Keresés

Részletes keresés

Johny Bravo Creative Commons License 2007.03.08 0 0 52007

Köszi!

Előzmény: Gorcsev (51999)
Jahno Creative Commons License 2007.03.08 0 0 52006
Vagy passzív mód, meg más egyéb.
Előzmény: Gorcsev (52004)
Jahno Creative Commons License 2007.03.08 0 0 52005

Ha a többi mappa sem látszik, akkor belerúgnék a passzív módba, hátha a dirlist sem megy, csak nem vetted észre.

 

Szóval új mappát létre lehet-e hozni, meg tudsz-e felmáéolni? Mert akár freeweb bug is lehet, akkor meg sajna nincs mit tenni, vagy megjavul, vagy nem.

Előzmény: atinform (51994)
Gorcsev Creative Commons License 2007.03.08 0 0 52004
Leginkább.
Vsz. letiltották a dir-listázást.
Előzmény: rali (52003)
rali Creative Commons License 2007.03.08 0 0 52003
A tárhelyszolgáltatót is nyaggatni kéne.
Előzmény: annyi baj legyen (51997)
annyi baj legyen Creative Commons License 2007.03.08 0 0 52002
más klienssel látszik?
Előzmény: atinform (52000)
Gorcsev Creative Commons License 2007.03.08 0 0 52001
"átállítva Nyugat-európai (windows)-ra őket, már olvashatók"
Így igaz.
Sajnos a k@cs@g vintendó mindig is hazudott ezügyben, latin2-t mond pl. a mélek fejlécében, de közben latin1-es fontot használ.
Előzmény: Johny Bravo (51993)
atinform Creative Commons License 2007.03.08 0 0 52000

Csak a:

 

-"Teljes"

-"Minden fájl"

-"Idő szerint"

-"Fordított sorrendben"

 

vannak kipipálva, nincs más elállítva.

Előzmény: annyi baj legyen (51997)
Gorcsev Creative Commons License 2007.03.08 0 0 51999
"outlook sírva fakad, hogy jajjaj, az neki aztán nagyon hiányzik"
Mondd neki, hogy ott van, oszt' csinájj rá linket.
Előzmény: Johny Bravo (51990)
rali Creative Commons License 2007.03.08 0 0 51998
Könnyen lehet, van ott egy rakat opció.
Előzmény: annyi baj legyen (51997)
annyi baj legyen Creative Commons License 2007.03.08 0 0 51997
maga az ftp kapcsolat független az index.html meglététől, nem a weblapról nem tud hivatkozni. Én arra tippelek, hogy a TC Nézet menüjében állítódott el valami 'magától'
Előzmény: rali (51995)
annyi baj legyen Creative Commons License 2007.03.08 0 0 51996
a Total Commanderben nincs valamilyen szűrő bekapcsolva?
Előzmény: atinform (51994)
rali Creative Commons License 2007.03.08 0 0 51995
Az index.htm fájlt nézzed át elsőnek.
Előzmény: atinform (51994)
atinform Creative Commons License 2007.03.08 0 0 51994

Sziasztok!

 

FTP és Microsoft Front Page témában lenne szükségem a segítségetekre.

 

Az oldalamon jópár fényképgyűjteményt működtetek és ezek elkészítésekor a Frontpage különböző mappákat generál, amik szükségesek a galériák megfelelő működéséhez.

Ilyen például a "photogallery" amiben "photo****" című almappákban találhatók az egyes galériák adatai. A gépen, a honlap gyökérkonyvtárában minden egyes galéria elkészültekor megjelenik egy ilyen új "photo****" mappa, amit mindig fel kell tölteni a tárhely gyökérkönyvtárában található, "photogallery" könyvtárba, hogy az újonnan létrehozott galéria látható legyen.

 

Ezt a folyamatot már számtalanszor, sikeresen megismételtem, de most a következő probléma állt elő: nemrég, amikor Total Commanderrel bejelentkeztem a tárhelyembe, ez a photogallery mappa egyszerűen nem volt látható és azóta sem jelenik meg.

Ez azt jelenti, hogy a tárhelyemen ott van a mappa, a teljes tartalmával, csak én nem látom. Ha a böngészőmbe beírok egy hivatkozást, ami egy ebben a mappában található fájlra vonatkozik (pl.: http://www.freeweb.hu/credobusz/photogallery/photo14299/DSCN2431.JPG ),

akkor megjelenik a tartalom.

 

A kérdésem az lenne, hogy mi lehet a probléma és hogy tudnám újra láthatóvá tenni a "photogallery" mappát?

 

Nagyon köszönöm a segítségeteket!

 

ati

Johny Bravo Creative Commons License 2007.03.08 0 0 51993

Megvan, az üzenet megnyitása után már van ilyen menüpontom, my bad.

 

Ezt a kiváló tanácsot adta a súgó:

 

  • Az üzenet karakterek helyett négyzeteket tartalmaz.

    Az üzenet olyan nyelven készült, amelyet a rendszer jelenleg nem támogat. Ha az üzenetet el szeretnénk olvasni, és a későbbiekben várhatóan kapunk még üzenetet ezen a nyelven, telepítsük az adott nyelv támogatását a Vezérlőpult Területi és nyelvi beállítások (Windows XP), vagy Területi beállítások (Windows 2000) eleme segítségével.

    Ha a szöveg még mindig tartalmaz négyzeteket, módosítsuk a betűtípust egy megfelelőbb betűtípusra.

  •  

     

     

    Megnéztem, a problémás leveleket utf-8-ként próbálja értelmezni az outlook (így vannak benne négyzetek), de átállítva Nyugat-európai (windows)-ra őket, már olvashatók.

     

    Ahogy nézem, ezt minden levélnél külön át kell állítanom. Nincs valami mesterséges intelligencia, ami esetleg felismerné helyettem a levelekben, hogy épp utf-8, vagy sima latin2 kell a megjelenítéshez?

     

    Kissé kényelmetlen, ha minden hibás levelet külön meg kell nyitni, mert sima outlook nézetben nincs kódolás váltási lehetőség.

    Előzmény: Johny Bravo (51992)
    Johny Bravo Creative Commons License 2007.03.08 0 0 51992

    Én is ilyesmit kerestem volna, de nincs (SBS 2003 magyar).

     

    Van Nézet alatt minden fincsi, pl. Rendezési szempont, Navigációs ablak, Olvasó ablak, Betekintő, de kódolás, az pont nincs.

     

    Előzmény: rali (51991)
    rali Creative Commons License 2007.03.08 0 0 51991
    Nézet/kódolás
    Előzmény: Johny Bravo (51989)
    Johny Bravo Creative Commons License 2007.03.08 0 0 51990

    És plusz egy kérdés:

     

    Sikerült beállítanom, hogy az archive.pst-t ne a c-n, hanem a d paritición kezelje az outlook. Eddig szép és jó, valóban a d-n lévő fájl növekszik archiváláskor.

     

    Azonban ha törölni szeretném a c-n, doc/settingsben lévő eredeti archive.pst-t, akkor persze outlook sírva fakad, hogy jajjaj, az neki aztán nagyon hiányzik.

     

    Ha meg nem törlöm, akkor a mappák között két darab "Archiv mappák" jelenik meg. Az egyik - nagyon helyesen - a d-vincsin lévő, ami tényleges adatokat tartalmaz. A másik pedig a tök üres és céltalan, C-n lévő eredeti.

     

    Erre (régi archive.pst törlése, és arra való állandó görcsös hivatkozásról outlook lebeszélése) van bármi megoldás?

    Előzmény: Johny Bravo (51989)
    Johny Bravo Creative Commons License 2007.03.08 0 0 51989

    Üdv!

     

    Az outlookom bizonyos cimekről jövő leveleknél egyes karaktereket kis négyzetekkel helyettesít. Ha jól tippelek, ez eltérő charset miatt lehet.

     

    Hol kéne azt engedélyezni/beállítani, hogy a derék több száz megás redmondi szoftver esetleg magától fel tudja ismerni, és így helyesen meg tudja jeleníteni az ilyen furmányos leveleket is?

     

    kxtoni Creative Commons License 2007.03.07 0 0 51988
    De azért természetesen köszönöm a segítséget és a tippeket. :-)
    Előzmény: Ambu-Lonci (51969)
    tollas Creative Commons License 2007.03.07 0 0 51987

     

    Van egy viruskeresőm, az nem jelzett semmit.

    Amint feltelepítettem aprogramot, utána jelentkezett ez a különös hiba, hogy bizonyos helyeket nem engedi megnézni. Pld. Index kezdőlap, iWiW..

     

    Előzmény: rali (51985)
    kxtoni Creative Commons License 2007.03.07 0 0 51986
    Kipróbáltam Win98 floppy-val is, de nem vezetett eredményre. (A teljes reinstall
    segített. :-) A hiba pontos okát nem is sikerült kitalálni, mert a próba kedvéért
    még feltettem a szabad helyre egy linux-ot és az szépen beírt egy GRUB-ot az
    elejére. Ez felismerte és felkínálta indításra a Windows-t, de amikor kiválasztottam
    meg se mukkant. Kijött egy "Starting up..." felirat és itt megállt.
    A floppy-s próbálkozás után indításkor mindenféle színes karakterek voltak a
    képernyőn. Vírus nem lehetett, mert a floppy még 98-ban készült egy gyári
    csomagból kiszedett HDD-re telepített steril Win98 alatt.
    Nagyon titokzatos volt, de az újratelepítés segített... ez általában segít. :-)
    Előzmény: Ambu-Lonci (51969)
    rali Creative Commons License 2007.03.07 0 0 51985
    Vírustekerés volt?
    Előzmény: tollas (51984)
    tollas Creative Commons License 2007.03.07 0 0 51984

     

    Köszi, megnéztem, de ez annyira sok adat, hogy nem tudok kiigazodni.

     

    Hibajelzés is van.

    Egy jellemző szöveg:

     

    Hibás alkalmazás: iexplore.exe, verzió: 6.0.2900.2180, hibás modul: kernel32.dll, verzió: 5.1.2600.2945, memóriacím: 0x00012a5b.

     

    Talán  a kernel32.dll fájl a rossz?  Mit lehet tenni?

     

     

    Előzmény: Ambu-Lonci (51983)
    Ambu-Lonci Creative Commons License 2007.03.07 0 0 51983

    Lehet köze. Sok ilyen vacak Explorer, illetve HTML alapú.

    Az eseménynapló mit mond? (Sajátgépen jobbklikk, kezelés, bal oldalt az Eseménynaplót lenyitva az alkalmazásnaplóban, vagy a rendszernaplóban keresd meg, mi is volt ez pontosan.)

     

    AL

    Előzmény: tollas (51982)
    tollas Creative Commons License 2007.03.07 0 0 51982

     

    Én meg tegnap feltelepítettem egy Cambridge szótár CD-t (Learner's Dictionary), utána az interneten bizonyos oldalak előhívásakor kiírja, hogy az internet explorer hibát észlet , hibaküldés, stb.  és már bont is a dolog.

     

    Mi történhetett?

     

    Volt köze a szótárnak az egészhez vagy valami egészen más hiba történt.

     

    Például az Index nyitólapjánál is előfordul, nem tudom megnézni.

     

    Viszont az Index fórumok is működnek, valamint ha valami linkkel jutok el egy Index cikkhez, az is megy.

     

     

    Mi lehet és mi a megoldás?

     

     

    Ambu-Lonci Creative Commons License 2007.03.07 0 0 51981

    Látod, ezzel meg én vagy pont fordítva. Ha nem host based nyomtató, akkor az a legtutibb, a legkevesebb baj van vele.

    Akkor kezd el baj lenni csak, amikor nem nyomtató, hanem mondjuk SD kártya olvasó, meg fax, szkenner, meg ilyen egyéb macerák...

    A LaserJet III még mindíg támogatott (azokkal a régiekkel nincs is baj...). Driver az oprendszerben, stb.

     

    A többi meg vacakol: pl. Richoh RPCS driver, a meghajtó gyökerében létrehozott rejtett "_rpcs" könyvtárával együtt...

     

    AL

    Előzmény: Jahno (51977)
    Ambu-Lonci Creative Commons License 2007.03.07 0 0 51980

    Prósza nyomtató motor csere, a RAW meg WinPrint megy hasonlók... Tudod, nyomtató tulajdonságok, Advanced, Print processor.

     

    Ha a nyomtatási kép nem felel meg annak ami kijön, az gáz, akkor nem Te csinálsz valamit rosszul, hanem a driver.

     

    AL

    Előzmény: robicsek (51979)
    robicsek Creative Commons License 2007.03.07 0 0 51979
    ja az jo ha van ilyen funkcio, ha akarom, de ha nem akarom?

    nem lett volna eccerubb egy usb cucc vagy cdre kiirni? :)
    Előzmény: drdoktor (51978)
    drdoktor Creative Commons License 2007.03.07 0 0 51978
    hehe én meg most _direkte_ 2 oldal/lap, + a lap mindkét oldalára nyomtattam a gyerek főiskolai anyagát, 101 oldalból lett 26, a tököm cipel haza sok nehéz papírt.
    tök jó, hogy ijjen funkcijó is van és bőven olvasható, mert egy prezentáció lett laponként pdfesítve.
    Előzmény: robicsek (51976)
    Jahno Creative Commons License 2007.03.07 0 0 51977
    HPnál én már szoptam ilyennel, hogy 1 bizonyos oldal a táblázatban ilyeneket csinált, agy éppen lapot is dobott a közepén, meg himbilimbi. Valami hülye vezérlés lesz az. Ezért csontozom a HP-t, nekem sem assistance, sem semmi, de mostanság főleg HP nem :-D
    Előzmény: robicsek (51976)
    robicsek Creative Commons License 2007.03.07 0 0 51976
    ott jo, de nem ikon, hanem lekicsinyiti negyedlap méretre. de csak ez az alkalmazás, mindenhonnan máshonnan jo, meg az alkalmazas masik - PDFes virtuálisra jol nyomtat. nem nagy ugy, mert csak egy kattal több kinyomni PDFen keresztul, de akkor is... (ja, böngészőfüggetlen...)
    Előzmény: Ambu-Lonci (51975)
    Ambu-Lonci Creative Commons License 2007.03.07 0 0 51975

    Már a nyomtatási képen is csak ikon látszik?

     

    AL

    Előzmény: robicsek (51972)
    drdoktor Creative Commons License 2007.03.07 0 0 51974
    kösz.
    ext3 volt és töröltem és a win ntfs particióját aktívvá tettem, ha jól emlékszem, lényeg, hogy meggyógyult.
    Előzmény: Ambu-Lonci (51973)
    Ambu-Lonci Creative Commons License 2007.03.07 0 0 51973

    Nem, az elméletileg a Master Boot Record-ban lévő betöltő kódot írja újra.

    A Fixboot az, amire gondolsz szerintem. (Mondjuk abban sem vagyok biztos, hogy az megváltoztatná hogy aktív-e valamelyik partíció, de az aktívra ráteszi a bootloadert, és boot-olhatóvá teszi elvileg a rendszert).

     

    Ha letörölted a másikat, akkor az tuti megoldás lehetett, akkor a fixmbr és fixboot biztosan meggyógyítja (ha van, és mondjuk ext3-ra van formázva, akkor nem tudom...)

     

    Egyébként a diskpart programmal a javító konzolban pontosan meg lehet nézni mi a helyzet, és a megfelelő partíciót mindjárt aktívvá is lehet tenni.

     

    AL

    Előzmény: drdoktor (51971)
    robicsek Creative Commons License 2007.03.07 0 0 51972
    ja, ugyanaz az alkalmazas kollégánál OK. más nyomtatoval most nem tudom probalni, mer nincs...
    Előzmény: robicsek (51970)
    drdoktor Creative Commons License 2007.03.07 0 0 51971
    egy ilyen xpés cédés fixmbr aktívvá is teszi a win particiót?

    azért kérdem, mer a minap én is belefutottam egy xp mellé rakott sikertelen linuxba, de csak kicsit hályogkovácsként - nem igazán tudatosan - varázsolva hoztam vissza, hogy az xp bootoljon egyből.
    Előzmény: Ambu-Lonci (51969)
    robicsek Creative Commons License 2007.03.07 0 0 51970
    én is kérdezek:)
    van egy céges alkalmazas, muxik, nem változott. (webes cucc). Nyomtatok belőle, eddig mindig ok, setup nem változott.
    viszont csak pici miniaturt hajlando nyomtatni (mintha 4-es mozaikot kértem volna, de nem). Más alkalmazásbol minden OK.
    No ha ez a bizonyos alkalmazás nem a nyomtatora nyomtat, hanem PDFbe bele, oszt azt ki a nyomtaora, minden OK.
    Én hujultem meg, az alkalmazas, a nyomtato, vagy mi a rosseb?
    Nem tul nagy gond mer nyomtatni éppen tudok jol, csak mégis.
    ja, XPSP2 minden létező peccsel (ha nem tudnávalaki:), HP Business Inkjet 1200, kis printerszerveren keresztul.
    Ambu-Lonci Creative Commons License 2007.03.07 0 0 51969

    Hm. Érdekes. Ha tényleg lefuttattad a fixmbr parancsot, akkor annak kellett volna segítenie. Nincs a BIOS-ban esetleg valami vírusvédelmi opció bekapcsolva? Ha igen, akkor a BIOS rákérdez, ott Yes-t kell nyomni!

     

    Az, hogy "úgy beleírta magát az mbr-be" mit jelent? Túlmágnesezte? :-)

     

    Nem lehet túlírni, ami felülírja, az el is tudja távolítani. Régen a Win98-as boot floppy-val az FDISK /MBR parancs volt a nyerő, (ha van olyan floppy-d, talán még ma is működik, mert a Vistát leszámítva a többiek szabványos MBR-t használnak) de elvileg az XP telepítő CD javító konzoljáról kiadott FIXBOOT parancs ugyanúgy javítja.

     

    AL

    Előzmény: kxtoni (51957)
    Gorcsev Creative Commons License 2007.03.07 0 0 51968
    "évvel ezelőttivel megy majd rendesen"
    Lehet, hogy megpróbálok másikat.
    Érdekes, hogy amúgy nem találtam semmi problémát...

    "közben 2szer állítasz az XP sémákon"
    Milyen XP? :-O
    2k még :))
    Előzmény: Jahno (51966)
    rali Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51967
    Passz.
    Előzmény: lotht (51965)
    Jahno Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51966

    ATI az olyan, szerencsére nem sok jut a kezembe, de mióta whql-ként kiadott olyan drivert, ami felrakása után a winek mindenféle hibaablakokkal indultak, azóta még jobban kerülöm.

     

    ATI friss driverek néha okonak meglepetéseket, 9600 meg nem egy mai kártya, 1 évvel ezelőttivel megy majd rendesen, közben 2szer állítasz az XP sémákon, aztán kész is.

    Előzmény: Gorcsev (51963)
    lotht Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51965

    Jóestét.

    XP SP2, IE7 alatt hogyan tudom beállítani, hogy a helyi gépről, file-ból megnyitott html file-ok esetében ne kérdezze meg minden egyes alkalommal az IE7, hogy futtathatja-e az ActiveX tartalmat?

    Esetleg azeket a tartalmakat, amelyek nem mennek át szerveren, tudom valahogy trusted site-tá minősíteni?

    A fényképezőm csinál ilyen állományokat.

    rali Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51964
    sömmi...A többi néma csend...
    Előzmény: Gorcsev (51963)
    Gorcsev Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51963
    Na akkor én is kérdezek: ATI Radeon 9600, driver-frissítés óta az ikonok az asztalon meg a tálcán olyan kódis-formák, mint anno a legelső színes kártyával :))
    Tekergetem összevissza, ikonméretet állítok, összes lehetcséges színt engedélyezek, ShellIconCache-t törlök, regisztribe' ShellIconBPP-t javítok, semmi hatás. Amúgy minden teljesen korrekt 32bittel megy.
    Ötlet?
    Előzmény: Jahno (51961)
    Gorcsev Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51962
    A fixmbr elvileg elég lenne.

