Keresés

Részletes keresés

Sorstárs56 Creative Commons License 2016.07.13 0 4 18007

Kedves Otthonülő!

Azt hiszem, hogy akik ide írnak, mindenkinek külön története van, és sok mindenen keresztül ment. Ez nem vigasz nekem, de mikor látom, hogy vannak akik még nehezebb helyzetben vannak, még betegebbek, és hogyan harcolnak betegséggel, hatósággal, úgy érzem az enyém eltörpül mellettük. Tudod, ide csak a nehézségeket írjuk le, de azért vannak örömök is. Nekem nagyon jó fiam van, és egy egyéves kicsi unokám, akik sok boldogságot adnak. A család sokat számít. Ha segíteni nem is tudok nekik, de egy jó sütivel, vagy egy vasárnapi ebéddel, vagy gyermekfelügyelettel tudok nekik is örömet okozni. És az is vigasztal, hogy egyenlőre nem szorulok rá senkire, mindent elvégzek magam körül!

Minket még így neveltek!

Kérdésedre válaszolva B2-es kategóriába vagyok. 

Szép napot kívánok, Sorstárs56

Sorstárs56 Creative Commons License 2016.07.13 0 3 18006

Kedves Hagyma Boy!

Igen voltam 06. 23-án a Thököly utcában. Rendesek voltak, tudom, hogy ez nem sokat jelent. Begipszelt karral mentem, nem kellett azon a megalázó tortúrán keresztül mennem, hogy egy szál alsóneműben tornáztatnak, hajoltatnak, pl. mérjem meg a súlyomat a szobamérlegen, amit jól bedugnak a vizsgálóasztal alá, hogy le kelljen hajolnod érte. /Ezt a Lajos utcában csináltatták velem/

1 év alatt ez volt a harmadik felülvizsgálatom, ez ment a legsimábban. Nem sok reményt fűzök hozzá, mert 50 %-ot kellene , hogy adjanak, hogy járjon az özvegyi nyugdíj. Fél év alatt annyit romlott az állapotom, hogy szívultrahangon szívburokgyulladást találtak, ami a magas vérnyomásnak tudható be. 

Várom a határozatot, ha megjön, mindenképpen megírom!

Üdv. Sorstárs56

Előzmény: hagyma boly (18002)
otthonülő Creative Commons License 2016.07.13 0 2 18005

Kedves mi lesz velünk!

Nekem már csak semmitmondó szavak lettek,   hogy a remény hal meg utoljára..  

Már elvesztettem azt a kis pislogó lángocskát is, ami eddig még adott némi optimizmust. Soha nem gondoltam volna, hogy 58 évesen, ledolgozott 35 évvel,  ilyen helyzetbe kerülök, és rajtam kívül még nagyon sokan. :(:(

 

Senki nem kérte betegségeit. Becsülettel dolgozott, gyermekeket nevelt, idősödő korára pedig marad az aggódás, félelem, rettegés.

 

Természetesen a beteg, rokkant fiatalabb korosztályt is nagyon sajnálom!!!

 

Bocsánatodat kérem, hogy nem tudok semmi biztatót írni Neked, szégyellem is magam ezért nagyon,  de jelenleg  semmi jelét nem látom, hogy a kb. 300ezer rokkant betegekért valaki(k) is tennének valamit, hogy idős korukat betegségeik, szenvedéseik, fájdalmaik mellett legalább egy kis nyugalomban élnék le!

(Sok éve már sírni sem tudok, pedig régen bármin elsírtam magam.)

 

Kérlek ne haragudj, hogy ilyeneket írtam, de ha nem ezt írom, akkor nem vagyok őszinte!

 

 

 

Előzmény: mi lesz velünk (18003)
otthonülő Creative Commons License 2016.07.13 0 1 18004

Kedves Sorstárs!  Nagyon köszönöm jó kívánságodat!

Közel egyidősek vagyunk, hasonló munkaviszonnyal.  Borzasztó, amin keresztül mentél (pajzsmirigy műtétem az Orsz. Onkológiai Intézetben volt), nagyon sok szomorú dolgot láttam ott. :(  

Most milyen kategóriában vagy? 

Kellemes, fájdalommentes napot kívánok szeretettel!

Előzmény: Sorstárs56 (18000)
mi lesz velünk Creative Commons License 2016.07.13 0 1 18003

Kedves otthonülő !

 

2014 nyarán kaptam B2- t . 2017 augusztusban - ban jár le a 3 év. 

