Keresés

Részletes keresés

monyesz Creative Commons License 2007.09.06 0 0 19774

Akkor neten keress ré a ferroli szervízére vagy helyi gázszerelőre.

Esetleg letölthetsz egy használatit a netről, ha találsz.

Előzmény: Flex (19767)
Flex Creative Commons License 2007.09.06 0 0 19773

Ezt ellnőrizni fogom este otthon.

 

Még egy gázos kérdés: a gázbojlerem azt csinálja, hogy begyújtom, 2-3 órát melegít aztán elalszik. Lemegyek, pöccre indul, megint megy egy ideig. Előfordul hogy egy hétig, de van hogy megint csak pár órát. Mitől lehet ez?

Asszem FÉG gyártmány, hasonló mint amiről ma délelőtt itt szó esett, nyílt lángterű, csak nekem a pincében van és a pince az udvarról nyílik, oda szellőzik ki, nekem nincs ilyen gondom. Csak az hogy elalszik :)

Előzmény: MZ/Y (19772)
MZ/Y Creative Commons License 2007.09.06 0 0 19772
De ha a termosztát vezeték szakadt valahol, akkor a vezérlés már nem kapja meg az áramot, nem tud indulni a szivattyú.
Előzmény: Flex (19770)
MZ/Y Creative Commons License 2007.09.06 0 0 19771
Írtam, hogy főzésnél általában ablakot nyit az ember, fürdésnél meg azért ritkán (télen). De azt is írtam, hogy ha szabványos és nincs is mód a kivezetésre, akkor szellőztetés automatán meg egy szénmonoxid érzékelő, hogy nyugodt legyen.
Előzmény: Lacivill (19768)
Flex Creative Commons License 2007.09.06 0 0 19770
Kap, mert van rajta egy zöld LED és ha ON állásba kapcsolom akkor felgyullad, OFF állásban kialszik.
Előzmény: Lacivill (19769)
Lacivill Creative Commons License 2007.09.06 0 0 19769
Kap az áramot?!
Előzmény: Flex (19767)
Lacivill Creative Commons License 2007.09.06 0 0 19768
Szerinted ez a megoldás mennyiben különbözik a gáztüzhelytől, vagyaa kicsi átfolyós melegitötől aminek szintén nincs kéménye!?
Előzmény: MZ/Y (19747)
Flex Creative Commons License 2007.09.06 0 0 19767

Ha ez ilyen egyszerű lenne....a házat 3 éve vettem, magánszemélytől, nem fejezte be az építkezést, de a fűtésrendszer már a helyén volt. Leírást, mindenfélét ígért az adásvételkor de aztán elfelejtette ideadni, szerencsére ennyi volt az összes rossz tapasztalat, azóta viszont már nem tudom elérni, meg nem is akarom 3 év után ilyennel nyaggatni. Szóval van egy Ferroli gázkazánom, csak fűtésre (melegvízhez gázbojler van), papírok nélkül, egyelőre kukán....

 

Előzmény: monyesz (19764)
MZ/Y Creative Commons License 2007.09.06 0 0 19766
Szerintem is a vízkör nyomása. Igaz ezzel nem segítettem. :o( Annyi azért kiderül, hogy nem lehet a vízhiány a hiba oka, ekkora nyomásnál nem tilthat le.
Én annyit még megtennék, hogy le-fel venném a termosztátot, hogy kapcsolna-e egyáltalán? (Nekem régen a tekerős, meg most a nyomógombos is kattan, ha kapcsol.). Ha van jele, hogy működik [a termosztát], akkor valakit nyakonfognék a családból, hogy vagy halgassa a kazánnál, ott van-e bármilyen hangja a termosztát-bizgerélésnek, vagy hogy bizgaréljen és Te hallgatod a kazánt.

Ha továbbra sincs semmi, akkor lehet gond a termosztáthoz menő vezetékkel is. Akár a termosztátnál, akár a kazánnál (vezérlőnél) is kilazulhatott a kötés. Erről jut eszembe, külön vezérlő doboz nincs a kazán mellett? Ott is lehet ilyen gubanc.
Meg magával a termosztáttal is.

Azért gyanakodnék a termosztát - vezeték nyűgre, mert ha a kazán a ludas, valami hibajelzésnek csak kellene lennie. Piros led, villogás, akármi.
Előzmény: Flex (19761)
monyesz Creative Commons License 2007.09.06 0 0 19765

Fürdőbe nem kéne elektromosat... SIMA higroszabályozású légbeejtő kell !

Ha biztosra akarsz menni akkor tényleg egy co és co2 érzékelőbe ruházz be inkább mint ventillátorba.

Előzmény: Törölt nick (19763)
monyesz Creative Commons License 2007.09.06 0 0 19764

Garjegyet, kazán papírjait vedd elő, azon van szervízes lista.

