Keresés

Részletes keresés

UglyTruth Creative Commons License 2015.01.18 0 0 21299

Üdv! Győr-, Komárom-, Pest-, Fejér megye környékéről tudtok megbízható, korrekt, jól dolgozó ablakost. Részletekben cserélünk, az elsőnél belebotlottunk egy minősíthetetlen bandába, velük semmi továbbit nem csináltatnánk...

 

Törölt nick (X) 2015.01.16 0 0 21298

Helyes! 

Előzmény: ganser (21297)
ganser Creative Commons License 2015.01.16 0 0 21297

Köszönöm Gábor!

6 hét után ma vették le a cuccot a lábamról.

2 hónap és már szaladgálhatok is vele.

Pont mire elindul jobban a szezon.

Szerencse a szerencsétlenségben...

Előzmény: Törölt nick (21283)
kiss_atti Creative Commons License 2015.01.15 0 0 21296

Megkaptam,

 

de arrafelé nem dolgozunk, ellenben kontroll gyanánt küldök Neked árat holnap.

Előzmény: salieri81 (21295)
salieri81 Creative Commons License 2015.01.15 0 0 21295

ok ,elvileg küldtem.

Előzmény: kiss_atti (21294)
kiss_atti Creative Commons License 2015.01.15 0 0 21294

Ha gondolod,

 

akkor publikus a mailem, itt nem szokás árakat írni, csak kirívó esetben.

Ez nem az...

:-))))

 

Szerintem minden tekintetben jobb a Future, de az síkszárnyas, míg a Brill kontúrszárnyas profilból készül. Kinek ez tetszik, kinek az ....

Előzmény: salieri81 (21293)
salieri81 Creative Commons License 2015.01.15 0 0 21293

Esetleg tudsz rá árat 3 rétegű üveggel?

2db 130X160 bukó nyíló egyszárnyú

2 db 65X160  bukó nyíló

 

A fenstherm future 76 milyen választás lehet a brillhez képest?

Előzmény: kiss_atti (21292)
kiss_atti Creative Commons License 2015.01.15 0 0 21292

el

Előzmény: salieri81 (21291)
salieri81 Creative Commons License 2015.01.15 0 0 21291

Üdv.!

 

Fenstherm Brill 3 rétegű üveget elbír?

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.15 0 0 21289

Mást értetek "okoskodás" alatt ezek szerint. Nem azzal van a baj hogy te jót akarsz magadnak, hanem ha nekünk, kereskedőknek és beépítőknek próbálja némelyik vevő elmagyarázni, hogy a fekete az valójában fehér, és mi vagyunk a hülyék. Nem a vásárló igényeivel van baj, meg nem azzal a vásárlóval, akinek van egy elképzelése, ezt elmondja a szakembernek, és a szakember elmondja az miért nem lesz jó, mit ajánl helyette. Az "okosak" ezt nem hajlandóak elfogadni, és megérteni. (példa: Neki ne fúrkáljuk szét az új ablakot tokrögzítő csavarral, csak ékeljük ki, és tegyük szintbe, aztán a púrhab majd megtartja, mert az azért van! vagy amit írtam, hogy neki tegyünk egymás mögé 2 ablakot, mert az durván hőszigetel majd. Persze kérdeztem, hogy hogy nyitja majd ki? Erre válasz tegyük be fordítva.)

Szóval nem a vevő a hülye, félre ne értsétek, de nagy az isten állatkertje.

 

Parci: Az, hogy visszatartasz pénzt a finomállítás miatt, szerintem nem korrekt. Milyen alapon és meddig? Vagy minden ablaknál van egy összeg, amit visszatartasz miatta? Tegyük fel, van 12 ablakod, ebből az első héten 2 szorul, akkor kimennek, 2-t beállítanak, aztán a többit majd akkor amikor szorulnak? Addig meg a többinek a finomállítását szintén nem fizeted ki? És ha nem kell mondjuk 4-et soha finomállítani? Hát mind1, biztos nem vagy a kereskedő szíve-csücske! Ilyenkor szoktak sokan nem foglalkozni tovább a vevővel, mert ez szívatás. 50-szer kimenni azért a kis aprópénzért?

