Keresés

Részletes keresés

porker Creative Commons License 2007.09.07 0 0 19920
Tekintettel arra, hogy oda elméletileg csak a belső, füstcsövet kellett belehúzni ez az általunk beépített alu csak egy kiegészítő (portalanító) megoldás. Ezzel nem is lett volna semmi baj csak azzal, hogy nem rakták rá a szigetelést (aminek most nem a szigetelés lett volna a feladata, hanem a malter és az alu elválasztása). Így megspóroltak nekem vagy 4 ezer forintot és produkáltak egy hibaforrást.

Több helyen is azt olvastam, hogy maga a beton meg a malter nem kezd ki a rézcsővel, de a bennük lévő adalék anyagok megtámadják a rezet.

Nohát igen: pont ez a kérdés. Bár alapállapotban a cement felszínén is mész válik ki, valamint a malter mésztartalma is lúgos, nem kell ehhez semmi adalék.
Viszont úgy tűnik senki nem tudja azt megmondani, hogy egy Micropol - vagy ehehz hasonló más képlékenyesítő adalék - milyen hatással van a malter kémiájára? ... Magyarán: várható, hogy 5-15 év mólva eltünik nekem alu csövem?
Előzmény: enginer (19918)
r0226 Creative Commons License 2007.09.07 0 0 19919
Szia ebben van tapasztalatom. HK ne vegyél gyári hibások (1 hét alatt 3-szor romlott el) vagyis technológiai hibájuk van, én megszívtam 2-vel is akkor súgta meg ezeket a beüzemelő és ő mondta ,hogy csak a HKA 124 a jó, és az is volt. Evvel nem volt bajom.
Gyuri
Előzmény: NeomatiK (19915)
enginer Creative Commons License 2007.09.07 0 0 19918
"ma vettem észre, hogy a kondenz kazánhoz alu béléscsövet hozott a bádogos és az lett beépítve - szigetelés nélkül - a kéménykürtőbe.

"Nem-nem. Nem ez izgat engem, hisz a kondenz kazán füstgáza az alu béléscsőben menő belső csőben megy, magában az alucsőben csak a levegő beszívás történik."

Álljunk meg egy kicsit!
Kondenz kazán füstcsöve alap esetben belül vagy aluminium, vagy műanyag, ebben távozik a füstgáz.
A külső cső általában inkább valami sima fém, de nem alminium.
Turbófüstcsövet nem nagyon szokott behúzni a bádogos, esetleg osztott rendszernél kontárkodhat alu béléscsővel a bádogos.
Előzmény: porker (19913)
enginer Creative Commons License 2007.09.07 0 0 19917
Több helyen is azt olvastam, hogy maga a beton meg a malter nem kezd ki a rézcsővel, de a bennük lévő adalék anyagok megtámadják a rezet.
Nem tudom, hogy mik ezek, de az tény, hogy a szigeteletlen rézcsövek, betonban , malterban kilyukadnak.
Alunál is előferdülhet ez.
Előzmény: porker (19913)
porker Creative Commons License 2007.09.07 0 0 19916
Hogy az a mészhelyetesítő habacs ? Hát ha lúgos akkor igen - ha nem lúgos - nyilván ezért alkalmazzák --- nem bánta az alu. lemezt.

Igen, ebben reménykedem.

de azért kondenz mivel a füstgázból teljesen kicsapatják a vizet , akkor meg minek szigetelni ?? mármint a kéményt ??

Csak az alu megvédése lett volna a cél. .. Tulajdonképpen alu csövet sem kellett volna beraknom, csak nem szerettem volna ha a habarcs később porlani kezd és beszippantja a kazán.

Kéménylobbi meg rohadjon le!
Előzmény: Törölt nick (19877)
NeomatiK Creative Commons License 2007.09.07 0 0 19915

Sziasztok! Van tapasztalatotok, véleményetek a Demrad kombi kazánokról?

A napokban a Metro áruházas újságban láttam, most rá is kere4stem a neten, de sok mindent nem találtam.

http://www.muszakidepo.hu/index.php?manufacturers_id=48

 

http://www.eskg.tvn.hu/arlistak/eskg_arlista.doc

 

85-100000 Ft körül vannak. Az újságban a Demrad HK124 turbós kombikazán (28KW) 95988 Ft, a HKB224C (24KW) kondenzációs 158388 Ft.

 

Nincs ismertek egy közvetlen gyártói honlapot?

