Keresés

Részletes keresés

staiger Creative Commons License 2016.10.10 0 0 226925

köszi

Előzmény: Tankos G (226923)
imsailing Creative Commons License 2016.10.10 0 0 226924

Az aláöltöződ ugye nem betétes? Nekem a betétes naci vált be, van belőle többféle vastagságú, alulról egész jól szigetel. Múlt pénteken már a polárbélésűt vettem fel, mert csípős volt a reggel. Rá lehet még húzni egy deszkásgatyát vagy kirándulógatyát.

 

MaszK: nekem van egy neoprén félmaszkom, a szájnál és orrnál kivágva, a nyakamtól az arccsontig takar. Amikor hideg van, egyáltalán mem érdekel, hogy néz ki, és előnye, hogy lehet benne dumáni, mert nem tudják leolvasni a szádról, mit kívánsz a túl közel előzőnek :-)

 

Előzmény: krysztasz (226917)
Tankos G Creative Commons License 2016.10.10 0 0 226923

Tényleg láma módon használtad, nem volt beállítva a súlyodhoz a SAG. Amikor ránehezedsz, akkor valamennyit (a teló max útjától függ) be kell süllyednie. Ez azért szükséges, hogy amikor ráfutsz egy lyukra, a teló ki tudja magát "rúgni" egy kicsit, legyen felfelé is tartaléka. Amit tekergettél, az a lockout. Csak akkor kell használnod, amikor felfelé tépsz, hogy ne ringatózzon az eleje.

 

Itt egy videó, hogyan kell helyesen beállítani a cuccost:

Előzmény: staiger (226899)
irreverzibilis Creative Commons License 2016.10.10 0 0 226922

egy ezrest megér,valamennyit szellőzik is és az orrnyílásokon hellyel-közel rendesen lehet levegőt venni, én már valamelyik reggel felraktam,sőt szoktam rácseppenteni 1-2 csepp illóolajat és a szaunázás is megvan

Előzmény: irreverzibilis (226921)
irreverzibilis Creative Commons License 2016.10.10 0 0 226921

a síkesztyűvel csak az a baj,h nem bicajra tervezték,legalábbis az enyém simán megadta magát a gyakori váltási mozdulat helyén

 

símaszk helyett szerintem ez jobb:

Előzmény: krysztasz (226917)
Grizzly. Creative Commons License 2016.10.10 0 0 226920

Éppen ellenkezőleg, vszleg pont eddig használtad megfelelően az ncx telót, belockolt állapotban, ahogy kell :-). (Én az MTB-met is belockolva használom városban, inkább nem fújom keményre a gumikat)

 

Menetirányba nézve a jobb vállon van a lockoló, ezzel fixen lezárod telót, hogy egyáltalán ne mozogjon, így hatékonyabb hajtás, nem esik le 5 centit a kormányod, viszont csak a gumik rugózására hagyatkozol. A te döntésed, hogy mikor használod, emelkedőkön nem érdemes kioldani, városban kis sebességnél opcionális, attól függ, hogy a rázkódást vagy a fel-le lengést bírod-e jobban, illetve hogy milyen sebességgel és technikával veszed az úthibákat.

 

A menetirány szerinti bal vállon van az előfeszítés állító csavar, de ezek általában csak elég kis tartományban állíthatóak, érdemes ezeket feltekerni maxra a felkoppanást elkerülendő, kivéve, ha gyerek vagy nagyon kis súlyú riderről van szó. Ezzel jobban fárad a rugó, de kisebb a magasság veszteség a kormányon és elvileg a kisebb alapsüllyedés miatt nagyobb lesz az elérhető valós rugóút. Ha kifejezetten terepen mész vagy rázós úton és úgy érzed túl sok vibrációt továbbít a teló, nem csillapít, lehet kísérletezni a kisebb előfeszítéssel, de ilyenkor inkább a guminyomást érdemes átgondolni vagy nagyobb gumikra váltani sztem. 

 

Az alapsüllyedést meg tudod mérni, ha egy befőttes gumit vagy vmi vastagabb gumit (rongycsíkot stb) rákötsz a teleszkóp szárra (úgy hogy az ne csúszkáljon rajta magától), terheletlen állapotban letolod a szár aljára, majd ráülsz a bringára és ráhajolsz a kormányra, de nem hintázol, nem nyomod meg a kormányt kifejezetten, csak előrehajolsz a kormány fölé, de ülve maradsz. Ezután leszállsz, és ha a jelzőgumi több, mint 30%-ot felcsúszott a szár teljes látható hosszához képest, akkor vszleg túl van terhelve a teleszkópod, ekkor is használhatod, csak óvatosabban terepen és gyakrabban kell karbantartani, hamarabb elhasználódik.