 

Nálunk mondjuk ez természetes, szerződésben garantált szolgáltatás. Beépítés után 3-4. héten általában visszamegyünk, és beállítunk mindent! De csak egyszer! Ennyi idő alatt már kijönnek a kisebb hibák. De emiatt senki sem tarthat vissza pénzt én úgy gondolom. Persze ez is csak egy vélemény.

Előzmény: blackbile (21284)
kiss_atti Creative Commons License 2015.01.15 0 0 21287

ogy az utolsó részletet akkor kapják, amikor x hét múlva visszajönnek és utóállítanak mindent.

--

Sok sikert ...

:-))))

Előzmény: Törölt nick (21286)
Proxima76 Creative Commons License 2015.01.15 0 0 21285

Tudod, azok a "mesterek" akiknek a vevő (akikből élnek) igénye okoskodás.... hát. Vannak itt ilyenek szép számmal, tisztelet a kivételnek. De ők tudják, ha így is van piacuk lelkük rajta.

Előzmény: blackbile (21284)
blackbile Creative Commons License 2015.01.15 0 0 21284

Mottó: Tisztelet a kivételeknek!!!

 

Nálunk ketten dolgoztak, 5 alkalommal, mert részletekben csináltattuk meg a sok ablak ajtó cserét.

Már a 3 munkánál rájöttünk, hogy az egyik "elegánsabban" dolgozik, míg a másik ahogy kell. Így néha, amikor kényesebb volt a feladat, akkor megkértem szépen a másodikat, hogy ezt a feladatot ő csinálja.

 

És igen, tudom, hogy nem szívesen jönnek vissza hozzánk - most is várom őket probléma miatt (ami nem is az ő hibájuk, hanem gyártási hiba), mert "túl sokat okoskodtam"! És tudjátok miért? Mert szerettem volna, hogy tökéletes legyen a végeredmény, és az okoskodás nem arról szólt, hogy hogyan  purhabozzák be a nyílászárókat, vagy hogy kell befúrni a turbócsavart! Hanem arról, hogy miért akad itt meg ott az ablak, miért csukódik nehezen stb. 

Emiatt megorroltak rám, és hangsúlyozom, nem a munkájukat kritizáltam, hanem a vett termék minőségét, amivel egy idő után már ők, Ti sem tudtok mit csinálni!!!

 

Hangsúlyozom: velük - a fentebb írtak ellenére, vagy mellett is - maximálisan meg voltunk elégedve, a hozzáállásuk is példaértékű volt! De visszajönni ingyé még egy kicsit ezt azt állítgatni már nem fűlött nekik... sajnos. Pedig a garancia miatt és beépítéshez kapcsolódó problémák miatt azt gondolom - mivel benne volt, van az az árban - kötelességük lett volna.

 

Egyébként emiatt kérdeztem nemrég, de nem kaptam választ, hogy az ék áthelyezése mire való, mit lehet vele orvosolni?

 

Na tudjátok, amikor nem jön vissza a szaki, ekkor kell kézbe venni a dolgokat, mert mondjuk nem lehet akadás nélkül becsukni az ablakot!!! Nem várhatok az örökkévalóságig, és hejde sok ilyen vállalkozó van... na ezért IS okoskodunk mi sokszor megrendelők.

Uff.

Törölt nick (X) 2015.01.14 0 0 21283

Jobbulást kollega / topik társ! ;)

Előzmény: ganser (21281)
kiss_atti Creative Commons License 2015.01.14 0 0 21282

összeszedtem egy fekvőgipszet...)

---

 

Ajjaj,

 

akkor nagyon kell vigyázni, mit írunk, mert van időd ízekre szedni...

:-)))))

( inkább el is megyek a németekhez egy kicsit, hogy ne essek kísértésbe)

:-))

Előzmény: ganser (21281)
ganser Creative Commons License 2015.01.14 0 0 21281

Nem szeretném túlspirázni a dolgot,de lenne még mondanivalóm.

