Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

B-csabi Creative Commons License 2009.05.20 0 0 6646
Mi is volna "haflinger csak noris " barátunk nélkűl!!??
inditáshoz valóban a lámpa égőfeje a jó de lehet fokozni ha van egy tartó csinálva neki un 3 láb és gázpalack van rákötve na az az igazi.mert ha nem elég meleg a kúp akkor lehet a lendkereket rángatni rendesen,másrészt meg meg kell fúrni a kúpot és rezet kell bele olvasztani az lerúgja magáról a kormot és hamarabb melegszik
Előzmény: haflinger (6645)
haflinger Creative Commons License 2009.05.20 0 0 6645
"Bocsi, de mi az a "John Deere Lantz Bulldog"?"

Ahogy már közben Endrebá is írta, a Lanz Bulldog a maga korában kiváló traktorokat gyártott, de az izzófejes konstrukción túllépett az idő, ők meg lépéshátrányba kerültek. Ez az ötvenes évek közepén válsághelyzetbe hozta a gyárat, így 1956-ban a John Deere szerezte meg a céget. Néhány évig John Deere Lanz márkanéven hozták forgalomba a termékeiket, kezdetben még izzófejeseket is, később teljesen átálltak a John Deere konstrukcióinak gyártására és a névből is elmaradt a Lanz. De Mannheim napjainkban is a német traktorgyártás egyik fellegvára, a JD egyik legnagyobb traktorgyára üzemel itt a Lanz Bulldog jogutódjaként.

Előzmény: Törölt nick (6639)
mzoller Creative Commons License 2009.05.20 0 0 6644
Bocsi,kettő van,de ami a Bocskai TSZCS-é,az rég nem üzemelt,de azt gázperzselővel indították.
Előzmény: mzoller (6643)
mzoller Creative Commons License 2009.05.20 0 0 6643
Itt H.dorogon egy GS-35 van,azt a falra akaszthatós petróleum lámpával szokta izzítani a gazdája.Nem tom,lehet hogy kicsit tovább tart,de nem indítgatja minden nap.
Előzmény: Törölt nick (6639)
endrebá Creative Commons License 2009.05.20 0 0 6642
Na igen, a Lanz- ot meg a Hoffherr-t párhuzamosan fejlesztgették...és egy irányba.

Nem volt rossz irány - de túllépett rajtuk az idő. Szerencsére nem az összeset ette meg a történelem.
Előzmény: Zsolt T20-25 (6641)
Zsolt T20-25 Creative Commons License 2009.05.20 0 0 6641
Igen valóban a benzinlámpa az igazi de már az öregek sem nagyon szerették mert képes volt "önálló életre kelni" és az egy kicsit veszélyes volt! De ha vkinek van egy szuper állapotú megbízható benzinlámpája az az igazi!!! A mellékelt videón láthatod melyik a Lanz Bulldog és ha figyelmesen végignézed, a gázpalackot is észreveszed a traktor hátulján...

http://www.youtube.com/watch?v=_iDWB4AT0Qk&feature=channel

Egyébként ha tetszenek a korabeli öltözetű emberkék akkor íme egy John Deere Model D traktor:


Ezek is John Deere-ek:



Ezek meg Lanz Bulldog-ok:

Előzmény: Törölt nick (6638)
Makómiki Creative Commons License 2009.05.20 0 0 6640
Békéscsabán lakom, vásárhelyen akasztottam volna föl a trélert és ennyi... át kellett volna szervezni a napokat, de mindegy
Előzmény: B-csabi (6634)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.20 0 0 6638
Maradt a topik a kedvencek között. De jó ez a kép! A melósokon az akkoriban divatos egyensapka, jól látszik az izzófej is. Amúgy a "kémények" kivételével nagyon hasonlít a John Deere Lantz Bulldog trakira. Ti mivel hevítitek fel ezt a gépet télen indítás előtt?