    "egyikkel sem sikerült elérni
    azt, hogy úgy boot-oljon a rendszer, mint korábban. Mit csináljak?"
    Hát először is meséld el pontosan, mi a baj, mit ír ki, miket nyomkodc meg, mi (nem) történik...
    Eddig csak azt tudgyuk, hogy "rossz a gép", ugyi.
    Előzmény: kxtoni (51957)
    Jahno Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51961

    Én meg akkorákat szoptam vele, mint az állat. Oszt amit lentebb írogattunk, annyira még nem győződtem meg arról a hurrá a hozzáértésről, de ugye sosem tudni...

     

    Panda az egy vicc, drágán adott izé, de nem mindig vírusölő. Persze Norton mellett akármi is lehet, mivel az még nagyobb vicc, így sánták közt a még sántábbhoz viszonytíva jóhogy jutsz valamire.

     

    Nekem azért borított meg komplett céget a Panda, meg folyton szögelni kell rajt valamit, míg AVG egy évig el van kussban, utána updatelem, aztán nagyjából ennyi. Panda meg a saját frissítőmodulját kiszűri netről, valamint P4-ből P2-őt csinál, meg hasonlók.

    Előzmény: LoLkA (51958)
    rali Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51960
    Semmi gond, használjad - hisz épp most szívatott meg, biztos nagyon jó cucc.
    Előzmény: LoLkA (51958)
    rali Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51959
    Van, de már elfeledtem, mit kell tenni.

    Majd jön okosabb nick és mondja.
    Előzmény: kxtoni (51957)
    LoLkA Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51958
    Bóvli?

    Egy szarrá vírusozott Oprendszert nem tudtam feléleszteni Nortonnal, de Pandával igen.

    Az tény, hogy egy teljesen laikus felhasználónak nem ajánlott, de aki egy kicsit is ért hozzá, annak (majdnem) tökéletes.

    Évek óta ezt használom és teljesen meg vagyok elégedve.
    Előzmény: rali (51955)
    kxtoni Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51957
    Sziasztok. Egy kis segítségre lenne szükségem. A gépemen lévő Windows XP
    mellé feltettem egy Ubuntu 6.10-es linuxot. Nem igazán váltotta be a hozzá
    fűzött reményeket és leszedtem... itt kezdődtek a bajok.
    A bootloader úgy beírta magát az mbr-be, hogy sehogy sem sikerült kiszedni.
    A Windows XP telepítő CD-jét elindítottam javító üzemmódban és próbálhattam
    a fixboot, a fixmbr és bootcfg parancsokat, de egyikkel sem sikerült elérni
    azt, hogy úgy boot-oljon a rendszer, mint korábban. Mit csináljak?
    Van egy tökéletes Windows XP partíció a hda1-es partíción. Van remény
    visszahozni reinstall nélkül?
    rali Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51956
    Igen, én is pl.De szerencsém volt.
    Előzmény: Jahno (51953)
    rali Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51955
    Egész nyugodtan kibillentheted azt a bóvlit, tegyél föl normális virnyáknyúzót.
    Előzmény: LoLkA (51954)
    LoLkA Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51954
    Köszi az értékelhető segítséget.

    Nálam nem Norton IS van, hanem Panda Titanium Antivirus 2006.

    És amint kiderült a Panda okozza a problémát.
    Úgyhogy azt kell optomalizálni. Érdekes, hogy csak ezzel az Outlookkal van kínja.

    Köszi mindenkinek a segítséget!
    Előzmény: Takoca_ (51949)
    Jahno Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51953

    Ez szinte nyilvánvaló, de sosem tudni. Elég sok ilyen van, szervernél is kiadom a jelszót, tökös admin nekilát, 2 nap múlva visszaakarják adni garaciában, mert szar a processzor 2. lába, mert folyton megáll az bigyó, meg nem szinkronizálja az időt. Persze Ő nem csinált semmit... Ezek ilyenek.

    Előzmény: rali (51952)
    rali Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51952
    Belepiszkáltak a forrásba?
    Előzmény: Jahno (51950)
    Jahno Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51951
    Akkor ez van, nem bírunk segíteni. Most jobb?
    Előzmény: LoLkA (51947)
    Jahno Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51950

    Én viszont szolgáltatok, oszt szopok most éppen olyannal, hogy kiadom a weboldal FTPjének a kódját, két nap múlva az oldal "magától" elromlik, az előző 3 év működés senkit nem érdekel, kolléga természetesen nem nyúlt hozzá, oszt szar a szerver. Ráadásul mióta évi 1 sör áráért kell webhostingban versenyezni, hát ja.

    Előzmény: locsemege (51945)
    Takoca_ Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51949
    nálunk a cégnél az egyik outlook is ezt csinálta

    nem tudtam megoldani, pedig próblkoztam. A szerveren se láttam semmi hibát

    viszont most találtam egy ilyet:

    for me the following steps did work :neutral:

    * ticking the "always ask username and password" and apply these settings
    * Logoff and exit Outlook
    * unticking the "always ask username and password" and apply settings
    * logoff and exit Outlook
    * Logon to outlook... No password asked.


    +1 még van Norton Internet Securityd?

    Előzmény: LoLkA (51947)
    rali Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51948
    Látni kéne a gépet....
    Előzmény: LoLkA (51947)
    LoLkA Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51947
    Na, ha kiszörnyülködtétek magatokat, :-) akkor most már meg tudja valaki mondani hogyan lehet a hibát kiküszöbölni?
    Újfent hangúlyozom. A hibát nem a küldés/fogadás gyakorisága okozza! 10 perces értéknél is ugyanúgy előjön. És lehetőleg 2003-on belül kéne maradni. Mind a két fiókom jól van beállítva. A POP3 és SMTP kiszolgáló is jó.
    robicsek Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51946
    ez mennyire hujeség. ha az ember dolgozik, vagy egyéb fontos dolgot csinál (cset, sör) akkor legyen offline ne zargassák emailek, és akkor gyujjenek emailek, ha én akarom.
    szerintem.
    Előzmény: Jahno (51941)
    locsemege Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51945
    Én magasról tennék a sírás-rívásra. Elmondanám, hogy állítsa legalább 10 percre - kvóta mondjuk 9-et engedne -, aztán jól van. Persze üzleti szempontból nem feltétlenül gondolom jól, mert mennének ahhoz a szolgáltatóhoz a hülye hisztis ügyfelek, ahol lehet kupleráj.
    Előzmény: Jahno (51941)
    LoLkA Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51944
    De.
    Előzmény: Jahno (51942)
    annyi baj legyen Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51943
    Ha jól tudom, amikor nem klikkelget, mentőzik :)
    Előzmény: Gorcsev (51902)
    Jahno Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51942
    Azt meg akkor csak egyszer állítottad be, nem?
    Előzmény: LoLkA (51940)
    Jahno Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51941
    Egy csomó júzer 1 percre állítja az Outlookot, oszt éjjelnappal megy neki. Még az is, aki havi 9 levelet kap spamokkal együtt. Nem lehet vele mit csinálni, mikor kvótázás lett, akkor egyből jöttek a "nemmegyaszerver" dumával, aztán magyarázkodhattál.
    Előzmény: locsemege (51938)
    LoLkA Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51940
    Ez világos. Egyébként valóban egy alias chello-s cím fiókjáról van szó.
    Előzmény: Jahno (51937)
    LoLkA Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51939
    Tök mindegy mennyire állítom az időt. Nagyobb időköznél is ugyanúgy előjön, csak érthetően ritkábban.
    Előzmény: locsemege (51938)
    locsemege Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51938
    Mondjuk ha én lennék a szolgáltató rendszergazdája, biztosan kvótáznék. Mi a fenének generálsz egy csomó felesleges forgalmat, terhelést? Végül is amit csinálsz, a DoS támadás light-os formája...
    Előzmény: LoLkA (51919)
    Jahno Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51937
    Mert pld. sorban nyitja meg a fiókokat, míg Chellonál gondolom aliasolt címed van, ami egy postafiókon lóg, így ha okosan beállítottad az 5 címedet, akkor ugyanarra a fiókra nyit 5 konnektet.
    Előzmény: LoLkA (51935)
    Jahno Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51936
    Mondjuk ez egyik sem szolgáltató :-)
    Előzmény: LoLkA (51934)
    LoLkA Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51935
    Értem.
    Nem akadékoskodni akarok, de akkor már csak azt nem értem, hogy korábbi Outlook verzióknál ez miért nem jelentkezik?
    Előzmény: Jahno (51933)
    LoLkA Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51934
    chello és freemail egyarát.
    Előzmény: rali (51932)
    Jahno Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51933
    Ja, kliens várna 10 percet, de ha rögtön a szerver vágja vissza, akkor pont ez a hibaüzenet. Legalábbis ezt próbálom magyarázni itt már egy ideje. Nálam így műxik.
    Előzmény: LoLkA (51931)
    rali Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51932
    Melyik kiszolgálgató?
    Előzmény: LoLkA (51931)
    LoLkA Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51931
    Így is ugyanúgy fennáll a probléma. A kiszolgáló időkorlátja 10 percre van állítva. A kis időkorlát sem lehet a ludas
    Előzmény: LoLkA (51928)
    Gorcsev Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51930
    Nincs az túl sűrűn?
    A vipmail pl. konkrétan pampog érte.
    Előzmény: LoLkA (51919)
    LoLkA Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51929
    Mondom, valami fiókzárolás lesz, vagy még be sem csukja a konnektet nyitná a következőt,

    Ez nálam sosem szokott ilyen problémát okozni. Csak a feladatok száma növekszik, de sosem dobja emiatt vissza.
    Előzmény: Jahno (51926)
    LoLkA Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51928
    Most beállítottam három percre. Meglátjuk mi lesz. De az outlook indítása utáni szerverelérésnél biztos, hogy az egyik fiókra felugrik.
    Semmi hibajelzást nem ad.
    Előzmény: Ambu-Lonci (51924)
    rali Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51927
    Ötpercenkénti lekérdezés?
    Előzmény: Ambu-Lonci (51924)
    Jahno Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51926

    Mondom, valami fiókzárolás lesz, vagy még be sem csukja a konnektet nyitná a következőt, esetleg túloldalon döglődik a szerver, mert csak, aztán Te vagy a +1 kapcsolat, amit visszavág.

    Előzmény: LoLkA (51923)
    Jahno Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51925
    2003 melllet minek költeni rá, meg az nem upgrade. Más lesz ott a baj, elhiheted. SP-k legyenek fent, meg ha esetleg hibát mond mogötte (pld. locked, vagy hiba a szoftvercsatornában) vagy hasonló, akkor tudunk okosabbat.
    Előzmény: rali (51922)
    Ambu-Lonci Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51924

    Nem lehet, hogy elég lenne csak simán ritkítani a kapcsolatot?

     

    AL

    Előzmény: LoLkA (51923)
    LoLkA Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51923
    Nem létezik, hogy 2003-on belül nem lehet megoldani.
    Előzmény: rali (51922)
    rali Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51922
    Upgrade Office XP-re.
    Előzmény: LoLkA (51921)
    LoLkA Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51921
    És ezt nem lehet valahogy kiküszöbölni? Mert nekem csak az Office 2003 csinálja. Sem az Express, sem az XP.
    Előzmény: Jahno (51920)
    Jahno Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51920
    Akkor is ezt csinalja, ha a kiszolgaloszerver valami miatt visszavagja a kapcsolatot.
    Előzmény: LoLkA (51919)
    LoLkA Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51919
    Sziasztok! lenne egy bagatelnek tűnő kérdésem.

    WIN XP Prof SP2-t használok, MIc. Office Prof 2003-al.

    Levelezésre az Outlookot használom. Ez SP2-es verzió.
    POP/SMTP szabványt használok. A felhasználói nevet és jelszót megadtam és beállítottam, hogy jegyezze meg a jelszót. Minden rendben is van. Szépen tudok küldeni levet, fogadni is. Egy perces frissítést állítottam be. DE! Öt, hat percenként azonban előfordul, hogy az Outlook kéri, hogy adjam meg a jelszót újra. Nem mindig kéri, de úgy ötödik, hatodik alkalommal biztosan. Az összes fióknál ez műveli. Már frissítettem az Officet is remélve, hogy megoldja a problémámat, de semmi változás. A felugró aklakban látszik a felhasználói név és a jelszó is be van írva, tehát leokézva bejut a levelező szerverre. DE idegesítő, hogy ezt csinálja. Hogyan lehet ezt a problémát kiküszöbölni?
    rali Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51918
    Kolléga úr - Önnek mindent, ezt tudhatja.Nagyon szívesen.
    Előzmény: Törölt nick (51917)
    Törölt nick Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51917

    OFF Megjöttek a cédák (tegnap találtam meg a levélszekrényben a küldeményedet),

    nagyon szépen köszönöm, hogy gondoltál rám. ON

     

    Hagyd a picsába. Aki 98-at akar RAID kötetre telepíteni, az amúgy se teljesen normális.

     

    Előzmény: rali (51916)
    rali Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51916
    Ez az edényke azonos a műltkori Fiber_ nicken fröcsögő szarházival.
    Előzmény: Jahno (51915)
    Jahno Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51915
    A szokásos "semmire sem jó ez a topik, meg mind hülyék vagytok" verziót már elsütötte, de mit várjunk neveletlen név nélküli 14 évesektől, hagyni kell a vérbe. Bár múltkor meg én adtam a szájukra, oszt Ti mondtátok hagyjam a vérbe :-)
    Előzmény: rali (51911)
    Totyasrác Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51913

    Lehet hogy korlátolt a műveltségem (...), node ez utóbbi pengeváltás konkrétan melyik windows melyik alkalmazásához köthető?!

    Nekem az aknakereső (gy.k. minesweeper :D) rémlik így elsőre... :D

    rali Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51911
    Ez?
    Max. ha kirakják a szűrét innen.

    Erre vannak kitenyésztve - az állandó, kritikátlan ugatásra.Rögtön fölfordulna, ha nem anyázhatna.

    Mindjárt jön a komcsizás, figyeld meg.Érvei nincsenek, igaza nem bír lenn - hát nekifog fröcsögni, gyalázkodni.
    Előzmény: Jahno (51909)
    rali Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51910
    Ezt te kezted - megérdemled, amit kaptál.

    Most meg eltűnhetsz, elég volt belőled.
    Előzmény: Törölt nick (51908)
    Jahno Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51909
    Blááá, ennyire visszahülyeparasztozni sem jó, mert mi leszünk seggberúgva. Majd elkussol.
    Előzmény: rali (51907)
    rali Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51907
    Menjél szeépen innen, ne barmold szét a topicot.

    Hülye paraszt, semmi közöd itt senkinek az életkorához.Tartagasd a bunkó megjegyzéseidet a hasonszőrűen taplóbunkó haverjaidnak.

    Rühellhetnéd inkább magadat, hogy ilyen fiatalon ennyire segg vagy a szgéphez.
    Előzmény: Törölt nick (51904)
    gergi42 Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51906

    Kaptál választ a kérdésedre egyből. Mi a problema akkor? Kemény 8 hozzászólásodból 4 volt eddig sértő. Ne rontsd tovább az arányt (meg a levegőt.)

     

    Viszont adok egy linket, ahol minden kérdésedre választ kapsz, és még csak el sem küldenek...

    Előzmény: Törölt nick (51904)
    Jahno Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51905
    Látom, már megint front van.
    rali Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51903
    Húzódjál innen a sunyiba.
    Előzmény: Törölt nick (51889)
    Gorcsev Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51902
    Mér', milyen szakterületen aktív még a kolléga? Eü. vagy bv.? :))))
    Előzmény: annyi baj legyen (51898)
    Gorcsev Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51901
    Mindenféle gépen, több oprendceren, adblockkal is teljesen korrektül megy a FF+Gmail. Sz'al a hiba jó eséllyel egyedi.
    Előzmény: Törölt nick (51900)
    Törölt nick Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51900

    Nekem is volt Gmail gondom, bár más jellegű (belépés után üres lap), az IE7 telepítése után megszűnt.

     

    Próbáltam előzőleg egy frissen telepített XP-vel is, ami nálam másik partíción rendelkezésre áll, azzal hibátlanul működött, azt már nehéz megmondani, hogy a kettő között melyik beállítás, frissítés stb. okozza a különbséget.

     

    De most kapcsolok, "Adblock"-ot emlegetsz, ami a Firefox-nál van ha jól sejtem, talán IE-vel is meg kellene próbálni, elvileg úgyis ott van a gépen. Utána esetleg Firefox Gmail hibára is lehet keresni.

    Előzmény: Mad árka (51887)
    annyi baj legyen Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51899
    egy-két hetente csak beesik egy ilyen hozzászólás :)
    Előzmény: Takoca_ (51897)
    annyi baj legyen Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51898
    ne izgasd fel magad, árt az egészségednek, és AL nem a windowsos munkakörében fog veled foglalkozni....
    Előzmény: Törölt nick (51889)
    Takoca_ Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51897
    basszál már le mindenkit a saját problémád miatt!
    ja épp most tetted?
    Előzmény: Törölt nick (51889)
    Ambu-Lonci Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51896

    No akkor kicsit részletesebben. Ne dühöngj, nincs igazad, leírom miért.

     

    A Windows98 mint azt a neve is mutatja, 1998-ban jött ki. Az 9 év. A hivatalos termék támogatása tavaly megszűnt, a gyártója (az MS) bejelentette, hogy a biztonsági javításokat SEM teszik automatikusan letöltjetővé, nyilván néhány fizetős ügyfélnek esetleg külön pénzért berhelnek, de nyilván nincs ezekből sok.

     

    A Win98 elavult, egyrészt egy olyan nem korrekt fejlesztési vonalat képvisel, ami nem is nagyon tehető biztonságossá (például nem is látod a gépen a futó folyamatokat, csak az alkalmazásokat), másrészt életkora miatt az újabb hardverekkel (pl. 2.0-s USB cuccok, elvileg külön 98-as driver kell ezekhez), mondjuk pl. pont a RAID vezérlőkkel, illetve az újabb VGA kártyákkal (PCI-Express stb.) nem, vagy csak nehezen működik együtt.

     

    Ha azért kell megtartanod a Win98-at, mert valami program nem működik, akkor tedd fel azt a kérdést inkább, hogy az ügyben tudnánk-e segíteni, hogy ez vagy az elinduljon XP alatt...

     

    A számítógépek ma az Interneten keresztül kapcsolatban vannak egymással. Ha egy védtelen gép (mert mondjuk egy nem frissített Win98 van rajta, ezért nehezen védhető) mondjuk egy botnet hálózatban részt véve (valamely hekker által eltérítve) támadást indít a többi gép ellen, azt a többiek nehezményezik, és a Te hibádnak fogják felróni és nem fognak miatta túlzottan kedvelni.

     

    AL

    Előzmény: Törölt nick (51892)
    RTH41 Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51895
    rali egy ingyenes viruskeresőre utalt vele, aminek piros esernyő a logoja.:-)
    Erre
    Előzmény: inside81 (51894)
    inside81 Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51894
    Mi az az esernyős?
    Előzmény: rali (51885)
    inside81 Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51893
    Hát kb 1,5 perc mire bejelentkezik, de nem nyit meg semmit utána.
    Előzmény: Gorcsev (51886)
    Jahno Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51891
    Kuss.
    Előzmény: Törölt nick (51889)
    Gorcsev Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51890
    Olvasni se tudc?
    Előzmény: Törölt nick (51889)
    annyi baj legyen Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51888
    ha egy klienssel letöltöd, akkor sem látszik?
    Előzmény: Mad árka (51887)
    Mad árka Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51887
    Sziasztok Guruk! Itt némiképp off, de mivel több guru is jár erre, arra gondoltam, felteszem a kérdésem, legfeljebb elporoljátok a hátamon az ósdi winchestereket.

    A probléma gmailes. Újabban nem jelennek meg a leveleim végén a csatolt állományok. Próbálkoztam sok mindennel, "személyes adatok törlésétől" kezdve az Adblock szelídítéséig ;), végigzongoráztam a gmail-es beállításokat, de ennyi és egy bambi. Megjelenik a szokásos kis szürke vonal, alatta pedig, ahol a mellékletnek jönnie kéne: semmi. Mindegyik csatolt fájlos levéllel ez a helyzet. Kérdeztem gmailes barátaimat, hogy állnak a témával, de azt mondták, náluk minden oké, kerestem Google-ban hasonló probléma után, szintén nem leltem semmit.

