Keresés

Részletes keresés

Emre2 Creative Commons License 2008.10.26 0 0 27095

Sziasztok!

 

Nagyon rég óta nem írtam, netközelben sem nagyon voltam. Van néhány képem, remélem nem zavarok velük. A fekete némakacsáim vannak rajtuk és az idei szaporulatuk, valamint a malájaim. Apropó, jó minőségű malájok érdekelnek - lehetőleg tyúkok - minden megoldás érdekel. A szeptemberi monori börzén sikerült egy fiatal kakast venni, pedig oda is tyúkokért mentem.

 

 

 

 

 

 

 

Plymouth rock Creative Commons License 2008.10.26 0 0 27094
Sziasztok!
istibani azokon a képeken amiket amiket ma felraktál a háttérben megpillantottam egy tyúkot amik pont ugyanezek ki mint nekem is vannak.Az első Itáliai kakas mellet álló tyúk az is kettős hassznósitású mint az enyémek ? Majd rakok fel rólunk képeket.
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.26 0 0 27093
Sziasztok a kotlósom már két napja a csibéivel van ám ma alá tettem próbából egy tojást és ráült lehet úgy kiköltetni hogy közben vele vannak a kiscsibék is?
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.26 0 0 27092
Szia Fecoboy! Bocsi, hogy így ismeretlenül. A "bolti" hibridekkel kapcsolatban kérdezném, hogy ismered őket? Mert tavasszal vettem, keltőtő üzemből megrendelt kettőshasznosításúnak mondott kopasznyakú(kedvencem a kopasznyakú) hibrideket. De sajna a nevét nem tudom.
Mellékelek pár képet. A hibrid a fekete kopasznyakú, a többi a saját alkotásom. :)

Előzmény: fecoboy (27088)
istibani Creative Commons License 2008.10.26 0 0 27091

 

Kék itáliaim nincs. Ha még nem mondtam volna :-)

istibani Creative Commons License 2008.10.26 0 0 27090

Szia,

nincs kék itáliaim, sőt ezüstből is csak a kakas van, mert volt mellette egy jérce, de azt a többiek úgy elverték, hogy nem látott. Ekkor odaadtuk sógoroméknak, hogy csibék között megerősödhessen. De három hét múlva megdöglött.

Úgyhogy, ha fajtatiszta ezüst itáliait akarunk, akkor kellenek lányok.

Az nem tudom, mennyire működik tyúkok között, mint a kutyáknál, hogy "fedezést vállalok". De ha van csinos "lányod", bemutathtjuk majd a kakaskámnak...

Kék itáliaim nincs. Fogoly és ezüst.

Előzmény: fecoboy (27088)
zabfaló Creative Commons License 2008.10.26 0 0 27089
Az valószínű, de ha a kiengedett kotlós nevelte egyed túlélési %-át nézed, mindjárt jobb az eredmény, mint a kotlós nélkülieké. Azaz, nem mind1, ha vadászni akarsz rájuk a szezonban.
Előzmény: fecoboy (27075)
fecoboy Creative Commons License 2008.10.26 0 0 27088
Mivel csak itáliai kakasod van a tojástermelésre pozitív hibridet kapsz:)
És nekeeeeem kell ezüst :D
Kék itáliai van?:D
Előzmény: istibani (27086)
fecoboy Creative Commons License 2008.10.26 0 0 27087
Figyelj (aki nem bírja szemét becsukja és kihagyja eme hozzá szólást:))
Először is szelektálj ami nem formás nem hordozza azokat a vonásokat ami neked bejön , kés. De nagyon nehéz tudom de utánna nagyon jó ha egy finom levest eszel és tudod te etetted, és boldog volt amig élt.
Én kb 5-6 éves korom óta elvágom a nyakukat:) Egyedül pulykát nem vágtam mert sose volt:D Nekem ez a természetes mamámtól láttam:) Éles kés csodákra képes:)
És mikor lesz 20 kakasod meg 10 jércéd akkor 18-at vagy eladsz vagy megtöltöd a fagyasztód:)
Csak bátran:)
Előzmény: istibani (27085)
istibani Creative Commons License 2008.10.26 0 0 27086

Meggyőztél.

