Keresés

Részletes keresés

Annamari38 Creative Commons License 2012.02.15 0 0 1465

Sziasztok!

 

Mindkettőtöknek egyben válaszolok:

 

A transzferre 52 E ft-ot fizettem be (1 felnőtt 1 gyerek oda vissza) eddig úgy tűnt minden rendben, de most lehet, hogy a Bergamora mégis többe kerül (azt még nem tudom mennyibe...).Úgyhogy egyelőre az oda/visszajutás még kérdéses. De ha mégsem repülünk, a transzfer árát visszaadják.

A Ryanairt nem ismerem, de ahogy néztem az olcsó repülőjegy is csak akkor olyan olcsó, ha poggyászt nem adunk fel- a poggyászra a súlytól függően 15-25 ezer forintot kell még fizetni, de ez fogalalás közben derül ki (jobb esetben,de ha valaki nem veszi ezt észre, lehet hogy neki csak a repülőtéren...:(( )

 

Hálókocsis vonat és Volánbusz is létezik- a vonat kész expedíció, a buszos honlap meg most épp nem működik.

 

Szóval egyelőre nem jutottam közelebb Genovához.

 

Minden esetre egy (nem túl nagynak tűnő) változás (konkrétan a Malév csődje) képes felborítani (és eleve rosszul kezdődővé tenni) egy egyébként jónak látszó utazást.

 

Amint látszik, most épp el vagyok keseredve.

 

A38

Előzmény: dortiz (1464)
dortiz Creative Commons License 2012.02.15 0 0 1464

Kedves Annamari! Mi kocsival terveztük a Genovába utazást, de megnéztem Ryanair honlapot és megdöbbentően alacsonyak az árak. Ismered ezt a légitársaságot, van velük kapcsolatos utazási tapasztalatod? Ha lenne pozitív infó, lehet hogy mégis repülővvel mennénk. Üdv: Dóra

Előzmény: Annamari38 (1461)
dortiz Creative Commons License 2012.02.15 0 0 1463

Kedves Linda! Mi is március 03-án indulunk az MSC Fantáziával, de mi kocsival fogunk Genovába menni. A hajón azt az infót kaptam, hogy az egy nemzetiségüeket egy asztalhoz ültetik, tehát van esély, hogy találkozzunk. Üdv: Dóra

Előzmény: linda65 (1460)
aknila Creative Commons License 2012.02.15 0 0 1462

Az egyéni transzfer mennyibe kerül?

Előzmény: Annamari38 (1461)
Annamari38 Creative Commons License 2012.02.15 0 0 1461

Most kezdek én is újból utána nézni a dolognak, mert valahogy csak oda kell jutni a hajóhoz...:) Közben a Ryanair is inditott járatot, lényegében abban az időpontban mint a Malév lett volna, nem kell egy nappal korábban menni (és még nagyon olcsó is). Mi ún. "egyéni transzfert" fizettünk be, ami oda megy ahová kérjük (tehát akár a Bergamora, vagy reptérre, buszállomásra), úgyhogy ezt mégse mondtam le...

Szóval remélem repülünk mi is.

Előzmény: aknila (1458)
linda65 Creative Commons License 2012.02.15 0 0 1460

Szia Laci!

 

Sajnálom! Nem tudom,hogy milyen irodán keresztül akartál foglalni?. Bizonyára árfüggő is, de én a Vista-nál foglaltam. Elégedett vagyok velük! Esetleg megpróbálhatod! Ha most már nem akarod,akkor legközelebb. 

Ismered azt a párt akikkel utaztál volna Genováig ? Még nem találtam senkit ,aki ugyanebben az időpontban jön majd. Vagy nem jelentkezett senki.

Gondolod,hogy feltudnám venni velük a kapcsolatot?

Mindenképp beszámolók-remélem csupa jóról...

Ha addig is tudsz valamit, jelentkezz-én is azt teszem. Köszi,Linda

Előzmény: leilaleslie (1451)
kjulianna Creative Commons License 2012.02.15 0 0 1459

Szia Katamark!

Mi Bp felől indulunk és még péntek reggel. Valahol megalszunk útközben. Megadnám az emailcímemet, hogy felvehessük s kapcsolatot. kormoczij@invitel.hu

Addig is visszaszámlálás!