Ha kombi (azaz melegvizet is készít), akkor lehet hogy van egy téli-nyári kapcsoló vagy állítási lehetőség (nyáriban nem fog fűteni !).

 

Használatit is olvasd végig, mert lehet elkerülte valami a figyelmedet, aki kimegy az meg pénzt fog kérni...

Előzmény: Flex (19761)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.06 0 0 19763
köszi, ilyen van asszonypajtás konyhájában is (a falba szerelhető változat), nem ismeretlen a dolog, és egy plusz biztosíték lenne, utánanézek, hol, mennyi, és mielőbb beszerelem, mert azért eléggé parázok :o)
Előzmény: monyesz (19759)
MZ/Y Creative Commons License 2007.09.06 0 0 19762
Lehet, hogy egy gázégőnek felel meg, de:
1. Főzésnél általában abklakot nyit az ember.
2. OK, hogy csak 2 kW, de nem egy lábasnyi vizet forralsz, hanem 115 liter vizet melegítessz - szerintem tovább tart.

Ha gyárilag nem lehet elvezetni a füstgázt, ahogy Monyesz írta, akkor figyelj oda az automatikus szellőztetésre (hátha 1x borgőzösen zuhanyoznál és nem jut eszedbe ablakot nyitni :o) ), na meg egy szénmonoxid mérőt én biztos betennék.
Előzmény: Törölt nick (19754)
Flex Creative Commons License 2007.09.06 0 0 19761

Van rajta egy mérő, azt gondoltam hogy a gáz nyomása, de simán lehet a vízköré. Nyáron lekapcsoltam, most meg be akarom kapcsolni. Ferroli a márkája, a bekapcsoló tárcsának OFF, ON és RESET állása van, RESET-be fordítva és onnan ON-ba bekapcsolva semmi változás csak a bekapcsolást jelző LED világít, nem hallom hogy gyújtana.

Nem tud valaki gázost Dabas környékén? Lassan jobb lesz ha nem nyúlok hozzá, pedig tavaly csak ON állásba tekertem és már gyújtott is.

 

Előzmény: monyesz (19760)
monyesz Creative Commons License 2007.09.06 0 0 19760

Tegnap is volt itt egy ilyen eset...

 

Vagy mégsem !? Kicsit sokallom azt a gáznyomást amit írsz ! Azt nem a vízkör nyomása ?

Nyomáskapcsoló nem szokott tudtommal lenni, gyolyóscsap vagy valamilyen elzárószerelvény igen. Az nincs elzárva ?

Milyen készülék ? Gépkönyv mit ír ilyen esetre ? Ha nincs elég nyomás akkor a legtöbb készülék letilt (amit visszajelez valamilyen formában), és akkor rezetelni kell.

Előzmény: Flex (19758)
monyesz Creative Commons License 2007.09.06 0 0 19759

Ésszel ! Nem kell feltétlenül ventillátor !

 

Pontosabban abból kettő kellene egy befújó és egy elszívó. Csak ez a fürdőben baromi huzatot csinálna, főleg télen.

 

Itt néz körül: www.aereco.hu , találsz higroszabályiozású légbeejtőt minimum léghozam biztosítással, az elég.

Előzmény: Törölt nick (19755)
Flex Creative Commons License 2007.09.06 0 0 19758

Bekapcsolnám a fűtést a gázkazánon, de ha ON állásba fordítom, nem történik semmi, pedig a szobában a termosztát LCD kijelzőjén látom hogy adná neki a fűtést indító jelet. Gyanítom az lehet a gond hogy a gáz nyomása 1.3 bar, mintha ennél több szokott volna lenni. Nyáron mikor elmentünk nyaralni akkor elzártam a gázt ezért mikor visszajöttünk az óránál a nyomáskapcsolót vissza kellett kattintani, elképzelhető hogy itt is ez lehet a gond, van valahol nyomáskapcsoló a gázkazánnál? Gyors körbenézésre nem találtam semmit....

 

monyesz Creative Commons License 2007.09.06 0 0 19757

Ezt nem tudod, ez ilyen kialakítású, nem egyszerűen nincs rajt a füstgázcső !

Előzmény: MZ/Y (19753)
monyesz Creative Commons License 2007.09.06 0 0 19756

GMBSz szerint a légellátást biztosítani kell (higroszabályozásű légbeejtő a nyílászáróba építve), minden szabály ugyanaz mint a nyílt égésterű, "A" típusú készülékeknél (huzamosabb használatra használatos helységgel nem lehet közvetlen kapcsolat, stb.).

Viszont mikor ezt a készüléket felrakták, felteszem hogy nem ez a szabályozás volt érvényben, tehát nem summantottak az előző tulajok.

 

Ha fokozott légzárású a helység ablaka, akkor viszont feltétlenül kellene egy légbeejtő !

