Keresés

Részletes keresés

W_B Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1687

"több tízmilliókat jellemzően már nem betéti kamat-vadászattal fialtat az ember."

 

Bankárnak tetszik lenni..? :-D

Én több embert is ismerek, aki ilyen nagyságrendű pénzt tart, likvid formában. Különösen a mostani pénzügyi helyzetben.

 

"(bár nekik meg a havi pár tízezer is aprópénz)"

 

És ?

Attól még nyilvánvaló, hogy oda viszik a pénzüket, ahol jobb kamatot kapnak rá.

A cukrászdában is azt a sütit kérem, amelyik a legjobban tetszik.

Senki sem saját maga ellensége..

Előzmény: Törölt nick (1604)
W_B Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1686

"nem azt kérdőjeleztem meg, hogy 1% > 0, hanem hogy ennyiért megéri-e pitinek lenni, amikor ennyit stílustalanság nélkül is meg lehet fogni máshol"

 

Miért lenne piti valaki, ha abba a bankba viszi a pénzét, ahol magasabb kamatot kap..?

Neked az a stílus, ha direkt hagyod a pénzedet alacsony kamaton..?

 

Nekem az természetes, hogy az ember tudatosan viselkedik.

Előzmény: Törölt nick (1671)
W_B Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1685

"Aki tudatos pénzügyeiben, jellemzően az élet más területein is az."

 

Tökéletesen így van!

Előzmény: Vadista Szandál (1665)
zsoca72 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1682

Tisztelt Daniel

Nem vagyok a tiltások híve, de ha valaki szándékosan és tudatosan VALÓTLANSÁGOKAT állít, akkor azt sajnos tényleg tiltani kell. Ez tiszta provokálás, és teljesen felborítja a fórum lényegét. Lehet, hogy ez is a célja.

"rivar" felhasználó számtalanszor ismétli az 1% különbséget, ami szándékos félrevezetés (hazugság). Ilyen durva valótlanságokkal nem lehet vitatkozni. Kérem szólítsa fel, és az ilyen jellegű hozzászólásait a nyugalom kedvéért törölje.

A hozzászólásommal nem akarok senkit bántani, és nem is akarok ilyen tiltás/törlés/nekem van igazam/mégsincs vitát nyitni, csak az Önök figyelmét szerettem volna felhívni a fórum értelmes mivoltjának megőrzése céljából.

Hozzászólásomat nyugodtan törölheti is, ez elsősorban (csak) Önöknek (moderátoroknak) szól.

 

PS rivarnak javaslom, hogy nyisson egy "miért nem érdemes jobb kondíciókkal lekötni a pénzt" topikot, és ott kiélheti magát kedvére. Ez a topik NEM erről szól.

Előzmény: Daniel Jackson (1678)
karoly.ignac Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1681

Szóval azt állítod, hogy jobban képben vagy az elérhető kamatkülönbségekkel kapcsolatban, mint az itt forumozó emberek, akik havi szinten tájékozódnak a dolgokról és ténylegesen pénzt is raknak bankbetétbe, nem csak a szájuk jár!?

 

Jelenleg van egy jópár helyen számlám, pontosan tudom mekkora kamatkülönbségek érhetőek el. És az közelebb van a 3-4%-hoz mint az általad emlegetett 1%-hoz.

 

KI

Előzmény: Törölt nick (1673)
Vadista Szandál Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1679

havi 1000 ft az évente 12 ezer. ez  a kör már lement 1x.

 

én pl. netszolgáltatót váltottam havi 1000 ft-ért. lehet olcsó jános vagyok.

 

miért ne bízna a bank? meghirdeti a feltételeit, elfogadom, betartom. ha nem kell neki a pénzem ne adjon akciós kamatot. valamiért csak kell, gondolom a drága jános kreditmajmoknak fogyasztási hitelre kiadja 40%-ra, tudják szórni az ezreseket gondtalan.

Előzmény: Törölt nick (1677)
Daniel Jackson Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1678

Tisztelt fórumozók,

 

Javasolnám, hogy az egymás személyét érintő, vicces(nek gondolt) megjegyzések helyett a topik témája legyen a mérce:

 

Hol van most a legjobb betéti kamat?

 

Az egyéb befektetési termékekre ott a Tőzsde, befektetés, adó topikcsoport, akinek ez is kevés, az meg mehet a Politika, közélet fórumcsoportba.

