Keresés

Részletes keresés

Lovi0312 Creative Commons License 2009.01.13 0 0 537
Kocijancic Apartman és 150 EUR a 3 éjszaka.
Előzmény: koborcs (536)
koborcs Creative Commons License 2009.01.13 0 0 536
Melyik apartmanba lesztek és mennyiért sikerült szerezni?
Előzmény: Lovi0312 (535)
Lovi0312 Creative Commons License 2009.01.13 0 0 535
Úgy tervezzük, hogy 3 napot Bledben töltünk, onnan megyünk kirándulgatni, aztán irány a tenger (Portoroz), útközben az egyik barlangot néznénk meg, aztán 3 nap múlva, amikor indulunk haza megnéznénk a másikat. No valahogy így, persze ez még változhat. A Bledi szállás már meg van, így ott tuti a 3 nap.
Előzmény: Amerigo61 (534)
Amerigo61 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 534

Blednél szebb kiinduló pontot nem is találhattatok volna. Mi is Bledben voltunk tavaly nyáron, onnan mentünk kisebb-nagyobb csillagtúrákra :-)

A postojnai barlang/predjamai vár/skocjan barlang kör egy napba belefért, de végig autópályán mentünk. Ha főútvonalon mentek, akkor (sztem) nehéz egy napba mindezt belesűríteni, Skocjan pl. elég messze van Bledtől (egészen lent az olasz határnál).

Ezekre a helyekre a belépők nem éppen olcsóak (a honlapjukon találsz pontos árat), de szerintem megéri!

Előzmény: Lovi0312 (533)
Lovi0312 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 533
Köszi a válaszokat. Jó lenne mindkettőt megnézni, meglátjuk a pénztárcánk mit bír. Még egy kérdés jutott eszembe, ha nem az a lényeg, hogy gyorsan odaérjünk, érdemes kihagyni az autópályát? Úgy értem ezt, hogy inkább később érnénk oda, de útközben megállnánk, ha olyat látunk, amiért érdemes kiszállni az autóból. Milyenek az út viszonyok? Bledben kezdjük a nyaralást.
Emőke1 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 532
Bocs a lakóktól,hogy csak így beleuffogtam, csak néha benézek ide:) Amúgy mi Őrségbe megyünk, és valószínű átmegyünk a túloldlra is, már csak azért is, mert szerveznek a Hétrétország során szlovén határmenti vártúrát
Előzmény: Emőke1 (531)
Emőke1 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 531
Tél végére talán:))) Vége lesz a gázmizériának. Esetleg májustól elkezdődik a kampány, megelőzi egy Ep. választás. Kényszerű lesz egyfelől kamatot csökkenteni,másfelől lazítani.
Előzmény: koborcs (526)
Amerigo61 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 530
Csatlakozom az előttem szólóhoz, minkét barlangtúra tkp. könnyű séta, de annál látványosabb. Kihagyhatatlan :-)
Előzmény: Lovi0312 (528)
AZS Creative Commons License 2009.01.12 0 0 529
egyik sem megerőltető (csak fel kell öltözni, mert bent azért hűvös van)

amúgy meg mindkettőt látni kell. úgyhogy mindegy, melyikbe mész, a másikat sem szabad kihagyni ;-)
és a postojnaiban voltam először, ott sorozatban jönnek az élmények. a skocjanské más, ott először azt hiszed, pláne a postojnai után, hogy hát ez nem egy nagy durranás. aztán egyszercsak jön a nagy durranás, de olyan, hogy még a szátok is nyitvamarad ;-)
Előzmény: Lovi0312 (528)
Lovi0312 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 528
Sziasztok!

A nyáron mi is Szlovéniába megyünk nyaralni 5 éves kisfiunkkal. Azt szeretném kérdezni most tőletek (aztán biztosan lesz még majd több kérdésem is), hogy melyik barlangot ajánljátok kisgyerekkel. Nagyon szeret túrázni, de azért csak kicsi még. Azt tudom, hogy a Postojnában kisvasút is megy az biztos bejön neki, de a másikra én felnőtt fejjel kíváncsibb lennék. Szóval mennyire megerőltető a túra? Köszi a válaszokat.
pamag Creative Commons License 2009.01.10 0 0 527
Nyárig még sok víz lefolyik a Dunán...
Előzmény: koborcs (526)
koborcs Creative Commons License 2009.01.10 0 0 526
Mit szóltok a forint gyengüléséhez?Eléri a bűvös 300 Ft/euró árfolyamot.Láttok-e esélyt arra,hogy vissza erősödjön a valutánk legalább 265Ft/euró. Nyaralást nagyon megdrágítja ez a gyengülési folyamat.
Morcsi Creative Commons License 2009.01.08 0 0 525