 

Üdv: Juli

aknila Creative Commons License 2012.02.15 0 0 1458

A Lufthansa járatával Bp-Frankfurt, Frankfurt-Milanó. Sajnos drágább mint a Malév lett volna, de ezzel kell mennünk, mert kocsi nem jöhet szóba. Van fapados is, de azzal előtte való nap kell utazni, valahol éjszakázni ésmásnap átmenni a másik reptérre, ahova a transzfer megy.

Előzmény: Annamari38 (1457)
Annamari38 Creative Commons License 2012.02.15 0 0 1457

Nekünk is volt (van) befizetett repülőjegyünk Milánóba, csakhogy a Malév csőd miatt az már nem érvényes, úgyhogy most mondtam le a transzfert....Mi nem találtunk helyette elfogadható repülőjáratot. Ti melyikkel mentek, mert ha még lehet akkor mi is veszünk rá jegyet, semmi kedvem 1200 km-t vezetni.

A kabinszámunkat még nem tudom.

Előzmény: aknila (1455)
Amerigos Creative Commons License 2012.02.15 0 0 1456

Szia ! Ez igazán kimerítő és korrekt munka , ráadásul nekem pont kapóra jön mert hétfőn indulunk Genovába ! Nekem biztos, hogy segítettél, köszönöm szépen !

Előzmény: sata005 (1453)
aknila Creative Commons License 2012.02.14 0 0 1455

Szia Annamari38!

Mi is 04.02-től megyünk a Poesiával. Csak mi nem autóval megyünk, hanem Milánóig repülővel és onnan a hajó transferével Genovába. Te tudod már, hogy hányas kabinba lesztek?

Előzmény: Annamari38 (1440)
aknila Creative Commons License 2012.02.14 0 0 1454

Szia Nemella!

Kösz az infót, de e-mailodat nem kaptam meg.

Előzmény: nemella (1441)
sata005 Creative Commons License 2012.02.14 0 0 1453

Sziasztok.

 

A Budapest-Genova útvonal két változatát szeretném bemutatni. Az első változat Szlovénián keresztül, a második Ausztrián keresztül megy. Személygépkocsi, benzines , 8 L-es fogyasztással, mindig az adott ország üzemanyagával tankolva számoltam. Egy hetes hajóutat veszek figyelembe, ezért Szlovéniában csak a havi matrica jöhetett számításba,mert náluk a 7 napos matrica tényleg csak 7 napos. Nálunk és az osztrákoknál pedig a hetes matrica 10 napos. Olaszoknál minden útszakasznak más a díja.  Az olasz autópályadíjat olasz pályakezelő netes oldal kalkulátora számolta ki. 1 €=295 Ft

 

Üzemanyag árak: Magyar 95-ös: 420 Ft

                                   Szlovén: 1.406 €

                                   Olasz: 1.735 €

                                   Osztrák: 1.394 €

 

 1.      Budapest-Tornyiszentmiklós-Maribor-Ljulbljana-Trieszt-Padova-Verona-Brescia-Piacenza-Genova= 1094 km


Budapest-Tornyiszentmiklós: 252 km= 20.16 L = 8467 Ft  + pályadíj: 2975 Ft

Tornyi-Maribor-Ljubljana-Trieszt: 294 km= 23.52 L= 33€  + pályadíj: 30  -havi matrica (szlovén szakasz)

Trieszt-Padova-Verona-Brescia-Piacenza-Genova: 548 km= 43.84 L= 76 € + pályadíj: 35.50 € ( olasz szakasz)

 

Összesen: 22.884 Ft + 349€ =125.839 Ft ( oda-vissza út)


 1.     Budapest-Veszprém-Rábafüzes-Grác-Klágenfurt-Villach-Tarvisio-Udine-Padova-Verona-Brescia-Piacenza-Genova= 1140 km


Budapest-Veszprém-Rábafüzes: 261 km= 20.88 L= 8769 Ft + pályadíj: 2975 Ft

Rábafüzes-Graz-Klagenfurt-Villach-Tarvisio: 261 km= 20.88 L=  29.1 € + pályadíj: 2720 Ft (osztrák szakasz)

Tarvisio-Udine-Padova-Verona-Brescia-Piacenza-Genova: 615 km= 49,2 L = 85 € + pályadíj: 34.60€ (olasz szakasz)

 

Összesen: 28.928 Ft + 297,40 € = 116.661 Ft ( oda-vissza út)