 

Eddig amiket néztem egyszerű tudású kazánok Vaillant, Immergas, Saunier Duval 160-190ezer környékén voltak. Ha nincs különbség közte, akkor nem veszem meg a drágább külföldit.

enginer Creative Commons License 2007.09.07 0 0 19914
Láttam már téglát. :))

Kémiailag nem tudom neked megmagyarázni, de az biztos, hogy nem véletlen, hogy béleletlen tégla kéménybe TILOS gázkészüléket bekötni, kötelező aluminiummal bélelni.
Előzmény: Törölt nick (19912)
porker Creative Commons License 2007.09.07 0 0 19913
Nem a habarcs fogja megenni hanem a kénsav ami a füstgázban van...

Nem-nem. Nem ez izgat engem, hisz a kondenz kazán füstgáza az alu béléscsőben menő belső csőben megy, magában az alucsőben csak a levegő beszívás történik.

A habarcs az alumíniumot támadja. Emlékeim szerint az oltott mész erős lúg, így jelenlétében az alumínium aluminát képződés közben gyakorlatilag szépen feloldódik.

Azt nem tudom, hogy a mészpótló szerekkel készített habarcs is ilyen agresszív-e az alumíniummal szemben? Elméletileg a cementpép magában nem agresszív, hisz kötése során nagyon kevés mész (inkább kalcium-karbonát) keletkezik, de hogy pl. a Micropolban mi van (nagyon enyhén lúgos) és az hogy viselkedik... nos ezt nem tudom. :(
Előzmény: r0226 (19858)
enginer Creative Commons License 2007.09.07 0 0 19910
Parapetes készüléket ne keverd ide.
Másképpen működik.
Láttál már parapetest 30 méteres parapettel? (kondenzációsnál lehet 30 méter füstcső)
Nem véletlenül olyan rövidek a parapetek.

Osztott füstcső rendszereknél egyértelmüen nem hasznosul az amit leírtam, de az 1m-es füstcsövű hagyományos készüléknél sincs sok jelentősége, csak minimális.

Alu csövet biztos, hogy nem eszi meg, talán azért is kötelező azzal bélelni a téglakéményeket.
Téglakéményt viszont megeszi, olyan szép folyós halmazállapotot képes felvenni a tégla egy idő után, de állitólag a téglák között lévő habarcs tökéletlensége miatt még az is előfordulhat, hogy az égéstermék visszaáramlik a lakásba.
Előzmény: Törölt nick (19904)
halaloszto Creative Commons License 2007.09.07 0 0 19908
A hagyomanyos keszulek kemenyet azert kell hoszigetelni, mert gravitacios. Azt jelenti, hogy a fust azert megy felfele a kemenyben, mert kisebb a surusege a levegonel, es a felhajtoero felviszi. Es azert kisebb a surusege, mert meleg. (lasd leghajo) Ha nincs a kemeny szigetelve, es jo hovezeto alubol van, lehul a fust a csoben mielott felerne, es nem lesz felhajtoero. A hagyomanyos kemeny plusz cserepkalyha kombonal is akkor megy jol a moka, ha a kemeny mar atmelegedett.

A jegdugo plusz egy kulon dolog.

A parapetes keszulekek majdnem mindig zart egesteruek. Vagy venti hajtja ki a fustot, vagy valami trukkos kialakitas.

vajk
Előzmény: Törölt nick (19904)
halaloszto Creative Commons License 2007.09.07 0 0 19906
Nem a keszulek fagy el, hanem a fistcso sajnos.

A keszulekbol kijon mondjuk 150 fokos egestermek, 100% relativ paratartalommal. Mivel venti nyomja ki, kicsit meg nyomas alatt is van. Ahogy kier a szabadba, megszunik a tulnyomas, ettol mar tultelitett lesz, elkezd kicsapodni belole a maradek viz egy resze, plusz lehul a kinti -10 fokra, amitol meg tobb viz kezd kicsapodni belole. Peches esetben (meg plane ha kint is 100% koruli a rel. paratartalom (kod, zuzmara) a kinti levego nem tudja hirtelen elegge meghigitani, es a kimeno nyilas peremere azonnal ra is vagy. A tulaj meg reggel hideg lakasban ebred, a kazan kijelzojen F2 felirattal.