Ha hibrid, hibrid. Majd "bekeverem" őket.

Előzmény: fecoboy (27084)
istibani Creative Commons License 2008.10.26 0 0 27085

Rendben,

majd a jövő eldönti, hogy hibridezek, vagy saját keverékem lesz, vagy fajtatisztázásra állok rá. Egyelőre kipróbálom a 2009-es tervet, amiből csak azt hagytam ki, hogy melyiket esszük meg (ugyanis ez is a tyúktartásunk célja, és mióta vannak, azóta egyet sem vágtunk).

A kezdők önbizalmáva arra is gondoltam már, hogy létrehozok egy saját fajtát, de arról letettem, majd tíz év múlva. :-)

Előzmény: fecoboy (27083)
fecoboy Creative Commons License 2008.10.26 0 0 27084
1.bovans brown
2. goldline
3.harco
4. hisex brown
5. hy line brown
6. terta sl
7. tetra h






fecoboy Creative Commons License 2008.10.26 0 0 27083
Írhatunk neked hibrid fajtákat de kb annyira jutsz vele mint ma borult az idő:)
De általában a középnehéz tojó hibridek a tetra SL, shavev startcross 571, bábolna- harco, bovans brown, goldline, nera, hisex brown brown és a hy line brown .
Egyetlen könnyűtestú tojó hibrid a shaver startcross 288.
Kettőshasznosítású : tetra H, SHAVER FARM, farm color, farm Q, farm master, shaver avicolor.
Képeket google kép név és megtalálod:)
Nekem már a kutya se mondaná meg miből származnak. Van benne kendermagos, táposbolti hibrid, Hús hasznosítású:) Kis termetű de sokat tojó:) Én ami nem fajta tiszta azt épp úgy keresztezem ami megtetszik vagy ami nekem bejön.
Előzmény: istibani (27081)
fecoboy Creative Commons License 2008.10.26 0 0 27082
Hibridnek van két változata. Fő cél két jó teljesítményű egyedből egy olyat elő állítani ami mindkét szülő tulajdonságait meghaladja. Hús tipusnál egyik általában apai vonal a viador típus és utánna azokat keresztezik más tyúk fajokkal. A tojó típusnál jön a leghorn:) A keresztezések során létre jönnek 1-2-3-4 vonalas hibridek.
Hibridekből van sima hibrid ami A+B=AB ez egy jó fajta, kettőshasznosításúak is ilyenek. És vannak a hibrid végtermékek amiket nem lehet tovább szaporítani. Szaporítani tudod csak nem érsz el már vele jobbat, hanem az a csúcs és megnő levágod csókolom:) pl az 5 hetes tápos csirke:) A kutya se azért tartja mert majd tojni fog:)
Ha a taljánjaidat ráereszted a kendermagosra akkor már létre hoztál egy hibridet ha Úgy veszed.Amiből lesz ami kisebb testű jól tojó lesz, lesz ami nagy testű nem tojik annyit:)És lehetnek vegyesek:)
De hibrid előállítást mindig megelőzi a több éven keresztül tartó szigorú beltenyésztés. Ennek a feladata az, hogy a tulajdonságok rögzüljenek. Itt hatalmas a szelektálás csak az egyforma egyedeket hagyják meg éveken keresztül. Ezzel természetesen romlik az életképességük is de ha ezekre ráteszel egy jó fajtát szép hibrided lesz.
Húh ha zavaros újra írom:)
Előzmény: istibani (27080)
istibani Creative Commons License 2008.10.26 0 0 27081

Persze, mert tetszik,

de ha kérdik, milyen fajta tyúkjaim vannak, akkor mondjam, hogy tápbolti hibrid?

Komolyra fordítva: tényleg kíváncsi vagyok, milyen tyúkok ezek, mert tetszenek.

A piacon rákérdeztem a csibeárusra: ezek milyen fajta tyúkok? Tojófajták! - válaszolta. Oké, de mi a fajta neve?

Mondom, tojófajta!

Na itt lett vége a beszélgetésnek.

