Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.22 0 0 550

Szuper kinézetüek a szappanjaid.

 

A fa formákat a forma aljára raktad, és szilárdulás utánmennyivel  pecáztad ki őket?  Hogy sikerült, úgy hogy ne roncsold?

Előzmény: zsuzsu1218 (542)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.22 0 0 549

Szerintem, nagyon guszta.

Előzmény: tildi36 (537)
ancsaborcsa Creative Commons License 2011.08.22 0 0 548

Én eddig a hagyományos módon főztem, de naggggyon kedvet kaptam ehhez a módszerhez, nem beszélve arról, hogy mennyivel több féle, és finomabb szappan készül. Most nyomom a melómat ezerrel, és ha a héten (remélem) készen leszek, szabad szappanozni! Még van egy kis maradék lúgom, meg már nézegetem a mindenféle  olajokat. Egyébként rákerestem a nagykerre, CHEMOSTART! Rosszul írtam a nevüket előzőleg.

Előzmény: erikafot66 (546)
erikafot66 Creative Commons License 2011.08.22 0 0 547

<iframe width="560" height="345" src="http://www.youtube.com/embed/ghvQ4v_Fjrs" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Előzmény: francnyavaja (545)
erikafot66 Creative Commons License 2011.08.22 0 0 546

Ha ennyire tart a párod a lúgtól, kérd meg, hogy segítsen. Meglátod, rá fog szokni a szappankészítésre. Mi már csak tudjuk. Akkor nek is lesz olyan sok a 20 kiló :)

 

Fontos, hogy használj gumikesztyűt, gyerek és kutya ne legyen a közeledben.

 

Ezen a lapon találsz egy jó kis videót és leírást a szappan készítésről. http://www.fittnok.hu/szappankeszites-hazilag

 

 

Előzmény: francnyavaja (545)
francnyavaja Creative Commons License 2011.08.22 0 0 545

Köszi az ötletet, holnap úgyis megyek a vegyiáruba, rákérdezek, hogy innen esetleg tudnának-e rendelni. Mondjuk 20 kg-re nincs szükségem. Először ki akarom próbálni a szappankészítést, aztán majd meglátjuk, mennyire fog menni. A férjem már eleve tiszta ideg a lúg miatt. Szerinte elég kétbalkezes vagyok, mivel évi rendszerességgel ér háztartási baleset. Már többször sikerült másodfokú égést összehoznom, belemeszeltem a szemembe, szalonnasütésnél levágtam a fél ujjam, stb. Tart tőle, hogy mit fogok a lúggal művelni.

 

Ha végképp nem  megy a lúg beszerzése, akkor valószínűleg igénybe venném Sütimüti segítségét.

Előzmény: ancsaborcsa (538)
erikafot66 Creative Commons License 2011.08.22 0 0 544

A lime-tol ilyen szép zöld a szappanod? Ügyes vagy, ötletes a tojás is, én eltenném húsvétra.Addig még több színben lehet készíteni. Igazi ajándék a locsolóknak, egyedi.

 

Lassan kezdhetjük a karácsonyi szappanok készítését is.

Előzmény: zsuzsu1218 (542)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.08.21 0 0 543

Szerintem pedig nagyon jól néz ki a likacsos szappanod.

Előzmény: tildi36 (537)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.08.21 0 0 542

Sziasztok!

 

Én is megérkeztem a nagyvárosból, gazdagítottam a készletemet egy pár illóolajjal és formával. :)

De azért, hogy nehogy nagy kihagyás legyen, még péntek éjjel, mert pénteken délután érkezett meg nekem is a lúg készítettem egy adag szappant.

 

Természetesen kecsketejes - gyömbéres lime- os lett némi erdeigyümölcs illattal és kamillával. Semmi illata nem volt, mire ma hazaértünk megcsapott a gyömbér illata a szobában. Enyhe, de kellemes illata van.

 

Én a vízet, illetve a kecsketejet amióta van 33, vagy 34 % - ra álítom.

 

Én nem tudtam kivárni a 4 hetet, már napok óta a szappanommal fürdünk... tökéletes :))

 

A legelsőben dinnyemag van turmixolva, igen jól radíroz.

 

  Ez a péntek éjszaka készült gyömbéres - lime - os szappan, 34 % - os kecsketejjel.

erikafot66 Creative Commons License 2011.08.20 0 0 541

Tildi!