 

Az offftopik jellegű hsz-okért ezek után törlés/tiltás jár.

Vadista Szandál Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1676

szerinted a guminő is jobb mint az igazi és virágot sem kell vinni neki soha, ami tiszta pocséklás.

Előzmény: Törölt nick (1674)
Vadista Szandál Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1675

1, éppen ezért kell tudatos dolgokkal visszahozni a veszteséget.

2, nem havi 1000 ft a tét

3, lehet éppen azért jut habra is a kávéhoz mert extra kamatot kapsz

Előzmény: Törölt nick (1670)
uhu20 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1672

ennyit stílustalanság nélkül is meg lehet fogni máshol

 

Hol?

Mesélj, innánk a szavaid. Tudsz mondani alternatívákat? Konkrét termékekkel, hivatkozásokkal? Előre szólok: likvid alternatíva kell (mivel a betét ilyen).

Előzmény: Törölt nick (1671)
karoly.ignac Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1669

Egyelőre az AXA ilyen (VIP és lekötött Betét), de vigyázz, nem tagja a magyar OBA-nak. (a belga biztosítja)

 

J.

Előzmény: Kanalas Dzsoki (1649)
karoly.ignac Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1668

a 3-4 százalékok a legelőnytelenebb lekötési időszakok, a 8-9 százalékokhoz meg már mindenféle extrém feltételek vannak

 

Totál nem így van, sarkítasz össze vissza aztán te jössz a bugyuta érveléstechnikai kifogásaiddal. Ha az ostobaságaid írkálása helyett azzal foglalkoznál, hogy visszaolvasol, akkor látnád, hogy tipikusain milyen feltételek vannak:

 

De segítek, konkrét tapasztalatokat írok le:

 

-Erste

2011 júliusában lekötöttem Ersténél 9 hónapos 8% akciós kamatra pénzt, a totális díjmentességnek az volt a feltétele, hogy ha jól emlékszem havi átlagos 3M-Ft-t meg kellett haladjon a számlaegyenleg. Mivel talán a MagNet-nél éppen volt egy lejáratom, átutaltam 6M forintot, vagyis minden feltételt maradéktalanul teljesítettem. Semmi bérátutalás, bankkártya bef jegy, semmi totál díjmentes volt a számla... 

 

Igen tudom, hogy ez számodra hihetetlenül hangzik, 6M Ft-t vagyis hatmillióóó-t, ez az általad hangoztatott 1,2M-s átlagbetéthez úgy aránylik, hogy az enyém mellé rakhatsz még hét darab félmilliós betétet és az átlag 1,2M-ra jön ki. Ja majd elfelejtettem, 500E-s tételekben kötöttem le, biztos ami biztos alapon. Ritka hogy 1M-nél többet egy technikai betétben kössek le.

 

Nah ezen évesítve nyertem is 3% nettó (adózás utáni) kamatkülönbséget feltételezve 3%*6M=180E Ft-t (havi 15E).

 

Mivel az Erste olyan jó fej volt, hogy 15E-t felajánlott, azért hogy talán 4 hónapra átvigyem oda a fizetésemet, ezért szakítottam az Erstén további 15E-t

 

Az Erstés számlámat most hónap végén megszüntetem. Nem lesz ez sok macera, mert a munkahelyem mellett van.

 

-AXA VIP

Mivel az AXA olyan jó fej, hogy évek óta magas kamatokat ad látra számlavezetési és mindenféle rejtett költség nélkül, mindig van náluk pénzem látra. Évekkel ezelütt számlanyitásért fizettem 2800Ft-t, ezt azóta azt hiszem eltörölték. Nem számoltam utánna, de mivel 1-2 évet náluk volt sok (forint kész)pénzem, és most is van ott ezért sokszorosan (sokszázszorosan) visszahozta az árát.

 

-MagNet

A MagNet olyan jó fej, hogy az utóbbi talán 1,5 évben ők adják 3-4hónapra a legjobb akciós kamatot komoly kötöttségek nélkül, ezért ott nagyobb összeget szoktam tárolni és az Ersténél jellemzően jobb kamatot szoktak adni.