Előzmény: Zsolt T20-25 (6629)
B-csabi Creative Commons License 2009.05.20 0 0 6637
Ez teljesen igaz,ilyen az élet,de igy is van rendjén.
Előzmény: Törölt nick (6636)
B-csabi Creative Commons License 2009.05.20 0 0 6634
Én egy falúval lejjebb lakom,A Jánoshalmi méhesben biztos nincs mert nem is veszi a vasat úgy néztem.te hol lakszt?
Előzmény: Makómiki (6633)
Makómiki Creative Commons License 2009.05.20 0 0 6633
Csak olvasótok vagyok, mert a jó pap is...
De most belesírom bánatom az éterbe: Egy négyhengeres hiányos rs-t Jánoshalmán vetőgéppel 100 e. ft.ért árultak. Ma tudtam volna megnézni, de addigra elkelt. Remélem nem vastelepre került, pedig ez lett volna első négykerekű traktorom. Hátha lesz legközelebb... esetleg topiktárs volt a vásárló?
Zemiator Creative Commons License 2009.05.20 0 0 6632

 

  És ha kész a Traktor akkor készíthetnél egy hasonló fényképet! Amihez tudnék

  adni egy-két olajos overált, /talán még svájci sapkát is/, a fiam szívesen összesá-

  rozná a traki kerekeit, és ha az a motor Sachs akkor még azt is mellétehetnéd !!:-))

 

Előzmény: Zsolt T20-25 (6631)
Zsolt T20-25 Creative Commons License 2009.05.19 0 0 6631
Köszönöm a biztatást! Remélem még ebben az életemben össze tudom hozni...:)
Régóta ígérgetem a képeket de most már tényleg lépek ez ügyben!
Nekem is gyengém a "két kerék" igyekszem összeszedni amit lehet, de a képen látható motor nehezen beazonosítható talán Sachs vagy hasonló!
Igen igazából minden megbecsülendő kellene legyen ami magán viseli apáink keze nyomát!!! Sajnos szétlopott kis hazánkban egyre nehezebb fellelni bármit is...
Előzmény: Motordoki (6630)
Motordoki Creative Commons License 2009.05.19 0 0 6630
Én csak beleszólok mert nem nekem szól az írsás.

Sok sikert a felújítgatás terén,remélem véghez tudod vinni a terved,hogy a végén mi is megcsodálhassuk a gépedet.
Persze már az ígért képeket is alig várjuk,a jelenlegi állásról.
A mostani kép is érdekes,mármint a traki.De ami ott áll a jobb oldalon azt is jólenne látni teljes valóságában.
Igaz csak kétkerekű a járgány,de azok is a régi szakik tudását hirdetik,ha fellelhető belőlük egy-egy darab.
Előzmény: Zsolt T20-25 (6629)
Zsolt T20-25 Creative Commons License 2009.05.19 0 0 6629
Igen, ismerem nagyjából! Első benyomásra is korrektnek tűnt...
Háát most soroljam, hogy mik a hiányosságai/hibái a vasnak?...
-kormány
-hűtőkupakdísz
-lyukasak a hűtőelemeim
-hűtőelemek burkolata
-első gumi (most zsuk "tükörradiál")
-hátsó gumim még mindig csak egy van
-kézifékkarok rudazattal együtt
-lapos szíj
-lapos szíj burkolata
-ventilátor burkolata
-légszűrőkémény fedele
hirtelen ennyi jutott eszembe...

Megpróbálom körbefotózni aztán majd megmutatom szombaton!
Egyébként szeretném nagyjából ugyanígy felújítani mint ahogy te! No nem azért mert utánozni szeretnélek, hanem azért mert nekem is ez a technikai/műszaki kombináció áll a legközelebb a szívemhez és szerintem nekünk Mávag T20-25 tulajdonosoknak össze kellene tartanunk és megegyeznünk abban, hogy ezt fogjuk részlegesen "eredetinek" nevezni (a tudomány jelenlegi állása alapján) és így adjuk tovább az unokáknak... Persze kinek a pap kinek a papné...
Köszönöm a felajánlott segítséged élni fogok vele!

Ha előbb nem akkor viszlát szombatig!!!

Előzmény: B-csabi (6615)
B-csabi Creative Commons License 2009.05.19 0 0 6628
Csak ismételni tudom magam Bócsai mezőgazdasági alkatrész bolt,kintről rendelik meg 2 nap alatt megjön motorkód vagy vázszám szükséges
Előzmény: K-Laci (6626)
Motordoki Creative Commons License 2009.05.19 0 0 6627
Haflinger úr!

Erre csak magamat ismételném,ha lehet.







Ez valószínűleg a gyár igazgatójának az irodájában volt,papírnehezék.
Az oldalán lehet látni a betűket: K M G
Előzmény: haflinger (6623)
K-Laci Creative Commons License 2009.05.19 0 0 6626

Tisztelt ....résztvevők.