    Golyó vagy kötél?

    A levelet kitöröltem, a lényeg így látszik:
    Gorcsev Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51886
    Nem a sebességel variálnak nálad is?
    Előzmény: inside81 (51884)
    rali Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51885
    Nincs és nem is jó.

    Esernyős
    Előzmény: inside81 (51884)
    inside81 Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51884
    tegnap este meghülyült a netem.  Nagyban netezek, egyszercsak mintha így elvágták volna az alsó ikonon már csak az én gépem monitorja villog a távoli nem Utána sem csatlakozni nem tudtam órákig, most már felmegy elég lassan de nem nyitja meg az oldalakat, olyan mintha nem lenne jó a szervere a matávnak.
    Gondoltam lehet valami vírust összeszedtem tudtok ajánlani egy jó ingyenes víruskeresőt.  F-prot dosos verzió van még? Jó az?
    rali Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51883
    Próbáld meg - eredmény nem garantált.
    Előzmény: em_laci (51882)
    em_laci Creative Commons License 2007.03.06 0 0 51882
    Sziasztok!

    Manapság USB 2.0-t követel minden, amit rá lehet csatlakoztatni a PC-re
    Tény, hogy iszonyú lassan másolja az 512-es kártyát az olvasó...
    (kávé-melegítőt még nem próbáltam, pedig van az is 4db USB elosztóval :D )

    Valószínűleg láma lesz a kérdés:

    Elsétálok egy őslényről elnevezett épület 3. emeletére és veszek egy "USB 2.0 kártya 4+1 portos PCI"-t,
    régi kidob, új betesz, vagy van vmi gépkövetelmény hozzá?
    (Intel Pentium III-S, 1200 MHz, Tualatin, A80530 van)

    Köszi előre is: L
    Jahno Creative Commons License 2007.03.05 0 0 51881

    SP2 telepítése!

     

    Ez alapban letiltja az üzenetbigyót... Aztán persze még update.

    Előzmény: Törölt nick (51874)
    Takoca_ Creative Commons License 2007.03.05 0 0 51880
    és valami víruskereső ????
    Előzmény: Koktó (51869)
    robicsek Creative Commons License 2007.03.05 0 0 51879
    előbb azé ugye megkérdezném, hogy amit telepit a kuncsaft, az ugye SP2.
    Előzmény: Törölt nick (51874)
    Takoca_ Creative Commons License 2007.03.05 0 0 51878

    IE7-el szerintem nem jött ki új OE

     

    Vista alatt meg nem fogod elhinni: levelenként tárolája eml formátumban!!

     

    itt a script:

     

     

    Const HKEY_CURRENT_USER = &H80000001
    strComputer = "."
    Set objWMIService = GetObject("winmgmts:\" & strComputer & "rootcimv2")

    'lekerdezi a user ID-t
    Set oReg=GetObject("winmgmts:\" & strComputer & "rootdefault:StdRegProv")
    strKeyPath = "Identities"
    strValueName = "Default User ID"
    oReg.GetExpandedStringValue HKEY_CURRENT_USER,strKeyPath,strValueName,strValue

    'lekerdezi a tarolo mappa helyet
    Set oReg=GetObject("winmgmts:\" & strComputer & "rootdefault:StdRegProv")
    strKeyPath = "Identities" & strvalue & "SoftwareMicrosoftOutlook Express5.0"
    strValueName = "Store Root"
    oReg.GetExpandedStringValue HKEY_CURRENT_USER,strKeyPath,strValueName,strValue

    'szetbontas meghajtora es konyvtarra
    meghajto = Left(strvalue, 2)
    konyvtar_hossz = Len(strvalue)-2
    konyvtar = Right(strvalue,konyvtar_hossz)

    'meret ellenorzes
    Set colFiles = objWMIService.ExecQuery _
    ("Select * from Cim_Datafile where Drive = '"& meghajto &"' AND Path ='"& konyvtar &"\' AND Extension = 'dbx'")

    For Each objFile In colFiles
    If objFile.FileSize >18253611008 then 'ha nagyobb mint 1,7giga akkor
    Wscript.echo ("Az Outlook Expressben a "+ vbCRLF + vbCRLF + objFile.filename & + vbCRLF + vbCRLF + "TÚL NAGY!!" + vbCRLF + vbCRLF + "Hívja a rendszergazdát!!")
    End IF
    Next

     

     

    roule export is érdekel?

    Előzmény: Ambu-Lonci (51876)
    robicsek Creative Commons License 2007.03.05 0 0 51877
    megnéztem az oldalt, letöltöttem a progit

    hány éves vagy? te még hiszel a mesékben?

    sok dolgot szabad tenni a neten, de egyet nem: ha valami program le akarja magát töltetni, no azt nem szabad letölteni...
    Előzmény: Koktó (51871)
    Ambu-Lonci Creative Commons License 2007.03.05 0 0 51876
    Elvben nanáhogy érdekel. Gyakorlatban tudja valaki, az IE7-hez való OE is szenved még ettől? És a Vistáé? AL
    Előzmény: Takoca_ (51875)
    Takoca_ Creative Commons License 2007.03.05 0 0 51875
    megint bele futottam a 2 gigás DBX fájl problémába

    csináltam egy scriptet ami figyelmeztet ha túl nagy a fájl

    ha érdekel valaki becopyzom
    Törölt nick Creative Commons License 2007.03.05 0 0 51874

    Futtatás: services.msc

     

    Üzenetküldő szolgáltatás letiltása.

     

    http://www.microsoft.com/windowsxp/using/security/learnmore/stopspam.mspx  

    Előzmény: Koktó (51869)
    DMA Creative Commons License 2007.03.05 0 0 51873
    Így van ez :-). Megveteti veled, majd vagy leirtja saját magát, vagy nem. Újratelepítés->AVG, AntiSpyware telepítés. Ezek otthonra ingyenesek lelőhelyük: www.grisoft.com
    Előzmény: Koktó (51871)
    Koktó Creative Commons License 2007.03.05 0 0 51872
    Úgy nem volt, legalábbis amíg nem csatlakoztattam nem jött elő. Csatlakozás után pár órával bújt ki csak.
    Előzmény: DMA (51870)
    Koktó Creative Commons License 2007.03.05 0 0 51871
    Azt nem írtam az előbb, hogy megnéztem az oldalt, letöltöttem a progit, és természetesen egy trial verzió volt ami nem teljesen futott, meg lehetett vásárolni.
    DMA Creative Commons License 2007.03.05 0 0 51870
    Szerintem valami betolakodó lesz ez. Újra telepítés után, de net nélkül is van?
    Előzmény: Koktó (51869)
    Koktó Creative Commons License 2007.03.05 0 0 51869
    Üdv a hozzáértőknek!
    Az "Üzenetküldő szolgáltatás" kb 2-3 percenként bedobja ezt egy kicsi ablakban:
    "Üzenetkülő: SYSTEM, címzett: ALERT, időpont: éé,hh,nnn óó,pp,ss
    STOP! IMMEDIATE ATTENTION REQUIRED
    Windows has found CRITICAL SYSTEM ERRORS.
    Download Registry Cleaner from: www.clean32.com
    FAILURE TO ACT NOW MAY LEAD TO DATA LOSS AND CORRUPTION!"

    Na ezt adja befele nekem jó soxor. Elég idegesítő. Újra tettem a win Xp-t de semmi hatás. Ad-Aware SE Professional-t és hozzá Ad-Watch-ot használok. De ez ellen ez nem jó, mert sokszor lefutattam és nem talált semmit.

    Mit tegyek fel, hogy lehet ezt az üzenetküldést megszüntetni?

    Köszi 100-al!!!!!
    B Pali Creative Commons License 2007.03.05 0 0 51868
    Mondjatok egy jó, gyors és ingyenes defrag programot (de ne olyant, hogy ezekből kettőt választhatok :)

    Az Xp-jét lefuttattam, 18% után kiírta, hogy kész, de a disk majdnem ugyanúgy tele volt piros csíkokkal!
    Törölt nick Creative Commons License 2007.03.05 0 0 51867

    A szóbanforgó helyen az x3.hu vendégkönyv szolgáltatását használják, több célra is.

     

    Az SG fórum viszont általam is kipróbált, sőt egy időben használt, ingyenes megoldás, tapasztalatból tudom, hogy mit tud, és mire jó.

    Előzmény: Jahno (51866)
    Jahno Creative Commons License 2007.03.05 0 0 51866
    Csak ne keverjük a vendégkönyv, meg a fórum fogalmát.
    Előzmény: Törölt nick (51865)
    Törölt nick Creative Commons License 2007.03.05 0 0 51865

    Illetve azt az egyszerű vendégkönyvet talán érdemes lenne lecserélni egy ilyen fórumra:

     

    http://forum.sg.hu  

     

    Legalábbis annál biztosan jobb.

     

     

    Előzmény: Törölt nick (51864)
    Törölt nick Creative Commons License 2007.03.05 0 0 51864

    Na igen, ezt úgy írtad, mintha mindenkinek tudnia kellene, mi az a v w klub. A jelzett oldalon egy őskori gagyi webes hirdetési rovat látható (nevezhetjük fórumnak is) a lényegen nem változtat: ilyen elavult megoldás teljesen védtelen a spamrobotok ellen.


    Jobb helyeken manapság kitesznek legalább egy random változó bitmap ábrát, és a rajta látható karaktereket be kell gépelni, illetve különféle módszerek vannak, de ahhoz érteni kell is, szakember pénzért megcsinálja, gondolom. Persze, a neten szinte mindent meg lehet tanulni, vannak ilyen webes témájú fórumok, kinek hogy jobb...

     

    A regisztráció bevezetése a fórumon csökkentheti a spam-et, de a regisztráló ablakot is védeni kell, mert a robotoknak az sem akadály.

     

    Előzmény: golfdva (51838)
    rali Creative Commons License 2007.03.05 0 0 51863
    Ez bizony ilyen.
    Előzmény: Jahno (51862)
    Jahno Creative Commons License 2007.03.05 0 0 51862

    Otthonra jó pár éve még az volt. Most már nem. Ez ilyen.

    Előzmény: rali (51861)
    rali Creative Commons License 2007.03.05 0 0 51861
    Vessük föl a régi kérdést: vajonoprendszer-é a win?
    Előzmény: Ambu-Lonci (51860)
    Ambu-Lonci Creative Commons License 2007.03.05 0 0 51860

    Értem. Mint a Commodore64. Olyat már láttam. Az az R10-es után jött valamivel.

    Hát hiába, a tartós fogyasztási cikkeket az ember ritkán cseréli, mint pl. számítógép, oprendszer, autó... 6-8 éves korukban még a legjobb korban vannak ezek.

     

    AL

    Előzmény: rali (51858)
    rali Creative Commons License 2007.03.05 0 0 51858
    nosztalgiacucc.
    Előzmény: Ambu-Lonci (51856)
    Jahno Creative Commons License 2007.03.05 0 0 51857
    Ez büntet :-D
    Előzmény: Ambu-Lonci (51856)
    Ambu-Lonci Creative Commons License 2007.03.05 0 0 51856

    Mi az a Windows 98?

     

    AL

    Előzmény: Törölt nick (51851)
    Jahno Creative Commons License 2007.03.05 0 0 51854
    Eddig mit csináltál, meg meddig jutottál? Nekem szépen látta a HDD-t, megtelepítettem, útközben betoltam a driverét, aztán működött.
    Előzmény: Törölt nick (51853)
    Gorcsev Creative Commons License 2007.03.05 0 0 51852
    Keresel vmi ilyesmit?
    Előzmény: Törölt nick (51851)
    annyi baj legyen Creative Commons License 2007.03.04 0 0 51850
    írok egy mailt
    Előzmény: golfdva (51843)
    scsabi Creative Commons License 2007.03.04 0 0 51849
    Nagyon köszönöm a visszakeresést, bár Gorcsev olvtárs útmutatása nyomán az eredeti postot is megleltem.

    Nagy lélegzetvétel után végre is fogom hajtani. (bár sztem a gép megijedt, mert az elmúlt két újraindítás után mintaszerűen működik). Az egyetlen változás az előzményekhez képest, hogy a PS/2-es billentyűzetet kihúztam, most csak az USB-s wireless van a gépbe dugva. Azóta (kopp-kopp) hibátlan.
    Előzmény: rali (51836)
    sokadnick2 Creative Commons License 2007.03.04 0 0 51848
    Köszi
    Előzmény: Gorcsev (51847)
    Gorcsev Creative Commons License 2007.03.04 0 0 51847
    Épp ezen gondolkoztam, hogy melyik verziónál volt... Én is belefutottam. Tessék, keresd meg a passzolót.
    Aztán tedd föl az SQLyog-ot és/vagy a MySQL Administrator-t, sokkal könnyebb velük adminisztrálni.
    Előzmény: sokadnick2 (51846)
    sokadnick2 Creative Commons License 2007.03.04 0 0 51846
    Az még csak hagyján, de "valamit kíír" :)

    Amúgy esetleg ezzel nem tudsz mit kezdeni?

    "1251 - Cilend does not support authentication protocol requested by the server: consider upgrading MYSQL client"

    Ha nem root-ként jelentkezem be, akkor ezzel b@sztat, miközben a felhasználókat létre tudom hozni.

    Előzmény: Gorcsev (51845)
    Gorcsev Creative Commons License 2007.03.04 0 0 51845
    "Rossz a gép!!!" :))))))
    Előzmény: annyi baj legyen (51842)
    sokadnick2 Creative Commons License 2007.03.04 0 0 51844
    Sajnos hiába adom meg, csak root-ként boldogulok, ezért gondoltam, hogy valami kavarás van, de persze lehet, hogy csak hülyevagyok hozzá :)
    Előzmény: Gorcsev (51841)
    golfdva Creative Commons License 2007.03.04 0 0 51843
    Egy életem egy halálom...!http://www.vwgolfklub.hu/,ha tudnál valami topikot ajánlani,megköszönném!
    Előzmény: annyi baj legyen (51842)
    annyi baj legyen Creative Commons License 2007.03.04 0 0 51842
    de, bizonyára lehetséges, csak több oka is lehet, ha nem kapsz segítséget itt:
    - alapvetően nem windowsos probléma
    - nem mondtad meg az oldal címét
    - nem árultad el, hogy magát az oldalt hackelték, vagy egy fórumot spammeltek csak tele
    -ez utóbbi esetben nem tudjuk, hogy egy saját fórumot használsz, vagy töltöttél le egyet
    - ha úgy töltötted le valahonnan, sem a nevét, sem a verzióját nem ismerjük.
    - stb.

    "elromlott az autóm, mi lehet a baja, és hogyan kell megcsinálni?"
    Előzmény: golfdva (51838)
    Gorcsev Creative Commons License 2007.03.04 0 0 51841
    Ja, hát azt nem hinném. Rögtön azzal kell kezdeni, hogy megadod a szükséges jogokat, mer' hihetetlen paranoiásra csinálták :)) Arrafelé nézz inkább körül.
    Előzmény: sokadnick2 (51840)
    sokadnick2 Creative Commons License 2007.03.04 0 0 51840
    Nem indul el. Authentikációs problémái vannak a scriptjeimnek, és azt gyanítom, hogy ez lehet az oka, mármint hogy két verzió került fel, ezért gondoltam tabula rasa-t csinálni mysql ügyileg-
    Előzmény: Gorcsev (51839)
    Gorcsev Creative Commons License 2007.03.04 0 0 51839
    Ha a szervizt letiltod, az mér' nem jó? Ne mondd, hogy mégis elindul...
    De ha simán letörlöd a fájlokat, tuti nem fog menni :))
    Előzmény: sokadnick2 (51837)
    golfdva Creative Commons License 2007.03.04 0 0 51838
    Jó estét! Nem pont a topik nevéhez kérdezek;valaki telenyomja a vw klub oldalát barom cimekkel,nem lehetséges valahogyan elaltatni?Bocsi az offért!
    sokadnick2 Creative Commons License 2007.03.04 0 0 51837
    Véletenül nem tudna valaki tanácsot adni azzal kapcsolatban, hogyan tudom eltávolítani a mysql szervert xp alól? Két különböző verziójút (4,1 és 5) tettem fel, és szerintem ez az oka a problémáimnak, de az uninstall otthagyja a service-t.
    A letiltás nem tűnik igazán teljes megoldásnak.
    Köszönöm.
    rali Creative Commons License 2007.03.04 0 0 51836


    Gyorsnak nem nevezhető, de az esetek 99%-ban működő módszer a PC kártevőtlenítésére. (max_headroom kollégáé a copyright eredetileg, én meg még sokan mások, pl Hawkeye - szóljon ha valaki kimaradt - csak másolunk meg beleirunk, a rosseb emlékszik minden nickre, bocs.)

    Alapfeltétel: az eljárás XP-re van kihegyezve. (egy része régebbi Winre is OK, de nem minden, vagy nem pont ugyanúgy, de ha régebbi a wined, első lépés legyen upgrade XP-re, 10 éves oprendszerek már nem igazán jók manapság). És mindenek előtt mentsed le a fontos adataidat, legyen az XP updatelt, összes biztonsági frissítés letöltve, persze SP2 is. És a filerendszer NTFS legyen. Azonkívül ne rendszergazdaként használd a gépet.

    Aztán a következőket csináld végig. Pontosan.

    1. Frissíted a vírusvédelmedet - kb mindegy melyik ismertet használod (avast, avg, kaspersky, mcafee, Norton, nod, stb), de frissíts most! , letöltöd az Ad-aware-t (SE Personal 1.06 a legutolsó változat, nem a 6-os!) és a
    Spybotot, aztán a
    Microsoft Windows Defendert, a
    CWShreddert, update-t is letöltesz mindegyikhez,
    (sok helyen elérhető mindegyik, én mondjuk a www.majorgeeks.com -ról szoktam, persze az MS cuccot az MS oldalról, http://www.microsoft.com/athome/security/spyware/software/default.mspx.)

    majd lecsatlakozol a netről. (De nagyon le, húzd ki a kábelt, az a tutti)

    2. Kikapcsolod a gépeden a Rendszer-visszaállítást.
    (Sajátgép jobbklikk, Tulajdonságok, ott megtalálod.)

    3. Start / Vezérlőpult / Hálózati és Internetes kapcsolatok / Internetbeállítások / Általános fülön Ideiglenesen letöltött fájlok / Fájlok törlése.
    (Ha Firefoxot is használsz böngészéshez, akkor Eszközök / Beállítások / Adatvédelem / Gyorsítótár melletti Törlés.)

    Cookiek törlése (Eszközök/Internet Options, illetve Eszközök/beállitások)

    4. Egyéb ideiglenes fájlok, fájltöredékek eltávolítása: Start / Keresés, a "Mit keres?" kérdésnél kiválasztod a "Fájlt vagy mappát" opciót. A Fájlnév egésze vagy része ablakba beírod (idézőjel nélkül természetesen) a következőt: "*.chk *.rip *.tmp ~*.*". Fontos, hogy pontosan ezt írd be, figyeld meg a szóközöket a fájltípusok között! Keresés helyének a legördülő menüből jelöld ki a C meghajtót, ha több meghajtód ill. partíciód van, akkor válaszd a Helyi merevlemezek opciót. Nyomd meg a keresés gombot. A legtöbb fájl, amit a gép találni fog, valószínűleg .tmp kiterjesztésű lesz. Mappák is lesznek a keresési eredmények között, mind törölhető. Fent, a Keresés menüjében Szerkesztés / Az összes kijelölése, majd Del. (Ha nem csak a Lomtárba akarod küldeni őket, hanem visszaállíthatatlanul törölni, akkor Shift+Del. Ezt javaslom.) Ne ijedj meg, ha rengeteg fájl lesz, törölhető mind.

    5. HOSTS file ellenőrzése. A WINNT/system32/drivers/etc/HOSTS -ban ami nem #-vel kezdődik, az csak
    127.0.0.1 localhost
    legyen. Akár Notepaddal is megnézheted, ne töröld ha van más, csak tegyél elé egy #-t. Lehet értelme is, majd visszatesszük.

