Keresés

Részletes keresés

odovaker Creative Commons License 2009.08.05 0 0 5676

Ha így van, akkor a koronán kiképzett hely a koronával egyidős, a felhelyezett kép az aranyfoglalattal meg nem.

(A mesém szerint öregebb!!!)" 

 

Gondolom azt jelenti, hogy a Dukász kép későbbi. Nagyon helyes meglátás.

 

A korona Szent Istváné volt, és Dukász idejében, Salamon ellenében kicsit átalakították.)

Előzmény: ladikkos (5668)
Zacskós Tej Creative Commons License 2009.08.05 0 0 5675

Rosszul érted.
Nem tudjuk, hogy a Dukász-kép felkerülésének a pillanatában a foglalat, és a hozzá tartozó abroncs koronaként szolgált volna. Te viszont azt mondtad, hogy a Dukász-kép már egy koronára került föl.
Előzmény: ladikkos (5668)
ladikkos Creative Commons License 2009.08.05 0 0 5674

" bagatur a maga egészen sajátságos stílusában "

 

:-))))

Előzmény: Kanut (5661)
Zacskós Tej Creative Commons License 2009.08.05 0 0 5673

A Dukasz-féle koronaküldés elmélete Occam borotvájának alkalmazásával a rendelkezésre álló adatok közül a lehető leghitelesebben magyarázta meg a korona keletkezésének elméletét. Az alternatív magyarázatok a rendelkezésünkre álló adatok alapján nem tekinthetőek a legkevesebb ellentmondással rendelkező elképzelésnek. Ez az, amit meg kellene értened, anélkül, hogy bármi közé egyenlőségjelet tennél.
Előzmény: ladikkos (5665)
ladikkos Creative Commons License 2009.08.05 0 0 5672

"Ezen vizsgálatok nélkül a Dukász-féle koronaküldés helytálló, és megalapozott elmélet volt."

 

És UTÓLAG mesének bizonyult.

Innen már mondhatjuk az én mesémre is, hogy helytálló, és megalapozott, hisz a jelenlegi tudásunk szerint nincs cáfolata.

 

Most akkor hogy is van ez?

Nem az számít, hogy mit mond, hanem az, hogy ki mondja????

Előzmény: Zacskós Tej (5659)
odovaker Creative Commons License 2009.08.05 0 0 5671

A Dukász-kép utólag került a foglalatba, nem a koronára., hiszen nincs biztos támpontunk arról, hogy a Dukász-kép rákerülésének pillanatában a foglalat egy korona része volt-e."

 

És a Képes Krónika? Az nem forrás? A mogyoródi csata idején nem Dukász volt a bizánci császár? 

Előzmény: Zacskós Tej (5656)
ladikkos Creative Commons License 2009.08.05 0 0 5670

Olvass figyelmesen. Én azt írtam, hogy 20 év telt el. Te azt mondod, hogy 30. Ám legyen. Én a jelen tudósainak "adtam feladatot", és nem a múlt tudósait itéltem el.

Ha csak annyit tudok, hogy Dukasz Mihály képe van a koronán, lehet, hogy én is pont azt a MESÉT találtam volna ki, mint ők:-)

Előzmény: Zacskós Tej (5659)
Kanut Creative Commons License 2009.08.05 0 0 5669
na ne gyerekeskedj már! annál ez a téma kissé komolyabb! te is tudod!

Pontosan a te módszeredet használom: várom a cáfolatát az elméletemnek, de eddig még nem sikerült megcáfolnod...
Előzmény: enkies (5666)
ladikkos Creative Commons License 2009.08.05 0 0 5668

Ezt nem igazán értem. Ahogy én gondolom: Van a koronán egy hely egy képnek kiképezve. Van a Dukasz kép, ami ugye zománc, aranyba öntve. Nos, ez az arany kicsit túllóg a koronán rendelkezésre álló helyen. A peremét begörbitették, hogy a korona lapjára felfeküdjön a zománckép.

Ha így van, akkor a koronán kiképzett hely a koronával egyidős, a felhelyezett kép az aranyfoglalattal meg nem.

(A mesém szerint öregebb!!!)

Előzmény: Zacskós Tej (5656)
Kanut Creative Commons License 2009.08.05 0 0 5667
anem (igyekszem cáfolni, ill. ami napnál világosabb, azt nem fogadom el.

