Keresés

Részletes keresés

ancsaborcsa Creative Commons License 2011.09.01 0 0 609

Szabad péntek, szabad szombat.......

Most szurkoljatok! A hét végén szappant készíte(né)k. Kimazsolázgattam a tudnivalókat (szappanopera, stb) de nagyon nyuszi vagyok. A legegyszerűbb receptet szeretném kipróbálni, hogy ne pocsékoljam el a hozzávalókat. Minden gyönyörű és harapnivalóan szépséges szappanotok tetszik, de nem akarom ekkora fába vágni még a fejszét.

Leginkább a mákos és mivel rengeteg kókuszt vettem egyszer valamiért, a kókuszos lenne jó, és kecsketejem is van, de ha valaki profi ajánlana valamit, a legegyszerűbbet, azt próbálnám ki. Szappant szoktam főzni - hagyományos módon (zsír+NaOH+víz), de ez teljesen más. Szeretném apró fém sütőformákba önteni, az jó?

Érzékeny (nem beteg, csak az agresszív fürdő és tusolószerektől, öblítőtől, bizonyos mosószerektől kipirosodó) bőrre való szappan összetétele kellene.

Tudtok segíteni? Köszönöm, előre is. Aztán meg utólag még egyszer! Sokszor!

francnyavaja Creative Commons License 2011.09.01 0 0 608

Sziasztok!

 

Ha valaki Szegeden tud olyan üzletet ajánlani, ahol lehet venni NaOH-t szappanfőzéshez, az kérem ne tétovázzon, hanem ossza meg velem legyenszíves a fellelhetőséget! Szombaton megyünk Szegedre más ügyben, viszont akkor vennék lúgot is, hogy végre nekieshessek a szappangyártásnak.

 

Köszi!

zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.08.30 0 0 607

Szia Blankavajka!

 

Üdvözlet tőlem is! Én is újnak számítok majdnem a csapatban és szinte kezdő szappanos vagyok, de azért leírom, hogy nekem az vált be, ha kb 35 fok körülire hűtöm őket, na jó, van egy pár fok eltérés, de nem gáz az sem. A kecsketejes 30 fokra szokott felmenni, nem várom meg míg az olajok is addig hűlnek az kb 35-38 fok szokott lenni.

Én nem takargatom a szappanokat, a formába öntés után úgyis úgy felforrósodik mint a fene.

 

Nem kell több ezret amúgy kiadni folyadékhőmérőre, én 380 forintos akvárium-terrárium hőmérőt használok, az jó léghőmérsékletet is mérni, meg vizet is. 50 fokig van kalibrálva.

Előzmény: blankavajka (604)
erikafot66 Creative Commons License 2011.08.30 0 0 606

Szia blankavaja, üdv a csapatban!

 

Azt hiszem, ahányan vagyunk, annyi féle képp készítjük a szappant. Én csak az olaj hőfokát mérem (nem áldozok 3000 Ft-t folyadék hőmérőre), rendszeresen túlhűtöm a lúgot (doboz külső hőmérsékletét mérem tapintással :), az olajam kb 40-45 fok. Szerintem a kémia pótolja a hőmérséklet hiányosságokat, eddig még nekem is sikerült minden szappan, max az illata nem tetszett (a tejszappanom nagyon fahéj illatú lett). 

Előzmény: blankavajka (604)
Sütimüti Creative Commons License 2011.08.30 0 0 605

Szia,

 

Üdv minálunk!

 

Langyos marad a kecsketej, szerencséd van. :)

Nekem legutóbb 20 perc fagyasztózás után 40!!!!! fokos lett... hogy a pékbe ment ilyen magasra... hozzá kell tegyem, h a lakásban 28 fok volt, valószínű az nem tetszett neki... de érdekes volt minden esetre. Szappan jó lett, csak sárgább lett a kelleténél.

Milyen lúgot használsz? Csak azzal lehet valami, arra tudok csak gondolni.

Előzmény: blankavajka (604)
blankavajka Creative Commons License 2011.08.30 0 0 604

Sziasztok!

 

Legalább 2 órát olvasgattam itt afórumot, és szeretnék becsatlakozni, mint kezdő, ám lelkes szappanozó.

Gyönyörűek a munkáitok, csak ámulok, és bámulok.

Egy gyors kérdés így frissen:

A lúg és az olaj hőmérsékletét mindenki szigorúan méri? Mert én eddig ilyet nem csináltam, és most elbizonytalanodtam...