 

Az összes kötöttség a MagNetnél annyi, hogy a pénz friss kell legyen, illetve kell legyen bankkártyád és a betét futamideje alatt havonta méltóztass 50E-t átutalni (egy hónapot ki szabad felejteni)

Az egyetlen komoly szívás, hogy betétlekötéshez be kell mászni hozzájuk, de ez sem kibírhatatlan macera, 500m-re vannak tőlem.

Okoztak

tangerine Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1667

Te nyertél. :D

Előzmény: Vadista Szandál (1665)
tangerine Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1666

"aki ésszel költi a pénzét, az többet nyer vele, mint aki kamatvadászkodik"

 

Aki meg mindkettőt, az még többet. A kettő nem zárja ki egymást, sőt...

Előzmény: Törölt nick (1663)
Vadista Szandál Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1665

miért lenne kizáró vagy a 2 dolog? aki tudatos pénzügyeiben, jellemzően az élet más területein is az.

Előzmény: Törölt nick (1663)
tangerine Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1664

40-es égővel talán. :)

Nagyobbal biztosan több.

Előzmény: Vadista Szandál (1662)
Vadista Szandál Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1662

gondolom a villanyt sem kapcsolod le otthon a budiban, hiszen az még napi 30 ft sincs, had égjen ott éjjel nappal.

Előzmény: Törölt nick (1657)
Vadista Szandál Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1661

fordítva látjuk. szerinted nyerek, szerintem meg nem vesztek.

Előzmény: Törölt nick (1657)
Kanalas Dzsoki Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1659

Köszönöm mindkettőtöknek. Volt egy hypotézisem, de pár perc alatt megdőlt :-)

 

Viszont a CIB-nek nem tetszik a magyarországi üzletpolitikája (céges hitelszámlák felmondása éppen a legjobbkor).

Előzmény: uhu20 (1656)
uhu20 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1656

A CIB ilyen

 

(hogy rivar olvtárs is örülhessen :) )

Előzmény: Kanalas Dzsoki (1649)
uhu20 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1655

Erste kamatok

 

http://www.erstebank.hu/file/LBBH_m6_20120410.pdf

 

 

Futamidő legyen legyen 6 hónap, az összeg 2millió ft.

 

Nem akciós lekötések,: 4,5%

 

Akciósak

kamatbiztos: 8% (feltétel: "új" pénz)

aktv betét: 8,5% (feltétel: aktív kártyahasználat)

 

Ha ezeket nem tudnám teljesíteni, ott a Rafi számlám, az akciós kamat ott 8,5%.

Előzmény: Törölt nick (1645)
zsoca72 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1654

Kedves rivar

Ahogy Hofi mondta volna: "Nem mindegy, hogy az okos hülyéskedik vagy a hülye okoskodik" Te melyik vagy?

 

Képes vagy egyáltalán végre felfogni, hogy NEM 1%, hanem kb 5% a különbség?!

 

"az átlag betét 1.2 millió forint, vagyis havonta kevesebb, mint ezer forintot nyer vele az átlagbetétes"

Azaz kb 4000 (NÉGYEZER) Forint nyereség. (ötszörös tévedés)

 

"már írtam az előbb, hogy 5 milliónál havi 3500 a nyereség, mínusz a költségek. 1-2 ezreléket általában felszámolnak, ez máris 5 ezer mínusz, mondjuk három hónapos az akció, marad 5 ezer nyereség három hónapra"

Azaz 17.000 (TIZENHÉTEZER) Forint különbség havonta. Az utalás, számlanyitás költsége 0 (NULLA) forint. Max egy kb 1000 Ft-os kártya egy évre. azaz 50.000 Forint különbség a 3 hónapra (csupán TÍZSZERES tévedésben vagy)

 

De hidd el, én szívesen lemondanék erről az 50.000 Forintról, ha egy hónapra megkaphatnám a Te agyadat, hogy jól kipihenjem magam. :)

 

Kedves Mindenki

Nem tudom eldönteni, hogy rivar egy provokátor vagy tényleg ennyire képtelen felfogni, hogy mekkora különbségekről van itt szó, de kérek mindenkit, hogy egyszerűen NE VÁLASZOLJANAK a hülyeségeire és ne foglalkozzanak vele.

Előbb utóbb majdcsak megunja a téves információk alapján való "ész osztást".

Én ezzel be is fejeztem a vele való komunikálást.

Vadista Szandál Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1653

cib, gránit.

