Keresés

Részletes keresés

empé13 Creative Commons License 2021.03.21 0 0 40143

Szia!

Ez a kar (a fölsö -rövid) az előtolás irányát változtatja.

Üdv: P.

Előzmény: Hostya (40138)
Hostya Creative Commons License 2021.03.21 0 0 40142

Aha.. értem..  :)))))

 

Igaz hogy eddig a főorsóházon levő irányváltóról beszéltél...

A képen meg a lakatszekrényen levő irányváltó van..

A géped főrészeit legalább ismered..??

 

Előzmény: toothgaabor (40139)
ritterkreuz74 Creative Commons License 2021.03.21 0 1 40141

Ma úgy mellé tévedtem... tudom hogy nem egy E400, meg kicsi, meg régi, meg satöbbi.. de nekem még mindíg nagy kedvenc, nagy szerencsével jutottam hozzá tavaly :-D

ritterkreuz74 Creative Commons License 2021.03.21 0 0 40140

Sziasztok, újabb "bugyuta" kérdés, előre is elnézést. Strigon ME 1000 géphez kizárólag Strigon vésőfej a kompatibilis? (már ha van ilyen egyáltalán) Vagy vannak egyéb gyártmányok amik jók? Előre is köszi

 

toothgaabor Creative Commons License 2021.03.21 0 0 40139

Azt amiről beszélek. Ez az irányváltó kar. 

Előzmény: Hostya (40138)
Hostya Creative Commons License 2021.03.21 0 0 40138

"Az a kar a főorsóházban kapcsol, és a teljes norton szekrény forgásirányát változtatja."

Igen így van..!   De ezt már tisztáztuk.. :)

===

De én, egy másik karról beszélek.. Ez is irányváltó.. (TOS SV18)

 

Ha már ilyen magabiztos vagy akkor inkább kérdezek.

Mit kapcsol a képen jelölt kapcsolókar? (szerinted)

 

Előzmény: toothgaabor (40131)
klenó1 Creative Commons License 2021.03.21 0 0 40137

 A kést egy kiemelő mechanizmussal veszed ki a fogásból, nem a keresztszán orsójával. Amíg a szán visszafelé megy, tudsz fogást adni. Irányváltáskor csak a kést tolod vissza egy excenteres mechanizmussal. Ebben a gépben ez a legjobb. 

Előzmény: Pijepapa (40134)
Pijepapa Creative Commons License 2021.03.21 0 0 40136

Na, én is erre lennék kíváncsi.

Előzmény: lacibá70 (40120)
Pijepapa Creative Commons License 2021.03.21 0 0 40135

Csak irányt váltasz fogás nélkül majd megálsz és látod, hogy beletalál-e. (reccs nélkül)

Előzmény: Törölt nick (40132)
Pijepapa Creative Commons License 2021.03.21 0 0 40134

Még annyit.

Ha csúccsal támasztott anyagra vágsz menetet a főorsót is meg kell állítanod, hogy neki ne menj a szegnyeregnek, hacsak villámgyorsan nem veszel fogást és váltasz irányt a vezérorsón? Ez így (is) működik?

Előzmény: Pijepapa (40133)
Pijepapa Creative Commons License 2021.03.21 0 0 40133

"egymástól függetlenül"

 

De mégiscsak egymástól fügően ha így is bele talál a kés a menet árokba.

A cégnél is volt egy Tos, akkor kellett volna olvassam ezt a dolgot. De talán most sem késő, hogy megtudjam milyen is ez az irányváltó mehanizmus. Tudnál-e egy részletesebb magyarázatot adni?

Köszönettel!

Előzmény: Hostya (40130)
Törölt nick Creative Commons License 2021.03.21 0 0 40132

Az én LC 460 gépemen is van irány váltó a vezér orsóhoz, egyszer letesztelem hátha recsegés nélkül teszi a dolgát menetelés közben. 

Előzmény: Hostya (40130)
toothgaabor Creative Commons License 2021.03.21 0 0 40131

Mindent tagadok, és az ellenkezőjét is! Sőt még menetet sem vágtam életemben:))

Az a kar a főorsóházban kapcsol, és a teljes norton szekrény forgásirányát változtatja. Így fordul oda- vissza a vezérorsó is, és a vonóorsó is.  A főorsó forgásirányától függően, mert ha visszafelé forog a főorsó, akkor inverzbe kell kapcsolni az irányváltó karral.

Előzmény: Hostya (40130)
Hostya Creative Commons License 2021.03.21 0 0 40130

"Sejtelmem szerint azzal sokan tiszában vannak, hogy egy egyszerű irányváltókar nem egy űrtechnika."

=====

Nem az irányváltókar a lényeg, hanem az a mechanizmus amit kapcsol..

Még most sem érted, (vagy nem akarod érteni) hogy miről beszélünk...