Még csak a próba darabkát próbálgatom, az viszont nagyon jól habzik. Sajnos tapasztalatból tudom, hogy ettől még ugyan olyan sűrűn kell mosni a hajat :( a hajhullás viszont nem természetes, annak mindenképp járj a végére, az nem az "öregedés" miatt szokott a nőknél bekövetkezni. Az viszont biztos, hogy a természetes szappanok jó hatással lesznek rá. Tegyél bele aloe verát is, én mindig elfelejtem :( pedig van nekem is növényem.

 

Sajnos most nekem is már csak 1 adag lugom van, de most időm sincs szappanozni, bár lehet, hogy holnap este összedobok egyet a kollegámnak.

 

Nekem a teafa szappanom nagyon jó radírozó, a kávézacc és a durvára darált szantálfa rendesen radíroz.

Előzmény: tildi36 (537)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.19 0 0 540

Iinnen szépnek látszik. Ma készitettem 1 mákosat, Holnap kiveszem, szeletlem. Bár, már próbálhatnám.

Előzmény: tildi36 (537)
Sütimüti Creative Commons License 2011.08.19 0 0 539

Sószappanok alapja 70-80%-ban a kókuszolaj, és állítólag mégse lesz szárítós (mannánál 100% kókusz szappan is van amúgy, és nem szárította a bőrömet, igaz, nem is volt semmi extra, mint a kecsketejesek). Nekem még vagy 1,5-2 hét van hátra, nem tudom milyen lesz. Nem emlékszem, mennyi volt a nedvesség.

 

Cukrosra én is kíváncsi leszek, mert kértek tőlem is.

Előzmény: tildi36 (537)
ancsaborcsa Creative Commons License 2011.08.19 0 0 538

Tavaly nekem az azt hiszem hajdúszoboszlói nagykertől, a Chemostar-tól rendeltek, 20 kilós zsákban, és az akkor 17-18 ezer ft volt.

Előzmény: francnyavaja (535)
tildi36 Creative Commons License 2011.08.19 0 0 537

Sziasztok, üdv neked is Francnyavaja, jó szappanozást! :)

 

Nem értem ezt a lúg dolgot, miért nem lehet legalább minden nagyobb városkában kapni??  Most én is lúgra várok, már csak egy adagra való van, remélem  vasárnap megkapom,  négy dobozzal kértem, hogy egy darabig elég legyen...

 

Mióta nem jártam erre, kecsketejes körömvirágosat, kecsketejes levendulásat, zabtejes-barna (nád)cukrosat és egy fahéjas- mákosat csináltam.

A barnacukrosat bőrradírosnak szántam, háááát.....nem tudom, milyen lesz, és csak a barnacukorszemcsék helyét, ( kis fehér lukakat) látom a szappanban. . . viszont az  illata isteni, müzlis-krémes, elég pofás is, de hogy radírozni fog-e, ahogyan szerettetm volna, majd meglátjuk.

 

A mákszappan viszont nagyon jó erre a célra, az elsőt, amit még egy hónapja készítettem, már használom, és valami fenséges érzés, ahogy dörzsöl, és jó sima, puha is lesz tőle a bőr. A tegnap készültbe zabtej is került, meg kevés super fat (kakaóvaj-ricinusolaj), hogy még kellemesebb legyen a használata.

 

Holnap a maradék lúgot felhasználva babaszappant szeretnék készíteni, kis homokozóformákba önteném, meg vettem két gyerekmintás szappanöntő-formát is. Kamillás-sokolívaolajasra gondoltam, talán shea vajat teszek bele super fatnek, mit gondoltok, jó lenne bababőrre? Persze menne bele kevés kókuszolaj meg pálmavaj is.

Sütimüti, jó hogy írtad a folyadék arányt, akkor a több olíva miatt ezt most leveszem kicsit (eddig mindet 37%-al csináltam), talán 33%-ra?

Hogy valamivel előbb használhatóak legyenek, a kész szappankákat tegyem sütőbe? Hány fokra és mennyi időre szerintetek? Még nem csináltam ilyet, kicsit tartok tőle.

 

Erika, a samponszappanodat ki fogom próbálni, már én is gondolkoztam rajta, hogy kellene csinálni, annál is inkább, hogy már kétnaponta mosom, mert az eddig száraz hajam zsírosodni kezdett, és sajnos hullani is. Biztos az "öregség", meg a hormonok... :( de hátha segítene egy kis dióolajas-diófőzetes- csalános samponszappan. A tiéd jól habzik? Nagyon szépek...

 

Ha shea vajat kerestek jó árért, neten találtam egy helyet, most onnan rendeltem kb. 5800-ért 1000 ml-eset, MM Gold, sztem nagyon jó minőségű organikus.

