Keresés

Részletes keresés

sziporka66 Creative Commons License 2010.03.24 0 0 6097
Bioptron lámpát, nem próbáltam!

Sensolite módszert nem próbáltam!

Így saját véleményt nem mondhatok, csak amit mások mondtak, ezért írtam, hogy: Majd meglátom!:-)))

Én feldobtam ezt a kezelést, aztán majd mindenki eldönti...................:-)))

Minden egyes kezelésre igaz, az egyik embernek nagyon jó, amíg a másiknak nem ér semmit.

 

Jobbulást real geri, és persze mindenkinek!:-))

 

 

 

Előzmény: real_geri (6091)
PETYUS Creative Commons License 2010.03.24 0 0 6096
Ha a szabad ég alatt vagy de árnyékban, akkor is éppen polarizáltfény-terápiában részesülsz.
Előzmény: tavasz21 (6095)
tavasz21 Creative Commons License 2010.03.24 0 0 6095

szerintem is

én a napsugarat tartom jónak, mértékkel.

Előzmény: Törölt nick (6093)
PETYUS Creative Commons License 2010.03.23 0 0 6094
Nem olyan, hanem ugyanaz. Csak kismillió darab minden irányból.
Előzmény: real_geri (6091)
real_geri Creative Commons License 2010.03.23 0 0 6092
pénteken utánanyúltam egy elguruló nehéz gépnek.
szombaton elég rossz volt a derekam, kattogott meg szúrt, vasárnap jobb lett, gondoltam ok, ennyi, de tegnap is kicsit rosszabb, ma is kicsit rosszabb a tegnapinál.
kezdek félni :( hátha kicsit jobban megzúztam, mint kéne.
real_geri Creative Commons License 2010.03.23 0 0 6091
ez olyan, mint a bioptron lámpa? fénysugártól gyógyulunk?
Előzmény: sziporka66 (6090)
sziporka66 Creative Commons License 2010.03.23 0 0 6090
Én majd most megyek kipróbálni ezt a módszert.

Aki volt, jókat mondott róla. Majd meglátom!

http://www.sensolite.hu/arak.html  (az árak)

 

http://www.eltetofeny.hu/?page=videok  (videó róla, mi is ez)

 

Mindenkinek jó fórumozást!

 

tavasz21 Creative Commons License 2010.03.22 0 0 6089
hát nem tudom, röntgen kellene meg MR. Akkor biztos rájönnek az orvosok.
Előzmény: Törölt nick (6088)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.22 0 0 6088
Nemcsak akkor, amikor rálépek, hanem fekvésnél is. Függetlenül hogy oldalt  fekve felhúzva van, vagy  hanyatt fekszem. Talán egy kicsit mintha mérséklődött volna az elmúlt napokhoz képest. Lehet, hogy mert melegszik az ídő? Tény, hogy ilyen még nem volt. Már mindennél a gerincemre gyanakszom.
Előzmény: tavasz21 (6086)
vadkaland Creative Commons License 2010.03.18 0 0 6087

Köszi a gyors választ, Neked is és Malvinnak is!

 

Ez már a 3. dokim, lassan végigmegyek az egész klinikán:)

Nem ő műtött, sőt még protekció is volt, vagyis van.

Rendkívül ritka, hogy vkinek ennyi probléma lépjen fel, de elvileg műtét előtt erről mindenkit tájékoztatnak.

Én sajnos beleestem abba az 1%-ba akinek a műtét után begyullad a gerince, és abba az 1%-ba is akinek behegesedik a műtéti terület.

Mondták, hogy kb még fél év a felépülésig, ill. egy "életminőséget nem rontó fájdalommal " fogok tudni együtt élni...

Ennél többet egyik doki sem tudott ígérni. Neveket nem akarok írni, de az egész országból járnak hozzájuk.

