Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

ZEMA Creative Commons License 2005.02.14 0 0 347
Nem kötekedésként.Azért én az ACC ON-t a gyújtás pluszra kötném, nem a " tartozék állásra", mivel az esetek 90%ban leveszi onnan a gyujtást inditozáskor és meghiusul az tiltás hiába kötötted be...
Előzmény: HTT (344)
HTT Creative Commons License 2005.02.14 0 0 346

Sok sikert

 

Várom az eredményt :)

 

Teo >

Előzmény: HDImi (345)
HDImi Creative Commons License 2005.02.14 0 0 345

HTT

Mégegyszer kösz a felvilágositást, ma délután ujrakötöm az egészet.

Majd informállak hogy sikerült.

 

HDImi

HTT Creative Commons License 2005.02.13 0 0 344

Halihó

 

Az ACC tartozékok állást jelent, ami még a gyújtás előtt van. Ilyenkor működik a rádió, esetleg egyéb villamos berendezések, de még nincs gyújtás. Ilyen állás nem minden autón van. Ha nincs, akkor azt is a gyújtás pluszra lehet kötni.

 

Sok sikert :)

 

Teo >

Előzmény: HDImi (343)
HDImi Creative Commons License 2005.02.13 0 0 343

HTT

 

Kösz a gyors infot, holnap délután rá is probálok a dologra.

Ez egyébként akkor ugyan az a vezeték ami a inditástiltást csinálja a relén keresztül?(ACC)

 

HDImi

 

Előzmény: HTT (342)
HTT Creative Commons License 2005.02.13 0 0 342

Halihó Imi

 

A Key On nevű vezetéket a gyújtás pluszra kell rákötni. Magyarul, arra a vezetékre, amin ha ráadod a gyújtást, akkor van feszültség. Fontos, hogy azt a vezetéket találd meg, amin akkor is van feszültség, ha önindítózol!!

A féklámpakapcsolóra azért kötik, mert valószínű, hogy tudja a riasztó a rablásgátlás funkciót is, ami arra jó, hogy ha mondjuk egy lámpánál kitessékelnek az autóból, akkor a távvezérlővel le tudod állítani az autót később.

 

Teo >

Előzmény: HDImi (341)
HDImi Creative Commons License 2005.02.13 0 0 341

Hello Szakik!

 

Kaptam ajándékba egy távirányitos autoriasztot, valami King a tipusa, de semmi magyar leirásom nincs hozzá, bekötési rajzom az van, de nem igazodom el rajt.

Ehhez kérnék segitséget Töletek.

Vannak benne számomra érthetetlen dolgok, de ti már lehet hogy találkoztatok ilyennel.

Föleg arra lennék kiváncsi hogy hova menne a KEY ON nevü drot és mért kell a fékpedál kapcsolo után is bekötni egy vezetéket?

Egyébként kisteherbe kellene, de ha már bennt van ne csak a kozpontizárat vigye, hanem müködhetne is ahogyan kell.

Ha valaki tudna akkor segitsen.

HDImi
kacagógerle Creative Commons License 2005.02.11 0 0 340

Hát ja.Akkor irány a riasztós.:-)
Előzmény: -=feszterg=- (339)
-=feszterg=- Creative Commons License 2005.02.11 0 0 339

Ezt már lezongoráztuk egy másik tipikban. Tölt rendesen. Este általában már keveset megyek vele és napközben is csak dolgozni járok ami max. 10 km. De kb. kétnaponta megyek vele többet.

De ez itt mostmár nem lényeges.

Mivel akkor is annyit mentem vele amikor nem indult riasztóval mint most és most indul riasztó nélkül.

Egyértelmű nem??

Előzmény: kacagógerle (337)
-=feszterg=- Creative Commons License 2005.02.11 0 0 338

Törékeny leányzó???

Nem vagyok én törékeny. A kiszerelés meg már álmomban is megy.

97 óta olasz kocsijaim voltak szerinted nem volt mindegyikkel

gond villamosság terén??  :)))

A savat azt mérte.

Előzmény: kacagógerle (336)
kacagógerle Creative Commons License 2005.02.11 0 0 337

Sőt az sem mellékes mennyit tölt a genya.De az sem,mennyit mész a kocsival egy nap.
Kevés töltéssel,ill.feltöltetlen állapotban pár hónap alatt is elszulfátosodik az akksi,és jelentősen csökken a kapacitása ami a téli hideg reggeleken jelentkezik.