vajk
Előzmény: enginer (19900)
enginer Creative Commons License 2007.09.07 0 0 19903
Sima turbósnál is érzed, csak Te nem. :))
Annál is melegszik a bejövő levegő és ezáltal csökken a kimenő hőmérséklete is.
Több hő hasznosul amit a radiátoroknál tapintással nem érzékelsz, de kevesebb gáz kell. :)
Előzmény: r0226 (19901)
enginer Creative Commons License 2007.09.07 0 0 19902
Mondok neked ennél szebbet is!
Akinek nincs csak tartalék kéménye (nem használja a kéményt) az is köteles évente 960Ft-ot fizetni a kéményseprőknek.
Egyszer megkérdeztem már a beszedőt, hogy ugyan miért is kell fizetni kémény díjat, ha nincs kéményem?
Erre az volt a válasza, hogy valamivel csak fűtök és, ha mégy villannyal is, akkor is az az erőmű biztos füstöl.
Van sapkája, nincs sapkája fizetnie kell!
Előzmény: kalapúr (19882)
r0226 Creative Commons License 2007.09.07 0 0 19901
A turbósnál kimegy a meleg és az melegiti a bejövő levegőt, az igaz valamit számit, hogy nem a -10 fokos levegő megy az égéstérben hanem melegebb, de ezt nem érzed a radiátoroknál. Nem a kondikazánról beszélek.
A szig kéménynek máshol van jelentősége de nem a turbósoknál hanem a hagyományosoknál.
Gyuri
Előzmény: enginer (19900)
enginer Creative Commons License 2007.09.07 0 0 19900
És, ha nem megy ki a kéményen, akkor szerinted a kazánból hova kerül a meleg?
Szerintem a hőcserélő/radiátoron keresztül a lakásba. :)

Azt kifejthetnéd, hogy a lakásban üzemelő készülék mitől fagy el, ha nincs szigetelve a kéménye, vagy mi van?
Előzmény: r0226 (19894)
porker Creative Commons License 2007.09.07 0 0 19899
Hát én nem tudom!
A Construmán kértem egy ajánlatot az általam megadott paraméterek alapján és ezt kaptam vissza.

A paraméterek az alábbiak voltak:
- 7550 W-os hőveszteség
- padló és falfűtés
- 3-6 fő HMV
- opcionálisan csatlakoztatható napkollektor
Előzmény: ZP (19885)
r0226 Creative Commons License 2007.09.07 0 0 19898
oké, nem néztem ,hogy kondikazán.:-)))
Gyuri
Előzmény: enginer (19897)
enginer Creative Commons License 2007.09.07 0 0 19897
Esetleg ott lehet csak szempont a kondenzációs készülék füstgáz elvezetésénél a forró kémény, ahol bádogosok csinálják. :))
Előzmény: r0226 (19858)
enginer Creative Commons License 2007.09.07 0 0 19896
Vaillantnak (is) vannak műanyag belső csövei, de azok nem olyan olcsók és igen nagy hőmérsékletet bírnak.
Eddig 1 helyen láttam sima szürke PVC csövet (110C) füstcsőnek alkalmazni, de ott 4db kondenzációs kazán volt egymás mellett és csak fűtöttek, nem készitettek HMV-t.
Előzmény: MZ/Y (19868)
(M)Ákos Creative Commons License 2007.09.07 0 0 19895
Még számolgat a szaki, egész héten nyomta a melót. Ha meglesz, közreadom, hátha érdekel valakit.
Előzmény: porker (19892)
r0226 Creative Commons License 2007.09.07 0 0 19894
Nem a lakásba kerül vissza csak a kazánba, zárt rendszer. Itt a kazán elfagyás elleni védelem a lényeg.
Gyuri
Előzmény: enginer (19891)
(M)Ákos Creative Commons License 2007.09.07 0 0 19893

Oké, rosszul kérdeztem. :-))) Szabad?

Rögtön egy másik okos kérdés: "Szabad-e" nem kiépíteni a gázterven szereplő konyhába vezető gázcsövet (és nem berakni az előírt EMMxxx szellőzőt az ablakba), mert közben villanyos tűzhely lesz? A szakim szerint nem gond. Át fogják venni?

Előzmény: Törölt nick (19890)
porker Creative Commons License 2007.09.07 0 0 19892
A 18-as tuti, hogy elég lenne. de mint állsz a költségekkel az SD-nél?
Előzmény: (M)Ákos (19888)
enginer Creative Commons License 2007.09.07 0 0 19891
Szép lenne, ha így működnének a kondenz kazánok csak sajnos még nem ilyen tökéletesek.
Sajnos még modulált fűtés közben is igen jelenetős hő és pára távozik a füstcsövükön, de jóval kevesebb, mint a sima turbósok kéményén.
A kondenzációs kazán HMV készitése közben nem igazán különbözik a hagyományostól! Majdnem ugyan úgy pöfékeli kifelé a meleget a kéményen.