    6. Bebootolsz csökkentett módban. (boot közben F8-at kell nyomni, majd kiválasztod a megjelenő menüből a Csökkentett Módot)

    7. Teljes vírus scan, esetleges vírusok törlése.

    8. Ad-aware, Spybot, Defender, CWShredder futtatás, talált kártevők törlése.

    9. Újraindítás, Rendszer-visszaállítás visszakapcsolása.

    A módszer az esetek 99%-ára megoldás. Ha mindezek után továbbra is ott ficánkol valamilyen kártevő, akkor marad a manuális eltávolítás. Ehhez először töltsd le a HiJackThis -t (mondjuk www.hijackthis.de), majd egy full scan után a naplófilet mentsd el. Ezekután analizáltasd a www.hijackthis.de oldalon, és írtsad ki amit ott javasol. Aztán ha még marad valami, akkor, ha bemásolod a csatabárdos topicba, valaki biztosan segit. (De lécci ezt csak azután, ha a fentieket végigcsináltad. És kérdésekre nézve javaslom áttanulmányozni ezt: http://www.no.info.hu/~kryss/gnu/esr/smart-questions_hu.html)

    10. A jövőre nézve megelőzésképpen érdemes megfelelően konfigurált vírusvédelmet - naponta többszöri frissítéssel is akár! és kliens tűzfalat használni (ZoneAlarm, pl, de min az XP SP2 beépítettjét), akkor is ha mondjuk routeren keresztül csatlakozol a netre, valamint a beépülő állatok ellen a Defendert vagy a Spybotot rezidensként futtatni. De elég csak egy víruskereső rezidensen, vannak olyanok amelyek nem szeretik egymást és összeakadnak.



    Írta:robicsek 2005 június 05, vasárnap 16:31

    Előzmény: scsabi (51832)
    rali Creative Commons License 2007.03.04 0 0 51835
    Firefox
    Előzmény: wizes (51827)
    Gorcsev Creative Commons License 2007.03.04 0 0 51834
    Sose tudni.
    Előzmény: scsabi (51832)
    aulac Creative Commons License 2007.03.04 0 0 51833
    Érdekes nekem kb. 5mp alatt elindul.
    Előzmény: Törölt nick (51828)
    scsabi Creative Commons License 2007.03.04 0 0 51832
    Kérek engedélyt kérdezni :-)))

    Norton Internet Security 2006 összes aktuális fittyfenéjével kevés a teljes irtáshoz?

    Köszönöm mégegyszer!
    Előzmény: Gorcsev (51831)
    Gorcsev Creative Commons License 2007.03.04 0 0 51831
    Csinálj egy komplett féregirtást, nemrég is le vót írva itt a topikba'
    Előzmény: scsabi (51815)
    Törölt nick Creative Commons License 2007.03.04 0 0 51829
    kivül...
    Előzmény: Törölt nick (51828)
    Törölt nick Creative Commons License 2007.03.04 0 0 51828

    Különben, tegnap nem tértem ki rá, de ez a "böszme" szó, talán a mostani fiataloknak (vagy egy részüknek) új vagy érdekes, de amúgy régről ismert, hétköznapi szleng. Vagyis nincs benne semmi szokatlan, azon kívűl, hogy nemrég különös aktualitást nyert. :) Nagy böszme állat, benga állat stb.

     

    A Nero 7-re ez épp ráillik. A 120 megás telepítőt elindítom, komótosan kicsomagolja magát, alig bír elindulni.

    Előzmény: aulac (51825)
    wizes Creative Commons License 2007.03.04 0 0 51827

    ?

     

    A panellt mivel éred el?

     

    Ja értem, a böngi beállításai.

    Ez melliké?

     

    Én a Greenbrowsert használom,, abban nem tok annyi betűt állítani.

     

    Előzmény: rali (51824)
    Törölt nick Creative Commons License 2007.03.04 0 0 51826
    IE Beállítások, Általános fül, Betűkészletek gomb. Azt nem tudom, mennyire befolyásolja a nyomtatást, mert egyébként olyan honlapszövegekre vonatkozik, ahol a HTML kódban nincs definiálva betűtípus.
    Előzmény: wizes (51822)
    aulac Creative Commons License 2007.03.04 0 0 51825

    Köszönöm az íróprogramra adott kimerítő válaszotokat.

    Megkeresem őket.

    aulac

    Előzmény: DJG (51811)
    rali Creative Commons License 2007.03.04 0 0 51824
    Ez böngésző, nem a suxplorer.
    Előzmény: wizes (51823)
    wizes Creative Commons License 2007.03.04 0 0 51823

    Ez mi?

    Nem ismerem.

     

    XP SP2 van fenn.

    Előzmény: rali (51821)
    wizes Creative Commons License 2007.03.04 0 0 51822

    :(

     

    A régi windózokban lehetett.

    Ebben akkor valszin nem?

    Behegesztették.

     

    Lelomboztá!

    :((((

     

    Előzmény: rali (51820)
    rali Creative Commons License 2007.03.04 0 0 51821
    Hacsak itt nem:

    Előzmény: wizes (51819)
    rali Creative Commons License 2007.03.04 0 0 51820
    A forrásban.De nem hinném, hogy azt tudod bactatni.
    Előzmény: wizes (51819)
    wizes Creative Commons License 2007.03.04 0 0 51819

    Köszi, ezt is legalább beállítottam, de nem erre gondoltam, hanem arra amikor nem szövegszerkesztőből nyomunk -és nem is total alól, - hanem plö a honlapon tatálható nyomtat ikon alóli nyomtatással.

    Akkor valami default betű van de azt hol találom és hogyan tom állítani.

     

     

    Előzmény: rali (51817)
    kapusi83 Creative Commons License 2007.03.04 0 0 51818

    Sziasztok!

     

     

    Lenne egy titkosítással kapcsolatos kérdésem! Sok fórumon olvastam ezzel kapcsolatban, de mindenki akkor fordult már ide segítségért, amikor már újratelepítette a Windowst vagy vmi hasonló történt! Az lenne a kérdésem, hogy egy mappát letitkosítottam Windows Xp-ben, és egyik napról a másikra nem fértem hozzá a filejaimhoz. Hiába akarrtam megnyitni őket, a hozzáférést megtagadta a Windows. Pedig nem változtattam felhasználót se, jelszót se. Próbálkoztam már weblapokon leírtakkal, új recovery agent-et készítettem, vagy használtam az EFS Recovery ... programot. Nem segítettek. De mivel nem telepítettem újra, hisz ugyanaz a Windows van fenn, bízok benne hogy még vhogy vissza lehet szedni az adatokat.

     

     

    Előre is köszi a válaszokat!!!

     

     

    Üdv.: Viktor

    rali Creative Commons License 2007.03.04 0 0 51817
    Itten kotorásszál:

    Előzmény: wizes (51816)
    wizes Creative Commons License 2007.03.04 0 0 51816

    Szeretném megtudni, hol tudom beállítani a betűtípust (system?) amikor pl nem szövegszerkesztőből  -ahol tudom változtatni a betűtípust- nyomtatok és az előre beállított betűkkel nyom?

     

    Nagyon vastag kontúrú betű a default és ezt szeretném lecserélni más tipusra ami vékonyabb ezért kevesebb festéket zabál.

     

    Pl a Totalcommande F3 as view -ban szeretném a betűket meghatározni, vagy ha bármilyen honlapon a cikkket akarom nyomtatni akkor a nyomtató ikonra kattanva felgyön egy nyomtatható lap, na ennek a betűit szeretném meghatározni én, ne a gép ami be van állítva.

     

    scsabi Creative Commons License 2007.03.03 0 0 51815
    Köszönöm a válaszokat a systray ügyekben!

    _Signal_

    Eléképzelhető valami hardverhiba, mert telefonáltak a számítógépbótbul
    (maguktól!), hogy vigyem be a gépet, alaplapcsere, garanciahosszabbítás, kávé konyak, szivar. Ilyet sem éltem még.

    lócsemegének két kép a tálcárul, indítás után:
    1) default beállításokkal
    2) overclockolva

    Mint látható, igen kevest értek a számítógépekhez, de feltűnt a különbség.


    Előzmény: locsemege (51712)
    rali Creative Commons License 2007.03.03 0 0 51814
    Hogyne mutatná.Nézd csak:




    Ha nem írja ki, akkor valószínűleg noname.
    Előzmény: Törölt nick (51804)
    Törölt nick Creative Commons License 2007.03.03 0 0 51813

    CD-nél igen, de DVD multisession nem jött össze. Egyébként a CDBurnerXP, illetve az ehhez hasonló egyszerűbb programok (amelyek az XP belső ASPI rétegét használják), szintén nem ismerik fel rendesen az íróm sebességeit, ez egy 2 hónapos Sony-NEC gyártmány.

     

    Az ImgBurn felkínál mindenféle sebességet, szinte vaktában, de nem figyeli, hogy a behelyezett lemez milyen sebességeket támogat.

     

    A Nero (saját, fejlett ASPI) rendesen tudomásul veszi mind a lemez, mind az író képességeit.

     

    Amúgy én is ritkán írok lezáratlan DVD-t, ott sem az ár játszik szerepet, hanem adatszervezési szempontból jobban jön ki.

    Előzmény: DJG (51812)
    DJG Creative Commons License 2007.03.03 0 0 51812
    Dehogynem multisession. Én mellesleg nem szoktam használni, a mai árak mellett igazán nem sok értelmét látom, de hogyne tudná.

    Üdv,
    Gábor
    Előzmény: Törölt nick (51810)
    DJG Creative Commons License 2007.03.03 0 0 51811
    Ha Total Commandert használasz, akkor a TCBurner plugin.

    Ha önálló íróprogram kell, akkor CDBurnerXP Pro ingyért.

    Üdv,
    Gábor
    Előzmény: aulac (51807)
    Törölt nick Creative Commons License 2007.03.03 0 0 51810

    Nekem elég a 6.6.14, sőt legszívesebben a Total Commander író plugin-t használnám, csak az nem ismeri fel az íróm sebességeit, valamint se UDF, se multisession.

     

    Soha nem kedveltem azokat a programokat, amelyek túlzásba firkálják a regisrtyt, a Nero 7 ilyen, míg a Nero 6 portable módon is működik.

    Előzmény: aulac (51807)
    fegaf Creative Commons License 2007.03.03 0 0 51809
    Pl. az utolsó 6-os Nero? (6.6.14)
    Előzmény: aulac (51807)
    fegaf Creative Commons License 2007.03.03 0 0 51808
    Miért nem mutatja az Everest?
    Előzmény: Törölt nick (51804)
    aulac Creative Commons License 2007.03.03 0 0 51807

    Na ez már válasz. :-)

    Ez a "böszme" kifejezés nagyon elterjedt a fórumozók között. (nem csak ebben).

     

    Akkor ajánlj, egy szerinted jó íróprogramot ami fullos.

     

    aulac

    Előzmény: Törölt nick (51806)
    Törölt nick Creative Commons License 2007.03.03 0 0 51806

    Premium a fullos, Essential pedig valami OEM féleség (Nero Express). Egyébként kipróbálás után nem tenném fel szívesen a Nero 7 nevű böszme állatot.

     

    A 6-os ugyanúgy megírja azt a lemezt, vagy ha kell, kiegészítők ahhoz is vannak.

    Előzmény: aulac (51802)
    Törölt nick Creative Commons License 2007.03.03 0 0 51805

    Úgy kell telepíteni, hogy kussta legyen neki. Ha csak nyomod neki a Nextet, akkor persze átveszi az irányítást a gép fölött, és mindent ő akar csinálni, na de arról szó se lehet.

     

    Előzmény: rali (51797)
    Törölt nick Creative Commons License 2007.03.03 0 0 51804
    köszke, de ez sem mutatja, hogy a memória milyen gyártótól van :(
    Előzmény: rali (51778)
    rage Creative Commons License 2007.03.03 0 0 51803
    van CloneCD-m, de teljesen másra használom.
    Előzmény: rali (51799)
    aulac Creative Commons License 2007.03.03 0 0 51802

    Nem ledorongolás volt. Csak szerettem volna tudni melyik a kettő között a jobb.

    Tudom, hogy vannak nála jobbak amik ráadásul ingyenesek, de én már csak ilyen maradi vagyok. (Megszoktam).

    Előzmény: rali (51801)
    rali Creative Commons License 2007.03.03 0 0 51801
    Köszönöm szépen a ledorongolást.
    Előzmény: aulac (51800)
    aulac Creative Commons License 2007.03.03 0 0 51800

    Köszönöm.

     Most már tisztában vagyok a különbségekkel.

    Ezzel az erővel azt is írhattad volna, hogy az egyik kétszer olyan hosszú mint amilyen zöld a másik.

    Nem azt kérdeztem, mennyivel rosszabb a konkurenciánál, hanem a kettő közötti programbeli különbséget. De nem erre válaszoltál.

     

    aulac

    Előzmény: rali (51792)
    rali Creative Commons License 2007.03.03 0 0 51799
    Vesd össze ezt a Nero-t mondjuk a CloneCD-val, vagy a FoxBurnerrel - példának okáért.
    Előzmény: rage (51798)
    rage Creative Commons License 2007.03.03 0 0 51798
    Van pár funkció benne, amit le kell tiltani.
    Előzmény: rali (51797)
    rali Creative Commons License 2007.03.03 0 0 51797
    Szubjektív.
    Túl sokat fontoskodik.
    Előzmény: rage (51795)
    Lacivill Creative Commons License 2007.03.03 0 0 51796

    Jól jár, csak én jártam rosszul:).

    Különben egy automatikus update ota van kb 2 hete, azóta az IE se enged letölteni semmit.

    A mozillával meg müködik a letöltés.

    Előzmény: robicsek (51794)
    rage Creative Commons License 2007.03.03 0 0 51795

    Nero 7-tel mi a gond ?

     

    Az újabb verziók már tökéletesen működnek.

    Előzmény: rali (51792)
    robicsek Creative Commons License 2007.03.03 0 0 51794
    szerintem csak nálad.
    először is nézd meg a PC óráját jól jár-e.
    Előzmény: Lacivill (51793)
    Lacivill Creative Commons License 2007.03.03 0 0 51793

    Kb 2 hete 1-2 órán belül újra be kell jelentkezni az indexbe, hiába irom a beállitásokban 99999 sec re, visszaállitódik a

    Kiléptetési idő 21474 sec-re, de annyit se enged...........

    Csak nálam van gond, vagy másnál is? Köszi..........

    rali Creative Commons License 2007.03.03 0 0 51792
    Egyik hülyébb, mint a másik.
    Előzmény: aulac (51791)
    aulac Creative Commons License 2007.03.03 0 0 51791

    Sziasztok!

     

    Segítsetek, legyetek szívesek.

    A kérdés: Mi a különbség a Néro7 Premium és a Nero7 Essential között?

     

    aulac

    mategyurcsovics Creative Commons License 2007.03.03 0 0 51790
    igen.sp2-es.ha jól olvastam a 48 bites LBA lehet a probléma.mármint annyire kell állítani.
    Előzmény: rali (51789)
    rali Creative Commons License 2007.03.03 0 0 51789
    Azt írta a srác, hogy SP2 az ikszpéje.


    Mellesleg. a redmondi seggfejek leszokhatnának az ilyen-olyan korlátok beszereléséről.Már a DOS-ban csak a baszok voltak a tahó memóriakezelés miatt.
    Előzmény: fair (51788)
    fair Creative Commons License 2007.03.03 0 0 51788
    Nem 130 hanem 127 GB határ volt... Az XPSP2 többek között iéyen okok miadt jött ki. Az XPSP2 látja és tudja kezelni a 127GB fölötti méretű winyókat
    Előzmény: rali (51783)
    rali Creative Commons License 2007.03.03 0 0 51787
    Aztatat irományolta, hogy esspékettes.
    Előzmény: rage (51786)
    rage Creative Commons License 2007.03.03 0 0 51786
    Service pack nélkül tényleg nem.
    Előzmény: rali (51785)
    rali Creative Commons License 2007.03.03 0 0 51785
    Nemáá.
    Előzmény: mategyurcsovics (51784)
    mategyurcsovics Creative Commons License 2007.03.03 0 0 51784

    a telepítéskor.de az alap xp nem is lát elvileg többet.

    Előzmény: rali (51783)
    rali Creative Commons License 2007.03.03 0 0 51783
    Most keletkezett ez a 130 gigás korlát?
    Előzmény: mategyurcsovics (51782)
    mategyurcsovics Creative Commons License 2007.03.03 0 0 51782
    egy asus barbone gép.3400mhz celeron.1gb ddr2 ram.250gb sata hdd.intel video kártya.xp prfessional.
    Előzmény: rali (51781)
    rali Creative Commons License 2007.03.03 0 0 51781
    Meséljed a konfigurációt részletesen.
    Előzmény: mategyurcsovics (51780)
    mategyurcsovics Creative Commons License 2007.03.03 0 0 51780
    nem tudom.kompletten vettem a gépet.csak nem volt rajta op rendszer.de a bioszban látja.
    Előzmény: rali (51779)
    rali Creative Commons License 2007.03.03 0 0 51779
    Az alaplapi SATA vezérlő drivere fönn van?
    Előzmény: mategyurcsovics (51777)
    rali Creative Commons License 2007.03.03 0 0 51778
    SiW
    Előzmény: Törölt nick (51776)
    mategyurcsovics Creative Commons License 2007.03.03 0 0 51777
    igen!egyben.
    Előzmény: rali (51775)
    Törölt nick Creative Commons License 2007.03.03 0 0 51776
    halló!

    nem tudjátok mivel lehet megnézni,hogy milyen fajta memóriák vannak a gépemben? everest meg az eszközkezelő se tudja..

    rali Creative Commons License 2007.03.03 0 0 51775
    Egyben van az a 250 giga?
    Előzmény: mategyurcsovics (51773)
    rali Creative Commons License 2007.03.03 0 0 51774
    Ezideig nem foglalkoztunk warezzel.
    Előzmény: annyi baj legyen (51772)
    mategyurcsovics Creative Commons License 2007.03.03 0 0 51773
    Hello! Valaki esetleg tuna segíteni?Van egy 250 gb-os sata hdd a gépemben,de a windows csak 130 gb-nak látja.(a bioszban 250 gb-osnak látszik)A service pack2 is fent van,de még így is csak 130 gb.Mi a megoldás?
    annyi baj legyen Creative Commons License 2007.03.03 0 0 51772
    http://bladeedition.atw.hu/

    különben itt vannak, miket módosítottak benne, sőt, ahogy látom, .reg fájlokat is le lehet tölteni a beállítások megváltoztatásához.
    Ha megbízol bennük, te dolgod, de egy hónap múlva sírni nem ér, hogy összeomlott a vinfos, mert szar, meg fúj májkroszoft
    Előzmény: annyi baj legyen (51771)
    annyi baj legyen Creative Commons License 2007.03.03 0 0 51771
    mert warezwin, mert összekókányolt akármi, aminek a fele ki van szedve, helyette mással van telepakolva, hát persze hogy nem fog úgy működni, ahogy kell.



    "A Windows XP telepítő, MAGYAR nyelvű, egy módosított anyag, amelyen nem kevés finomhangolást végeztem el biztonság és teljesítmény és megbízhatóság szempontjából. Sorozatszám-kulcsot nem kér, aktiválni szintén nem kell. A legújabb biztonsági és szoftver frissítéseket integráltam bele, egészen a kiadás napjáig (ver.:év.hh.nn) minden Windows Update-en szereplő(és nem szereplő, de tesztelt és hivatalos) biztonsági és egyéb szoftver frissítést tartalmaz (kivéve persze a Windows rosszindulatú szoftvereket eltávolító eszköze). Valamint néhány manapság már eléggé "szabvánnyá" vált programot (mint akár a DirectX) is integráltam, illetve az első windows indításkor választhatóan telepíthető. Integráltam még egy driver csomagot is, így a legtöbb ma ismert alaplappal és raid és egyéb IO vezérlőkkel elbánik alapból. Valamint felismeri és telepíti a Videókártya, hangkártya, alaplap, LAN, WLAN, CPU hardware eszözöket."

    hogyan lehet finomhangolást végezni a hardver ismerete nélkül? használj normális, karbantartott wint, és akkor választ kapsz a kérdéseidre, de nem tartom valószínünek, hogy bárki is neki fog állni, és feltérképezi a Blade lelkivilágát.
    Előzmény: Tnorbi88 (51770)
    Tnorbi88 Creative Commons License 2007.03.03 0 0 51770
    Hali!

