykor legalább nem kellett hólánc a Bükkben a bánkúti úton.

Előzmény: TUZI (135)
TUZI Creative Commons License 2005.12.30 0 0 135
Hy.

Én ma nagytam pihizni a gépet. Nincs téli gumám (pénzem még annyia sem:-)) Meg amúgy is kimélem a józságot. A másik topikon agyon dicsérte egy klubtárs a Mis. Alpin gumit ,az öreglányon az van ,nekem továbbra sem áll el a szavam tőle.
Ma én is mentem ,kénytelen voltam, sőt még futot is húztam és nem volt semmi problémám, pedig mondom nem vagyok elragadtatva a misiktől. Valószínű hogy a következő téli nem misi lesz.

B.Ú.É.K. mindenkinem ha holnap nem néznék be.
Előzmény: golyo13 (134)
golyo13 Creative Commons License 2005.12.30 0 0 134
Üdv.....

Ma TÉLI próba volt..Tokodaltáró (Lábatlan) -TATA-TATABÁNYA-KISBÉR irányába..
Reggel még csak--csak boldogultam, de Kisbér előtt feladtam a hóval való küzdelmet.
Az autópályán pont a hírekben is szereplő "tömegkaramból " felé úsztam, -csak épp a komáromi lehajtónál, -kb. 85. km kőnél domtam 1 jobbost, majd balost Kisbér felé.De annyi volt a hóátfúvás, hogy inkább hátraarcot csináltam.Haza felé lehetett jönni úgy 100-al,elég stabil volt a kocsi.
A téligumi (Dayton ) , ablaktörlő, fűtés,(ülés is ) jól működött, csak a fogyasztás ugrott meg 1 kicsit.
JÓ, HOGY VAN SÚLYA a gépnek 1435kg. ez a hóban jól jött.

Szóval meg vagyok elégedve !már majdnem 5000km van benne...........

Egyébként pedig MINDENKINEK BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK !
Előzmény: TUZI (133)
TUZI Creative Commons License 2005.12.29 0 0 133
'Reggelt!

Ha jól látom a helyzetett csak ketten tartjuk a frontot.:-(
Na mindegy ,azért figyelemmel kisérem a topicot. Ezek szerint senkinek semmi gondja az autóval, ez maradjon is így.:-)
ac07 Creative Commons License 2005.12.27 0 0 132

Üdv Mindenkinek!

 

Kicsit megkésve: remélem jól telt mindenkinek a karácsony, az új év pedig még boldogabb és szebb lesz!

Előzmény: TUZI (131)
TUZI Creative Commons License 2005.12.26 0 0 131
Kellemes ünnepeket neked is.:-)
Előzmény: flacika (130)
flacika Creative Commons License 2005.12.26 0 0 130

4 ajtós ÚJ OCTAVIA-hoz eladó teljesen új, egyszer sem használt, gyári tetőcsomagtartó keresztrúd készlet. Ára: Skoda szalon akciós ára - 15%, azaz 28.900 Ft!!!!
Érdeklődni a feher-cad@chello.hu címen, vagy a 20-962-1036 számon lehet.

TUZI Creative Commons License 2005.12.24 0 0 129

Boldog, békés karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek.

                              TUZI

TUZI Creative Commons License 2005.12.21 0 0 128
Hy.

"Ennél i s (O2) ugyanúgy lehet állítani a spricnit, mint másnál? Nekem elég magasra hord."

Passz. Nekem pont a megfelelő helyre sprickel, így nem is néztem a lehetőséget. Meg aztán én óvatosan piszkálgatnám, mert nekem fűtöttek a spricnik.:-)
Előzmény: ac07 (127)
ac07 Creative Commons License 2005.12.21 0 0 127

HI!

 

Én most csak utántöltöttem, mert még nem fogyott ki (1500 km van az autóban), nem is néztem, hogy hány literes a tartály (mondjuk elég hosszú a betöltőcső, lehet, hogy abban is elfér majd 1 liter).

Az előző autómnál asszem 4 literes volt, a fényszóró mosósoknál 7l.

Általában nem szoktam megvárni, hogy kifogyjon, inkább rátöltök.

Ennél i s (O2) ugyanúgy lehet állítani a spricnit, mint másnál? Nekem elég magasra hord.

Előzmény: TUZI (126)
TUZI Creative Commons License 2005.12.20 0 0 126
Hy.

