Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

TUZI Creative Commons License 2006.01.16 0 0 156
Hy.

Nemtudom ,de nekem elől illetve másik ablakkal nem volt gondom "csak" a hátsó ,na az párásodik rendesen ,de megfigyeltem csak 4 személynél.
Előzmény: Geminiq (155)
Geminiq Creative Commons License 2006.01.16 0 0 155
Hi,

No akkor egy kis hibajelenség. (?)
OII, esős időben úgy vettem észre hogy a klíma nem áll a helyzet magaslatán. AUTO módban igencsak elkezd párásodni majd minden ablak, beleértve front szélvédő. Ami ugye elég bosszantó. Ekkor be kell kapcsolni a szélvédő fűtés/páramentesítés gombot. Később újra AUTO üzemmódban kezdődik minden előlről... :( OFF P307 autóm ezt nem csinálta, AUTO módban, még akár alacsony ventillátor fokozaton is páramentes volt minden ablak. Most csak az én Octaviám klímája vacakol, vagy ez általános probléma?
TUZI Creative Commons License 2006.01.15 0 0 154
Hy.

Látom nagy itt a nyűzsgés.:-)

Már meg is volt a teszt.
Eredmények, már ha valakit érdekel, ha nem akkor is leírom.:-)
Össz táv. 560Km-er
Ebből 260Km-er autópálya.
Odafelé 4 személy + full csomagtartó. 7,7 l/100Km-er.
Hazafelé 2 személy lájtos csomagtartó 7,3 l/100Km-er
Tehát az összre vetítve 7,5 l/100Km-er.
Átlagsebesség a teljes útra nézve 76Km/h.
Autópályán 160Km/h tempomattal tartva, hazafelé az Érdi emelkedőn is simán tartotta ,csak a pill. fogyi ment fel ilyesztő 12,5l/100Km-re.:-)
A többi uton tempos haladás. Ezalatt azt értem hogy lakot területen is 60-90 között ,kint 100-140.
Mit mondjak sok? Szerintem lehetne kevesebb ,de ehez a tempóhoz ezzel a tömeggel szerintem elfogadható. Most van a gépben 6500 körül ,én bizok benne hogy lesz ez még jobb is.:-)
TUZI Creative Commons License 2006.01.13 0 0 153
Hello!

Ezeket a fogyasztási eredményeket mekkora temponál produkálja?
Sőt először is mennyi (Km) van benne, most?

Én hétvégén kicsit tesztelni fogom a gépet.
4 személy ,csomagok viszonylag sok autópálya (na de ott haladosra szoktam venni a figurát:-)) és 500Km-er tuti. Kiváncsi leszek a fogyira.:-)
Nekem nagyon ,de tényleg nagyonrövid távokon használva, 7,7 volt az átlagom.
Ha azt nézem hogy ez szinte csak 1Km-er alatti távokból jön össze akkor szvsz jó.
Előzmény: felsőoktáv (151)
TUZI Creative Commons License 2006.01.13 0 0 152
Szia.

Mit értesz azon hogy "rövid távon mondjuk sokat fogyaszt" számszerűsitve?
Előzmény: AtSi (150)
felsőoktáv Creative Commons License 2006.01.13 0 0 151
Nekem is 1.9 PDTDI DSG van, 7 hónapja, Ambiente felszereltségű. A géppel eddig semmi műszaki problémám nem volt, nálam az ablakoknál sem jelentkezik a zaj. Belső burkolatok csendesek, egy precizen összerakott igényes autónak látom. Fogyasztása nekem városban 6.5 liter, országúton pedig 5liter. Olajfogyása 0. A DSG nálam nagyon bejött, csendben és rendben teszi a dolgát. Én nem vennék más váltót...ez a véleményem. A 105 LE valóban jóval többnek tűnik nekem is. Előtte egy pontosan egyforma 105 LE-s új (benzines) Astrát nyűttem, és a kettő között valóban nagy különbséget éreztem már az első útnál. Sok szerencsét az új géphez!
Előzmény: fepeti001 (111)
AtSi Creative Commons License 2006.01.13 0 0 150

Sziasztok!