 

MTB-k esetében 20-30% alapsüllyedést mondanak még elfogadhatónak, szerintem egy trekking esetében minél feszesebb, annál jobb, mivel a teleszkóp bekapcsolásakor keletkező alapsüllyedés miatt a kormány is lejjebb kerül és ez hosszabb távon a csuklót és a kézfejet jobban terheli, zsibbadást, égést és csuklófájdalmakat okozhat az erre érzékenyeknek. Ha gyakran használsz teleszkópot, érdemes bekapcsolt (és terhelt) állapotban beállítani a kormány magasságát. Ez jó esetben csak 2-3 centit jelent, de sportosabb pozícióban ez 30-40 km táv felett sztem már érezhető, engem legalábbis zavarni szokott ennyi különbség a kormánybeállításban egy túrán.

Előzmény: staiger (226899)
Grizzly. Creative Commons License 2016.10.10 0 0 226919

A nyeregre én is a zselés huzatot ajánlom, jó a hőszigetelő képessége. Arra vigyázz, hogy pont olyan formájút vegyél, amilyen a nyereg, különben kényelmetlen lesz, esetleg csúszkálni fog rajta (vagy nem megy rá). Legalább három alakban kaphatók (kb. sport, trekking és city), bár igazán keskenyet még nem láttam, de gondolom télen nem is az játszik.

Előzmény: krysztasz (226917)
staiger Creative Commons License 2016.10.09 0 0 226918

lidlis nekem is van az csak átmeneti hidegben jó . most néztem meg a dechatlon oldalát és amit én vettem azt most nem találom de van itt más pl ez http://www.decathlon.hu/taiga-100-alaoltozet-nadrag-id_8281345.html     ez is könnyű polár és mehet melegítő alá. és nem is drága viszont nem biztos hogy ahová mész ott lesz is , na ezért szoktam a dechatlonból neten is rendelni. és meg lehet nézni horgász boltokat is mert ott is vannak

Előzmény: krysztasz (226917)
krysztasz Creative Commons License 2016.10.09 0 0 226917

A lidlben vettem aláöltözőt, vettem egyet a sport direktbe is, rá a farmer, de kezdek fázni. Szétnézek a decathlonban is, nemcsak a biciklisnél, hátha találok vmi béleltet. 

Tavaly szilveszter napján nirtelen -7 volt reggel, másnap leesett a hó, az volt az uccsó napom, akkor már fázott a kezem is, kerékpáros kesztyűm van. A síkesztyűvel nem tudom úgy fogni a kormányt, ahogy kellene. A -3 számomra ideális, ha tartósan hidegebb lesz, akkor lerakom a bringát, lesz ami lesz. Símaszkra gondoltam én is, de olyan ijesztő... Tudom, jobb, mintha fázna az arcom, de még hezitálok. eGyenlőre sapka, sál, aztán lehet, én is kipróbálom. Gondoltam nyeregtakaróra is, de nem találtam a neten semmi ilyesmit. Egyszer láttam az utcán egy csaj biciklijén szőrmés nyeregtakarót. 

staiger Creative Commons License 2016.10.09 0 0 226916

ezt nem tudom. én akcióba vettem  North face hotaposot amire ha rahuzod a nadrág szárát akkor csak bakancs kinézete van. - 30 fokig garantál de ebbe beleszamit a gyaloglás általi hofejlesztes. de - 15 fokot kerékpáron is kibir

Előzmény: irreverzibilis (226911)
kakukkos Creative Commons License 2016.10.09 0 0 226915

Közben újraraktam a gumit a felnire sokkal jobban kiegyensúlyozva. (1mm kb a max eltérés) de sajnos maradt a pulzálás. Ha ez ennyire érzékeny erre, akkor nem értem miért nem hallom az utakon más bicókon... Vagy ez jelzi, hogy igenis csináld meg jobban azt a gumi felrakást, különben a kerék nem kerek te balf@sz... :) Úgy látom be kell szereznem egy célszerszámot erre a célra, mert kézi erővel, normál eszközökkel ez lehetetlen...