Nem tragédia, ha nem derül ki semmi konkrétum, csak ha már "komoly tenyésztő" vagyok (már ötödik hónapja!), legalább tartoztam annyival, hogy megkérdezem.

Egyébként ezt a kettős hasznukat hogy fogják tovább örökíteni? Fogják?

Előzmény: fecoboy (27079)
istibani Creative Commons License 2008.10.26 0 0 27080

OK, hibrid,

de minek a keveréke lehet? Hogy készül a hibrid?

A fehéresek is kettős hasznosításúak, vagy csak hús? Tényleg Master Gris?

Ha ezen az alapvonalon elindulok valamerre (talján vér, magyar őshonos behatás, később ezekre wyandotte, vagy/és orpington beoltás), az keverék. Nem akarom ezt megcsinálni velük, csak kérdezem, ha a hibrid ilyen kettős tulajdonsággal bír, miért nem szaporítják tovább a hibrideket?

Előzmény: tomkay (27076)
fecoboy Creative Commons License 2008.10.26 0 0 27079
Szia lehet magyar őshonos:) De a szomszéd tyúk ami originál tápbolti:D is pont ilyen:)
De könyörgöm nem azért tartunk vmit mert az pont az hanem mert tetszik:):D
Előzmény: istibani (27077)
fecoboy Creative Commons License 2008.10.26 0 0 27078
Elkotlanak azok:) Csak nagy test és a tojás nem nagyon bírja. A hajam kitéptem mikor mamám kapott egy kotlót ami hibrid kb 3 kiló és a gondosan gyüjtött elkészített fészekben hagyott tojásra letette:D reggelre 6ból 2 maradt pedig a tyúk megse moccant 4 hétig:) A 36 gyöngyös tojás utánna kibírta:)
Előzmény: tomkay (27076)
istibani Creative Commons License 2008.10.26 0 0 27077

Hello,

szerinted a nyerő tyúkom is csak egy hibrid?

A kopasznyakúságról: még nem állok a tyúktartás olyan magas fokán, hogy a kopasz nyakú, vagy a rózsás tarajú, vagy az egyéb extrém kinézetű tetszene. Lehet, hogy majd eljön ez az idő.

Egyelőre a legnagyobb öröm az lenne, ha elkotlana tavasszal egy pár tyúk és lenne egy csomó csibe.

Előzmény: fecoboy (27070)
tomkay Creative Commons License 2008.10.26 0 0 27076

Szia!

Nagyon szép az állományod!

A kettős hasznosítású hibridek mint ahogy Fecoboy irja a tápboltból tavaly nekem is voltak.Betegség egyáltalán nem volt közöttük,nagyon jól tojtak viszont kotlani nem akart egy sem és azt mondja mindenki ezek nem is fognak.De tojni nagyon jók.

Az itáliaikkal szemben szerintem legyél türelmes,majd elkezdik a tojást.Nekem sem tojik semmi.Majd beindulnak.

A tevekhez pedig sok sikert jövőre.

Üdv! 

Előzmény: istibani (27073)
fecoboy Creative Commons License 2008.10.26 0 0 27075
Szia ez így igaz:) a félvér jó kotlós , nem töri a tojást stb:)
De a kotlósos fácáncsibe se lesz tökéletes mint ami a természetben van és a szaporodása nem megfelelő.
zabfaló Creative Commons License 2008.10.26 0 0 27074
A kérdésre: képes szaporodni, van egy vadász haverom, aki ilyen, itáliai fogolyszínűX japán kakas utód-félvérekkel keltet fácántojásokat és a kotlós neveli fel a kisfácánokat.Abból a tényből kiindulva, hogy a nagy kotlós töri a fácántojást, a japi alá kevés fér, de a félvér kisebb tyúk kb.akkora, mint egy fácántyúk és pont jó erre a feladatra. Az így nevelt fácáncsirke ui. jobban megél kiengedve a természetben, mint az, amelyik gépben kelt és nagy falkában nevelték, mint egy húscsirkét.
Előzmény: istibani (27073)
istibani Creative Commons License 2008.10.26 0 0 27073

 

Nos, kedves fórumtársak, itt az állomány.