 

Én nemrég vettem egy új Octaviát. A családban nagy hagyománya volt a Skodának, igaz, azóta már csak 1 családtagomnak van Skodája. Remélem ez nem rossz múlt, egy jó kezdéshez itt köztetek:)

 

A kocsi 1.6MPI, mivel erre "volt" pénz (, eredetileg 1.9 PD TDI-t akartam). Eddig teljesen meg vagyok elégedve vele. Városban sajnos rövid távon mondjuk sokat fogyaszt, bár szerintem ez minden autóra igaz, de hosszú távon viszont elégedett vagyok vele...

 

A kavicsfelverődéseket még nem néztem, pedig az elmúlt 1500km során hallottam párszor felverődni:/ Remélem nincs...

 

bye

TUZI Creative Commons License 2006.01.11 0 0 149
Hy.

B.....................................................

Most akkor vágtassak ki és nézzem +? Ááááá inkább nem.:-(
Acsaa Creative Commons License 2006.01.11 0 0 148

Sajnos csatlakoznom kell... Octavia II szaharabézs metál. 4 hónapos az autó. Mindkét lámpa felett nekem is kőfelverődésből származó nyom látható. A 4,5 éves Fabián 1 darab ilyen sérülés keletkezett hasonló körülmények között használva, igaz nem 4 hónap után. Sajnos úgy néz ki, ez a festés nem lesz olyan ellenálló...

ac07 Creative Commons License 2006.01.11 0 0 147

***ssza m*!

Szombaton mostam az autót és észrevettem, hogy a motorháztetőn 4-5 db, kőfelverődésből származó sérülés van.

Az autó még csak 1,5 hónapos :(

Az előző OFF autómon 2,5 év alatt 1 db volt összesen, az is a hűtőmaszk színezett, műanyag részén.

AutoHiFiboy Creative Commons License 2006.01.07 0 0 146

Üdv.

 

Eladó 4db alufelni, 5 lyukú, VW, SEAT, AUDI, SKODA típusokra rakható fel.

16 x 7.5 ET35, kifogástalan állapotban.

 

IRÁNYÁR: 75.000 Ft

Veszprém

 

Érd: 06 20 391 7885

 

köszi.

 

ac07 Creative Commons License 2006.01.07 0 0 145
fogyi: 7,5-8 között (persze ez nem dízel, hanem 1.6i, kevés "tojással")
Előzmény: golyo13 (142)
ac07 Creative Commons License 2006.01.07 0 0 144

Nekem sem folyik be, de pont azt figyeltem, hogy zuhogó esőben az ajtón lévő víz pont a keretben lévő elvezetőbe folyik le. Az más kérdés, hogy ha vízszintesen esik, akkor biza tele az autó...

 

Most szereltettem váltózárat, elég korrektek voltak, ill. megnézettem a féket, amiről írtam, Azt állították, hogy szétszedték, nem volt benne semmmi, az meg normális, hogy lassan haladva és fékezve erősebb súrlódó hang hallatszik. Azt én is észrevettem, hogy nagyobb sebességnél nem jelentkezik.

 

Hasonló tapasztalatok? (az autóban egyébként 3200 km van).

Előzmény: TUZI (143)
TUZI Creative Commons License 2006.01.06 0 0 143
Üdv.

5,2 az nagyon jó. Nekem talán egyszer volt 5,9 ,de akkor konvojoztunk ,Mesi ment előttem , mondtam is neki, hogy jó hatással van a fogyimra. Aztán amikor egyedül maradtam akkor is ráérősen haladtam. Én, pontosabban drága nejem ,csak nagyon rövidtávon használja ,egyszerre max. 1 Km-er és így 7-8 között van.

A csomagtér ajtó ,igen már hallottam szidni, én vagy jól parkolok mindig, vagy csak figyelmetlen vagyok. Nekem még nem tűnt fel hogy befolyna.
Előzmény: golyo13 (142)
golyo13 Creative Commons License 2006.01.06 0 0 142

Nekem is beállt a fogyi a "tojáshoz", mely a láb alatt van: (DSG nélkül !) 5.2l.