Előzmény: Rottentroger (226861)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.09 -2 0 226914

Hásó kerékben hogyan lehet 8-ast csinálni???

Elsőt még megértem, az úgy keletkezik, hogy betolják a bringatároló lyukba és eccercsak jön valaki aki feldönti az egészet. Tekeredik a kormány, kidől a bringa, hajlik a ráma.

Előzmény: Giordano (226912)
henngergely Creative Commons License 2016.10.09 0 0 226913

Megkeresném a forgalmazót, hogy kapható külön felni vagy sem. Ha jól látom, Mavic abból nem lehetetlen pótlást felnit akár komplett kereket venni. Ha más márka is jó, arra figyelj hogy a lyukszám mellett az ERD (felni belső átmérője) egyezzen, és akkor nem kell a küllőt cserélni az átfűzéskor.

Előzmény: Giordano (226912)
Giordano Creative Commons License 2016.10.09 0 0 226912

Ha egy 24 kullos kerekben (a hatsoban, Mavic Crossone) csinaltam egy olyan 8ast, ami biztos nem javithato, akkor mit lehet kezdeni vele?

https://mega.nz/#!U1AhFQrT!64i5HRyNRbe3zFyozvprIQMF5HxON14RkpWeASPoH4c

Hirtelen nem talalok 24 lyuku felnit sem. Ilyenkor mi van? Kukazhatom a kereket?

 

Megprobalok keresni felnit, de ha valami speci modon lehet csak rendelni kulfoldrol, lehet olcsobb vennem kereket.

 

Van javaslatotok hasonlo kategoriara? Fitnesz bringaba kell, ez most 19mm szeles belul, 28as gumikkat hasznalok. Majdnem 100kg vagyok meg es megyek rossz utakon is.

Ez mondjuk elvileg jo uton tortent, hosszu meredek lejton, kis csatornatetot (vagy valami elzaro tetejet) keson lattam meg, de nem lattam, hogy mennyire be van sullyedve es megdobott annyira a kanyarban, 45-nel, hogy nem sikerult befordulni :-(

 

Nyilvan nem azt akarom, hogy ezt is birja ki a kerek, mert akkor gondolom a vaz banna, valaminek engedni kell. Viszon gyengebbet vagy nehezebbet sem szeretnek. Ha jol latom ez kerekszetben olyan 5-60e HUF kategoria. Gondolom csak hatso kereket azert lehet kapni legalabb.

 

.. no de remelem azert a kerek talan mentheto.  

 

UDV JG

irreverzibilis Creative Commons License 2016.10.09 -2 0 226911

neoprémes kamásli szerintem jobban véd és talán esztétikusabb is

 

Előzmény: staiger (226904)
irreverzibilis Creative Commons License 2016.10.09 -1 0 226910

csak tippelek:zselés nyereghuzat télidőben? nekem elég a betétes aldis alsógatya+betétes aldis téli nadrág,ahogy másnak  is ez -10-ig elég kell legyen

Előzmény: krysztasz (226897)
Friczy Creative Commons License 2016.10.09 0 0 226909

Ha országúti, akkor gondolom, presta szelep. A Schwalbe szelepek cserélhetőek, ha van esetleg egy régi gumid, amit még nem dobtál ki, és annak is cserélhető, akkor máris megvan a megoldás. Ha nincs, akkor szólj, a múltkor vettem vagy tíz szelepet, csak épp nem tudom, hová raktam el :)

Előzmény: SzeZo (226908)
SzeZo Creative Commons License 2016.10.09 0 0 226908

Minden fújás után betekerem. Elég erősen.

Előzmény: Giordano (226907)
Giordano Creative Commons License 2016.10.09 0 0 226907

bocs, ha ezt kapásból megnézted,  de gondoltam hátha mégsem.

Nekem nemrég új schwalbe belső 1 nap alatt elengedte a nyomást. Az ok banális volt, éppen csak be volt tekerve a szelep. Óvatosan meghúztam és azóta is jó.