    Windows Blade-m van, es azt szeretnem kerdezni hogy miert mindig rendszergazdai felhasznaloval jelentkezik be? Letrehoztam ket uj profilt de nem kinalja fel inditasnal hogy melyikbe akarok bejelentkezni. A Profiloknal is beallitottam mindent, de semmi. Valaki tud segiteni?
    Gorcsev Creative Commons License 2007.03.03 0 0 51769
    Pl. ilyesmire is, ja.
    Előzmény: rali (51768)
    rali Creative Commons License 2007.03.03 0 0 51768
    Esleg nem tetszik neki a korong anyaga.
    Előzmény: Gorcsev (51767)
    Gorcsev Creative Commons License 2007.03.03 0 0 51767
    Érzékenyebb az új cucc biztos.
    Előzmény: B Pali (51766)
    B Pali Creative Commons License 2007.03.03 0 0 51766
    Eredeti gyárilag írt DVD jó benne. Már végigtúrtam mindent, a Nero Info Tool-ban minden rendben látszik.
    Végülis valószínűleg valamit apróságot biztos elböktek az íráskor, nem tragédia, csak b@ssza a csőrömet, hogy a 3-4 éves Asus boldogul vele, a féléves NEC meg nem igazán.
    Előzmény: rali (51765)
    rali Creative Commons License 2007.03.03 0 0 51765
    Fogalmam sincs, Palikám - de roppant érdekes az eset.
    Előzmény: B Pali (51764)
    B Pali Creative Commons License 2007.03.03 0 0 51764
    Így a szombat délelőtti uborkaszezonban kérdeznék egyet:

    Kaptam valakitől egy általa írt DVD filmet, de érdekesen viselkedik.
    Két meghajtóm van a gépben, egy ASUS 16x DVD olvasó, és egy NEC 4550A DVD író.
    Ha beteszem az ASUS-ba, minden Ok, VinDVD lejátssza, TC és intéző és gajátgép mutatja a mappáit (video_ts audio_ts.)
    De a NEC-ben érdekes: VinDVD lejátssza, de a TC azt írja: nincs benne lemez, a sajátgép pedig tök üresnek mutatja. Clone DVD sem tud vele mit kezdeni. Az Iso Buster és az Ultra ISO viszont látja a tartalmát, és a VinDVD is lejátssza (!) Nero info azt írja, hogy foglalt 2 MB és ismeretlen fájlrendszer.

    Milyen kutya van itt elásva?
    robicsek Creative Commons License 2007.03.03 0 0 51763
    viszont ettől még magyar billentyűzetkiosztást, magyar böngészőt, stb azt lehet.
    én is angol winnel írok magyarul..:)
    Előzmény: Ali70 (51762)
    Ali70 Creative Commons License 2007.03.02 0 0 51762
    Szívás.
    Köszi!
    Jahno Creative Commons License 2007.03.02 0 0 51761
    Otthoni felhasználónak nem.
    Előzmény: Ali70 (51759)
    rali Creative Commons License 2007.03.02 0 0 51760
    Sajna, ez nem lehetséges.Magyar win kell rá.
    Előzmény: Ali70 (51759)
    Ali70 Creative Commons License 2007.03.02 0 0 51759
    Sziasztok!
    Lehet, hogy nagyon amatőr dolgot fogok kérdezni, de én nem tudom rá a választ.
    A kérdés az, hogy egy Németo.-ban vásárolt XP Home-t ( egy használt laptopról van szó, ez fut rajta ) át lehet-e bármilyen módon állítani magyarra ( gondolok itt utólag telepíthető nyelvi fájlra, vagy valami ilyesmire ) ?
    Lécci guruk, világosítsatok fel!
    THX!
    rali Creative Commons License 2007.03.02 0 0 51758
    Vidd vissza a boltba.Hozzál másik párat.
    Előzmény: Mazsigazdi (51757)
    Mazsigazdi Creative Commons License 2007.03.02 0 0 51757
    Nem, a kondik nem puposak :(
    A tipusa _kingmax_ (tudtommal nem gagyi)
    Na mind1, legfelyebb visszafejlesztek 1 Gigara, oszt annyi.
    Pedig jo lett volna
    Kosz
    Jancsi
    Előzmény: Jahno (51756)
    Jahno Creative Commons License 2007.03.02 0 0 51756
    Winnel semmit, annak mennie illik, aztán ennyi. Kivéve ha ram slotok mellett púposak a kis kondik, vagy csak gagyi minőség, akkor eleve -30% kapacitással műxik, így a második modul kihajtása már pont bukta.
    Előzmény: Mazsigazdi (51754)
    rali Creative Commons License 2007.03.02 0 0 51755
    Olvass vissza - írták, hogy semmit.
    Előzmény: Mazsigazdi (51754)
    Mazsigazdi Creative Commons License 2007.03.02 0 0 51754
    Ujabb fejlemeny:
    Ha kiveszem egyik vagy masik modult (tehat csak 1 GB marad) minden OK.
    De kettovel sem dualchanel modban, sem singel-ben nem akar mukodni.
    Nem emlekszik senki, kell-e valamit csinalni a Win-ben, ha 1GB-nel tobb memoria van a gepben?
    Jancsi
    Előzmény: Mazsigazdi (51719)
    LeMoLeMo Creative Commons License 2007.03.02 0 0 51753

    Varázsütésre minden megjavult...ki érti ezt???

     

    Lg.

    rali Creative Commons License 2007.03.02 0 0 51752
    Ó, igen.Nézem.
    Köszönöm.
    Előzmény: hájbrájen (51751)
    hájbrájen Creative Commons License 2007.03.02 0 0 51751
    ogg-ból kerestél v.mi konvertálót
    Előzmény: rali (51750)
    rali Creative Commons License 2007.03.02 0 0 51750
    Köszönöm - mi is lenne ez?Már nem rémlik és sok cucc van ott.
    Előzmény: hájbrájen (51748)
    hájbrájen Creative Commons License 2007.03.02 0 0 51749
    nah megint elrontottam:http://www.mp3towma.com/
    hájbrájen Creative Commons License 2007.03.02 0 0 51748
    HaliI
    Ha még aktuális: eztet leltem rali-nak
    Előzmény: rali (51747)
    rali Creative Commons License 2007.03.02 0 0 51747
    Számtalanszor megteszi a szoft.
    Előzmény: Gorcsev (51746)
    Gorcsev Creative Commons License 2007.03.02 0 0 51746
    Na, ezt csiná'd utánam!!! :))))))
    Előzmény: rali (51743)
    Gorcsev Creative Commons License 2007.03.02 0 0 51745
    Nem igazán... Nyomj Pause-t, és állítcsd be a monitoron a méretet rendesen.
    Előzmény: rali (51743)
    Gorcsev Creative Commons License 2007.03.02 0 0 51744
    Nem igazán... Nyomj Pause-t, és állítcsd be a monitoron a méretet rendesen.
    Előzmény: rali (51743)
    rali Creative Commons License 2007.03.02 0 0 51743
    Megpiszkálom majd én is.


    A POST képernyő méretét lehet valahogy kisebbre állítani?
    Előzmény: Gorcsev (51742)
    Gorcsev Creative Commons License 2007.03.02 0 0 51742
    Na, közbe' én is próbálom w2k-n, a BIOS-ban "None"-ra állítottam, meg se jelenik a POST-nál, itten meg simán müxik, látcanak a drájvok, stb...
    Előzmény: rali (51738)
    Gorcsev Creative Commons License 2007.03.02 0 0 51741
    Na egye fene, hagyhatod még kicsit! ;-)))))))
    Előzmény: rali (51740)
    rali Creative Commons License 2007.03.02 0 0 51740
    Most nem löhet, asszon gépez vadul.
    Előzmény: Gorcsev (51739)
    Gorcsev Creative Commons License 2007.03.02 0 0 51739
    Most akkor má' nézd meg, kíváncsi vagyok...
    Előzmény: rali (51738)
    rali Creative Commons License 2007.03.02 0 0 51738
    Az van és ott nem néztem - csak a sajátgépben.
    Előzmény: Gorcsev (51737)
    Gorcsev Creative Commons License 2007.03.02 0 0 51737
    Hát az felettébb érdekes.
    XP-d van, ugye? A lemezkezelésnél se látcott?
    Előzmény: rali (51727)
    Jahno Creative Commons License 2007.03.02 0 0 51736
    Ez a vonalad aktuális sebességét tudja mérni, semmi összesítés, meg ilyenek. DUmeter.
    Előzmény: inside81 (51734)
    rali Creative Commons License 2007.03.02 0 0 51735
    z dsl sebességmérő - megbízhatatlan vacak.

    DUmetert guglizzál.
    Előzmény: inside81 (51734)
    inside81 Creative Commons License 2007.03.02 0 0 51734
    Hali!
    Létezik olyan program amit feltelepítek a gépre és nyomon követhetem a havi adatforgalmamat?   Ilyesmit találtam csak nem tom hogy működik
    :-(  http://speedtest.net/
    Törölt nick Creative Commons License 2007.03.02 0 0 51733

    Az XP Systray-nél bugos jelenségek ismertek, de SP2 után már kevésbé jellemző. Azelőtt sem általánosan, mert hardverproblémák is befolyásolhatják (pl. egyik alaplapnál volt probléma, másiknál nem).


    Egyébként sok esetben elmondható, hogy amikor az XP furcsán viselkedik, "megbolondul", amögött valamilyen hardverhiba, működési bizonytalanság áll.

    Előzmény: scsabi (51710)
    Törölt nick Creative Commons License 2007.03.02 0 0 51732

    Win98 volt, ez biztos, akkoriban csak azt használtam. Megvettem a vadiúj 10,2-es Quantumot (került vagy 28 ezerbe...), hazavittem, 1024 cilinderig látta a BIOS, a Windows meg rendesen.

    Előzmény: Jahno (51731)
    Jahno Creative Commons License 2007.03.02 0 0 51731
    Hümm, azért ezt nekem sem szokta. Véletlenül nem Linux volt az a Win98?
    Előzmény: Törölt nick (51729)
    rali Creative Commons License 2007.03.02 0 0 51730
    Nekem nem volt ilyen szerencsém, vissza kellett jumperelni a 40 gigást.
    Előzmény: Törölt nick (51729)
    Törölt nick Creative Commons License 2007.03.02 0 0 51729
    Már az öreg BH6 idején is a BIOS 8,4 Gigának mutatta a 10,2 Gigás vinyómat, de a Win98 telepítőt ez nem zavarta egyáltalán, rendesen látta az egészet.
    Előzmény: rali (51714)
    B Pali Creative Commons License 2007.03.02 0 0 51728
    Köszi, ez a nyerő! Konverter, ami települ, és utána a jobbgombos menüben lesz olyan, hogy "save as Offce 97 2003 format"
    Azért jó, mert tovább fel kell dolgoznom PageMaker-ben és nem csak nézegetni.
    De ez má megin' 28 mega! Masztodon.
    Na mindegy, asszem maradok az Office 2000-nél :)
    Előzmény: Törölt nick (51720)
    rali Creative Commons License 2007.03.02 0 0 51727
    Nem hát.

    Na, az van: ha nem látja a bios, nem látja a win se.
    Előzmény: Gorcsev (51726)
    Gorcsev Creative Commons License 2007.03.02 0 0 51726
    De ne ám azt, amirül butulsz! :)))
    Előzmény: rali (51725)
    rali Creative Commons License 2007.03.02 0 0 51725
    Próbázom mindjárt.
    Előzmény: Gorcsev (51722)
    Gorcsev Creative Commons License 2007.03.02 0 0 51724
    Akkor passz, de azér' nézd meg, tényleg fönn van-e... (ott szok' lenni a fájl-lista is).
    Előzmény: DMA (51721)
    Gorcsev Creative Commons License 2007.03.02 0 0 51723
    Openoffice-os lehet.
    Előzmény: B Pali (51717)
    Gorcsev Creative Commons License 2007.03.02 0 0 51722
    Próbáld ki :)))
    Múltkor én is megszokásbul csak simán kivettem a drájvot a bios-ba' a kölök gépin, hogy ne kölljön tornázni meg drótokat rángatni, restart oszt' ott vigyorgott ugyanúgy... Mondok: anyád! :)))))
    Előzmény: rali (51716)
    DMA Creative Commons License 2007.03.02 0 0 51721
    Köszi, itt már jártam, de miféle szervizcsomagot emleget? A gépem automatikusan frissül, nem hinném, hogy nem lenne fent az említett csomag és épp tegnap este falta fel a gépet a helpsvc.exe...
    Előzmény: Gorcsev (51705)
    Törölt nick Creative Commons License 2007.03.02 0 0 51720

    A Word 2007 és az Excel 2007 fájljainak megtekintése a Word Viewer 2003 és az Excel Viewer 2003 segítségével

     

    http://support.microsoft.com/kb/925180/hu  

     

    Előzmény: B Pali (51717)
    Mazsigazdi Creative Commons License 2007.03.02 0 0 51719
    Memoriateszt megvolt, semmi hibat nem jelez.
    De a problema maradt, nem tudok megszabadulni tole.
    Esetleg mas otlet?
    Jancsi
    Előzmény: Mr_Fusion (51669)
    rali Creative Commons License 2007.03.02 0 0 51718
    Nincs ötletem - talán nyomtatás?
    Előzmény: B Pali (51717)
    B Pali Creative Commons License 2007.03.02 0 0 51717
    Hello!
    Küldtek nekem egy dokumentumot, állítólag Office 2007 formátumban van, .docx kiterjesztéssel. Az Office 2000-rem nem tud vele mit kezdeni. Nézőkével belelesve valami tömörített izé lehet, mert pk-val kezdődik. És tényleg, a TC meg tudja nyitni mutatja hogy van benne egy csomó mappa meg .xml fájlok.
    Egységsugaru user szerint nincs olyan a programban, hogy mentés másként.
    Mit javasoltok?
    rali Creative Commons License 2007.03.02 0 0 51716
    Nem ezt tapasztaltam eddig - igaz, nem is volt az utóbbi években ilyen bajom.
    Előzmény: Gorcsev (51715)
    Gorcsev Creative Commons License 2007.03.02 0 0 51715
    Kocsmáros úr, ne tessék félretájékoltatni a k. kuncsaftot!
    Az XP (is, meg a többi mai oprendcer is) teljesen simán kezeli a diszkeket akkor is, ha a bios-ban be sincsenek állítva.
    Persze amiről indul, az bent kell legyen, de a többi nem. Tehát teljesen nyugodtan be lehet rakni a nagy diszket, a biosba' le kell tiltani és hurrátorpedó.
    Előzmény: rali (51714)
    rali Creative Commons License 2007.03.02 0 0 51714
    Ha a Bios nem korrekten látja, a win se fogja elkezelni jól.
    Előzmény: extekergo (51713)
    extekergo Creative Commons License 2007.03.02 0 0 51713
    http://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=64841402&t=9157541 :( akkor most hogy legyen? Valaki mondjon még valamit!
    Előzmény: Törölt nick (51698)
    locsemege Creative Commons License 2007.03.02 0 0 51712
    Overclocking esetében szépen kirak mindent, alaphelyzetben meg még azt sem a minek a folyamata fut. Mi itt a rendezőelv?

    Én ugyan nem tartozom a nagy Windows fanok közé, de ezt a zöldséget még a Win-ről sem vagyok képes elhinni.
    Előzmény: scsabi (51710)
    slaci Creative Commons License 2007.03.02 0 0 51711
    Igen.
    Előzmény: rali (51684)
    scsabi Creative Commons License 2007.03.01 0 0 51710
    Egy hülye kérdés:

    XPSP2 Pro Hu van a gépemen. Mi alapján dönti ez el, hogy az óra mellé milyen tálcaikonok kerüljenek. Az eddigi tapasztalat szerint vszínűleg kockadobással, mert mindig más-és más ikonok krülnek oda. Overclocking esetében szépen kirak mindent, alaphelyzetben meg még azt sem a minek a folyamata fut. Mi itt a rendezőelv?
    Gorcsev Creative Commons License 2007.03.01 0 0 51709
    Nyilván... Persze a söröshordó is ott van holtversenybe' :))))))
    Előzmény: smith (51707)
    rali Creative Commons License 2007.03.01 0 0 51708
    Jaja.
    Előzmény: smith (51707)
    smith Creative Commons License 2007.03.01 0 0 51707
    Szerintem Gorcsev is úgy értette, hogy az után... :-)
    Előzmény: rali (51706)
    rali Creative Commons License 2007.03.01 0 0 51706
    Nyilván a pálinkásbutykos - ehhez kétség nem férhet.
    Előzmény: Gorcsev (51705)
    Gorcsev Creative Commons License 2007.03.01 0 0 51705
    Előzmény: piga (51704)
    piga Creative Commons License 2007.03.01 0 0 51704
    Szia!
    A súgó nyitás után csinálja ugyanezt,HelpSvc.exe hibát észlelt,stb.A procit felhúzza 100 %-ra.Letiltottam a hibaüzenet küldést,mégis folytatja,nehezen töltődik be a böngésző is.Egy guru segítsége jól jönne..
    Előzmény: DMA (51703)
    DMA Creative Commons License 2007.03.01 0 0 51703
    Sziasztok!
    Ha a gépemet magára hagyom egy félórára, elindul helpsvc.exe és úgy felzabál minden erőforrást, hogy alig tudok belépni.
    Mit lehetne tenni, hogy erről leszokjon?
    rali Creative Commons License 2007.03.01 0 0 51702
    Én házi user vagyok.
    Előzmény: oleg gontar (51701)
    oleg gontar Creative Commons License 2007.03.01 0 0 51701
    Nálam ISA szerver rombolja a reklámokat....
    Előzmény: rali (51695)
    rali Creative Commons License 2007.03.01 0 0 51700
    Mekkora gépen szalajtod?
    Előzmény: Törölt nick (51697)
    rali Creative Commons License 2007.03.01 0 0 51699
    Köszönöm.
    Be van körmölve, de elfeledtem és ezt jó tudni máskor is.
    Előzmény: locsemege (51696)
    Törölt nick Creative Commons License 2007.03.01 0 0 51698

    Valószínűsíthető, amennyire én tudom, XPSP2 lekezeli, lehet bármekkora. (SP2 integrált telepítő).

     

    Vagy telepítés először csak egy kisebb partícióra, utána SP2, utána partícionálás XP-n belül a Lemezkezelőben.

     

     

    Előzmény: extekergo (51685)
    Törölt nick Creative Commons License 2007.03.01 0 0 51697

    Én a Maxthon Reklámvadászába szoktam, jó is az...

    Ja, megy szépen Vistán is a Maxthon. E ööm e bodottá.

    Előzmény: rali (51695)
    locsemege Creative Commons License 2007.03.01 0 0 51696
    Adblock
    Előzmény: rali (51695)
    rali Creative Commons License 2007.03.01 0 0 51695
    Hova a citromba kell beleírni?
    Előzmény: oleg gontar (51691)
    rali Creative Commons License 2007.03.01 0 0 51694
    Jahno, légyszíves kimenteni belőle a cdplayer.exét és elküldeni nekem.
    Előzmény: Jahno (51690)
    Törölt nick Creative Commons License 2007.03.01 0 0 51693
    Na meg is van, szép az élet.
    Törölt nick Creative Commons License 2007.03.01 0 0 51692
    Kéjmédia, az az, rohadjon meg, ezt felejtettem el... Na mindjárt bevésem, köszönöm!
    Előzmény: oleg gontar (51691)
    oleg gontar Creative Commons License 2007.03.01 0 0 51691

    www.keymedia.hu -t kell kibelezni.

