Keresés

Részletes keresés

Tiran-V Creative Commons License 2013.09.05 0 0 77196

Fogalmam sincs...

 

 

De enm is érdekel...

 

 

most jöttem a gyógyásztól, ő udvariasan elmagyarázta nekem, hogy nagyon sajnálja, de a fél évvel ezelőtti sérülésem után a csípőm, ami sohasem volt laza, most még kevésbé lesz az, tehát kb a combnál magasabb félköríves, etc rugásokat feletsem el... ha sierül lazítanunk rajta, akkor talán a chudan szintű menni fog...

 

kurvajó.

 

ráadásul én voltam hosszútávon a hülye, csak magamat okolhatom...

 

ui. nem hittem volna hogy a rehab tornászokat az inkvizíció képzi, de tény...

Előzmény: Maitréja buddha (77193)
dezsoKE Creative Commons License 2013.09.05 0 0 77195

A nagydarab a vingcsunos, az oreg pohos a karates. Szani.

Előzmény: Maitréja buddha (77194)
Maitréja buddha Creative Commons License 2013.09.05 0 0 77194

Melyik a karatés, meg melyik a tradicionális wing chunos ?

Előzmény: Tiran-V (77191)
Maitréja buddha Creative Commons License 2013.09.05 0 0 77193

Nem is kell...főleg ha nem tudsz :P

Előzmény: Annatar (77190)
Bela_Vak Creative Commons License 2013.09.05 0 0 77192

Nem erre gondoltal veletlenul?

Előzmény: Tiran-V (77191)
Tiran-V Creative Commons License 2013.09.05 0 0 77191

emelem a tétet....

 

Annatar Creative Commons License 2013.09.04 0 0 77190

Igazából - annak ellenére, hogy kihívás volt meg minden a felirat szerint - én azt látom, hogy nagyon nem is akarnak verekedni. 

Maitréja buddha Creative Commons License 2013.09.04 0 0 77189

Lol...igen így rövidebb :P

Előzmény: dezsoKE (77188)
dezsoKE Creative Commons License 2013.09.04 0 0 77188

Ket kezdo pofozkodik, es bena a kamerazo ember. Mekkora! :-D

Előzmény: Maitréja buddha (77187)
Maitréja buddha Creative Commons License 2013.09.04 0 0 77187

All right... nekem kellene egy kis magyarázat, pár részletet nem értek.

 

1. Ez mi a lófax ? :)

 

2. Mi ebben a csemege ? :P

    Vagy csak én látok, két elmebeteget, akik egy kva nagy tornacsarnokban táncolgatnak össze vissza ?

   

3. Valaki forditsa le nekem amit a google forditó fordit, hacsak nem az a forditás lényege, hogy Leung Ting egy nulla, az egész szervezete a pénzlenyúlásról szól. Mert azt értem.

Viszont : " Vizsgálatok gyakorlatilag nem - fizet és te. Nem számít, ha valóban elhelyezni harcolni. Nem akarom, hogy meghajoljon az emberek, akik fok pénz, hanem kemény munka. Demotivated meg teljesen. "

Melyik a két emelt szintű bajnok közül az, aki a  "hanem kemény munka" ?

 

4. Azt se értem, ha valaki boxolni/thai boxolni akar (mert a filmen azért nem szédülök bele a jellegzetes WT/WC alapelvekbe vagy technikákba)

    miért nem megy boxolni/thaiboxolni... sose értettem, ha valakinek van tehetsége a szépasszonyok terén, vagy van pénze kurvára, az miért vesz műp***át és veri rojtosra vele a bohócot ???

Illetve, ezek most megverekednek egymással, vagy mi ?

Ha nem élet-halál/presztizs etc. verekedés, akkor miért nincs egy ring/pást/kijelölt terület ?

Vagy asztal, mint a The prodigal son-ban ?

 

Az operatőri munka oscar dijas.

B+, libiai tudósitásokban, mikor az egész arab bagázs őt lőtte, láttam már kevésbbé rángatott kamerát.

 

Illetve az a reakció idő...el kell gondolkoni azon, van-e joga Máday-t baszogatni egy olyan valakinek, akinek a tanitványa annyira lassú (pedig a két, epikus küzdelmet vivó mester egyáltalán nem olyan sebességgel ugrál el az objektiv előtt, mint két bespeedezett bakkecske- eredetileg kengurut akartam irni, de mivel itt többen rajongói az újmagyar wt. vivószakkörnek és ők kényesek az ilyesmire, hagyom a csudába az ausztrál utalást) hogy nem birja lekövetni őket csak 5 sec. késéssel...

