Keresés

Részletes keresés

Erika és Toncsi Creative Commons License 2005.07.06 0 0 8378

Szia ilda72!

Nézd meg a web oldalukat sok érdekes program van,árakkal együtt.

www.benliv.hu vagy írj az e-mail címükre: benliv@vipmail.hu

Mi tegnap reggel írtunk nekik,pár óra múlva válaszoltak is.

Üdv: Erika

Marianna-22 Creative Commons License 2005.07.06 0 0 8377
www.benliv.hu , itt megtalálsz minden infot róluk. A kapcsoltatot még itthon vedd fel velük mailben, aztán ha megérkeztetek küldesz egy sms-t és ők vissza írnak, hogy mikor és hol tudtok személyesen találkozni. Akkor mindent megtudtok beszélni amit akartok.

Előzmény: ilda72 (8373)
raistlin Creative Commons License 2005.07.06 0 0 8376

Bridget1!

 

Az idegenvezető mindig szól előre, hogy mit lehet és mit nem lehet fotózni. Pl. a luxori úton szinte mindent lehetett, kivéve a királysírokban (királynők sírjaiban) belül. Ott tényleg szigorúak, az arab őrök (mindegyik sírnál 1-2 teremőr, plusz egy fegyveres!) árgus szemekkel figyelnek, még hangosan beszélni sem szabad.

Előzmény: Bridget1 (8371)
adibacsi Creative Commons License 2005.07.06 0 0 8375
Köszönöm! :)
Előzmény: bebibm (8372)
adibacsi Creative Commons License 2005.07.06 0 0 8374

Szia! Köszi a válaszokat. Még az lenne a kérdésem, hogy vajon a hajón milyen ellátást kaptatok? Tudom, hogy teljes az ellátás, de nem all incl. Vagyis üdítőt, vizet venni kellett? Mennyibe kerültek ezek a hajón?

 

Üdv,

Ádám

Előzmény: Szilvi72 (8358)
ilda72 Creative Commons License 2005.07.06 0 0 8373

 

 

Sziasztok!

 

 

Meg tudná valaki mondani, hogy  hogy lehet felvenni a kapcsolatot Líviáékkal, ha mi velük szeretnénk menni Luxorba? Magyarán hogy lehet jelentkezni majd kinn a szállodában a programra?

bebibm Creative Commons License 2005.07.06 0 0 8372

Szia Ádám !

Megkerestem este, átküldöm holnap !!

bebibm

Előzmény: adibacsi (8369)
Bridget1 Creative Commons License 2005.07.06 0 0 8371

Sziasztok!

 

Úgy hallottam, hogy Egyiptomban pár dolgot nem szabad lefényképezni...

El tudjátok mondani, hogy konkrétan mik ezek? Pl. mecsetek, de úgy hallottam, hogy valamilyen kikötőt sem lehet fotózni...

Tudtok erről valamit?

Bridget1 Creative Commons License 2005.07.06 0 0 8370

Szia luce36!

 

Mi is 26-án megyünk, mi a Hilton Long Beachbe.

Én is szeretnék menni Benékkel ez alatt az egy hét alatt valahova, leginkább Luxorba és a Jeep szafarira...

 

Előzmény: luce36 (8354)
adibacsi Creative Commons License 2005.07.06 0 0 8369

Szia!

Nem küldted át az elérhetőségeket! :((

 

Ádám

Előzmény: bebibm (8368)
bebibm Creative Commons License 2005.07.06 0 0 8368

Szia zacky74,

megadnád az e-mail címedet magánban ?( csak, ha nem top secret)

Csak üzenni szeretnék a Palm Beach-be..

Előre is köszi

bebibm

Előzmény: zacky74 (8348)
szendem Creative Commons License 2005.07.06 0 0 8367

:-))))

M.

Előzmény: BonLaci (8364)
Marianna-22 Creative Commons License 2005.07.06 0 0 8366
Az apró pénz inkább a dollára értettük. Jó ha sok 1,5,10 dolláros van nálad. A saját pénükből ha vásárolsz minden gond nélkül vissza ad. Inkább a taxisokkal van a probléma. Ők nem adnak vissza nagyobb helyi pénzből!

Előzmény: kukaca (8365)
kukaca Creative Commons License 2005.07.06 0 0 8365

Sziasztok!!

 

Huhhh de rég írtam ide...azért olvasom a topicot szorgalmasan!!

Egy picike kérdésem lenne.

Sokan írtátok, hogy vigyünk magunkal sok aprót, mert nem szeretnek visszaadni.

