Keresés

Részletes keresés

w.akos Creative Commons License 2010.06.13 0 0 55700
Nos tisztán és kizárólag saját szemléletem szerint ebbe én is beleszólnék,-engedelmeddel.Frici írása igen szimpatikus számomra,nem vagyok elfogult,azt sem most ,-sem később ebben a sportban-és ennek a perifériájában nem kívánom megengedni magamnak,-elzárkózom tőle.Az én szemléletem szerint egy igazi-számomra példás tenyésztő-versenyző elsősorban szereti a galambot-nagyon,-eljut addíg a szintig,hogy a galamb is szereti őt,egészségesen tartja az állatot,és tudja melyik madár mire képes.elkerüli a kockázatot,mely érheti feleslegesen,optimalizálja a helyzetet és mindíg kizárólag először a galamb,-mint élőlény,mely ragaszkodó és hálás,nincsen alávetve egy ún.,,én vagyok az úr,meg engem sem kérdezett meg senki,hogy rossz időben menjek e dolgozni"meg ilyesfajta számomra demoralizáló és szánalmas közhelyeknek.Hiszem és vallom,hogy ha az én szellememben felnevelt és családtag versenypostagalambok-és NEM csurik..-eredményesek lehetnek,-ez nem történt eddíg meg,-akkor beigazolódik és engem BOLDOGGÁ tesz,hogy ne nevezzük hálának,nevezzük szimbiózisnak-emberi és állati lény között a kölcsönös szeretet meghozta gyümölcsét....ha esetleg nem ,akkor term sok hiba lehet,melyeket ki,-hogy anyagi lehetőségi ,az évek tapasztalatai és egyéb TUDÁSSAL ki-ki hogyan ki tud küszöbölni.természetesen kevés vagyok ,hogy egyedül leírjam azt ,amit gondolok,és talán még jogom sincs hozzá,hisz nem vagyok csúcsűbergalambász top-miafene,de ez most itt nem fontos.frici nézete kölelebb áll az enyémhez.ennyi-engedelmetekkel Willinger Ákos dorog
Előzmény: FvT (55694)
monsorow Creative Commons License 2010.06.13 0 0 55699
Sajnálom a madarat.:(

Kemény volt a hétvége. Amik ma értek haza nagyon odavannak:(
Sok egyévest pakoltam,de jobban veték az akadályt mint némejik öreg madár.
Előzmény: LöSZöS19 (55698)
LöSZöS19 Creative Commons License 2010.06.13 0 0 55698
A libereci versenyről elsőnek érkező galambommal jött egy idegen is. Füstös világos KK. A szomszéd tetőn ücsörgött egy darabig lógó szárnyakkal, aztán lerúgta a héja...
:(
Előzmény: monsorow (55697)
monsorow Creative Commons License 2010.06.13 0 0 55697
A golyot megtaláltam benne:((
Előzmény: karimax (55696)
karimax Creative Commons License 2010.06.13 0 0 55696
Ilyet karvaly is tud a galambbal művelni. Ráfog a szárnyára, mikor földet érnek a galamb kivergődik a karmai közül.
Előzmény: monsorow (55682)
CBNora Creative Commons License 2010.06.13 0 0 55695
A kertben ücsörög ez a galamb. Adtam neki egy tál vizet és egy kis kukoricát. Próbáltam hívni a gödöllői szövetség elnökét (ott lakunk), de ki van kapcsolva. A gyűrűszámot csak részben tudom elolvasni.