 

Csináltam arckrémet is, jó zsírosat, víz nincs benne, csak vajak meg olajok...Éjjelre tudom majd főként használni, de arra kiváló lesz.

A kiskamaszomnak holnap kutyulok valamit a pattanásos bőrére, Lukrécia oldalán olyat is találtam.

Jövő hét elején én is szabin leszek, sajnos nem végig itthon, de valamivel csak több időm lesz. Mostanában volt, hogy hajnali háromig is fenn voltam a szappanok miatt, éjjel csináltam, mert csak akkor volt időm.

 

Megnézem én is a közeli CBA-s olívaolajat, én pont ma vettem a teszkóban 999ért litereset, jó lenne olcsóbban beszerezni.

Rózsaszínű és zöld agyagom még mindig nincs...

 

Sütimüti, mennyi sót tettél a himalájásba? Azt lehet, hogy keményebbre kell csinálni, mind az olajokat mind a folyadékot tekintve? A jövő héten talán készítek én is egy adagot.

 

Szép, szappanos hétvégét mindenkinek! :)

 

A képen a zabtejes lukacsos :(  látható.

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.19 0 0 536

Igen, én is olyat vettem nem szüzet, de ezek szerint nem ugyanaz az árképzés egységesen.

Előzmény: Sütimüti (529)
francnyavaja Creative Commons License 2011.08.19 0 0 535

Az egyik háztartási boltban megígérték, hogy utánanéznek,  a jövő héten kell érdeklődnöm, hogy tudnak-e szerezni. Mondjuk ha a barátnőd idevalósi, akkor valszeg ő már lefutotta a köröket... Esetleg még Hódmezővásárhely vagy Szeged jöhet szóba, de azt se tudom, merre induljak, milyen üzletben érdemes keresni. Itthon már végigjártam a várost.

Előzmény: Sütimüti (534)
Sütimüti Creative Commons License 2011.08.19 0 0 534

Járt Miskolcon is, de semmi, meg még nem tudom hol nézte.

Én küldök szívesen, de jövőhéten szabin leszek, szóval ha máshonnan meg tudod oldani, ahonnan gyorsabb, válaszd azt.

900ft a 900g, postai levél 2kg-ig.

Előzmény: Sütimüti (533)
Sütimüti Creative Commons License 2011.08.19 0 0 533

Pech, barátnőmnek is én küldtem oda lúgot. :)

Előzmény: francnyavaja (532)
francnyavaja Creative Commons License 2011.08.19 0 0 532

Szia!

 

Szentesi vagyok. Ha esetleg tudtok segíteni, azt megköszönöm.

Előzmény: erikafot66 (531)
erikafot66 Creative Commons License 2011.08.19 0 0 531

Szia, üdv a csapatban!

 

A mosószóda nem ugyan az. Szívesen segítünk beszerezni a lugot. Merre vagy?

Előzmény: francnyavaja (530)
francnyavaja Creative Commons License 2011.08.19 0 0 530

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget kérnék. Még új vagyok, most szeretném kipróbálni a szappankészítést. Azonban nálunk csak mosószódát lehet kapni, NaOH-t nem. Azt is használhatom úgy, mint a NaOH-t?

Fontos lenne, mivel ekcémásak a gyerekeim és csak úgy "eszik" a kecsketej szappanokat, nem győzöm venni. Nálunk közel 1000 Ft egy db, és jó, ha két hétig elég. Azzal mosnak kezet, azzal fürdenek.

 

Köszönöm!

Sütimüti Creative Commons License 2011.08.19 0 0 529

1L direkt megnézte. cba gazdaságos, nem szűz. Szappanba nem kell a szűz igazából. Ez meg a pogácsából van, ami az első sajtolás után lesz. Amúgy lehetnek eltérések, ezek szerint.

Eddig az osanba vettük a diszkont részen, 1L 769ft volt, teszkóban jóval drágábbért láttam, 999ft, nem mindegy.

Előzmény: Törölt nick (527)
erikafot66 Creative Commons License 2011.08.19 0 0 528

Én a Tescoban 1000-ért vettem 1 litert. A környéken ott a legolcsóbb.

Előzmény: Törölt nick (527)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.19 0 0 527

Nem tudom én is néztem cba-ban, de 899 ft volt a legolcsóbb. nem lehet, hogy fél literes volt?