A szibériai eredettel mi bajod?

..és hogy alátámasztott....melyikre is gondolsz az itt már pl. megdőltek közűl?

pl. Bakay 80%-os elméletére. Amiről bőszen fogalmad sincs, de simán elhiszed neki - még arra sem vetted a fáradtságot, hogy utánanézz annak, elfogadott dolog-e ez Bakay saját szakmájában. Csak kijelentetted, hogy honfoglalók valamiféle ködös Jézus-követők voltak, és kész. Mint ez közismert és bizonyított tény:)
Előzmény: enkies (5663)
enkies Creative Commons License 2009.08.05 0 0 5666
na ne gyerekeskedj már! annál ez a téma kissé komolyabb! te is tudod!
----
De térjünk már vissza a koronára!
Van egy kérdésem:
M a véleményed?...mit keres Jézus kezében egy ötágú csillag, hogyan is, milyen meggondolásból is kerülhetett oda...és mit jelképez?
...merthogy egy ilyen aprólékos munkéval kidolgozott részlet nem lehet véletlen!
Előzmény: Kanut (5662)
ladikkos Creative Commons License 2009.08.05 0 0 5665

"...attól, hogy egy alternatív magyarázatot nem cáfolunk meg, attól még az a magyarázat nem lesz hiteles."

 

Hmmm.  De ha egy "tudományos" elméletet nem cáfolunk meg, az biz hiteles, ugye?

Itt a Dukaszküldte példa:-(((

 

"Erre pedig azt feleltem emlékeim szerint, hogy nincs objektív tudományos módszer, amivel cáfolhatnád. "

 

Itt adtam fel. Ugyanis te a tudomány területéről átléptél a hit területére. Aztán megállapítottad, hogy nincs objektiv tudományos módszer ellene. Még szép:-))

Előzmény: Zacskós Tej (5653)
enkies Creative Commons License 2009.08.05 0 0 5664
az egy dolog, hogy NEKTEK nem felel meg....!
Előzmény: Kanut (5661)
enkies Creative Commons License 2009.08.05 0 0 5663
Neeem, kanut! egyrészt nem "lesöpröm", hanem (igyekszem cáfolni, ill. ami napnál világosabb, azt nem fogadom el.
..és hogy alátámasztott....melyikre is gondolsz az itt már pl. megdőltek közűl?
Előzmény: Kanut (5655)
Kanut Creative Commons License 2009.08.05 0 0 5662
Szóval van bizonyítékod arra, hogy miért nem származhat onnan?:)
vagy csak odaveted, hogy "komoly"....

De ott a másik verzió is:)
Előzmény: enkies (5660)
Kanut Creative Commons License 2009.08.05 0 0 5661
rengeteszer kijelentesz, megfelelő alátámasztás nélkül - ez bagatur a maga egészen sajátságos stílusában már többször az orrod alá dörgölte....
Előzmény: enkies (5658)
enkies Creative Commons License 2009.08.05 0 0 5660
Jaaa!...hamueső....aaaz más! Az "komoly"!
Előzmény: Kanut (5649)
Zacskós Tej Creative Commons License 2009.08.05 0 0 5659

Ez sem igaz abban a formában, ahogy állítod.
Ti. a Dukász-féle koronaküldés elmélete a harmincas, negyvenes években fogalmazódott meg először. Azok a vizsgálatok, amelyek lehetővé tették ennek a cáfolatát 1978 után történtek. Ezen vizsgálatok nélkül a Dukász-féle koronaküldés helytálló, és megalapozott elmélet volt.
Előzmény: ladikkos (5614)
enkies Creative Commons License 2009.08.05 0 0 5658
Kanut!
Nem kijelentkek/kijelentgetek, hanem megfigyelek tényeket, s következtetek. kissé más...nem?
--
Előzmény: Kanut (5647)
enkies Creative Commons License 2009.08.05 0 0 5657
Hűűűű, de aranyos!
mondd csak, Bagatúr, mikoris??...előfordúlt egyáltalán, amit itt hajmeresztően állítasz??? .... miről is hallgattam én a"továbbiakban"?, állítgatsz itt ezt-azt totál alapok nékűl!
---
Elfogadott axiómák kérdése: a ti axiómátok a "bizáncból-dukaszostól küldés" ....ezt kéne elfogadnom, tiszteletben tartanom??
..arról nem is beszélve: az én állításaim a koronán látható fizikai valóságukban megjelenő dolgokra alapúlnak. Soha, egy percig sem vettem a bátorságot, hogy történészi alapokon állítsak/szétzúzzak valamit. Mindig a magam exakt területéről indúltam ki. Egy kivétel: --az idő, bízom benne, majd azt is igazolja--a honfoglalók "keresztény" mivolta...igen, ez történészi téma...bár már sokan igazolják. Pl. Bakay...még ha ti nem is fogadjátok azt el.
---
már megbocsáss: pl. még egy felnőtt, tapasztalt ember és egy gyerek között is lehet kultúrált egy beszélgetés/ vita. ez nem a felkészültségen múlik.
---
Bagatúr! az ÉRVEK igen! a tekintélyelvű kijelentések nem!....kis különbség!
Előzmény: Törölt nick (5646)
Zacskós Tej Creative Commons License 2009.08.05 0 0 5656

