Keresés

Részletes keresés

juhosttt Creative Commons License 2014.05.30 0 0 16510

Az én álmom nehezebb és merészebb, mert én egy rég elfeledett borvidéken akarok borászatot (a jó kis nyírségi a sárga homokjával). De látva, hogy volt már rá eset, bizakodó vagyok, csak nem tudom hogy akinek sikerült ilyet megoldani, annak szerencséje volt, jó helyre tette a sok pénzt, vagy nem tudom mi a siker titka...

 

Amúgy sok hirdetés van neten, ahol kis pincét + házat + pár ezer m2 szőlőt lehet venni. Vannak egész olcsóktól egész drágákig... De én személy szerint ha tokajba vennék egy pincét (mert ez van hozzám a legközelebb), akkor csak egy kis noname pince lennék a sok közül. Itt legalább turisztikai látványosság is lehetne és a maga kis vonzáskörében ismert is. 

Előzmény: AKG89 (16509)
AKG89 Creative Commons License 2014.05.30 0 0 16509

minden tiszteletema tiéd..nekem is van egy álmom hogy majd  saját szőlő borvidéken..és persze kézműves, ha nem is gazdaságos de a szerete miatt mert örömmel tölt el...jó végignézni a sorokon a nap végém...bekapálva... és boldog vagyok... ez elmondhatathan érzés....  örömmel tölt el 

Előzmény: juhosttt (16508)
juhosttt Creative Commons License 2014.05.30 0 0 16508
Egy jó kapa, egy jó villa és egy jó pár üveg víz. Bar nem tudom, 1 ember 1-3 Ha teruleten ezt hogy vitelezi ki... :/ Sajnos mindenki hulyenek nez amikor megemlitem h egy kis boraszatot akarok majd es igy a munkaero is 0ra korlatozodik....
Előzmény: AKG89 (16507)
AKG89 Creative Commons License 2014.05.29 0 0 16507

szééép Juhos úr! gondolom nyers erő :) meg egy jó kapa?

 

Előzmény: juhosttt (16501)
alfi13 Creative Commons License 2014.05.29 0 0 16506

A Shavit két vegyszer keveréke az egyik a Folpet ez nem fölszívódó hanem kontakt szer ez a peronoszpóra ellen van. A másik a Triadimenol fölszívódó ami a lisztharmat ellen van.

Előzmény: Törölt nick (16503)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.29 0 0 16505

rizlingszilváni

 

második éves aletta ültetvény

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.29 0 0 16504

Nem fér bele, nagyon drága, de nem kaptam solubort és csak ez volt az egyetlen bórtartalmú szer. Utólag már megbántam, hogy megvettem, de  nem értem rá előbb vegyszert venni és elfogyott az összes solubor és nem is ígértek belátható időn belül(aztán mégis meghozták, ki is szórom a hétvégén, még nem késő). Nem lesz ilyen több.

Előzmény: Cirfandlia (16500)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.29 0 0 16503

A shavit eléggé ütős felszívódó szer, a zöldek tüzet okádnak rá(némelyik nagyon agyhalott tud lenni)

Előzmény: juhosttt (16498)
juhosttt Creative Commons License 2014.05.29 0 0 16502

A 8% az nagyon kevés, pont ez lenne a jó, de 6000 ft/l az nagyon drága.

 

Plantafol 20;20;20 (NPK) azért ez egy kicsit többet tartalmaz, és ebből 2 kg olyan 3-4000 ft körül van, ami kb 2 Ha-ra való. Igaz mi napraforgóra vettük, de az itthoni veteményesbe nem szívesen engedek ilyen töményen nitrogént...

 

 

Előzmény: Cirfandlia (16500)
juhosttt Creative Commons License 2014.05.29 0 0 16501

Egy kis off:

 

 

ilyen volt:

 

ilyen lett.

Ezt semmilyen gyomírtó nem múlja felül ;)

 

A kép még m

Cirfandlia Creative Commons License 2014.05.28 0 0 16500

Hogyne lenne...  nem is kevés http://www.organit.hu/images/stories/letoltes/ZPszolo.pdf ;  de bórforrásnak viszont eléggé drága, én is szívtam fogam közel 6e egy liter.

Feri, neked ez belefér az eladásra termelt szőlőbe, vagy nem tolod vele hetente, gondolom.