Sütimüti Creative Commons License 2011.08.19 0 0 526

Á, nem voltam én sehol. :D Nem csináltam semmit. :D Viszont anyuval megnézettem a cba-ba az olivát, és tényleg olcsó, 500ft/L szóval onnan fogom majd venni, vagy hozatok ide a munkehelyemhez közeli cba-ba, mert itt amúgy nem túl nagy a választék... Akkor így 1500ft-ból már 3 litert tudok venni, nem csak kettőt. :))))

 

Ha sok a puha olaj, célszerű levenni a folyadékot kb. 30%-ra, a színtiszta olíva szappanok van, hogy 25-28%-kal készülnek, jópár receptet megnéztem, és pedig elvileg sok mindent nem tudnak változtatni, de mégis, a folyadéktartalommal is lehet játszani, szóval a határ a csillagos ég.

Érdekes különben, hogy a magyar szappanozós oldalakon és kalkulátorokban 38% az alap, én kapásból 35%-on készítem a szappanokat, ha sok a lágy pl. a ricinus, szója, olíva, stb. leveszem 32%-ra. A külföldi, főleg amerikai oldalak meg 30% és az alatt készítik a szappanokat.

A 100% olíva szappanoknak szerintem a sütés után is kellhet a 4 hét, hiszen alapból 6 hétről beszélnek mindenhol, bár tegnap olvastam valami nagyon spéci olíva szappanról, amit 6 hónapig érlelnek, és csak utána kerülnek forgalomba.

 

Én most ezzel a sószappannal szívok, nem tudom, mi lesz belőle, még mindig nagyon folyik belőle a víz, "könnyezik", lehet meg kéne sütőznöm, mert sose lesz kész... Többi szappanommal semmi extrát nem tapasztaltam még, szépen elkészülnek, nem szárítanak (valszeg a tej miatt), de ez a sós tényleg egészen más.

Előzmény: erikafot66 (525)
erikafot66 Creative Commons License 2011.08.19 0 0 525

Amióta mondtad, hogy beteszed a sütőbe a szappanokat, én is beteszem. Nekem is az a tapasztalatom, hogy még az első héten szárít, de utána fokozatosan egyre kellemesebb érzés. 2 hét elég a várakozásra. A sampon szappannál azért akarom kivárni a 4 hetet, mert alig van benne kemény zsiradék, és gondolom az oliva szappanhoz hasonlóan ez is lassabban érik.

 

Sikerült venned dió olajat?

Előzmény: Sütimüti (524)
Sütimüti Creative Commons License 2011.08.18 0 0 524

Én is kerestem, én az illatosszappanost találtam:

 

"A szappanmassza kitöltése és szilárdulása után a szappanokat több hétig kell érlelni. Maga a szaponifikáció 24-48 óra alatt teljesen lezajlik, a többi idő ahhoz kell, hogy a víz elpárologjon a szappanból."

 

Amúgy néztem PH-t, és 8-9 közötti volt mindegyik -tejes és zabtejes, ami ugye nem tej igazából- vagyis lúgos kémhatású. És 4 hét után volt jóval.

CPOP-val meg elég szerintem a 2 hét, legalábbis úgy tapasztaltam.

Előzmény: erikafot66 (523)
erikafot66 Creative Commons License 2011.08.18 0 0 523

Ezt találtam a szappan éréséről:

 

"Egy nap elteltével (gumikesztyűben) felszeletelhetjük a szappant. Innentől jön a leghosszabb szakasz, a szappan érése (4-6 hét), amely idő alatt a lúg elszappanosítja az olajokat, és a lúg is szépen semlegesedik." Erre mondták, hogy ezért nem kell sóval vagy citromsavval semlegesíteni.

 

Víz is párolog és a kémiai folyamatok befejeződnek. Egyébként alig találtam rá leírást, hogy mit jelent.

Előzmény: Sütimüti (519)
Sütimüti Creative Commons License 2011.08.18 0 0 522

Én is megnézem akkor a teszkóban a diót, vagy az osanban, ott olcsóbbak a cuccok, nálunk legalábbis.

Előzmény: erikafot66 (521)
erikafot66 Creative Commons License 2011.08.18 0 0 521

A rózsavizet vettem, egyszer próbáltam csinálni, akkor azt mondtam, meghagyom másnak.

 

A dió olajat a Tescoban vettem, nem T gazdaságos! jó minőségű, 250 ml volt 990 Ft. De legalább nem avas, mint amit régebben vettem máshol.

 

Nagyon érzékeny a bőröm, megérzem, ha hamarabb használok egy szappant, mint ahogy beérik. Én úgy tudtam, hogy a várakozási idő alatt befejeződnek a kötési folyamatok, úgy magyarázták, mint a betont, használhatod már másnap, de terhelni csak 28 nap után lehet.

 

Klassz a mákos szappanod, egyszer én is megpróbálom.

Előzmény: Sütimüti (519)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!