Ez így helytelen megfogalmazás:
A Dukász-kép utólag került a foglalatba, nem a koronára., hiszen nincs biztos támpontunk arról, hogy a Dukász-kép rákerülésének pillanatában a foglalat egy korona része volt-e.
Előzmény: ladikkos (5613)
Kanut Creative Commons License 2009.08.05 0 0 5655
Akár azt is jelentheti. Meg még vagy 300 másik dolgot. A gond ott van, hogy enkies lesöpri az összes más lehetőséget - pedig mindegyik legalább annyira "alátámasztott", mint az övé:)
Előzmény: ladikkos (5652)
ladikkos Creative Commons License 2009.08.05 0 0 5654

"olyan fogalmak használatábn sincs egyetértés, hogy mi is az, hogy "történelmi tény"."

 

Ebben talán mégiscsak kisérletet kellene tenni valamiféle konszenzus kialakítására. Nem látszik lehetetlennek.

Vagy csak én vagyok már megint naiv?

 

Egyébként nekem is van egy ilyen meghatározási ügyem. Nagyon sokan belémkötöttek, mikor a horda használhatatlanul pontatlan kifejezést  a nagycsaláddal helyettesítettem, mert az sokkal pontosabban kifejezi az ősközösség lényegét.

És nagyon nem tetszett, mikor azzal jöttek, hogy a nagycsalád alatt a történelem a múlt századi egyik falusi létformát jelöli. Na és. Én meg precizen meghatároztam, hogy én mit értek alatta.

Előzmény: Törölt nick (5646)
Zacskós Tej Creative Commons License 2009.08.05 0 0 5653

Erre pedig azt feleltem emlékeim szerint, hogy nincs objektív tudományos módszer, amivel cáfolhatnád.

A spagettiszörnyes példa pedig éppen arról szólt, hogy hogy attól, hogy egy alternatív magyarázatot nem cáfolunk meg, attól még az a magyarázat nem lesz hiteles.

Enkies kapcsán pedig én nem játszom semmit: a tévedéseit próbálom korrigálni, és ha történetesen cáfol egy érvet, arra igyekszem legjobb tudásom szerint felelni.
Előzmény: ladikkos (5576)
ladikkos Creative Commons License 2009.08.05 0 0 5652

"A fehér levél szerintem azt jelenti,.."

 

Itt úgy látszik, nincs egyértelmű döntés az ügyben, hogy a korona egységes, vagy "kétséges" (latin-görög) alkotás.

Amennyiben egységes alkotás, akkor valóban figyelemre méltó enkies megállapítása, miszerint az egyik pantokrátornál feketék a ciprusok, a másiknál meg fehérek. Ez valóban jelenthet valamit, akár azt is, amit enkies állít.

Előzmény: Kanut (5643)
ladikkos Creative Commons License 2009.08.05 0 0 5650
"lehet (sőt, kellene) cáfolni legalább a viszonylag könnyen cáfolható, de széles körben terjedő ötleteket. "

 

Számos korábbi esetben megtörtént - csak lusta voltál visszaolvasni. :)"

 

Igen, lusta voltam visszaolvasni. Sőt! Néha lusta vagyok jelen a pengeváltásait is elolvasni:-)

Viszont épp az előbb  írtam, hogy ha kell, akkor százszor kell érvelni. És mivel hozzám még nem jutott el, így legfeljebb a 99-diknél tartotok:-)))

 

"Szerinted hols zerpelet a "szabir-eredt" kérédése Enkies kérdés-követelés listáján,"

 

Valamit rosszul tudok? Eddig azt hittem, hogy enkies a kaukázusi koronakészítést favorizálja. Az meg csak szabir lehetett, ha már hozzánk eljutott.

