Keresés

Részletes keresés

Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2013.08.27 0 0 77148

Igen. Nem hinném, hogy túl sok ember vitatná, hogy a klasszikus vívás is HEMA lenne.

 

"... applied axiology ...".

Már csupán ezért a kifejezésért érdemes volt elolvasni a linket. Köszi!

Előzmény: sz332 (77142)
Maitréja buddha Creative Commons License 2013.08.27 0 0 77147

Érdemes megnézni Sakumotonak a fent lévő videóit, nagyon massziv, idősebb mester lett (nyilván ismertem, tudtam hogy jó, de előlépett 3. favoritommá)

Van fent egy hosszabb edzőtáboros videoja, egy dinamit a pali.

 

Pont az olaszok... régebben volt egy shito ryus világbajnokuk (annak kellett lennie, a kata miatt) vagy csapatuk, akik mindig az Anant csinálták.

Ott még érdekes módon, a három lépéses teisho tzukinál mindig kiemelt, bemutatott csúszás volt oldalra (nem jut eszembe a japáni kifejezés erre, azt hiszem a kendóból lett átvéve-vagy vivásból). Lehet tai-sabaki ???

Még az elshotokanosodott Hayashi-ha sr. ban is jelzik ezt, talán nem véletlen, mert enélkül inkább azzal vagy elfoglalva hogy szineset ásitsál (mivel hasba rugnak)

 

Ez itt már teljesen eltűnt. Pedig a csaj, aki annak idején csinálta, valószinűleg ott van az olasz karate tűz körül, neki még talán japán mestere volt.

Helyette lett a bunkai ban jodan ura mawashi... a karate mozgásanyaga a katákra épül,  a teljes anyag olyan, hogy nem nagyon lehet fejmagasságba rugdosni, valószinűleg nem is nagyon volt érdemes megkockáztatni.

Átalakulgatott itt a többi technika is, nem nagyon foglalkoznak vele, hogy ha kilépsz valaki elől oldalra és megragadod a karját, akkor rohadt valószinű, hogy nem tudod mae gerivel fejbe rugni. Mint itt az olasz punci klub :(

És ez a kata első három mozdulata volt... 

 

A vezércsaj annyira szigoruan néz a legvégén, mikor a karfeszitést-földrevitelt csinálja !!! :)

Legalábbis én még igy emlékszem erre a mozdulatra- majd a cefrebajnok kijavit, ahogy látom nemcsak a wing chunhoz nem ért meg a boxhoz, a karatéhoz sem.

(Én sem, viszont nem írok és publikálok a neten hüyeségeket sem, hogy aztán mintegy önbeteljesitésként saját magamra hivatkozzak :( )

 

Függetlenül a fentiektől, azt meg lehet figyelni, hogy a karate azért visszatér a gyökereihez.

Annak idején, Funakoshiék előtt (ő is irja a könyvében) neves mesterek is csak 3-4 katát ismertek, gyakoroltak egész életükben,

mielőtt a mai stilusok alapitói (értsd Bartók Bélái) össze nem gyűjtötték a nép ajkáról a katákat egy csokorba.

Pld Higaonnáról irja a linkelt cikk, hogy 3-4 katát tanitott, később Bartók  Chojun bővitette ki- manapság pld. Kodály Asai már 60 nál tart a saját gyűjtésében- illletve ő már zeneszerző inkább :(

 

Viszont ez a versenynemzedék annyira tiszteli , hogy egy egy katának szentelik az életüket, lásd Michael Milon Unsu cimű fejezetét.

Aki, ha nem egy francia pozőr lenne, baromi tehetséggel tolhatná a karate szekerét.

 

Maitréja buddha Creative Commons License 2013.08.27 0 0 77146

Ok.

De attól nekem nem kell szeretnem :P

 

De még ezzel sincs probléma, viszont ezeken a versenyeken (tisztelet a kivételnek) de mérhetetlen rossz ütemben csinálják a katát,

felbontanak összetartozó mozdulatokat etc.

A bunkai részről meg nincs mit mondani.

Előzmény: dezsoKE (77143)
dezsoKE Creative Commons License 2013.08.27 0 0 77145

A jo vivo ellenfele tuleli a parbajt?