Pl. a kecsketejet ugye fagyasztva teszem a lúghoz, és hát nekem az soha még csak langyos se lesz, olyankor mi van? A szappan viszont a végén - eddig - jó lett.

Sütimüti Creative Commons License 2011.08.30 0 0 603

Ja lehet, de nekem szappan nem kompatibilis a hajammal, pedig sokfélét próbáltam. :S Megmosom, és zsíros csomó lesz belőle, így én a dm babylove samponját használom, az tiszta, amennyire egy bolti az tud lenni...

Előzmény: erikafot66 (602)
erikafot66 Creative Commons License 2011.08.30 0 0 602

Sziasztok! Tegnap kipróbáltam a sampon szappant. Nagyon jó! Selymes és fényes a hajam, nem száll össze-vissza, és nem nehezítette el. Korábban kipróbáltam a többi szappant is, azok elnehezítették a hajat, valószinüleg az adalékok miatt, vagy mert azokban magasabb volt a super fat aránya, a samponban csak 1 %. Egyébként a sok olajtól olyan a fogása, mint a kiszáradt gumicukornak :)

 

Sütimüti! Szerintem a hennához ez pláne jó, mert tényleg természetes anyagokat tartalmaz.

erikafot66 Creative Commons License 2011.08.29 0 0 601

Azt azért el kell mondanom róla, hogy nagyon jól tisztít, de nem fehérít. A konyharuhákhoz egy kis mosószódát érdemes betenni. Viszont az ágynemű hófehér lett.

Előzmény: zsuzsu1218 (600)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.08.29 0 0 600

Én még arra nem szántam rá magam, pedig nagyon kellene, szeretném. :(

Előzmény: erikafot66 (599)
erikafot66 Creative Commons License 2011.08.29 0 0 599

Nekem tetszik, legalább a rózsa is rózsaszín :) Ügyes vagy! A zabtejes is jól néz ki.

 

Én most csak mosógélt készítettem, már csak egy kevés maradt a múltkoriból, az fél adag volt, kb 4 hétig volt elég, most 1,5 adagot készítettem.

Előzmény: zsuzsu1218 (598)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.08.29 0 0 598

Sziasztok!

 

Alkottam megint, jót is rosszat is, olyat is ami nagyon jó, de a szememnek nem tetszik:)))) Elcsábultam kicsit, gondoltam miért ne legyen egy ilyen is, tettem a sószappanomba szappanszínezőt. Először tettem egy pici késhegynyit, nem lett semilyen színe, majd tettem még egy picit, akkor sem. Na gondoltam akkor ez ilyen marad slussz. De van benne cukorrépalé azt tudni kell, mert valami nagyon nem stimmelt mikor a lúgot oldottam a kecsketejben, pedig kavargattam és még nem volt ehhez hasonló, de teljesen összekapta a tejet és besárgult. Na mindegy, ez vízzel készült és cukorrépalével.

 

Szóval azt gondoltam, hogy ez ilyen mocskos színű marad, de mikor beletettem az illóolajakat, főleg a pár csepp cubebát olyan lila lett, mint a fene, mikor a sót is tettem hozzá akkor meg ciklámen.

 

Már kezd nagyon halványodni ahogy szárad, de azért ilyen színűt tuti nem készítek többet. Hacsak nem kérik, mert mindenkinek tetszett. :))) Attól nem félek, hogy rámmarad, de hát mégis...kicsit ciklámenre hasonlít.

 

Amúgy a szappanba kb. 85-90 dkg himalája só került, azért ennyi, mert a sótartómat előbb feltöltöttem sóval magamnak étkezéshez. :)))

Nem izzadt és nem is sütőztem, jó állaga van. ahogy szárad egyre fakóbb, hátha lesz még babarózsaszín is. :)) Na mindegy. Rossznak nem rossz. Bár a citromfű illó  nekem kicsit idegen benne, hátha elillan ez is.

 

  Himalája sószappan

 

A zabtejes szedres pedig  bebarnult. Ez szerintem ennél a szappannál sem változtat semmit azon, hogy a bennelévők viszont kompenzálják a színét.

 

  Zabtejes

 

Készítettem még egy másik félét is, annak a dobozát a garázsban találtam én pedig tettem bele mintás poliformot az aljára, és a tetejét is azzal takartam le.

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

Sütimüti Creative Commons License 2011.08.27 0 0 597

Klasszak lettek. :)

 

Nekem is zsíros a 7%-os mákos, ez idővel javul, de nem zavaró egy ilyen erős bőrradírnál szerintem, kellemes vele nagyon a fürdés. :)

Előzmény: Törölt nick (595)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.27 0 0 596

jaj és képzeljétek találtam egy CBA-t ahol tényleg 510 az oliva. Egyből vettem 3 litert.