(meg kivételesen időm is van töménytelen, mert összeszedtem egy fekvőgipszet...)

A gyártási előírásokat nálam sokkal okosabb emberek csinálják,nagyon alapos,hosszadalmas kísérletek,vizsgálatok,mérések és a jó ég tudja mi után.

Milyen alapon überelnénk mi őket?

Tapasztalatok alapján?

Azt inkább ne....

  OK.A "szar" kissé erős volt,igaz.

  Én soha nem vállalok,vállaltam el olyan munkát amit a gyártástechnológia tilt.

  Persze az elmúlt húsz évben egy sarokház árát buktam rajta...

Előzmény: kiss_atti (21278)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.14 0 0 21279

Igazából szerintem a probléma alapvetően az emberek bizalmatlanságából fakad.

Jobban hisz a szomszédnak, mint egy szakembernek. Sajnos ez egy általános probléma Magyarországon, és nem csak az ablakkal, de mindennel így van sajnos.

Nekünk, becsületes ablakosoknak kellene ezt valahogy kiküszöbölnünk, de ez időigényes feladat. Elnyerni az ügyfelek bizalmát, és elmagyarázni nekik, mi a jó döntés és mi a rossz.

Sokszor olyan faramuci ötletekkel állnak elő, amire az ember csak fogja a fejét, és sajnos tényleg úgy van, hogy sokszor emiatt bukod a munkát, pedig te csak segíteni szerettél volna.

Vagy megcsinálod sz*rul, úgy, hogy közben tudod, hogy később neked kell menni garanciázni, vagy állítani, mert soha nem lesz tökéletes, viszont ezzel lett egy munkád, és egy vevőd kedvére tettél, csak kérdés, megéri-e ilyen áron, mert hosszú távon ez lehet nem kifizetődő.

(pár példa: 40x40cm-es bukó-nyíló ablak, vagy 210-es bejárati ajtó felé 22cm-es bukó ablakot csináljunk) Persze én vagyok a hülye, hogy megoldom nekik, de jóhiszeműen úgy gondolom, értékelik a fáradozásokat.

 

A legjobb, mikor a bejárati ajtóba akar egy kis nyitható ablakot tetetni, mint a régi parketta ajtókban volt :))

Vagy olyan durva szigetelést akar, hogy tegyünk be 2 ablakot egymás mögé, 3 rétegű üveggel. :))

Ezeken elmosolyodik az ember, ezt már mi sem vállaljuk be! :)

 

Másik "okos" réteg: "Nekem ne mondd meg, hogy csináljam, én kőműves vagyok, 1000 ablakot beraktam már!" vagy "Már akkor is ablakot meg ajtót építettem, mikor te még kósza gondolat sem voltál."

Persze én nem mondom, hogy nincsenek ügyes szakemberek, kőművesek, de sajnos a tapasztalat azt mutatja, hogy 10-ből 8 kőműves nem tudja berakni normálisan sem az ajtót, sem az ablakot! Persze ebből is mi a visszhang? Hogy ez az ablak egy sz*r, ilyet többet ne vegyen senki. Pedig tudja minden ablakos, hogy az ablakok jó működése leginkább a beépítésen múlik. 70% a beépítés és 30%az ablak.

Előzmény: ganser (21277)
kiss_atti Creative Commons License 2015.01.14 0 0 21278

Melyik a jobb?

--

 

Egyik sem jó.

A másodikon - "legyártatom szarul" - pontosítanék ( aztán lehet vele nem egyetérteni, meg lehet elfogadni is): legyártatom nem előírás szerint.

 

Az a különbség a kettő között - nyilván csak az ÉN értelmezésemben -, hogy a szarul gyártott dolog nem működik, mindegy, hogy ez ablak, babakocsi, TV, vagy fiókos szekrény, míg a nem előírás szerint gyártott dolog még működhet.