 

A TOS SV-18 -on  2db irányváltó kar van, az egyik a főorsó, a másik pedig a vezérorsó irányváltását kapcsolja.. -egymástól függetlenül-

Az utóbbi úgy teszi az irányváltást, hogy  a kés a  menetárokba vissza áll automatikusan akkor is ha  menetvágáskor, -a kés kiemelése után- irányt váltasz vele , miközben  a főorsó folyamatosan egy irányba forog..

 

Lentebb írtad hogy neked is ilyen géped van.

Lehet hogy a TOS SV-18 ezen tulajdonságát még nem is ismered?? :))

 

 

 

Előzmény: toothgaabor (40126)
toothgaabor Creative Commons License 2021.03.21 0 0 40129

Ne hasonlítsuk az almát a körtéhez. Egy egyéni és egy termelő cég között óriási a szakadék. Ott 20 év alatt több százszorosan visszakeresheti egy gép az árát, és  az amortizáció után nekik már rég megérte. Miért van az, hogy pitiáner hibákkal kereskedőknél kötnek ki a gépek, és kisebb- nagyobb javításokkal még mindig piaci áron, haszonnal tudnak megválni a gépektől. Ez csak úgy lehet, hogy aprópénzért eladják a kifutott gépeket. Van ilyen ismerősöm, egyszerre 3-4 gépet elhoz egy -egy gyárból, és szó szerint vasárban, működőképes gépeket- persze nem szól sem nekem, sem másnak, hogy gyere velem hozzál el egyet magadnak. Nekik mindegy, hogy méh vagy kereskedő. A dolgozónak meg nem biztos hogy eladnák, nem akarnak belső feszültséget teremteni.

 

Előzmény: lacibá70 (40127)
ksanyi52 Creative Commons License 2021.03.21 0 0 40128

A fiaméknál is kiselejteztek egy öreg masinát. Kérdezi a gyerek mennyit adnak a MÉH-be érte. 50 forint/ kg. Tessék itt van és már hozta is. 

Előzmény: lacibá70 (40127)
lacibá70 Creative Commons License 2021.03.21 0 0 40127

Nincs itt lincshangulat, lehet nem is mi vagyunk befeszülve :-) A mi olvasatunkban a "irgalmatlanul le van harcolva" nem így néz ki, pláne egy apró képről ítélve.
A piac beárazza a gépeket, kevés már a használható masina, és ha ismered az új gépek árát akkor a használt árak szerintem nem túl magasak. Néha egy almás telefon több kerül mint egy használható gép...
Egy komoly cég is törekszik a bevételre, hiszen ez a fő céljuk. Van hogy nincs idő, energia arra hogy megtudják a valós árat és feltegyék a netre a hirdetést. Most ez volt a szerencse... :-)
Te mennyiért adnád el most a géped?

Előzmény: toothgaabor (40123)
toothgaabor Creative Commons License 2021.03.21 0 0 40126

Úgy gondoltam, hogy maga a menetvágás mint folyamat, onnan kezdve, hogy menetárokba vissza áll komplexen. Sejtelmem szerint azzal sokan tiszában vannak, hogy egy egyszerű irányváltókar nem egy űrtechnika. De lehet rosszul gondolom.

Előzmény: Hostya (40124)
lacibá70 Creative Commons License 2021.03.21 0 0 40125

Hostya megelőzött, és helyettem fogalmazta meg az észrevételeimet.... köszi :-)

Előzmény: toothgaabor (40122)
Hostya Creative Commons License 2021.03.21 0 0 40124

- "Nem a nortonban van megoldva,.."   - ha nem ott akkor hol..- ???

- "..a főorsóházban kapja a hajtást egy kapcsolókörömmel,.."    -igen, de most az irányváltásról van szó.."-  :))

- "..a norton az irányváltásban és "üresjárat" kapcsolásban játszik szerepet."  - na ugye..!

 

Előzmény: toothgaabor (40122)
toothgaabor Creative Commons License 2021.03.21 0 0 40123

Hogy mekkora lincs hangulatot keltettem azzal a két mondattal tegnap. Kicsit be van feszülve mindenki, igyatok egy sört, vagy kettőt.

Szövegértés. Olyan bántó hogy azt írtam vasárban vette a gépet? Mert nem? 100Ft/kg az minek számít? Egy komoly cég nem kupeckedik, tudták ha méhbe viszik kapnak érte 60/kilót, eladták 100/kilóért. Jani, ezzel mi a gond? Ne rágódjunk már, mennyiért, meg hogy adnak vesznek a vastelepen! (jó tudom, ez a te műfajod)  Ez pont hogy reális ár, azért egy megkímélt, gondosan kezelt gép nem így szokott kinézni. Sem kívül, sem belül. Az látszik, hogy a váltó volt javítva, ez mindenképp jó, ezt már csapágyazni nem kell. De úgy gondolom minden bántó szándék nélkül, hogy ez lenne a reális, ha ilyen áron lehetne ilyen gépekhez jutni, nem pedig kupecen keresztül 4x ennyiért.... és ebbe belefér egy 1 millás felújítás, és tudod hogy tuti a géped, és mégsem került 5 millióba. 