Keresek Steyr 1956--14le hőz hátsó diferenciálmüvet,vagy tányér és kupkereket.

Ha valaki tud segitsen jelezzen. 06 20-3371107. esetleg emailcimemre.

Kőszőnőm.

Laci.

Motordoki Creative Commons License 2009.05.19 0 0 6625
A motor az ilyen volt tényleg de a traki nem.
De nem is teljesen olyan mint a kis Durci a Dutrancs bácsi képén.
Sajnos pont rotyogott a bográcsban a csülök pöri,amikor végig pöfögött az utcában egy kis vetőgéppel és nem tudtam lefotózni sajna.
De úgy is elkapom egyszer!!
Előzmény: haflinger (6621)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.19 0 0 6624
Kedves veterán traktorosok!
Köszönöm a vendéglátást, búcsúzóul leírom egyetlen traktoros viccemet:
"Nem az a baj, ha a legény traktorral megy a diszkóba,
hanem az, he elfelejti az ekét lekapcsolni." :))
Itt van még egy kis traktoros versike a videóban. _VIDEÓ_
haflinger Creative Commons License 2009.05.19 0 0 6623
Előzmény: Szaby27 (6607)
ITYU07 Creative Commons License 2009.05.18 0 0 6622
Üdv Mindenkinek!
Elnézéseteket kell,hogy kérjem,mivel zavarom köreiteket!Jómagam B-Csabi barátja vagyok(legalábbis azt hiszem).A lényeg:Van nálam egy szép eredeti Hoffher vetőgép.
Ha valakinek kell,nem üzleti célból,nagyon szívesen eladom.Az ára mai mércével sem sok:amit adtok érte.Ha pillanatnyilag nincs semmi,akkor sem fogunk összeveszni.
Sajnálnám,ha itt pusztulna el.Mailom publikus,bármikor elérhető vagyok!Köszönöm!
haflinger Creative Commons License 2009.05.18 0 0 6621
Ezt a motort a Dutrába is beépítették, Dutrancs mester korábban tett be róla cikket:

UEL-28
Előzmény: haflinger (6620)
haflinger Creative Commons License 2009.05.18 0 0 6620
Előzmény: Motordoki (6616)
haflinger Creative Commons License 2009.05.18 0 0 6619
A Csepel traktorról Réz Gyula bácsi írását elolvashatod itt: WM Csepel
Keszthelyen pedig meg is nézheted:
Előzmény: haflinger (6618)
haflinger Creative Commons License 2009.05.18 0 0 6618
Néhány kép a keszthelyi és a gödöllői múzeumok McCormickjairól.
Előzmény: haflinger (6617)
haflinger Creative Commons License 2009.05.18 0 0 6617
Hát ez valóban nem tűnik Csepelnek, inkább egy McCormick-Deering 15-30-nak, ami a világháború előtt a Fordson mellett a másik legelterjedtebb külföldi traktor volt nálunk. A szovjetek is gyártották a licencváltozatát SzTZ-HTZ néven, de arról eddig ami képet láttam, azon sűrűbbek és hosszabbak az oldalburkolat kopoltyúi.

McCormick











SzTZ-HTZ
Előzmény: Törölt nick (6611)
Motordoki Creative Commons License 2009.05.18 0 0 6616
Ma láttam egy olyan kis traktort,hogy kéthengeres,léghűtéses volt,de a két hengernek külün-külön volt a légturbinaháza a traki jobb oldalán oldalra kiállóan.
Fülke nem volt rajta.
B-csabi Creative Commons License 2009.05.18 0 0 6615
Biztos meg engedi,mert rendes ipse másrészt még mindig van mit csinálni rajta mert megy 15 percet teljesen korrektül aztán fogja magát és megáll,másrészt nagyon zörög az oldalszekrényben a lehajtó fogaskerék mocskosul meg van kopva azt hiszem csere lesz a vége
Mit szeretnél lemásolni segítek benne akár fényképpel is?!
Előzmény: Zsolt T20-25 (6613)
bhz564 Creative Commons License 2009.05.18 0 0 6614
Ez , amint látod, Csepel fődarabokból áll. Ezért néha Csepel stabilotornak is hívják, de tévesen. A Stabilmotorok c topicban hátha jobban tudják. 
Előzmény: Szaby27 (6607)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!