     

     

    Előzmény: Törölt nick (51688)
    Jahno Creative Commons License 2007.03.01 0 0 51690
    Ha kell van.
    Előzmény: rali (51684)
    rali Creative Commons License 2007.03.01 0 0 51689
    Lehet, ezek közt van:


    127.0.0.1 localhost
    127.0.0.1 advert.hu
    127.0.0.1 ad.advert.hu
    127.0.0.1 ad.adverticum.net
    127.0.0.1 ad.netriota.hu
    127.0.0.1 ads.adverticum.net
    127.0.0.1 ads.2ms.hu
    127.0.0.1 ads1.adverticum.net
    127.0.0.1 ads2.adverticum.net
    127.0.0.1 ads3.adverticum.net
    127.0.0.1 ads4.adverticum.net
    127.0.0.1 as.fotexnet.hu
    127.0.0.1 audit.median.hu
    127.0.0.1 media.fastclick.net
    127.0.0.1 gefjun.axelero.hu
    127.0.0.1 img.adverticum.net
    127.0.0.1 sher.index.hu
    127.0.0.1 sher2.index.hu
    127.0.0.1 static.saxon.hu
    127.0.0.1 statsector.hu
    127.0.0.1 tersius.axelero.hu
    127.0.0.1 top.yahun.hu
    127.0.0.1 traffic.index.hu


    Előzmény: Törölt nick (51688)
    Törölt nick Creative Commons License 2007.03.01 0 0 51688

    Help! Mi is vót az a sor, amit be kell írni, hogy ne látszódjanak ezek a reklámkiemelések a szövegben, mert büdösül bosszant.

     

    Feltoltam a magyar Vistát (egyébként igazán csúcs, csak ajánlani tudom!), és a kért anyag a másik XP-ses vinyón van, de az most pihen, hogy ne legyen kavarodás...

     

    Törölt nick Creative Commons License 2007.03.01 0 0 51687
    128 GB
    Előzmény: extekergo (51685)
    rali Creative Commons License 2007.03.01 0 0 51686
    A 40 giga - emlékeim szerint.
    80 gigás Samsungot talán kapsz még valahol és visszakorlátozhatod jumperrel - vagy használt vinyó.
    Előzmény: extekergo (51685)
    extekergo Creative Commons License 2007.03.01 0 0 51685
    Mesterek!

    Szaktanácsra van szükségem.

    Az alábbi öregecske gép, amit csak internetezésre és némi szövegszerkesztésre használok, új winchesztert kíván.
    CPU típusa: AMD Athlon, 650 MHz (6.5 x 100)
    Alaplap neve: Acorp 7VIA71A (5 PCI, 1 AGP, 1 AMR, 2 DIMM, Audio)
    Alaplapi lapkakészlet: VIA VT8371 Apollo KX133
    Rendszer memória: 256 MB (PC133 SDRAM)

    Jelenleg 40Gb wincsi van benne win98-al. Tanácsotokra gondolkodom egy másik wincsi beépítésén, amin az Xp menne majd.

    Elsődleges kérdés, milyen winchesztert vegyek, ill. ennek a vasnak mi a korlátja wincheszter kezelés tekintetében?

    rali Creative Commons License 2007.03.01 0 0 51684
    Uraim: volna valakinek a keze ügyében egy telepített w2k?
    rali Creative Commons License 2007.03.01 0 0 51683
    Evvel lehet küldeni is állományokat?
    Előzmény: Jahno (51681)
    Törölt nick Creative Commons License 2007.03.01 0 0 51682

    A TweakUI-ban van egy beállítás: "Show unread mail on welcome screen".

    Másokat épp ez szokott zavarni, szokták kérdezni, hogy lehet kikapcsolni.

    Előzmény: jogas (51673)
    Jahno Creative Commons License 2007.03.01 0 0 51681

    Én Xi Soft / NetTransportos vagyok. Még Etusnak is kiment vele a cucc Venezuelába :-D

    Előzmény: RTH41 (51679)
    rali Creative Commons License 2007.03.01 0 0 51680
    Jobb a foxikáé - mindig azt használom.
    Előtte meg Star Downloadert.Még az is jobb volt nála.
    Előzmény: RTH41 (51679)
    RTH41 Creative Commons License 2007.03.01 0 0 51679
    Sziasztok!
    Ismeri valaki a FlashGet lelkivilágát?
    Mióta közel 4Mbit-es netem van, az istennek nem bírom rávenni a max letöltési sebességre. A Firefox belső letöltője stabilan tölt 460-465 k-val, mig uezt a fájlt a FlashGet csak 240-250 k-val tölti.
    Próbáltam 1.73, 1.81 verziót, a Kapcsolódás sebességét kipróbáltam többféle beállítással és semmi változás.
    jogas Creative Commons License 2007.03.01 0 0 51678
    Köszi
    DMA Creative Commons License 2007.03.01 0 0 51677
    Másold be az ikonját az indítópultba...
    Előzmény: jogas (51676)
    jogas Creative Commons License 2007.03.01 0 0 51676
    Az Outlook Expressen?
    jogas Creative Commons License 2007.03.01 0 0 51675
    Hol kell beállitani az automatikus indulástí,?
    rali Creative Commons License 2007.03.01 0 0 51674
    Ha nem futa levelező, nincs, ami jelezzen.

    Automatikus indulásra lehet állítani a levelezőt, akkor jelez bekapcsolás után.
    Előzmény: jogas (51673)
    jogas Creative Commons License 2007.03.01 0 0 51673
    Van egy gondom.A számitogépem nem jelzi ki a bekapcsolásnál,hogy van e üzenetem,vagy levelem/mielött belépek a programba/Hogy kell beállitani a gépet?Előre is köszönöm
    Mazsigazdi Creative Commons License 2007.03.01 0 0 51672
    Bocsi
    angam = engem :)
    Előzmény: Mazsigazdi (51671)
    Mazsigazdi Creative Commons License 2007.03.01 0 0 51671
    Ez angam is erdekelne, ha lehet
    Koszi
    Jancsi
    Előzmény: uccsomohikan (51645)
    rali Creative Commons License 2007.03.01 0 0 51670
    Mondtam: alighanem.
    És nem is elképzelhetetlen.
    Előzmény: Mr_Fusion (51669)
    Mr_Fusion Creative Commons License 2007.03.01 0 0 51669

    Fura, hogy pont erre nem javasoltad helyből a memóriatesztet, mint a legtöbb hasonló problémára szoktad, pedig ha valamikor, akkor most igazán gyanús a dolog, mivel memóriacsere után kezdtek el érdekes dolgok történni.

     

    XP elvileg simán kezeli a fizikai memóriát egészen a 4GB-os hardveres határig, nem kell hozzá semmit állítgatni sehol.

    Előzmény: rali (51668)
    rali Creative Commons License 2007.03.01 0 0 51668
    Alighanema setupban - dehogy mit, azt nem tudnám megmondani.
    Előzmény: Mazsigazdi (51667)
    Mazsigazdi Creative Commons License 2007.03.01 0 0 51667
    Sziasztok szakik.

    Belefutottam egy csunya hibaba.
    A Vas: ASSUS A7N8 alaplap, Sempron 2500+ proci
    Win XP pro oprendszer
    A gond az, hogy miutan kicsereltem a 2 x 256MB dual chanel RAM-okat 2 x 1024 MB-osokra, azota egyes progik nem hajlandok rendesen mukodni.
    Legjellegzetesebb hiba az altalam leggyakrabban hasznalt, QuarkXPress nevu programban jelenkezik, pd. ha uj oldalt probalok a dokumentumhoz adni, egyszeruen kilep a progibol. (Persze minden addigi valtoztatasnak annyi, kezdhetem elolrol)
    Valakinek van otlete, merre keressem a hiba okat.
    Remlik, hogy olvastam valahol olyasmit, hogy ekkora memoriahoz valamit piszkalgatni kellene a rendszerben, de nem emlekszem pontosan!

    Minden segitseget elore is koszonok
    Jancsi
    annyi baj legyen Creative Commons License 2007.03.01 0 0 51666
    Tök jó, ha valaki egyértelműen fogalmaz :)
    Előzmény: rali (51663)
    Ambu-Lonci Creative Commons License 2007.03.01 0 0 51665

    Jó, a "noname" nem jelenti azt feltétlenül hogy vacak, csak azt, hogy nem COMPAQ, IBM, DELL, FuSi, meg ilyenek (hanem ezek szerint alkatrészekből lett összerakva). Egyébként a Matsonic c. neves cég nálam még az ASUS, ABIT stb. noname listában sem szerepel... :-)

     

    Ha viszont már "jópár éve" így működik, akkor mégiscsak gyanús az az elem. Úgy 3-4 évnél többet nem nagyon szoktak bírni. Szerintem rosszat ír az alaplapi "monitor", mert nyilván bedugva, bekapcsolva magasabb a fesz, mint kikapcsolva (nem mintha nem lehetne megoldani, hogy ténylegesen mérni lehessen).

    Én azért rendes voltmérővel is megmérném, mert már nagyon gyanús az életkora alapján is.

     

    Egyébként megnéztem a weboldalukról letöltve az alaplap kézikönyvét, és mintha a BIOS egyébként meg egyáltalán nem is tartalmazna semmiféle ilyen ház kinyitás figyelési lehetőséget. Talán mégis valami vírus? Mindenesetre az akksicsere után csak az optimalizált alapértelmezések visszaállításával lehet próbálkozni (a Load Optimized Defaults-szal) meg az Update ESCD data-val...

     

    AL

    Előzmény: GamMa (51655)
    Törölt nick Creative Commons License 2007.03.01 0 0 51664

    Fogod a böngésződet, és ott: Internetbeállítások -> Tartalom -> Automatikus kiegészítés,

    és ott berakod a pipát a Jelszavak mentése előtt rákérdezés elé.

    Előzmény: Aquarell (51661)
    rali Creative Commons License 2007.02.28 0 0 51663
    Vélhetőleg igen.

    Másutt kérdezte tőlem, de nem tudtam választ adni neki.
    Előzmény: annyi baj legyen (51662)
    annyi baj legyen Creative Commons License 2007.02.28 0 0 51662
    Ööööö... a böngésződ által tárolt jelszavakra gondolsz?
    Előzmény: Aquarell (51661)
    Aquarell Creative Commons License 2007.02.28 0 0 51661

    Azt meg tudjátok nekem mondani, hogy hogyan lehet visszaállítani a windowsban, hogy újra felbukkanjon az az ablak, amivel el lehet menteni a jelszókat, mert kitettem a kis pipát, hogy többet ne jelenjen meg, de mégiscsak kéne, hogy előjöjjön...

    rali Creative Commons License 2007.02.28 0 0 51660
    Jóvanna.Csak kérdeztem, na.

    Hawkeye kollégával ki lesz próbálva.
    Előzmény: Jahno (51659)
    Jahno Creative Commons License 2007.02.28 0 0 51659

    Szerinted hirdetném ha vacak lenne? Egyből laptopokról otthonról hozzá lehet férni céges adatbázishoz, vagy bármihez. Eddig kd. drága vasakkal, meg egyéb varázslatokkal csináltuk, most meg itt van, egyszerű ember otthon fel tudja tenni aztán máris tudnak lanpartyt játszani, céges júzer meg hozzáfér a központi vasakhoz gyorsan/egyszerűen.

    Előzmény: rali (51658)
    rali Creative Commons License 2007.02.28 0 0 51658
    Te is használod?Miként vélekedsz róla?
    Előzmény: Jahno (51657)
    Jahno Creative Commons License 2007.02.28 0 0 51657

    www.hamachi.cc

     

    Egyszerű, felrakon, create network, ott kap lesz egy hawekeyenet, vagy amit megadsz, cucc meg generál egy virtuális IP-t, valami 5.100.3.6 pld.

     

    Másik gépen felrakod, join to network, beírod a nevet/jelszót, az is kap egy IP-t, 5.127.56.2

     

    Oszt a két IP közt lan lesz, lehet pingelni, filemegsoztani, játszani, amit csak szeretnél. Tűzfalon/vízfalon is elég rendesen átközlekedik, skype-szerű p2p protokoll.

    Előzmény: Törölt nick (51654)
    Jahno Creative Commons License 2007.02.28 0 0 51656
    Igen, ez olyan okos.
    Előzmény: Johny Bravo (51651)
    GamMa Creative Commons License 2007.02.28 0 0 51655

    Hát..lehet, hogy "valamilyen" noname, de attól még egészen jól működik jó pár éve!:-)

    Szóval -ha a jó gépkönyvet találtam meg- akkor ez egy Matsonic MS137C+ alaplap VIA KT266A Chipset-el.

    Előzmény: Ambu-Lonci (51653)
    Törölt nick Creative Commons License 2007.02.28 0 0 51654
    Mesélj már egy pár szót lécci a Hamachiról.
    Előzmény: Johny Bravo (51651)
    Ambu-Lonci Creative Commons License 2007.02.28 0 0 51653

    Ez még tényleg nem. Úgy 2.5V alatt nem szokott elkezdeni rakoncátlankodni. De ez csak az az érték, amit az alaplap bekapcsolva kiír, nem biztos hogy ha megméred magát az elemet, ugyanennyit mérsz. Ha igen, na akkor viszont nem tudom, mi a baj.

    Lehet talán valamilyen speckó vírus?

    Azt hittem, valamilyen márkás géped van, abba szoktak beletenni kapcsolót.

    Tehát ez egy valamilyen VIA csipkészletes noname alaplap? Mondjuk a Gigabyte szerelt ilyen ITE érzékelővel több típust is... Gondolom nem tudod pontosan...

     

    AL

    Előzmény: GamMa (51652)
    GamMa Creative Commons License 2007.02.28 0 0 51652

    Bocs, közben nem voltam netközelben..

     

    Szóval megnéztem és semmi kapcsolóra utaló menüpont nincs a BIOS-ban.

    A backup-elemre vonatkozólag találtam egy értéket:

    3.3 V Battery> 3.24 V

    Szerintem ez még nem számíthatna lemerült elemnek, de ki tudja.

     

    Az alaplapom adatai:

     

    BIOS Date: 11/04/02
    BIOS Type: Award Modular BIOS v6.00PG
    Chipset:   VIA 82C3099 rev 0
    Superio:   ITE 8712F rev 5 found at port 2Eh

    CPU:       AMD Athlon(tm) XP 1466 Mhz MAX: 1500 Mhz
    BIOS ROM In Socket: Yes
    BIOS ROM Size:      256K
    Memory Installed:   512 MB

    Előzmény: Ambu-Lonci (51642)
    Johny Bravo Creative Commons License 2007.02.28 0 0 51651

    A vicc az (most próbáltam meg épp viccből), hogy hamacsin meg átmennek a fájlok, olyan sebességgel, mintha lanon lennénk (ez ilyen okos ez a hamacsi?).

     

    Na erre varjak gombot.

    Előzmény: Johny Bravo (51650)
    Johny Bravo Creative Commons License 2007.02.28 0 0 51650

    Üdv!

     

    Próbálok két xp-s gép között fájlokat (szép 2gb-os ghost fájlok) másolni. A gépek egy linksys routeren vannak összekötve, mindkettő lan-ra va dugva, tehát nem a wifi kavar be.

     

    Egy idő után a másolás sikertelen felirat ugrik elő, valami késleltetett akármi a hiba.

     

    A hiba egyébként olyannyira durva, hogy utána egymást pingelni se tudják a gépek. Miközben mindkettőn megy tovább a net, tehát a kapcsolat egy része működik.

     

    Mitől lehet ez?

    Ambu-Lonci Creative Commons License 2007.02.28 0 0 51649

    Még jó, hogy már találtál rá megoldást. :-)

    Szerintem a legegyszerűbb ilyen esetben mindjárt a szolgáltatóval elintéztetni.

    Valami jó kis webes levelező rendszerrel. Vagy ha használnak klienst, (Outlook, OE) akkor úgy kell beállítani, hogy ne törölje ki a szerverről tetöltés után a leveleket.

     

     

    AL

    Előzmény: ilolyou (51647)
    anyika55 Creative Commons License 2007.02.28 0 0 51648

    Hogy mik ki nem derülnek! :-)

     

    Bezzeg az én emberem megfellebbezhetetlenül közölte velem, hogy a Youtobe-ról NEM lehet menteni.

    Ha legközelebb jön, kiosztom alaposan, az biztos!

    Még ilyet! :-)

     

    Szép napot, további jó munkát, ill. pihenést!

     

     

    Előzmény: Törölt nick (51644)
    ilolyou Creative Commons License 2007.02.28 0 0 51647
    Hi all!
    Elkezdeném a problémám leírását bár igazából találtam rá megoldást, de hátha valaki jobb és használhatóbb ötlettel áll elő. Van egy kis iroda ahol 3 pc egy routerrel van összekötve hálóba és ezen keresztül érik el a netet. Tehát egy sima munkacsoportos háló van. Ennek még nem sok köze van a problémához, de hátha érdekes lehet. Van 4 e-mail címük és ezekről szeretnének letölteni és küldeni leveleket úgy, hogy minden gépen folyamatosan szinkronban legyenek az elküldött és fogadott levelek egyaránt. Tehát minden címre érkező levél megérkezik minden gépre és bárhonnan küld mailt valaki az bekerül mindenkihez az elküldöttek közé. Szeretnék szabályokkal szétválogatni a leveleket almappákba, hogy rendszerezni tudják. Outlook van használatban és azt szeretnék megtartani. A 4 e-mailhez pop3 elérés van. Csak ingyenes megoldások érdekelnék őket. Ha esetleg még a névjegyek szinkronizálása is menne az már hab lenne a tortán. Remélem érthető voltam és tud valaki segíteni. THX!
    Törölt nick Creative Commons License 2007.02.28 0 0 51646
    Már ott figyel nálad!
    Előzmény: uccsomohikan (51645)
    uccsomohikan Creative Commons License 2007.02.28 0 0 51645
    hali! ez a video lopó cucc engem is érdekelne, +köszönném, ha belinkelnéd a cuccot :))
    Előzmény: Törölt nick (51644)
    Törölt nick Creative Commons License 2007.02.28 0 0 51644
    Már úton is van a levelem a progival. Remélem a freemailed albírja a 3,5 megabájtot...
    Előzmény: Törölt nick (51643)
    Ambu-Lonci Creative Commons License 2007.02.28 0 0 51642

    Ja, azt nem írtam, csere után is azért egyszer ki kell kapcsolni ez az üzenetet.

    Vagy valami PC Health, vagy Security BIOS menüpontban kell keresni az "Intrusion Detection", vagy "Chassis Detection" menüpontot, ahol ilyen Enabled-Disabled-Detected közül a Detected jelzi hogy már riaszt, a Disabled-del lehet kikapcsolni, Enabled-del be (de csak akkor érdemes bekapcsolni, ha tényleg van érzékelő valahol).

     

    AL

    Előzmény: GamMa (51640)
    Ambu-Lonci Creative Commons License 2007.02.28 0 0 51641

    Ha nem vagy biztos a szükségességében, meg is mérheted csere előtt.

    Kapcsoló kell legyen valahol, maximum nem látható helyen van.

    Ha leírod a gép pontos típusát, akkor keresek hozzá szervízkönyvet és leírom, hol van...

     

    AL

    Előzmény: GamMa (51640)
    GamMa Creative Commons License 2007.02.28 0 0 51640

    Igen, azt valóban gondoltam, hogy a rendszerhez nincs köze a BIOS hibaüzenetnek, csak a pontosság miatt közöltem a rendszerem tipusát is. Elem-lemerülésre én is gondoltam, de ebben a kérdésben megerősítésre vártam.

    Kapcsoló nincs a fedél alatt.

    Köszönöm a segítséget, kicserélem az elemet.

    Előzmény: Ambu-Lonci (51639)
    Ambu-Lonci Creative Commons License 2007.02.28 0 0 51639

    A BIOS üzeneteknek a Windowshoz általában semmi köze az ég világon.

     

    A gépek egy része rendelkezik "Intrusion Detection"-nel, behatolás jelzéssel, ami egy kapcsoló a gép fedelénél, és egy kondenzátor, ami elveszti a töltését, ha leveszed a fedelet. Ezt az oprendszertől függetlenül a gép BIOS-a csinálja, (bár később lekérdezhető, cég így tudja észrevenni a gép nyitást, ami nem felhasználói feladat, sőt biztonságilag kritikus környezetben határozottan gáz) az érzékelés egyébként a BIOS beállítások között kapcsolható.