Tovább gondolva amiket írtál:
Ha alacsonyabb a füstgáz hőmérséklete, amit bevezetsz a szigeteletlen füstcsőbe, nagyobb az esélye, hogy megfagy a füstcsőben a pára.
Akkor lenne igazad, ha létezne olyan kazán amiből a kinti hőmérséklettel megegyező hőmérsékletü füstgáz távozna.
-15C-os füstgáz egyik kazánból sem jön tudtommal.
Ez lenne a 100%-os hatásfokú készülék, (mert az összes hő a lakásban maradna,) de ilyen készülék még nem létezik.

Turbós kéménynél a külső cső szigetelése egyben javitja a hatásfokot is!
A belső (füstcsövön) távozó hő előmelegiti a beszivott friss levegőt és valamennyire visszakerül a lakásba és közben hűti/hasznositja a távozó füstöt is. :)
Ha nem szigeteled, akkor igaz, hogy jobban csökken a távozó füst hőmérséklete, de az nem a kazánba jön vissza, hanem az utcát fűtöd vele.

Előzmény: Törölt nick (19877)
r0226 Creative Commons License 2007.09.07 0 0 19889
Így van a gáz engedélyekkel is évente 2szer változtatják, a tervezők ,szerelők nem győzik követni. Családi házaknál is azért vezették be, hogy csak tetőn lehet kivezetni a turbós csővet mert a kéményseprösök panaszkodtak ,hogy kevés a befolyó lé.
Gyuri
Előzmény: kalapúr (19882)
(M)Ákos Creative Commons License 2007.09.07 0 0 19888

Akkor lehet, hogy igaza van a fűtésszerelőmnek, és elég nekem a 18 kW fűtési telj.?

38 PTH NF + 10 cm cell (lesz), alul 10 cm-felül 20 cm szigetelés. 1.0 ablakok, padlófűtés, 114 nm nettó + 20 nm egybeépített garázs.

 

Ki tudja, ha a gáztervemen 10,5-28 kW kazán van feltüntetve, lehet berakni kisebbet? Külső szigetelés a terven nem szerepelt, ezért számolhatták nagyobbra (?)

Előzmény: MZ/Y (19825)
maci124 Creative Commons License 2007.09.07 0 0 19887
Pedig le lehet.
Ha jol ertelmeztem a valaszokat, eddig ott tartunk, hogy a tulmeretezett kazan surubben fog kapcsolgatni. Ettol gyorsabban tonkremegy? Nem lehet stabilan szabalyozni a lakas homersekletet? Vagy?
Szal ha tudnam a kockazatokat, konnyebben tudnek donteni, hogy megeri-e a
+ raforditast. Ha megeri, kikohogom valahogy a kulonbozet.
Bocs, ha ertetlenkedek.
Előzmény: halaloszto (19870)
ZP Creative Commons License 2007.09.07 0 0 19885
Szia Porker!

Jól láttam, az Isotwin-hez akartál még SDK tartályt vagy az már egy másik konfiguráció eleme? Ha igen, miért és főleg hogyan?

Köszi előre is a választ!

Üdv.
ZP
Előzmény: porker (19689)
kalapúr Creative Commons License 2007.09.07 0 0 19882

a panel lakásokba meg majd zacskós meleget osztogatnak.

félre értés ne essék nekem pontosan emiatt van tartalék kéményem.

csak ezek az évente változó lenyúlós rendelkezések úgy felb*sszák az agyam.

mer ha van tartalék kéményed azt ugye a kéményseprő évente ellenőrzi x forintért,

aztán elég egy kis módosítás, és hopp már nem is alkalmas....

 

Előzmény: r0226 (19876)
MZ/Y Creative Commons License 2007.09.07 0 0 19881
Nem vagyok zöld, meg városkép védő, de az azért nálam is kiverné a biztosítékot, ha az erkélyeken mindenféle kazánok, vízmelegítők virítanának. Plusz a kémény is ott díszelegne a homlokzaton - gondolom, nem csak úgy eregetik a teraszajtóba az égésterméket.
Előzmény: Törölt nick (19877)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!