Előzmény: Sch.... (77144)
Sch.... Creative Commons License 2013.08.27 0 0 77144

Én ezt egy mondatba sürítem: A jó vívó túléli a párbajt... :-)

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (77141)
dezsoKE Creative Commons License 2013.08.27 0 0 77143

A csajok szerintem nagyon latvanyosan csinaljak. Ez egy show. Teljesen illenek oda. A valos tartalom tenyleg nem annyira ertekes, mint amit az ember egy vilagbajnoki dontotol elvarna. Megneztem a japanokat is. Ha a szuk szakmanak keszulnenek ezek a versenyek, akkor nem mutatna a tv HD-ben, nem lennenek szponzorok, nem lenne ilyen szep az egesz. Ugy kell csinalni, hogy a laikus is erdeklodve nezze meg.

 

A masik videon avatott szem mar eszrevesz reszletszepsegeket. :-)

Előzmény: Maitréja buddha (77120)
sz332 Creative Commons License 2013.08.27 0 0 77142

A harmadikra: ezt hívják classical fencing-nek. Ez USA-ban még mindig nagyon népszerű, de itthon ez szerintem sosem volt szempont. Én a magam részéről szeretek ennek megfelelően vívni,

néha szoktunk szárazon is vívni, és teljesen más. Ami még meglepő volt a számomra a vívó VB-n, hogy a lámpa az inkább csak iránymutatásként szolgált, és a bíró döntötte el, kié volt a találat...

 

http://classicalfencing.com/whystudy.php

 

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (77141)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2013.08.27 0 0 77141

Ja, és nagyon tetszett a HEMA vívás tömör megfogalmazása:

biztonságos állás (1) - biztonságos támadás (2) - biztonságos kivonulás (3)

 

(1) ez még megvan a modern vívásban is,

(2) részben, pl. kötött szúrás / vágás,

(3) teljesen hiányzik, még a kivonulás fogalom is, ugyan ki foglalkozik azzal, hogy mi történik a sikeres és szabályos találat után, talán csak nagyon ellenérdekelt zsüri esetén igyekeznek egylámpás találatokat adni (csak feltételezés, nem személyes tapasztalat).

Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2013.08.27 0 0 77140

Üdv,

 

Újra átolvastam a blogod Meyer-rel kapcsolatos bejegyzéseit; hát igen, (az én izlésemnek) túl mélyek egyes állások (jobb eke, szinte kitörésben áll). A dolgozat már azért is érdekes, mert egy laikusnak is lesz elképzelése arról, hogy nálatok milyenek a kezdő, középhaladó (I) szint követelményei hosszúkardban. A menet szó nekem is kissé félrevezető volt, rögtön "lefordítottam" támadásvédelmi gyakorlatra.

 

Természetes, hogy egy kilencoldalas dolgozatban nem lehet - és felesleges - bemutatni az alapdolgokat, főleg az oktatóknak.

 

Kimondottan érdeklődve várom a videót.

Előzmény: Sch.... (77139)
Sch.... Creative Commons License 2013.08.27 0 0 77139

Üdv,

 

Nem igazán. Az Meyer, az én meneteim meg Lichtenauer. Hasonló, de nem ugyanaz. Pl. az én interpretációmban Meyer sokkal mélyebb, mint Lichtenauer.

A dolgozat egy módszertan oktatóknak. Ők elvileg tudják az állásokat, ezért a dolgozatnak nem témája azt bemutatni.

 

Hamarosan készítek hozzá videót, mert már páran kérdeztek hasonlót.

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (77119)
Maitréja buddha Creative Commons License 2013.08.26 0 0 77138

Hiryu

 

Itt van egy érdekes cikk a naha- téról, emlitik Funakoshit is, hogy tanulhatott karatét Azato előtt

 

http://www.krijgskunst.org/downloads/meibukanmagazineno6.pdf

Kezdőcefrész Creative Commons License 2013.08.26 0 0 77137

Ezt aztán végképp nem érdemes meghalgatni, ne is tegyétek... Persze Buddhának szól, de nem lényeges...

http://megosztasaim.atw.hu/maitreja-01.mp3

Kezdőcefrész Creative Commons License 2013.08.26 0 0 77136

Na de kedves Buddha...

 

Ezek nem alapelvek....

