Keresés

Részletes keresés

Piho Creative Commons License 2014.07.11 0 0 284

Rendben, akkor biztosan össze fog jönni. Előre is köszönöm.

Előzmény: setya64 (283)
setya64 Creative Commons License 2014.07.11 0 0 283

Általában 2-3 hetente megyünk Komáromba ott van ugyanis a lakókocsi letelepítve a Solaris kempingben, valamikor csak sikerül egyeztetnünk. Télen-nyáron járunk oda, jó a társaság, jó a víz, és nem kell dolgozni, mint itthon.

Előzmény: Piho (281)
Piho Creative Commons License 2014.07.11 0 0 282

Ma kaptam meg a súlyadós határozatot az önkormányzattól a tavasszal átíratott CT5-3 után.

 

 

Imígyen szól a passzus:

 

fajtája: CAMPTOURIST CT-5.3

önsúly: 350 kg

összsúly: 500 kg

adóalap: 425 kg

 

Az adó mértéke fenti adóalappal számolva, minden megkezdett 100 kg után

-egyéb tehergépjármű, pótkocsi, utánfutó, autóbusz, nyergesvontató, lakókocsi és lakópótkocsi esetén 1,380 Ft.  

 

nos,

 

így pontosan 5 x 1,380 = 6,900 Ft lett az éves díja.

Előzmény: fox888 (279)
Piho Creative Commons License 2014.07.11 0 0 281

Köszönöm, el is mentem volna érte azonban 15-én indulunk Olaszországba a jól megérdemelt sós lébe történő egyhetes pancsikolásra a családdal, természetesen a CT5-3-al.

Esetleg ha élhetek vele amikor megjövök lebizniszeljük ok?

Előzmény: setya64 (278)
setya64 Creative Commons License 2014.07.11 0 0 280

Íme a Skif belső fotói, ugye Ti sem láttatok még ilyen sátrat ? Pedig gyári, a szivacsok és az ágybetét a hálófülkében méretre készült, új.

fox888 Creative Commons License 2014.07.11 0 0 279

Én ezt találtam egy régebbi cikkben a "súlyadó"-ról 2011-ből:

 

... Továbbá adó is fizetendő, mely annyiszor 1 200 Ft, ahányszor száz kilogrammot elér a pótkocsi önsúlya és terhelhetőségének fele. Miután minden megkezdett 100 kilogramm után fizetendő a díj, egy 150 kg önsúlyú, 100 kg terhelhetőségű pótkocsi után 3 x 1 200, azaz 3 600 Ft súlyadó fizetendő évente.

Előzmény: Campika (261)
setya64 Creative Commons License 2014.07.11 0 0 278

Jövő héten péntek délutántól vasárnap kora délutánig Komáromban leszek, ha eljössz érte adok szívesen. A ponyvát bő tíz éve csináltatta még az előző tulaj Csepelen a vas zártszelvény vázzal együtt. Pontos összeget nem tudok, de 40 felett volt bőven, viszont nagyon igényes munka. Azóta sincs vele semmi gond, igaz, hogy abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy egy szinte állandó 18-20 fok hőmérsékletű száraz mélygarázsban tárolom, mióta csak megvan.

Előzmény: Piho (276)
setya64 Creative Commons License 2014.07.11 0 0 277

Én sem akartam elhinni, de ez egy gyári sátor, hátul is hasonló megoldás az ablak, akár a lakókocsi elősátrakon. Szúnyogháló, rajta átlátszó műanyag fólia, kétoldalt cipzár és feltekerhető. Az első tulajtól vettem meg az összes papírjával, két betű, négy számos rendszámmal, 1988-as évjárat még az egykori Merkurnál vették át. A ponyvát az előző Skifemről raktam át, még az előző tulaj csináltatta Csepelen horror összegért. Elől a vonórúdon egy Stanley szerszámos láda benne a letalpaláshoz szükséges eszközök és egyéb szerszámok, kisebb kütyük, ami még belefért. Egy régi sátorlapból készült rá vízálló huzat, és egyszerűen három erős gumipókkal van leszorítva. A belső tér is elég egyedi, majd arról is töltök fel képeket. Ami még szenzációs, az elősátor egyetlen hosszú cipzárral kapcsolódik a lakótérhez. A bejárati cipzárakon annyi csak a bibi, hogy a kocsikon csak kívül van húzóka, ami elég kellemetlen mikor az esti sörözgetés után éjjel hirtelen menni kéne.

Előzmény: pisti.75 (275)
Piho Creative Commons License 2014.07.11 0 0 276

Igen, nekem is tetszenek az oldalablakok. Az orrfutót a Camptouristra tartóval együtt 6500,- ért vásároltam a gyártó boltjában itt Győrben.

 

setya65

Győri vagyok és kb 10-15 db "bolhára lenne szükségem.

A takaró ponyvát mennyiért csinálták?

 

 

 

 

Előzmény: setya64 (274)
pisti.75 Creative Commons License 2014.07.11 0 0 275

Jó ötlet az oldalán az ablak (2 kép) milyen anyag van ott és hol csinálták?? A 3.képen tetszik a vonórúd alatti kerék megoldás. A dobozban a lábak vannak ???