Elképzelésem sincs mi lesz velem. Csak a rettegés .

Naponta változnak a jogszabályok,rendeletek.

 

Előzmény: otthonülő (17999)
hagyma boly Creative Commons License 2016.07.13 0 1 18002

Kedves Sorstárs56!

 

 

Megkérdezhetem, hogy voltál felülvizsgálaton ?

 

 

Jó egészséget és szép napot kívánok minden betegtársamnak !

Előzmény: Sorstárs56 (18001)
Sorstárs56 Creative Commons License 2016.07.13 0 2 18001

Kedves Otthonülő!

Őszintén remélem, hogy Neked nagyobb szerencséd lesz, mint nekem volt! Kívánom, hogy kapjad vissza a C2-es besorolást!

Üdv. Sorstársad

Előzmény: otthonülő (17999)
Sorstárs56 Creative Commons License 2016.07.13 0 3 18000

Jól látod! Én is azt látom, hogy akár nálam is, és még több ismerősömnél az volt a cél, hogy elvegyék a megélhetéshez szükséges, jogosan megállapított ellátást. Nekem közel 35 éves munkaviszonyom volt, amikor áttétes mellrákkal műtöttek kétszer, másfél évig kemoterápiás kezelés, sugárkezelés, hormonkezelést még 1 évig kapom. Még az öt év sem telt el, és már gyógyultnak nyilvánítottak, mert 0 %-ot kaptam. Holott amputáció volt, limfo ödémás a karom, két kilónál többet nem emelhetek, az izületeim tönkrementek. Még számtalan utóhatása van ennek a drasztikus kezelésnek. Ha egyébb súlyos betegségek nem lettek volna, tutira kiraktak volna engem is. Elmúltam 56 éves, még ha szeretnék sem tudnék dolgozni, mert fizikai munkára alkalmatlan vagyok. 

Nem panaszkodni akartam, csak a tényeket írtam le, mert nagyon igazságtalannak tartom.

Szép, és fájdalommentes napot kívánok  Minden Kedves Betegtársamnak!

 

Előzmény: mi lesz velünk (17997)
otthonülő Creative Commons License 2016.07.13 0 1 17999

Kedves mi lesz velünk!

2013-ban   nem rehabilitálható C2-es besorolásban voltam.   Ez évi márciusi felülvizsgálatomon minősítettek vissza B2-be.

Neked mikor esedékes a felülvizsgálatod?

 

Előzmény: mi lesz velünk (17995)
Sztahanov a közmunkás Creative Commons License 2016.07.12 0 1 17998

érdekelne a termék neve

 

Nem titok, sokan gyártanak ilyet. Csakvirág említette is, hogy glukozamin-szulfát az egyik lehetséges megoldás, ahol ként használják a glükozaminnak a szervezetbe juttatására (a Béres csinálja ezt itthon Porcerő Forte néven). Abból napi 1 kapszula rendszeres szedésétől helyreáll a vérsüllyedés (CRP) és saját tapasztalatunkból írom, hogy a fájdalmak is enyhülnek vagy megszünnek.

A "now" nevű amerikai táplálékkiegészítő gyártója kén helyett klórt használ arra, hogy bejuttassa a glükozamint a szervezetedbe. Glucosamine-Hydrochloride 1000mg nevű termékük nem tartalmaz mást (MSM, kondroitin) és ezt szedve is helyreáll az izületi gyulladás miatt elromlott süllyedés. Lényegesen olcsóbb, mint a ként tartalmazó itthoni termék.

Eredetileg mikor kiderítettem, hogy a glükozamin az az anyag, amit az autoimmun gyulladás kiüt és pótolni kell akkor ezt a "now" 1000-es hidrokloridot rendeltem az iHerbről és  utána kérdeztem rá gyógyszertárban, hogy van-e ilyen hatóanyag és kapható is amit említettem.

Előzmény: judit59 (17942)
mi lesz velünk Creative Commons License 2016.07.12 0 3 17997

Azért az félelmetes,hogy azt a szerencsétlen B2 -t is megpróbálják elvenni.

 

Csakugyan olyan emberektől akik nem kellenek a munkaerőpiacon.

Durván 42.000 forintról van szó.

Ennyit sajnálnak tőlünk ?

Nem tudom felfogni.