És 6700km 2005,11,14-töl.

 

De aki a hátsó ajtót - 5. -tervezte, annak letörném a kezét:

 

viz,hó minden besik a csomagtartóba...

Előzmény: TUZI (141)
TUZI Creative Commons License 2006.01.06 0 0 141
Üdv. kolléga.:-)

Mi az hogy most kezd beállni a fogyi? Nekem az első pillanattól ennyi volt. Viszont mintha most kezdene fickosodni és mintha kicsit hangosodni a motor (5800Km). Mondjuk a hang az szubjektív ,ezt eddig minden automnál éreztem.
Ezek az alapjárati fogyik pontra megeggyeznek az én gépemével.:-)
A váltó tényeg nem "állát" P-be ,de igazavan ac07-nek az újjabb autómaták tudják ezt a türkkött, ez nem. :-(
Én azért nem értem igazából ezt a kúszást mert elvileg a DSG egy, pardon két sima 3 sebességes váltó két sima (na jó nedves hűtésű?) kuplungal.
Vagyis elvileg álló helyzetben az egyik váltó 1-ben a másik 2-ben van és nyitva mindkét kuplunk. Na de akkor mért kúszik?

Ha valakit érdekel a DSG váltó szerkezete , most kaptam egy röggen rajzot ,na nem gyári csak olyan buta vásárlonak való ,igény esetén átküldöm.
Előzmény: Geminiq (140)
Geminiq Creative Commons License 2006.01.06 0 0 140
Hi,

Hiába nyomom a féket,nálam a DSG nem tesz úgy D-ben mintha P-ben lenne. A pillanatnyi fogyi értéken viszont jól lehet követni hogy álló helyzetben mi a D és az N közötti különbség. D-ben 0.9 l/h a fogyi, N-ben 0.7 l/h. Ha megy a klíma akkor +0.3 l/h.

Közelítve az 5000km-hez,a fogyasztás most kezd beállni. 800+ km egy tankolással.

Előzmény: ac07 (139)
ac07 Creative Commons License 2006.01.06 0 0 139

Automata váltós autót vezettem néhányszor, de tudtommal D-ben, ha nem adsz gázt, akkor kúszik. P-ben nem szabad neki. Ha akkor is csinálja, az már gáz.

Nem ismerem a DSG pontos működését, de az újabb automaták, ha x ideig nyomod a féket, automatikusan úgy tesznek, mintha P-ben lennél.

 

A súrlódásról: hátul is tárcsa van, mostam is, nézegettem is, de nem láttam semmit, a tárcsán sem láttam nyomát karcnak...

Előzmény: TUZI (138)
TUZI Creative Commons License 2006.01.05 0 0 138
Hy.

Súrol? nem probáltad simán kimosni, vízsugárral. A kavics szerintem durvább hangot adna. Nekem az off automon (hátul dob) szokot előfordulni ,de szvsz. csak homok.
Most hogy bele gondolok néha hallok én is erősebb zajt ,de inkább nyitott ajtónál ,és engem nem zavar mert az aut. váltó miat menni akar a szerencsétlen én meg fékezem.
Na akkor még egy gondolot mért "kuszik" D-ben a DSG váltós autó? Elvileg nyitva van a kuplung (sőt kuplungok)?
Előzmény: ac07 (137)
ac07 Creative Commons License 2006.01.05 0 0 137

Úgy látom, télleg cask döglődik a topic.

Most megy az autó szervízbe, kap egy váltózárat, meg megnézik, hogy mitől súrol nagyon a hátsó fék. Lehet, hogy kapott egy kavicsot?

ac07 Creative Commons License 2006.01.02 0 0 136

BUÉK minden olvasónak.

Nekem Conti WinterContact van az autón (ez járt most akcióban az autóhoz). Én meg vagyok vele elégedve, karácsonykor legalább nem kellett hólánc a Bükkben a bánkúti úton.

Előzmény: TUZI (135)
TUZI Creative Commons License 2005.12.30 0 0 135
Hy.

