Keresés

Részletes keresés

Fat Creative Commons License 2012.08.13 0 0 41780

Sör: A jövő sport- és regeneráló itala?
(a lényeg: a cikk szerint nem)

olipapa Creative Commons License 2012.08.13 0 0 41779

lassan ideje feleleveníteni az útvonalat, ez a négy rész sokat elmond a pályáról, remélem az újaknak segít.

Pinyo Creative Commons License 2012.08.13 0 0 41778

Turistatérképnek csak az openmaps. eu oldalt találtam.

 

Elmúlt 10 napban voltunk Erdélyben családdal, a programok miatt egyszer sikerült csak futnom egy háromnegyed órát (Békás szorostól induló trail - csodás volt). Ott lett vége, hogy a gps át akart vezetni egy karámon. Kirándultunk viszont párat. Azt tapasztaltam, hogy a turistautakból elég kevés van felrakva, bár ami látszik a térképen, az általában ott is van (vagy kerítésbe torkollik :-) ). Ha a tuhu 100%, akkor ez mondjuk 20%. Sötétedés utáni futkározás meggondolandó a medvék miatt.

Előzmény: akibacsi (41703)
mtb Creative Commons License 2012.08.12 0 0 41777
Köszi! Hasonló pálya mint a Veitsch, a legmagasabb pont 1750 körül van, ott elég sziklás, elején-végén aszfalt, amúgy kellemesen futható. Nekem kedvező, mert a sok szintet letudjuk az elején, a 2. részre már kevesebb marad. Sajnos idén nagyon kevesen indultak, tavaly majdnem 2x ennyien. Mondjuk ez nekem jól jött, mert így nyerhettem néhány finom sajtot meg egy jó vastag könyvet a régióról...:)
Előzmény: zoncsi (41776)
zoncsi Creative Commons License 2012.08.12 0 0 41776

Jó kis idő ez!! Gratulálok!

Milyen volt amúgy a pálya?

Előzmény: mtb (41772)
mtb Creative Commons License 2012.08.12 0 0 41775
Köszönöm az elismerést, de igenis kéne hegyen edzenem...az emelkedők igen gyengén mennek, a sík meg a lejtős részekből próbálok "megélni". Sopronban szombat reggel felfutottam a Károly- kilátóhoz meg vissza. Ha legalább ennyit mindennap meg tudnék csinálni, már annak is nagyon örülnék...:)
nedus1965 Creative Commons License 2012.08.12 0 0 41774

Gratulálok !!! Neked nem is kell hegyen edzened , így is megy az !! :) 

 Jól nyomod ! Szép futás !!

Előzmény: mtb (41772)
dorkapapa Creative Commons License 2012.08.12 0 0 41773

Nagy gratula hozzá, szép menet volt!

Előzmény: mtb (41772)
mtb Creative Commons License 2012.08.12 0 0 41772
Üdv Mindenkinek Kainach főteréről! Véget ért a 23. Bergmarathon (44 km, 1800 m szint), amit 4:35 alatt sikerült teljesítenem. Nem egy nagy idő, de az a szerencse ért, hogy egy M40 korosztályos 3. hely összejött, úgyhogy kivételesen van értelme megvárnom az eredményhírdetést. Csodás futóidő volt, elképzelni sem lehetett volna jobbat. Természetesen most is Bondit használtam.
bor_kedvelő Creative Commons License 2012.08.12 0 0 41771
Igy van,Evo es a Tarmac a vilag boldogabbik felen mar van,a masik 3jon 2013ban...utmbn nezzetek korul!:-)
Előzmény: joesentme (41765)
csanya. Creative Commons License 2012.08.12 0 0 41770

Nem vágott át. Majd egy órát futottunk együtt. Nagyon más ez a cipő mint a kettes verzió. Keményebbnek éreztem a talpát. A talp mintázata is sokat változott. Ja és a gumiborítás az orrán is majdnem olyan mint az XA PRO esetében. Kicsit még fájdogál a térdem, de már nem bírom tovább futás nélkül.

Előzmény: Pardo aki PingPanther vót (41768)
Pardo aki PingPanther vót Creative Commons License 2012.08.12 0 0 41769

Tojás - tyúk - róka - futás - szabadság!

 

 

 

A FÖNÖK felszólítására, íme egy rövid beszámoló a Gödölői dombságból. Pénzdíjazás nem volt, de volt annál több!


Reggel öt után nem sokkal azon elmélkedtem, miközben bezizzentettem a SD kártya nélkül is még működőképesen maradt Runtastic-ot, hogy vajon mostanában miért ébredünk minden hajnalban eszeveszett kutyaugatásra.