 

Így egészen addig, amíg a saját szerkezetink saját tapasztalata mást nem mutat, addig hajlandó vagyok nyíló szárnyat gyártatni a becsavarozott osztóra is, tekintettel arra, hogy az elmúlt 8 év alatt egyetlen egy reklamáció, amit ezzel összefüggésbe tudnék hozni, nem érkezett ezekre a szerkezetekre. És nemcsak hozzám nem, hanem - gyanítom - senkihez sem, Téged sem hívtak vissza egyszer sem ilyen ablakokhoz, pedig nyilván építettél már be nem egyet, nem kettőt.

 

Innentől kezdve - ismét hangsúlyozom, hogy nálam, az én értelmezésemben  !!! - ezek nem szarul, hanem "csak" nem előírás szerint gyártott szerkezetek.

 

De mindenki gondolhatja másképpen.

Előzmény: ganser (21277)
ganser Creative Commons License 2015.01.14 0 0 21277

Szia kis_atti!

Tudod az ilyenektől tudok idegbajt kapni ,mikor azt mondja a vevőjelölt,hogy:

Mi az hogy nem szabad úgy megcsinálni?

Nézzem meg,a szomszédé is olyan "oszt" jó...

Magyarul:Ha valaki "kolléga"tiltott módon -nem tudásból,hanyagságból,leszarom hozzá állásból- legyártatott valamit,akkortól azt már úgy kezelik mintha etalon lenne.

Én meg hiába akarom lebeszélni,csak hülyének,kóklernek ,amatőrnek satöbbi néznek.

Lehetséges alternatívák:

-bukott meló

-legyártatom szarul

Melyik a jobb?

Előzmény: kiss_atti (21276)
kiss_atti Creative Commons License 2015.01.13 0 0 21276

Mi értelme volna?

---

Azt mondom,

 

hogy ügyféligény kényszerítette ki a gyártóknál ezt a gyártási módot. Képzelj el egy régi, "háromszárnyas" ablakot, amilyeneket a "múlt rendszerben" építettek be főként családi házakba. Jellemző méretei a 1630*1310, 1880*1410 és ( a legritkább) a 2200*1500 mm.

A legelsőnél nagyon gyakran elfogadja az ügyfél a kétszárnyú kivitelt, a de a másodiknál már inkább, a harmadiknál meg szinte mindig háromszárnyút akar.

 

Mondom neki, hogy OK, de "nem lesz egyforma" - az asszimetrikus kifejezést sokan nem értik -, mert lesz benne egy "vastagabb" rész ( nyilván én a sorolásnál megjelenő dupla tokra gondolok).  AZ ÚGY MÁRPEDIG NEM LESZ JÓ !!! -így az ügyfél, hiszen a Jóskának is egyforma a szomszédban, ha ott meg tudták csinálni, akkor maga is meg tudja... ( meg, csak nem annyira jó, mintha sorolnám. Most ÉPPEN van egy ilyen esetem, vért izzadok az ügyféllel egy 1800*1300-as, frissen kialakított nyílásnál, hogy vagy két szárny lesz NYB a háromból, vagy soroljuk és akkor lehet mindhárom NYB, csak éppen szarul fog kinézni)

 

Na, ekkor jön az, hogy egy szerkezetben legyártatjuk - immáron a hegesztett osztó helyett a becsavarozott osztóra is vasalatot szerelve. Mi - már csak - ahhoz ragaszkodunk, hogy az osztóra nem gyártunk NYB szárnyat, csak nyílót.

Előzmény: Törölt nick (21272)
salem23 Creative Commons License 2015.01.13 0 0 21275

Sziasztok!

 

Köszönöm a sok hozzászólást a problémámhoz.

Állítottam a fent említett imbusz csavarral is valamint egy leheletnyit az excenteres zárfogadó "bütykökön" is körben az ablakon. (Van alul és felül is 1-1 a nyíló szárnynál.)

Igen, az ablak olyan kivitelű, ahogy Gabesz írta: bal oldal bukó nyíló, jobb oldal váltószárnyas.