TERV 2009: a hófehér tyúkot összehozni az ezüst talján kakassal, és szép gyerekek lesznek. A tarka-fehér tyúkokkal is érdekes keverék lenne, de ha ezek tényleg ilyen hízós húshibridek, akkor nem biztos, hogy megélik a tavaszt.

A kiskakas a magyar kendermagosokkal is nászt kellene, hogy háljon, mert abból biztos szép és jó keverék jönne ki.

A nagykakas fajtatiszta kiscsibéket nemzene a talján tyúkokkal egyrészt, másrészt összejönne a sárga tyúkokkal.

Adam 18 fogoly színű magyar kakasa befutna egy ugyanilyen kört: sárga tyúkok, fogoly színű taljánok.

Emellett szeretném jobban megismerni a wyandotte-okat (az egyik oldalon láttam micsoda gazdag fajta!) és tavasszal bevennék a csapatba egy pár orpingtont is.

A japik felé is kacsingatok, tán azokat szintén kapunk ajándékba, majd meg kell beszélni. Japán tyúk vagy kakas képes szaporodni ilyen nagy egyedekkel?

 

Törölt nick Creative Commons License 2008.10.26 0 0 27072
igaz az hogy az itáliaiaknál nagyon sok kakas kel ki mondjuk 10 tojásból 7 kakas 3 tyúk ilyen rossz az ivararányuk?
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.26 0 0 27071
igen több kelt ki mint nyáron szépen fejlődnek
fecoboy Creative Commons License 2008.10.26 0 0 27070
Szia a csirkék sztem a tipikus tápboltban vehető kettős hasznosítású hibridek lehetnek. Ezek csibe korban hús felnőtt korban a tojó hasznosítású egyedek jellem vonásait mutatják. Nem lehetetlen a kotlás némelyik megtévedhet:) Én ugy nézem mind jérce csak tudod van kisebb és nagyobb tarajú majd jövő héten megmutatom nekünk milyenek ott is vegyes a taraja de tyúk lesz:) A mieink már szépen hasalnak ha mész mellettük:D Na nézzük tovább:) A kendermagosok jól tojnak és kegyetlenül jól kotlanak:) Én februárban voltam két éve gyakorlaton kint hát már akkor vadul kotlottak ki se lehetett venni a fészekből:) Azok nagyon jó választások voltak. A felnőtt itáliai tyúkok sztem csak szórakoznak veled:) ránézésre semmi bajuk csak pihenőt tartanak. Sztem várják mikor küldöd őket a tengerpartra vmi kis téli nyaralásra. A kakas is szép:) De én az ezüstödhöz fűzök nagy reményeket:D
Összeségben kopasznyakút nem szeretnél?:) nekem azok hiányoznak de nagyon onnan:)
istibani Creative Commons License 2008.10.26 0 0 27069

 

Most jönnek az itáliai tyúkok. Valahogy nem is néznek ki jól, vagy nem tudom, de az biztos, hogy régóta nem tojnak, holott az egyik választási szempont a nagy tojáshozam volt. Jó eséllyel haladnak a kondér felé.

 

istibani Creative Commons License 2008.10.26 0 0 27068

 

A hódmezővásárhelyi "génbank"-ból hoztunk négy kendermagost. Csak tyúk, mert kakast nem mertem venni, a diplomáciai bonyodalmak miatt. (Még nem tudtam, hogy hátra lehet kötni a nagykakas sarkát:-)

Tőlük tojásokat várok, tavasszal meg szeretném, ha elkotlanának.

 

istibani Creative Commons License 2008.10.26 0 0 27067

 

Itáliai csődörök jönnek. Az első a fogoly színű "nagykakas", a másik egy fél éves ezüst színű itáliai. Vele (velük) nagy terveim vannak.

 

istibani Creative Commons License 2008.10.26 0 0 27066

Most jön a nyerő.

Őt ajándékba kaptuk, azt mondják, magyar őshonos. Legjobb tojó. és ránézésre tavasszal ő lesz a példamutató kotlós.

Nagyon szimpatikus tyúk.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!