Én ma nagytam pihizni a gépet. Nincs téli gumám (pénzem még annyia sem:-)) Meg amúgy is kimélem a józságot. A másik topikon agyon dicsérte egy klubtárs a Mis. Alpin gumit ,az öreglányon az van ,nekem továbbra sem áll el a szavam tőle.
Ma én is mentem ,kénytelen voltam, sőt még futot is húztam és nem volt semmi problémám, pedig mondom nem vagyok elragadtatva a misiktől. Valószínű hogy a következő téli nem misi lesz.

B.Ú.É.K. mindenkinem ha holnap nem néznék be.
Előzmény: golyo13 (134)
golyo13 Creative Commons License 2005.12.30 0 0 134
Üdv.....

Ma TÉLI próba volt..Tokodaltáró (Lábatlan) -TATA-TATABÁNYA-KISBÉR irányába..
Reggel még csak--csak boldogultam, de Kisbér előtt feladtam a hóval való küzdelmet.
Az autópályán pont a hírekben is szereplő "tömegkaramból " felé úsztam, -csak épp a komáromi lehajtónál, -kb. 85. km kőnél domtam 1 jobbost, majd balost Kisbér felé.De annyi volt a hóátfúvás, hogy inkább hátraarcot csináltam.Haza felé lehetett jönni úgy 100-al,elég stabil volt a kocsi.
A téligumi (Dayton ) , ablaktörlő, fűtés,(ülés is ) jól működött, csak a fogyasztás ugrott meg 1 kicsit.
JÓ, HOGY VAN SÚLYA a gépnek 1435kg. ez a hóban jól jött.

Szóval meg vagyok elégedve !már majdnem 5000km van benne...........

Egyébként pedig MINDENKINEK BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK !
Előzmény: TUZI (133)
TUZI Creative Commons License 2005.12.29 0 0 133
'Reggelt!

Ha jól látom a helyzetett csak ketten tartjuk a frontot.:-(
Na mindegy ,azért figyelemmel kisérem a topicot. Ezek szerint senkinek semmi gondja az autóval, ez maradjon is így.:-)
ac07 Creative Commons License 2005.12.27 0 0 132

Üdv Mindenkinek!

 

Kicsit megkésve: remélem jól telt mindenkinek a karácsony, az új év pedig még boldogabb és szebb lesz!

Előzmény: TUZI (131)
TUZI Creative Commons License 2005.12.26 0 0 131
Kellemes ünnepeket neked is.:-)
Előzmény: flacika (130)
flacika Creative Commons License 2005.12.26 0 0 130

4 ajtós ÚJ OCTAVIA-hoz eladó teljesen új, egyszer sem használt, gyári tetőcsomagtartó keresztrúd készlet. Ára: Skoda szalon akciós ára - 15%, azaz 28.900 Ft!!!!
Érdeklődni a feher-cad@chello.hu címen, vagy a 20-962-1036 számon lehet.

TUZI Creative Commons License 2005.12.24 0 0 129

Boldog, békés karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek.

                              TUZI

TUZI Creative Commons License 2005.12.21 0 0 128
Hy.

"Ennél i s (O2) ugyanúgy lehet állítani a spricnit, mint másnál? Nekem elég magasra hord."

Passz. Nekem pont a megfelelő helyre sprickel, így nem is néztem a lehetőséget. Meg aztán én óvatosan piszkálgatnám, mert nekem fűtöttek a spricnik.:-)
Előzmény: ac07 (127)
ac07 Creative Commons License 2005.12.21 0 0 127

HI!

 

Én most csak utántöltöttem, mert még nem fogyott ki (1500 km van az autóban), nem is néztem, hogy hány literes a tartály (mondjuk elég hosszú a betöltőcső, lehet, hogy abban is elfér majd 1 liter).

Az előző autómnál asszem 4 literes volt, a fényszóró mosósoknál 7l.

Általában nem szoktam megvárni, hogy kifogyjon, inkább rátöltök.

Ennél i s (O2) ugyanúgy lehet állítani a spricnit, mint másnál? Nekem elég magasra hord.

Előzmény: TUZI (126)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!