FvT Creative Commons License 2010.06.13 0 0 55694
Elég jól leírtad , hogy milyennek kellene lennie egy jó galambásznak. Bár nem pont erre voltam kiváncsi. Írásod kizárólag mint személyre szól .
A galambász nyaktól felfelé kezdődik.
Ez egy kicsit közhelyesnek hangzik , mivel miden emberhez kapcsolódó tevékenységre ezt mondják az éppen ahhoz értők , legyen az box , sakk bármi . Ez teljesen érthető hiszen
nyaktól lefelé semmi sem külömböztet meg egy normális főemlőstől .
Minden fejben dől el . Hol máshol kellene eldőlnie?
Nyilván , hogy a godolataink , terveink irányítják a mozdulatainkat . Természetesen akinek ebből több szorult abba a másfél kilóba , annak több esély van hogy a tetteit siker követi.
A tapasztalat egy viszonylag érdekes dolog , mint ahogy azt Neon is más megvilágításba tette.
Van egy bizonyos összefüggés a jó galamb és a jó galambász között.
Egy nagyon jó barátom /aki sikeres versenyző is / az alábbi megállapítást tette:
Egy kezdő postagalambász első néhány évében kiderül , hogy milyen kaliberű galambász lesz belőle. Kb úgy mint amelyik galamb két éves koráig nem teljesít , az már utánna nem fog megtáltosodni. De van mikor ez már kiderül az első évben is.
Így van ez az emberekkel is .
Aki ambiciózus , tanulni akar , van érzéke az állatokhoz , nem utolsó sorban van valami
a fejében is , az már az első időkben kiderül. Nálunk "nagyon sok" a kezdő , vagy fiatal van
és volt de az évek alatt nem igazán tévedtünk abban hogy kiből lesz , vagy lehetne jó galambász.
De ugyan úgy megjósolható az ellenkezője is , aki 10-20 év alatt nem tudott az első lapra kerülni , az szerezhet bármennyi tapasztalatot , nem is fog.
Én inkább arra lettem volna kiváncsi az egész galambászat mitől minőségi,
ha megnézek egy állományt honnan tudom, hogy egy magasszintű produktummal állok szemben?
Ez áll a teechnológiából , a galambokból , magából az állományból.
A tenyésztőt majd megitélem Én a fent látottakból s nem abból , hogy mennyi éve galambászik , s hányszoros ker bajnok.
Előzmény: frici608287 (55691)
Brevduva Creative Commons License 2010.06.13 0 0 55693

Jó kérdés! Jó kérdés! Akárhonnan is nézzük. ( ezzel elárultam, hogy 2 irányból is meg lehet közelíteni a kérdést )

Persze egyeseknek a filozófia, filozofálás komolytalan dolognak van elkönyvelve.

Pedig a "logika" ill. a logikus eszmefuttatás is a filozófiából ered! Ne feledjük!

Előzmény: Neon Licht (55692)
Neon Licht Creative Commons License 2010.06.13 0 0 55692
Az ultis hasonlat nagyon jó.
Arra lennék kíváncsi, hogy férnek a képbe azok a galambászok, akik 10-20 évvel ezelőtt már jók, sőt nagyon jók tudtak lenni, ma meg csak pofozógépek. Miért nem segít rajtuk a tudás, meg a tapasztalat?
Előzmény: frici608287 (55691)
frici608287 Creative Commons License 2010.06.13 0 0 55691
Szerintem a lényeget már sokszor leírta Robi is, meg mások is.
De természetesen a lényegben elsősorban az ember, a gondolkodása, a helyes szemlélete, a szakmai tapasztalata ( és nem 3-5 év!!!!!, hanem ennek a többszöröse), vagyis összegezve a tudás és az arra való hajlam, a szorgalom, a tenni akarás, a lényeges és lényegtelen dolgok között különbséget tenni tudás stb.! (A tudásba tartozik még sok minden, pl:a versenyzés tudománya, a tenyésztés tudománya stb). Az sem mellékes, hogy a jó galambász olyan mint az állatorvos.Tudja mikor mi a baj, mit kell adni a galamboknak stb.Ezek ugyebár a galambász fejében vannak.
Ezért mondta Szappanos Pista bácsi:

" A galambász nyaktól felfelé kezdődik!"

Amíg a világ világ lesz, ez mindig igaz lesz!!!!Minden más csak ennek a kiegészítése!