Előzmény: Törölt nick (19751)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.06 0 0 19755
ezzel én is így vagyok, ezért is vagyok/voltam szkeptikus ezzel a típussal. mindenesetre egy automata ventis szellőztetőt mindenképp beszerelek azt hiszem a falba, már csak azért is, hogy ne a belső szobák felé vegye az irányt az égéstermék.
Előzmény: MZ/Y (19753)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.06 0 0 19754

valóban találtam a fégnél ilyet: http://www.feg.hu/feg.php?page=termek&sub=gazuzemuvm&termek=ht

 

azt írják (ami belegondolva igaz is), hogy "A 2 kW teljesítmény a gáztűzhely egy főzőégőjének teljesítményével azonos." magyarul kb ugyanannyi égéstermék keletkezik.

 

már csak keresni kell a miénken valami teljesítményadatot, összehasonlításképp. legfeljebb ha sokallom, lecserélem egy ilyen kisteljesítményű fég-re.

Előzmény: monyesz (19752)
MZ/Y Creative Commons License 2007.09.06 0 0 19753
Ha lehet, én akkor is kiküldeném a szabadba. A család élete mindennél többet ér.
Előzmény: monyesz (19752)
monyesz Creative Commons License 2007.09.06 0 0 19752
GMBSz is ismer ilyet, sőt a FÉG készülékek között most is van ha jól emléxem.
Előzmény: MZ/Y (19748)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.06 0 0 19751
6-7m2x2.7 belmagasság, fürdőszoba.
Előzmény: MZ/Y (19748)
kuzo2 Creative Commons License 2007.09.06 0 0 19750

Vascsöves rendszerbe? :-o

Isten ments!!! ;-D)))))))))))))

Előzmény: Dzsorno (19744)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.06 0 0 19749

köszi a választ, ez valamennyire megnyugtató. sajnos semmilyen manuált nem találok hozzá a neten, ezért is vagyok bizonytalan. (abban nem nagyon lehetek biztos, hogy szakember rakta fel, és láttam már sok helyen meredek megoldásokat).

 

a lyuk nem zavarna, csak különböző építészeti okokból elég macerás lenne a kivitelezése. az ablak cseréje aktuális, úgyhogy a szellőzős ötletedet asszem felhasználom. egy co/co2 érzékelő sem árthat, aztán ha nem riaszt be, megnyugszom. kéményt mondjuk lehetne a felső kifújórészre kötni, csak attól tartok ezzel többet ártanék, ha esetleg pont a kémény miatt visszafújná a cuccot a helyiségbe. az biztos egyébként, hogy a teljesítménye nem túl nagy, már csak azért is, mert ha jól tudom, a tárolós bojlerek eleve sokkal kisebb teljesítményűek, mint az átfolyósak.

Előzmény: monyesz (19746)
MZ/Y Creative Commons License 2007.09.06 0 0 19748
Mekkora az a légtér? Ha fürdőszobában van, nyilván nem elég. Ha egyéb részen (mondjuk nappali sarkában eldugva) akkor lehet elég lenne a légtér, de ott meg télen utat biztosítani a kinti hideg levegőnek... Én bizots kivezetném oldalra - felfelé, gondolom, csak épített kéményben mehetne a füstgáz, azt meg nem olyan könnyű összedobni.
Előzmény: monyesz (19746)
MZ/Y Creative Commons License 2007.09.06 0 0 19747
Baromira csodálnám, ha ez szabályos lenne. Égésterméket a belső légétérbe???? Horror!
Előzmény: Törölt nick (19743)
monyesz Creative Commons License 2007.09.06 0 0 19746

Létezik igen. Nálunk is ilyen van a nyaralóban. Bizonyos helység légköbméter alatt nem szabályos csak az elhelyezése tudtommal.

Ezeknél visszafogták az égéstermék kibocsátást, asszem a teljesítmény visszavételével.

Minden esetre, legyen kellő szellőzése a helyiségnek (az ajtó alsó részére ha lehet tegyél szellőzőrácsot, sőt egy légbeejtő sem ártana az ablakra). Ha nagyon parázol, akkor vegyél egy co és co2 érzékelőt és rakd be a helységbe.

 

Én a jövőben sem cserélném le a hőtárolós vízmelegítőt villanyosra. A falon a lyuk miért zavar ?

Előzmény: Törölt nick (19743)
monyesz Creative Commons License 2007.09.06 0 0 19745

Beteheted ! Rezet kerüljétek a rendszerben, lehet helyette acél (vas) vagy 5 rétegű műanyag.

Azt is írták, hogy ha a rendszert a távhő kezeli, akkor velük is kellene kontaktolni. Én a pontos szabáylokat nem tudom, de az enegedélyük nélkül nem lehet a rendszert megbontani, ez 100% !

Előzmény: Dzsorno (19744)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!