Ha nem beszéltek semmilyen idegen nyelvet, akkor próbáljatok a kisebb csoporthoz csapódni, így nem tol annyira a tömeg, több időtök lesz nézelődni. Szlovén, német, angol nyelvű vezetésnél vannak mindig a legtöbben. Skocjanban úgy jártunk, hogy az egyik vezető angol-szlovén, a másik német-olasz nyelvű vezetést tartott. Mikor kérték, hogy álljunk a megfelelő csoportba, az angol-szlovénhez csoportosult majdnem mindenki. Nekünk mindegy lett volna, mert angolul és olaszul beszélek, de így gyorsan odaálltunk a másikhoz, összesen 5-en voltunk és nekünk rengeteg időnk volt nézelődni, kérdezősködni, míg a másik csoport szinte csak menetelt.

 

Még az is lehet, hogy szerencsétek lesz. Postojnán az olaszos csapat volt a legkisebb (kb. 30 fő), oda álltunk be. Folyamatosan fordítottam a páromnak, hogy mit mond a vezető és feltűnt, hogy egy család folyton mellettünk "sündörög". Kiderült, hogy magyarok és fülelnek, mert amúgy nem beszélnek idegen nyelvet, így nekik is jutott pár információ.

Előzmény: koborcs (522)
pamag Creative Commons License 2009.01.07 0 0 524
Még valamit :
azon a honlapon még a közlekedési táblák is fel vannak sorolva, hogyan kell megközelíteni a barlangot.
Előzmény: koborcs (522)
pamag Creative Commons License 2009.01.07 0 0 523
De a túra indulási idejét, a belépődíjat stb. megérted akkor is, ha egyébként nem tudsz azon a nyelven.
Szerezzél egy régi, kb. 1980 táján kiadott vastag Panoráma útikönyvet - ez minden országra vonatkozik! - itt Jugoszlávia útikönyvet. Rendkívül részletes, (hogy pont erről a barlangról mennyit ír, arra már nem emlékszem), a látnivalók leírása ma is ugyanaz, csak az aktuális információk mások.
Én mindenhova viszek magammal ilyen Panoráma könyvet, könyvtárból vagy antikváriumból.
Ez a barlang lenyűgöző.
Ha arrafelé jártok, Lipicát is nézzétek meg.
Szlovéniában alapból beszélnek a legtöbben németül, angolul, olaszul - és egy kissé el is várják, hogy a vendég is tudjon valamilyen nyelven, ők mindenhol felosztják a turistákat nyelvek szerint különböző csoportokra.
Szlovénia turistaszempontból nagyon jól ellátott honlapokkal, szinte minden helyről lehet találni infót a neten.
Előzmény: koborcs (522)
koborcs Creative Commons License 2009.01.07 0 0 522
Köszönöm a válaszaitokat és a web címet,amit majd átnézegetünk,de sajnos idegen nyelven nem beszélünk.Ezért kérdezgetek,hogy a legtöbbet hozzam ki a csodálatos vidékből.Várom továbbra is az élménybeszámolókat.
tacom Creative Commons License 2009.01.07 0 0 521
Tényleg, volt valami felvonós megoldás. Mi a másikat választottuk, lett volna valami iciripiciri házikó, amiben, ha jól értettük valami múzeumféleség van kialakítva. De sajnos hiába gyalogoltunk el oda, zárva volt. Mondjuk mi épp az aznapi utolsó túrát kaptuk el. Én is olyan nagyjából másfél órásra emlékszem. Ahogy előttem is mondták, a parkolóból ( pontosabban a pénztártól) indul a túra, az első kb. 10-15 perc a felszínen megy a barlang bejáratáig. Minket aztán ott osztottak szét nyelvek szerint.
Amerigo61 Creative Commons License 2009.01.06 0 0 520

Csatlakozom az előttem szólókhoz, a Skocjan barlang óriási élmény, nem szabad kihagyni! Sokkal látványosabb, mint Postojna ...