Ezt úgy lehet megoldani, hogy mikor kint beváltod a dollárodat fontra, akkor a pénzváltó néninek mondod, hogy adjon egy kazal aprót is??? Vagy vannak azért olyan helyek, pl kocsmák, szálloda stb ahol azért visszaadják a visszajárót??

 

Üdv

Csaba

BonLaci Creative Commons License 2005.07.06 0 0 8364

Szia Márta!

 

Milyen volt?

Nekünk jó volt. Majd mesélek, de amióta itthon vagyunk lakás felújításba kezdtünk és otthon a gépem körűl van bástyázva, hozzá sem férek. De nem sokára ez is megoldódik.

Most én vagyok adósuk Benéknek, szégyenlem is magam.

Délután felhívlak telefonon.

 

Szia Laci

 

 

Előzmény: szendem (8362)
kandika99 Creative Commons License 2005.07.06 0 0 8363
szia en is most irtam Beneknek, annyit tudok mondani, hogy Luxor az Hetfon es szombaton van. ha osszegyul a 6 szemely. A tobbi programrol en nem tudok, lehet segit majd mas.
Előzmény: luce36 (8361)
szendem Creative Commons License 2005.07.06 0 0 8362

Szia Ildikó!

 

Sharm El Nagáról annyit lehet tudni, hogy a jeep safarijukat ott fejezik be, sznorizással és BBQ-val. Egész napos program szervezés alatt. Rövid időn belül realizálódhat az is. Amint biztosat tudok, közzéteszem.

Hogy melyik nap milyen fak. program van az attól is függ, hogy mi az igény. Volt már nem egy példa rá, hogy kérésre az eredeti időpontot módosították. Megérkezésetek után, az első infónapon mindent meg tudtok beszélni velük, sőt extra-igény esetén utazás előtt email-ben is.

Ha konkrétabb kérdésed van, szívesen továbbítom.

Üdv.:

Márta

Előzmény: luce36 (8361)
luce36 Creative Commons License 2005.07.06 0 0 8361

Sziasztok , kérdezném ha valaki ismeri Benék programjait .....mármint melyik nap mi szokott lenni, irja le nekem légyszi.Lássuk melyik fér bele az egy hetünkbe.Merülni szeretnénk, Luxorba menni,talán El Gounábais .És ha jól látom van valamilyen új dolog ami Sharm El Nagát is érinti.

SZENDEM............te tudsz erröl talán többet?Irj légyszi erröl !

 

köszönöm:ildikó

rkrisztina Creative Commons License 2005.07.06 0 0 8360
Szia Cosmopolita!Engem nagyon érdekelne egy élménybeszámoló a Kairóban töltött napjaitokról és programjaitokról. Mi is saját szervezésben készülünk, egy hét északtól egészen Aswanig, plussz ráadásnak egy hét pihi Hurghadán a Sunriseban. Hol szálltatok meg? Hogy utaztatok városon belül? Taxit béreltetek egész napra? Bazárban voltatok? Olvastam valahol, hogy a Khan el-Khalili csak 17.00-ig vagy 18.00-ig van nyitva. Tudsz erről valami infót? Minden érdekelne! Akár privátban is... A gyógyszer hasznos infó, én mindenképp kipróbálom, mert utoljára mikor voltunk, minden elővigyázatosság ellenére is elkapott mindannyiunkat. Remélem ez beválik:)Üdv:Krisztina
Előzmény: cosmopolita (8338)
Ildikó29 Creative Commons License 2005.07.06 0 0 8359

Szia Anikó!

 

Mi júniusban voltunk Egyiptomba és voltunk a Benék által szervezett El Gouna-i kiránduláson. Nagyon jó volt még akkor is ha 6 embert kivéve az egész hajón csak oroszok voltak.

 

Mi a Sunrice Palacióban voltunk. Oda jött reggel 1/49-re értünk a busz helyett a helyi Toyota taxi, kis kavarodás után végülis összeszedtek bennünket, a kavarodás abból adódott, hogy elírták az arab szervezők a szobaszámunkat és így majdnem nem mentünk, de végülis tisztázódott a dolog és indulhattunk.