Az egészben az a bosszantó, hogy máj. végétől augusztus közepéig, míg ki nem szakadt, nem vette észre sem a háziorvos, sem az egy hónapos rehab alatt a rheumatológus doki, hogy gerincsérvem van. Pedig úgy fájt, zsibbadt a lábam és a derekam, hogy a gyógytornán már fel sem tudtam emelni a lábam, ill két ujjamat már nem is éreztem. Felelőtlenek voltak, sehova sem küldtek, fájdalomcsillapítóért is könyörögni kellett. Aztán mikor kiderült egy magánrendelésen mi a bajom, sűrű elnézéseket kért a dokim. Sokra mentem vele. Most jogi lépéseket fontolgatok, mert ha időben észreveszik tutira nem jutok idáig....

 

Jobbulást mindenkinek!!!!

Előzmény: Törölt nick (6082)
tavasz21 Creative Commons License 2010.03.18 0 0 6086

akkor fáj inkább ha rálépsz?

Ha oldalt fekszel és felhúzod a lábad akkor nem?

Előzmény: Törölt nick (6085)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.17 0 0 6085

Sziasztok!

Nem tudom, hogy emlékeztek e rám? Januárban írtam először a fórumba és tettem fel kérdéseket, amire segítőkész válaszokat kaptam. Akkor írtam, hogy az OITI-nél áprilisra vagyok előjegyezve egy nyaki gerincműtétre. Még mindig félek, de mégis várom  a telefont, hogy mikor mehetek be a kórházba, hogy túl legyek már ezen.

Két-három napja a jobb lábam, főleg a talpam is nagyon fáj, és egy lábujjam is mintha zsibbadna. Teljesen mindegy, hogy milyen cipőt veszek fel, mert még a papucsban is fáj. Lehet ez a nyaki gerinctől, vagy ez egy újabb más dolog?

A hócipőm már tele van magammal. Az idegességem is fokozódik, ahogy telnek a napok. Éjjel felébredek és pattanok ki az ágyból,  mert eszembe jut a műtét. Ez a várakozás teljesen kikészít.

malvin82 Creative Commons License 2010.03.17 0 0 6084
Az eddigi 3 és fél éves hercehurcám után most én is úgy döntöttem, hogy megyek másik idegsebészhez. Lehet, hogy az eddigi is remek doki, de úgy érzem lelkileg szükségem van egy másik véleményre!
Előzmény: Törölt nick (6082)
malvin82 Creative Commons License 2010.03.17 0 0 6083
Üdv!

A hegesedéssel kapcsolatban csak rossz tapasztalatom van. Sajnos...
A műtét utáni gyógykórházi rehabról hazaérve egészen jól éreztem magamat. Aztán néhány hét múlva a lábzsibbadás és lábfájás a műtét előttinél is erősebben jelentkezett. Az idegsebész kiújulásra gondolt, az MR hegesedést mutatott. Erre a doki műtétet nem javasolt, mert véleménye szerint a heg visszanőhet, sőt nagyobb is lehet. Tehát maradjak nyugton, éljek ahogy bírok a fájdalomtól. Aztán egy évre rá egy újabb MR már két heget mutatott...hurrá! Műtétet nem javasolták továbbra sem. Aztán most kiújult a sérv, idegnyomással. A doki az előzményeket figyelembe véve nem beszélt rá a műtétre, de most el sem zárkózott előle. Egyébként a képalkotós doki nem említette a hegeket, viszont az idegsebész" megnyugtatott" , meg vannak... köszönjük...
Előzmény: vadkaland (6081)
vadkaland Creative Commons License 2010.03.16 0 0 6081

Sziasztok!

 

Rég nem voltam már itt én sem. Engem tavaly szept.1-én műtöttek kiszakadt bal oldali sérvvel. Műtét után egy héttel begyulladt az egész, vissza a kórházba. Vénás Dalacin, meg vmi más antibiotikum (asszem: Ciprobay)kúra után, két hét múlva hazaengedtek, szigorú fekvés, további 4 hét antibiotikum. Vmikor nov közepén kelhettem fel először az ágyból, azóta is fűzővel tudok csak fent lenni, mivel ha nincs rajtam olyan erősen fáj a derekam és kisugárzik a jobb lábamba, mintha újra sérvem volna. A gyulladást és a kiújult sérvet az MRI és a labor kizárta.