A riasztó megmeríti éjszaka,de éppen el tudod reggel indítani.Bekapcsolod a fényszórót,hátsóablakfűtést,fűtőmotort.Ezek nagyon merítik,és az még tetézi a bajt,ha keveset mész vele,ill. lámpánál sokat ácsorogsz.Ezek miatt nem töltődik fel teljesen,és szépen elkezd elszulfátosodni.
Előzmény: -=feszterg=- (334)
kacagógerle Creative Commons License 2005.02.11 0 0 336

Egyébbként így jártam mint te,mert most cseréltettem ki a 6 hónapos akksimat cellazárlat miatt.Nekem sem indult reggelente,sőt álmomban sem gondoltam volna,hogy egy 6 hónapos akkumulátor megadja magát,amíg kíváncsiságból meg nem mértem a savsűrűséget.
Előzmény: -=feszterg=- (334)
kacagógerle Creative Commons License 2005.02.11 0 0 335

Nem is értem,egy ilyen törékeny leányzó,hogy bír el egy akksit.:-))))))
Előzmény: -=feszterg=- (331)
-=feszterg=- Creative Commons License 2005.02.11 0 0 334

Rendesen feltölteni?? Ez vadiúj akksi. Amúgy meg szerintem ezek után egyértelmű.

Két hete mínusz van éjjelente rendesen. Amíg nem kapcsoltam ki éjjelre a riasztót reggel nem indult el a kocsi. Rosszul gondolom???

Na mindegy. Holnap felhívom és megkérdezem, hogy mennyit

mért pontosan.

 

Előzmény: kacagógerle (333)
kacagógerle Creative Commons License 2005.02.11 0 0 333

Ez tényleg durva,de egy éjszaka alatt nem szabadna lemerítenie egy 40Aó-ás akksit annyira,hogy egy 1.2-es puntót ne indítson be.
Szóval 2 feladat is adódik.:
1.:Meg kell javíttatni azt a riasztót,mert ez a fogyi nagyon sok
2.:Az akksi sincs valami raj állapotban.Mint mondottam már számtalanszor,rendesen fel kell tölteni,és utána megmérni a savsűrűséget.
Előzmény: -=feszterg=- (331)
HTT Creative Commons License 2005.02.11 0 0 332

Miiiiiii????

 

Az nagyon durva!!!

20mA alatt normális ... maxxx 50 még elmegy némely speciál esetben ... de ennyi!!

A mi riasztónk, amit Puntoba teszünk 15mA alatt van (vidék)

 

Teo >

Előzmény: -=feszterg=- (331)
-=feszterg=- Creative Commons License 2005.02.11 0 0 331
Ha jól emlékszem akkor 150 mA-t mondott.
Előzmény: kacagógerle (328)
HTT Creative Commons License 2005.02.11 0 0 330

Hehe

 

Hát ez az!! Ha jó, akkor nem többet 20mA-nél :)

 

Teo >

Előzmény: kacagógerle (328)
HTT Creative Commons License 2005.02.11 0 0 329

Halihó

 

Nem egyszerű az élet :(

 

Szerintem próbálkozz az autólopás topicban, mert ott jobban szoktak előfordulni pesti riasztósok.

 

Amúgy úgy gondolom, hogy nem teljesen jó helyen voltál, ha megállapították, hogy nem sokat vesz fel a riasztó, de közben mégsem indul az autó. Egy kivétel persze van, ha az akku már annyira padlón van, hogy egy riasztónyit sem bír el, de azt meg egy villamosságis simán felismer ... szóval fura

 

A Spal amúgy elég ismert márka, forgalmazzák sokan, ne aggódj :)

 

Teo >

Előzmény: -=feszterg=- (327)
kacagógerle Creative Commons License 2005.02.11 0 0 328

"Hát furi ez a helyzet, mert megmérte és azt mondta, hogy nem ves fel sokat a riasztó."

Hát elég furi a helyzet.Jó lenne tudni,mennyi áramot vesz fel pontosan bekapcsolva.
Előzmény: -=feszterg=- (327)
-=feszterg=- Creative Commons License 2005.02.11 0 0 327

Hát furi ez a helyzet, mert megmérte és azt mondta, hogy nem ves fel sokat a riasztó. Aztán tettünk egy próbát hogy éjjelre nem kapcsoltam be és reggel elindul azóta a kocsi.

Úgyhogy az az oké úgy néz ki hogy mégis sok. Megkérdeztem hogy akkor mi a teendő. Azt mondta, hogy ne használjam a riasztót. De az nem azért van, hogy ne használjam. Bár ha el akarják vinni így is el tudják. :(

Na ebből az jön ki hogy kell egy szerelő aki meg tudja csinálni.

De van a dolognak több hátulütője is. Főleg ha Pesten van a szerelő.