Én idén kipróbálom, nyomatom minden más olyan gyümölcsre is ami egyébként leromlott, gyengén fejlődik, beteges és várom a csodát.  :) 

Előzmény: juhosttt (16498)
budai2 Creative Commons License 2014.05.28 0 0 16499

A környékünkön valaki divatba hozta a rácsos konstrukciójú lugastetőt, mert árnyékolási szempontból nagyon előnyös. Elnézést, hogy korábban nem említettem.
Ahol ez az előny értéktelen, mert nincs szükség a sűrű lombozat alatti árnyékra, ott nyílván megfelel a szokásos átívelés zártszelvényből.
Nekem még nincs ilyen rácsos konstrukciójú tartóm, de lesz. A délre néző ablak felett, a fal síkjából kinyúlóan.
A kérdésed egyébként nagyon jó kérdés. Ha elég nagyszemű a háló, akkor egyáltalán nem akadályozza a metszést. Két helyen is megnéztem, rákérdeztem. Az én szempontom egyébként az volt, hogy ne legyenek lecsüngő hajtások, max lecsüngő fürtök. A rácsos tartószerkezeten könnyű helyet találni a hajtásoknak, ezért jó árnyékolónak. Nálam az is szempont, hogy készen megvehető, gyorsabban elkészülök a lugastatővel, mintha a helyszínen barkácsolnám össze.

Előzmény: köműves (16479)
juhosttt Creative Commons License 2014.05.28 0 0 16498

Ebből melyik miatt állnak neked? Egyik sem vegyifegyver. bár a felszívódó minden ellen véd, a kén külön adagolását feleslegesnek tartom, kivéve ha a sokat emlegetett atkák nagyon nyüzsögnek.

Ezt a zöld pajzsot nem ismerem, de jól látom h nincs benne nitrogén?

Előzmény: Törölt nick (16497)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.28 0 0 16497

Alig merem leírni: Shavit f+ Kumulus+Zöldpajzs(bór miatt)

Nem baj, vállalom, hogy kikapok a bió májerektől :))

Előzmény: ..janos.. (16481)
vlacko Creative Commons License 2014.05.28 0 0 16496

Köszi az infót. Lugast nevelgetek.

Előzmény: juhosttt (16493)
Beer Monster Creative Commons License 2014.05.28 0 0 16495

Lehet benne valami, mert a terasz forró betonja fölé nyúlnak be, és ablak előtt, ami visszatükrözi rájuk a napfényt, így egyszerre két irányból kapják a napot.


Amúgy a kérdésem pont ezzel függ össze, hogy az egyik részen le is árnyékolná a lugas az ablakot, ezért itt sosem volt szőlő. Olyan fajtát keresek oda, ami viszont az ősszel minél előbb elhullatja a lombját, és beengedi a fényt a szobába. Már kaptam két tippet, de még nem 100%-osak, így jól jönne az információ. Melyik fajták hullatják korán a lombjukat nálatok?

Előzmény: Sanci07 (16454)
juhosttt Creative Commons License 2014.05.28 0 0 16494

Hát az ember a hibáiból tanul, erre nem vagyok büszke, de vállalom a hülyeségeim, és tanulok belőle...

A kohinor 200 sl: http://www.mahun.hu/termekek/rovarolo_szerek/kohinor_200_sl

 

A tavalyi télen nálunk -10 alá nem süllyedt a hőmérséklet. Kifejezetten enyhe tél volt sztem... Persze ez relatív, mert az ország területein is vannak szép eltérések még ha sok éves átlagot is veszünk.

 

 

Előzmény: Cirfandlia (16492)
juhosttt Creative Commons License 2014.05.28 0 0 16493

Én már megcsináltam a hajtás válogatást. A fattyakból csak azt hagytam meg, amelyre jövőre is szükségem van, a többit tőből kitörtem. (nem metszettem, hanem törtem. Ezt az oltás szemzés v az őszi barack fórumon Ali-bá taglalta mért jobb mint metszeni)

 

Milyen művelés módot alkalmazol? Fejművelésnél az erős fattyakat szokták meghagyni jövőre termőnek, hogy ne magasodjon fel a tőke. Kordon műveléseknél a törzsön nem hagyunk fattyat, csak akkor ha fiatalítani akarunk, a karon pedig csak akkor ha a termőcsap nagyon fel van kopaszodva, akkor ott is jól jön fiatalítani.

Előzmény: vlacko (16491)
Cirfandlia Creative Commons License 2014.05.28 0 0 16492

Uh, ezt az ipari mennyiségű olajat hogyan diszpergáltad a folyadékban? :O (Egyébként a 3 összetevőt nem könnyű házilag összekeverni, a gyártók vmi trükkös módszerrel teszik. A lemosónak erős lisztharmat fertőzéses év után van értelme, amikor már gyapjasodnak a rügyek is. A lisztharmat képletei -15 ig simán áttelelnek; hát nem tudom, ezek a hőmérsékletek nálunk már nem enyhe tél jegyei...)

kohinoor - az micsoda, gyémántpor? :)

 

  

Előzmény: juhosttt (16489)
vlacko Creative Commons License 2014.05.28 0 0 16491

Szeretnék tanácsot kérni, hogy a szőlőt ilyenkor hogyan szabad metszeni. A sok esőtől valósággal felrobbantak a tövek, elképesztő méretű hajtások nőttek mindenfelé, másznak rá a közelben levő növényekre. Ha a hajtáscsúcsokat levagdalom, az vajon elég, vagy válogassak, és vágjam vissza tövig a hajtásokat?