Remélem ez megoldja a jelenséget, köszi!

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.13 0 0 21274

Na ez nekem kínai. Rajzon egyből érteném.

Előzmény: Törölt nick (21273)
Törölt nick (X) 2015.01.13 0 0 21273

A képen látható ablak nagy valószínűséggel... Tokosztott szerkezetben bal oldalon bukó-nyíló ablak, jobb oldalon váltószárnyas ablak, de lehet akár más osztásban is.. Ezesetben ugye a váltószárnyas ablaknak az elsődleges szárnya a káva fal felé nyílik, viszont a másodlagos, vagy rejtett kilincses szárny a tokosztóra nyílik, és azt terheli főleg nyitott állapotban... Ezeket az eseteket szerencsésebb lenne sorolással megoldani, de ugye akkor meg duplán jelentkezik a tokszár a sorolásnál. Tokosztóra nem jó megoldás szárnyat nyitni, főleg nem bukót.

Előzmény: Törölt nick (21272)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.13 0 0 21272

Az osztóról való nyitás az az amikor középen van zsanérozva, nem a falnál? ilyet még nem láttam. Mi értelme volna?

Előzmény: ganser (21271)
ganser Creative Commons License 2015.01.13 0 0 21271

Szia Salem23!

A pánton állítani nem lesz gond.

A környékeden lévő bármelyik "ablakos" fog tudni állítani a záródási feszességen.

Ha régi az ablakod és nem hegesztett tömítés van benne ,akkor fillérekért kicserélheted benne a gumit.

Viszont minden gyártási segédlet tiltja az "osztóról" való nyitást.

Mondjuk szinte senki nem tartja be itthon.

Kivéve a hegesztett tokosztókat,de olyat már nem nagyon találsz.

 

Előzmény: salem23 (21257)
F Ferenc Creative Commons License 2015.01.13 0 0 21270

Szerintem teljesen egyetértünk csak egy kicsit összezavarodtak a dolgok a sorok között:O)

 

Elnézést kérek én is mert a fórum szabályát valóban kissé megsértettem.(Ez többet nem fog előfordulni és igyekszem hasznos segítséget nyújtani akinek csak tudok.)

Előzmény: Törölt nick (21269)
Törölt nick (X) 2015.01.13 0 0 21269

Én pedig egy szóval sem írtam hogy "salem23"-nak beépítési hiba okozza a nyílóablaka nem megfelelő záródását:O) ... Ez igaz, összefolytak a hozzászólások, elnézést!

 

Én viszont nem írtam, hogy házilag kell megoldani egy üveg átekelését!

Részemről pont.!

Előzmény: F Ferenc (21268)
F Ferenc Creative Commons License 2015.01.13 0 0 21268

Én pedig egy szóval sem írtam hogy "salem23"-nak beépítési hiba okozza a nyílóablaka nem megfelelő záródását:O)

 

Az ékelést lehetőleg mindenki bízza szakemberre mert megfelelő célszerszámok és eszközök kellenek hozzá,valamint a szakmai tapasztalat is elengedhetetlen nehogy üvegtörés a vége.

 

 

Előzmény: Törölt nick (21267)
Törölt nick (X) 2015.01.13 0 0 21267

Ha valamit vasalati finombeállítással nem lehet megoldani, akkor ott az üveg átékelése segítség lehet, hivatalosan nem a vasalatot kéne egy beépítőnek tekergetni össze-vissza, hanem átüvegezéssel kellene a beállítást elvégezni! Nem azt írtam, hogy az ügyfél alapján leírtakra ez megoldás lesz.

Előzmény: F Ferenc (21266)
F Ferenc Creative Commons License 2015.01.13 0 0 21266

Tisztelt Gabesz.

 

Nem kívánok bölcselkedni tehát Önre bízom az üvegékelés szerepének és módjának learásít a kérdezőnek ha már szóba került az alábbi témában.

 

Előzmény: Törölt nick (21265)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!