Előzmény: Törölt nick (595)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.27 0 0 595

Sziasztok!

 

A mákos kicsit olajos tapintású. 7% zsirfelesleget raktam bele, és azt hiszem a kókusztej is zsirositja. Viszont, guszta, hagyon árni, hátha jó lesz.

A levendulásom kipróbáltam. Jó.

Kásuitettem egy körömvirágos, teafásat is.

Előzmény: tildi36 (587)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.08.26 0 0 594

Az a baj a sütőmmel, hogy nem hőfokszabájzós :(( Nem tudom hány fok van benne és félek betenni. Hőmérőm sincs bele való.

 

De köszi az ötletet.

Sütimüti Creative Commons License 2011.08.26 0 0 593

Öntéstől számítva kb. 20 perc után vágd fel, ha nem külön pici formába teszed, és szerintem utána még sütőzd meg, nekem ez elmaradt, és sokáig "izzadt"...

Előzmény: zsuzsu1218 (592)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.08.26 0 0 592

De jó!

 

Mert nekem is nagyon bejön a kecsketej alapból készült szappan. Ma sikerült másfél litert beszereznem megint és sót is.

 

Köszi!

Előzmény: Sütimüti (591)
Sütimüti Creative Commons License 2011.08.26 0 0 591

Állítólag nem szárít. Enyém kecsketejes, vízzel nem készítettem még semmit.

Előzmény: zsuzsu1218 (590)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.08.26 0 0 590

Szeritetek a himalája sószappant érdemes kecsketejjel variálni, vagy azt inkábbcsak vízzel? gondoltam a só sz kicsit szárít, a tej pedig lágyít, hátha így a kettő...

zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.08.25 0 0 589

Szia Tildi! Rég jártál errefelé tényleg. Ott is ilyen hideg van?? :))

 

Engem egyáltalán nem zavar, hogy a szenesnek nincs tisztaság színe, sőt nagyon izgalmas. :)

Az afrikai fekete szappannak tetszik még nagyon a színe. A gyümölcsös-zöldséges szappanok is szerintem épp úgy készülnek mint a többi én beleteszek mindenfélét amiről tudom, hogy egyébként jó. Inkább csak a színek zavarhatnak, ha nem eglszen olyanok mint eredetileg :))

 

Megcsináltam a zabtejes szappant és annyi sok jó dolgot tettem bele, hogy ismét két színűre vettem a figurát és az egyikbe már csak a móka és a hagyománnyal való szakítás miatt mirelit szedret, áfonyát turmixoltam, aminek a lúgot szederlevél teában oldottam. NA elég fura narancssárga színe lett annak a felének. :) Erdei gyümölcs illóval illatosítottam, az elég klassz, de majd reggelre meglátjuk.

 

Holnap kecsketej beszerző útra megyek.

 

A szilikon öntőformát kínai piacról vettem. A nagy margarétásat 100 forintos bazárban.

Előzmény: tildi36 (587)
Sütimüti Creative Commons License 2011.08.25 0 0 588

A nagy tálba öntöttem vissza a bekakaózott részt 4-5 helyre, egyet kavartam rajta 8-asban, aztán beletöltöttem a formákba, és ilyen lett. A múltkori nekem jobban tetszett, egyenletesebb volt a kakaó, de ez sem rossz. :)

 

Szerintem a sós lassan jó, még tán 1 hét kell neki, nem néztem, csak azt, hogy már nem könnyezik. Viszont vettem sima tengeri sót, a következőt azzal próbálom, csak ma is "elbuliztuk" az időt, akartam még egy szappant este, de már nem állok neki.

Előzmény: tildi36 (587)
tildi36 Creative Commons License 2011.08.25 0 0 587

Sziasztok :)

 

Ki hogy van ebben a zúzmarás-fagyos sapkás-sálas időben? :D

Zsuzsu, köszi a rózsaszínagyagos linket, lehet, hogy rászánom magam, végül is shea vajat is netről rendeltem, azzal sincs semmi gond...csak úgy szeretem "látni" is, amit veszek, de agyagokat még sehol sem sikerült. Te is innen rendeltél?