..janos.. Creative Commons License 2014.05.28 0 0 16490

KÖszi a válaszokat.

juhosttt Creative Commons License 2014.05.28 0 0 16489

Nekem volt egy lemosó permetezésem. olajos réz kénnel. Először vettem gyárit, de édes kevés volt, így utána magam kevertem be.

nordox réz

kumulus kén

a legolcsóbb étolaj. 20 literhez 4 dl olaj

Az étolajat elég volt kimosni a permetezőből, szóval ilyet többet nem teszek...

Ez volt az első lemosó, ez évjárat függő, ha nem ilyen meleg a tél, nem csinálok...

 

2. permetezés a túlságosan elszaporodott és sok kárt is okozó levélsodrók ellen volt kohinoor-al. Szerencsére azóta csak 1-2-t láttam azt már kézi erővel megoldottam. Remélem jövőre ezt is elhagyhatom..

 

3. permetezés quadris. Felszívódó peronosz, lisztharmat és szürkepenész ellen. Rambo szerint a lisztharmat ellen nem véd. Egyelőre még a szőlőt nem támadta meg, bízom benne hogy nem is fogja. Tavaly és tavaly előtt eclair-al mentem, akkor nem volt semmi gond.

 

A többi permetezést remélhetőleg már csak kontakt szerrel fogom csinálni. A zsendüléskor mindenképpen. Ezen kívül pedig időjárás függvényében. 

Előzmény: ..janos.. (16481)
juhosttt Creative Commons License 2014.05.28 0 0 16488

Lehet a nagy légáramlat ölte meg őket, nem is a kén :)

Előzmény: Beer Monster (16486)
juhosttt Creative Commons License 2014.05.28 0 0 16487

Bio levéltetű irtó a katicabogár... Persze azok se váltanak világot, ha túl nagy a fertőzöttség, akkor kell valami hatásosabb. Nekünk rekord számú katica volt idén, (harlekin és 7 pettyes is), de a levéltetvek is rekordot döntöttek így a katicákkal nem sokra mentem, talán ha pár 100 db-al több lett volna :)

 

Vannak még ilyen feromon csapdák, ilyenek után érdeklődj, bár kérdéses, hogy megéri-e, hisz ha nem egy virágzás közepén vagy, amikor a méhek, stb poroznak ezerrel, akkor egy rovarölő megoldás lehet. 

 

A kénnek az ÉVI ideje a legtöbb esetben (vagy szinte mindig) 0 nap! Az atkákat se 100% pusztítja el 1-2 permetezés, csak gyéríti... Szóval a tetvek ellen feleslegesnek tartom. (hangsúlyozom, ez csak a személyes vélemény). 

 

 

Előzmény: AKG89 (16484)
Beer Monster Creative Commons License 2014.05.28 0 0 16486

Adtam már ventillált ként levéltetveknek, mind feldobta a talpát pillanatok alatt.

Még mindig nem került elő az adatkábel.

kovás zoli Creative Commons License 2014.05.27 0 0 16485

Sziasztok

 

adjatok tippet milyen motoros permetezöt vegyek mert bedöglöt az enyém.Az tesco gazdaságos volt.Olyet nem szivesen vennék mégegyszer.Valami jo maszek vélemény???

AKG89 Creative Commons License 2014.05.27 0 0 16484

én sem lemosóztam ami megis látszik...elég gyenge tél volt és a tavalyihoz képest több a gubacsatka és a levéltetű... levéltetűre nem tudtok valami jó szert, legjobb lenne valami bio cucc... azt olvastam hogy a kén is gyilkolássza öket...ezért is fújtam tihovittal. de juhos kolléga figyelmeztetett hogy tévedek

 

Előzmény: Sanci07 (16483)
Sanci07 Creative Commons License 2014.05.27 0 0 16483

Nálam lemosó sem volt,21.-én permeteztem először CABRIO-TOP+THIOVIT-JET.

Előzmény: ..janos.. (16481)
Cirfandlia Creative Commons License 2014.05.27 0 0 16482

A lemosón kívül idén 1x; ezen a héten először Kén+ Zöldpajzs. Májusban felénk sok eső volt de 3 napig szinte egyfolytában esett 10 fok alatt - nem nagyon gombanevelő idő.

 

Láthatnánk a fotókat azokról a "bogyós" szőlőkről? :O  

Előzmény: ..janos.. (16481)
..janos.. Creative Commons License 2014.05.27 0 0 16481

Valaki? (előző hozzászólásom)

Ti mennyire permeteztetek eddig?

Előzmény: ..janos.. (16459)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!