Előzmény: Törölt nick (5632)
Kanut Creative Commons License 2009.08.05 0 0 5649
Mondd, Kanut! Hogy is áll/t a ti háttértudásotok, mikor elfogadtátok a "bizáncból.dukásszal" elméletet?

Éns speciel nem fogadtam el, de ez egyáltalán nem zavarjon:)

fehér falevél a popocatepetl-en....ez gyerekes!

Miért is? 3000 méter magasságban még vígan élnek ott fásszárú növények, amelyek egy nagyobb hamueső után simán fehér levelűek. Ha csak annyi a kiindulópont, hogy magyarázzam meg a levelek fehér színét, miért is nem jó példa erre?:)

És a másik példa? A szibériai eredet és a manysik? Azzal mi a gondod?
Előzmény: enkies (5644)
Kanut Creative Commons License 2009.08.05 0 0 5647
Ám, magad is írod, hogy nem alábbvaló, nem sántább, mint a nemalternatívok.

nem, azt írtam, hogy a kizárólagosságukat hirdető nem alternatív elméletek is pont annyira sánták, mint például a tied. Éppen azért, mert nem a lehetőségekkel szolnak, és nem nyitják tovább a bizonytalan tényezőket, hanem kijelentene és kész. Pont úgy, ahogy pl. te is - és ezt én nem kedvelem, sem a nem alternatívoktól, sem pedig az alternatívoktól.

Ez viszont közel sem jelenti azt, hogy a te elméleted bármennyire is megközelítené szakmailag egy nem alternatív történsézét.

Az meg ne bosszantson, kérlek, hogy személyemben olyan valaki képviseli, akinek nincs történészi képesítése.

Engem ez nem zavar, van azért pár olyan rendkívül tehetséges történész, akinek nincs történészi végzettsége - mondjuk szociológus, muzeológus, levéltáros, vagy éppenséggel statisztikus.

akkor éppúgy áldozat minden olyan személy is, aki elhitte a "nemalternatív" elméleteket!
nemdebár??


Miután nem ezt írtam először, így a következtetésed is téves.
Előzmény: enkies (5642)
ladikkos Creative Commons License 2009.08.05 0 0 5645
"

"Nnna, emiatt lennék boldog, ha nagy néha a koronával is foglalkoznánk ebben a topikban."

 

Téged mi tart visza ettől? :9"

 

Azt hittem, észrevehetően távol tartom magam a vitátoktól. Többnyire akkor szólok bele, mikor a koronáról van mondanivalóm. (Ezért szólok bele olyan keveset:-)))

 

És csak nagy ritkán fordul elő, hogy általános megjegyzést teszek a párbajjal kapcsolatban.

 

 

"Enkies korábbi viselkedése alapján egyszerűen nem érdemli meg, hogy komolyan foglakozzam vele.

De úgy látszik ezt akárhányszor írom le - Te sem érted meg."

 

Amikor azt írtam, hogy egy amatőr igehirdetővel hadakozol, arra az volt a válasz, hogy sok száz van belőle.

Akkor viszont nem teheted meg, hogy csak őt ekézed, a többiekkel meg nem foglalkozol.

Előzmény: Törölt nick (5627)
enkies Creative Commons License 2009.08.05 0 0 5644
Gyerekes bugyutaságoktól jobb lenne itt tartózkodni!
---
Mondd, Kanut! Hogy is áll/t a ti háttértudásotok, mikor elfogadtátok a "bizáncból.dukásszal" elméletet??
...szóvan nenagyon dobálózzunk azzal a "háttértudással"!
---
fehér falevél a popocatepetl-en....ez gyerekes!
---
maikrt írtam--szerintetek kellő háttértudás hiányában!
---
JÓ ÉTVÁGYAT MINDENKINEK!
enkies
Előzmény: Kanut (5643)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!