Szóval csak erre akartam kilyukadni. Hozzáteszem nekem is ilyen gépem van. Egyetlen hátránya a 40-es főorsó furat, meg a kicsi állóbáb. Edzett az ágy, de csak  a hossz szán alatt, a szegnyereg alatt nem ,és látszik is hogy kopott. Ezzel együtt a szegnyereg talpa is kopik. Az ágy nem kopik a szán alatt, de a szán kopik. Főleg, hogy a filc lehúzót soha nem cseréli ki senki, pedig 1-2 évente ha újat kapna rengeteget jelentene. Nem kell ámulatba esni, tudomásul kell venni, hogy min. 40 éves gépről, gépekről beszélünk. Sehol nem cicaként bánta vele, aki dorombol a simogatásra.  

Azért bátorkodom ilyeneket leírni, mert átestem a ló túloldalára, és belefogtam egy sík köszörűgép teljes felújításába, nem csak mázolás, alapszán hántolástól a főorsócsapágy cseréig, teljes körű mechanikai szétbombázás. Megvásárolt állapotában esztétikailag majdnem kifogástalan, műszaki állapotában teljes körűen működött. Az első gyanús jelek akkor érkeztek amikor 420mm köszörült hosszon "hullámosat" köszörült, az ágy kopását belevitte a felületbe. Igaz csak századokról volt szó, de ennél az sem fér bele.   Ugyan csak 40 éves a gép, és kb 10 évig ezt is csak rakosgatták, gyakorlatilag olyan meglepetések értek a bontáskor, hogy kedvem lett volna sírni. Nincs olyan eleme amit ne kellett volna ki/ szétszedni, hogy nyugodt szívvel be lehessen újra üzemelni. 

Továbbra is úgy gondolom, hogy megérte a vásár, annyiért ajándék az a gép, de akkor is foglalkozni kell vele, aztán 40 évig nyugodt leszel.

 

toothgaabor Creative Commons License 2021.03.21 0 0 40122

Nem a nortonban van megoldva, a főorsóházban kapja a hajtást egy kapcsolókörömmel, a norton az irányváltásban és "üresjárat" kapcsolásban játszik szerepet.

Előzmény: lacibá70 (40120)
Törölt nick Creative Commons License 2021.03.21 0 0 40121

Valószínűleg nem csak mérnökök tervezték.

Előzmény: lacibá70 (40120)
lacibá70 Creative Commons License 2021.03.20 0 0 40120

Én sem tudok más gépen ilyen megoldást, pedig legjobb lenne kötelezővé tenni :-)
Nem láttam szétszedve még ezt a norton szekrényt, kíváncsi lennék hogyan oldották meg.

 

Előzmény: jalpar (40119)
jalpar Creative Commons License 2021.03.20 0 0 40119

"A menetvágásnál az az irányváltási lehetőség szenzációs"

 

Az tényleg elképesztően jó megoldás, és más esztergapadon nem is láttam még.

Nem értem, miért nem koppintották.

Előzmény: lacibá70 (40107)
Sehogy Creative Commons License 2021.03.20 0 0 40118

Nekem is van egy ilyen TOS-om, de az még a rádiuszos orsóházas. Napi használatban van. Ha jól emlékszem 1954-es gyártás.

Jani301 Creative Commons License 2021.03.20 0 0 40117

Hát nekem csak egy ehhez való állóbáb jutott :)

Ja , és nekem nem savanyú ez a szőlő :)

De honnét tudtam vajon mi volt az ára ? :)

Előzmény: Törölt nick (40111)
rferi Creative Commons License 2021.03.20 0 0 40116

Egy hónap  közmunka! :)))))))))))))

Előzmény: Törölt nick (40114)
skiss64 Creative Commons License 2021.03.20 0 1 40115

Egy próbaesztergálás el fogja dönteni, hogy milyen állapotú a gép. Szerintem nem lesz rossz. A "vasártól jóval többet ér. A s...emet a földhöz verném örömömben ha az enyém lenne. Olyat láttam már, hogy kisebb motort raktak rá és rögtön barátságosabb lett a megszakítókkal.

rferi Creative Commons License 2021.03.20 0 0 40113

 

Jó lesz ez!

De hogy miért nem tudjátok azt a kurva telefont vízszintesen tartani, fel nem foghatom! :)))))))))))))))

A 22 colos monitoron nézhettem egy 8 centi széles résvideót.

Előzmény: Törölt nick (40112)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!