Most kezdtem a gyógytornát, meg a többi kezelést, azóta sokkal jobban fáj a jobb lábam és a derekam. Azt mondták az MRI hegesedést is mutatott mikor visszakerültem a kórházba, de a frissben (febr-i) nem említették.  

Az tuti, hogy nem izomláz amit érzek, hanem az az ismerős kisugárzó fájdalom és "hangyamászás" érzés ami volt is a sérvvel.

 

Neked Malvin milyen tapasztalataid voltak a hegesedéssel kapcsolatban???

Kétségbe vagyok esve nagyon. Nem hogy jobb lenne, egyre rosszabb.

Most megyek 5.alkalommal fizikóra, még van 10. (ha túlélem:) )

De nagyon gondolkodom, hogy ne menjek-e vissza a dokihoz, vagy legalább a rheumatológushoz, aki kiírta a kezeléseket.

 

Vízben csak egyszer voltam 5 percet, de utána rettenetes volt este, úgyhogy oda nem mek többet. Marad a gyógytorna a masszázs és a mágneskarika.

 

Azt sem értem miért a másik lábam fáj, nem terhelem pedig, mivel a bal, amelyikbe sugárzott műtét előtt a fájdalom abszolút nem fáj.

34 évesen nincs kedvem rokkantjáradékra menni....

Előzmény: malvin82 (6060)
ed30 Creative Commons License 2010.03.16 0 0 6080
sziasztok!
engem lassan 2 éve műtöttek p.sérvvel. 2 hete egyk lábam gyengéb. aggódom nem e valami neurotikus dolog lehet a háttérn .van ilyen jellegű tapasztalatotok? ha sérv oozza attól nem ijede meg, de ha más ....
írjatok lécci! köszi
tavasz21 Creative Commons License 2010.03.15 0 0 6079
műtét után a zsibbadás egy évig is jelentkezhet és az normális. A többihez nem tudok hozzászólni.
Előzmény: meszeske (6071)
tavasz21 Creative Commons License 2010.03.15 0 0 6078
ez még érdekesebb. Hogy hogy nem fáj ha beszúrnak egy tűt?
Előzmény: Törölt nick (6070)
ghepard Creative Commons License 2010.03.15 0 0 6077
"AZ egész a gerincvelőt nyomja befelé,azt mondják ez a baj."

Ez a baj többnyire - a nyomás egyre csak befelé feszíti a derékcsontokat és egyre csak fáj és fáj. Nálam nagyon fordult a kocka, mikor koppant a fejemben, hogy a másik feléről fogom döngetni - a gyomor felől. Mivel az ember kb 80% víz, a rengéshullám átmegy a másik felére (mint amolyan tsunami) és fájdalom nélkül próbálja visszanyomni a feszületet. Már jó pár éve semmi problémám a derkammal, és ha megfeledkezem, berengetem és elmennek a feszületek. A topikomban van róla több is....

"A tornáról még nem is hallotam,hol lehetne erről többet megtudni?"

A torna nagyon jó lehet, én is sokat tornáztam emiatt, de az sok energiába kerül (meg lehet pénzbe is) - sokkal egyszerűbb a rengetés, döngetés meg a saját hang. Sokkal kisebb energiával ugyanolyan hatásos, én azt vettem észre, hogy még hatásosabb is..... Persze egy kis gyakorlatra szert kell tenni. Nem minden mozgás, ütés, rengetés, döngetés stb tesz jót, mennyi sportoló lesz végül nagyon rossz állapotban........
Előzmény: klaretta (6074)
ghepard Creative Commons License 2010.03.15 0 0 6076
"mert sokan azt vallják hogy ha nincs komoly fájdalom teljesen fölösleges mérgezni a szervezetet erős gyógyszerekkel."