 

Illetve, ha van csavar a videóban, azt is kérem.

Mert mikor én belinkelem a hawaii !!! nagymester által alapitott kung fu iskolát, akik az ott járt karatésoktól ellesett Unsu-t mutatják be és odairom, hogy "érdekes", egyáltalán nem arra gondolok, hogy a nyilvánvalóan kihivásokkal küzdő, hawaii- amerikai nagymester balfasz balettkodása az érdekes, hanem az, hogy echte kinai kung fuként adnak el egy olyan formagyakolratot, itt a shotokanét, aminek már nemhogy az eredeti kinai változata, de az okinawaihoz közelebb álló shito ryus verziója is nehezen ismerhető fel (a Funakoshi féléből).

 

Az egészben meg az volt csemege, csak hagytam hogy az érdeklődők kedvükre kutatgassanak, hogy a rendszer tanulója egy topikban arra volt büszke, hogy a stilus syllabusa mesterről mesterre változik, eredetileg goju ryu volt !!! mára lett "eredeti kinai" kung fu, amit láttunk a videón (értsd, a shotokanos Unsu, Görbe Nóra stilusában). 

 

Na, ez csemege :PPP

Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2013.09.04 0 0 77186
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2013.09.04 0 0 77185

Egy kis csemege:

Leung Ting Wing Tsun vs Wing Tsun Academy

(a WT Academy valószínűleg valami lengyel szakadár WT, mint pl. nálunk az Öt Elem WT).

 

http://www.youtube.com/watch?v=qfpnO5T107I&t=80

 

És egy lengyel megjegyzés:

"Jeszcze jedno - w trakcie ostatniego seminarium z Madayem Norbertem nie dostałem stopnia, bo nie zapłaciłem za dyplom. Tymczasem ludzie nie znający materiału (fakt autentyczny - jeden z uczniów dostał 5 i 6-ty stopień nie znając całej formy chom-kiu) dostają stopnie za kasę. Egzaminów praktycznie nie ma - płacisz i masz. Nie ważne czy faktycznie umiesz walczyć. Nie mam ochoty kłaniać się ludziom, którzy zdobyli stopnie za kasę, zamiast ciężka pracą. Zdemotywowali mnie całkiem. Koniec z tym."

Bela_Vak Creative Commons License 2013.09.03 0 0 77184

OFF

Mekkora bukas is volt, mikor az oroszok megfilmesitettek a Diotorot, es kicsit tulsagosan is kozel ment az eredeti E.T.A. Hoffman alapanyaghoz, nem a karacsonyi vidamkodashoz.

Előzmény: Maitréja buddha (77183)
Maitréja buddha Creative Commons License 2013.09.03 0 0 77183

Az összes Andersen meg Grimm mese kőkemény horror :P

Előzmény: Bela_Vak (77182)
Bela_Vak Creative Commons License 2013.09.03 0 0 77182

A gyilkos kaves csesze .. Ugy hangzik, mint egy Andersen mese cime.

Előzmény: Tiran-V (77177)
Maitréja buddha Creative Commons License 2013.09.03 0 0 77181

Múltkor kérdezte VB hogyan gyakorolták a küzdelmet Okinawán.

Ez egy érdekes példa lehet (Itosu egy korai tanitványáról van szó)

 

"Chosin Chibana used to tell a story about Ishimine. Ishimine was about 4 or 5 years older than Ankoh Itosu. He was thin and might only have weighed around 120lbs., but he had very strong and sharp kicking technique.

 

 Anyway, one day a big 200lb. man named Tamanaha, wanting to test Ishimine, picked a fight with him. He attacked with a powerful tsuki (punch) but Ishimine blocked the attack and countered with a kick to Tamanaha's side. He collapsed, was revived by Ishimine, but died three days later. So said Chosin Chibana. "

Maitréja buddha Creative Commons License 2013.09.03 0 0 77180

Chosin Chibana said that Itosu originally learned 'Naihanchi' from a Chinese living in Tomari, and evidence that Itosu restructured 'Naihanchi' is given in an anecdote told by Kenwa Mabuni:

 

"One of my servants Morihiro Matayoshi once taught me kiba-dachi-no kata. It was different from the kata I learned from Itosu Sensei, so one day I showed him the kata that Matayoshi had taught me. He said that was the original form of the kata; he had studied and improved it following his own research."

 

Tehát a shotokános Tekkiről kiderül a végén, hogy közelebb áll a régi dtilushoz ???