Előzmény: setya64 (274)
setya64 Creative Commons License 2014.07.11 0 0 274

Néhány kép a mi Skif sátrasunkról.

setya64 Creative Commons License 2014.07.11 0 0 273

Szia !

 

Új vagyok a topikon, most olvasgatom az oldalakat. Tudok neked segíteni, hány darabra van szükséged és merre vagy kis hazánkban?

 

Üdv: Setya

Előzmény: Piho (22)
setya64 Creative Commons License 2014.07.11 0 0 272

Tisztelt sátras utánfutós Sorstársaim!

 

Új vagyok az oldalon, örvendek, hogy rátok találtam. Családommal együtt 17 éve kempingezünk, kezdtük sátorral, 10 éve van egy Skif sátrasunk, melyet egy éve felújítottunk, szépre, jól használhatóra sikeredett. Néhány éve vettünk egy lakókocsit, párszor húzgáltuk, de már négy éve letelepítve álldogál, persze látogatjuk és élvezzük az előnyeit. A Skif más, meg van a maga feelingje, hisz ezt Ti is tudjátok. Sok mindenben próbálok, és talán tudok is majd segíteni nektek és örömmel támogatom a találkozók szervezését, létrejöttét. Próbálok majd képeket is feltölteni, egyelőre nem megy, mert kiírja, hogy nagyobb mint 512kbyte.

 

Üdvözlet mindnyájatoknak :

 

Setya

Szakiss Creative Commons License 2014.07.08 0 0 271

Főoldal, lenyíló ablak, új beküldés. Ott már kér mindent magától, helyszín, felszereltség.

A klubkártyával ebben az évben extra olcsón lehet kempingezni Egerszalókon a Thermál kempingben (Saliris Wellnes és Spa hotellel szemben). Plusz már jópár helyen lehet vásárolni és megszállni kedvezményekkel.

 

A 3 dobás akciót kell keresned!

"

Dobj nekünk három kempingről némi információt és pár fényképet!

Viszonzásként ajándékba kapod a Kempingmánia Klubkártyát, amivel azután egész évben különböző kedvezményeket vehetsz igénybe a családoddal együtt.

Információiddal segítesz kempingező társaidnak is, és a kempingeknek is.
A kempingezőknek jó, ha tudják, mire számíthatnak egy olyan helyen ahol esetleg még nem jártak.
A kempingvezetőknek pedig jó, ha visszajelzést kapnak a vendégektől.

A beküldésnél a szöveg mezőben írj legalább 5-6 saját mondatot, tehát ne a kemping honlapjáról vagy más weboldalról másolt szöveget. Nem nagy dolog csak leírod, hogy hogyan érezted magad, szerinted milyen a kemping. Miért választottad? Miket láttál a környéken.
Mi az, ami tetszett, és (ha van ilyen) mi az, amin feltétlenül kéne javítani.
Kiknek ajánlanád (gyermekeseknek vagy inkább idősebbeknek).
Mit érdemes megnézni/kipróbálni a közelben?
Vagy bármilyen infót, ami eszedbe jut arról a kempingezésről.

Küldj mellé minimum 3 db fényképet, amit abban a kempingben készítettél. 
Az sem baj, ha a fotóidon a sátrad/lakód van rajta, vagy a családod. 
Ne zavarjon, ha úgy érzed, hogy amit írnál az csak a Te szubjektív véleményed. Hidd el, sokaknak ez is érdekes lehet!

A beküldési felületet a főoldal menüjének bal felső részéről érheted el, vagy ide kattintva>>> 

Nem is kell mindent kitöltened.
Ami szükséges:
-Kategória: élménybeszámoló
-Cím: kemping neve
-Ország: Magyarország
-Szöveg: ide írd le vagy másold be a mondandódat
-Kép csatolása: Itt tudod kiválasztani a számítógépeden lévő képeket

a többi résszel már nem is kell foglalkoznod
Ami viszont még fontos:
MENTÉS
ezután frissül egyet az oldal, és
BEKÜLDÉS

és már meg is volt az első dobásod!"

 

Előzmény: pisti.75 (270)
pisti.75 Creative Commons License 2014.07.07 0 0 270

Hova kell kattintani hogy írni tudjak és képet feltenni .   Rovatok,Kempingszemle, és (elakadtam) !

Előzmény: Szakiss (269)
Szakiss Creative Commons License 2014.07.07 0 0 269
Miben segítsek??? ;) ha gondolod ott is kérdezheted privátban, ugyanez a nicknevem.
Előzmény: pisti.75 (268)
pisti.75 Creative Commons License 2014.07.07 0 0 268

Én már regisztráltam de nem találtam a megfelelő ""helyet, címet"" a fórumon .

Előzmény: Szakiss (267)
Szakiss Creative Commons License 2014.07.07 0 0 267
Sziasztok!
ezek az infók mind hasznosak.
Nem reklámozni akarom, de a kempingmánia.hu honlapon pont ilyen beszámolókat lehet írni... És természetesen olvasni... Ha 3 -at írsz akkor kaphatsz klubkártyát amivel pölö 1250 ft-ért lehet kamperolni /nap 2 felnőttnek és gyerekeknek!!! ;)
Előzmény: pisti.75 (266)
pisti.75 Creative Commons License 2014.07.07 0 0 266

A hétvégén megnéztük Kerekdombot : A strand nagyon jó lett, de a kempingre ráférne egy kis felújítás .