A taxi elvitt bennünket a Hilton kikötőjáhez ott átszálltunk egy hajóra és indulhattunk El gouna felé. Kb. 1.5-2 órás hajózás után elértük El Gouna partjait, ott átszálltunk "lélekvesztő" kis csónakokba és azzal indultunk El Gouna felfedezésére. Csodálatos, ahogy kiépítették ezt a város. Mi oroszokkal voltunk és rndes idegenvezetés csak nekik volt, de az arab személyzet nagyon segítőkész volt és angolul szerintem többet elmondott mint az orosz idegenvezető csaj, akinek borzalmas volt a stílusa:((((( A Benék szóltak, hogyha nem akarunk oroszokkal menni akkor ki kell hagynunk El Gounát, de igazából minem nagyon foglalkoztunk velük.

Kb 1 óra hajókázás után kikötöttünk és egy akváriumban körbenéztünk, volt néhány perc, hogy üdítőt és némi szuvenírt vegyünk.:))))

Aztán visszaültünk a "lélekvesztőkbe" és indultunk vissza a nagyhajóhoz, ott felszedtük a horgot és elindultunk igazából Hurghada felé, de azért még nem vissza:))))

Közben ebéd volt  a hajón. Ami elég volt és ízletes is.

Ebéd után egy kis szieszta:)))) majd megálltunk egy hatalmas korallnál és az emberek többsége lemehetett sznorizni, itt csak sznori volt merülés nem. Majd még kétszer álltunk meg, de a három megálláskor egyik korallnál sem volt közel s távol egy hajó sem, tehát semmi zsúfi, semmi tömeg.

 

Közben a személyzet annak aki nem ment le sznorizni adott damilt, hogy megfoghassuk a vacsorát, de senki nem fogott semmit:)))))) Illetve a másik magyar fiúnak sikerült kihalásznia egy koralldarabot.

 

Kb. 1/26-6 körül kötöttünk ki és értünk vissza Hurghadára.

 

Hát ennyi!

 

Ildikó

Előzmény: Aniko72 (8351)
Szilvi72 Creative Commons License 2005.07.06 0 0 8358

Szia Ádám!

 

Nem tudom, hogy Kairóban miért kaptunk 5*-os szállodát, de mi nem bántuk!

A csoportunk úgy állt össze, hogy mi 25-en magyarok +13 román utitársunk.

A vonaton a románok jöttek a későbbivel. A hajó 4*-os volt, egy kis felújítás a kabinokra már ráfért volna, de azért különösebb problémánk nem volt vele. Mi egy kicsit szűkösen voltunk, mert mi hárman mentünk. Szúnyog inkább csak Hurghadán volt. Az idegenvezetőnk külön nem kért semmiért baksist, de mi az út végén közösen összedobtunk neki egy kis összeget. (megérdemelte!!!)

 

Ha van még kérdésed szívesen válaszolok!!!!!!

 

Üdv:

Szilvi

Előzmény: adibacsi (8355)
gimli64 Creative Commons License 2005.07.06 0 0 8357
Lista: o.k.
Előzmény: zacky74 (8348)
bozsi Creative Commons License 2005.07.06 0 0 8356

Szép jó reggelt mindenkinek.

Látom telik már az a 19-i gép.

Jövő héten tegyetek ide 1 képet ismertetőül. Jó lesz egymásra mosolyognung

"jéé, hát Te vagy az!!". Köttettek már így nagy barátságok:)))) + nem érzi magát olyan elveszettnek, aki először megy. Ti már zömmel visszajárók vagytok ahogy olvasom.

adibacsi Creative Commons License 2005.07.05 0 0 8355

Szia Szilvi!

 

Kairóban azért kaptatok 5*-os szállodát, mert nem volt hely 4*-osban?

Hogyhogy kettéosztották a csapatot a vonaton? Nem volt hely?

A hajókabinok milyenek voltak? Hány *-os a hajó? Nem volt sok szúnyog?

Hány fős volt kb. a csoportotok?

A kinti idegenvezető kért baksist?

Összességében akkor jól éreztétek magatokat, nem?

 

Bocs a sok kérdésért, de nagyon hasznos dolgokat tudsz. :) Köszi a leírást!!

 

Üdv,

Ádám

Előzmény: Szilvi72 (8352)
luce36 Creative Commons License 2005.07.05 0 0 8354

Sziasztok!

 Mi juli-26-án megyünk a Sunrise Palacioba 8 napra. Első utunk lesz Egyiptomba.

Benékkel tervezünk merülni.Luxorozni és érdekelne az uj program is Sharm Elnaga...