Maitréja buddha Creative Commons License 2013.09.03 0 0 77179

Ez egy jó idézet, tetszik:

 

"

"In the old days we trained at karate as a martial art, but now they train at karate as a gymnastic sport. I think we must avoid treating karate as a sport - it must be a martial art! Your fingers and the tips of your toes must be like arrows, your arms must be like iron. You have to think that if you kick, you try to kick the enemy dead. If you punch, you must thrust to kill. If you strike, then you strike to kill the enemy. This is the spirit you need in training.""

 

Chosin Chibana

Maitréja buddha Creative Commons License 2013.09.03 0 0 77178

 

Ez is odab*sz :)

Előzmény: Tiran-V (77177)
Tiran-V Creative Commons License 2013.09.02 0 0 77177

sztem nindzsa volt az ősök között:

 

http://hvg.hu/gasztronomia/20130827_A_gyilkos_kavescsesze

dezsoKE Creative Commons License 2013.09.02 0 0 77176

Hehe, nem ezt vartam, hanem egy combost a masik feltol szinten KO-val.

Előzmény: Tiran-V (77175)
Tiran-V Creative Commons License 2013.09.02 0 0 77175

Én kérdeztem, köszönöm!

 

cserébe egy epicfight:)

 

sz332 Creative Commons License 2013.08.31 0 0 77174

A multkor valaki kérdezte azokat az ütéseket, amiket kitiltottak a boxból. Most találtam egy könyvet,

amiben van pl. visszakezes ütés (ez már tiltott) és pár régen is tiltott megmozdulás:

 

http://archive.org/stream/boxingguidetoman00newy#page/n139/mode/2up

Annatar Creative Commons License 2013.08.29 0 0 77173

Forrás, mármint rendes forrás az nehéz, de ezen a fórumon jópár évvel ezelőtt többször írta Dlala. 

Előzmény: Maitréja buddha (77163)
sz332 Creative Commons License 2013.08.29 0 0 77172

Sziasztok,

 

esetleg van valami ötleteket, hogy milyen mellkasvédőt érdemes venni? Light sparringoláshoz, késharchoz,

botozáshoz lenne...

 

Ezt találtam, nem tudom, próbálta-e már valaki...

 

http://tacticalshop.hu/?p=termek&termek=202&mellvedo-konnyu

Maitréja buddha Creative Commons License 2013.08.29 0 0 77171

Az idős mester úgy győzi le a fiatal kung fu harcost, hogy a cigaretta nem esik ki a szájából.

 

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=iOwdbG8I3bY#t=82

Maitréja buddha Creative Commons License 2013.08.29 0 0 77170

Sőt, most látom, hogy Sz meg emliti a wikipédiát :P

Előzmény: Maitréja buddha (77169)
Maitréja buddha Creative Commons License 2013.08.29 0 0 77169

" Macskarol is irtad, hogy az idejuk jelentos reszet sparinggal toltottek - ezek szerint ezt nem emlitik regi mestereknel?"

 

Hát, a fia irta az önéletrajzában, de már a háború utáni időkről.

Tulajdonképpen vagy ő, vagy a shito ryu kezdte el a dolgot. De lehet hogy már Miyagiék Okinawán, végül is Miyagi is utazgatott amennyire tudom, talán Hawaii-n is tanitott. Ismerték az európai boxot, ha máshonnan nem, onnan hogy Motobu lecsapott valami boxolót.

Funakoshi nem nagyon pártolta a kumitét, amennyire én tudom, de mikor Japánban más karate stilusok között divat lett, a tanitványok nyomására elnézte.

 

Motobut nem véletlen irtam elmebetegnek :) Neki nem kellett a kumite, kiment két haverjával Naha vöröslámpás negyedébe és akit ért, agyonverte.

Később ő ütött le egy hawaii-i boxolót egy ütéssel.

 

És igen, az idealizálás ezerrel megy, ugye az tény, Funakoshi egy szentje a karaténak.