Hát ez szépen hangzik. Én már hatottam ezzel a dumával a feleségemre is. Neki kegyetlen derékfájásai voltak (néha néha rájön még). Műtétre nem mert menni. Én is szóltam ellene egy pár szavat, és ő is látta az ismerősein (kórházban is volt miatta párszor), hogy az se valami főnyeremény. No meg a doki is nem sok %-ot mondott a javulásra. Nagyon sok injekciókúrát élt át. Már majd 3 éve nem volt. Azt szoktam neki mondani, hogy ha elmész az injekciókúrára - utána ugyanolyan lesz a helyzet, mintha nem mentél volna. Mikor már a mája, gyomra stb annyira odavolt, mondja nekem, hogy most már nem megy, mert már nem tudja, hogy mi fáj jobban (a mája, gyomra, epéje, veséje stb. A fájások kb annyi idő után elmúltak úgy ahogy, mintha injekciózták volna. Aztán mondtam neki, van a két dolog között óriási különbség. Az meg a fejedben van. Ott bennt valami elhitte, hogy elmúlt így is. Azóta nem volt vele dokinál........
Előzmény: meszeske (6073)
ghepard Creative Commons License 2010.03.15 0 0 6075
"Mondjatok tapasztalatokat!!"

Mivel már megműtöttek, azzal nincs tapasztalatom. A legmeghökkentőbb, hogy írod, testnevelőtanár vagy. Akkor hogy a francba juthattál ide? Írod, hogy ütések érnek a sport közben. Egy bizonyos erősségig nagyon hasznosak. Én azokkal kezelem magam már jó pár éve. Persze tudni kell, mit hova, hogyan. Nagyobb erejű ütések azonban már károsak, roncsolnak. Mndenkinek más a határ, lehet Téged sokszor túl erős ütések, gyorsulások értek. A derékfájást nem a derék felől kezelem (hátulról), hanem a gyomor felől..... Már jó pár éve semmi gondom vele......
Előzmény: meszeske (6071)
klaretta Creative Commons License 2010.03.14 0 0 6074

Hali mindenkinek!Mondja meg már valaki,mi a helyzet,én ülni reggeltől estig tudok,de járni,állni egy percet se.Olyan fájdalmam van,mint a legrosszabb fogfájás,csak a forrgómban és a lábamban.

A derekam nem is fáj.Az MR 8,5 millit mutatott,de azóta rosszabb a helyzet.

Ez volt decemberben.

AZ egész a gerincvelőt nyomja befelé,azt mondják ez a baj.

A tornáról még nem is hallotam,hol lehetne erről többet megtudni?

 

 

meszeske Creative Commons License 2010.03.13 0 0 6073

Köszi a biztatást robertov!

Az akupunktúrára én is gondoltam de megvárom a doki véleményét. Az infúziós kezelést valószínű kihagyom /az orvos biztos furcsálni fogja/, mert sokan azt vallják hogy ha nincs komoly fájdalom teljesen fölösleges mérgezni a szervezetet erős gyógyszerekkel.
meszeske Creative Commons License 2010.03.13 0 0 6071
Tiszteletem!