A szappanjaidtól kész vagyok, egyszerűen profik, színben, összetevőkben, mindenhogy...és ez a bátorság, ahogy a hozzávalókkal bánsz....Cerativykinél anno azt olvastam, hogy a gyümölcsök, zöldségek szappanba turmixolásával vigyázni kell, meg hogy milyen könnyű elrontani, de tőled kedvet és erőt is kaptam, hogy ne legyek ilyen nyúl :D

 

Nézegettem már én is szilikonos szappanöntő formákat a neten, de ultragáz áron vannak...százforintosban, eurósban  már jártam, de kínaiban még nem....a rózsásat netről rendelted? A fa nyomóformák is gyönyörűek!

Illatosak közül úgy vettem észre, felénk a virágosak a "menők" (jázmin, geránium, ylang-ylang, levendula és ezek keveréke, meg a teafás és a rozmaringos.

Zablisztet használt már valamelyikőtök illaterősítésre? (elnézést, ha már írtátok, és elkerülte a figyelmem)

 

Erika, köszi az ötletet, nekem is van aloe vera növénykém, beleturmixoljam? A hajam katasztrófa, zsírosodik, de most mintha kevésbé hullana....csináltattam laborokat, minden negatív, rossz fogam sincs, meg egyéb gócom sem elvileg....lehet, hogy kéne valami jó kis méregtelenítő kúra, vagy az csak ront majd..?

A fecskefüves szappan lehet, hogy jó lesz szemölcsös bőrre? Vagy szappanban nem annyira koncentrált, és nem hat úgy vajon?  Bajt szerintem sem okozhat bőrön keresztül, pont emiatt. 

 

Sütimüti, nagyon szép a zabtejesed, vertikálisan kutyultad körbekörbe, attól lett ilyen klassz az örvényminta? Megérett már a sós szappankád? Nekem még mindig nem jött össze, most elég kevés az időm sajnos, mióta dolgozom :( A házi zabtej leírásért külön köszönet, a hétvégén kipróbálom.

 

Vanier, hogy sikerült a mákosod?

 

Kattmancs te is hozzál majd képeket :) . Az NaOH tényleg drágább ahol te találtad, de ha nem lesz más, jó lesz ez a hely tartaléknak :)

 

A szénszappannál titeket nem zavar, hogy nincs "tisztaság" színe? :))

 

Lassan próbára bocsájtom a kávésomat, kíváncsi vagyok, az radíroz-e.

 

Üdv mindenkinek :)

 

Előzmény: Sütimüti (539)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.08.25 0 0 586

Ja és csak a rózsaforma szilikon szappanöntő..a nagyobb az 200 Ft/ 10 db - os műanyag pudingforma

 

ezt mind egy hsz - ben is megírhattam volna :(

Előzmény: Törölt nick (574)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.08.25 0 0 585

ez a kecsketejes már ismétlés csak gyógynövények nélkül, de ezt nem lehet majd megunni, nem telik el nap, hogy ne szagolgatnám.. valami fantasztikusra sikerült az illata és az állaga is, mindkettő kecsketejesbe tettem magas olajtartalmú margarint. Kemény és kevésbé kopós mint amiben nincs, mégis "puha" fogású. Valami ilyesmi. :))

Az elsőt már használjuk ....

zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.08.25 0 0 584

Beruháztam egybe, mert anyira jó, hogy egy féle szappanból van több forma és lehet válogatni. :))

Amúgy nem volt drága csak azért vettem meg soron kívül, mert még nem volt tervezve. Kínai piac :))

800 Ft volt. A neten és más üzletben 1200-1600 Ft körül mozog.

 

A szenesnek a széle amit levágtam az nagyon vékony és már kiszáradt ahhoz, hogy kipróbáljam és nem fog. :))

 

Agyag is került bele ettőlk olyan furcsán "krémes" de nagyon jó. :)

Előzmény: Törölt nick (574)
kattmancs Creative Commons License 2011.08.25 0 0 583

Igen, köszi az ötletet, megnézem mindkettőt, amit ajánlottál, jól hangzik az inygenes házhozszállítás:)

Előzmény: erikafot66 (582)
erikafot66 Creative Commons License 2011.08.25 0 0 582

Biomacinál az olajok is elég jó áron vannak, 15.000 felett meg nem kell postaköltséget sem fizetni.

Előzmény: kattmancs (580)
erikafot66 Creative Commons License 2011.08.25 0 0 581

Creativikyt néz meg vagy Biomacit, ott is jók az árak.

Előzmény: kattmancs (580)
kattmancs Creative Commons License 2011.08.25 0 0 580

Igen, igazad van, de én örültem, mint állat, hogy egyáltalán találtam neten, szeretem, ha kihozzák:)

Előzmény: erikafot66 (579)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!