Na mentem egy kört (jó kettőt) ,sajnos csak a városban (max.90) ,és nem sűvít.:-)
Na majd tesztelem ,ha lesz modom kivinni egy kicsit haladosra venni a figurát.

Azt hiszem pont az ormotoroson volt téma a szélvédőmosó vissza jelző.
Meg lett allapitva hogy csak a fényszórómosós tipusokon jelzi a műszerfalon a hiányt.
Na de nem is erről akartam írni hanem a tartály méretéről. Nekem kb. 4l-er ment bele, legalább is több mint 3-on és biztos hogy kevesebb mint 5. Erre nézem a dokumentáciot és azt irja hogy 3l-er.??
Előzmény: ac07 (125)
ac07 Creative Commons License 2005.12.17 0 0 125

Szia TUZI!

 

Nyugodj meg, rajtad kívül más is olvassa a topicot.

Úgy néz ki, hogy a Skoad orrmotor topic jobban pörög, mindenki inkább oda írogat. :(

 

A javításhoz sok szerencsét. Remélem tényleg megoldották a problémádat!

Előzmény: TUZI (124)
TUZI Creative Commons License 2005.12.16 0 0 124
Szia TUZI :-)

Eltelt egy nap és csak magamnak válaszolok. Remélem azért valaki olvassa ezt a topikot, nem csak magamban társalgok.

Szóval, meg volt a szerviz látogatás. Persze nekem nem jött össze így kicsi nejem vitte. Állítólag jött valami levél hogy ez típus hiba és meg van a javítás módja is. Nem tudom ezt csak nejem regélte, a biztos, hogy a múltkor még nem akartak tudni ilyen hibáról.
Szóval nekem is a fix (háromszög) ablak tömítését cserélték, nejem szerint jó. Mondjuk ez nem jelent semmit, majd ha én is meghallgatom.:-)
Előzmény: TUZI (123)
TUZI Creative Commons License 2005.12.15 0 0 123
Hy.

Ez jó. Remélem segitettél, nekem holnap kel vinnem Ceglédre ,ezzel a hibával ,eddig csak állítottak az ajtón (azota nehezen csukodik) most állitolag megjött valamilyen tömités amit kifognak cserélni.
A probléma az hogy nekem nincs időm ,így kedves feleségem viszi az autót, persze ha én mennék akkor is gázos mert a multkor sem engedtek a műhelybe ,és sajnos még üvegfalon keresztül sem látszik hogy mit csinálnak az autóval.:-)
Na majd holnap este okosabb leszek ,vagy csak idegesebb.
Előzmény: ac07 (122)
ac07 Creative Commons License 2005.12.15 0 0 122

Nem tudom, hogy aktuális-e még valakinek, de egy másik topicon találtam:

 

"Helo!

Köszönöm a müszerfalzörgésre irt észrevételeket, sokat segitettetek!

A márkakereskedök tehetetlenségéröl pedig annyit, hogy - amint korábban irtam - átvételkor észleltem a jobb hátso ajto felöl egy állandoan felerösödö szélzajt (65 km/h fölött), nos, a kereskedö még csak szagolni sem tudott hozzá. Hibaelháritási leirást kért a forgalmazotol (amire persze egy hét után sem érkezett válasz). Én szépen beültettem a családomat a kocsiba, lokalizáltattam velük a hiba forrását, és utána az én instruálásomnak megfelelöen emelték ki és rakták vissza rendesen a fix kis ablakot a hátso ajtoba. Szerintem ezt maguktol is észre kellett volna venniük.

Üdv.: Octaviatdi."

 

Remélem segít valakinek.

ac07 Creative Commons License 2005.12.14 0 0 121

Szia!

 

Én nemrég csináltattam meg, szakszervíz kb. 10 perc alatt megcsinálja, van, ahol pénzt is kérnek érte. Nekem ingyen volt.

Előzmény: mucesz (119)
fodorlaci Creative Commons License 2005.12.14 0 0 120

Ezt meg kell szokni...

Ha esik az eső, ez ilyen...