De még Miyagi Choyunról (akit szintén szent lelkű embernek hittek) is azt irja az Aragaki unoka (ez érdekes, Miyagi az öreg Aragakinál kezdett, akit Macskának becéztek !, az unokája viszont Miyaginak volt a tanitványa, akinek viszont volt egy Macska becenevú tanitványa:) Bár Yamaguchi a Gogen nevet is Miyagitól kapta, azt hiszem)

Szóval a kis Aragaki a saját visszaemlékezései szerint nem nagyon mert Miyagi szemeibe nézni, mert ha az öreget elkapta a hullám, Voldemort kutyafasza volt hozzá :P

 

De maga Yamaguchi is gyerekkorában az iskolatársait püfölte, utána a yakuzákat, utána Mandzsuriában a kinaiakat, mikor hazajött akkor meg mindenkit akit ért. De ez mindenkire igaz, a Tiran által irt dolog is Itosu legendája...Matsumura azzal tűnt ki, hogy mikor megjelent mint karatés, alapvetően az akkori kinai mesterekkel (akik sokszor buddhista szerzetesek vagy azok tanitványai voltak) szemben nem visszafogott, demonstrativ karatét csinált, hanem a gyorsasága és a brutalitása tette hiressé (mint később Chotoku Kyant, aki egy nagyon kicsi, vékony srác volt épp ezért kitérésekkel, meg szem, here, torok, térd technikákkal operált- neki van  a sztorija, hogy az anyja leküldte a piacra, a vasárnapi husleveshez valóért, mikor hazafelé három vicces kedvű rabló eléugrott, hogy pénzt vagy életet... nem vagyok benne biztos, de nem tuti, hogy életben maradtak.

 

Egyesek ugy emlegetik, mint anti Funakoshit, állitólag Hiroyasu Tamae nemes egyszerűséggel bujinnak nevezi a könyvében.

Ami vagy "nagygecit" jelent, vagy jedi tábornokot :P

 

Neki sok hires "bunyója" volt, nálánal sokkal nagyobb embereket vert porig, törte kezüket lábukat, okinawai birkózókat, ilyesmi fazonokat.

 

"Well, as it happens… I don't know about that incident, unless it is another version of the tale told by Shoshin Nagamine. This happened when Kyan was about 40 years old and working as a wagon driver. He crossed the path of Matsuda, a big, strong fellow who was bullying the younger men of the village. When Kyan reproached him for his behaviour, Matsuda turned on him and challenged him to fight. He was aware that Kyan knew karate but felt that he would be too small and slight to make use of this in a real fight. When the two men met on the banks of the Hija River, Kyan took up a natural stance with his back to the water. As Matsuda went for him Kyan evaded the attack and countered with a kick that sent the big man into the river."

 

Ja, a japánokról mindig azt mondják, nem zseniális feltalálók, de zseniálisan adoptálnak és fejlesztenek tiovább.

Persze, tudjuk, a Karateföldön óta, hogy a shotokanban ha egyik nap kitalálta valamit Nakayama, mert fájt az aranyere és nem volt kedve valamihez, akkor másnap már a JKA cikkek arról szóltak, hogy ezt a mozdulatot ezer évvel ezelőtt fejlesztette ki Shingake Monchichi, a hires Kyotói karate mester. :)

 

De azért ezt a Tang soo dos csajt emberiség elleni véteknek tekintem :P

 

Most látom, hogy a wikipédia tényleg emliti, hogy Funakoshitól tanult Choi Hong Hi.

De a tékvando bemutatókon elég nehéz felfedezni a shotokánt.

 

Ezzel együtt. az észak-koreai tékvandó bemutató csapat annak idején nem is meberekből állt, hanem terminátorokból.

sz332 Creative Commons License 2013.08.29 0 0 77168

Ööö, hogy pontosak legyünk. A tkd az lényegében egy shotokan és taekkyeon keverék:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Choi_Hong_Hi

 

"Choi combined elements of Taekkyeon and Shotokan Karate to develop a martial art that he called "Taekwon-Do" (태권도; 跆拳道), which means "foot, hand, the way" or "the way of hand and foot" and it was so named on 11 April 1955."

 

1939-ben első, majd nem sokkal később második danos lett karatéból.

 

Hogy a formagyakorlatok között mennyi az áthallás, az jó kérdés, ez szerintem kutatást igényel.

 

És egy kis történet, természetesen a WTF szemszögből, érdekes lehet az ITF szemszög is:

 

http://wiki.answers.com/Q/Is_General_Choi_the_father_of_Tae_Kwon_Do

 

http://www.kidokwan.org/people/general-choi-hong-hi-%EC%B5%9C%ED%99%8D%ED%9D%AC-%E5%B4%94%E6%B3%93%E7%86%99/general-choi-hong-hi-interview-from-1974/

Előzmény: Maitréja buddha (77163)
Bela_Vak Creative Commons License 2013.08.29 0 0 77167

Az eredetivel az volt a legnagyobb bajod, hogy egy karatekatarol lett masolva? :)

Előzmény: Maitréja buddha (77159)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!