 

"légy erősebb, gyorsabb, éberebb mint az ellenfeled, támadj te először és vidd végig a támadást."

 

Ezek az alapelvek következményei...

 

Hol tanultál Te karatét, vagy bármit is?

 

Nem tanították meg neked az esszenciát... Spinozánál sem olvastad?

Előzmény: Maitréja buddha (77135)
Maitréja buddha Creative Commons License 2013.08.25 0 0 77135

Lol...azt nem nehéz kitalálni, hogy Szun cu elvei ma is működnek, ezek a stratégiai, taktikai elvek univerzálisak.

A karate alapelvei is működnek, légy erősebb, gyorsabb, éberebb mint az ellenfeled, támadj te először és vidd végig a támadást.

 

A legszebb, hogy ennek még ellent se mond a karate ni sente nashi. :)

Előzmény: Tiran-V (77134)
Tiran-V Creative Commons License 2013.08.25 0 0 77134
Előzmény: Maitréja buddha (77129)
Kezdőcefrész Creative Commons License 2013.08.25 0 0 77133

"Magad tökéleteseben csinálod-e, mint akiket kritizálsz?"

 

Erre nem érkezett válasz... Ebbe már Én is bele tartozok.

 

Nem azt mondom, hogy vingcsunos dolgot csinálj. A magad stílusát, ha bemutatnád jobban, mint Én az enyémet...

Előzmény: Maitréja buddha (77126)
Kezdőcefrész Creative Commons License 2013.08.25 0 0 77132

Látod milyen könnyű a jellemformálás?

Már zseninek nevezed, akit az előbb még vérbő kritikával illettél...

 

Mintha nem lennél elég stabil a világlátásodban... Vagy akár szeszélyességnek is lehetne nevezni...

Aki biztos magában nem másokhoz viszonyít.

 

Mit szólna ehhez Szidhárta herceg? És ahhoz, hogy a titulusát viseled íly alaptalanul...

Előzmény: Maitréja buddha (77126)
Tiran-V Creative Commons License 2013.08.25 0 0 77131

Ez DDDDurva:)))

 

(lehet hogy topictársunk  harmincoldalas könyvét vitték filmre???????)

Előzmény: sz332 (77130)
sz332 Creative Commons License 2013.08.25 0 0 77130

 

Ahhh, ez nagyon kemény...

Maitréja buddha Creative Commons License 2013.08.24 0 0 77129

"A Busidóazt kívánja, hogy hirtelen, akár vakon is rohamozzuk meg az ellenséget.Ha a múlt dolgait alaposan tanulmányozzuk, azt találjuk, hogy sokféle véleményt alkottak róluk, de néhány dolog még így sincs eléggé tisztázva. Jobb az ilyen eseteket úgy tekinteni, mintha ismeretlenek lennének. Szanenori nagyúr egyszer azt mondta: „Van mód arra, hogy megértsük azokat a dolgokat, amelyeket nem értünk. Továbbá, van amit természetesen megértünk, van amit nem, bármennyire is próbálkozunk vele. Ez érdekes.”Ez meglehetősen mély tudásra vall. Természetes, hogy az ember nem értheti meg a mély és rejtett dolgokat. Ami könnyen érthető, meglehetősen felszínes."

 

:P

Előzmény: Tiran-V (77128)
Tiran-V Creative Commons License 2013.08.24 0 0 77128

Antikrisztus asszem csak 1 van...

 

ígértem pár napja, hogy válaszolok katügyben. Bocs, de kiderült, ha válaszolni akarok nagyon alaposan át kell rágnom a dolgokat... de nem felejtettem el.

Előzmény: Maitréja buddha (77123)
Tiran-V Creative Commons License 2013.08.24 0 0 77127

:)

 

 

Maitréja buddha Creative Commons License 2013.08.24 0 0 77126

Minden viszonyitás kérdése.

 

Sakumutohoz képest röhejesek.

Hozzád képest tényleg zsenik.

Előzmény: Kezdőcefrész (77125)
Kezdőcefrész Creative Commons License 2013.08.24 0 0 77125

Te Buddha!

 

Milyen hisztis lettél mostanában...

Már semmi sem tetszik? Egy kis kata, egy kis gyakorlás, egy kis semmi?