Vagy nem kell esőben csomagtartót nyitni... :-)

Előzmény: Geminiq (91)
mucesz Creative Commons License 2005.12.13 0 0 119

Nekem a skoda gyári hangszorok Blaupunktok, nem nagy hangeröre tervezték öket de a minöségük elfogadhato. Minden octavian belehet állitani hogy lezárjon a centrálzár induláskor? ha igen hogyan. üdv

TUZI Creative Commons License 2005.12.12 0 0 118
Igen ,jól értetted. Állitolag ha ritkán használja valaki az autot akkor lemeriti az aksit a rádió, ezt konfikurálják. Az az érdekes hogy csak bizonyos sorozatra létezik a visszahívás. Nekem sem jelezték, csak amikor más okból bementem akkor dobta ki a számitógép.
line out , passz.
Hangszórók? Nem értek hozzá ,így beültettem két "fehér" fülű barátomat, az Ő szakértő állitásuk szerint ,ez így jó ahogy van.
Olaj? Nem tudom, én is hallottam mende mondákat. Nekem még csak 5500Km-er van a verdában,eddig nem ette.:-) Viszont gyanus, hogy ehhez adtak egy liter tartalék olajat az átadáskor.:-) Viszont nagyon esztétikos egység csomagban. Keszgyű, tölcsér, olaj.
PBox. Igen elfogadja ,de szerintem csak ha ők teszikbe. Extra listán szerepel. Nekem bőven elég a 105 LE (ami állítolag 122LE fékpadon), még DSG váltóval is.
"Tényleg nagyon "lopós" lett az új Octavia diesel? Mit érdemes beletenni?"
Remélem nem.:-)
Én anyósomat szoktam.:-)
Előzmény: fepeti001 (117)
fepeti001 Creative Commons License 2005.12.12 0 0 117
Jól értem? A rádió konfigurálásához van visszahívási akció? Vajon mit lehet ott módosítani?
Egyébként pont a CD-s rádióval kapcsolatban szeretnék kérdezni. Nem tudjátok: van line out kimenete, amihez erősítőt lehet csatlakoztatni? NAgyon vacak a gyári hangszórókészlet?
Igaz, hogy az 1,9 PDTDI motor igencsak szereti az olajat? Valaki erőteljesen javasolta valami PBOX beépítését, melytől 150LE-s lesz a motor és a gyár (ismerősöm esetében VW) is elfogadja. Info?
Tényleg nagyon "lopós" lett az új Octavia diesel? Mit érdemes beletenni? (gyári riasztó lesz benne)
Mint írtam januárban érkezik a kicsike, de már nagyon készülök...
előre is köszi
Előzmény: TUZI (116)
TUZI Creative Commons License 2005.12.12 0 0 116
Hy.

Lehet.:-)
Nekem elvileg holnap érkezik a tömitő anyag (milyen?) és ha tudunk időpontot egyeztetni akkor még a héten tesznek egy kisérletet a javitásra. Igazándiból nem bizom az első ,ja második probában sem. Majd talán a sokadik.
Most szóltak hogy van már CD-jük a rádió szofter frissitéshez amit a multkor jeleztek hogy van rá egy visszahivási akció.
Előzmény: ac07 (115)
ac07 Creative Commons License 2005.12.12 0 0 115

Hi!

 

Susogás: nálam nincs. Tegnap érdeklődtem a hátul ülőktől, de azt mondták, hogy nem érzékelnek semmi ilyet. Lehet, hogy az enyém az különleges?

Előzmény: TUZI (106)
TUZI Creative Commons License 2005.12.10 0 0 114
Biztos hogy jól választottál.:-)
Én már 5000 körül gördülök ,és nagy szó de még mindig élvezem a vezetést.
Azért irom hogy furcsa hogy szeretek bele ülni és vezetni ,mert amugy nem igazán élvezem a vezetést. Persze ennek valószínüleg az a 1 de inkább 2 millió Km az oka amit edig lenyomtam.:-(
Előzmény: fepeti001 (111)
golyo13 Creative Commons License 2005.12.10 0 0 113

Mennyire "gazdaságos "a DSG, azok kívül, hogy a bal láb "unatkozik ?

Fogyasztásod hogy alakul? Olajfigyás?

Én most kb. 3400km után vagyok, már nem fullad le néha induláskor, s a sebváltó is "gördülékenyebb".Igaz kímélem, s ezért a fogyi 5.0-nál tart, ami nyárra valszeg eléri az 5.5-t.

 

Előzmény: ac07 (112)
ac07 Creative Commons License 2005.12.10 0 0 112

Szia!

Bár én még csak 1000 km körül járok, szerintem nem nyúltál mellé.

A régi autódról: a 307-esek tényleg olyan megbízhatatlanok, mint a mende-mondákban, vagy tényleg csaka francia autókat nem szeretők találják ki.

Előzmény: fepeti001 (111)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!