Előzmény: Kanalas Dzsoki (1649)
Vadista Szandál Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1652

életviteli tanácsok nem témája a topiknak.

 

mondhatnám úgy is semmi közöd hozzá mire költöm a pénzem.

Előzmény: Törölt nick (1648)
Kanalas Dzsoki Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1649

Január végén elhoztam a pénzemet a Kincstártól, azóta volt egy három hónapos betétlekötésem ami most jár le, de érzem, hogy a kamatvadászat nem nekem való. Az államhoz nem akarom visszavinni, okait nem akarom itt kifejteni, mert off, részvényekbe nem tenném, nem loptam a pénzt, hanem megdolgoztam érte.

 

Tud valaki olyan bankot, ahol a friss pénz és a régi pénz kamata közötti különbség 1%, vagy az alatt van?

Vadista Szandál Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1647

gyengülnek az érveid...

 

 

Előzmény: Törölt nick (1645)
Vadista Szandál Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1646

ja, igen:) az is aprópénz:)

 

ha feltalálnék egy olyan kütyüt ami semmibe nem kerül, havi 1 óra munkával évi 25 ezret hoz, azt gondolom nem lennének értékesítési gondjaim,  csak egy pici részesededést kérnék az eredményből.

 

Továbbá 10 év alatt az több mit 250 e ft, kamatos kamatot kihagyva most.

 

Látható, hogy kis lépés ez ma nekem, nagy könnyebbség a hitelt visszafizető Szandálnak majdan.

Előzmény: Törölt nick (1644)
karoly.ignac Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1643

Fogd már föl, hogy a normál kamat és az akciós kamat között nem 1%pont a különbség. Például a MagNet az utóbbi 1-2 évben kiemelkedő akciós és nem akciós kamatokat adott, de még náluk is 3%pont a különbség jelenleg. (A többi banknál még rosszabb a helyzet, talán az AXA-t leszámítva)

 

Az lehet, hogy az átlag betét 1,2M ft, de az átlag betétes nem is foglalkozik annyit a pénzével mint az itt fórumozók. Ha össze tudsz adni kettőt meg kettőt, akkor lehet egy sejtésed, hogy ez mit is jelent...

 

Másrészt meg érdekelne, hogy mit is jelent ez az átlag 1,2M?

-Ennyi van egy betétesnek összessen?

-Ekkora darabokban tárolja a betétes a pénzét?

-Ez az 1,2 ez átlag vagy medián?

-Lehetséges, hogy van pár százezer ember akinek 5M+ betéte van, a többieknek meg semmi, azt kijött 1,2M átlagra?

 

Ér valamit egyáltalán ez az adat? Higyjek neki? nem én hamisítottam...

 

KI.

 

 

Előzmény: Törölt nick (1638)
uhu20 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1642

Márpedig ilyen szélsőséges a dolog.

 

Nem baj, ha te ezzel nem értesz egyet, de számomra lényeges, hogy a normál kamatot kapom-e (az Ersténél 3,5-4,5%), vagy az akciósat (az Ersténél 8-9%).

 

Költségeim nincsenek, mindkét bankszámlám ingyenes, az utalások is. Illetve van még egy, az OTP-s számlám, ezt azért tartom fenn havi 270 ft-ért, mert vidéki vagyok és itt ez a kényelmes. ehhez van egy devizaszámlám is, mindössze kb 80 ft-ért.

 

Van erstés ép.számlám is, az átvezetés a bankszámlám és az ép.számlám között ingyenes és azonnali.

 

Van ezen kívül még egy ép-számlám is, de az sem kér pénzt.

Előzmény: Törölt nick (1640)
Vadista Szandál Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1641

voltak ilyen reklámok, csak napi 1 csésze kávé.

 

nem mindenki pazarol és költ felesleges dolgokra. továbbá a pazarlásnak is megvan a helye, de nem a bankbetéteknél.

 

s sőt, továbbmondom. jómagam nagyobb lakásra gyűjtök. minden egyes forint ami megvan azt nem kell hitelbe felvenni. az meg már 11-14% kamaton ketyeg+bizonytalanság.

 

Így a napi 30 helyett lesz belőle -40 ft.

 

Az már 70 ft difi, éves szinten 250 ezer. Aprópénz, tudom.

 

 

Előzmény: Törölt nick (1639)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!