 

 

 

 

 

   Ja és ingyen WI-FI !

 

 

 

dstr Creative Commons License 2014.07.07 0 0 265

Szép munka, gratulálok!

Előzmény: Senior55 (264)
Senior55 Creative Commons License 2014.07.07 0 0 264

A weblappal most nincs időm foglalkozni, ezért a Camptourist felújításáról néhány kép:

Az "alapig" lebontott utánfutó összeszerelés előtt. A felépítményt egy laposvas segédkeretre szereltem fel, észt rögzítettem az alvázhoz:

Az első tároló tér(erősebb függőleges alátámasztó lappal) a LED-soros belső világítással:

A konyhatér és hátsó tároló közti válaszfalak is újak lettek:

A konyha megújult, vízrendszer beépítésével. A főzőlaphoz két oldalára rozsdamentes ponyvapantenttel rögzíthető szélfogó lap. A konyhapultba két vízálló kapcsoló van, az egyik a  rejtett, vízálló LED-világítás, a másik a 8 bar-os "kutyafürdető" szivattyút működteti. A fedélen IKEA-s rozsdamentes konyhai tárolók:

A szivattyúk alulról:

A konyhafedél egyúttal egy külső tároló is. Körbe 6-os rozsdamentes korlát, Alumínium távtartókkal. Minden csavar a Camptouristban rozsdamentes (alváz kivételével)

A konyharész lehajtható polcát két, rozsdamentes ponyvapatettel rögzíthető alumínium lap tartja vizszintesen. A polcot alumínium lappal "burkoltam".

Minden élet vastagságának megfelelő élvédő szilikongumival raghasztással rögzítettem.

Senior55 Creative Commons License 2014.07.07 0 0 263

A forgalmiban a járműkategória (J) "01".

Nincs variációs lehetőség, ez pótkocsi (hajtás nélküli vontatott jármű).

Nincs sátras, vagy nem sátras utánfutó, az alváz, a járművilágítási rendszer, a megengedett össztömeg és a fékrendszer számít. Ezeket nem szabad megváltoztatni. A felépítmény másodlagos, azt nem rögzíti a forgalmi.

Előzmény: Campika (261)
Szakiss Creative Commons License 2014.07.06 0 0 262
Nekünk van mindkettő ( sátras futó és lakókocsi is), megnézem majd a forgalmiban van-e vmi különbség. Azt tudom,hogy amikor megvettem és ismét forgalomba helyeztettem a camptouristot a műszakin nem tudtak sátras utófutót kiválasztani (1 hónapja) ... Arra már nem emléxem mit választottunk ki...

A lakónál amikor kijött a súlyadó pótkocsi volt írva. A lakós fórumon érdeklődtem és ha jól emléxem mindenkinek pótkocsi volt...
Előzmény: Campika (261)
Campika Creative Commons License 2014.07.06 0 0 261

Még mindig a teljesítményadónak csúfolt adón rugózok. A forgalmimban semmi nem utal arra hogy sátras utánfutó a járgányom, de arra sem hogy pótkocsi vagy lakókocsi vagy lovaskocsim vagy esetleg úrhajó e. 

A Mozaik u ban a honosításkor pótkocsit írtak be a vizsgálati lapra, gondolom annak megfeflően az össz súly megkezdett 100 kg-onként 1380 Ft az adó amit kiróttak. Ti az össz súly vagy az önsúly után adóztok ? Honnan tudja az önkormányzat h. lakókocsid, sátrasod van és akkor az önsúly a számítás alapja, vagy sima utánfutód van és akkor az össz súlya az alapja ?

Szakiss Creative Commons License 2014.07.06 0 0 260

Első alkalommal azt hittem szét van szakadva a sátor vízszintesen, most észhez térve látom az a ledes világítás ;) 

Előzmény: Campika (258)
Szakiss Creative Commons License 2014.07.05 0 0 259
Csak sikerült ;)
Előzmény: Campika (258)
Campika Creative Commons License 2014.07.05 0 0 258

Akkor újra a horvát képek Camp Let képek, a tanácsotok alapján feltöltve, remélem ezúttal sikerül

DAFMAXX Creative Commons License 2014.07.05 0 0 257

Be kell illeszteni, mert amikor feltölti az csak egy előnézet róla, akkor még nem csatolja a szöveghez, csak ha rámész a kép mellett a beillesztés gombra.

dstr Creative Commons License 2014.07.05 0 0 256

A beillesztés gombot megnyomtad?

Előzmény: Campika (255)
Campika Creative Commons License 2014.07.04 0 0 255

Az előnézetben fent van minden kép, és utána eltűnik ha felmegyek a topicra újra. Most egyet teszek fel 41 Kb mérettel, ha ez sem jelenik meg akkor nem tudom mi van. Valami ötlet hogyan töltsem fel ?

 

üdv

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!