 

Nagyon kíváncsi volnék arra, hogy Magad tökéleteseben csinálod-e, mint akiket kritizálsz?

Tényleg csinálj már egy videót a saját munkádról, had fikázzunk téged is...

 

Szerintem a három csaj zseniális munkát végez. Szépek is, ügyesek is...

 

Mi bajod velük? Magasabbra rúgnak, mint Te?

Nem voltál Te ilyen sérülékeny lelkileg.

Mi lett veled?

Előzmény: Maitréja buddha (77123)
Maitréja buddha Creative Commons License 2013.08.24 0 0 77124

A cikkben inkább az az érdekes, hogy sok sok év angol és francia tanulással eljutottam oda, hogy spanyolul tudok elolvasni ilyeneket :P

De végül is korrekt cikk.

 

Ez a Ryuei ryu érdekes, tényleg más mint a többi karate.

Azzal vitatkoznék, hogy van olyan katája ami nincs meg másban, a shito ryu szerintem adoptálta azokat is.

Gyakorlatilag Mabuni mindent beledobált a zacskóba.

 

Kiváncsi lennék, van-e olyan shito ryus aki az összes katát ismeri :)

Előzmény: Maitréja buddha (77123)
Maitréja buddha Creative Commons License 2013.08.24 0 0 77123

Neked csinos lányok, nekem meg maga a három antikrisztus :(

Ez egyenesági következménye a francia shotokan hérosz, Michael Milon "áldásos " tevékenységének.

A kis Milonka már gyerekkorában is kimagasló tehetség volt:

Mert ugye lehetett erre menni, meg a Sakumoto vonalon, aki az egyik legmarkánsabb karatemester lett.

Annak ellenére, hogy 3x katavilágbajnok.

 

http://www.karatetotal.com/karatekas/tsuguo_sakumoto.htm

 

 

 

Előzmény: sz332 (77121)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2013.08.24 0 0 77122

"Szent István ünnepe alkalmából dr. Hidán Csaba régész, történész, a Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészettudományi Karának egyetemi adjunktusának eredményes oktatói és szakmai tevékenysége, sokoldalú fegyvertörténeti munkássága elismeréseként Magyarország Köztársasági Elnöke a Magyar Érdemrend Lovagkeresztje kitüntetést adományozta."

 

Forrás: FB

 

Gratulálok!

sz332 Creative Commons License 2013.08.24 0 0 77121

Te, én azt hittem, hogy a csinos kislányokat kell itt nézni :)) A viccet félretéve, ez egy versenykarate, aminek nem sok

köze van a tradicionális karatéhoz. Ez arról szól, hogy 3 csinos kislány versenygiben (hogy meglegyenek a hanghatások)

tökéletesen egyidőben végrehajt egy karate formagyakorlathoz hasonlító mozdulatsort. Ez egy verseny.

 

Ha a karate mélységeit akarod megismerni, ha arra akarod használni a karatét, amire kitalálták, akkor számodra ezeken a videókon nincs semmi látnivaló, kérem, haladjunk tovább...

 

Hogy klasszikusokat idézzek: nem ezek a droidok, amiket keresünk...

Előzmény: Maitréja buddha (77120)
Maitréja buddha Creative Commons License 2013.08.23 0 0 77120

Ez egy verseny ?

 

http://www.youtube.com/watch?v=fTWciJZw6rI

 

Nem volt elég hogy szarul katáznak, már szarul is bunkaioznak ?

 

Csak hogy képben legyünk, ez ugyanaz a kata:

 

http://www.youtube.com/watch?v=8M3lzNefUFo

 

Tsuguo Sakumoto, ex karate világbajnok (x szeres) ma azt hiszem ő a Ryuei ryu vezető mestere.

 

Lát itt valaki hasonló ura mawashikat, meg jodan yoko geriket ?

Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2013.08.23 0 0 77119

Sch....,

 

A menetes Scholler III dolgozat olvasása során merült fel pár kérdés, a választ keresve találtam a Kard Rendje honlapján:

 

Állások - Joachim Meyer alapján

http://kardrendje.hu/downloads/articles/allasok-joachim_meyer.pdf

 

Gondolom, ez teljesen jól használható anyag, főleg egy laikus számára?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!