Szeretném véleményeteket kérni betegségemmel kapcsolatban.
40- éves testnevelő t. aktív sportoló vagyok /voltam/. Sajnos már 10-12 éve derékfájással küszködöm ,de 3 hónapja felgyorsultak az események az állapotommal kapcsolatban.
Erős fájdalmak, beszűkült mozgás alhasi görcsök, ülés állás fájdalom után fordultam orvoshoz, ahol az L-S gerinc MRI / 2010.01.15/ kiszakadt discus hernia LV-SI mutatott./ 16 mm/

6- hete megműtöttek.. A postoperativum eseménytelenül zajlott és eltávolították a porckorong kompressziót okozó részét.
A gerincműtét után szépen alakult az állapotom, de a jobb vádli felsőrészén illetve a comb középsö részein érzékeny nyomásra fokozódó fájdalmas területek maradtak. A láb zsibbadása a talp külsőrészében illetve a vádli oldalán megmaradt.
A második héten már bátrabban mozogtam reggelente végeztem a tornagyakorlatokat és már kb 1 órát talpon voltam folyamatosan .Sajnos az ülőideg gyulladás miatt az ülés még nem ment
A torna és kíméletes mozgásnak köszönhetően 4. héten hosszabb séták kezdődtek , és 2- 2,5 óra talponállást követően kellett csak pihennem. Az ülés még mindig nagyon nem ment .

5. héten voltam kontroll vizsgálaton , ahol számomra furcsa módon először a gyógytorna újabb gyakorlatait mutatta meg egy gyógytornász /talán túlzásba is esett mert azóta kicsit érzékenyebb a derekam/, majd azt követően fogadott a sebész doktorúr.?!
Kb. 6-8 perc alatt végzett is a vizsgálattal. /Gyakorlatilag az általam elmondottakra alapozta megállapításait, mert le sem vetkőztem és a sebet sem nézte meg. Sétálni , hajolni stb. nem kellett./
Azt mondta szépen javulok de az ülőideg gyulladásra 5 ischias infúziót beadását javasolta, és áprilisra MRI –re is beutalt.
A paraméterek egyébként történő javulása sérv ellen szól, de instabilitás kiváltóként felmerülhet.
6. héten állapotom:

Gerinctájból kiinduló lenyilalló fájdalmam nem volt.. Az ülőideg gyulladás még mindig nem múlt el, de már a kontroll óta is sokat javult. 25-30 perceket tudtam ülni ./lehet hogy ment volna több is , de autót még nem vezettem/.
Kb 3-óra állás után jelentkeznek fájdalmak a gerincnél , ami 15-20 perc fekvés után elmúltak.
Hosszabb séták még nem mentek, mert a jobb talp illetve vádliban görcsszerű fájdalom jelentkezett.
Jól aludtam. Sebem szép ,nem gyulladt.

Kérdésem:

Feltétlen indokolt-e az infúziós kezelés?

Sajnos ismerem a gyulladás és fájdalom csillapítók kedvezőtlen hatásait./ diclofenac /, és közvetlen ismeretségemben is történt már tragédia. Szívrohamban hunyt el egy koris barátunk. Pár éve én is átestem cardio vizsgálaton, mert extraütéseim voltak / vannak/ . Nem találtak semmi szervi problémát, csak enyhe szívnagyobbodást és alacsony pulzust diagnosztizáltak , viszont figyelmeztettek hogy nagyobb betegségeknél tartózkodjam az erősebb fájdalom-gyulladáscsökkentőktől. Egyébként pedig ártalmatlan de létező Gilber-kórom is van.
Mozgás , séta gyógytorna….stb.

Olvastam természetes hatóanyagú gyulladáscsökkentőkről is. /pl: Vioflex /
Esetleg akupunktúra?
Vagy türelem ,és majd szép lassan magától is rendeződnek a dolgok.

Jelenleg /mai állapot/
Erős fájdalmam nincs , és 4-5 órát álldogálok vagy sétálok is. Nyomóérzést tapasztalok a gerincnél ez kb 1-óra állás után jelentkezik és lassan erősödik. és kicsi / szinte elhanyagolható/ szúróérzés a jobb far részen .
Ami még mindig van az a fránya vádli fájdalom térdtől lefelé állásnál csak zsibbadás és enyhe égőérzés a térdhajlatnál a külsőrészen. Ez nyomásra guggolásnál és térdelésnél behatárolható ponton erősebben fáj.
Lábzsibbadás kislábujj és kicsi talp. Mindenhogy tudok menni lábujjhegy sarok ...stb.
Fekve kb 80 fokig megy az emelés.Állva 70-80 cm magasra fájdalom nélkül emelem a lábaimat. Autót még mindig nem vezetek.