     

    Ha ezt egyébként a BIOS-ba belépve jóváhagyod, hogy igen tudomásul vetted, akkor már a következő alkalommal nem szabad szóljon, ha csak nem volt mégegyszer kinyitva. (Vagy kikapcsolhatod teljesen).

     

    Ha jóváhagyás/nyugtázás után megint szól, akkor vagy a kapcsoló hibás, vagy a kondenzátor, vagy jó esetben csak simán lemerült a gépben a CMOS akkumulátor (ami általában egy CR2032-es 3V-os gombakku). Én ez utóbbi ellenőrzésével kezdeném. Mindenesetre hardver hiba.

     

    És még az sem lehetetlen, hogy ugyanez okozza a kikapcsolási hibát is.

     

    AL

    Előzmény: GamMa (51638)
    GamMa Creative Commons License 2007.02.28 0 0 51638

    Tisztelt Guruk!

     

    Két  újabb probléma megoldásában kérnék segítséget.

    Frissen telepített XP -prof rendszernél /de a régi telepítésemnél ugyanúgy előfordult/ a rendszerből kilépés -kikapcsolás opcióval- után teljesen rapszódikusan hol valóban kikapcsol,hol pedig újraindul a gép. Mi lehet az oka?

    /Víruskeresők, spy-figyelők különféle garmadája azóta nagyon sokszor lefuttatva-eredménytelenül/

    A másik: egy ideje /újratelepítés előtt és utána is/ bootoláskor- közvetlenül a hardweradatok felsorolása után hibaüzenettel leáll a boot:

    "Warning! Your Computer Case has been opening!"

    Nyomjak F1-et,ha tovább, vagy menjek a setupba-írja még.

    F1 után normálisan továbblép.

    Semmiféle fedelem nincs nyitva a gépen.:-)

     

    Mi lehet az oka?

     

    Köszönettel várom a segítséget

     

    GamMa 

    DJG Creative Commons License 2007.02.28 0 0 51637
    Gyorsan cédére vagy dévédére velük! Ne felejtsd, ezek csak masinák, nem csak te nyúlhatsz félre, a lemezed is feldobhatja a talpát máról holnapra, és akkor még rosszabbul is járhatsz. Minden, ami fontos, legyen meg több helyen, és közte tartósabbakon is, mint egy merevlemez.

    Üdv,
    Gábor
    Előzmény: gewad (51636)
    gewad Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51636

    köszönöm a segítséget, úgy néz ki, megvannak a képeim!!!

     

    Előzmény: Törölt nick (51635)
    Törölt nick Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51635
    Feltétlenül bízzad szakemberre, nehogy végleg elvesszenek a képek!
    Előzmény: gewad (51631)
    gewad Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51634

    köszi a tippet. remélem segít! az asszony fellógat ha a kölkökről eltűnnek a képek.nem a rendszervinyón voltak a képek.

     

    Előzmény: Gorcsev (51633)
    Gorcsev Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51633
    "merre keresgessek"
    Pl. erre. De leginkább most ne nagyon piszkáld azt a meghajtót. Ha azon van a rendcer is, akkor legjobb lenne áttenni másik gépbe a vinyót.
    Előzmény: gewad (51631)
    rali Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51632
    GetDataBack, Restore 2514
    Előzmény: gewad (51631)
    gewad Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51631

    Sziasztok!

    Szeretnék gyors segítséget kérni tőletek.

    letöröltem véletlenül egy rakás képet (béna voltam na). esetleg valami progi létezik-e amivel vissza lehet "hozni" a képeket. nincsenek a lomtárban!

    Előre is köszi a segítséget.

    ha megmondjátok merre keresgessek nekem az is megfelelel.

     

    Gorcsev Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51630
    Áááá, közel se :))
    Kb. ugyanannyi. Persze az nem PC vót :)))
    Előzmény: Tapicska forgalmista (51629)
    Tapicska forgalmista Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51629
    A 20 ezer legalább 20 percig tartott. 620 ezer = 620 perc = több, mint 10 óra? Nem rossz!
    Előzmény: Gorcsev (51627)
    Törölt nick Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51628

    Ha a Nero elcseszte a rendszerben a DVD kodeket, talán célszerű mégis telepíteni egy lejátszót, ami kijavítja.

     

    Különben a Media Player alapból nem szokta lejátszani DVD-ket, mivel XP telepítés után még nincs DVD kodek. Csak miután felrakom, mondjuk a Power DVD-t.

    Előzmény: fotózoom (51621)
    Gorcsev Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51627
    Jólesett, mi? Képzeld el, a múltkor 620ezer fájlt töröltem egyetlen könyvtárból!!! Na az vót a nemsemmi :)))))))))
    Előzmény: Tapicska forgalmista (51625)
    rali Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51626
    Szerencséd van.
    Előzmény: Tapicska forgalmista (51625)
    Tapicska forgalmista Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51625

    Fogjál neki, ne kínlódj beteg oprendszerrel.

     

    Még utolsó lehetőségként megpróbáltam Gorcsev (tanár) úr ajánlatát és kitöröltem az összes *.chk *.rip *.tmp ~*.* file-t, majdnem 20000 volt belőle.

    És láss csodát, sikerült! Megint rendesen működik az IE!

     

    Köszönöm uraim a segítséget!

    Előzmény: rali (51620)
    rali Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51624
    Valami kövérebb videókártyát is beszerezhetnél esetleg.
    Előzmény: fotózoom (51621)
    sjohn Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51623
    Próbád ki az Nti cd & dvd makert!
    Előzmény: fotózoom (51621)
    locsemege Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51622
    Kösz. :-)
    Előzmény: Jahno (51619)
    fotózoom Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51621
    Üdv.! A következő a gondom: A Nero Vision telepítése után a Win Media Player nem játsza a DVD-ket rendesen. Eszméletlenül akad, még az egér is alig mozgatható. Nero telepítés előtt nem voltak gondjaim vele, futott minden rendesen. Egyéb lejátszókkal nem jelentkezik a hiba, de nem szeretnék több lejátszót felrakni, ha már eleve van egy a rendszerben. Ha a megjelenítést 16 bit-esre visszaveszem, akkor tökéletes a lejátszás. XP, AMD 2.8+, 512Mb, ELSA 32 Mb videó kari. Egyértelműen a Nero cseszi el, visszaellenőriztem többször.
    rali Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51620
    Fogjál neki, ne kínlódj beteg oprendszerrel.
    Előzmény: Tapicska forgalmista (51617)
    Jahno Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51619

    Nem Te voltál, az tényleg kő hülye idióta üldözési mániás agyatlan barom. Semmi szakmaiság, csak azt hitte ért hozzá, aztán kiderült, hogy mégsem, aztán a szolgáltató volt a hülye.

     

    Te legalább a másik fajta irányból vagy "hülye", mindig szoktam mondani, az ilyenek viszik előre a világot :-)

    Előzmény: locsemege (51618)
    locsemege Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51618
    Lehet, hogy ilyen is volt, az nem én voltam, csak félig magamra veszem ezt az inget, mert - kizárólag műszaki szempontból - én is tettem egy-egy rosszalló megjegyzést akkoriban, ha ez ugyanaz az eset. Nevezetesen arról van szó, hogy ezeket a nagyfrekvenciás jeleket pont-pont kapcsolatként, hullámimpedanciával lezárva lehet tisztességesen elvinni valahonnan egy másik helyre kábelen, minden más esetben reflexiók, állóhullámok lépnek fel, ami az aktuális kábelhossz és frekvencia függvényében adhat nagyon kis és meglehetősen nagy jelszinteket is. Ez viszont a minőség rovására történik.
    Előzmény: Jahno (51613)
    Tapicska forgalmista Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51617

    Formatcé?

     

    Nem szép dolog ilyen csúnyát mondani!

     

    Még probálkozom, de lelkem mélyén tudom, hogy ez lesz a vége.

    Előzmény: rali (51611)
    anyika55 Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51616
    Tudom, hogy Rátok mindig számíthatok. :-)
    Előzmény: rali (51615)
    rali Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51615
    Gyere csak, ha tudunk, segítünk.
    Előzmény: anyika55 (51614)
    anyika55 Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51614

    Nagyon kiokosított a jóember, 3 TV-re lehet megosztani a csomagot, mármint az előfizetést, a 4.-ik után kell új előfizetést kötni.

    De ez már engem nemigen érint, nem is foglalkozom vele, néha még a kettő is sok. :-)

     

    Köszönöm, ha gondom van, úgyis jövök hozzátok!

    Előzmény: Jahno (51613)
    Jahno Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51613
    Ez ilyen. Bár volt itt egy ember, aki az egész topikkal vitatkozott, hogy mert a mocskos szolgáltató megtiltja, hogy ne lehessen 2 TVre megosztani semmi áron, közben csak egy kis 3 dugós fémdoboz, kábel, szakértés, meg roppantófogó kérdése. Embernek meg ajánlottunk orvosokat az üldözési mániájára, de persze, gyere aztán kérdezz bátran, ha rövid, meg nem naponta lerágott csont, vagy ha nagyon elveszett az ember, akkor megoldjuk jól.
    Előzmény: anyika55 (51612)
    anyika55 Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51612

    Sziasztok!

     

    Jahno kedves, majdnem elfelejtettem megköszönni a tanácsodat, azóta vígan működik a másik tévém is.

    Nem kérdezett semmit, nem is szólt semmit, csak rákötött a modemre /asszem :-)/ valami kütyüt, és lőn világosság. :-)

    Igaz, a jattot megspórolta nekem, mert a csatornákat a tévékönyv hiányában nem volt hajlandó bekódolni, /jelzem a tv minima 15 éves, nem is emlékszem tv könyvre/,

    Hálisten a gyerek 10 perc alatt megoldotta dolgot, ingyen és bérmentve.

     

    Mégegyszer köszönöm, minden jót kívánok Neked, és persze a többi gurunak is!

    Előzmény: Jahno (51610)
    rali Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51611
    Formatcé?
    Előzmény: Tapicska forgalmista (51609)
    Jahno Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51610
    Fullos védelmet jelen viszonyok közt az XP jelenti... Win98 tele lehet lukkal, amit már nem foltoznak.
    Előzmény: Tapicska forgalmista (51608)
    Tapicska forgalmista Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51609

    Nincs másik ötletetek az IE probléma megoldására.

    Még nem döglött meg a tehén... ;-)

    Előzmény: rali (51597)
    Tapicska forgalmista Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51608

    A router túzfala az még nem fullos védelem, fertőzött weboldalt megnézve azt csinálnak a gépeddel, amit akarnak. Ez ilyen cucc elsőnek meg a Nod-ot kapcsolja ki, aztán lehet furán nézni.

     

    Mit kellene tennem a "fullos" védelemhez? Ha jól tudom, a NOD mellé nem ér másik védelmi szoftvert telepíteni.

    Előzmény: Jahno (51603)
    Tapicska forgalmista Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51607

    Megcsináltam a javító telepítést. Nem javult a helyzet.

    Viszont nem is romlott! :-)

    Előzmény: rali (51597)
    Törölt nick Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51606

    Nem lehet, hogy mindkét telepítéskor az XP után raktál fel valami progit, amit nem kellett volna?

     

    De lehet hw gond is, elsőnek a rali által javasolt memtest, aztán gyere, és megbeszéljük a további tesztelést. 

     

    Előzmény: Csikihuszi (51604)
    rali Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51605
    Memtest futtatása első körben.Hogy kizárjuk az ilyen jellegű hibát.
    Előzmény: Csikihuszi (51604)
    Csikihuszi Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51604

    Üdv,

    Kb. 2 éves gép, magam szereltem össze, legális Windows XP Home, néha kékhalál, vagy valamilyen alkalmazásból (játék stb.) hirtelen újraindulás. Három hete új probléma jelent meg, a WinXP indulásánál a "Bejelentkezés" képernyőnél megakad a program, onnan se előre, se hátra. Az eredeti merevlemezt úgy, ahogy volt hátratoltam slave-be, helyére betettem egy régebbit, újraformáztam, majd rátelepítettem az XP-t. Kezdetben megy minden simán, a szükséges anyagot (doksi, fotó) ki tudtam menteni DVD-re, de a negyedik-ötödik indításnál már jelzi, hogy a rendszerleíró adatbázist (vagy valami ilyesmit) helyre kellett állítani. Még két-három indítást elbír, majd jön az eredeti probléma, a bejelentkezésnél megáll a tudomány és annyi.

    Van-e valami tippetek, mi lehet a baj, lehetséges-e orvosolni. Előre is köszönöm.

    Jahno Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51603

    A router túzfala az még nem fullos védelem, fertőzött weboldalt megnézve azt csinálnak a gépeddel, amit akarnak. Ez ilyen cucc elsőnek meg a Nod-ot kapcsolja ki, aztán lehet furán nézni.

     

    Több, mint 100ezer kicsit túlzás, meg van az 30ból is.

    Előzmény: Tapicska forgalmista (51598)
    Törölt nick Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51602

    100 rugóból csilivili új gép jönne ki, nem a régit kéne turbózni (mellesleg nem is lehet).

     

    A jó hír, hogy ha van 128 MB RAM a gépedben, akkor már eldöcög rajta az XP, de ha 256 MB van (vagy lehet) benne, akkor meg tökéletesen működni fog. A 98-nak vége, el kell felejteni, már a Microsoft is leírta, nem frissítik többé. Ennyi volt, eljárt fölötte az idő vasfoga...

     

    Előzmény: Tapicska forgalmista (51598)
    rali Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51601
    Wab-ba is ki van mentve.
    Előzmény: Ambu-Lonci (51599)
    rali Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51600
    Vígan elhajszolja azikszpét - maximum ramot kell beleáldozni.
    Előzmény: Tapicska forgalmista (51598)
    Ambu-Lonci Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51599

    Működik Internet Locator Server irányában is (ILS, a NetMeeting használta címtárnak) meg Active Directory felé is, azokkal a telefonszámokkal (tehát ha az Outlook-ot Exchange-dzsel használjátok, akkor alapból). Nem tom, hogy WAB-bal vagy hasonlóval mi a helyzet, de talán azzal is.

     

    AL

    Előzmény: rali (51583)
    Tapicska forgalmista Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51598
    Van tűzfal a routerben, van vírusvédelem (NOD32), de a gép csak PIII-450. OpenOffice van rajta, semmi erőforrásigényes alkalmazásom nincs. A WIN98 és a NOD32 is jogtiszta. Tudom, hogy mindig a szegényember szívja meg, de az XP miatt, meg a gép felturbózása miatt több mint 100 e-t költeni, szemétségnek tartom.
    Előzmény: Törölt nick (51592)
    rali Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51597
    Inkább javító telepítést csinálj - az több sikerrel kecsegtet.
    Előzmény: Tapicska forgalmista (51596)
    Tapicska forgalmista Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51596
    Sajnos a scanreg nem használt. Scandisket már csináltam, de megpróbálom mégegyszer.
    Előzmény: Törölt nick (51589)
    Jahno Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51595
    Ha már internet, meg Win98, akkor mondjuk egy XP, meg azt futtatni képes PC...
    Előzmény: Tapicska forgalmista (51587)
    rali Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51594
    Bele kéne hegeszteni a topicleírásba, hogy kinyóc not supported.
    Előzmény: Törölt nick (51592)
    rali Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51593
    Koma, holnap délután itt lesz az Eizo.
    Előzmény: Törölt nick (51592)
    Törölt nick Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51592

    Azután meg el szabad gondolkodni egy korszerűbb, gyorsabb, stabilabb, biztonságosabb rendszer telepítésén.

     

    Nem, nem a Vistára gondolok, hanem az XP-re... 

    Előzmény: Tapicska forgalmista (51587)
    Johny Bravo Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51591

    Köszi!

     

    Már nyomon vagyok közben, a plain-text-es emiljeim átmennek, úgyhogy a html-lel dúsított változattal lehet valami, amitől freemail.hu, és externet.hu is visszaköpi.

    Előzmény: Jahno (51586)
    Gorcsev Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51590
    Először is ezt, bár most mintha épp nem menne...
    Mindegy, rali mester párszor már bemásolta...
    Előzmény: Tapicska forgalmista (51587)
    Törölt nick Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51589
    De egy ScanDisk-et is megérne a dolog.
    Előzmény: Törölt nick (51588)
    Törölt nick Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51588

    Ha már az üres lap betöltése is sokáig tart, ott már komoly a baj... :-) Talán elveszett valamelyik fájl a nagy pakolászás közben.

     

    Nem feltétlenül szükséges egyébként format (bár nem is azt írtad), mert már a Win98-nál is működött a javítótelepítés. Vagy ott van például a DOS módban alkalmazható scanreg parancs, bár az a registryt gyógyítja (vagy nem):


    scanreg /?
    scanreg /opt
    scanreg /fix

     

    ...valahogy így, ha jól rémlik.

    Előzmény: Tapicska forgalmista (51587)
    Tapicska forgalmista Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51587

    Sziasztok!

     

    Nagyon lelassult az InternetExplorerem.

    WIN98 SE HUN, IE 6.0.2800.110615 verzió, szélessávú internet, routeren keresztül.

    Két gép van a routerhez kapcsolva, a másik gépen nincs lassulás (tehát szerintem nem az internet kapcsolattal van baj). Ha kikapcsolom a másik gépet, az én gépemen akkor sem lesz gyorsabb az IE.

    A nyitó lap about blanc, de ez is kb fél perc múlva jelentkezik be. Megjelenik a keret, és a belső fehér rész megjelenésére kell sokat várni. Úgy látszik, mintha a Harddisk "gondolkodna" túl sokat, mielőtt el kezd dolgozni. A C: meghajtón 14,3GB a foglalt, és 8 GB a szabad terület. Töredezettségmentesítést csináltam, és mintha azóta lenne ilyen tetű lassú. Csináltam még egy töredezettség mentesítést, de az sem változtatott semmit.

    Mit lehetne tenni az újra installáláson kívül?

    Jahno Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51586
    Ha a célszerver tolja vissza, akkor esetleg olyat leeht, hogy az itteni címmere küldesz valamit abból a phpból, lehetőleg tartalmasat, mert errefelé spamszűrő is akad, aztán óra:perc / feladó alapján megleshetem a logot, mi jutott el idáig.
    Előzmény: Johny Bravo (51584)
    Johny Bravo Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51585

    Ja, időnként a levelek átkerülnek a 'messages with unreachable destination' queue-ba. De arról még mindig nulla infó, hogy miért. Egyébként létező emilcimről van szó.

     

    Szinte biztos, hgoy a php által összeállított levél nem tetszik a célszervereknek (ha formázatlan, header-ök nélküli levélt küldök php-val, az átmegy szépen), csak hát hibakód nélkül nem tudom, hogy miért...

    Előzmény: Johny Bravo (51584)
    Johny Bravo Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51584

    Üdv!

     

    Az webszerveremen (2k3 sbs), amin exchange a levelező szerver, php-val próbálok e-maileket küldeni.

     

    Valamiért azonban a levelek nem mennek el. Megtaláltam a leveleket az administrative groups > servers > szervernév > queues alatt az smtp-csatlakozónál.

     

    Egy baj van csak, ez a queue-s cucc egy kanyi infóval nem szolgál arról, hogy mi a francért nem mennek el a levelek, csak annyit látok, hogy State: queued vagy retry.

     

    Van arra mód, hogy megtudjam, mi a pontos hiba üzi, amit cél-szerverek (pl. freemail.hu) visszadobnak?

     

    Ezzel, hogy, state: queued k.vára nem vagyok kisegítve...

    rali Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51583
    Na, ez a dialerexe lesz a megoldás, úgy látom.Majd beleszuszakolom a telszámokat valahogy.Nagyon köszönöm, atya.
    Előzmény: Ambu-Lonci (51581)
    rali Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51582
    Ki lehet menteni persze..pbk fájlba, ki is van mentve.
    Előzmény: Ambu-Lonci (51581)
    Ambu-Lonci Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51581

    Addig is próbálkozhatsz a Run-ba beírva a dialer.exe -t, hátha az is jó lesz (ez elvileg Windows Active Directory felhasználókat is fel tud hívni TAPI-n keresztül).