Az utca végén lakó anyuka meg van győződve róla a hangja alapján, hogy az egyik hajnalban hiúz randalírozott az üres telkeken a kutyákkal. Ezt mondjuk kétlem, mert bár pár éve láttunk Sábával egy termetes macskaszerű valamit, rövid farokkal az erdő szélen, de azóta "Fejlámpás Hiúzűző" lakik a környéken személyemben, tehát kizártnak tartom, hogy ide merne jönni egy hiúz!

Persze azóta sok minden megváltozott, az Ember is felfutott a Mont Blanc-ra, miért ne kocoghatna le egy hiúz is ide a települések közelébe a hegyekből.

 

A következő utcánál, szemem sarkából valami barnás-vöröses állatot látok állni az út közepén, de Sábán azonnal látszik, ha nem kutya, még a macskák is kevésbé izgatják, mint a vad!

Egy róka volt, teljes pompájában! Nem az a girhes, csapzott seszínű bundájú, hanem gyönyörű vörösesbarna bunda, fehér mellénnyel, szép nagy hegyes fülekkel!

 

"Futás!" mondtam rögtön Sábának, aki ilyenkor mehet!

Ki is hajtotta az utcából egészen a bozótosig. Tudom, hogy Sába nem csinál vele semmit, még ha utoléri akkor sem, de azt gondolom a rókának meg kell tanulnia, hogy a település nem a rókának való hely.

Aztán elkocogtunk a szélső utcában nemrég épült tyúkpalota mellett, melyet mindig megcsodálok olyan precizitással építette a gazdája saját kezűleg és lassan összeállt a kép, hogy miért van itt a róka mostanában. Egyre többen kezdtek tyúkot tartani a környéken, gondolom a megdrágult tojás miatt.

 

Tojás - tyúk - róka - futás.


Megkezdtük a szokásos cikk-cakk nyomvonalat az erdőben, hogy minél több szintet szedjek össze és az egyik, még mindig település közeli völgyben felfele utunkat keresztezi a róka.

Megismert, már nem is lassított, futott át az ösvényen.

 

Sába rögtön nézett rám, hogy szólok-e. Csak egy nyugtató "jól van"-t kapott. Láttam a fején, hogy ettől egyáltalán nem lett elégedett. Ő persze nem érti, legfeljebb sejti, hogy ez itt már a róka otthona és itt jogosan fut keresztbe előttünk. Itt ő futhat szabadon, Sába nem!


Ezen elgondolkoztam, mert futás közben szárnyalnak a legjobban a gondolataim.

 

5-6 évvel ez előtt, amikor Sábával elkezdtünk iskolába járni, ki kellett alakítani azokat az egyértelmű parancsszavakat, amiket a kutya meg kell tanuljon. Amikor Sába még kicsi volt, minden vágya az volt, hogy futhasson oda, ahova a kíváncsisága vezette, ezért én az elengedésére a "futás" parancsszót vezettem be, ami valójában azt jelentette, hogy az csinál, amit akar szabadon.

 

Később, amikor már nem rohangált azonnal a kötelem feloldásakor, meg is lepődtek rajta mások, hogy nem fogad szót?Azt mondom "futás" és ő lefekszik mellém, vagy szaglász a bozótban?


Ilyenkor mindig azt mondtam, a "futás" csak egy vezényszó és neki annyit jelent, szabadság!


Pedig akkor még nem is tudtam, hogy ez mennyire igaz!

Előzmény: csanya. (41764)
Pardo aki PingPanther vót Creative Commons License 2012.08.12 0 0 41768

No, akkó hajjuk a beszámollót!

 

Vót átverés reggel hétkó, vagy nem vót?

Előzmény: csanya. (41764)
olipapa Creative Commons License 2012.08.11 0 0 41767

Nem mélyedtem el benne, az UTMB Hoka standján majd minden kiderül.

Előzmény: joesentme (41765)
Pepe. Creative Commons License 2012.08.11 0 0 41766

off

 

Ma tudtam elöször leülni nézni egy kis olimpiát. Tele van az eurosport Asics reklámmal, benne azzal az Emmanuel Gault-al aki tavaly a CCC-t nyerte.