Mindezeket lehet vitatni, csak az egyenlő azzal, hogy az illetőnek fogalma sincs a galambászat lényegéről! (Pszichológia megint, mint mindig)

" Mindenki a megnyilatkozásai által állítja ki magáról a bizonyítványt!"
Többször hangoztatott idézet . (Ez momentán tőlem származik)

És egy lényeges dolog:
Aki azt hiszi, hogy néhány év tapasztalat sokat ér ebben a sportban, az miből gondolja, hogy a 30-40 év nem éri ennek a többszörösét????????

Ebben a sportban a tapasztalat nagysága hatványozottan érvényesül.
(Mint minden észjátékban!!)
Erre nagyon jó példa az ulti.Sokan hiszik, hogy jól tudnak játszani.Mikor valaki leül az asztalhoz egy társaságban játszani, rövid időn belül a nagy játékosok tiszta képet kapnak az illető tudásáról.
Ebben a játékban is lehet érvényesülni kevesebb tudással is, csak ahhoz szinte minden leosztásban k..va jó lap kell!Csak hát a lapjárás változó.
A jó játékos a gyengébb lapból is kihozza a maximumot, vannak akik a jó lapokkal is elbukják mondjuk az ultit, betlit stb.
A galambászat éppen ilyen.

Természetesen csak a tapasztalatból nem lehet megélni a galambászatban sem (itt tévednek az idősebb sporik többsége), de akinél adott a feltételek döntő többsége, az a több évtizedes tapasztalatával eredményesen tud szerepelni.

A tudás akkor domborodik ki, amikor valaki évtizedeken keresztül stabil élversenyző tud lenni.
Aki egyik évben bajnok, a következőben meg II. osztályú tenyésztő lesz, ott valami hiányzik.
Az ultiban a lapjárás, a galambászatban pedig a széljárás nagy úr!(persze még van néhány tényező ami segíthet vagy hátráltathat valakit!)
Sokáig lehetne a témát csócsálni, de sokszor felesleges, mert akik nem vevők a jóra, azok ezt úgy sem hiszik.De legyen ez az Ő bajuk!
Előzmény: FvT (55687)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.13 0 0 55690
Húúúúúúúú Bakkkker !!!!!!
Nem lett lyuk, fának szaladtál !!! :))))))
Előzmény: baupoker (55679)
Potencsik József Creative Commons License 2010.06.13 0 0 55689
Szia Szabi!

Tegnap mondta Jánosi Palibá, hogy jól fogott a Lótos és a Fejős Zsolti is :)
Ma megyek a Palibához és a Lótoshoz is!
Előzmény: higgins007 (55665)
Potencsik József Creative Commons License 2010.06.13 0 0 55688
Szia!
Cromme nagyon nagy forma, mint ember és mint postagalambász!
Ne vitázzatok! Tőle lehet tanulni.
Barátsággal!
Előzmény: baupoker (55679)
FvT Creative Commons License 2010.06.13 0 0 55687
" Minőségi postagalambászat"
Nagyon jó lenne ,ha Te , mint többszörös ker . bajnok leírnád a véleményedet, hogy mi is a
minőségi postagalambászat. Néhány modatban foglald össze a Te szemszögedből mit lehet
ennek nevezni. Nem oltásként írtam , tényleg kiváncsi lennék , hogy egy tapasztalt
galambásznak mik a egy minőségi állományal szemben támasztott követelményei.
Ha esetleg más is szivesen leírná , megfogalmazná az pozitív lenne mi a:
MINŐSÉGI POSTAGALAMBÁSZAT ??


Előzmény: cromme79 (55681)
bmalag Creative Commons License 2010.06.13 0 0 55686

remélem majd egyszer egy sör mellett meg tudjuk érteni egymás gondolatait.

untattuk eleget ezzel a témával a fórumot.