Sem időben, sem km-ben nincs sok különbség a két út között. Voltam mind a kettőn, nekem inkább az osztrák szakasz a szimpatikusabb. Az első végig pályán, a másodiknál a 8-as főúton megyek Rábafüzesig, majd utána kb. még 30 km-t az osztrák oldalon és Ilz-nél megyek fel a pályára. Az üzemanyag sem tükrözi vissza teljesen a két utat, mert pl. a szlovén változatnál lehet egy kicsit variálni. Pestről elindulok, majd nem érdemes a szlovén határ előtt tankolni, mert pár forint a különbség a mi és a szlovén benzin közt. De az olasz határ előtt tankoljunk tele, mert az olaszok bizony keményen mérik a benzint. Visszafelé  még egyszer biztos hogy kell tankolni az olaszoknál, de akkor már figyeljünk arra, hogy a drága olaszból csak annyit, hogy Szlovéniáig elérjünk. Az osztrák változatnál is számoljuk a kilómétereket, mert az osztrák jóval olcsóbb, mint az olasz benzin. De mint ahogy nálunk is mondják: a kutaknál lehetnek különbséget. A pályákon mindig a legdrágább.   Amúgy én soha nem nyomom le ezt a távot egyszerre. Valahol mindig alszom egy éjszakát. Velence, Verona és a Garda-tó nagyon közel fekszik az útvonalhoz, én mindig teszek ezekhez egy kis kitérőt. A Wörthi –tó is gyönyörű, de az csak az osztrák változatnál. Szállás egy éjszakára két fő részére reggelivel kb. 80-90 € az olaszoknál, ahol aludni szoktam.

Ha valakinek ezzel a pár számítással tudtam segíteni, akkor már megérte az írás.

 

 

 

Előzmény: Lillacsibe (1446)
nadap3 Creative Commons License 2012.02.14 0 0 1452
Szia!
Nagyon profik és nagyon rendesek csak ajánlani tudom őket.
Kecskés Lillát keresd .
Nekünk volt jegyunk a concordiara február 4-től amivel sajnos mar nem utazhattunk az ismert okok miatt ,és átfoglalták nekünk március 25-re az msc fantaziara .a Costa egy hónapig utalta vissza a jegy arat de nem kellett kifizetnem az msc jegyet ,nem úgy mint a sogornomek a Malév csodnel . Ugyhogy csak ajánlani tudom őket. Elnézést az ekezetek miatt de iPadrol ìrok
Előzmény: MX5Marci (1450)
leilaleslie Creative Commons License 2012.02.14 0 0 1451

Helló, Linda!

Én sajna, nem leszek ott. Ugyanis az imént kaptam egy kedves e-mailt az irodától, hogy nincs több szabad hely a hajón (tegnap előtt még volt?), csak mint potyautas utazhatnék rajta! Remek!

Én már voltam régebben egy hajóúton Athéntól Cipruson át Izraelig, az sem volt egy utolsó út, bár nyilvánvalóan meg sem közelítheti ezt a "luxusutat".

Mindenesetre, ha gondolod, írhatnál nekem a tapasztalataidról, esetleg fotókkal ellátva, hátha egyszer összejön nekem is a dolog. Addig csak irigykedem...

Elmegyek júniusban Pugliába, ez vigasztal... kicsit.

Szia, Laci

Előzmény: linda65 (1445)
MX5Marci Creative Commons License 2012.02.14 0 0 1450

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni. Hajóutat tervezünk a párommal és megkerestük a 3 legnagyobb hajóutat értékesítő iroda weboldalát. Ezek közül nekünk a hajosutak.com volt a legszimpatikussabb, de még nem hallottunk róluk. Ti ismeritek? Van már esetleg tapasztalat velük?

 

katamark Creative Commons License 2012.02.14 0 0 1449

Szia!Juli.

 

Mi is ezen a napon megyünk,Győrből 3-an ,és ti honnét jöttök?Lesznek szombathelyiek is,de még nem vettük fel a kapcsolatot velük.

Talán mi velük tudnánk menni pl. sógorok felé.Irjatok.üdv.

Előzmény: kjulianna (1447)
Niki1121 Creative Commons License 2012.02.14 0 0 1448

Sziasztok!

Mi június végén vagy július elején szeretnénk menni egy nyugat mediterrán hajóútra. Két hajó útvonala szimpi, az MSC orchestra és a Costa Serena-é. Valaki járt már ezek bármelyikén? Tavaly voltak ismerőseink a Concordián, azt mondták hogy az nagyon bulis hajó volt, néhány hete voltak az MSC Splendidán amin a Costához képest nem volt buli? Van valakinek a két hajótársaság között összehasonlítási alapja?