 

 

Előzmény: Sorstárs56 (17996)
Sorstárs56 Creative Commons License 2016.07.12 0 2 17996

Én voltam! Tavaly nyáron 2 év csúszással hívtak be C2-es 56 %-os rokkant ellátott voltam. Azonnal leminősítettek B2-re 40 %-ot adtak, és elvettek tőlem 65 e. ft-ot. Másodfokra beadtam a fellebbezést, maradtam B2-be és 42 %-ra minősítettek. Mivel időközben elvesztettem a páromat, most júniusban újra behívtak, mert özvegyi nyugdíjra lennék jogosult, ha 50 %.os rokkant lennék, ennek a határozatát várom, nem sok reménnyel. 

A környezetemben 2 embernek adták vissza a B2-est másodfokon, mivel elsőfokon elutasították őket. 

Üdv. 

Előzmény: mi lesz velünk (17995)
mi lesz velünk Creative Commons License 2016.07.12 0 1 17995

Kedves otthonülő !

 

Szeretném megkérdezni I. fokon milyen besorolást kaptál ezekre a betegségeidre?

Hasonló panaszaim vannak nekem is ,jelenleg B2 vagyok.

 

 

Egyúttal szeretném kérdezni, van közöttünk olyan aki B2 - ben volt és azóta volt már újra felülvizsgálaton ?

Változtattak a besorolásán,vagy maradt B2 ?

 

 

 

Előzmény: otthonülő (17980)
szomorú58 Creative Commons License 2016.07.12 0 1 17994

Arra nagyon figyelj, hogy ezt bruttóban kell érteni. Igen, és amíg ezt betartod, jár a rokkantsági is mellé. Ha többet keresel, akkor veszik el az ellátásodat!

szomorú58 Creative Commons License 2016.07.12 0 1 17993

A jövedelem havi elosztása. Jelenleg kereshetsz a  2 egymást követő hónapban 166500ft, de a harmadik hónapban, csak ettől kevesebbet! Szóval, csak arra vigyázz, hogy 3 egymást követő hónapban ne legyen több papíron a fizetésed!!2 hónapig lehet, akár 200 000e. ft is a fizetésed, de a harmadik hónap csak kevesebb a 166 500 ft-nál.

Florian57 Creative Commons License 2016.07.12 0 1 17992

Szabad megkérdeznem melyik évben voltál felülvizsgálaton utoljára?

Előzmény: nefti10 (17988)
Ruth22 Creative Commons License 2016.07.12 0 0 17991

Kedves Ági 1955,

szerintem tartós, ha elveszted valamidet - akár belülről, akár kívülről - mondjuk az ujjadat, vagy egy darabot a vékonybélből... vagy kapsz egy idegen vesét pluszban...

Ezek komoly változások. Bejelentés köteles.

Szeretettel: Ruth

Előzmény: Törölt nick (17978)
Florian57 Creative Commons License 2016.07.12 0 1 17990

Szervusz nefti 10

 

Nem a rokkantsági ellátást folyósitják addig amíg a mértéke nem haladja meg a korábban leírtakat.

 

Tehát ha két egymást követő hónapban akármennyit keresel ettől még a rokkantsági ellátást folyósítják.

Előzmény: nefti10 (17989)
nefti10 Creative Commons License 2016.07.12 0 1 17989

Kedves Florian!

 

A Rokkantsági ellátással együtt lehet ez évben  nettó111.ezer ft-ot keresni?

Irok egy példát valakinek 60 ezer FT a rokkantságija,és mellé még kereshet nettó 50 ezer ft-ot?

Üdv:Nefti

 

Előzmény: Florian57 (17975)
nefti10 Creative Commons License 2016.07.12 0 1 17988

Kedves Hamster 1!

 

Jó magam 2.es csoportú végleges rokkantsági ellátott vagyok korhatár alatti (37é.)Behívó eddig még nem érkezett.Sok az ellentmondás,valakik azt mondják 2.es véglegeseket nem hivnak be,bár én is hallottam példát arra ,hogy 2es csoportú véglegeset is behivnak felülvizsgálatra.Valakik meg azt,hogy csak 3.csoportúakat hivnak be.

Üdv:Nefti 10

Előzmény: Törölt nick (17986)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.12 0 1 17987

Bocsánat,sorstársakat akartam írni.

Előzmény: Törölt nick (17986)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.12 0 3 17986

Kedves sorstársai!

Nem tudjátok,hol tartanak az eddig még felülvizsgálaton nem jártakkal?

évalyme Creative Commons License 2016.07.12 0 4 17985

Márciusban voltam felülvizsgálaton, 57-es vagyok 6 évem van a nyugdijig, B2 kaptam és felülvizsgálata nem szükséges !