Ezalatt az egy héten tervez velük valaki programot?......Amerülésröl készittetnénk DVD- is.

utazó36 Creative Commons License 2005.07.05 0 0 8353
Szia! Nem vetted el a kedvünket, már felkészültünk bármire. Mi márciusban fizettük be remélem akad hely számunkra. Akkor jelentkezem ha haza értünk.  Szia. Mariann

Előzmény: Erika és Toncsi (8345)
Szilvi72 Creative Commons License 2005.07.05 0 0 8352

Szia!

 

Mi is a Kartagoval voltunk, csak a Sphinx-en. 06.17-én 18.10-kor indult a gép és ottani idő szerint 23.30-kor szálltunk le. A vízumot mi az irodánál vettük meg, de a Hurghadai reptéren is megvehettük volna 15 USD-ért!!!Minket a Palma de Mirette szállodában helyeztek el. Nekünk tetszett. Szerda reggel indultunk Kairóba az idegenvezetőnk Láng György volt. Este 8-kor érkeztünk meg és a Novotel (5*)-ben kaptunk szobát. Gyönyörű szálloda volt, nemrég adták át.Csütörtökön a katalogusban leírt programok voltak. A fakultatív program Hang és fényjáték volt.(15 USD) Mi nem voltunk, de a társaságból nem mindenkinek tetszett.Pénteken fakultatívban elmentünk Szakkarába, Kopt negyedbe,Mohamed Ali mecsetbe és a bazárba.(40 USD) Este 10-kor indultunk Luxorba vonattal. Ne felejtsetek el meleg ruhát vinni, mivel a klímát nem kapcsolták le egész éjszaka. A WC botrány!!!!!Szombat reggel 9-kor érkeztünk meg (és mivel a csoportot ketté osztották így ők a későbbi vonattal jöttek utánnunk) addíg nekünk az egyik szállodában (Kb 2*-os) hosszas intézkedés árán sikerült kapnunk (20 embernek) 2 zuhanyszobát. Miután a másik csoport megérkezett 12,30-kor indultunk el a Keleti part megtekintésére. Mivel a zsilip le volt zárva ezért nem Luxorban, hanem Esnában szálltunk hajóra, emiatt az iroda fél napba akarta bezsúfolni a keleti és nyugati partot. Kivertük a balhét, így erre a napra csak a keleti part jutott. Este busszal mentünk Esnába a hajónkhoz.(Crocodilo) Éjszaka ment a hajó, így vasárnap reggel Edfuban voltunk. A hajó, ellátás, személyzet jó volt. Reggeli után konflissal mentünk a Hórusz templomhoz. Ebéd a hajón, délután hajókázás Kom Omboba, késő este érkeztünk Asszuánba.Hétfőn délelőtt megnéztük a Philaei templomot, délután fakultatívban elmentünk felukkával a botanikus kertbe (15 USD). Kedden hajnali 4-kor ugyszintén fakultatív programban elmentünk Abu-Simbelbe.(55 USD) Szerda reggel indultunk Asszuánból Luxoron keresztül Hurghada felé. Luxorban a nyugati partot néztük meg. Rettenetesen meleg volt, de kibirtuk!!! Éjszaka érkeztünk Hurghadára az iroda 1 órával az érkezés előtt tudta csak megmondani, hogy melyik szállodába kerülünk(szerencsére ugyanoda kerültünk). Az utolsó 2 napunkat itt töltöttük. Pénteken délben el kellett hagynunk a szobát, de a reptérre csak este 9-kor vittek ki. A gép 23,50-kor indult.

Jótanácsok: mindig legyen nálatok apró (WC miatt), nem szeretnek váltani!!!

                    gyógyszer(Antinál), védőital

Ha még van kérdésetek szivesen válaszolok!

Előzmény: adibacsi (8321)
Aniko72 Creative Commons License 2005.07.05 0 0 8351

Júli.19-én a BEST-REISEN-nel,Malév 11 nap és a Sultan Beach Hotelbe.

Mi ketten+a gyerek(9éves)és még ketten párban,Egerből.

nagyjából ennyi

 

 

 

 

üdv:Csaba

Előzmény: szendem (8350)
szendem Creative Commons License 2005.07.05 0 0 8350
Mikor indultok?

Előzmény: Aniko72 (8349)
Aniko72 Creative Commons License 2005.07.05 0 0 8349

KÖSZI a képet és az infót a kapcsolat már megvan  Benékkel ,csak érjünk már ki,nagyon várjuk.

Fotózni viszek vizalatti gépet (1xhasználatos) és digit gépet is.Nagyon várom már,amugy bocsesz de most is Aniko nevében irok,én a párja vagyok:

 

 

 

Csaba

Előzmény: szendem (8347)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!