Előzmény: cromme79 (55678)
bosua Creative Commons License 2010.06.13 0 0 55685
8.00p útnak inditva 09-13-24013 kk h.
haris57 Creative Commons License 2010.06.13 0 0 55684
Szia a gyürüszám szerint kaposvári a Krétás majd tud segíteni.
Előzmény: 6953 (55674)
FvT Creative Commons License 2010.06.13 0 0 55683
Ne cunoastem ?
Előzmény: baupoker (55679)
monsorow Creative Commons License 2010.06.13 0 0 55682
Szép jó reggelt mindenkinek!

Tegnapi Libereci versenyről így érkezett haza az egyik madaram (nyugodtan csinálhatna magának kistestvért, aki ezt tette).
cromme79 Creative Commons License 2010.06.12 0 0 55681
Te én kiírom a nevem, de ha úgy gondolod behúzom fülem farkam!
Gondolom a minőségi postagalambászattól nagyon messze vagy!
Ha úgy gondolod beszelhetsz erről a témáról ,hallgatlak!
Előzmény: baupoker (55679)
cromme79 Creative Commons License 2010.06.12 0 0 55680
A feleséged(id) dominensen örökít(enek), szerencsédre!:)))
Szépek!
Előzmény: japzoli (55664)
baupoker Creative Commons License 2010.06.12 0 0 55679
Tele van a hócipőm azokkal az okos galambászokkal akik a korukkal akarnak tiszteletet kivívni ilyeneket hangoztatva, hogy " szemtelenül fiatal vagy ,, esetleg majd ha te is 40 éve fogsz galambászni stb

Generáció váltás fog lezajlani és a jövő galambászata jó lenne ha több bmalag féléből állna, én akkor érezném jól magam !
És nem érdekel ki van a cromme név mögött , aki ilyent leír az én is leirom.
Előzmény: cromme79 (55647)
cromme79 Creative Commons License 2010.06.12 0 0 55678
Jaj Gabibaba!
Miért magyaráztatod azt velem amit amúgy is értesz!
Vehetek én húsz betlit is ha nincs hozzá versenyzőm.
Vagy Te még abban a mesevilágban élsz amikor azt kajáltatják"kevés galamb hosszú időn keresztül jó eredmény"!Rózsaszín háttérrel nagyon szép de én jó galambokat akarok tenyészteni mégpedig sokat!Bevallom,nehéz műsor!
Játszuk azt,hogy mindenki váltogathatja a csapatait.Vagy ebből az aspektusból nem közelíthetjük meg a problémát?
Előzmény: bmalag (55670)
gabbar Creative Commons License 2010.06.12 0 0 55677
Legjobb 5-ös 13,20-13,55-ig van. Állítólag Újszászon ismét Törőcsik Laci pakolt nagyot.
Előzmény: gabbar (55676)
gabbar Creative Commons License 2010.06.12 0 0 55676
Szeva V.Riel! Hogy bírták a galambjaitok a mai kánikulát? Nálunk 2-4 galambok nem alszanak otthon átlagban!!! Listánk eléggé elhúzódó, 13,15-14,30. Nálatok meddig ment el?
Előzmény: Törölt nick (55648)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.12 0 0 55675
Sötétedés után érkezett, nyávogott...........
de, macskabagoly volt ! :)))))))
6953 Creative Commons License 2010.06.12 0 0 55674
Közvetlenül sötétedés előtt érkezett csipogós fiatal.2010 20 35243.koszos kék.tarkóján fehér folt!
Kis László Creative Commons License 2010.06.12 0 0 55673
Oké megértettem!!
Előzmény: bmalag (55669)
csaba.pinter Creative Commons License 2010.06.12 0 0 55672
ha kikerül a netre és valaki megtalálja, ossza meg velünk, mert kíváncsi lettem. :D
Előzmény: japzoli (55668)
bmalag Creative Commons License 2010.06.12 0 0 55671
most melyik szemléletemet?
Előzmény: cromme79 (55647)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!