A parkoló közel van a pénztárakhoz, innen kb. 15 perc séta a barlang bejárata. Honlapja is van:

 

http://www.park-skocjanske-jame.si/

pamag Creative Commons License 2009.01.06 0 0 519
2005-ben jártunk arra.
Ki van táblázva, akkor parkolódíj nem volt.
A bejárata és a kijárata nem azonos, ha jól emlékszem, kb. másfél óra alatt jártuk végig. A végén valami lifttel vittek föl a pénztárépület közelébe.
Mielőtt bementünk, a vezető elmondta, hogy mindenki abba a csoportba álljon, amelyik nyelven akarja hallgatni az ismertetést (hát magyarul persze nem).
Akkor találtam honlapot is róla, még ha gyengén beszélsz idegen nyelvet, akkor is érdemes átnézni.
Előzmény: koborcs (518)
koborcs Creative Commons License 2009.01.06 0 0 518
Mennyi idő a megnézése és a barlanból a parkolóba hogy lehet vissza érni?
Barlang bejárata és kijárat ugyan az?
Előzmény: tacom (517)
tacom Creative Commons License 2009.01.06 0 0 517
Mi 2006-ban jártunk arra. Már akkor is ki volt táblázva az autópályán, ezzel nem lesz gond. Magyar leírás nem volt, a túravezetőkkel angolul kommunikáltunk, nagyon kedvesek voltak. A látvány önmagáért beszél. Nekem a legnagyobb barlangélményem a skocjani. Hihetetlen. Lenyűgöző. Elementáris. Stb. Nagyon jó választás! Bár Szlovénia már önmagában is az.
Előzmény: koborcs (516)
koborcs Creative Commons License 2009.01.06 0 0 516
Skocján barlangot néznénk meg a nyári kirándulásunk során.Ljubjana felől mennénk az autópályán,ki van-e táblázva,illetve hol kell lejönni a pályáról.Parkolódíj mennyibe kerül?Van-e magyar nyelvű leírás,mert gondolom idegenvezetés az más nyelven lesz.
Mennyi idő alatt lehet végig menni?Valaki az élményeit,tapasztalatait röviden leírná azt megköszönném.
Szilard_zala Creative Commons License 2008.12.12 0 0 515
Halihó!

Ha valakinek vannak motoros élményei Szlovénia, elsősorban K-i részével kapcsolatban, vagy valaki jövőre szívesen csatlakozna motoros túrához, ami Szlovéniába vezet, az jelentkezzen!

Továbbá Mariborról személyes tapasztalatok érdekelnek :)
drq Creative Commons License 2008.12.10 0 0 514
Sziasztok!
A tapasztaltabbakat kérdezném a következőkről:
Túrázni szeretnénk a Triglavon, de csak a Kraderica házig, ami az utolsó menedékház.
A túra ideje érdekelne, oda vissza körülbelül.
Mojstrana felől közelítenénk, az Aljazev házig mennénk autóval.
Előre is köszi
Ormossy Creative Commons License 2008.10.26 0 0 513

Nagyon jó kis beszámoló!

 

Tegnap mi is voltunk Bledben, valami fantasztikusan gyönyörű hely!

Előzmény: A püspök inasa (504)
szeva2008 Creative Commons License 2008.10.25 0 0 512

Sziasztok!

Idén nyáron pár napot töltöttem Szlovéniában, készítettem egy pár fotót is.

Elkezdtem őket felpakolni. Még nem végeztem ugyan vele, de pl. a Száva forrás, a Bohinji tó fenntről (igaz elég sűrű ködben) már felkerült.

Ha érdekel valakit, megnézheti: www.indafoto.hu/evuska1

 

policecars Creative Commons License 2008.10.25 0 0 511
Még kellene rajta csiszolni, de nem tudom, mikor lenne rá időm, ezért belinkelem jelen állapotában az augusztusi szlovén nyaralásunkról összedobott irományt:

http://www.policecars.hu/slo2008.pdf
pamag Creative Commons License 2008.10.25 0 0 510

Csináljatok már egy külön topikot az autópályamatricáknak!

sz.zs Creative Commons License 2008.10.25 0 0 509

Szlovén autópálya matrica eladó! 2008.10.21-én vásárolt, de fel nem használt, eredeti, fél évig érvényes szlovén autópálya matrica 6000 ft-ért eladó.

 

 

sz.zs Creative Commons License 2008.10.25 0 0 508

Szlovén autópálya matrica eladó! 2008.10.21-én vásárolt, de fel nem használt, fél évig érvényes szlovén autópálya matrica 6000 Ft-ért eladó.

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!