Mondjatok tapasztalatokat!!


Köszike!
tavasz21 Creative Commons License 2010.03.12 0 0 6069

érdekes

gondolom fáj mikor beszúrják

Előzmény: Törölt nick (6068)
tavasz21 Creative Commons License 2010.03.12 0 0 6067

értem

hát majd írd meg segített-e, kíváncsi vagyok rá

oda szúrja ahol be van gyulladva vagy inkább ahhoz az ideghez ami a fájdalmat érzi?

Előzmény: Törölt nick (6066)
tavasz21 Creative Commons License 2010.03.11 0 0 6065

a gyulladás szurkálástól elmúlik?

Aki javasolta az fog megszurkálni?

Előzmény: Törölt nick (6064)
tavasz21 Creative Commons License 2010.03.11 0 0 6063
miért kell az akupunktúra?
Előzmény: Törölt nick (6062)
ghepard Creative Commons License 2010.03.11 0 0 6061
Sziasztok!

Nekem is kegyetlen derékfájásaim (is) voltak 1997-2002 között, főleg a téli foci után (hóban, fagyban 90 perc) volt nagyon rossz. Voltak időszakaim olyankor, hogy nem tudtam, fel-e fogok tudni kelni az ágyból, be fogom-e tudni kötni a cipőmet stb. Néha annyira blokkolt, hogy a fejem se tudtam mozgatni. Gyalogolni alig tudtam pár 100 métert fájások nélkül, ülni, feküdni se volt főnyeremény a lábaim gyakran zsibbadtak. Tele lehettem mindenféle lerakódásokkal szinte mindenhol. Abban az időben szinte mindenem romlott, a szemeim, a füleim, az izületeim, a gyomrom, a prosztatám stb.......

2003-tól azonban segített a véletlen. Az élet a rezgésről szól, a saját test rezgéséről. Maga az élet egy irdatlan bonyolult rezgés összhangja. Azóta egy kicsit jobban értem a test működését, a 7 év alatt megtapasztaltam egyet mást. Ha valakit érdekelne a dolog, az alábbi a fórumon (itt az Indexen, csak a rejtélyesben) olvashat egyet mást, hogy hogyan lehet kimászni a bajokból, legalábbis megosztottam saját tapasztalataimat és próbáltam(lom) megmagyarázni egy kicsit a dolgokat. A derékfájás nagyon kegyetlen tud lenni, az ember nagyon fél, hogy végül megrokkan. Ez a félelem csak tetézi a bajt, ami nem is a derékban keresendő, legalábbis én azt gondolom...........

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9197399
malvin82 Creative Commons License 2010.03.10 0 0 6060
Üdv Mindenkinek!

Régen szóltam hozzá, de folyamatosan olvasom a fórumot. "Jellemző", hogy panaszkodni jöttem. :-)

3 és fél éve L.V.- S.1. miatt, kiszakadt sérvvel operáltak és most kiújult ugyanott.Erős derék- és lábfájás, lábzsibbadás. Ugyanaz az orvos vizsgált, aki annak idején "megkéselt". Most azt mondja, hogy ne a felvétel, ne Ő, hanem én döntsek a fájdalom tűrése- tűrhetetlensége mentén az újabb műtétről. Az első után komoly bajokat okozó hegesedésem lett. Azt mondta a doki, hogy 30 % az esélye annak, hogy egy újabb műtét után javulna az állapotom. Nem ugráltam a kijelentésre örömömben.

Nagyjából már megértem a latin kifejezéseket a témában, de felmerült egy új dolog. A hátsó szalag ELEMELT(?). Mond- e valakinek ez valamit? Szerintetek műtét, vagy sem?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!