Köszi, Niki.

kjulianna Creative Commons License 2012.02.14 0 0 1447

Szia Babszi75!

 

Lassan itt az idő a visszaszámlálásra. Úgy tudom, hogy ti is a Splenidával jösztök febr. 25-én. Mi hárman megyünk, a férjemm én és a 7 éves lányunk.

 

Addig is üdvözöllek, valamint keresem azokat, akik még ezen a napon velünk jönnek a Splendidán.

 

Üdv: Juli

Lillacsibe Creative Commons License 2012.02.14 0 0 1446

Többen írjátok, hogy Ausztria felé mentek? Elmondjátok, hogy az miért jobb? csak mert a Viamichelin-en minden beállítással Szlovénia felé akar vinni (Bp-ről való indulásnál). Azt mondja, hogy a leggyorsabb és a legrövidebb is arra van.

Meg mi nemrég mentünk arra, és végig autópálya van. Vagy az autópályadíj sok Szlovéniában?

 

linda65 Creative Commons License 2012.02.14 0 0 1445

Szia Laci!

 

Ott leszel Te is ezen az úton?  Megfelelt volna nekem is betársulni, de korábban már megvettem a repülőjegyet(aztán bonyodalmakkal egy másikat)!

Nem ismertem ezt a lehetőséget! Viszont már azt jó tudni , ha lesz útitársam(legalább a hajón). Írj hogyan alakulnak a dolgok. Köszi, Linda

Legközelebb majd e-mailt is írok!

Előzmény: leilaleslie (1416)
katamark Creative Commons License 2012.02.14 0 0 1444

Szia,Szhelyi01!Ti merre mentek,mármint Auszria,vagy Szlovénia felé?

Előzmény: szhelyi01 (1329)
nagyvillám Creative Commons License 2012.02.14 0 0 1443

Megy valaki június 1-én MSC Armoniával? Kérhetnék a hajóról, útról tapasztalatokat? Minden érdekel. Köszönöm!

nemella Creative Commons License 2012.02.14 0 0 1442

Az msc Fantasian a szimulátor úgy emlkszem 15 euró körül volt. De nem esküdném meg. Nálunk a két hét során valami gond volt vele és nem működött, úgyhogy ezt kihagytuk. De a 4D-s mozit a gyerekek megnézték. Testvérem és az ismerősök gyereke kipróbálták, kb. 15 perces a műsor, mindez 10 euró.

Előzmény: l.lia (1424)
nemella Creative Commons License 2012.02.14 0 0 1441

Szia Aknila! Tegnap este írtam e-mailt Nem tudom, hogy megkaptad-e.

Nekünk mindhol volt buszjárat a kikötőből a városközpontig, kivéve Casablancán.

Előzmény: aknila (1439)
Annamari38 Creative Commons License 2012.02.14 0 0 1440

Sziasztok!

2012.04.02-től MSC Poesiára (Genovaból) jön-e még valaki? Budapest-Genova autóval hány óra út (optimalis esetben)?

aknila Creative Commons License 2012.02.13 0 0 1439

Minden kikötőből van a hajónak buszjárata a városokba?

KPKata1 Creative Commons License 2012.02.13 0 0 1438

Köszi mindent, és remélem, hogy kipihentétek és jól éreztétek magatokat, mi már nagyon várjuk az utat.

Előzmény: Arentiro (1434)
KPKata1 Creative Commons License 2012.02.13 0 0 1437

Szia Babszi. Mi is Szlovéniának vesszük az irányt, mi hárman vezetünk, így talán nem lesz olyan fárasztó a dolog, és jó lenne majd megtalálni egymást, valahogy össze kéne hozni.

Előzmény: Babszi75 (1433)
Arentiro Creative Commons License 2012.02.13 0 0 1436

A gázolaj kb 1,3-1,4 EUR Szlovéniában, míg Olaszországban 1,7-1,8. Mindenképpen érdemes még Szlovéniában tankolni. Az olasz autópálya díja a szlovén határtól (illetve Monfalcone-tól) Genováig 36 EUR. Szlovéniába havi matrica kell, az kb 10.000 Ft, az M7-esen MOL kutaknál lehet kapni.

Előzmény: Babszi75 (1433)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!