Először is nem tudom a riasztó tipusát csak annyit hogy spal. Nyáron vettem a kocsit és nem kaptam hozzá semmi papírt. Szerintem ez nem gyári riasztó benne.

Másodszor nem tudom otthagyni a kocsit sehol. Inkább ülök 4 órát ott és várok.

Ezért szabit csak legvégső esetben szeretnék kivenni úgyhogy vagy olyan szerelő kellene aki 5 körül is van még vagy szombaton délelőtt.

 

köszike

Előzmény: HTT (326)
HTT Creative Commons License 2005.02.11 0 0 326

Halihó

 

Több kombináció van.

1 Ha felfúrt autóvillamosságihoz viszed, akkor az nem csak levágja a riasztót, hanem megméri, hogy az a hibás, aztán megjavítja - ha lehet, sokszor nem lehet sajnos - ebben az esetben jól jártál.

2 Ha normál, akkor megméri, megállapítja, hogy rossz, levágja, mint egyszer és azt mondja, hogy menj egy riasztóshoz.

3 Riasztóshoz viszed, ő ugyanúgy megméri, aztán ha tényleg a riasztó, akkor javítja, vagy cseréli.

 

Én leginkább a harmadik verziót javaslom, sőt, ha tudod, nézd meg, hogy milyen a riasztó és olyan helyre menj, ahol olyan típussal foglalkoznak, mert akkor nagy esély van, hogy javítani is tudja, nem csak Rádsózni egy másfajta, új riasztót tokkal vonóval :))

 

Teo >

Előzmény: -=feszterg=- (325)
-=feszterg=- Creative Commons License 2005.02.11 0 0 325

Sziasztok!!

 

A riasztóm úgy néz ki, hogy szivogatja az akksimat.

Egyik kérdésem az lenne, hogy ezzel kimondottan riasztó szerelőhöz kell mennem vagy elég egy autóvillamossági szerelő?

A másik meg az, hogy ha riasztóshoz kell vinnem a kocsit

Esztergom és környékén van-a valami jó szerelő vagy ha minden kötél szakad akkor Pesten?

Köszi

Eszter

 

HTT Creative Commons License 2005.02.10 0 0 324

Halihó

 

Az tényleg más, mert kiegészítést valóban lehet kitalálni aránylag egyszerűen, ahhoz még nagyon elektronika sem kell :)

 

Teo >

Előzmény: fodorb (323)
fodorb Creative Commons License 2005.02.10 0 0 323
Hali

Akkor pontatlanul fogalmaztam, mert én is így gondoltam, hogy a csipogo riogató mellé, egy egyedi gyujtásmegszakítót, esetleg némi késleltetéssel.

Balazs
Előzmény: HTT (318)
Kispofi Creative Commons License 2005.02.09 0 0 322

Na én biztos elfogult vagyok, mert 6 éve szereljük ill. forgalmazzuk ezt a márkát. Szerintem jobb, de nagyon sok múlik a beszerelés minőségén. Még a legjobb, legdrágább riasztót is lehet rosszul, igénytelenül szerelni és utána jönnek a problémák, szidják a riasztót. Pedig szegény nem is tehet róla. Itt megnézheted:

http://autoriaszto.uw.hu

Előzmény: Balageaxe (321)
Balageaxe Creative Commons License 2005.02.09 0 0 321
Köszi!

Nem ismerem a sajnos Galaxy-t... Caesarokhoz képest jobb vagy rosszabb? :)
Előzmény: Kispofi (320)
Kispofi Creative Commons License 2005.02.09 0 0 320
Neked is volna egy ajánlat: Galaxy G-600 ( ultrahangos térvédelem, komfortzár-vezérlés, rablásgátlás, hatástalanítás PIN kóddal stb) beszerelve: 34000 Ft
Előzmény: Balageaxe (309)
Kispofi Creative Commons License 2005.02.09 0 0 319
Ajánlok bele egy pageres,  LCD kijelzős, aksis szirénás, ultrahangos MABISZ listás riasztót rablásgátlós kiépítésben beépítve 49900 Ft-ért. A típusa Galaxy G-750.
Előzmény: mynameisBond (306)
HTT Creative Commons License 2005.02.09 0 0 318

Halihó

 

Azért ennyire nem kéne elbagatellizálni ezt a dolgot :((

Egy rakás alkatrészből egy rakás sz.rt lehet összehozni, nem egy riasztót!! Össze lehet persze állítani valami kiegészítőt, ami egyedi, de annak köze nincs egy normális riasztóhoz!

 

Teo >

Előzmény: fodorb (317)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!