 

Előzmény: 560707 (17982)
mrduckhead Creative Commons License 2016.07.12 0 0 17984

Sziasztok

 

Erdeklodnek,hogyha egy leszazalekot beteg tovabb szeretne tanulni,vagy felnotkepzesen szeretne reszt venni,valamilyen formaban kap vagy kaphat tamogatast?Elore is koszonom a valaszt.

560707 Creative Commons License 2016.07.12 0 3 17982

Van egyáltalán valaki köztünk, aki nem volt végleges, 5 éven belül van a nyugdíjkorhatárhoz és kapott határozatot, hogy már nem kell megjelennie felülvizsgálaton?

Előzmény: Törölt nick (17979)
otthonülő Creative Commons License 2016.07.12 0 6 17980

Kedves Betegtársak!

Ma délelőtt voltam felülvizsgálaton II. fokon,  Bp. Lajos utca.  Egy doktornő, és egy asszisztens volt jelen.  Első kérdése (a formaságok után): melyik betegségére van panasza? Kezdtem a kezemmel (alagútszindróma, 2x-i műtét sem hozott javulást, sőt!) Elmondtam fájdalmaimat, miben gátol a mindennapokban. Nem nagyon érdekelte. :(   Folytattam a 4 kis agyi infarktusommal (ct csatolva), gyakori szédüléseimmel.  Ez sem érdekelte. :(

A gerinc sérvem, és egyéb reumatológiai betegségeim sem érdekelte. :( 

Vérnyomást mért, meghallgatta mellkasomat, hátamat,  hasamat végigtapogatta/nyomkodta,  fekve emelni kellett a lábaimat, reflexeket nézett, le kellett hajolnom,  majd csukott szemmel, előre tartott kézzel feléje kellett mennem.

Kérte soroljam fel milyen gyógyszereket szedek, ezeket  bediktálta.

Végül is ez már több  a soros felülvizsgálatomon történteknél,  ahol a doki 3 m-re ült tőlem, semmi vizsgálat, de a határozatban még a vérnyomásom értéke is be volt írva.

 

Vittem a két hetes pajzsmirigy TSH leletemet, ami nem volt rendben, emelni kellett a gyógyszeradagomat, és kontrollra kell majd mennem. Ezt már bediktálta!

Pszichiátriai kódjaimat bediktálta, megkérdezte milyen időközönként járok pszichiáterhez, mindennapjaimat hogyan befolyásolja pszichés állapotom.

 

Rehabosokhoz is mennem kellett. Szokásos kérdések.

 

Határozat kb. 50 nap múlva várható.

 

Bocsánat, hogy nem vagyok elég összeszedett, de még fel kell dolgoznom a történteket.

 

Fájdalommentes szép napot kívánok Mindenkinek!

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.12 -1 2 17979

Papírforma szerint nem kell véglegesnek lennie ,  csupán gyakorlatilag a valóságban . Ha mégsem lenne az valójában is és nem jelenti , az  ellátás megszűnik .

Előzmény: 560707 (17974)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.12 -1 4 17978

Ez megint egy jó kérdés . A tartós egészségi állapot változást 10 napon belül jelenteni kell a rehab. hatóságnak , csak éppen nem írják le konkrétan , hogy szerintük mi a tartós . csak úgy gondolom , hogy a legalább egy év , mert ennél kevesebb időtartamot nem igen adnak a soros felülvizsgálatra sem . Ha  valakinek nem kell felülvizsgálatra mennie , de ennek ellenére tartósan megváltozna az állapota , kategóriát váltana és nem jelenti és észre veszik, elbúcsúzhat az ellátásától .

Előzmény: 560707 (17973)
Ruth22 Creative Commons License 2016.07.12 -1 1 17977

Ircsike Kedves,

megtaláltad a válaszom?

Szeretettel: Ruth

 

MÁS

 

Találkoztam egy hölggyel Kékesről, mondta, hogy a macska veszély miatt "összegyűjtötték" a maradék mókus-csapatot és természetvédelmi területre vitték :-) Ez azért biztató :-)

Előzmény: Ircsi57 (17969)
Florian57 Creative Commons License 2016.07.12 0 2 17976

Bocsánat csak pontosításként: Rokkantsági nyugdíj sajnos már nem létezik, helyette rokkantsági elátott van ,ez a Te jelenlegi státuszod is.

Előzmény: tanika55 (17971)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!