 

ÜDV JG

Előzmény: SzeZo (226901)
staiger Creative Commons License 2016.10.08 0 0 226906

valamit valamiért. ez van 

Előzmény: Afrikams8 (226905)
Afrikams8 Creative Commons License 2016.10.08 -1 0 226905

ja, ha az oroszlán meg megenne, egy hétig rongyot szarna.

staiger Creative Commons License 2016.10.08 0 0 226904

ja és cipőnek egy meleg bélelt hótaposó.  kéznek sí kesztyű. Igazából aki télen is nyomni akarja annak költeni kell egy kicsit

Előzmény: staiger (226903)
staiger Creative Commons License 2016.10.08 0 0 226903

az arc megvédése már más téma mert azt kissé szégyenlem . oda munkaruházati boltban vásárolt polár arc fej maszkot használok és arra egy normál sapka. a szem sáv van csak szabadon de amikor kilehelem a levegőt a maszk oda vezeti a meleg levegőt és az sem fázik. -15 ben nyomtam már neki és nincs baj  csak betörő kinézeted van

Előzmény: staiger (226902)
staiger Creative Commons License 2016.10.08 0 0 226902

én egész télen is nyomom és van megfelelő aláöltözet csak bemész a dechatlonba és nem a kerékpáros részt nézed csak hanem a hajós vitorlás részt is. két fajta vastagságú polár aláöltözetem is van alulra a vastagabbik olyan hogy csak nagyon nagy hidegben ajánlott mert beleizzadsz annyira jól fűt. azt hiszem 7500 volt tavaly . a térde erősített. és horgász boltokban is van polár aláöltözet de itt még nem vásároltam. A hivatalos aláöltözetek nekem nem jók nagy hidegben bár azokba nem izzadsz bele mert elvezetik , de ha időjárásnak megfelelő polárt választasz akkor ott sincs nagy baj normál könnyed tempónál. télen nem nyomom annyira neki.

Előzmény: krysztasz (226897)
SzeZo Creative Commons License 2016.10.08 0 0 226901

Nemrég új (Schwalbe) belsőt tettem az országútiba. Sajnos, egy hét alatt eldob 3 bar-t a szelep miatt. Van valami szelepjavító megoldás, vagy kuka a belső?

SzeZo Creative Commons License 2016.10.08 0 0 226900

Bocs, hogy ismétlem magam - már vagy kétszer beírtam ezt: dupla nadrág.

Nem dobálom ki az elnyűtt, régi rövid gatyákat, hanem elteszem a hideg hónapokra és a jó alá veszem. Ehhez tudni kell, hogy a hosszú nadrágjaim betét nélküliek, ezekre húzok egy (hidegben két) rövid, betétest.

Ha már ez a kombó is kevés, akkor -10 fok felé közeledik a hőmérséklet és ez nálam az alsó határ, legyen bármilyen rövid a tekerendő táv.

Előzmény: krysztasz (226897)
staiger Creative Commons License 2016.10.08 0 0 226899

azt hiszem eddig nagyon láma módon használtam az első teleszkópot a gepida alboin 700 -on. (sountour ncx). én eddig csak a jobb oldalon található gyors kart tekergettem ide oda és azt tapasztaltam hogy nem dolgozik a teló. ha egyik irányba kinyitottam akkor a teló besüllyedt nagyon és utána már nem dolgozott . ha a másik irányba tekertem akkor meg be se akart süllyedni. . Most véletlenül megtaláltam a  a bal oldalán egy lepattintható burkolat alatt egy pénzérmével állítható fejet mely azt gondolom az acél rugó előfeszítését állítja eddig ez nagyon ki volt engedve és ezért süllyedt be a villa nagyon és nem dolgozott. Most akkor csak azt kérdezném hogy akkor a helyes beállítás az hogy ezen a tekerőn állítsam be a súlyomnak megfelelő előfeszítéást és a másik oldalon a speed lock kart meg hagyjam nyitva teljesen ?

Afrikams8 Creative Commons License 2016.10.08 0 0 226898

hideg nyereg

azelőtt megoldották egy svejcisapkával

csak az antennát kell eltávolítani róla

Előzmény: krysztasz (226897)
krysztasz Creative Commons License 2016.10.08 0 0 226897

Sziasztok! Tudtok jó ötletet a hideg nyereg ellen? Kezd hideg lenni, de még nem szeretném letenni a biciklit. A nyergem nem gyorszáras, mert itt-ott hagyom, a bringát sem lehet bevinnem a munkahelyre. Van aláöltözőm és a nadrágom, de ezt kevésnek találom. 

henngergely Creative Commons License 2016.10.08 0 0 226896

Ez még csak fél siker.

Előzmény: nbenn23 (226895)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!