 

joesentme Creative Commons License 2012.08.11 0 0 41765

Segítenél rendet rakni a fejemben mert kicsit zavaros az infó:

 

- a Speedgoaton a Hoka 3 modelt reklámozott: Bondi2(road/trail) , Stinson Tarmac(road), Stinson Evo(trail)

- Ian is három modelről ir: Rapa Nui Comp(trail), Kailua Comp (road). Stinson Tarmac

 

Stinson Evo már a boltokban van, a Stinson Tarmac limitáltan elérhető, ezek szerint 3 új model lesz (Bondi2, RNC, KC) 2013-ban ?

Előzmény: olipapa (41691)
csanya. Creative Commons License 2012.08.11 0 0 41764

Mostanában nem sok beszámoló született. Pedig volt egypár érdekes verseny. Tessék már írni!

csanya. Creative Commons License 2012.08.11 0 0 41763

 

Azt ígérte holnap reggel hétkor elvisz futni. Remélem nem ver át!

_ZE Creative Commons License 2012.08.11 0 0 41762

Az indoklást is érdemes elolvasni :-( Az illetékes ... (ide mindenki helyettesítse be a vérmérséklete szerinti jelzőt), aki a döntést meghozta, esélyes, hogy az életében nem látott még szervezett teljesítménytúrát. Sajnos.

Előzmény: Pardo aki PingPanther vót (41761)
Pardo aki PingPanther vót Creative Commons License 2012.08.11 0 0 41761
olipapa Creative Commons License 2012.08.11 0 0 41760

Tök jó kis pilisi kör ez, 33Km, 1300 szinntel brutto 3.15 lett. A tervezett UTMB pulzussal mentem, Pepe jól mozgott, én fáradtan még ezt is nyögősnek érztem belül, a rég látott ösvények azért feldobtak.

Előzmény: olipapa (41750)
Pardo aki PingPanther vót Creative Commons License 2012.08.11 0 0 41759

Hoppá!

 

Csaba, kalap le előtted!

Előzmény: olipapa (41738)
ganki Creative Commons License 2012.08.11 0 0 41758

Tavaly meg zuhogó esőben szétázva vártatok a rajtra, órákat csúszott a rajt, hajnalra leesett a hó 2000m-en - hát ember legyen a talpán akit nem ráznak ezek meg.

Előzmény: akibacsi (41756)
bor_kedvelő Creative Commons License 2012.08.11 0 0 41757
De majd iden...!Oli,te is...:-)
Előzmény: akibacsi (41756)
akibacsi Creative Commons License 2012.08.10 0 0 41756

Tudom 'szépíteni', az egyiket az időjárás miatt lefújták (2010), a másikon eleve sérülten - achilles gyulladással - indultam (2008) és álltam ki Les Contamines-nál. A tavalyi feladásom viszont teljes egészében rajtam múlt (nem számítva a rajt 5 órás csúszását és az időközben kapott SMS-t az útvonal hosszabításáról). De nincs ha...

Előzmény: olipapa (41755)
olipapa Creative Commons License 2012.08.10 0 0 41755

nekem is pont ilyen "remek" a statisztikám

Előzmény: akibacsi (41753)
olipapa Creative Commons License 2012.08.10 0 0 41754

Pepével megyek holnap, vasárnap Bringa nap lesz várhatóan, ha csak nem fog esni.

Előzmény: Spero73 (41751)
akibacsi Creative Commons License 2012.08.10 0 0 41753

Na, megkaptam a legmagasabb rajtszámot, ez biztos a 'futottak még' kategória után van még kettővel, olyan megyehárom szint. Ezeknek a rajtszámosoknak lehet hogy Finisher mellényt sem rendeltek, hogy ne menjek pocsékba'.

Nem baj, az olimpián is azok nyertek inkább aranyat a mieink közül, akiket nem nyomott agyon az elvárás. Márpedig mit lehet várni utmb-n attól, akinek 4 indulásból 1 teljesítése van, ugye... Szóval majd valamelyik kétszámjegyű mellényét megkapom. :P 

 

Egyébként akármikor Kammerer Zolit látom, mindig Csabi jut eszembe róla, úgyhogy csak egy dolgot üzenek Csabinak: "Húzd meg, öreg!" A 2012-es jó év lesz, ezt már januárban megmondtam az egyik edzésen és továbbra is így gondolom.

Előzmény: Pepe. (41747)
Pepe. Creative Commons License 2012.08.10 0 0 41752

Szavadon foglak! Feltéve ha nem túl korai a rajt!

Logisztika?

Előzmény: olipapa (41750)
Spero73 Creative Commons License 2012.08.10 0 0 41751

Esetleg vasárnap délelőtt ?

Előzmény: olipapa (41750)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!