     

    Nem létezik, hogy ne lehetne egyébként abból valahogy kiexportálni... És valahová átimportálni...

     

    AL

    Előzmény: rali (51580)
    rali Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51580
    Köszönöm, atyám.Nyilván visszabányászom a régi jó Rockwellt.
    1000 telefonszám van letárolva a tárcsázójában.
    Előzmény: Ambu-Lonci (51579)
    Ambu-Lonci Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51579

    Már válaszoltam is... Még nem túl sok jó hírrel...

     

    AL

    Előzmény: rali (51578)
    rali Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51578
    Köszönöm, Audacíty van telepítve.

    Kaptál mailt tőlem?
    Előzmény: Ambu-Lonci (51577)
    Ambu-Lonci Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51577

    Meg az Audacity. Van belőle pendrive-ra felmásolható, Portable változat is, és tejesen free.

     

    AL

    Előzmény: rali (51555)
    rali Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51576
    Hihi.
    Előzmény: Gorcsev (51573)
    Gorcsev Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51575
    De én nem a flashgetet mondtam :)))
    Nem csak az a baja, hogy több szálon kezdi leszedni? Azt nem mindenhol szeretik.
    Előzmény: Törölt nick (51574)
    Törölt nick Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51574
    FlashGettől nem jobb egyik se (de azért flémet ne indítsunk benne, annyit nem ér az egész).
    Előzmény: Gorcsev (51571)
    Gorcsev Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51573
    Ja, szélessáv, mer' 2 dvd, mi? :)))
    Előzmény: rali (51567)
    rali Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51572
    Ez egy másik - tökfejnél találtamés magamhoz szólítottam.
    Előzmény: Törölt nick (51568)
    Gorcsev Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51571
    Mér' szakadna meg?
    Egyébként meg wget, freshdownload, ilyenek...
    Előzmény: Törölt nick (51563)
    rali Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51570
    Szokás szerint.Előírásosan.
    Előzmény: Törölt nick (51566)
    Törölt nick Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51569
    Akkor már fix, hogy berúgunk...
    Előzmény: rali (51567)
    Törölt nick Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51568

    Miért? a PS nem veszett el?! Csak nem visszavitte a posta?! Tán rosszul címezted?

    Én kérdeztem a postásunktól, aszonta, hogy el szokták lopni a postán az ilyesmit...

    Előzmény: rali (51567)
    rali Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51567
    Húsz perc múlva a postán van a Pinnacle Studio-val egyetemben.
    Előzmény: Törölt nick (51564)
    Törölt nick Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51566
    Meg még jól be is rúgunk.
    Előzmény: rali (51565)
    rali Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51565
    Igenis, értettem.
    Előzmény: Törölt nick (51564)
    Törölt nick Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51564
    Nem vergődök vele, ott egye meg a fene. Ha majd egyszer találkozunk, akkor elkérem tőled...
    Előzmény: rali (51562)
    Törölt nick Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51563

    Nálam 70 kb/s-mal akkar lejönni, az kb. 3 óra, vajon hányszor fog mexakadni...

    Kizárt, hogy belevágjak letöltőprogi nélkül, azt meg nem engedi az a fos szájt.

     

    Előzmény: rali (51561)
    rali Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51562
    Esleg próbáld ki a Star Downloadert.
    Előzmény: Törölt nick (51559)
    rali Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51561
    Második kísérletre az éccaka lekúszott.
    Előzmény: Törölt nick (51559)
    Törölt nick Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51560

    Kiabál, hogy túl sok az 5 szál, na leveszem egyre, akkor meg az a baja, hogy "login incorrect".

    Ott is nagyon vágják a letöltés vezérlést...

    Előzmény: Törölt nick (51559)
    Törölt nick Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51559
    Hogy a rákba szedted le? Itt a Flash Get sorozatban hibajelentést küld, amikor próbálom lehúzni.
    Előzmény: rali (51558)
    rali Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51558
    Jahno!

    Ez már a Fedora - livecd ramból!Megtetszett a holmi nagyon!
    rali Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51557
    Köszönöm.
    Olyan is kellene, ami ogg fordít mp3-ra.
    Előzmény: hájbrájen (51556)
    hájbrájen Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51556
    Hali!
    Audiograbber? külső vagy belső forrásból, vaw-ot vagy mp3-at, egy menetben vagy többlépésben. ami szemnek, fülnek teccik:)
    Előzmény: rali (51555)
    rali Creative Commons License 2007.02.26 0 0 51555
    Az is tudja?Sose használtam még.
    Előzmény: Törölt nick (51554)
    Törölt nick Creative Commons License 2007.02.26 0 0 51554
    Most viccősz? Ott a Nero hanxerkesztője, de ha komolyabb kell, akkor Sound Forge.
    Előzmény: rali (51553)
    rali Creative Commons License 2007.02.26 0 0 51553
    Kedves uraim, egy olya nprogira volna szükségem, ami valami fájlba tudná menteni, amit a hangkártya megszólaltat.Ajánljatok valamit, kellene.
    rali Creative Commons License 2007.02.26 0 0 51552
    Köszönöm, már indult is a letöltés.
    Előzmény: Jahno (51551)
    Jahno Creative Commons License 2007.02.26 0 0 51551

    Jajajaja, de mintha már DVD-s lett volna. Utolsó egyik gépemen el sem indult, vagy éppen hirtelen nagy felbontással, de érdemes elrakni a többi közé, asszem az ADSL jelszót a SCSI raides cuccról ezzel bírtam kikapni:

     

    http://download.fedora.redhat.com/pub/fedora/projects/live/

    Előzmény: rali (51550)
    rali Creative Commons License 2007.02.26 0 0 51550
    Kolléga úr: van live cd- Fedora?
    Előzmény: locsemege (51548)
    kontár2 Creative Commons License 2007.02.26 0 0 51549
    Működik!!!!
    Köszi!
    Előzmény: Gorcsev (51489)
    locsemege Creative Commons License 2007.02.26 0 0 51548
    Őszintén sajnálom. De ha csak gondod volt vele, ne használd. Azért a hardware hiba sem teljesen esélytelen, illetve a hibásan kiírt DVD.

    Nekem szerencsére kezesbárány, minden jól működik rajta.
    Előzmény: skatz (51545)
    golfdva Creative Commons License 2007.02.26 0 0 51547
    Jó estét!Elfogyott a 3 napi hidegkajáén és végül a Google-n megtaláltam az emlitett hibakódot,pár izé-hozé-bigyót bekellett csak másolnom és lőn világossag!Mekkora ász vagyok-kanász!
    Előzmény: golfdva (51331)
    Törölt nick Creative Commons License 2007.02.26 0 0 51546

    Sokan rendszergazdaként neteznek, más kérdés, hogy én is. :)  Nem használok víruskeresőt, de 6 évnyi XP korszak alatt csak egy SpySheriff fertőzést kaptam, böngészés közben. Azt is le tudtam vadászni, bár elég cseles, menet közben mutálódó program. Lelövöm, előbújik más más néven... De ennyi kell is néha, kis szórakozás... :) Bár a SpySheriffet nem védte ki, de szerintem elengedhetetlen egy jó webfilter használata, ami egyúttal a reklámokat is szűri.


    Vista-n az IE7 sandbox rendszerben fut (vagyis elvileg elszigetelten a rendszertől), nem beszélve a Vista többi biztonsági megoldásáról.

    Előzmény: skatz (51539)
    skatz Creative Commons License 2007.02.26 0 0 51545
    fedora core 6-ot. sok bajom volt vele mert nem értettem a scriptekhez, .conf szerkesztéshez, az update-k sokszor rosszul sültek el, és ami a legfontosabb: rajtam kívül a többi felhasználó "tök hülye" és nekik a linux sokszor húzott falakat.
    a másik, kisebb probléma inkompatibilitás néhány hardverrel, amit eddig egy külön kölcsön laptopon oldottam meg.
    Előzmény: Jahno (51543)
    skatz Creative Commons License 2007.02.26 0 0 51544
    persze, ez így igaz, de nem csak én használom, több limited user van, aki aztán néha belecsap a levesbe.
    Előzmény: Jahno (51542)
    Jahno Creative Commons License 2007.02.26 0 0 51543
    De ha már itt tartunk, eddig milyen Linuxot hasznátál, valamint mi volt a váltás oka? miért tértél át Winre?
    Előzmény: skatz (51539)
    Jahno Creative Commons License 2007.02.26 0 0 51542
    Csak akkor fertőződhet meg, ha hülye vagy, aztán minden jöttment vackot gondolkodás nélkül feltelepítesz, képnézegetőtől a vírusig.
    Előzmény: skatz (51539)
    skatz Creative Commons License 2007.02.26 0 0 51541
    nem sokkal drágább.
    Előzmény: skatz (51540)
    skatz Creative Commons License 2007.02.26 0 0 51540
    pontosan mi a különbség?
    Előzmény: Jahno (51538)
    skatz Creative Commons License 2007.02.26 0 0 51539
    köszi!

    másik kérdésem, ami nagyon fontos a számomra. eddig linuxot használtam, aminél a kártékony kódok, szoftverek soha nem kerültek a figyelmem középpontjába. windowsnál úgy tudom, más a helyzet, hiába van egy eredeti operációs rendszered, attól még az pillanatok alatt megfertőződhet. hogy lehet ez ellen 100%-osan védekezni? egy cég szerverein gondolom ez így már meg van oldva, tehát van rá lehetőség. de hogy?

    most avast ingyenes vírusirtót és figyelőt használok.
    Előzmény: rage (51537)
    Jahno Creative Commons License 2007.02.26 0 0 51538
    Ragaszkodsz a Profhoz? Mert azért az jócskán drágább, mint a home, aztán elég sok helyre nem is nagyon kell.
    Előzmény: skatz (51535)
    rage Creative Commons License 2007.02.26 0 0 51537
    Komolyabb számtech szaküzletekben szinte mindenhol.
    Előzmény: skatz (51535)
    rage Creative Commons License 2007.02.26 0 0 51536

    A biztonsági javítások a Windows Update-en keresztül letöltődnek akkor is, ha nem legális, de SP2-es az XP.

     

    Ha nem tudod feltenni az SP2-t sem, akkor rendesen ki vagy téve mindenféle támadásnak. Egy naprakész víruskereső, egy jó védelem spyware-ek ellen, egy jó tűzfal, s az XP napra készsége - ezek együtt adják egy biztos rendszer alapjait, természetesen emellett az óvatos netezés is ugyanolyan fontos.

     

    Mindezeket könnyebben és egyszerűbben éred el egy legális XP-n, mint egy

    olyanon, amit havonta kell törni a különböző geniune frissítések miatt.

    Előzmény: skatz (51532)
    skatz Creative Commons License 2007.02.26 0 0 51535
    értem. azt esetleg meg tudod mondani, hogy hogy juthatok hozzá egy eredeti, angol nyelvű windows xp professionalhoz? hol tudok ilyet vásárolni?
    Előzmény: rali (51534)
    rali Creative Commons License 2007.02.26 0 0 51534
    Mind a kettőre gondoltam.
    Előzmény: skatz (51532)
    skatz Creative Commons License 2007.02.26 0 0 51533
    gimnazisták számára létezik olyan konstrukció, amivel olcsóbban lehet eredeti microsoft szoftverhez jutni, vagy csak egyetemi hallgatóknak?
    Előzmény: rali (51530)
    skatz Creative Commons License 2007.02.26 0 0 51532
    a biztonság alatt pontosan mit értesz? jogi vagy szoftveres biztonság?
    Előzmény: rali (51530)
    annyi baj legyen Creative Commons License 2007.02.26 0 0 51531
    amióta küldözgetem a viharvadászra a képeket, 10 másodpercenként, nekem sem nagyon volt leállítva a gép, max. hetente újraindítom, a rekordom 589 óra volt eddig, de nem volt soha semi gond vele. Az elmlt öt évben, mióta megvan a gép, kétszer volt újratelepítve.
    Előzmény: Jahno (51526)
    rali Creative Commons License 2007.02.26 0 0 51530
    Vedd meg.
    Az egyrészt biztonság, másrészt etikus.

    Én is megvettem.
    Előzmény: skatz (51529)
    skatz Creative Commons License 2007.02.26 0 0 51529
    megbízhatóság szempontjából számít az,hogy megvásárolt vagy "letöltött" szoftvert használok?

    frissítések már nem jönnek ha nem genuine a cucc...

    ezek mennyire lényeges dolgok? (tegyük most félre azt a tényt, hogy egy cégnél a legalitás másként kerül előtérbe)
    Előzmény: DMA (51527)
    rali Creative Commons License 2007.02.26 0 0 51528
    Az tény, hogy nem egy kinyóc.Nem lehet megbízhatatlansággal vádolni.
    Előzmény: DMA (51527)
    DMA Creative Commons License 2007.02.26 0 0 51527
    Nekem a cégnél rendszergazda gépen megy az Xp már jó ideje kikapcsolás nélkül, éjszaka rengeteg dolga van, de köszöni jól van...
    Előzmény: skatz (51525)
    Jahno Creative Commons License 2007.02.26 0 0 51526

    Nekem 4-5 évesek is vannak, a titkárnéni ráadásul admin is rajt. Ami komplett irodát szállítottam 2005 februárjában az pld. nem volt olyan régen, de azóta megy 5 XP kliens+SBS szerver, aztán kész.

     

    Én nem lepődök meg, ha 3-4-x évet lehúzott már egy XP, kicsinálás nélkül.

    Előzmény: skatz (51525)
    skatz Creative Commons License 2007.02.26 0 0 51525
    egy barátom az állítja, hogy a legálisan vásárolt xp-je 3 éve szinte kikapcsolás nélkül fut és soha nem volt semmi probléma vele, se vírusok, se belső para... higgyek neki?
    skatz Creative Commons License 2007.02.26 0 0 51524
    nem :( kicsi a vinyóm ,minden bitre szükség volt...
    Előzmény: Gorcsev (51522)
    Gorcsev Creative Commons License 2007.02.26 0 0 51523
    Az nem "modellez" semmit, hanem azokkal lehet használni a graf. felületet...
    De ha má' bill. se vót, akkor télleg tökmindegy. Az inkább vmi usb-gáznak tűnik, besz@rt a port vagy mittomén.
    Előzmény: GamMa (51521)
    Gorcsev Creative Commons License 2007.02.26 0 0 51522
    Nem volt véletlenül külön partíción a home?
    Előzmény: skatz (51520)
    GamMa Creative Commons License 2007.02.26 0 0 51521
    Izé...ez nem tudom ,mit modellez /ENTER-t??/, de a billentyűzet sem élt ekkor már, mint említettem.
    Előzmény: Gorcsev (51515)
    skatz Creative Commons License 2007.02.26 0 0 51520
    próváltam mindent, hidd el. végül a home mappa is eltűnt, úgyhogy valami embertelen elcseszés lehetett az egész mögött...
    Előzmény: locsemege (51518)
    rali Creative Commons License 2007.02.26 0 0 51519
    Ezaz, ez a legegyszerűbb.
    Előzmény: Gorcsev (51516)
    locsemege Creative Commons License 2007.02.26 0 0 51518
    Megfektetted szegény Fedorádat? Az install CD-jéről indítsd a gépet, s a boot: promptnál beírod: linux rescue
    Előzmény: skatz (51508)
    Jahno Creative Commons License 2007.02.26 0 0 51517
    Ha Linux nincs, de szélessáv van, akkor Live CD letölt, aztán kész.
    Előzmény: skatz (51513)
    Gorcsev Creative Commons License 2007.02.25 0 0 51516
    Előzmény: skatz (51513)
    Gorcsev Creative Commons License 2007.02.25 0 0 51515
    "valami kattintósat kérdezett z XP és nem tudtam továbbengedni"
    Öööö... Tab + Space??? :-O
    Előzmény: GamMa (51510)
    robicsek Creative Commons License 2007.02.25 0 0 51514
    beirtam googleba "XP read ext3 linux", oszt az első találat ez lett: http://www.diskinternals.com/linux-reader/
    Előzmény: skatz (51513)
    skatz Creative Commons License 2007.02.25 0 0 51513
    de linux nincs csak win xp es egy ext3 particio az adatokkal.... ehhez valami segítséget tudnátok?
    Előzmény: skatz (51508)
    GamMa Creative Commons License 2007.02.25 0 0 51512
    Azt hiszem talán bejelentkeztetni akart,vagy mi.Biztosan kérdezett,tudom,mert többször is próbáltam és ott mindig elakadtam.
    Ja,hát végülis túl vagyok rajta,csak gondoltam okulásul....ha esetleg újra találkoznék a problémával.
    Vagy valaki más.
    Előzmény: robicsek (51511)
    robicsek Creative Commons License 2007.02.25 0 0 51511
    csökkentett modhoz nem kell egérkatt - ott csak F8-at nyomsz, és előjön. Az előtt XP nem kérdezhet kattintosat, szvsz.
    de már mindegy, ha reinstall megoldott, most már nehéz kitalálni mi volt.
    Előzmény: GamMa (51510)
    GamMa Creative Commons License 2007.02.25 0 0 51510
    Csökkentett módig sem tudtam eljutni,mert valami kattintósat kérdezett z XP és nem tudtam továbbengedni.
    Igen,USB-s,de ugyanez volt PS/2 billentyűzettel is.
    Előzmény: robicsek (51507)
    robicsek Creative Commons License 2007.02.25 0 0 51509
    linuxra felnyomsz egy sambat, szépen minden win is látja mint megosztott drive.
    Előzmény: skatz (51508)
    skatz Creative Commons License 2007.02.25 0 0 51508
    tudtok mondani ext3-at iro-olvaso programot vagy drivert xp-hez?
    robicsek Creative Commons License 2007.02.25 0 0 51507
    igy már nehéz okosat mondani... meg kellett volna probalni csökkentett modban.
    USB-s cuccok voltak?
    Előzmény: GamMa (51506)
    GamMa Creative Commons License 2007.02.25 0 0 51506
    Tisztelt Guruk! Tudna-e valaki segíteni a következő probléma megoldásában? XP-professzional rendszerből este tisztességgel kilépek.Másnap reggel első bootolás közben -valahol a grafikus felület megjelenése környékén- eltűnik egér és billentyűzet.Többszöri próba más egerekkel,billentyűvel-ugyanaz.Mivel képtelen vagyok így kommunikálni a Windows-al,minden javítási kísérlet reménytelen. Format C:,újrainstall után probléma megszűnik. Mi lehetett a hiba oka?
    rali Creative Commons License 2007.02.25 0 0 51505
    nyehhehe
    Előzmény: robicsek (51504)
    robicsek Creative Commons License 2007.02.25 0 0 51504
    kabbe:) :-)
    Előzmény: rali (51502)
    robicsek Creative Commons License 2007.02.25 0 0 51503
    irde be googliba hogy microsoft campus licence, jo sok találat lesz.
    Előzmény: skatz (51501)
    rali Creative Commons License 2007.02.25 0 0 51502
    A gugli a barátod.
    Előzmény: skatz (51501)
    skatz Creative Commons License 2007.02.25 0 0 51501
    hl lehet és mennyibe kerül? újra kell majd telepíteni?
    Előzmény: robicsek (51500)
    robicsek Creative Commons License 2007.02.25 0 0 51500
    meg kell venni.
    igen, campus licence, ugye.
    Előzmény: skatz (51499)
    skatz Creative Commons License 2007.02.25 0 0 51499
    szevasztok.

    hogy lehet egy nem genuine windows xp-t genuine-á tenni?

    vásárolhat diák olcsóbban windowst?
    rali Creative Commons License 2007.02.25 0 0 51498
    Ez a minimum, amit tehettem.
    Előzmény: lotht (51497)
    lotht Creative Commons License 2007.02.25 0 0 51497
    Köszi! :)
    Előzmény: rali (51495)
    atonxk Creative Commons License 2007.02.25 0 0 51496
    Sziasztok. Az Outlook 2003-ból szerintetek lehet valahogy ics formátumba
    exportálni a naptárban tárolt adatokat?

    Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!